شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12
    نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: رژیم آش در طب سنتی - کاهش 4 تا 8 کیلو در مدت 15 روز

**mahsa** آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      60
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.25
      قد
      173
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      هدف اول 86 و نارنجی شدن
      وزن فعلی
      93
      حالت من
      Delvapas

رژیم آش در طب سنتی - کاهش 4 تا 8 کیلو در مدت 15 روز

سلام همگی!!! این رژیم حتی اگه کاهش وزن نداشته باشه شوک خیییلی خوبیه و صد البته کاهش هم داره اگه کسی بتونه کامل انجام بده چون خیلی دیدم :bollywood1:
      رژیم آش جهت پاکسازی و دفع رطوبات:
      این رژیم جهت پاکسازی بدن از مواد زائد بوده و اعضای اصلی بدن مخصوصا معده و کبد را از فضولات و مواد سمی پاک می کند. در طی پانزده روز رژیم لازم از غذاهای دیگر (گوشت، نان زیاد، برنج، چربی، شیرین ها) پرهیز شود. در صورت بروز ضعف و غلبه آن بر بدن، می توانید یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب حل کرده و جرعه جرعه در مدت یک ربع میل کنید یا در موارد شدید، یک عدد زرده تخم مرغ عسلی را همراه کمی پلو میل نمایید. در طی این دوره ممکن است ادرار، عرق، مدفوع و سایر دفعیات و ترشحات بدنی بدبو و بدرنگ شوند که به علت دفع مواد زائد بوده و نشانه خوبی جهت دستیابی به سلامتی کامل می باشد.
      روز اول: آش آبغوره. روز دوم: آش انار یا زرشک. روز سوم: آش آلو. روز چهارم: آش سکنجبین. روز پنجم: آش تمر هندی و سپس در همان روز مصرف مسهل: 10 تا 15 گرم گل سرخ کاشان را پاک کرده و با 2 لیوان دوغ و کمی نمک بعد از ناهار میل کنید تا شکم چند بار کار کرده و فضولات دستگاه گوارش دفع شود. پنج روز دیگر مشابه فوق تکرار شود منتها این بار به عنوان مسهل، 10 گرم برگ سنا را با 10 گرم گل سرخ کاشان در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان بماند. صاف کرده بعد از ناهار میل کنید. پنج روز دیگر مشابه فوق تکرار شود و به عنوان مسهل یا از گل سرخ یا از سنا مطابق دستورات فوق استفاده شود (بهتر است از مسهلی استفاده کنید که برای شما اسهال بهتری ایجاد می کند).
      توجه فرمایید در صورت شدت اسهال، مقدار مسهل را قدری کاهش دهید گرچه بروز اسهال نسبتا شدید موقتی، برای شما ضرری ندارد. اگر یکی از چاشنی های فوق شما را خیلی اذیت کرد (اصطلاحا به شما نساخت مثلا بیش از حد ضعف یا دلپیچه داد)، بجای آن از بقیه استفاده کنید.
      - طرز تهیه آش ساده: نصف استکان لپه (در صورت نفخ، نیاز نیست) همراه مختصری نمک و زردچوبه، در 5 لیوان آب با حرارت ملایم به مدت نیم ساعت بپزید تا لپه ها نرم شود. سپس سبزی (شامل تره، جعفری، گشنیز، کمی نعناع، چند پر ترخون و مرزه تازه یا خشک) اضافه کرده و هم بزنید. نیم ساعت بعد، یک استکان برنج خیسانده شده را اضافه کرده و هرچند مدت یک بار آش را هم بزنید (در صورت نیاز می توان به آش، آب جوش اضافه کرد). در صورت ضعف شدید، می توانید کمی گوشت چرخی سرگنجشکی یا بال و گردن مرغ را همزمان با اضافه کردن سبزی آش اضافه کنید.
      - آش های دیگر مثل آش ساده بوده به علاوه این که نیم ساعت قبل از اتمام پخت آش، به عنوان چاشنی، یکی از موارد زیر به آش اضافه می شود:
      آش انار یا آبغوره یا سکنجبین: 3 تا 4 استکان آب انار ترش/ آبغوره / سکنجبین ترش یا نصف استکان رب انار ترش/ غوره
      آش تمرهندی/ آلو/ زرشک: نصف استکان شیره تمرهندی/ آلو / زرشک
      - روش تهیه شیره تمرهندی/ آلو/ زرشک: نیم کیلو تمر هندی (ملس، ترش) / آلو بخارا / زرشک آبی (اگر نبود، پلویی) را در هفت لیوان آب ریخته و روی شعله قرار دهید تا به جوش آید. سپس حرارت را کم کرده و به مدت حداکثر نیم ساعت در حرارت ملایم بگذارید بجوشد. پس از اتمام که مختصری خنک شد، محتویات ظرف را در کیسه و یا دستمالی ریخته و آب آن را بگیرید. آب بدست آمده را ملایم بجوشانید تا غلیظ شده و قوام شیره پیدا کند.

مهم : باید در تمام وعده ها حتی صبحانه آش خورده بشه! حتی میوه هم نداریم هیچی غیر از آش نداریم!

مهمممممممم : من خودم به عنوان کارشناس طب سنتی این رو فقط به مزاج های دموی توصیه میکنم , مزاج های بلغم هم میتونن بخورن اما ترشیش رو کمتر کنن.
      برای تشخیص مزاج به این لینک برید دوستان :نوع مزاج افراد

باز هر سوالی بود در خدمتم!

2. 6 کاربر، ارسال **mahsa** را لایک کرده اند:

azera (13 آذر 1392),eliha (13 آذر 1392),hero (26 آذر 1392),Smooth (01 دی 1392),نیلو (12 آذر 1392),گل یخ (15 آذر 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

شهرزاد آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.18
      قد
      172
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      بدنسازي
      حالت من
      Khoshhal
      نقل قول نوشته اصلی توسط pegahm نمایش پست ها
      ajab rejim e ba namaki

لطفا فارسی تایپ کنید
      به سوالات رژیمی در دفترچم و پیغام های خصوصی جواب نمی دم لطفا سوالات رو در قسمت های مربوط بپرسید . سوال در دفترچه و پیغام خصوصی خلاف قوانین سایت هست و تذکر داده می شه.

5. کاربر زیر پست شهرزاد را لایک کرده است:

**mahsa** (14 آذر 1392)

**mahsa** آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      60
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.25
      قد
      173
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      هدف اول 86 و نارنجی شدن
      وزن فعلی
      93
      حالت من
      Delvapas
      نقل قول نوشته اصلی توسط azera نمایش پست ها
      من كه عاشق آش هستم.ولي شوهر دوست نداره
      خيلي خيلي هوس كردم اين رو بگيرم.

اگه كه خاصيت غذايي نداره پس بدنمون با كمبود مواد معدني و ويتامين ها مواجه ميشه كه .چون دوره 15 روز هم هست .ميشه مولتي ويتامين استفاده كرد؟
      ميوه هم مجاز هست بغير موز و انبه!مقدار استفاده ميوه چقدره؟!
      نه مشکلی نداره بدن 15 روز استراحت میکنه ولی میتونی قرص ویتامین بخورید میوه هم برای شما که اضافه وزن کمی داری اشکال نداره بین وعده ها در حد 2 تا میوه

نقل قول نوشته اصلی توسط eliha نمایش پست ها
      سلام، ممنون به خاطر پستتون و روشی که توضیح دادین، میشه در مورد مقدار مصرف آش هم توضیح بدین برای هر وعده؟؟؟ مثلاً چند پیمانه یا چند قاشق؟؟ همین طور در مورد میوه ها و سبزیجات مجاز برای این رژیم هم یه توضیح بفرمایید ممنون میشم
      خواهش میکنم عزیزم ، مصرف آش اصلا حدی نداره هر وقت که گرسنه شدید مقداری بخورید که سیر شید همین! سبزیجات اصلا همراه غذا خورده نشه! فقط میان وعده ها میتونید میوه بخورید بیشتر هم سیب توصیه میکنم اگر هم کسی خییییییلی ضعف کرد بادام خام در حد 5 عدد توی روز تقسیم کنه (بیشترش یبوست میاره)

نقل قول نوشته اصلی توسط درسا بیات نمایش پست ها
      میشه در کل روز 1 لیوان شیر بخوریم؟ویتامین؟میوه فقط سیب مجازه؟
      نه عزیزم شیر نمیشه ولی اگر لازم داره بدنت با یک قاشق چای خوری شکر سرخ بخور , ویتامین هم میتونید بخورید , میوه های چاق کننده فقط نخورید باقی میوه ها میان وعده میتونید استفاده کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط نرگس مامان نمایش پست ها
      نمیشه مواد آش رو خام خورد آخه دومدل آشپزی برای من که درگیر کارم سخته بچه ها شوهرمم هستن
      متاسفانه نه باید مواد آش پخته بشه این رژیم واسه پاکسازیه بدنه در اصل که معده و روده رو هم آرامش بده غذای خام هضمش واسه معده سخته

7. کاربر زیر پست **mahsa** را لایک کرده است:

eliha (17 آذر 1392)

Sami66 آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.00
      قد
      166
      وزن شروع
      113
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      99
      حالت من
      Khoonsard
      سلام عزیز جان
      من زیر نظر پزشک طب سنتی دارم وزن کم میکنم . بلغم با رطوبت بالا دارم که منع کامل ترشیجات و لبنیات و اینها هستم ولی میتونم شیرینی جات مثل خرما و عسل و مویز و ارده و شیره همه رو مصرف کنم . تو این آش آبغوره داره که طبعش سرد و خشکه . آیا این رژیم برای منی که منع کامل آبغوره به خاطر سردی اش هستم خوبه ؟
      نکته ثانوی اینکه همون طور که مستحضرید بلغم به کل بیماری هاضمه ای هست ((گوارش)) و روی معده فشار زیادی وارد میکنه ، آیا خوردن این آش به تنهایی معده من بدبخت رو پخ پخ نمیکنه ؟ ممنونم .

9. 2 کاربر، ارسال Sami66 را لایک کرده اند:

**mahsa** (17 آذر 1392),eliha (17 آذر 1392)

شهرزاد آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.18
      قد
      172
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      بدنسازي
      حالت من
      Khoshhal
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sami66 نمایش پست ها
      سلام عزیز جان
      من زیر نظر پزشک طب سنتی دارم وزن کم میکنم . بلغم با رطوبت بالا دارم که منع کامل ترشیجات و لبنیات و اینها هستم ولی میتونم شیرینی جات مثل خرما و عسل و مویز و ارده و شیره همه رو مصرف کنم . تو این آش آبغوره داره که طبعش سرد و خشکه . آیا این رژیم برای منی که منع کامل آبغوره به خاطر سردی اش هستم خوبه ؟
      نکته ثانوی اینکه همون طور که مستحضرید بلغم به کل بیماری هاضمه ای هست ((گوارش)) و روی معده فشار زیادی وارد میکنه ، آیا خوردن این آش به تنهایی معده من بدبخت رو پخ پخ نمیکنه ؟ ممنونم .
      [وب شما چرا رژیمی رو می خوای امتحان کنی که هیچیش بهت نمی سازه
      به سوالات رژیمی در دفترچم و پیغام های خصوصی جواب نمی دم لطفا سوالات رو در قسمت های مربوط بپرسید . سوال در دفترچه و پیغام خصوصی خلاف قوانین سایت هست و تذکر داده می شه.

11. کاربر زیر پست شهرزاد را لایک کرده است:

نرگس مامان (16 آذر 1392)

**mahsa** آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      60
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.25
      قد
      173
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      هدف اول 86 و نارنجی شدن
      وزن فعلی
      93
      حالت من
      Delvapas
      نقل قول نوشته اصلی توسط Sami66 نمایش پست ها
      سلام عزیز جان
      نه عزیز دلم این رژیم اصلا واسه شما خوب نیست منم توی توضیحات کفتم این رو به دموی ها توصیه میکنم
      من نیومدم به دنیا که بشم بنده تکرار
      که سر دو راهی و شک یه طرف برم به اجبار
      من نیومدم به دنیا که بشم برده عادت
      که بپوسن آرزوهام از سر ترس و خجالت

eliha آواتار ها
      کاربر فعال

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.12
      قد
      164
      وزن شروع
      77
      وزن هدف
      ....
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      Ghafelgir
      مهسای عزیز ،

یه سؤالی واسم پیش اومده در مورد اینجور رژیما که مرجعش طب سنتیه و اشاره میشه که کاربردشون برای پاکسازی بدنه!!! اونم اینکه چه جوری میشه که این رژیما بدنو پاک میکنه؟؟ یه رژیم زنجبیل و آبغوره هم یکی دیگه از کاربرا قرار داده اینجا که گفته این رژیما کمک میکنه به از بین رفتن غلبۀ طبعها.
      چون گفته بودین کارشناس طب سنتی هستین، گفتم اگه بتونید یه توضیحی در مورد این قضیه بذارید که درگیریهای ذهنی آدم فضولی مثل من رفع شه، خیلی عالی میشه.
      پیشاپیش ممنونم از شما:balloons:
      خدایا،
      راضیم ازت!!!

14. کاربر زیر پست eliha را لایک کرده است:

**mahsa** (28 آذر 1392)

nasimkh آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      149
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.56
      قد
      160
      وزن شروع
      82
      وزن هدف
      58
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      ShadOsarhal
      وبلاگ زیباتنی من
      17
      سلام دوست خوبم ممنون از تاپیکت
      من مدتیه که در عین حالی که رعایت رژیم و ورزش میکنم درست وزن کم نمیکنم و میدونم دلیل مهمش یبوست دایمه که دارم محتویات روده من شاید 10 روزی یک بار به زور دارو خالی شه و
      به قول خودتون اگر رطوبت بدن خارج نشه وزن پایین نمیاد
      مزاج من گرم درجه 1و تر درجه 2 هست و دموی هستم و تری بالا باعث جلوگیری از دفع رطوبت بدن شده
      برگ سنا و گل سرخ هم بعد از دو روز روزی دومرتبه استفاده برای من جواب میده
      از این وضعیت خسته شدم دکتر فوق تخصص مراجعه کردم چهار ماه تحت درمان دارویی بودم اما اصلا جواب نمی گیرم میگفت روده تحریک پذیر داری راستش دیگه داروهاشو مصرف نمیکنم
      به نظر شماکه توی طب سنتی سر رشته داری با گرفتن این رژیم غذایی شرایطم بهتر میشه؟ هم از نظر کاهش وزن و هم از نظر مزاج؟ حاضرم هر داروی بدمزه و هر غذای بدمزه ایی رو به زور و به مقدار زیاد هم که شده بخورم اما خوب شم
      واقعا خیلی بده که آدم توی ابتدایی ترین کارش دچار مشکل باشه

اثر این رژیم توی مزاج موقته؟؟؟ یا خاصیت درمانی هم داره

16. کاربر زیر پست nasimkh را لایک کرده است:

**mahsa** (28 آذر 1392)

**mahsa** آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      60
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.25
      قد
      173
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      هدف اول 86 و نارنجی شدن
      وزن فعلی
      93
      حالت من
      Delvapas
      نقل قول نوشته اصلی توسط eliha نمایش پست ها
      مهسای عزیز ،

یه سؤالی واسم پیش اومده در مورد اینجور رژیما که مرجعش طب سنتیه و اشاره میشه که کاربردشون برای پاکسازی بدنه!!! اونم اینکه چه جوری میشه که این رژیما بدنو پاک میکنه؟؟ یه رژیم زنجبیل و آبغوره هم یکی دیگه از کاربرا قرار داده اینجا که گفته این رژیما کمک میکنه به از بین رفتن غلبۀ طبعها.
      چون گفته بودین کارشناس طب سنتی هستین، گفتم اگه بتونید یه توضیحی در مورد این قضیه بذارید که درگیریهای ذهنی آدم فضولی مثل من رفع شه، خیلی عالی میشه.
      پیشاپیش ممنونم از شما:balloons:
      من راستش اون رو آشنایی ندارم نمیدونم اما این رژیم هدفش اینه که دستگاه گوارش رو پاک کنه وقتی چیزایی میخوری که ضرری برای بدن ندارن تا 15 روز و 3 بار هم اون وسطا مسهل خورده بشه و تممممام رطوبت ها و سموم دستگاه گوارش دفع میشه حالا یه دستگاه گوارش بی مشکل و بی رطوبت داریم واسه شروع رژیم!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimkh نمایش پست ها
      سلام دوست خوبم ممنون از تاپیکت
      من مدتیه که در عین حالی که رعایت رژیم و ورزش میکنم درست وزن کم نمیکنم و میدونم دلیل مهمش یبوست دایمه که دارم محتویات روده من شاید 10 روزی یک بار به زور دارو خالی شه و
      به قول خودتون اگر رطوبت بدن خارج نشه وزن پایین نمیاد
      مزاج من گرم درجه 1و تر درجه 2 هست و دموی هستم و تری بالا باعث جلوگیری از دفع رطوبت بدن شده
      برگ سنا و گل سرخ هم بعد از دو روز روزی دومرتبه استفاده برای من جواب میده
      از این وضعیت خسته شدم دکتر فوق تخصص مراجعه کردم چهار ماه تحت درمان دارویی بودم اما اصلا جواب نمی گیرم میگفت روده تحریک پذیر داری راستش دیگه داروهاشو مصرف نمیکنم
      به نظر شماکه توی طب سنتی سر رشته داری با گرفتن این رژیم غذایی شرایطم بهتر میشه؟ هم از نظر کاهش وزن و هم از نظر مزاج؟ حاضرم هر داروی بدمزه و هر غذای بدمزه ایی رو به زور و به مقدار زیاد هم که شده بخورم اما خوب شم
      واقعا خیلی بده که آدم توی ابتدایی ترین کارش دچار مشکل باشه
      عزیزم کسی که زیاد مسهل مصرف کنه بدنش دیگه به مسهلا جواب نمیده ... اون اول کار شاید میشد با ملین حلش کرد ، پرزهای روده وقتی مشکل پیدا کنن دیگه خیلی سخت درست میشن ، این رژیم رو پیشنهاد میکنم نگیری چون بدتر میشی. اینایی که میگم رو بگو کدوم هاش رو مصرف کردی و نتیجه نداده :
      انجیر با گلاب خیس شده ، انجیر با آلوی خیس شده ، خاکشی ناشتا صبح با آب ولرم ، سبوس گندم ، اسفرزه ، ختمی ، پنیرک ، گل سرخ ، گل سرخ و برگ سنا با هم ، شکر سرخ ، فلوس ، هر 8 ساعت خوردن روغن زیتون یا بادام شیرین

اگر خواستی بیا دفترچم بیشتر توضیح میدم یه وقت تاپیک به هم نخوره
      من نیومدم به دنیا که بشم بنده تکرار
      که سر دو راهی و شک یه طرف برم به اجبار
      من نیومدم به دنیا که بشم برده عادت
      که بپوسن آرزوهام از سر ترس و خجالت

18. 2 کاربر، ارسال **mahsa** را لایک کرده اند:

eliha (28 آذر 1392),nasimkh (28 آذر 1392)

3pd آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      60
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.40
      قد
      164
      وزن شروع
      116
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      95
      حالت من
      Movafagh
      خودمونیم ها ولی دموی هارو چقدر وحشتناک توصیف کرده سر گنده و پرمو و لب دهن گنده و پرمو....ادم یاد هیولا میوفته...البته کسی ناراحت نشه من خودم دموی هستم :84:
      3pd تا 3شهریور تولدش 80 کیلو میشود...
      نارنجی خواهم شد تا تولد 24 سالگیم
      امسال ساله منه...
      من میتونم...

20. کاربر زیر پست 3pd را لایک کرده است:

**mahsa** (28 آذر 1392)

eliha آواتار ها
      کاربر فعال

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.12
      قد
      164
      وزن شروع
      77
      وزن هدف
      ....
      وزن فعلی
      70
      حالت من
      Ghafelgir
      ممنونم ازت مهسای عزیز
      فک کنم توضیحاتی که توی این پست اومده، برای این رژیم هم توجیه خوبی باشه!!!
      من قبلن از یکی از دوستام تعریف اینجور رژیمها که توی طب سنتی هست رو شنیده بودم. ظاهراً یکی از آشناهاشون، به کارشناس طب سنتی مراجعه کرده بوده و اون هم یه رژیم این مدلی واسش تجویز کرده و بعد از پونزده روز نتیجۀ خیلی چشمگیری توی کاهش وزن گرفته بوده!!!
      کاش بچه هایی که این روش رو استفاده کردن بیشتر بیان اینجا و نتایجی که گرفتن (چه در مورد سلامتی و چه از نظر کاهش وزن) رو تعریف کنن!
      من راغب شدم برای سلامتیم هم که شده امتحانش کنم منتها الان خیلی سرم شلوغه و وقت اینکه پونزده روز مداوم موادشو آماده کنم و آشو بپزم ندارم ولی دو سه هفته دیگه کارم سبکتر میشه و تا قبل از عید امتحانش میکنم.
      اون موقع نتیجشو میام میگم
      :brunluva:

-------
      راستی سیگنیچرت هم خیلی جالبه!!! من که نمیدونستم حمام قبل از خوردن صبحونه، باعث کاهش وزن میشه

(اینم مربوط به طب سنتیه؟؟؟!!! شما امتحان کردین؟؟ تأثیرش چه قده؟؟؟ )
      یه پیشنهاد دارم مهسا جون:
      با توجه به اینکه خیلی از بچه هایی که رژیم میگیرن با این مسئلۀ یبوست درگیرن، فک کنم بد نباشه که یه تاپیک واسه این قضیه ایجاد شه، اونجوری همه مطالب رو میبینن

خدایا،
      راضیم ازت!!!

• صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12