شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 1 از 2
  • 12
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: زیبایی های شهر من

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4

Smile زیبایی های شهر من

دوستای خوبم قراره توی این بخش هر کدوم از دوستان ساکن هر شهری که هستن بیان و برامون از زیبایی های شهر خودشون بگن.

[IMG][/IMG]

بگین شهر شما چه فصلیش قشنگتره که اگه دوستان خواستن بیان به شهر شما همون فصل رو انتخاب کنن.
      بگین چه جاهای دیدنی از قبیل مکانهای تاریخی، طبیعی، تفریحی، خرید و غیره داره.
      بگین کدوم هتلهاش مناسبن. مثلن از لحاظ مکانی و نزدیکیش به جاهای خوبی که توی شهرتون هست و توصیه کردین بریم ببینیم.
      بگین سوغات معروف شهرتون چیه و از کجاها خوبه که تهیه کنیمش.
      غذاهای خوشمزه خاص شهر خودتون رو اسم ببرین و باز بگین کجا میشه اون غذاها رو با کیفیت خوب خورد.
      دیگه کلن هر چی به نظرتون میرسه واسه کسی که میخواد بیاد مثلن واسه اولین بار توی شهرتون و چند روز بمونه و حسابی بهش خوش بگذره کجاها بره و چی کارا بکنه. همه اینا رو بگین که همه امون بتونیم از اطلاعات همدیگه استفاده کنیم.
      راستی اگه راجع به شهری هم مثلن اطلاعات زیاد دارین چون مثلن مسافرت رفتین و اطلاعات خوب ازش دارین بیاین بگین حتمن حتمن نباید شهر محل سکونت باشه. اما خوب معمولن همه شهر محل سکونتشون رو بیشتر میشناسن واسه همین گفتم هر کی شهر خودش رو بگه اما اگه راجع به شهرهای دیگه هم اطلاعات مفید و خوب دارین بیاین بگین.
      اینحوری یه راهنمای خوب واسه مسافرت عید هم همه امون داریم.
      موافقین؟
      ویرایش توسط mariami : 03 بهمن 1391 در ساعت 19:36

زندگی را تو بساز…
      نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
      زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

2. 3 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

asal (06 بهمن 1391),sara (29 خرداد 1392), Zenith (07 بهمن 1391)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

nedayi آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.05
      قد
      166
      وزن شروع
      74
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      62
      حالت من
      Ashegh
      مریم جون زحمت کشیدن این تاپیک رو ایجاد کردم، دستشون درد نکنه واقعا
      من به عنوان اولین نفر میخوام در مورد شهر یزد و جاهای دیدنیش بگم!
      سعی می کنم هر روز چنتا از آثار باستانی معروفش رو معرفی کنم
      با اجازه ی دوستای خوبم
      ----------

اول یزد رو به صورت اجمالی معرفی می کنم که دوستان تا حدی باهاش آشنا بشن
      بعد آثار باستانیش، مراکز تفریحیش، موزه ها و هتل ها روستوران هاش رو معرفی می کنم

شهرستان یزد:
      یزد با وسعت 2397 کیلومتر مربع اولین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان است. این شهرستان به دلیل وجود جاذبه های شغلی، رفاهی و تمرکز اداری، پرجمعیت ترین شهرستان این استان به شمار می رود و با جمعیتی حدود چهارصد و پنجاه هزار نفر، تقریباً نیمی از کل جمعیت این استان را تشکیل می دهد. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و زارچ با شهرهای یزد، شاهدیه، حمیدیا و دهستان های فجر، فهرج، اله آباد و محمد آباد می باشد.

شهر یزد:
      یزد مرکز استان در فاصله ۶۷۷ کیلومتری تهران قرار دارد. شهر یزد یکی از هفت کلانشهر ایران (تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، یزد و اهواز) است. یزد به شهر بادگیرها معروف است. به «شهر دوچرخه‌ها» و «شهر شیرینی» نیز شهرت دارد.
      یزد از شهرهای قدیمی ایران و از بهترین نمونه های شهرهای کویر به شمار میرود. در این شهر همه چیز حکایت از حرکت و زنده بودن محیط اجتماعی دارد. نام یزد معمولاً یادآور آثار هنری و اصیل است. تولیدات صنایع دستی یزد تا قبل از دوره ماشینی شدن صنایع، به دلیل کیفیت و برخورداری از اصالت هنری دارای شهرت جهانی و هنوز هم به طور نسبی از کیفیت خوبی برخوردار است. ظرافت های به کار رفته در ساخت آثار هنری و معماری این منطقه در نوع خود بی نظیر بوده و از همین جهت دارای ارزش هنری فراوانی می باشد.

درباره ی یزد

جغرافيا و اقليم:

شهرستان یزد در دره ای وسیع و خشك و محصور بین رشته كوههای شیركوه و خرانق قـرار گـرفته اسـت. ایـن شهـر از شمال به شهرستان اردكان و از شرق به شهرستان بافق و از جنوب به شهرستان تفت و از غرب به استان اصفهان محدود گشته است.
      آب و هوای یزد به علت قرار داشتن بر روی کمربند خشک جهانی دارای زمستانهای سرد و نسبتاً مرطوب و تابستانهای گرم و طولانی و خشک است.

سوابق و پيشينه تاريخي:
      منطقه یزد یکی سرزمینهای باستانی اقوام ایرانی و دارای میراث درخشانی از فرهنگ و تمدن کهن و ادوار مختلف تاریخی با قدمت 3 هزار سال می باشد. برخی از مورخین، بنای اولیه شهر یزد را به زمان اسکندر مقدونی نسبت می دهند که وی زندانی ساخته و نام آنرا چنین نهاده است و به اعتقاد عده ای دیگر از تاریخ نویسان در دوره ساسانیان به فرمان یزدگرد اول (421-339 م) در این محل شهری به نام «یزد گرد» بنا گردیده است. نام یزد از همین عنوان گرفته شده است و به معنای مقدس، فرخنده و در خور آفرین می‌باشد.
      مورخین یونانی شهر کهن و باستانی را «ایساتیس» خوانده‌اند که احتمالاً بعد از ویرانی شهر کهن «کثه» پدید آمده است. پس از ظهور اسلام و گرایش مردم ایران به دین اسلام به یزد لقب «دارالعباده» داده شده است. این ناحیه همواره در دوره هخامنشیان از راه‌های معتبر مؤسسه‌های راهداری، مراکز پستی و چاپاری برخوردار بوده است.
      راهداری در یزد قدیم چندان اهمیتی داشت که خاندان آل مظفر از منصب راهداری ناحیه میبد به پادشاهی رسیدند. در طی قرون متمادی آبادی‌های کوچک و بزرگ متعددی در این سرزمین پدید آمده و از میان رفته است. آنچه اینک سر افراز از میان ریگ‌های روان اعصار، مصون از رخدادهای مخرب تاریخی بر جا مانده، یادگارهای گویا از سرنوشت تاریخی این سرزمین و نشانگر فرهنگ و تمدن پر بار است. گرچه قدمت آبادی نشینی و تمدن در این سرزمین از هزاره جلگه‌های یزد تکوین یافته است، منابع مکتوب پیدایش را به عهد پیشدادیان نسبت داده‌اند.
      استان یزد از سرزمین‌های قدیمی و تاریخی است و در میان ایالت‌های قدیمی و بزرگ پارس، اصفهان، کرمان و خراسان قرار داشته است. این سرزمین از معابر و گذرگاه‌های مهم در ادوار تاریخی محسوب می‌شده است.
      این استان از درگیری‌ها و جنگ‌های سیاسی تاریخ کشور ایران تا حدودی ایمنی داشته است. از طرفی صعب العبور بودن راهها به همراه محدودیت منابع آبی و غیره مانع عمده تسخیر این منطقه توسط بعضی از حکومت‌های بزرگ و کوچک حاشیه و پیرامون این منطقه در طول تاریخ بوده است. با توجه و گواهی گرفتن از منابع تاریخی، آبادی نشینی در این منطقه از قدمت طولانی برخوردار است. از مظاهر فرهنگ مادی و معنوی که مردم این خطه از خود به جای گذاشته‌اند و میراث تاریخی آنها در دوره‌های قدیمی به حساب آمده و نشانه‌هایی از مهر و آناهیتا، ایساتیس و هخامنشی و زندان اسکندر و برج و بارو و کهن دژهای بزرگ و عظیم و پناهگاه‌های متعدد و موبدان و سران ساسانی و ابنیه و یادگارهایی بعد از اسلام نظیر مساجد و امامزاده‌ها و مزارها و... نشانگر فرهنگ و تمدن مردم چه قبل و چه بعد از دوره اسلامی بوده است.

وجه تسميه:
      یزد واژه ای باستانی است که ریشه در "یشت" (Yast) یا "یزت" (Yazt) و "یسن" (Yasn) به معنای ستایش، نیایش، پرستش، ایزد و... دارد. یکی از فصول پنج گانه اوستا هم به یکی از این نام ها یعنی "یشت" خوانده شده است.
      در پاره ای از متون قدیمی، یزد را "دارالعباد" نیز گفته اند. "احمد کاتب" مورخ یزدی قرن نهم هجری قمری نوشته است که : "در سال 504 هجری قمری ملکشاه سلجوقی حکومت یزد را به "علاء الدوله کالنجار" واگذار کرد و آن را "دارالعباده" نامید.

فلسفه ی زیستن آگاهی ست...

5. 4 کاربر، ارسال nedayi را لایک کرده اند:

asal (06 بهمن 1391),mariami (05 بهمن 1391),marmary (05 بهمن 1391), Zenith (07 بهمن 1391)

nedayi آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.05
      قد
      166
      وزن شروع
      74
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      62
      حالت من
      Ashegh

معرفی بخشی از آثار باستانی یزد

نام مکان : محله های قدیمی
      آدرس: بافت سنتی یزد

آنچه به وضوح می توان در هنر معماری یزدی در یافت هنر زیستن و یا به عبارتی همزیستی مسالمت آمیز با طبیعت خشن و قهر کرده می باشد که با سخت کوشی، پشتکار و قناعت، نوع دوستی و ... نمودها و نهادهایی را در عرصه شهر سازی و معماری به عرصه وجود کشانیده که نظر هر بیننده ای را به خود جلب و ذهن او را به ژرفای تفکر و تعمق می کشاند. نمونه بارز این معماری محله «فهادان» یا
      «یوزداران» می باشد که در گویش محلی جنگل یا محله یوزداران نامیده می شود. قدمگاه منصوب به امام رضا(ع) در این گذر واقع شده است. از دیگر محله های مهم یزد می توان به محله سر جمع، محله یعقوبی، محله سر دو راه، محله مصلی، محله قلعه کهنه، محله لب خندق و... اشاره کرد.

نام مکان: مسجد جامع کبیر یزد

آدرس: خیابان امام خمینی ، خیابان مسجد جامع

این مسجد یکی از با ارزش ترین میراث هنری و گنجینه ای از معماری اسلامی است. بانی ساختمان اصلی مسجد را علاءالدوله گرشاسب آل بویه – قرن ششم هجری- می دانند ولی مسجد کنونی مربوط به آل مظفر و تیموریان قرن هشتم و نهم هجری است. از امتیازات هنری و معماری این مسجد می توان قدرت و استواری کاشیکاری های نفیس و جالب، سر در بلند، دو کتیبه نفیس یکی به خط کوفی و دیگری به خط ثلث بر روی کاشی لاجوردی معرق در کنار سر در باشکوه، دو مناره زیبا و تزئینات کاشیکاری شده، دیوارهای داخلی شبستان و زیر گنبد و خارج گنبد را نام برد.
      ارتفاع مناره های آن حدود 48 متر و ارتفاع سر در آن در حدود 24 متر می باشد.

نام مکان: مجموعه امیر چخماق

آدرس مکان: خیابان امام خمینی و سلمان فارسی

توضیحات :امیر جلال الدین چخماق از سرداران و امرا شاهرخ تیموری و حاکم یزد با همکاری همسر خود فاطمه خاتون در جهت آبادانی یزد مجموعه ای شامل تکیه، میدان،حمام، کاروانسرا، خانقاه، قناد خانه، چاه آب سرد و از همه مهمتر مسجد امیر چخماق را بنیان نهادند.
      سنگ نصب شده در کریاس مسجد به طرف میدان و نقروقفنامه بر آن به خط نسخ، شبکه های ظریف از کاشی های معرق دور خارجی گنبد محراب صفحه اصلی با طاقنمای مقرنس کاری و... این مسجد را از نظر مرتبه زیبایی بعد از مسجد جامع قرار داده است. این بنا مسجد جامع نو نیز نامیده و در قرن هشتم هجری قمری بنا نهاده شده است.

نام مکان: مسجد شاه طهماسب

آدرس مکان: یزد، میدان بعثت

توضیحات : بانی بنای قدیمی این مسجد بیگم دختر شاه طهماسب صفوی است که به همسری نورالدین میر میران از خاندان شاه نعمت ا... در آمده. از بنای قدیمی آن چیزی بر جای نمانده مگر دو سنگ مر مر یکی در محراب و دیگری بر ستون میدان.

نام مکان : مسجد ملا اسماعیل

آدرس مکان: یزد، خیابان قیام

توضیحات :این مسجد بزرگ در جنوب میدان خان قرار گرفته است و اثر همت والای آخوند ملا اسماعیل عقدائی در سال 1222 می باشد.
      این مسجد مشتمل است به ایوان وسیع با دهنه 75/15 متر و شبستان با 32 ستون و گنبد های بسی عالی، نقش و نمای آجری درگاهها و گاهی تلفیق شده به کاشی و سنگ و مکتوب در طرف چپ بالای سر در بزرگ ورودی با مطالبی با خط نستعلیق و سنگ لوحه های مختلف
      .

نام مکان : مسجد ریگ

آدرس مکان: یزد، خیابان قیام

توضیحات :
      این مسجد که کاروانسرای مخروبه بوده است، توسط امیر معین الدین اشرف بنا گردید. منار گلی مزین به کاشی با خطوط نقوش هندسی، قفسه ای چوبی در بالای منار کتیبه خط ثلث بر کاشی معرق در سه طرف سردر. در کنده کاری دو لنگه ای کاشی های شش ضلعی فیروزه ای و آبی با حاشیه های سیاه و سفید مرسوم قرن نهم هجری در بدنه محراب و طاقنمای محراب با گچکاری مقرنس از برجستگی های مهم این مسجد به شمار می رود

نام مکان :
      بقعه شیخ احمد فهادان

آدرس مکان : یزد، خیابان فهادان

توضیحات : این بقعه مدفون شیخ احمد و برادرش از اهالی اسفنجرد است. این دو از عرفای زمان خویش بودند که به یزد آمدند و در محله فهادان سکنی گزیدند. از بنای اصلی آن تنها گنبدی آجری با بادگیرهای کاشی کاری مربع شکل و محراب کاشی کاری شده معرق باقی مانده است.

نام مکان : بقعه دوازده امام

آدر مکان : یزد، خیابان فهادان

توضیحات : این بقعه مشتمل بر دوازده گنبد منفرد در سال 429 هجری به دستور ابوسعید و ابویعقوب از امرای علاءالدوله فرامرز ساخته شد. در این بقعه کتیبه ای به خط کوفی بالای سر درگاه نمای که در حاشیه ای از نقوش گل و بوته قرار دارد و سنگ قبر فخرالدین اسفنجردی از مشایخ بزرگ قرن هشتم به اندازه 92*60 که در محراب نصب است توجه بینندگان را به خود جلب می کند.

نام مکان : خانه ملک التجار

آدرس مکان : یزد، خیابان قیام، کوچه گل چینان

توضیحات مکان : این خانه نمونه در حدود 120 سال قبل در یکی از بازارهای مهم شهر ساخته شده است و متعلق به ملک التجار است. مدخل خانه به اسلوب روزگار خود دارای کوچه ای دراز و باریک با دیوارهای بسیار بلند است. تزئینات داخلی اتاقهای آن دست کمی از خانه های قدیمی دیگر ندارد. نقاشی اتاقهای این خانه کار یک نقاش شیرازی است که از حیث اسلوب کاملاً با نقاشیهای عمارت نارنجستان شیرازی همسان است. این خانه در حال حاضر به مهمانسرای سنتی تبدیل شده است
      .

نام مکان : مدرسه ضیائیه ( زندان اسکندر)

آدرس مکان : یزد محله فهادان

توضیحات :
      این ساختمان به زندان اسکندر مشهور می باشد و متعلق به قرن 631 هجری قمری است و بانی آن شرف الدین علی رضی است. این مدرسه در محله فهادان و در مجاورت بقعه دوازده امام قرار دارد.

نام مکان : خانه لاریها

آدرس مکان: یزد ، محله فهادان

توضیحات : این خانه در سال 1286 قمری ساخته شده است و مالک آن حاج ابراهیم لاری بوده است، در قدیم به عنوان خانقاه نعمت الهی از آن استفاده می شده است. مساحت آن حدود 1700 متر و زیر بنایی معادل 1200 متر مربع را داراست. درها، پنجره ها، ارسی ها . اتاقهای آینه کاری و نقاشی شده آن از یکی از نمونه های زیبا و عالی خانه های اعیانی قرن سیزدهم است

نام مکان : دخمه زرتشتیان

آدرس مکان :
      یزد، صفائیه، انتهای خیابان تیمسار فلاحی، انتهای بلوار شهیدان اشرف

توضیحات : دخمه در فرهنگ فارسی به معنای گور خانه گبرا می باشد. این دخمه در انتهای جنوبی شهر یزد در حوالی منطقه صفائیه در بالای تپه ای نسبتاً مرتفع وجود دارد که یکی قدیمی تر بنام هانجکی هاتریا (زرتشتی هندی الاصل) و دیگری که جدید تر است به نام گلستان معروف است. در وسط این دو دخمه چاله ای سنگی وجود دارد که زرتشتیان مردگان خود را در آن می انداختند. این اثر مربوط به دوره قاجار می باشد
      .

نام مکان : آتشکده زرتشتیان

آدرس مکان : یزد خیابان آیت ا.. کاشانی

توضیحات :
      یکی از اماکن مربوط به زرتشتیان آتشکده آنها است. این بنا در خیابان آیت ا... کاشانی واقع گردیده و شامل ساختمان و باغ مشجری است که در قرن اخیر ساخته شده است. در این محل آتش مقدس که برای زرتشتیان محترم می باشد و دارای قدمتی چند ساله بوده و باید همیشه روشن نگه داشته شود، نگهداری می شود. شایان ذکر است که قدمت آتشکده به 1500 سال می رسد. ساختمان اصلی در وسط حیاط و بر بلندی قرار دارد و آنرا درختانی همیشه سبز احاطه کرده اند. حوضی مدور و بزرگ در محور ورودی بنا به آن زیبایی خاصی بخشیده است. آتش در محفظه ای بلند تر از سطح زمین در اتاقی نسبتاً وسیع و دور از تابش خورشید قرار گرفته و اتاقهایی برای مراسم نیایش پیرامون آن طراحی شده است.

7. 4 کاربر، ارسال nedayi را لایک کرده اند:

asal (06 بهمن 1391),asalbusy (08 بهمن 1391),mariami (06 بهمن 1391), Zenith (07 بهمن 1391)

marmary آواتار ها
      کاربر فعال

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.21
      قد
      170
      وزن شروع
      93
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      75.800
      حالت من
      ShadOsarhal
      ندا جون مرسی خیلی مفید بود لطف کردی:06:
      در این دنیا که مردانش عصا از کور میدزدند
      چه خوش باور من شیدا محبت جستجو کردم

9. 4 کاربر، ارسال marmary را لایک کرده اند:

asal (06 بهمن 1391),mariami (06 بهمن 1391),nedayi (08 بهمن 1391), Zenith (07 بهمن 1391)

hamraz آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.21
      حالت من
      Ashegh
      ندا جون ممنون از اطلاعات کاملت. می دونستم یزد جای تاریخیه ولی نه تا این حد.
      خیلی مشتاقم حتما به یزد سر بزنم
      هرگز تسلیم نشوید
      معجزه ها هر روز رخ می دهند
      شاید فردا ، روز شما باشد...

11. 4 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

asal (06 بهمن 1391),mariami (06 بهمن 1391),nedayi (08 بهمن 1391), Zenith (07 بهمن 1391)

nedayi آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.05
      قد
      166
      وزن شروع
      74
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      62
      حالت من
      Ashegh
      نقل قول نوشته اصلی توسط hamraz نمایش پست ها
      ندا جون ممنون از اطلاعات کاملت. می دونستم یزد جای تاریخیه ولی نه تا این حد.
      خیلی مشتاقم حتما به یزد سر بزنم
      خواهش می کنم خانوم همراز :****
      حتما یه سری بیاین مخصوصا اگه به تاریخ علاقه دارید چون واقعا جای باستانی زیاد داره
      من الان یک سری آثار معروف رو نوشتم سعی می کنم بقیه اش هم بنویسم
      چون خیلی زیاده

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط marmary نمایش پست ها
      ندا جون مرسی خیلی مفید بود لطف کردی:06:

خواهش می کنم خانوم مرمری عزیزم
      ایشالا بقیه اش هم میذارم کم کم
      امیدوارم به دردتون بخوره
      بازم سوالی داشتید در خدمتم

13. 3 کاربر، ارسال nedayi را لایک کرده اند:

asal (08 بهمن 1391),mariami (08 بهمن 1391), Zenith (08 بهمن 1391)

elham29 آواتار ها
      کاربر سایت

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      قد
      163
      وزن شروع
      63.8
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      57.9
      منم کرمانیم
      کرمان جاذبه تاریخی زیاد داره ولی متاسفانه جاذبه مدرن نداره
      از جاذبه های تاریخی اش حمام گنجعلی خان و بازار سر پوششه ولی متاسفانه برا بچه ها مکان سرپوش بازی یه دونه هست.برا عید برنامه بچینید بیایید تا ببینید اینجا امکانات یوخچی:45:

15. 4 کاربر، ارسال elham29 را لایک کرده اند:

asal (08 بهمن 1391),mariami (08 بهمن 1391),nedayi (10 بهمن 1391), Zenith (08 بهمن 1391)

asal آواتار ها
      کاربر فعال

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      158
      وزن شروع
      98
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      53.500
      حالت من
      Ghamgin
      سلام دوستان من از ندایی جون درباره اتشکده ÷رسیدم که با تذکر مریمی جون اینجا هم نوشتم .ایا اتشکده هنوز اتش روشن داره؟ که ندایی جان لطف کردن و جوابم را دادن که عینا می نویسم:
      بله اتیش داره نمی زارن خاموش بشه همیشه یک موبد هست که نمی زاره اتیشش خاموش بشه.براشون خیلی مقدسه.

17. 3 کاربر، ارسال asal را لایک کرده اند:

mariami (08 بهمن 1391),nedayi (10 بهمن 1391), Zenith (08 بهمن 1391)

soniya آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      15
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      155
      وزن شروع
      73
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      65
      حالت من
      Mashghool
      نداجون مرسی که این اطلاعاتو دادین خانواده شوشو همه یزدی هستند من تقریبا بیشتر جاهای یزد رو دیدم به همه هم توصیه میکنم اگه برای عید برنامه یه سفر دارند حتما به یزد برن هواش تو عید عالیه درضمن مناسبم هست راستی پارچه های خوبی با قیمت مناسب میتونید پیدا کنید که اگه خیاطی هم بلد باشید که دیگه حال میکنید مردمش هم خیلی خوبن من عاشق لحجه یزدی هستم

زندگی زیباست ای زیبا پسند

زنده اندیشان به
      زیبایی رسند

19. 5 کاربر، ارسال soniya را لایک کرده اند:

asal (24 بهمن 1391),mariami (13 بهمن 1391),marmary (25 بهمن 1391),nedayi (25 فروردین 1392), Zenith (21 خرداد 1392)

ساچلی آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      32
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.05
      قد
      164
      وزن هدف
      من به هدف رسیدمممممممممم 55
      وزن فعلی
      58
      حالت من
      Badhal
      مشهد که همه میدونید امام رضا بهترین تفریحشه.مراکز خریدش پروما و الماس شرق
      طرقبه شاندیز و ارامگاه فردوسی هم جز جاهای دیدنی
      هرکی خواست بیاد مشهد من درخدمتشم
      خداجون میدونم زیبایی و زیبایی هارو دوست داری پس به من و دوستام زیبایی اندام هم هدیه بده:thankyou:

21. 2 کاربر، ارسال ساچلی را لایک کرده اند:

soniya (20 خرداد 1392), Zenith (21 خرداد 1392)

• صفحه 1 از 2
  • 12
  • آخرینآخرین