شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چربی شیرهای پرچرب واقعی نیست (حتما بخونید)

شروع دوباره آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    180
    وزن شروع
    90
    وزن هدف
    75
    وزن فعلی
    75

Angry چربی شیرهای پرچرب واقعی نیست (حتما بخونید)

برخلاف تصور بسیاری از ما شیر پرچربی که به‌صورت پاستوریزه ارائه می‌شود مانند شیری که در گاوداری‌ها دوشیده می‌شود نیست. براساس اظهارنظر پاره‌ای از کارشناسان چربی این ماده لبنی
    پاستوریزه‌شده متأسفانه واقعی نیست.
    به گفته دکتر مجید حاجی فرجی، رئیس انستیتو تغذیه چربی موجود در شیرها و لبنیات پرچرب مربوط به چربی شیر نیست، بلکه چربی شیر گرفته شده و روغنی به نام پالم به شیر اضافه می‌شود. پیش‌تر نیز مسئولان وزارت بهداشت درباره روغن پالم یا روغن نخل هشدار داده بودند.

در سال‌های اخیر به‌دلیل تحریم‌ها و برخی از مشکلات داخلی، تولید‌کنندگان به واردات روغن‌های ارزان‌تر خوراکی نظیر روغن پالم روی آورده‌اند درحالی‌که روغن پالم بنا بر نظر متخصصان تغذیه حاوی مقادیر زیادی اسید چرب اشباع است که موجب افزایش کلسترول بد خون یعنی ldl شده و در نهایت تنگی و انسداد عروق وسکته‌های قلبی را به‌دنبال دارد.
    به گفته دکتر علی‌اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت از هر ۳ مرد ایرانی، یک نفر با پوکی استخوان مواجه است. همچنین نیمی از زنان ایرانی پوکی استخوان دارند. ۸۰ درصد مردم در سن مدرسه کمبود کلسیم دارند. سیاست جمهوری اسلامی ایران در این زمینه فعلا آن است که شیر در مدارس توزیع شود.
    غنی‌سازی شیر با ویتامین d نیز آغاز شده است و فعلا سیاست دیگری در این زمینه نداریم. این تصمیم از سوی وزارت بهداشت در حالی گرفته می‌شود که درسال‌های اخیر با افزایش بیش از اندازه قیمت شیر، مصرف این ماده لبنی به‌شدت در جامعه کاهش‌یافته و کارشناسان نسبت به بروز بیماری‌ پوکی استخوان در زنان و مردان ۳۰سال به بالا ابراز نگرانی می‌کنند.
    به گفته دکتر هدایت حسنی، معاون پژوهشی انستیتو تغذیه، پوکی استخوان از سن بالای ۳۵ سال خود را نشان می‌دهد. عوارض کمبود ویتامین d و ویتامین‌های دیگری که از طریق فرآورده‌های لبنی دریافت می‌شوند نیز از ۳۵ تا ۴۰ سالگی ظاهر می‌شود. در واقع در سنین پایین فرد به آن مبتلا نمی‌شود و اینها بیماری‌هایی هستند که به‌تدریج خود را نشان می‌دهند.

واقعا باعث تاسفه یعنی حتی اگه مردم عادت های بد غذایی رو کنار بزارن باز هم .........

به راستی بر این باورم: زهری که مرا نکشد، قوی ترم میکند

2. 5 کاربر، ارسال شروع دوباره را لایک کرده اند:

bratz (12 بهمن 1392),parchami7 (29 دی 1392),Smooth (12 بهمن 1392),somy (06 بهمن 1392), Zenith (12 بهمن 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    بله دقیقا درسته. منم چند روز مصاحبه اختصاصی با دکتر مجید حاجی فرجی، رئیس انستیتو تغذیه رو میدیدم. ایشون تاکید داشت این چربی موجود در شیرهای پرچرب اون چربی مفید این ماده ی لبنی که من و شما فکر میکنیم نیست و بهش پالم اضافه میکنن که متاسفانه مضرات زیادی داره. جالبه که ایشون صحبت چندسال پیش در خصوص اینکه میگفتن تو شیرهای پاستوریزه وایتکس اضافه کرده بودند رو رد نکرد! ولی گفت در حال حاضر چنین چیزی نیست.
    در هر صورت بچه ها به نظر من مناسب ترین راه برای مصرف شیر، اینه که از مغازه های لبنیات فروشی مطمئن اطرافمون شیر رو بخریم و خودمون بجوشونیم.
    متاسفانه اکثر تولید کنندگان بخش تغذیه ما دلشون برای سلامتی من و شما نمیسوزه... فکر میکنید برای چی موضوع سم زدایی اخیرا اینقدر مورد توجه قرار گرفته؟! فقط و فقط به این دلیل که تمام اونچه ما میخوریم علاوه بر نگهدارنده، حاوی مقادیر مضر هم هستند...
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

5. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

bratz (12 بهمن 1392)