شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پوست شل و آویزون بعد از کاهش وزن؟! هرگز!

WinterGirl آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    45
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.18
    قد
    168
    وزن شروع
    82
    وزن هدف
    57
    وزن فعلی
    82
    حالت من
    Sepasgozar

پوست شل و آویزون بعد از کاهش وزن؟! هرگز!

"وقتی اضافه وزنم به طور کامل پایین آمد چه بلایی سر پوستم می آید یا چطور می توانم از شل شدن پوستم بعد از کاهش وزن جلوگیری کنم؟"

شما وزن کم می کنید که سالم تر بمانید، اما دلیل دیگر کم کردن وزنتان هم این است که زیباتر و بهتر به نظر برسید، درست است؟

اما اگر قرار باشد که بعد از وزن کم کردنتان یا مجبور شوید که خودتان را زیر لباسهای گشاد مخفی کنید تا شل و آویزان بودن پوستتان به ذوق نزند و یا وقتی از حمام می آیید به خاطر جلوه بدی که این
    وضعیت به اندام شما داده از لاغر شدنتان پشیمان شوید، اینهمه سعی و تلاش چه فایده ای دارد؟
    پس اندامتان بعد از لاغری باید جوری باشد که جرات کنید لباسهای باز بپوشید، درست است؟ اما چطور چنین چیزی میسر می شود؟

اینطور به نظر می رسد که اکثر رژیم های غذایی موجود مصرف کربوهیدرات را پایین می آورند. درست است منع مصرف برخی کربوهیدرات ها روند کاهش وزن شما را تسریع میکند، اما خوردن بعضی کربوهیدرات ها را به خاطر جلوگیری از خشک شدن و کم شدن آب بدن نباید کنار بگذاریم. اگر مطمئن نیستید که کربوهیدرات ها چه فایده ای برای بدن ما دارند، اجازه بدهید اصول اولیه آن را برایتان عنوان کنم. کارکرد کربو-هیدرات ها دقیقاً از نامشان پیداست. آنها بدن را هیدرات یا آبرسانی می کنند. این مواد منبع اولیه انرژی بدن نیز به حساب می آیند. به همین خاطر است که اگر مصرف کربوهیدرات ها را کنار بگذارید، بدن شروع به سوزاندن چربی می کند.
    اگر می خواهید وزن کم کنید و برایتان مهم نیست که پوستتان بعد از رژیم آویزان شود، بهترین رژیم غذایی برای شما رژیم های
    کم کربوهیدرات
    است
    . اما مطمئنم که هدفتان از کاهش وزن فقط لاغر شدن نیست. وقتی وزن پایین می آید،
    بسیار مهم است که آب مورد نیاز بدن را تامین کنیم وگرنه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل و آویزان می شود.
    کم کردن وزن با یک رژیم کم کربوهیدرات به همراه حفظ آب بدن کار ساده ای است. بله آسان است اما
    اگر اینکار را به درستی انجام ندهید،
    در فاصله چند ساعت مبارزه را می بازید. بله درست شنیدید، چند ساعت. مدت زمان بسیار کمی طول می کشد که بدن به حالت بی آبی برسد و اگر این حالت را مدت زیادی نگه دارید، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می کند مگر اینکه خیلی زود این روند را برگردانید. آسیب رسیدن به بدن چه مدت طول می کشد؟ اگر جوان باشید این مدت برایتان طولانی تر خواهد شد اما اگر از 30 سال به بالا باشید، طی سه الی چهار هفته استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات، بعد از کم کردن 4 تا 6 کیلو از وزنتان، فقط آسیب های جدی به پوستتان وارد خواهد شد. اگر اضافه وزنتان بیشتر از شش هفت کیلو است لطفاً سریع به سراغ رژیم های کاهش وزن کم کربوهیرات نروید، مگر اینکه آن رژیم تکنیک هایی برای حفظ آب بدن و جلوگیری از شل شدن پوست داشته باشید.

واما راهکارهایی برای جلوگیری از شل شدن و آسیب دیدن پوست حین کاهش وزن:

1.مراقب رژیم های غذایی کم کربوهیدرات باشید.

2.اگر عضله سازی کنید، پوستی سالم، شاداب، دارای قابلیت ارتجاعی و شاداب روی آن را خواهد گرفت. اما اگر به خاطر رژیم های غذایی، بلند کردن وزنه هایی سنگین تر از 20 کیلو و شیوه ی زندگی ناسالم، قابلیت ارتجاعی پوستتان از بین رفت، می توانید درازنشست بزنید، بدوید، و تاجایی که قلبتان اجازه می دهد، ورزش کنید.

3.مصرف جوانه ها.
    در فرایند جوانه زنی تغییرات بسیارمفیدی روی دانه ‌ها صورت می گیرد که موجب غنی ‌تر شدن مواد مغذی موجود در آن می شود که حاوی ترکیباتی از قبیل ویتامین‌ها B6 و B12 ، ویتامین C ، ویتامین E و نیز مواد معدنی است و ویتامین معمولا در گیاهان دیده نمی شود، اما به دلیل تغییرات در جوانه زدن این ویتامین در جوانه ها موجود است.

منبع: http://iranianclinic.com/index.aspx?...40&pageid=3310

"با تشکر از همه شما و آرزوی داشتن پوستی سالم وشاداب"

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دوستای گلم این مورد رژیم کم کربوهیدرات رو واقعا راست میگه.
    من توی سن 14 سالگی رژیم کم کربوهیدرات سخت گرفتم ورزش هم نمیکردم مکمل هم استفاده نکردم نتیجه ش این شد که دور لبم چروک افتاد!!!
    بله چروک توی سن 14 سالگی! چهره م شکسته شده بود. خدارو شکر با مصرف برنج ونون (ویتامین B12 داره) دوباره پوستم طراوتش رو پیدا کرد اما افرادی که سن بالای 40 دارن امکان بازسازی پوستشون خیلی کمه. مهم تر اینکه اثرات کاهش و افزایش های شدید وزن روی پوست شاید مثل من همون موقع بروز کنه شایدم هم چند سال بعد توی سن بالا. پس مراقب پوستتون باشید.
    ناهید به روزگاران چربی نشسته بر دل
    بیرون نمیتوان کرد الّا به روزگاران!!😆

2. 5 کاربر، ارسال WinterGirl را لایک کرده اند:

3pid (20 مرداد 1393),rara (15 بهمن 1392),منا.. (16 بهمن 1393),یاس (15 بهمن 1392),الیزه (16 فروردین 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

neda71 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز