شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: رازهای سلامتی وداشتن بدنی زیبا ا صنم

صنم آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    174
    وزن شروع
    70
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    Khoshhal

رازهای سلامتی وداشتن بدنی زیبا ا صنم

ویرایش توسط مملي شيطون : 09 شهریور 1392 در ساعت 19:56

2. کاربر زیر پست صنم را لایک کرده است:

اایدا (09 شهریور 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

مملي شيطون آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.65
    قد
    163
    وزن شروع
    95
    وزن هدف
    هدف اصلی65 تا اخر ماه رمضان
    وزن فعلی
    71/50
    حالت من
    Ashegh
    عزیزم خوش اومدی
    دوستان عزیز لطفا سوالات رژیمی رو تو دفترچه ها نپرسید

تو تاپیک خودش بپرسید تا بقیه هم استفاده بکنن !

5. کاربر زیر پست مملي شيطون را لایک کرده است:

صنم (09 شهریور 1392)

صنم آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    174
    وزن شروع
    70
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    Khoshhal
    10 توصیه برای هضم بهتر غذا

همه ما در طول زندگی با مشکلات گوارشی مواجه می‌شویم. مشکلاتی از قبیل یبوست، سوءهاضمه و سوزش معده. در این مواقع دنبال راه‌حل‌هایی می‌گردیم تا این مشکلات ناخوشایند را رفع کنیم. در این مطلب کوتاه چند توصیه برای مقابله با مشکلات گوارشی و هضم بهتر غذا برایتان داریم.

1. کاهش مصرف لاکتوز
    احتمال دارد مشکلات گوارشی شما به مشکلی به نام عدم تحمل لاکتوز مربوط باشد. یعنی این که با خوردن مواد غذایی حاوی لاکتوز مانند شیر دچار مشکل شوید. برای همین توصیه می‌کنیم به جای شیر گاو از شیرهای گیاهی مانند شیربرنج یا شیرسویا که سرشار از کلسیم هستند استفاده کنید.

2. پودر نارون قرمز
    برخی از داروها مانند آنتی‌هیستامین‌ها و داروهای ضدافسردگی با معده سر سازگاری ندارند. برای تسکین ترش‌کردگی معده و هضم راحت‌تر غذا یک تا دو قاشق چایخوری پودر نارون قرمز را در یک لیوان آب داغ ریخته و میل کنید.

3. محصولات پروبیوتیک
    آنتی‌بیوتیک‌ها میکروب‌ها را از بین می‌برند و در این میان به باکتری‌های مفید و بی‌ضرر نیز رحم نمی‌کنند. این باکتری‌های مفید یا پروبیوتیک‌ها به روده‌ها کمک می‌کنند تا مواد غذایی، بهتر جذب شود. برای همین لازم است که به فکر احیای این پروبیوتیک‌ها باشید. برای این کار می‌توانید از محصولات لبنی مانند ماست پروبیوتیک استفاده کنید و یا این که مکمل مصرف کنید.

4. آب بنوشید
    بدانید و آگاه باشید که نوشیدن آب کافی یعنی یک تا دو لیتر آب در روز برای یک فرد بزرگسال لازم است تا بتوانند مواد غذایی را بهتر هضم و دفع کنند.

5. فیبرها را دریابید
    برای رفع مشکلات گوارشی فیبر بیشتری مصرف کنید. برای این کار هم میوه‌های تازه یا خشک، سبزیجات، آجیل‌ها، حبوبات و غلات کامل میل کنید.

6. کمی ورزش کنید
    عدم تحرک می‌تواند باعث کند شدن روند هضم غذا شود. اما ورزش منظم به عملکرد روده‌ها و دفع غذا سرعت بیشتری می‌دهد.

7. خودتان را نگه ندارید
    به محض این که نیاز به دستشویی داشتید خودتان را نگه ندارید. چون این کار به مرور باعث بروز مشکلات گوارشی خواهد شد.

8. بخندید
    عمل خندیدن روده‌ها را «مشت و مال» می‌دهد و با استرس مقابله می‌کند. استرس زیاد باعث تنبل شدن روده‌ها می‌شود.

9. مواد غذایی هضم کننده
    بعد از هر وعده غذایی یک عدد کیوی یا آناناس میل کنید. این میوه‌ها حاوی آنزیم‌هایی هستند که به هضم غذا کمک می‌کنند. همچنین بهتر است چند دانه زیره یا هل بجوید. به غذاهایتان رزماری و نعنا اضافه کنید. از مصرف شاهی و آرتیشو غافل نشوید. همه این خوراکی‌ها به هضم بهتر غذا کمک می‌کنند.

10. از این‌ها بپرهیزید
    از مصرف کافئین(موجود در قهوه و شکلات)، نوشیدنی‌های گازدار و غذاهای چرب بپرهیزید.

- - - Updated - - -

هلی آواتار ها
    کاربر محبوب

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.80
    قد
    157
    وزن شروع
    ۶۸
    وزن هدف
    ۵۶
    وزن فعلی
    ۶۸
    حالت من
    Ashegh
    وبلاگ زیباتنی من
    2
    سلام صنم جان
    خیلی خوش اومدی
    خدایا شکرت بخاطر همه چی
    خدایا نی نی رو برام سالم نگه دار
    من هم دوباره شروع میکنم به رسیدن بسلامتی

8. کاربر زیر پست هلی را لایک کرده است:

صنم (09 شهریور 1392)

صنم آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    174
    وزن شروع
    70
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    Khoshhal
    چرا برخی افراد با ورزش لاغر نمی شوند؟

پزشكان به تازگی دریافته اند كه افراد چاق اگر می خواهند با ورزش كردن خود را لاغر كنند باید با شادی ورزش كنند وگرنه نتیجه ی معكوس بدست می آورند. براساس جدیدترین پژوهش ها، افراد چاقی كه با ناراحتی و یا به اجبار ورزش می كنند، نتیجه ی كمتری از وقت، زمان و تمریناتی كه انجام داده اند بدست می آورند. گفتنی است در عین حال، ورزش كردن تنها عامل برای كاهش وزن نیست و در رتبه ی دوم قرار دارد، رتبه ی اول برای كاهش وزن، توجه و نظارت دقیق بر روی رژیم غذایی فرد است.

بررسی ها نشان می دهند افراد چاقی كه سالها به باشگاه های ورزشی می روند اما نتیجه ی لازم را بدست نمی آورند، باید مورد روانشناسی انگیزش قرار گیرند تا متخصص علت اصلی لاغر نشدن آنها را پیدا كند. از جمله دیگر عوامل بروز چاقی، عادات نامناسب غذایی، فاكتورهای ژنتیكی، مشكلات هورمونی و بالا رفتن سن است. در عین حال مربیان ورزش كه بر روی ورزش افراد چاق نظارت داشته اند، بیان می كنند افراد چاقی كه ورزش استاندارد تحت نظارت مربی و با علاقه انجام می دهند بهترین نتیجه را كسب می كنند.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

6 عادت‌ مفید برای تنظیم کالری بدن
    6 عادت‌ مفید برای تنظیم کالری بدن
    سوخت‌و‌ساز یا متابولیسم فرآیندی حیاتی است که وظیفه تنظیم مصرف کالری حاصل از مواد غذایی و کمک به کاهش ذخایر چربی در بدن را برعهده دارد. میلیون‌ها نفر از مردم آمریکا از روند کند سوخت‌و‌ساز بدن شکایت دارند و بسیاری از آنها عوامل ژنتیکی را در این زمینه مقصر می‌دانند. در حالی که ژنتیک نقش کلیدی در فرآیند متابولیسم بازی می‌کند اما عوامل دیگری وجود دارند که می‌توانند میزان سوخت‌و‌ساز بدن را افزایش دهند و در نتیجه با تنظیم کالری در بدن از چاقی و اضافه وزن جلوگیری کنند. برخی از عادات تغذیه‌ای که در تسریع و تنظیم سوخت‌و‌ساز بدن نقش دارند عبارتند از:

1- مصرف وعده غذایی صبحانه: همه افراد می‌دانند که صبحانه مهمترین وعده غذایی است. زمانی که فرد هنگام صبح از خواب بلند می‌شود به دلیل آن که چندین ساعت از آخرین وعده غذایی می‌گذرد بدن در حالت گرسنگی قرار دارد. در این زمان،‌ متابولیسم با سرعت پایینی انجام می‌شود که مصرف یک وعده صبحانه مقوی به تسریع سوخت‌و‌ساز کمک می‌کند.

2- نوشیدن چای: چای سبز به دلیل دارا بودن کافئین می‌تواند نسبت به نوشیدنی‌های غیرکافئین‌دار متابولیسم بدن را 16 درصد افزایش دهد. کافئین سیستم مرکزی اعصاب را تحریک می‌کند و به افزایش ضربان قلب و تنفس منجر می‌شود. چای سبز همچنین به دلیل داشتن انواع آنتی‌اکسیدان‌ها برای مقابله با بیماری‌ها مفید است.

3- نوشیدن آب: نوشیدن آب خنک میزان سوخت‌و‌ساز را افزایش می‌دهد زیرا بدن برای گرم کردن خود شروع به هضم مواد غذایی می‌کند و این وضعیت به معنی سوختن کالری است. عادت کنید در طول روز چندین لیوان آب سرد بنوشید تا کالری بیشتری بسوزانید.

4- مصرف مواد طبیعی:
    برای افزایش سوخت‌و‌ساز بدن ضروری است تا غذاهای طبیعی و ارگانیک انتخاب شود. غذاهای فرآوری شده حاوی مواد شیمیایی هستند که می‌توانند در فرآیند سوخت‌و‌ساز مواد غذایی اختلال ایجاد کنند.

5- مصرف غذاهای تند: افزودن ادویه‌های تند به مواد غذایی تولید گرما در بدن را افزایش می‌دهد و به افزایش 23 درصدی متابولیسم کمک می‌کند.

6- فعالیت بدنی: محققان دریافتند مجموعه‌ای از فعالیت‌های بدنی فشرده و کوتاه‌مدت سطح بالاتری از چربی‌سوزی را نسبت به فعالیت‌های بدنی بلندمدت موجب می‌شوند.

10. 3 کاربر، ارسال صنم را لایک کرده اند:

shine (09 شهریور 1392),هلی (09 شهریور 1392),اایدا (09 شهریور 1392)

صنم آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    174
    وزن شروع
    70
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    Khoshhal
    با ورزشهایی ساده چربی های باسن و ران خود را آب کنید
    با ورزشهایی ساده چربی های باسن و ران خود را آب کنید
    عضلات باسن از عضلات مختلفی تشکیل شده است که عضلات سرینی خوانده می شوند که قوی ترین آنها عضله سرینی بزرگ است. همین عضله است که برای ساختن یک باسن سفت و شکل گرفته باید روی آن کار کنیم. کارکردن روی عضله باسن
    تمرین کردن روی عضله باسن آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. تقریباً هر زمانی که از پاهایان استفاده می کنید روی این عضله کار می شود اما برای شکل دادن به عضله باید همه آن کارها را کمی سخت تر و شدیدتر از معمول انجام دهید.
    حرکات و تمرینات زیر به خوبی روی عضلات باسن کار می کنند:
    · پله نوردی
    · دویدن در کوه
    · دوچرخه سواری
    · دو سرعت
    · لانگز
    · اسکات
    اما با انجام اسکات های ساده و معمولی نمی توانیم به عضلات باسن خود شکل بدهیم، با بالا رفتن عادی از چند پله هم همین طور. درمورد این عضله هم درست مثل همه عضلات دیگر برای رشد باید با اضافه کردن وزنه و شدت به تمرینات خود استقامت را بالا ببرید. یکی از بهترین نمونه ها حمل کردن یک ساک سنگین حیت پله نوردی به مدت نیم ساعت است. این حرکت به حدی روی عضلات باسن تان کار می کند که فردای آن حتماً پا درد خواهید داشت. اما این هم کمکی افراطی است. بهترین و قدیمی ترین راه برای شکل دادن به عضلات باسن همان انجام تمرینات بدنسازی و کار با وزنه در باشگاه است. ساختن یک باسن شکل گرفته و زیبا کاری کاملاً احساسی است. مدت زمان زیادی می برد و نتیجه هم خیلی کند عایدتان می شود. اما، با اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم، آب کردن چربی های اضافه باسن و شکل دادن به عضلات آن بسیار ساده خواهد بود. برای از بین بردن چربی های باسن به سرعت هرچه تمامتر باید به موارد زیر دقت کنید:
    ۱- کاهش وزن عمومی بدن
    بله، احتمالاً حدس می زدید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم و زیبا داشته باشید، باید چربی هایی که احاطه اش کرده است را از بین ببرید. این هم مثل هر ماهیچه دیگر بدن است. اگر می خواهید تفکیک و شکل آن مشخص شود باید لایه چربی روی آن را آب کنید. اینجا نمی خواهیم به بررسی این بپردازیم که اصلاً باسن بزرگ زیباست یا کوچک. هر دو آنها زیبایی خودشان را دارند. این مقاله مربوط به خانم هایی است که می خواهند چربی باسن شان را آب کنند و ما فقط روی این تمرکز می کنیم. نکته ای که باید مثل همیشه متذکر شویم این است که شما نمی توانید فقط چربی یک قسمت خاص از بدن تان را آب کنید. اگر می خواهید باسنی خوش فرم داشته باشید باید چربی همه بدن تان را پایین بیاورید.
    برای کاهش سریع چربی به سه چیز نیاز دارید:
    ۱. رژیم غذایی
    ۲. تمرینات بدنسازی
    ۳. تمرینات ایروبیک یا هوازی
    در این مقاله هر سه آنها را به اختصار بررسی می کنیم. برای کاهش وزن باید بیشتر از آن چه که مصرف می کنید، کالری بسوزانید. این را با بالا بردن متابولیسم تان با خوردن غذاهای مناسب و انجام صحیح تمرینات هوازی می توانید تقویت کنید.

۲- تمرینات شدید کاردیو (هوازی)
    تا به حال یک فوتبالیست یا دونده را دیده اید که باسن زشت و چاق داشته باشد؟ مطمئناً اینطور نیست. این افراد آنقدر می دوند و حرکات مخصوص باسن انجام می دهند که دیگر چربی روی باسن شان نمی ماند. اگر شما هم می خواهید باسن تان را شکل دهید باید همان کارها را انجام دهید. بهترین نوع تمرینات هوازی مناسب برای باسن، نوع هوازی شدید است. دویدن روی کوه، حرکات لانگز، اسکات با پرش و امثال آن. می بینید وقتی شیل سطح را افزایش می دهید یا ورزش هوازی می کنید که باعث می شود بیشتر از حد معمول خم شوید، از عضلات باسن تان استفاده بیشتری می شود. پس اگر می خواهید باسن تان را شکل دهید باید سخت ترین نوع تمرینات هوازی را انتخاب کنید.
    ۳- تمرینات بدنسازی
    تمرینات بدنسازی برای باسن آنقدرها هم سخت نیست اما ضروری است. تمرینات بدنسازی نه تنها به عضلات باسن تان فرم می دهد بلکه متابولیسم بدن تان را هم بالا می برد و درنتیجه کالری و چربی بیشتری می سوزانید و در طول روز کالری کمتری جذب می کنید. همه این ها برای شکل دادن به عضله مورد نظرتان عالی است.
    بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن:
    همانطور که گفتیم، اضافه کردن استقامت به حرکات عادی بهترین ایده ممکن است. در زیر به بهترین تمرینات بدنسازی مخصوص باسن اشاره می کنیم:
    ۱. اسکات پرشی: این حرکت آنچنان روی پایین تنه تان کار می کند که حسابی به درد و سوزش می افتد. این حرکت خیلی سریع نتیجه می دهد.
    ۲. لانگز با وزنه: اگر زانو درد دارید این حرکت را انجام ندهید، در غیر این صورت حرکتی بسیار عالی برای شکل دادن به عضلات باسن است.
    ۳. استپ با وزنه: ابتدا با وزنه سبک شروع کرده و کم کم آنرا سنگین تر کنید.
    ۴. دویدن روی کوه: یکی از بهترین و محبوب ترین حرکات است.
    ۵. دستگاه پرس پا: این دستگاه بدنسازی اغلب کمتر توسط خانم ها در باشگاه استفاده می شود. با کمک این دستگاه و با استفاده از وزنه های سنگین می توانید خیلی خوب روی عضلات باسن تان کار کنید.
    این ها نمونه هایی از بهترین حرکات بدنسازی مخصوص باسن بودند که برای تان عنوان کردیم. اگر همین پنج حرکت را هم به خوبی انجام دهید مطمئن باشید که نتیجه عالی نصیب تان خواهد شد.

- - - Updated - - -

3 باور غلط درباره لاغری!
    3 باور غلط درباره لاغری!
    پندار ۱: ورزش کردن در زمان های خاصی، کالری بیشتری می سوزاند.
    اصل مهم در کاهش وزن مقدار کلی کالری هایی است که در طول شبانه روز می سوزانید، هر چه بیشتر و سخت تر ورزش کنید، کالری بیشتری می سوزانید. پس وقتی در باشگاه هستید، بیشتر کار کنید.

پندار ۲: تمام چربی ها و کربوهیدرات ها بد هستند.
    یک بدن سالم همواره به مقدار معینی کربوهیدرات و چربی نیاز دارد، البته تا هنگامی که آنها از نوع سالم هستند. کربوهیدرات های سالم و مناسب از غلات سبوس دار و سبزیجات بدست می آید؛ و چربی های سالم نیز از روغن های اشباع نشده مانند روغن زیتون، ماهی و مغزها تامین می شوند، که همگی دارای اسید های چرب مفید هستند. این نوع کربوهیدرات ها و چربی ها نه تنها مواد غذایی اصلی به شمار می روند، بلکه به متابولیسم بدنی شما نیز کمک بزرگی می کنند؛ به علاوه کلسترول بد و خطرابتلا به بیماری های قلبی را نیز کاهش می دهند.

پندار ۳: رژیم های میان بر به شما کمک می کنند وزن کم کنید.
    چه دوری از آب میوه ها باشد یا رژیم سخت سوپ کلم یا هر رژیم غلط دیگر، شما باید این را بدانید که با این راه های میان بر و فریبنده که همگی نیز موقتی اند، به جایی نمی رسید و باید به یک روش سالم و بی خطر در تغذیه روی آورید.

12. 2 کاربر، ارسال صنم را لایک کرده اند:

shine (09 شهریور 1392),اایدا (09 شهریور 1392)

اایدا آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    122
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.29
    قد
    168
    وزن شروع
    78
    وزن هدف
    62 ( ان شاءلله) هدف دوم
    وزن فعلی
    66
    حالت من
    Relax
    سلام به صنم خانم تازه زیبا تن شده
    خوش اومدی عزیز

چه خبرا
    تا حالا برا رژیم چه ها کردی
    من اشرف مخلوقات خدایم
    پس توانایی و اراده دارم که
    در کارای مثبت موفق باشم
    من می تونم
    تا اخر مهر ماه به هدف 70 کیلو برسم
    بگو خب
    انشاالله

14. کاربر زیر پست اایدا را لایک کرده است:

صنم (09 شهریور 1392)

صنم آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    174
    وزن شروع
    70
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    Khoshhal
    - - - Updated - - -

- - - Updated - - -

بهترین حرکات ورزشی جهت آب کردن چربی شکم و کمر و پهلو + تصویر
    بهترین حرکات ورزشی جهت آب کردن چربی شکم و کمر و پهلو + تصویر

از حرکات ورزشی زیر میتوان برای آب کردن چربی دور شکم و کمر و پهلوها استفاده نمود. حتماً به خاطر داشته باشید قبل از شروع حرکات با کمی نرمش کششی بدنتان را آماده کنید.
    انیمیشن حرکات مخصوص آب کردن چربی دور شکم، کمر و پهلوها

16. 2 کاربر، ارسال صنم را لایک کرده اند:

shine (09 شهریور 1392),اایدا (09 شهریور 1392)

shine آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    13
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.28
    قد
    161
    وزن شروع
    79
    وزن هدف
    هدف اول 58.هدف دوم 55.هدف سوم 53 و هدف نهایی 50
    وزن فعلی
    66
    حالت من
    Ashegh
    سللللام خوش اومدی مطالبی که گذاشتین خیلی عالی بود تشکر

18. 2 کاربر، ارسال shine را لایک کرده اند:

اایدا (09 شهریور 1392),صنم (10 شهریور 1392)

صنم آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد