شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 5
  • نخستنخست
  • 1234 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 11 به 20 از 46

موضوع: چی بخوریم،چی نخوریم!

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh

چی بخوریم،چی نخوریم!

مردان؟
      قهوه،گوجه فرنگی پخته،ماهی بخورید!
      کلوچه،دونات نخورید!

چون:
      سرطان پروستات شایع‌ترین نوع سرطان در میان آقایان، بدون در نظر گرفتن نژاد یا قومیت است. پیشرفت این سرطان آرام و نشانه‌های آن اندک بوده، اما با تشخیص زودهنگام قابل درمان است.
      افزون بر این، گزینه‌های بسیاری برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری وجود دارند که از آن جمله می توان به تغییر رژیم غذایی و انجام فعالیت‌های ورزشی مداوم اشاره کرد.
      بنابر اعلام پژوهشگران دانشگاه هاروارد، نوشیدن مرتب قهوه در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات موثر است. نتایج مطالعه آنها نشان می دهد احتمال ابتلا به سرطان پروستات در آقایانی که روزانه شش فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند، 59 درصد کمتر از افرادی است که قهوه نمی نوشند. به گفته پروفسور "کاترین ویلسون"، مولف مطالعه دانشگاه هاروارد، به رغم نتایج حاصل شده، همچنان باید پژوهش‌های بیشتری درباره رابطه ترکیبات سودمند قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات انجام شوند.
      خطر ابتلا به سرطان پروستات در آقایانی که سطح چربی‌های ترانس خون آنها بالا است، دو برابر بیشتر از افرادی است که چربی خون پایین دارند. اسیدهای چرب ترانس موجب افزایش التهاب و مقاومت به انسولین می شوند که هر دو مورد نقشی کلیدی در ابتلا به سرطان پروستات ایفا می کنند. از این رو، عدم مصرف دونات، کلوچه و دیگر نان‌های بسته بندی شده که حاوی روغن هیدروژنه هستند، خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.
      مصرف گوجه فرنگی پخته شده نقش موثری در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات دارد. ارتباط میان این دو برای نخستین بار توسط "ادوارد جیووانوچی"، پژوهشگر دانشگاه هاروارد، در دهه نود میلادی شناسایی شد و مطالعات انجام گرفته پس از آن، قدرت رنگ قرمز در مواد خوراکی را تایید کردند. "لیکوپن"، رنگدانه گوجه فرنگی، پس از پخته شدن این ماده غذایی از خاصیت و قدرت بیشتری برخوردار می شود. از این رو، حداقل مصرف دو وعده گوجه فرنگی پخته شده در هفته توصیه می شود.
      ورزش کردن به کاهش 41 درصدی خطر ابتلا به گونه‌های کشنده سرطان پروستات منجر می شود. افزون بر این، پژوهش دانشگاه هاروارد نشان داده است در میان بیمارانی که از سرطان پروستات جان سالم به در برده‌اند، خطر مرگ برای آنهایی که 5 ساعت در هفته ورزش سنگین مانند تنیس و شنا انجام می دادند، 56 درصد کمتر بوده است. به گفته "استیسی کنفیلد"، پژوهشگر ارشد دانشکده سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، فعالیت بیشتر حفاظت بیشتر در برابر بیماری را نیز به همراه خواهد داشت.
      ماهی‌ها پروستات ندارند، اما اگر دارای این عضو نیز بودند، به احتمال بسیار زیاد هیچ گاه به سرطان پروستات مبتلا نمی شدند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، اسیدهای چرب امگا-3 "dha" و "epa" که در روغن ماهی موجود هستند از بروز تومورها جلوگیری می کنند. افزون بر این، پژوهشگران دانشگاه هاروارد دریافته‌اند خطر ابتلا به سرطان کشنده پروستات در آقایانی که سه بار در هفته ماهی مصرف می کنند به میزان 25 درصد کمتر از افرادی است که ماهی مصرف نمی کنند.

2. 10 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

banooo58 (27 خرداد 1392),bratz (04 آبان 1392),fatimah (18 آبان 1392),hero (10 مهر 1392),Kiki (23 اردیبهشت 1392),leili (30 مهر 1392),somy (27 خرداد 1392),مامان مرضيه (15 مهر 1392), Zenith (11 آذر 1391),اایدا (10 شهریور 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      «گرده گل» یا «گرده زنبور عسل» که گاهی اوقات حتی «غذای کامل» نیز خوانده می‌شود خواص بیشمار و فوق‌العاده‌ای برای بدن دارد و حاوی بیش از 96 نوع ماده مغذی مختلف است.

گرده گل حاوی تمام انواع ریزمغذی‌های ضروری برای سلامت بدن است و تقریبا 40 درصد از آن را پروتئین تشکیل می‌دهد که تمام این پروتئین‌ها قابل استفاده و مفید هستند.

به گزارش پایگاه اینترنتی Ehow، یکی از مهم‌ترین و بارزترین خواص گرده گل تقویت سیستم ایمنی بدن است. گرده گل به دلیل دارا بودن ویتامین ب کمپلکس، ویتامین‌های دیگر، مواد معدنی، پروتئین‌ها و مهم‌تر از آن آنتی‌اکسیدان‌های مفید با مولکول‌های رادیکال‌ آزاد که به سلول‌ها آسیب می‌رسانند، مبارزه می‌کند. برخی دیگر از خواص مهم این محصول طبیعی و مقوی عبارتند از:

- کاهش استرس:
      این ماده خوراکی به دلیل ترکیبات خاص و سودمند موجود در آن به حفظ تعادل و تنظیم احساسات فرد کمک می‌کند و توان مقابله با استرس‌های روزانه را افزایش می‌دهد.

- افزایش قوا و استحکام بدن:
      گرده گل همچنین انرژی، قدرت و توان جسمی را افزایش می‌دهد. ورزشکاران معتقدند که مصرف گرده گل به سرعت و چابکی آنان می‌افزاید و انرژی کافی را برای انجام تمرینات ورزشی در اختیار آنان قرار می‌دهد.

- تاثیرات ضد پیری:
      در دوران باستان، مصریان و چینی‌ها معتقد بودند که گرده گل منبعی برای حفظ جوانی است. امروزه نیز تاثیر این ماده تایید شده است زیرا نه تنها برای استحکام بدن فرد تاثیر مثبت دارد بلکه زیبایی پوست، مو و ظاهر بدن را بهبود می‌دهد. گرده گل همچنین به تقویت حافظه، تمرکز و توانایی ذهن کمک می‌کند که از این جهت برای سالمندان خوردنی مفیدی است.

- تاثیر گرده گل بر آلرژی:
      گرده گل از علائم آلرژی‌ها یا تب یونجه در افراد مبتلا به این بیماری‌ها می‌کاهد. همچنین توصیه می‌شود برای بهره‌مندی بیشتر از فوائد گرده گل از نوع محلی آن استفاده شود و افراد مبتلا به آلرژی شش هفته پیش از شروع فصل آلرژی، مصرف آن را آغاز کنند.

- کنترل کننده وزن:
      فایده مهم دیگر گرده گل تاثیر آن در کنترل وزن است. این ماده خوراکی با تاثیرگذاری بر غده هیپوتالاموس در کنترل وزن نقش مهمی ایفا می‌کند و به تحریک متابولیسم به تنظیم، متعادل‌سازی و کنترل وزن کمک می‌کند.
      من چه سرمست میشوم وقتی که تو را دارم و تو همه عمر کنارم هستی...

5. 3 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

banooo58 (27 خرداد 1392),hero (10 مهر 1392),somy (21 مرداد 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      آنتی اکسیدان زنجبیل با تقویت سیستم ایمنی بدن از بروز بیماری های گوارشی و تنفسی پیشگیری می کند.

دکتر اصلان باقری متخصص تغذیه گفت: زنجبیل علاوه بر اینکه محرک گوارشی است خاصیت ضد سرماخوردگی و آنفولانزا داشته و موجب پاکسازی ریه ها و روده بزرگ می شود.

وی افزود: زنجبیل حاوی آب، پروتئین، چربی، فیبر کربوهیدارت ،مواد معدنی، کلسیم، فسفر آهن ویتامین ریبوفلاوین و ویتامین c است.

این متخصص اظهار داشت: مخلوط آب زنجبیل تازه با آب لیمو نعنا و عسل داروی خوبی برای سوء هاضمه، حالت تهوع ناشی از بیماری صفراوی، اختلالات هضم مصرف غذاهای چرب است.

باقری تصریح کرد: همچنین مصرف آب زنجبیل با جوشانده شنبلیله به همراه عسل به عنوان یک ماده معرق در کاهش تب آنفولانزا و به جای یک اکسپکتورانت قوی در برونشیت ها، آسم، سرفه های شدید و بیماری سل مفید است.

شایان ذکر است: این گیاه درمان خوبی در تسکین درد است.

زنجبیل در رفع درد دندان با مالش روی لثه ها و کاهش درد گوش بسیار موثر است.

7. 3 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

banooo58 (27 خرداد 1392),hero (10 مهر 1392),somy (21 مرداد 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      گیلاس بخورید چون:

گیلاس میوه اى است که سموم بدن را از بین مى برد،دستگاه هاضمه را مرتب کرده و اعصاب را تسکین مى بخشد.

گوشت میوه گیلاس یا خیلى لطیف و یا سفت و آبدار و شیرین به رنگ زرد سفید و یا زرد قرمز یا سیاه مى باشد و گیلاس سرشار از املاح معدنى است:
      داراى کلسیم،فسفر،پتاسیم،کلر،سدی م،منیزیم،گوگرد و مقدار قابل توجه آهن است .

گیلاس داراى کوبالت،مس،منگنز و روى مى باشد.

گیلاس داراى ویتامینهاى ث و ب 2 و مقدار زیادى ویتامین آ مى باشد که براى چشم فوق العاده مفید است .

گیلاس براى قلب،براى معده و روده مفید است اشتها را زیاد کرده و بدبویى را به خوشبویى تبدیل مى کند.

اکنون با آزمایشهاى علمى ما مى دانیم که گیلاس از میوه هایى است که سموم بدن را بر طرف کرده و خون را تصفیه مى کند،قوه دماغى بدن را تقویت کرده و کمبود املاح معدنى بدن ما را برطرف ساخته و دستگاه هاضمه را منظم مى کند،اعصاب را تسکین داده و ادرار آور است .

گیلاس براى کسانى که سنگ کلیه و یا سنگ صفرا و یا مثانه دارند نیز بسیار مفید و موثر است.کسانى که تصلب شراین دارند و یا از کبد مى نالند و یا به یبوست مبتلا شده اند و یا در روده هاى آنها گاز جمع مى شود و غذا تخمیر مى گردد و هم چنین کسانى که املاح معدنى بدن آنها کم شده و یا بچه هایى که دیر رشد مى کنند باید گیلاس بخورند و رژیم گیلاس بگیرند چون قند میوه گیلاس از نوع قند لوولوز مى باشد.

گیلاس برای کسانى که بیمارى دیابت دارند توصیه مى شود.

9. 3 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

*aida* (15 تیر 1392),hero (10 مهر 1392),somy (21 مرداد 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      انبه :
      میزان بالای ویتامین C و A در انبه به اضافه انواع مختلف کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت.

انبه میوه‌ای بسیار خوشمزه است که خیلی وقت‌ها ممکن است دوستداران آن فراموش کنند که فواید بسیار زیادی هم دارد. در زیر فواید این میوه را بیان کرده و به برخی نکات جالب درمورد آن و احتیاطات لازم نیز اشاره می‌کنیم.

فواید انبه برای سلامتی

1. پیشگیری از سرطان:
      تحقیقات نشان می‌دهد که ترکیبات آنتی‌اکسیدان انبه از سرطان‌های روده، سینه، خون و پروستات پیشگیری می‌کند. این ترکیبات شامل کرستین، ایزوکرستین، استراگالین، فیستین، اسید گالیک و متیل‌گالات و همچنین آنزیم‌های مختلف می‌باشد.

2. کاهش کلسترول:
      محتوی بالای فیبر، پکتین و ویتامین C در انبه به کاهش کلسترول کمک می‌کند.

3. پاکسازی پوست:
      هم داخلی و هم خارجی برای پوست قابل استفاده است. انبه منافذ بسته شده پوست را باز کرده و جوش‌ها را از بین می‌برد.

4. سلامت چشم:
      یک فنجان انبه خرد شده 25 درصد از میزان موردنیاز روزانه از ویتامین A را فراهم می‌کند که به بهبود بینایی کمک کرده و از شب‌کوری و خشکی چشم جلوگیری می‌کند.

5. قلیایی کردن کل بدن:
      اسید تارتاریک، اسید مالیک و کمی اسید سیتریک موجود در این میوه به حفظ ذخیره قلیایی بدن کمک می‌کند.

6. کمک به دیابتی‌ها:
      انبه به تنظیم سطح انسولین در خون کمک می‌کند. در یک داروی خانگی سنتی برگ‌های آن را در آب جوشانده، شب تا صبح در آب خوابانده و بعد جوشانده را صبح مصرف می‌کردند. انبه همچنین شاخص گلیسمی پایینی دارد (60-41) به همین علت مصرف متوسط از آن سطح قندخون را بالا نخواهد برد.

7. افزایش قوای جنسی:
      انبه منبع بسیار خوبی از ویتامین E می‌باشد. بااین حال ارتباط خوب بین میل جنسی و ویتامین E ابتدا با یک کلیت‌بخشی اشتباه روی تحقیقات بر روی موش‌های آزمایشگاهی ایجاد شد و تحقیقات بیشتر نشان داده است که مقدار متعادل از آن در این زمینه مفید است.

8. تقویت گوارش:
      پاپایا تنها میوه‌ای نیست که حاوی آنزیم‌هایی است که پروتئین را تجزیه می‌کنند. میوه‌های زیادی مثل انبه نیز هستند که این خاصیت مفید را دارند. فیبر موجود در انبه همچنین به هضم و دفع غذا کمک می‌کند.

9. کمک به دفع گرما:
      گرفتن آب این میوه و مخلوط کردن آن با آب و شیرین‌کننده به خنک کردن بدن و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن کمک می‌کند.

10. تقویت سیستم ایمنی بدن:
      میزان بالای ویتامین C و A در انبه به اضافه انواع مختلف کاروتنوئیدها سیستم ایمنی بدن شما را سالم و قوی نگه خواهد داشت.

واقعیات و جزئیات

• نسبت به همه میوه‌ها در سراسر جهان، میزان مصرف انبه تازه از سایر میوه‌ها بیشتر است.
      • این میوه متعلق به 4000 سال پیش بوده است.
      • این میوه با گیاهان دیگری مثل پسته و بادام‌هندی هم‌خانواده است.
      • این میوه که بیشتر در هند رشد کرده و مصرف می‌شود، به "سافدا" (safeda) معروف است.
      • انبه 1000 نوع مختلف دارد.

ارزش غذایی

یک فنجان (حدود 225 گرم) انبه حاوی مواد زیر است:
      • 105 کالری
      • 76 درصد ویتامین C (آنتی‌اکسیدان و تقویت‌کننده سیستم ایمنی)
      • 25 درصد ویتامین A (آنتی‌اکسیدان و تقویت‌کننده بینایی)
      • 11 درصد ویتامین B6 به اضافه سایر ویتامین‌های B (کمک به عملکرد مغز و پیشگیری از بیماری‌های قلبی)
      • 9 درصد فیبر سالم پروبیوتیک
      • 9 درصد مس (مس یک کوفاکتور برای آنزیم‌های مهم جهت گلبول‌های قرمز خون می‌باشد)
      • 7 درصد پتاسیم (برای متوازن کردن مصرف بالای سدیم)
      • 4 درصد منیزیم

احتیاطات

• اگر به پلاستیک خام حساسیت داشته باشید، این احتمال وجود دارد که به انبه و به‌ویژه انبه کال هم حساسیت بدهید. این واکنش به خاطر وجود اسیدآناکاردیک است.

• پوست و عصاره انبه حاوی اوروشیول است، ماده‌شیمیایی موجود در پیچک سمی امریکایی و سماق سمی که می‌تواند در برخی افراد ایجاد حساسیت کند.

• برخی دلالان و فروشندگان برای رسیده کردن انبه از کاربید کلسیم استفاده می‌کنند که ممکن است مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند، به همین دلیل بهتر است از انبه ارگانیک استفاده کنید. اگر انبه خریداری شده شما ارگانیک نیست، قبل از مصرف خیلی خوب آن را بشویید یا یک شب در آب خیس کنید.

11. 2 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

*aida* (14 تیر 1392),hero (10 مهر 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      انگور بخورید چون:
      دکتر حسن اکبری با اشاره به اینکه انگور دارای مقدار زیادی پتاس و مواد دیگر مثل آهن، ید، منگنز، کلر، فسفر و سیلیس است، گفت: این میوه دارای مقدار زیادی قند، تانن و اسید تارتاریک و غیره است. فروکتوز انگور به طور مستقیم و آسان وارد خون شده و در عضلات و کبد ذخیره می‌شود در حالی که سایر قندها باید ابتدا تبدیل شده و سپس جذب خون شوند. انگور ph خون و مایعات بدن را کم می کند و به این روش با سرطان مبارزه می کند.

وی در ادامه افزود: کشمش نه تنها هیچ یک از خواص انگور تازه را کم ندارد بلکه ارزش غذایی بالاتری نسبت به تازه آن دارد، دیاستازهای موجود در روی پوست انگور به تدریج سلولز موجود در پوست آن را تبدیل به قند می کند و به همین دلیل هیچ معده‌ای از خوردن کشمش ناراحت نمی‌شود. مادران باید بدانند که کشمش برای بچه‌ها مفیدترین شیرینی است به شرطی که آنها کشمش را به خوبی بجوند.

این محقق طب اسلامی ایرانی خاطرنشان کرد: آب انگور در صورتی که از دانه‌های سالم و تخمیر نشده گرفته شود از نظر ترکیبات غذایی شباهت زیادی به شیر مادر دارد. همچنین دارای مواد با ارزشی نظیر قند، تانن، تارتارات پتاسیم، مواد صمغی، کلسیم، منیزیم است که برای امراض قلبی، اوره، چربی خون و کم خونی سودمند است.

وی همچنین افزود: آب انگور ادرار را زیاد می کند و موجب بهبود نقرس و درد مفاصل می شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: با خوردن انگور معده کاملا تخلیه می شود، ادرار زیاد شده و ترشحات صفرا به حالت اعتدال در می آید. انگور از بیماری‌هایی مثل ترش کردن غذا، سوء هاضمه، خونریزی معده، تشکیل سنگ کلیه و مثانه، مسمومیت جیوه و سرب (مبارزه با آلودگی هوای کلان شهرها که استشمام می شود) جلوگیری می کند.

دکتر اکبری با تاکید بر اثرات سودمند انگور بر اعمال کبدی گفت: انگور محرک اعمال کبدی است. در مادرانی که به ناچار باید از شیرخشک برای تغذیه کودک استفاده کنند، اگر آب انگور را به همراه شیر خشک به نوزاد بدهند از عوارض شیر خشک بر روی کبد کودک پیشگیری می‌شود.

انگور هم چاق کننده است و هم لاغر کننده:

این محقق طب اسلامی ایرانی با بیان اینکه انگور هم چاق کننده است و هم لاغر کننده، گفت: اشخاصی که احتیاج به لاغر شدن دارند می‌بایست صبحانه انگور بخورند و تا نهار غذای دیگری نخورند و اشخاصی که قصد دارند چاق شوند باید انگور را به همراه غذای دیگر و نان میل کنند. خوردن انگور برای زنان باردار نیز بسیار مفید است.

وی با اشاره به اینکه آب انگور پوست را نرم می‌کند و می توان آن را به ماسک های زیبایی اضافه کرد، گفت: استفاده از انگور بر روی پوست صورت باعث روشن شدن و لطافت و نرمی آن می شود. اگر می خواهید پوست بدنتان نرم و شاداب شود انگور را له کرده به پوستتان بمالید. مقداری از میوه انگور را در روغن زیتون بجوشانید و صاف کنید و بر روی پوست صورت و بدن بمالید آنگاه لطافت را به خوبی احساس می کنید.

دکتر اکبری گفت: برگ درخت انگور دارای تانن، تارتارات، دوپتاس، نشاسته، اسید مالیک، قند، اگزالات دوپتاس، کلسیم و چند ترکیب شیمیایی مخصوص به خود است. این ترکیبات اختصاصی در برگ هایی که در پاییز چیده می شود بیشتر است. طعم برگ انگور کمی گس و ترش است. در طب به عنوان مقوی معده و برای درمان اسهال مزمن و خون دماغ استفاده می شود. دم جوش بیست و پنج گرم از برگ درخت انگور در یک لیتر آب در درمان امراض اسهال و یرقان کاربرد دارد، چنانچه با دم جوش آن چشم را بشویید، آن را ضد عفونی کرده و ورم پلک را فرو می نشاند.

وی گفت: انگور در کل مزاج را معتدل کرده، خون را صاف می کند و جهت تقویت کلیه ها مفید است. خوردن آب سرد بعد از خوردن انگور خیلی مضر است. بهتر است انگور بین دو غذا مصرف شود. پوست میوه انگور در معده های ضعیف، دیر هضم است. اگر معده ضعیف دارید بهتر است از آب انگور یا کشمش استفاده کرده و کشمش به خوبی جویده شود.

دکتر اکبری گفت: انگور حرارت بدن را تامین می کند از این رو هر کیلو انگور برابر دو کیلوگوشت عمل می کند و برخلاف گوشت مقدار اسید اوریک را در بدن افزایش نمی دهد. همچنین انگور دفع کننده سموم بدن است و هر کیلوی آن مثل یک لیتر شیر عمل می‌کند. به علت داشتن پتاسیم مقوی قلب است و به علت داشتن کلسیم از نرمی استخوان جلوگیری می کند، آهن و منگنز و منیزیم موجود در آن نیز برای خون مفید بوده و به عنوان داروی کم خونی محسوب می شود.

وی گفت: انگور خاصیت ضد اوره دارد که برای بیماران مبتلا به اوره مفید است. ملین است و تخمیرات روده را کم می کند. صفرا را رقیق می کند و با افزایش کلسترول خون مقابله می کند، همچنین بهترین درمان روماتیسم و سیاتیک است.

این محقق طب اسلامی ایرانی گفت: انگوری که خوب رسیده باشد از سایر میوه ها مقدار بیشتری ویتامین a، b، c دارد و دارای مقدار زیادی قند است، قند انگور ماده ای است که برای تشکیل سرم خون بسیار مفید است. آهن انگور سیاه بیشتر از انگور سفید است. مصرف انگور برای مزاج ها و طبع هایی که صفراوی و دموی هستند سودمند است.

13. 2 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

*aida* (15 تیر 1392),hero (10 مهر 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      سیر خام بخورید تا لاغر شوید:

سير يا پودر آن و فرآورده‌هايي كه از آنها تهيه مي‌شود به عنوان چاشني اصلي به تمام غذاها مي‌افزايند و هم طعم و بوي غذا را به كلي تغيير مي‌دهد و خوش طعم مي‌كند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهند سير خام به محض ورود به معده سيستم گوارشي را تحت تاثير قرار مي‌دهد و به هضم بهتر غذاها كمك مي‌كند و باعث مي‌شود تا مواد ويتاميني و پروتئيني غذاها بيشتر جذب بدن شوند.

گفتني است سير خام باعث لاغري مي شود و پزشكان توصيه مي‌كنند در طول روز براي كاهش فشارخون، چربي، كلسترول، حتي كنترل ديابت روزانه ۱ عدد سير خام را با يك ليوان آب ميل كنيد آب همراه سير باعث مي‌شود تا بوي آن تا حدود زيادي كاهش يابد.

سير هم چنين از بروز كمر درد و سندروم خستگي مزمن، ميگرن، آسم و حساسيت‌هاي پوستي، يبوست و آرتروز پيشگيري مي كند و باعث مي‌شود تا چربي غذاها جذب بدن شما نشوند.

15. 2 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

*aida* (18 تیر 1392),hero (10 مهر 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      زردآلو بخورید چون:

زردآلو چشم و چراغ میوه‌های تابستانی است. این میوه کوچک نارنجی رنگ و شیرین سرشار از ویتامین a، ویتامین c، پتاسیم، کاروتن و سایر مواد مغذی مورد نیاز بدن می‌باشد که سلامتی را تضمین می‌کنند.

حالا که تابستان از راه رسیده است تا جایی که می‌توانید از این میوه خوشمزه استفاده کنید تا نه تنها باک ویتامین‌تان پر شود بلکه پوست‌تان نیز برای قرار گرفتن در زیر نور آفتاب آماده شده و همچنین افسردگی از شما دور شود. با ما همراه باشید تا گوشه‌ای از خواص این میوه نارنجی رنگ را با هم مرور کنیم.

زردآلو سرشار از ویتامین a

زردآلو منبع فوق‌العاده پیش ساز ویتامین a می‌باشد که در بدن به ویتامین a تبدیل می‌شود. این ویتامین برای رشد، بهبود وضعیت پوست و مخاط و همچنین تقویت قوه بینایی مفید است. این میوه کوچک حاوی خواص ضدعفونی‌کنندگی و آنتی‌اکسیدانی نیز می‌باشد که نقش موثری در پیشگیری از سرطان و پیری سلول‌ها دارند. علاوه بر اینها این ویتامین قدرت بدن را در برابر عفونت‌ها و بیماری‌ها بالا می‌برد.

باید بگوییم که ویتامین a محافظ پوست ماست به ویژه این که سپر بلایی در برابر اشعه‌های ماورای بنفش خورشید و آسیب‌های بیرونی مانند آلودگی هوا می‌باشد. برای همین اگر می‌خواهید پوست‌تان زیبا و سالم باشد یکی از راه‌هایش مصرف زردآلوست.

باید بدانید که 100 گرم زردآلو یعنی معادل دو عدد، حاوی 5/1 تا 3 میلی گرم پیش ساز ویتامین a می‌باشد که عملاً برابر 50 درصد نیاز روزانه یک فرد بزرگسال را تأمین می‌کند. توجه داشته باشید اگر باردار هستید، قرص‌های ضد بارداری مصرف می‌کنید یا سیگار می‌کشید بدنتان به ویتامین a و پیش ساز آن نیاز بیشتری دارد. در هر حال سعی کنید در این فصل که زردآلوها همه جا چشمک می‌زنند از خواص آن بی بهره نمانید.

زردآلو یعنی منبع مواد معدنی

با خوردن هر یک عدد زردآلو میزان زیادی پتاسیم دریافت می‌کنید. در واقع با مصرف هر 100 گرم از این میوه 315 میلی گرم پتاسیم جذب می‌کنید. البته خواص زردآلو به همین جا ختم نمی‌شود. اگر می‌خواهید بدنتان را به آهن، مس و منیزیم کافی مهمان کنید زردآلو را دریابید.

همه ما و به‌خصوص افرادی که فعالیت‌های عضلانی بالایی دارند (مثل ورزشکاران) به این مواد معدنی نیاز داریم. زردآلو در مواقعی که قرار است در گرمای هوای زیاد و طولانی مدت کار کنید انرژی زیادی به شما می‌دهد و از آنجایی که سرشار از پتاسیم است باعث احیای سلول‌ها و رفع خستگی بدن می‌شود و سموم را از بدن خارج می‌کند.

زردآلو زودهضم است

زردآلوی رسیده یک میوه بسیار خوشمزه و زودهضم است. جذب راحت آن به خاطر نرمی و طعم شیرین و کمی‌ترش آن است که باعث افزایش ترشحات معده می‌شود. فیبرهای موجود در آن برای بهبود عملکرد روده‌ها بسیار مفید هستند.

این میوه حاوی فیبرهایی مانند پکتین است که شهرت زیادی برای رفع یبوست دارد. فیبرهای زردآلو برای مقابله با تنبلی روده‌ها موثرند و حتی افرادی که روده‌های حساسی دارند نیز مشکلی در مصرف آنها نخواهند داشت.زردآلو جزو اولین میوه‌هایی است که می‌توان به بچه‌های کم سن و سال داد. البته اول باید هسته‌اش را در بیاورید و بعد با دقت له اش کنید.

زردآلو و ویتامین‌های دیگرش

زردآلو همچنین حاوی ویتامین c، کاروتن و لیپیدها نیز می‌باشد. این میوه باعث تولید گلبول‌های قرمز می‌شود و برای همین هم درمان مناسبی برای کم خونی است. اگر دچار مشکلاتی مانند روماتیسم یا گوش درد، افسردگی و غیره هستید نیز می‌توانید به زردآلو اعتماد کنید. این میوه نیز مانند میوه‌های دیگر راهی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی می‌باشد.

چقدر زردآلو بخوریم:

متخصصان توصیه می‌کنند که روزانه سه عدد زردآلو مصرف کنید تا نیاز بدن به بتاکاروتن تأمین شود. باید بدانید که زردآلوهای رسیده حاوی بیشترین میزان ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند. حالا که تابستان است می‌توانید به راحتی از زردآلوی تازه استفاده کنید.

در باقی فصل‌ها نیز می‌توانید از زردآلوی خشک بهره ببرید. همچنین می‌توانید کمپوت آن را نیز تهیه و میل کنید. تهیه سالاد میوه یا افزودن این میوه به سالادهای دیگر و همچنین مصرف آن به همراه غلات صبحانه نیز از روش‌های دیگر مصرف بیشتر زردآلو می‌باشد. اگر از طرفداران ماسک‌های زیبایی هستید می‌توانید از این میوه ماسک طبیعی تهیه کنید:

برای این کار می‌توانید سه عدد زردآلوی رسیده را له کرده و با یک قاشق غذاخوری خامه تازه یا ماست و کمی آب لیموترش مخلوط کنید. مواد را هم بزنید تا کاملاً یکدست شود و ماسک را روی صورت‌تان بگذارید. بیست دقیقه صبر کنید و سپس صورت‌تان را شست‌وشو دهید. این ماسک صد درصد طبیعی پوست‌تان را صاف کرده و رنگ و رویتان را باز می‌کند.

17. کاربر زیر پست ramesh را لایک کرده است:

hero (10 مهر 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      فلفل دلمه ای بخورید چون:
      مطالعات جديد دانشمندان نشان مي‌دهد سالاد ميوه و سالاد سبزيجات مي‌توانند از بروز بسياري از سرطان‌هاي خوش‌خيم و بدخيم پيشگيري كنند.
      سالاد، منبع غني از آنتي‌اكسيدان‌هاست و تمام نيازهاي بدن به انواع ويتامين‌ها را تأمين مي‌كند.
      گفتني است سبزي‌ها داراي املاح و مواد معدني بسياري هستند و به بدن كمك مي‌كنند تا هميشه سيستم ايمني قوي داشته باشند.
      بررسي‌ها نشان مي‌دهند، فلفل دلمه‌اي حاوي بتاكاروتن زيادي است كه چربي‌هاي زائد اطراف قلب را از بين مي‌برد و با سرطان‌هاي زيادي مي‌جنگد.
      سالاد فلفل دلمه‌اي به دليل ويتامينc زيادي كه دارد حاوي فيبر زيادي است و باعث مي‌شود تا خون‌ در بدن به جريان بيفتند و از بروز سرطان پيشگيري مي‌كند.

19. 2 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

hero (10 مهر 1392),somy (21 مرداد 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      بعد از غذا سالاد نخورید چون:
      کارشناس صنایع غذایی دانشگاه علوم پزشکی یزد در مورد رفتارهای نادرست حین غذا خوردن اظهار کرد:
      خوابیدن یکی از عادات نادرست پس از صرف غذا است و به افرادی که زمینه رفلاکس (بازگشت اسید معده) دارند، توصیه می‌شود بلافاصله پس از صرف غذا، دراز نکشند زیرا این عامل باعث برگشت محتویات معده که اسیدی هستند، به طرف مری و ایجاد التهاب مری می‌شود.

علی اکبر کمالی اردکانی افزود: در برخی موارد نیز احتمال ورود غذا به ریه را امکان پذیر می‌کند، این در حالی است که بعد از صرف غذا، چند دقیقه استراحت به معده کمک زیادی می‌کند، اما این استراحت نباید به صورت دراز کشیدن باشد.
      وی بر مصرف سالاد توصیه کرد و خاطرنشان کرد: مصرف سالاد بهتر است قبل از غذا باشد که هم از پرخوری جلوگیری می‌کند و هم محتوای فیبر آن برای حرکت درست روده‌ها مفید است.
      این کارشناس صنایع غذایی بیان کرد: اگر مصرف سالاد به بعد از غذا موکول شود، ممکن است دیگر جایی برای آن باقی نماند، یا این‌که باعث گشاد شدن بیش از حد معده شود.

21. 3 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

asalbusy (21 مرداد 1392),hero (10 مهر 1392),somy (21 مرداد 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      انگور بخورید چون :

انگور میوه‌ای است که شامل ویتامین‌های آ، ب و ث است و می‌توان از آن به عنوان تنظیم کننده قند خون و مولدی برای خون استفاده کرد.

این میوه دارای مقادیری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومین است.

این میوه برای درمان بیماری‌های یبوست، عوارض روماتیسم، کم خونی و حتی پیشگیری از سرطان سودمند است، انگور پتاسیم زیادی دارد که به جبران ضعف بدن کمک می‌کند و در کنترل فشار خون موثر است.

انگور برای سلامتی قلب، ریه و کلیه نافع است، این میوه به دلیل داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین بوده و برای مبتلایان به اوره بالای خون(نقرس) مناسب و سازگار است.

این میوه ترشحات غدد کبد را زیاد می‌کند و مواد سوخته را از بدن دفع کرده و در کودکان باعث رفع نرمی استخوان می‌شود.

انگور قرمز برای تصفیه خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتر است و افرادی که قند خون پایین دارند می‌توانند از انگور بهره زیادی ببرند و بهتر است چند بار در روز آن را مصرف کنند.

انگور یکی از میوه های ضد سرطانی شناخته شده و این به خاطر خواص ضد عفونی‌کنندگی آن است، افرادی که در دوره نقاهت یک بیماری هستند و یا ضعف عمومی بدن دارند و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آنها کم شده است، سعی کنند به مقدار زیادی انگور مصرف کنند.

برگ این میوه مقوی و قابض و دم کرده آن فوائد زیادی دارد، آب غوره نیز در رفع ورم مخاط لثه و دهان و سرکه حاصل از تخمیر دانه انگور در تسکین خارش پوست و جلوگیری از خونریزی‌ها بکار می‌رود.

دانه‌های خشک انگور صفرا و بلغم را دفع و خستگی را رفع و حالت انبساط به وجود می آورد. انگور و برگ و شیره و دانه‌های خشک شده و دانه‌های نارس(غوره) و دانه تخمیر شده(سرکه) در همه حال مصرف غذایی دارند.

23. 2 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

hero (10 مهر 1392),somy (13 مهر 1392)

• صفحه 2 از 5
  • نخستنخست
  • 1234 ...
  • آخرینآخرین