شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12
    نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17

موضوع: کی پایه هست تا از 24 شهریور خوردن قرص لاغری رو شروع کنیم؟

باربی اینده آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      140
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.34
      وزن شروع
      61
      وزن هدف
      تثبیت-پیکراشی
      وزن فعلی
      49
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      120

کی پایه هست تا از 24 شهریور خوردن قرص لاغری رو شروع کنیم؟

سلام دوستای گل و با انرژی و با انگیزه
      امیدوارم در پناه حق شاد و سالم باشید و تو راه کاهش وزن به استاپ بر نخورید
      عزیزای دلم هر کی پایه هست که از 24 شهریور خوردن قرص لاغری رو شروع کنیم لطف کنه بیاد و اسم و وزن خودش رو اعلام کنه مسابقه نیست و فقط میخوایم در کنار هم با انگیزه ای بیشتر روند کاهشمونو بیشتر کنیم.
      اینم لینکش طرز تهیه یک نوع قرص لاغری بسیار قوی در خانه - صفحه 2
      موفق باشید

- - - Updated - - -

اولین نفر خودم با وزن 53.800
      خدایا دلم قرصه تا مسکنم شمایید
      لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

2. کاربر زیر پست باربی اینده را لایک کرده است:

توکلی (22 شهریور 1394)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

دختر شمالی آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      170
      وزن شروع
      94.5
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      74.6
      حالت من
      Movafagh
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      نقل قول نوشته اصلی توسط باربی اینده نمایش پست ها
      سلام خانمی خوش اومدی به جمعمون....خوش گفته یکی تا دوتا دونه
      میدونی تقریبا چقدر کاهش وزن داره؟

باربی اینده آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      140
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.34
      وزن شروع
      61
      وزن هدف
      تثبیت-پیکراشی
      وزن فعلی
      49
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      120
      نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شمالی نمایش پست ها
      میدونی تقریبا چقدر کاهش وزن داره؟
      راجع به کاهش وزن نمیشه دقیق یه عدد گفت دور هم جمع شدیم ببینیم رو هر کدوممون چه کاهشی داره
      لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

باربی اینده آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      140
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.34
      وزن شروع
      61
      وزن هدف
      تثبیت-پیکراشی
      وزن فعلی
      49
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      120
      یاران با وفا سلام
      روز اول گذشت کیا وفدار به عهد موندن

- - - Updated - - -

عسل همواره در کاهش وزن مؤثر است اما باید دید به چه دلیل خاصیت کاهش‌دهندگی وزن را دارد.شکرهای تصفیه شده که فاقد ویتامین و مواد معدنی است را اغلب شکرهای خالی از کالری می‌گویند. این نوع شکرها باعث سوخت‌وساز مواد غذایی در بدن می‌شوند اما در عین حال پس از اتمام مواد غذایی موجود در بدن مانع سوخت‌وساز کلسترول و اسید چرب شده و در نتیجه باعث بالارفتن کلسترول شده، اسید چرب در بافت‌ها ایجاد کرده و فرد در نهایت چاق می‌شود.

اما در مقابل عسل که ماده شیرین طبیعی است شامل 22 نوع آمینو‌اسید و مواد معدنی است که برای متابولیسم بدن ضروری بوده و در پیشگیری از چاقی مؤثر است. این تصور در بین عموم مردم وجود دارد که مصرف یک لیوان آبلیمو به همراه اندکی عسل در اول صبح در از بین رفتن سلولیت‌ها مؤثر است چراکه متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد.

اگر شما به فکر کاهش وزن و سرعت بخشیدن به متابولیسم کند بدنتان هستید حتما به این دستور غذایی مصرف آبلیمو و عسل در صبح ناشتا عمل کنید.
      اما نسخه عمومی دیگری که برای کاهش وزن توصیه می‌شود مصرف نوشیدنی است که از عسل و دارچین تهیه می‌شود. دستور تهیه آن به این صورت است که ابتدا نصف قاشق پودر دارچین کوبیده شده را در یک فنجان آب جوش حل می‌کنیم و برای مدت نیم ساعت فنجان را کنار گذاشته و روی آن را می‌پوشانیم، سپس محتویات فنجان را از صافی عبور داده و یک قاشق عسل اضافه می‌کنیم. مصرف این نوشیدنی اول صبح و نیم ساعت قبل از صبحانه در پیشگیری از چاقی مؤثر است.

عسل می‌تواند برای افرادی که بیش از حد غذا می‌خورند یا اینکه بعد از هر وعده غذایی در معده خود احساس ناراحتی می‌کنند،‌بسیار موثر باشد، علت آن است که این ماده شگفت‌انگیز به هضم بیشتر غذا کمک می‌کند. عسل یک کربوهیدرات ساده است که می‌توان به راحتی با شکم ناشتا آن را مصرف کرد چون حاوی قندی است که به راحتی قابل هضم است. غذاهایی که غنی از قند یا ترکیبات قندی هستند را کربوهیدرات می‌نامند. نحوه سازمان‌دهی قند در مواد غذایی مشخص می‌کند که چنین قندی منبعی ساده یا مرکب از کربوهیدرات‌هاست. مواردی مانند غلات و حبوبات منابع مرکب کربوهیدرات به شمار می‌روند.

اخیرا نظریه‌ای براساس رژیم معروف به زمستان خوابی ارائه شده که در آن ارتباط مستقیمی میان عسل که غنی از فروکتوز (قند میوه) است و کاهش وزن وجود دارد. بر این اساس اگر شما شب یک یا 2قاشق عسل را به‌صورت خالص یا به‌صورت نوشیدنی گرم استفاده کنید نه تنها به شما در بهتر خوابیدن کمک می‌کند بلکه با سرعت بخشیدن به متابولیسم چربی سوزی و کاهش هورمون استرس باعث کاهش وزن می‌شود.

اگر شما جزو افرادی هستید که برای کاهش وزن از قند مصنوعی استفاده می‌کنید راه را به واقع اشتباه می‌روید چرا که ممکن است این ترکیبات مصنوعی میزان کالری کمتری داشته باشند اما مشکلاتی جدی برای سلامتی‌تان به‌وجود آورند.

خواص شگفت‌انگیز عسل برای سلامتی انسان به واقع حیرت‌آور است. این ماده مطبوع و لذیذ نه تنها ذائقه‌تان را تحریک کرده و شما را سر ذوق می‌آورد بلکه مزه و بوی منحصر به‌فردش نیز موجب خلق بسیاری از دستورهای غذایی بر پایه عسل شده است. اما آیا به‌واقع این مایع کارامل مانند برای شما مفید است چرا که به‌نظر می‌رسد سرشار از کالری باشد. واقعیت این است که عسل بسیار بیشتر از آنچه تصور می‌شود برای سلامتی مفید است.
      منبع:راه های لاغری با خوردن عسل لاغر شوید! :: وب سایت بهبود

- - - Updated - - -

حسن اکبری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت ودرمان فارس گفت: زنجبیل در بهبود فرآیندهای داخل سلولی بسیار مؤثر است و بسیاری از بیماری ها را که به اختلال عملکرد سلولها بر اثر کمبود انرژی کافی به وجود می‌آیند، برطرف می کند.وی ادامه داد: خواص درمانی زنجبیل شامل ضد تهوع (به خصوص تهوع حاملگی)، ضد درد (بخصوص دندان درد)،،صد سرماخوردگی، مقوی قلب، لاغر کننده (متعادل کننده، یعنی افرادی که دارای اضافه وزن هستند متعادل می‌شوند و افراد لاغر نیز متعادل می شوند)،ضد لخته شدن خون و کم کردن خطر سکته قلبی و مغزی است.اکبری گفت: این گیاه همچنین ضد باکتری و ضد ویروس (به علت تقویت سیستم ایمنی بدن)، آنتی اکسیدان،ضد سرفه، ضد کبد چرب، ضد التهاب و ورم سلولی،ضد اسپاسم عضلانی (مصرف خوراکی و موضعی)، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن، ضد نفخ و گازهای روده‌ای است و باعث افزایش ترشح اسید و آنزیم های مفید معده‌ای برای هضم غذاها می‌شود.دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خواص دیگر زنجبیل را پایین آورنده کلسترول و تری گلیسرید خون، پایین آورنده قند خون، ضد سکته های مغزی و قلبی، ضد آلزایمر و درمان کننده آْسم،ام اس و آرتروز مفصلی عنوان کرد.اکبری مهمترین مکانیسم اثر زنجبیل را اصلاح فرایندهای سلولی دانست و گفت: اگر زنجبیل پودر شده خیلی مانده و کهنه باشد دیگر بو و خاصیت اصلی خود را نخواهد داشت پس باید زنجبیل را به صورت تازه تهیه و استفاده کنیم تا اثرات معجزه آسای آن را ببینیم.این محقق طب اسلامی ادامه داد: زنجبیل را می توان در تمام خوراکی ها (چه به صورت گیاه و چه پودر) استفاده کرد گاهی هم به صورت دمجوش با خرما و عسل و گاهی هم به صورت شربت مصرف کرد.
      منبع:مدرس طب سنتی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد معجزه زنجبیل برای لاغری، کاهش درد و درمان دیابت

7. کاربر زیر پست باربی اینده را لایک کرده است:

Zenith (25 شهریور 1394)

دختر شمالی آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      170
      وزن شروع
      94.5
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      74.6
      حالت من
      Movafagh
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      نقل قول نوشته اصلی توسط باربی اینده نمایش پست ها
      راجع به کاهش وزن نمیشه دقیق یه عدد گفت دور هم جمع شدیم ببینیم رو هر کدوممون چه کاهشی داره
      خب اخه هممون رزیم های دیگه هم داریم
      مثلا با رژیم شیر و این قفرص تو این چند روز حدود 3 کیلو کم کردم
      از کجا بفهمیم چقدرش بخاطر قرص بود :/

باربی اینده آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      140
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.34
      وزن شروع
      61
      وزن هدف
      تثبیت-پیکراشی
      وزن فعلی
      49
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      120
      نقل قول نوشته اصلی توسط دختر شمالی نمایش پست ها
      خب اخه هممون رزیم های دیگه هم داریم
      مثلا با رژیم شیر و این قفرص تو این چند روز حدود 3 کیلو کم کردم
      از کجا بفهمیم چقدرش بخاطر قرص بود :/
      بلاخره خوب خودت می فهمی که این سری ببا خوردن قرص مثلا رون کاهشت خوب بوده-گرسنگیت کمتر بوده-انرژیت بیشتر بوده
      برای مثال من خودم مشکل یبوستم کم شد و اشتهام خیلی کم شده خوب معلومه این خودش روند کاهشمو بهتر کرده

باربی اینده آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      140
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.34
      وزن شروع
      61
      وزن هدف
      تثبیت-پیکراشی
      وزن فعلی
      49
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      120
      اگر در بین گیاهان دنبال مسهل برای رفع یبوست می گردید برگ سنا بهترین مورد برای استفاده است،که علاوه بر درمان یبوست ، پاکسازی سیستم گوارشی از بهترین خواص ان است.
      برگ سنا در طب سنتی ایران مسهلی است که به اقصی نقاط بدن(مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می کند و مواد زائد آن قسمت را پاکسازی می‌کند.
      محسن عبدی متخصص طب سنتی گفت: برگ سنا گرم و خشک و دارای عملکرد قوی است که متاسفانه افراد در زمان‌های گذشته مصرف دائمی آن را برای مبارزه با یبوست پیش گرفته اند و در واقع دوایی اشتباه را برای خود در نظر گرفته اند.

وی افزود: متاسفانه دستگاه گوارشی به برگ سنا عادت می‌کند و با مصرف نکردن آن روده به هیچ وجه کار نمی‌کند و روده ی بزرگ این افراد بیش از اندازه بزرگ و تنبل می شود و گاهی اوقات خونریزی می کند، این افراد باید با یک رژیم غذایی مناسب و ملین‌های مناسب مانند تخم کتان، سبوس گندم عادت بد خود را ترک کنند.

وی اذعان داشت: سنا در طب سنتی ایران مسهلی است که به اقصی نقاط بدن ( مانند مفاصل، پوست و مغز) نفوذ می‌کند و مواد زائد آن قسمت را پاکسازی می‌کند، مصرف سنا بیش از یک هفته و حداکثر 10 روز ممنوع است و همچنین اطفال زیر 12 سال نباید سنا مصرف کنند.
      از برگ سنا غافل نشوید

- - - Updated - - -

من سوغات کرمان زیره هستم . در فارسى به من ((زیره ))، در عربى به من ((سنوت )) مى گویند و در کتاب هاى گیاه شناسى قدیم ((کمون )) خوانده شده ام ، و در زبانهاى اروپایى نام من با کمى تغییر از کمون گرفته شده است ، زادگاه اولیه نوع سیاه من کرمان است واینکه بعضى از مولفین اروپایى و مترجمین ایرانى منشا مرا مصر علیا نوشته اند صحیح نیست ، فقط نوعى از ما که به کمون نبطى معروف است از قدیم در سواحل رودخانه نیل خاکسترى است فرق بسیار است . از جمله اینکه من شکم را جمع مى کنم و نوع نبطى به آن لینت مى دهد. زراعت من به آب زیاد احتیاج ندارد و کشاورزان کرمان به جاى اب وعده آنرا مى دهند در صورتى که محصولى که در کنار رودخانه نیل به عمل مى آید. از آب زیادترى بهره مند مى شود...
      خواص زیره,خواص دارویی زیره,فواید زیره,خاصیت زیره,زیرهدر طب سنتی ,فواید درمانی زیره,مضرات زیره,فوائد زیره, زیره,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خواص زیرهدر طب سنتی ,فواید زیرهدر طب سنتی ,طب س
      خاصیت هورمونى و ضد عفونى کننده و قدرت میکرب کشى من خیلى زیادتر از انواع دیگر است ، من داراى انواع مختلف به رنگهاى سیاه ، سبز، صورتى ، زرد و قهوه اى و سفید خاکسترى هستم .
      بذر انواع ما بیضى دراز است و همگى داراى یک اسانس روغنى فرار مخلوط از چند ترکیب دارویى و مواد موثره بوده و همراه آن مقدارى تانن - رزین - صمغ و نوعى الکل و ترکیبات کوچک ازت دار است . اروپاییان مرا مانند ادویه به غذا میزنند و پنیر را با آن خوشبو و حفظ مى نمایند و یک نوع نان با آن مى پزند و اعراب بذر ما را با عسل و فلفل مخلوط کرده ، معجونى جهت تقویت قوه باه درست مى کنند. میوه من استعمال داخلى دارد و هم خارجى - بادشکن و جمع کننده رطوبت است ، مقوى معده - امعاء کبد بوده ، اشتها را تحریک مى کند. جلوى سکسکه را میگیرد، ورم طحال و اسهال را معالجه مى کند. به علت داشتن هورمون جنسى ، شهوت را بر مى انگیزد و شیر مادران را زیاد مى کند. عادت ماهانه زنان را باز مى کند و به موقع آنرا بند مى آورد. عرق را زیاد مى کند و بوى بد آنرا برطرف مى سازد. پرندگان مخصوصا کبوتر به بوى دانه سیاه من علاقمندند و اگر آنرا در لانه کبوتر بگذارید، زود مانوس شده و هر کبوترى که بوى آنرا بشنود، به سوى لانه مى آید و از آن گریزانند. اگر آب خیسانده مرا به چوب بمالید، موریانه نخواهد خورد و اگر آنرا بر بدن بمالید، شپش در لباس رشد نخواهد کرد و در این مورد پیشینیان غلو کرده اند. نوشته اند اگر بدن نوزادى را هنگام تولد با آب زیره بشویند، در تمام عمر شپش در بدن او پیدا نمى شود.
      (خوشبختانه این روزها به علت پیدا شدن داروهاى ضد حشرات شپش ‍ پیدا نمى شود و ما نتوانستیم صحت و سقم این ادعا را که اغراق به نظر مى رسد امتحان کنیم ) شستشو با آب خیسانده یا جوشانده من رنگ چهره را باز و آنرا نورانى مى نماید. مرا با ماسک زیبایى روى صورت بنیدازید و یا مخلوط با ماست کرده ، به صورت بمالید و لطافت و نرمى آنرا بعدا مشاهده فرمایید. من قاطع بلغم و درمان رعشه و لغوه هستم . زیاده روى در خوردن من ترشح تیروئید را زیاد مى کند و باعث لاغرى و زردى رخسار مى شود - من بدن را گرم مى کنم و به هضم غذا کمک مى نمایم و نفخ آنرا برطرف مى نمایم ، مخصوصا اگر این نفخ به علت پیرى و سردى مزاج باشد.
      براى جلوگیرى از خون دماغ مى توانید بینى را از آب مطبوخ من پر کنید و پره هاى آنرا با دو انگشت گرفته بگذارید مدتى بماند - چکاندن آب مطبوخ من در چشم ، قرمزى آنرا برطرف مى کند و مانع خونریزى شده ، از چسبندگى پلکها جلوگیرى مى نماید. ورم ملتحمه چشم را فرو مى نشاند. مضمضمه جوشانده من درد دندان را ساکت مى کند. نوشیدن خیسانده من در سرکه جهت تنگ نفس و خفقان نافع است . ضماد من آرد باقلا ورمها را از بین مى برم - من مخلوط با عسل شهوت را زیاد و مخلوط با سرکه آنرا کم مى کنم . اگر مرا با غذاهاى گوشتى بپزید از مضار گوشت کاسته و غذاى گوارایى خواهید خورد.
      ویرایش و تلخیص:آکاایران

- - - Updated - - -

زردچوبه گیاهی است علفی، پایا و دارای ریزوم هایی که از آن ساقه ی هوایی به ارتفاع یک تا یک و نیم متر خارج می شود. برگ های این گیاه در قاعده ی ساقه، تقریباً غلاف دارد و در بالای ساقه، بدون غلاف هستند. ساقه ی گل دار از بین برگ ها خارج شده و به رنگ سبز مایل به زرد یا زرد است. قسمت مورد استفاده، ریزوم ها است که کشت کاران پس از کندن و بیرون آوردن آن از زمین، ریشه های فرعی را جدا کرده و پس از شست و شو، در آفتاب، خشک می کنند؛ سپس به مصرف می رسانند. زردچوبه در ایران نمی روید و جزء اقلام وارداتی است.
      ادویه جات و سلامت,خواص زرد چوبه ,خواص دارویی زرد چوبه ,فواید زرد چوبه ,خاصیت زرد چوبه ,زرد چوبه در طب سنتی ,فواید درمانی زرد چوبه ,مضرات زرد چوبه ,فوائد زرد چوبه , زرد چوبه ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خواص زرد چوبه در طب سنتی ,فواید زرد چوبه در طب سنتی
      تاریخچه:

زردچوبه طعمی تلخ و تند دارد و از اجزای اصلی پودرهای کاری و برخی از انواع خردل است. پودر و اولئورزین زردچوبه در صنعتآشپزی به عنوان طعم دهنده ی غذا، بسیار استفاده می شود. زردچوبه در طب آسیایی، از گذشته های دور کاربرد داشته است. در طب چینی، برای درمان مشکلات متفاوتی نظیر بواسیر و نفخ، به کار می رفته، هم چنین به شکل ضماد و پماد به عنوان مسکن و برای درمان عفونت های قارچی نظیر کچلی، به طور موضعی کاربرد داشته است. از زردچوبه برای کنترل زردی و هپاتیت، و ازروغن آن نیز گاهی در عطر سازی استفاده می شود.

ادویه جات و سلامت - جغرافیایی:

زردچوبه در نواحی گرم آسیا و آفریقا کشت می گردد. بیشترین صادرات این محصول از کشورهای هند، اندونزی و چین صورت می گیرد.

ترکیبات مهم:

مهم ترین ترکیبات زردچوبه پیگمان های زرد رنگی، از دسته کورکومینوزیدها هستند. این مواد به میزان 3 تا 5 درصد زردچوبه را تشکیل می دهند و ترکیبات اصلی آن شامل کورکومین و دزوکسی کورکومین هستند.

ترکیبات دیگر شامل اسانس به میزان 3 تا 7 درصد است که مهم ترین مواد آن شامل بیس آبولن، گواین، ژرماکرن، تورمرون، زینجیبرن و کورلون هستند.

با توجه به مقادیر متفاوت مشتقات بیس آبولن در گونه های مختل زردچوبه، می توان گونه های مختلف آن را تشخیص داد.

چون ترکیبات و در نتیجه خواص گونه های مختلف زردچوبه تا حد زیادی به هم شبیه هستند، لذا از ریزوم سه گونه دیگر از جمله Curcuma phaeocaulis , Curcuma kwangsiensis Curcuma wenyujin به عنوان زردچوبه استفاده می شود.

اثرات مهم:

مهم ترین خاصیت زردچوبه، خاصیت صفرا آوری آن است. از دیگر خواص آن اثرات ضد التهاب، ضد سموم بعضی مارها، ضد سموم کبد ی، ضد باکتری، ضد سرطان، ضد نفخ و مقوی معده هستند.

شرح بعضی خواص مهم آن عبارتند از:

خاصیت ضد اکسیدان:

این خاصیت مربوط به هر دو دسته مواد محلول در آب و چربی آن است. این خاصیت زردچوبه قوی تر از ویتامین E است.

خاصیت ضد سرطان:

این خاصیت را مربوط به اثرات ضد اکسیدان مستقیم یا از طریق خنثی کردن رادیکال های آزاد و یا خنثی کردن بعضی از مواد موثر کارسینوژن می دانند که در آزمایشات داخل و خارج از بدن به اثبات رسیده است.

خاصیت ضد ورم:

خاصیت ضد ورم زردچوبه مشابه اثر کورتیزون یا فنیل بوتازون است.

زردچوبه و بیماری قلبی – عروقی:

زردچوبه دارای خاصیت کاهش کلسترول و جلوگیری از چسبندگی پلاکت ها است.

زردچوبه و کبد :

از نظر محافظتی اثراتی شبیه به گلی سریزین یا سیلی مارین را ایجاد می کند.

روده ای – معده ای:

زردچوبه دارای اثر ضد نفخ و ازدیاد آنزیم های روده و معده است. مقدار زیاد آن ممکن است باعث زخم شود؛ ولی مقدار کم آن باعث افزایش ترشحات معده شده و از زخم حاصل از استرس، الکل و ایندومتاسین جلوگیری می کند.

ویژگی ضد میکروبی زردچوبه:

اسانس زردچوبه دارای خاصیت ضد میکروبی به روی بسیاری از میکروارگانیسم ها از جمله استافیلوکوک، استرپتوکوک، کلستریدیوم، سارسینا، کورینه باکتریوم و خاصیت ضد قارچی است.

مقدار مصرف

مقدار مصرف دارویی روزانه زردچوبه حدود 5/1 تا 3 گرم است که می توان در دوزهای نیم تا یک گرمی در سه نوبت مصرف کرد. هم چنین بهتر است از فرآورده های استاندارد شده به عنوان دارو مصرف شوند.

فرآورده های دارویی:

حدود 70 فرآورده دارویی از زردچوبه در نقاط مختلف جهان تهیه و مصرف می شوند. بیشتر این محصولات مربوط به بر طرف کردن مشکلات صفرا و به عنوان صفرا آور هستند. از زردچوبه به صورت پودر در تغذیه مصرف می شود. هم چنین به صورت مخلوط به شکل ادویه در جهان مصرف زیادی دارد و یکی از پُر مصرف ترین اشکال آن به صورت پودر کاری است. هم چنین تنتور زردچوبه نیز تهیه شده که مقدار مصرف آن نیم تا یک میلی لیتر سه بار در روز می باشد.
      عوارضی جانبی:

مطالعات روی کشت سلول نشان می دهد که کورکومینوزیدها می توانند اثرات سیتوتوکسیک (کشنده ی سلول) داشته باشند؛ ولی این موضوع در اثر مصرف زردچوبه در انسان گزارش نشده است.

همین مواد ممکن است باعث تغییرات شکل زخم معده شوند.
      مهم ترین اثرات گزارش شده زردچوبه:

ضد آمیب، ضد درد، ضد اسید معده، ضد آرتریت، ضد باکتری، پادزهر آرسنیک، ضد ادم، ضد حساسیت، ضد سرطان، ضد ویروس ایدز، ضد موتاژن، ضد اکسیدان، ضد پسوریازیس، ضد تب، ضد عفونی کننده، ضد اسپاسم، ضد تومور، ضد زخم معده، ضد نفخ، قابض، ادرارآور، خلط آور، محافظ معده، بندآورنده ی خون، محافظ کبد ، کاهش دهنده ی چربی خون، مقوی معده، مقویرحم، قارچ کش، کرم کش، محرک سیستم ایمنی و محرک ترشح موکوس.

نکات قابل توجه:

1- برای مصرف دارویی زردچوبه، می توان آن را در کپسول های پانصد میلی گرمی ژلاتینی که در داروخانه ها به فروش می رسند، پُر نموده و استفاده کرد.

2- در صورتی که بخواهیم از اثر دارویی زردچوبه استفاده کنیم مسلماً میزان مصرف آن باید بیش از اندازه غذایی و در حد توصیه شده باشد.

3- برای نگه داری زردچوبه نباید از ظروف پلاستیکی استفاده کرد. بهترین ظروف آلومینیومی و شیشه های رنگی (قهوه ای) می باشند. هم چنین درب ظرف باید کاملا بسته باشد.

4- ریشه و ریزوم زردچوبه که پودر نشده است در برابر حرارت مقاوم تر از پودر آن است، ولی چون اکثراً پودر زردچوبه در بازار مصرف به فروش می رسد، برای نگه داری طولانی مدت آن بهتر است در جای خنک نگه داری شود.

5- چون بخشی از اثرات زردچوبه مربوط به رایحه (اسانس) آن می باشد که در اثر حرارت و یا مرور زمان کاسته می شود، لذا زردچوبه کهنه دارای خواصی کمتر از زردچوبه تازه است.

6- میزان مصرف زردچوبه به عنوان دارویی تا روزی 3 گرم برای اشخاص بالغ بلامانع می باشد. گزارشاتی مبنی بر مصرف 8 تا 10 گرم زردچوبه به طور روزانه در هندوستان بدون اثرات جانبی در انسان به چاپ رسیده است.

- - - Updated - - -

دارچین یکی از مواد غذایی و چاشنی‌های قدیمی و معروف است که به دلیل طعم و عطر مطبوعش، در غذاهای ما ایرانی‌ها نیز بسیار استفاده می‌شود اما این ماده غذایی علاوه بر طعم و عطر، خواص زیاد دیگری هم دارد و به همین دلیل برای درمان بسیاری از مشکلات و اختلالات جسمی به کار برده می‌شود.این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی مورد نیاز بدن از جمله منگنز، آهن و کلسیم و همچنین فیبر می‌باشد. در ادامه به 12 مورد از این خواص اشاره می‌کنیم:1- دارچین و پیشگیری از آلزایمر

دارچین فعالیت مغز را افزایش می‌دهد، از این‌رو برای تقویت این عضو می‌توان از آن استفاده کرد. با داشتن این خاصیت، خوردن دارچین به منظور از بین بردن فشارهای عصبی و پیشگیری در مورد از دست دادن حافظه کارساز است.پزشکان به تازگی دریافته‌اند که نوعی ترکیب موجود در چوب دارچین موسوم به «CEppt» می‌تواند کلید اصلی پیشگیری از آلزایمر باشد.دکتر مایکل اووادیا با انتشار مقاله جدیدی در مجله «پلوس وان» خاطرنشان کرد: ترکیب CEppt از چوب دارچین گرفته شده و تأثیر آن روی موش‌های آزمایشگاهی و مگس‌های میوه مورد آزمایش قرار گرفت. پس از 4 ماه متخصصان متوجه شدند که سرعت رشد بیماری آلزایمر در این جانوران به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد. همچنین سطح فعالیت و طول عمر این حیوانات با گروه کنترل که سالم بودند مقایسه شد.به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان تاکید کردند این یافته بسیار جالب توجه است چون این ترکیب نه تنها نقش بازدارنده در برابر بیماری آلزایمر دارد بلکه یک ماده طبیعی و بدون عوارض جانبی است که تقریباً تمام افراد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند و هزاران سال است که انسان‌ها در موارد پزشکی متعدد از آن استفاده می‌کنند.2- استفاده از دارچین برای جلوگیری از کپک‌زدگی

دارچین که در بسیاری از نان‌ها و شیرینی‌ها به عنوان ادویه استفاده می‌شود به عنوان ماده ضدکپک در بسته‌بندی مواد غذایی استفاده خواهد شد. با وجود شیرینی و عطر موجود در این ماده، دارچین می‌تواند عامل نابودی میکروب‌ها شود. این ماده در مصر باستان در مومیایی کردن مورد استفاده قرار می‌گرفته است.با توجه به این خصوصیت، محققان اسپانیایی از قابلیت ضد میکروبی دارچین برای تولید نوعی بسته بندی ضد کپک استفاده کرده‌اند. آن‌ها اعلام کردند بر اساس آزمایش‌های به عمل آمده، کاغذی که دارای 6 درصد از روغن دارچین باشد تا 96 درصد از گسترش کپک در سطح نانی که از قبل دچار کپک‌زدگی شده بود، جلوگیری کرده و می‌تواند تازگی نان را تا 10 روز حفظ کند.
      دارچین فعالیت مغز را افزایش می‌دهد، از این‌رو برای تقویت این عضو می‌توان
      از آن استفاده کرد. با داشتن این خاصیت، خوردن دارچین به منظور از بین بردن فشارهای عصبی و پیشگیری در مورد از دست دادن حافظه کارساز است

محققان دانشگاه زاراگوزا اعلام کردند پوشش‌های پلاستیکی دارچین‌دار هم اکنون مورد استفاده تجاری قرار گرفته و می‌تواند در حفظ و تازگی میوه‌ها، سبزیجات و گوشت نیز موثر باشد. بر اساس گزارش نیویورک تایمز، گاهی استفاده از این پوشش‌ها باعث انتقال عطر دارچین به مواد غذایی می‌شود. همچنین استفاده مستقیم از این ماده برای حفظ مواد غذایی به دلیلی عدم آزادسازی مواد حفاظتی آن زیاد تأثیرگذار نخواهد بود.3- درمان برفک دهان با عصاره دارچین

نتایج تحقیق انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نشان داده است عصاره آبی دارچین روی قارچ کاندیدا آلبیکنس اثر درمانی دارد. این پایان نامه به وسیله فاطمه جسمانی و راهنمایی دکتر حمیدرضا مقیمی و دکتر حسین وحیدی از اعضای هیات علمی دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شده است. قارچ کاندیدا آلبیکنس بیماری برفک دهان را تولید می‌کند که در این تحقیقات، روش نهایی در عصاره گیری روشی مرکب از خیساندن و هضم کردن با استفاده از نسبت 4 به 1 آب و گلیسیرین به صورت حلال انتخاب شد. نگهداری این عصاره به مدت 24 ساعت و بیشتر در دمای آزمایشگاه و یخچال تولید رسوب می‌کند، اما این رسوب از اثر ضدقارچی عصاره نمی‌کاهد. این دهان‌شویه اثری کاملاً مشابه عصاره دارد و از بو و طعم ملایم دارچین برخوردار است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهند عصاره آبی دارچین اثر ضدقارچی دارد.4- تسهیل گردش خون

دارچین جریان خون را تسهیل می‌کند. جریان خون مناسب نیز باعث اکسیژن‌رسانی مناسب به سلول‌های بدن می‌شود. دارچین ناخالصی‌های خون را نیز برطرف می‌سازد.5- درمان عفونت‌ها

به دلیل خاصیت ضدقارچ، ضدباکتری، ضدویروس و ضدعفونی بودن دارچین، این ماده در مورد التیام عفونت‌های خارجی و داخلی بدن موثر است.6- التیام‌بخشی

دارچین با داشتن خاصیت التیام‌بخشی برای متوقف کردن خونریزی استفاده می‌شود و به دلیل این خاصیت، در کوتاه کردن دوره درمان و بهبود بیماران کارساز است.7- درمان درد

یکی دیگر از فواید دارچین خاصیت ضدالتهابی آن است. این ماده مفید، گرفتگی عضلات را از بین برده و درد ناشی از آن را نیز تسکین می‌بخشد، همین‌طور برای بهبود و آرام کردن سردردهایی که به دلیل سرماخوردگی ایجاد می‌شود نیز می‌توان از دارچین استفاده کرد.
      دارچین با کمک به افزایش صحت و سلامت روده، ریسک ابتلا به سرطان روده
      را کاهش می‌دهد

8- ضد دیابت

دارچین این قابلیت را دارد که میزان قند خون را کنترل کند؛ از این‌رو برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، دارچین ماده‌ای مفید است، چرا که به آن‌ها کمک می‌کند تا مقدار کمتری انسولین مصرف کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که دارچین به ویژه برای بیمارانی که از دیابت نوع 2 رنج می‌برند بسیار مفید خواهد بود.9- محافظ قلب

کلسیم و فیبر موجود در دارچین، بدن را در مقابل بیماری‌های قلبی محافظت می‌کند. از این‌رو افزودن مقدار کمی دارچین به غذا برای افرادی که از ناراحتی‌های قلبی و فشارخون بالا رنج می‌برند، مفید خواهد بود.10- دوست روده

دارچین با کمک به افزایش صحت و سلامت روده، ریسک ابتلا به سرطان روده را کاهش می‌دهد.11- تازه کننده دهان

دارچین با داشتن خاصیت تازه‌کنندگی دهان و خوشبو کردن آن، در بسیاری از آدامس‌ها نیز به عنوان طعم‌دهنده به کار می‌رود.12- رفع سوءهاضمه

دارچین در بسیاری از غذاهای محلی استفاده می‌شود زیرا علاوه بر عطر و طعم خوب به درمان سوءهاضمه نیز کمک می‌کند. علاوه بر سوءهاضمه، دارچین برای رفع حالت تهوع، استفراغ، دل درد، اسهال و نفخ نیز مفید است.نکته:

البته با وجود این همه سود و فایده مصرف زیاد و بیش از حد آن نیز می‌تواند مشکلاتی را برای شما فراهم آورد. پس بهتر است که برای سود بردن از آن به میزان کافی و متعادل استفاده کنیم.
      فرآوری: مریم مرادیان نیری
      بخش تغذیه و آشپزی تبیان

- - - Updated - - -

موفق باشیممممممممممممممممممممم مممم
      هممون

11. کاربر زیر پست باربی اینده را لایک کرده است:

توکلی (26 شهریور 1394)

گلناز خانم آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      370
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.28
      قد
      165
      وزن شروع
      90
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      64
      حالت من
      Relax
      وبلاگ زیباتنی من
      18
      چرا کسی نمیاد از نتیجه مصرف قرص بگه :au:
      برای من که خیلی خوب بود چون اکثر مواد کم کالری که تو رژیمهای لاغری مصرف میشه مثل خیار کلم و کاهو و ...طبع سرد دارند ترکیب دارچین و زنجبیل و زیره این قرص چون طبع گرم داره اثر اونا رو خنثی میکنه در ضمن اشتهام هم کمتر شده
      من قرص رو هم صبح و هم شب میخورم
      وزن اولیه 90 .................................................. ...................وزن فعلی 64

• صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12