شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 40 از 41
  • نخستنخست
  • ... 3038394041
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 391 به 400 از 401

موضوع: گپ و گفتگوی زیباتن های گروه قرمز (تاپیک اول-بسته شد)

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4

گپ و گفتگوی زیباتن های گروه قرمز (تاپیک اول-بسته شد)

دوستای خوب و فعال گروه قرمز از این به بعد در این تاپیک میتونین با همگروهی هاتون گفتگو کنین و در مورد برنامه هایی که برای خودتون دارین نظرات و پیشنهادات همدیگه رو بپرسین.
      ویرایش توسط mariami : 15 دی 1391 در ساعت 13:18

زندگی را تو بساز…
      نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
      زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

2. 66 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

*Star* (15 فروردین 1393),*الیزابت* (17 فروردین 1393),3pid_girl (08 مرداد 1392),afsaneh.b (02 تیر 1393),aghilehosseini (04 آبان 1393),amina (24 اردیبهشت 1392),ati.m (19 خرداد 1392),azi110 (15 بهمن 1392),banooo58 (18 تیر 1392),fatima64 (08 خرداد 1392),foruzan (15 تیر 1392),hamideh1615 (03 اردیبهشت 1392),hamraz (13 اسفند 1391),hedie (26 تیر 1392),Hoda1372 (17 تیر 1394),khatereh58 (10 اسفند 1393),leilaa (22 مرداد 1392),mahbobe (08 دی 1392),mahrokh (01 اسفند 1392),mahzad 1365 (01 خرداد 1396),Maryam.gerami (23 آذر 1393),maryam12 (17 مرداد 1393),meshkat (20 مرداد 1392),mohammadhosein (29 آذر 1392),nani (09 مرداد 1392),nassim (12 اسفند 1392),nazita (04 دی 1392),parchami7 (21 مهر 1392),parva (31 فروردین 1392),poroshat (28 دی 1392),Roya73 (02 تیر 1392),soniya (15 دی 1391),themis (14 آذر 1392),tuti (22 مهر 1392),فاطمه (30 خرداد 1392),فاطییما (07 آذر 1395),لارا (24 تیر 1393),لاغرخانوم (19 اردیبهشت 1399),مملي شيطون (26 فروردین 1392),مه رامه (25 مرداد 1393),مامی مرضیه (23 تیر 1392),مامی کیا (28 مرداد 1392),مامان اکرم (17 مهر 1393),مریم --- (15 مرداد 1392),نگین22 (17 مرداد 1392),نانی (15 خرداد 1392),نارگل (26 آذر 1392),ندا60 (09 اسفند 1393),کیاندخت (18 مرداد 1393),گل بابونه (14 بهمن 1396),گلی خانومی (02 تیر 1394),گندم1360 (09 شهریور 1392),پری349 (24 فروردین 1393), Zenith (15 دی 1391),^_^ LILI (19 خرداد 1393),آسا (02 اردیبهشت 1392),الیزابت (15 آذر 1393),ایده ال (28 مرداد 1393),ترانه1 (19 آبان 1392),حمیده60 (17 دی 1392),حنانه (04 خرداد 1392),خانم یزدانی (08 دی 1392),دختر بلا (25 تیر 1393),رخشید (12 دی 1393),شیرین بانو (01 مهر 1392),شریفی۳۴۹ (09 دی 1394)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

اسماای زیبا آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      158
      وزن شروع
      78
      وزن هدف
      56
      وزن فعلی
      76
      حالت من
      Mehraboon
      وبلاگ زیباتنی من
      3
      سلازنیت جون تشکر از زحماتتون.میشه واسمون بگید چطوری وزنتو کم کردی الان شدی 50 کیلو فکر کنم شما باربی باربی هستید ماشاءالله.

آلما7 آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      169
      وزن شروع
      102
      وزن هدف
      75
      وزن فعلی
      96
      حالت من
      Movafagh
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      بچه ها من هم خیلی انگیزه گرفتم لاغر بشم ولی تازه واردم....درست بلد نیستم کار کردن با سایت رو....

royaye73 آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      167
      وزن شروع
      88
      وزن هدف
      67
      وزن فعلی
      82
      حالت من
      Delvapas
      سلااااام واقعا سایت خیلی خوبیه از همه مدیران مشکرم

گلناز خانم آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      370
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.28
      قد
      165
      وزن شروع
      90
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      64
      حالت من
      Relax
      وبلاگ زیباتنی من
      18
      سلام گلهای قرمز نماز و روزه هاتون قبول
      چقدر سایت این روزا خلوته

اسماای زیبا آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      158
      وزن شروع
      78
      وزن هدف
      56
      وزن فعلی
      76
      حالت من
      Mehraboon
      وبلاگ زیباتنی من
      3
      سام من هم میخوام تو برنامه هایتون شرکت کنم کسی رژیم خاصی بلده البته با طب سنتی لطفا برامون بگه تشکر فراوونه از همکاری همتون.مخصوصا مریمی وزینت جون.:balloons::999::999:
      ایشالله تا 20 مرداد 65 کیلو شدم
      شدم
      شد78.77.76.75.74.73.72.71.70.69.68.67.66.65

گلناز خانم آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      370
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.28
      قد
      165
      وزن شروع
      90
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      64
      حالت من
      Relax
      وبلاگ زیباتنی من
      18
      باز امشب عشق تنها می شود / زخم سهم فرق مولا می شود
      آفتاب عشق گلگون می شود / سینه ی سجاده پرخون می شود
      پشت نخل آرزو خم می شود / داغ حسرت سهم آدم می شود
      جاده می ماند غریب و بی سوار / ذوالفقار عدل می گیرد غبار
      شهادت مولا امیر المؤمنین تسلیت باد.
      التماس دعا

Hoda1372 آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      سلام دوستان. عصر همگی بخیر. من تازه عضو سایت شدم و دلم روشنه با وجود این سایت و دوستانی مثل شما از شر این اضافه وزن چند ساله راحت خواهم شد.

maryam_np آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      قد
      159
      وزن شروع
      110
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      95.800
      وبلاگ زیباتنی من
      1

من یک چاقم :(

دو روزه پیام گذاشتم هیچ کس جوابی نداد.
      اینجا هم باید پارتی داشت .
      خدانگهدار
      ویرایش توسط maryam_np : 20 تیر 1394 در ساعت 10:39

گلی خانومی آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      245
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      167
      وزن شروع
      وزن اولیه 107 وزن شروع در زیبا تن 87
      وزن هدف
      هدف اول زیر 80 هدف دوم زیر 70
      وزن فعلی
      74/700
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      24
      سلام اسما جون برو گوگل وبنویس زژیم با طب سنتی یارژیم مزاج ها خیلی مطالب خواندنی هست من دو هفته هست شروع کردم متاسفانه بدلیل مسافرت درهفته دوم زیاد کم نکردم ولی هفته اول 2.5 کیلو کم کردم طبعم سرده فقط باخوردن غذاهای گرم وزنم به راحتی کم میشه البته در خوردن زیاده روی نباس بکنی فدات

گلی خانومی آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      245
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      167
      وزن شروع
      وزن اولیه 107 وزن شروع در زیبا تن 87
      وزن هدف
      هدف اول زیر 80 هدف دوم زیر 70
      وزن فعلی
      74/700
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      24
      گلی خانومی

رژیم مزاج ها در طب سنتی

به این مطلب امتیاز بدهید

1 نظر
      توسط گلی خانومی
      در تاریخ 19 تیر 1394 در ساعت 16:38 (8 نمایش ها)

خوب است بدانید مزاج صفراوی خصوصیت آتش دارد و گرم و خشك است.مزاج دموی (خون) ماهیت هوا دارد و گرم و تر است. مزاج بلغمی خصوصیت آب دارد و سرد و تر و مزاج سوداوی ماهیت خاك دارد و سرد و خشك است.اگر در افراد دو مزاج بلغمی و سوداوی غالب باشد طبع بدن سرد و اگر دو مزاج دموی و صفراوی غالب باشد طبع بدن گرم است.
      به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، مزاج شما از چه نوعی است؟ صفراوی، سوداوی، دموی یا بلغمی. شاید وقتی این اسم‌ها را می‌خوانید با خود بگویید كه مزاج افراد دارای دو خصوصیت گرم و سرد است و چه ارتباطی به صفرا، سودا، خون و بلغم دارد.

اما باید بدانید نام‌های گفته شده اخلاط چهارگانه بدن ما هستند كه اگر تعادل آنها برهم خورد علائمی چون سنگینی، غلظت خون و افزایش حرارت بدن بروز كرده و فرد را دچار كسالت، سستی، خواب‌آلودگی، سردرد و كند‌ذهنی می‌كند. این اخلاط خصوصیات سرد و گرم داشته و در بدن جایگاه مشخصی دارند. سودا در طحال، صفرا در كیسه صفراوی، خون در كبد و بلغم در لنف‌های سراسر بدن جای گرفته‌اند.

خوب است بدانید مزاج صفراوی خصوصیت آتش دارد و گرم و خشك است. مزاج دموی (خون) ماهیت هوا دارد و گرم و تر است. مزاج بلغمی خصوصیت آب دارد و سرد و تر و مزاج سوداوی ماهیت خاك دارد و سرد و خشك است. اگر در افراد دو مزاج بلغمی و سوداوی غالب باشد طبع بدن سرد و اگر دو مزاج دموی و صفراوی غالب باشد طبع بدن گرم است.

گرم مزاجیم یا سرد مزاج؟

قبل از پاسخ به این پرسش لازم است بدانید پایه اصلی طب سنتی برخلاف طب مدرن امروزی بر اساس شناخت نوع مزاج و طبیعت انسان بوده و برهمین اصل خوراكی‌هایی تجویز می‌شود كه بتواند مزاج را متعادل و علائم بیماری را التیام بخشد.

البته این را هم بدانید در به‌كارگیری طب سنتی نباید افراط و تفریط كرد، چرا كه در هر صورت بشر برای درمان بیماری‌های حاد و سخت نیاز به طب مدرن و داروهای شیمیایی و جدید آن دارد، اما تحقیقات نشان داده است طب سنتی در مقایسه با طب امروزی اثرگذاری بیشتری در التیام و درمان بیماری‌های مزمن، ویروسی و اختلالات گوارشی دارد.

بر اساس چه خصوصیاتی ماهیت مزاجی‌مان را بشناسیم؟

بیشتر كسانی كه رنگ پوستشان سفید است سرد مزاج هستند. در سرمای زمستان براحتی گرم نمی‌شوند. خواب را به فعالیت روزانه ترجیح می‌دهند. بیشتر آنها كم‌حوصله و بی‌حال بوده و از كمبود انرژی رنج می‌برند. درونگرا بوده و در محاورات احساسات خود را بروز نمی‌دهند و كمتر عصبی می‌شوند و بیشتر عصبانی می‌كنند‌! نبض آنها آرام می‌زند و عروق خونی‌شان باریك است. مستعد ابتلا به پاركینسون، MS، سوزش و نفخ معده، سرگیجه، تهوع و سردرد هستند.

اما افراد گرم مزاج، پرانرژی، چالاك، زرنگ و زودفهم هستند. رنگ پوست آنها اغلب سرخ و تیره است و رگ‌هایشان نمایان. برونگرا بوده و در محاورات سرعت در سخن گفتن و پیوستگی گفتار دارند و سریع احساساتشان را بروز می‌دهند. گرمای تابستان برایشان زجرآور است و عطش زیادی دارند. این افراد به دلیل ضربان‌ قوی قلب، اندام‌های پرخون، محرك و فعالی دارند.

غذای دو مزاج گرم و سرد

بدن هر كسی با دریافت یكسری غذاها واكنش مخصوصی را از خود نشان می‌دهد. مثلا شنیده‌اید كه می‌گویند فلان كس با خوردن یك خیار سردی‌اش می‌كند و دیگری با مصرف یك مویز گرمی‌اش می‌كند. این همان ارتباط میان نوع غذاها با ماهیت مزاج ماست كه اگر رعایت نشود اثرات ناگوار گرمی و سردی در غالب علائم بیماری بروز می‌كند.

به همین دلیل هم سالخوردگان گرم و سرد چشیده روزگار ما همیشه به رعایت توازن میان انواع خوراكی‌ها توجه كرده‌اند و از قدیم غذاها و نوشیدنی‌هایی چون دوغ با كاكوتی، باقلا با گلپر، آبگوشت با آویشن، ماهی با گردو و فلفل، برنج با زیره، پنیر با گردو، گوشت با سماق، ماست با نعناع، كاهو با سكنجبین یا كله پاچه با دارچین را با یكدیگر مناسب می‌دانسته‌اند.

اما كدام غذاها گرم و كدام‌یك سرد است؟

به گفته متخصصان طب سنتی گوشت گوسفند، شتر، بوقلمون، مرغابی، انواع شیرینی‌ها، كشمش، خرما، عسل، ارده، انجیر، انگور، موز، خرمالو، خربزه، گردو، نمك، روغن، هل، تخم‌مرغ، نان گندم، اغلب ادویه‌جات و غذاهای فرآوری شده همچون سوسیس و كالباس طبع گرمی دارند، اما از غذاهای سرد می‌توان به گوشت گاو، گوساله، مرغ، ماهی، برنج، ماست، خیار، هندوانه، جو، ماش، باقلا، ذرت، زرشك، انواع لبنیات، كدو، ریواس، قارچ، تمبرهندی، گوجه‌سبز، چغاله بادام، گیلاس، كاهو، آلو، انار، سركه و آب یخ اشاره كرد.

روایتی از امام صادق(ع)

نكته جالب‌تر آن‌كه از امام صادق(ع) نقل است میوه‌ها را به صورت فصلی بخورید. چرا كه فصول سال هم طبع گرم و سرد دارند و میوه، سبزی و غذاهای آن فصل با مزاج ما هماهنگ‌تر است.

خطرات زیاده روی در مصرف غذاهای گرم

این را هم بدانید زیاده‌روی در مصرف غذاهای گرم موجب تب، یبوست، جوش، بوی تند ادرار، پرفشاری خون، آشفتگی، بی‌قراری، عطش و سرگیجه می‌شود كه با مصرف غذاهای سرد می‌توان اثرات آن را تعدیل كرد، اما مصرف زیاد غذاهای سرد هم باعث دل درد، نفخ، اسهال، گرفتگی عضلات، سستی و ضعف، تكرر ادرار، روماتیسم، دست و پای سرد و ترشح زیاد بزاق می‌شود.

غذاهای مناسب مزاج‌های چهارگانه

اما پرسش اصلی آن‌كه متخصصان چه رژیمی را برای مزاج‌های چهارگانه مناسب دانسته‌اند؟

مزاج صفراوی‌ها

مزاج صفراوی‌ها گرم و خشك است و افراد با این مزاج پوست خشك، موهایی مجعد و رنگ زردی دارند. یبوست، ادرار تیره، كم‌اشتهایی، عطش، تلخ‌شدن دهان، سردرد، سرگیجه و دیدن خواب‌های ترسناك از نشانه‌های مزاج صفراوی است. غذاهای چرب و سنگین صفرا را زیاد كرده و مصرف غذاهای سرد توصیه می‌شود.

مزاج دموی‌ها گرم و تر

مزاج دموی‌ها گرم و تر است و تعادل آن به تركیبات شیمیایی موجود در خون مربوط می‌شود. افراد با این مزاج پوست مرطوب با منافذ باز دارند و پرمو و پراشتها هستند. افزایش این مزاج موجب سنگینی، شیرین شدن دهان، قرمزی زبان و سرخی پوست می‌شود. پرخوری بر حالت دموی مزاج می‌افزاید و استفاده از غذاهای سرد، میانه‌روی در خوردن و نوشیدن زیاد آب رقیقی خون را زیاد و از حرارت بدن می‌كاهد.

مزاج سوداوی‌ها

مزاج سوداوی‌ها سرد و خشك و سنگین‌ترین مزاج است. پوست این افراد خشك و تیره و مزه دهانشان شور یا ترش است. زیادی این مزاج فرد را دلتنگ، بی‌حوصله و افسرده می‌كند و اگر به تعادل نرسد اختلالات روحی ظاهر می‌شود. غذاهای مانده، بیات، نمك‌سود و دودی، سودا را زیاد می‌كند و خوردن یخ و مصرف غذاهای فرآوری و سرخ شده برای این افراد مضر بوده، اما غذاهای گرم توصیه می‌شود.

مزاج بلغمی‌ها

مزاج بلغمی‌ها سرد و تر است. پوست این افراد سرد و نرم بوده و موها صاف و كم‌پشت و ریزش و پیدایش موی سفید پیش از موعد در آنها شایع است. غذاهای سردی بخش همچون لبنیات، ترشی و سركه بلغم را زیاد می‌كند و بهترین غذا برای این مزاج غذاهای گرم است.

امیدوارم این رژیم ب دردتون بخوره و باش حال کنید
      من خودم این رژِیمو انتخاب کردم....هفته اول دو کیلو و نیم کم کردم و هفته دوم چون رفتم مسافرت رعایت نکردم و ب خاطر همین سیصد گرم کم کردم ولی هفته سوم میخام حسابی رعایت کنم....
      موفق باشین :999::999:

• صفحه 40 از 41
  • نخستنخست
  • ... 3038394041
  • آخرینآخرین