شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

نهال5 آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    32
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.84
    قد
    160
    وزن شروع
    81.5
    وزن هدف
    63.800
    وزن فعلی
    71.500
    حالت من
    Ashegh

چگونه بعد از ماه رمضان چاق نشویم؟

ماه مبارک رمضان در هفته آخر خود به سر می برد و روزه داران توانسته اند توشه ای پربار را برای خود جمع آوری کنند و شاید کمی هم از وزنشان کاهش یافته باشد اما نکته مهم در اینجا داشتن برنامه درست غذایی برای بعد از ماه مبارک رمضان است.
    با تمام شدن ماه رمضان رژیم غذایی به حالت سابق خود بازمی گردد و وعده های غذایی از دو وعده سحر و افطار به مانند سابق به صبحانه، نهار و شام تبدیل می شود. با توجه به اینکه پس از ماه رمضان حجم غذایی به صورت ناگهانی افزایش می یابد، از این رو باید مراقب اضافه شدن وزن و افزایش میزان چربی ها باشید، نکات خاصی در مورد رژیم غذایی وجود دارد که باید فراگرفته و آن ها را رعایت کنید.

** نکته اول:برای جلوگیری از چاقی پس از ماه رمضان رعایت کردن نکات مختلف در این روزهای ماه مبارک است. شاید به نظر عجیب باشد اما اگر هفته آخر ماه رمضان را پرخوری کنید یا از تنقلات در این هفته بیشتر استفاده کنید میل به خوردن بار دیگر به شما بازمیگردد و باعث می شود تا با افزایش وعده های غذایی وزن شما افزایش پیدا کند. پس بهتر است این هفته آخر همان رژیم غذایی طول ماه رمضان را ادامه دهید.

** نکته دوم : ماه رمضان بیشتر از غذاهای سالم استفاده می کنید و معده به خوردن مواد مقوی عادت کرده است به همین دلیل سعی کنید با پایان یافتن ماه مبارک رمضان حداقل تا یک یا دو هفته همین رژیم غذایی را ادامه دهید. عده ای با تمام شدن این ماه به سراغ فست فودها می روند و بدن با مشاهده چربی زیاد آن ها را جذب کرده و به مرور وزن افزایش می یابد.

** نکته سوم: ماه مبارک رمضان، کمی برنامه غذایی آنهایی که به دنبال چاق شدن یا رژیم گرفتن هستند را به هم میریزد و عده ای هم دیگر نمی توانند ورزش را ادامه دهند. این افراد باید دقت داشته باشند که از روز بعد از عید فطر باید برنامه های غذایی و ورزش منظم را از سر بگیرند زیرا بدن در این زمان اماده جذب ماده های بسیار است و البته اشتها نیز بسیار بالا خواهد رفت.

** نکته چهارم: برای آنکه از افزایش وزن پس از ماه رمضان جلوگیری کنید بهتر است از همین امروز ورزش های هوازی را در خانه آغاز کنید. ورزش های هوازی به مدت 20 دقیقه به صورت روزانه می تواند میزان چربی خون را تنظیم کرده و از چاق شدن جلوگیری می کند. این ورزش ها را پس از پایان ماه رمضان نیز ادامه دهید.
    منبع:yjc.ir
    تنها راهی که به شکست می انجامد
    ، تلاش نکردن است و انسان همان می شود که اغلب به آن فکر می کند
    .هیچگاه ظاهرزندگی دیگران رابا باطن زندگیمان مقایسه نکنیم

2. کاربر زیر پست نهال5 را لایک کرده است:

fifi (16 مرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

fifi آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    50
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.50
    قد
    165
    وزن شروع
    79
    وزن هدف
    63
    وزن فعلی
    68
    حالت من
    Movafagh
    می شه وعده ای که در افطار مصرف می شده یا در سحر مصرف می شذ و وعده اصلی ماه رمضون بوده رو در ناهار مصرف کرد . اینم خوبه
    خدایا هیچ وقت نگاهت رو از من نگیر که به نگاه تو خوشنودم

six آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    158
    وزن شروع
    51
    وزن هدف
    48
    وزن فعلی
    50
    میشه هفته ای یه روز هم روزه قضاییهامونو بریم . من همیشه این کارو میکنم . هم تنوع هست و پشت سر هم نمیگیرم که ضعیف بشم . وهم یه جورایی جلو پرخوری رو میگیره . و معده جمع تر میشه. روضه مستحبی هم نذر میکنم و میگیرم البته وقتی هوا خنک تر میشه هفته ای 2-3 روز