شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: عروسک حاجی فیروز(ایده-اموزش)

باربی اینده آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    140
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.34
    وزن شروع
    61
    وزن هدف
    تثبیت-پیکراشی
    وزن فعلی
    49
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    120

عروسک حاجی فیروز(ایده-اموزش)

- - - Updated - - -

برای شروع ، کیسه فوندانت تون رو از تو یخچال بیرون بیارید. ( روش تهیه فوندانت در پست پایین ) برای حاجی فیروزمون رنگ سیاه و قرمز لازم داریم ولی من یه سبزه عید هم دادم دستش ، پس فوندانت سبز هم درست کردم. یه رنگ هم واسه سطح کاپ کیک لازم داریم که میتونید خلاقیت به خرج بدید و از رنگهای مختلف استفاده کنید.

روی سطح کاپ کیک قهوه رو با باترکریم و یا مارمالاد بپوشونید تا فوندانت بهش بچسبه. بعد با یه کوکی کاتر که اندازه کاپ کیک تونه و یا یه لیوان، فوندانت رو قالب بزنید. فوندانت رو تا اونجایی که میتونید نازکش کنید. چون شکر خالصه و کیکتون رو زیادی شیرین میکنه. بعد بذاریدش روی کاپ کیک و لبه هاش رو با انگشت خوب به کاپ کیک بچسبونید.

سایز حاجی فیروزها دست خودتونه ولی من پشنهاد میکنم ریز درستشون کنید که هرچی ظریفتر باشه خوشگلتره و زیادی هم شیرین نمیشه و از همه مهمتر ...زود فوندانت تون ته نمیکشه! پس با کله حاجی شروع کنید!

خوب تو دست بچرخونیدش که کاملا گرد بشه و حرارت دستتون باعث شه که شکرش کمی ذوب شه و روی کار براق بشه. حالا دستتون رو بشورید که رنگ سیاه روش نمونده باشه و بعد با فوندانت سفید دو تا گلوله خیلی ریز درست کنید و جای چشمهاش بذارید و فشار بدید تا بچسبه. اگه فوندانتون خشک شده و نمیچسبه، با آب بچسبونیدش چون آب برای فوندانت حکم چسب رو داره.

حالا نوک خلال دندون رو توی رنگ سیاه بزنید و توی چشش فرو کنید تا رنگ چشش سیاه بشه

با فوندانت زرد براش دماغ درست کنید و با قرمز دهن. شما میتونید فرم دهن هر کدوم از حاجی فیروزها رو یه مدلی درست کنید.

حاجی فیروز من خندونه چون مرتب با من در حال شعر خوندنه: " ارباب خودم بزبز قندی....ارباب خودم چرا نمیخندی" !

من حاجی فیروز کچل دوست نداشتم ، پس واسش با چندتا گوله سیاه موهای فرفری درست کردم. ولی شما میتونید به جای مو براش گوش درست کنید.

واسه کلاهش هم یه تیکه خمیر رو کف دست گوله کنید و بعد لوله کنید و نوکش رو نیز کنید تا کلاه بوقی بشه. بعد نوک کلاه بوقی رو فرش بدید. البته یه مدل کلاه دیگه هم سر حاجی فیروز میذارن که یه استوانه کوتاهه. ولی من کلاه بوقی رو بیشتر دوست دارم.

با انگشت شست ته مخروط رو نازک کنید و لبه کلاه رو اینطوری درست کنید.

حالا سر حاجی فیروز بیچاره تون رو کلاه بذارید. ( سرت کلاه رفته بدبخت چرا هنوز میخندی؟ بزبز قندی!.... باز داره عید میشه و من خل شدم! ببخشید)

همون کاری رو که برای کلاه انجام دادید برای پاها تکرار کنید. فقط باید درازتر باشه.

بدنش هم دقیقا به همون فرم درست میشه.

فقط با انگشت شست و اشاره خیلی بیشتر لبه خمیر رو نازک کنید تا لباسش چیندار بشه.

بدن رو روی پاها سوار کنید

برای دستها از دو تا گلوله ریز سیاه استفاده کنید. بین انگشتها گلوله رو کمی تخت کنید

و با چاقو چندتا خط روش بندازید تا انگشتهاش بوجود بیاد.

با فوندانت قرمز دقیقا عین پاها دستها رو هم درست کنید. فقط کوچکتر

مچش رو توی آستین بذارید و بچسبونید. موقع درست کردن دست بعدی دقت کنید که شستش رو به بالا بیافته

دستها رو به شونه بچسبونید و آرنج هاش رو خم کنید تا آماده گرفتن سبزه بشه

برای سبزه کافیه یه نوار باریک از رنگ سبز درست کنید و با چاقو روش خط بیاندازید و لوله اش کنید. سبزه شما آماده است ( خیلی از سبزه کاشتن راحت تره...نه؟)

ولی سبزه بدون روبان قرمز نمیشه! پس یه تیکه کوچیک از فوندانت قرمز رو لوله کنید و دور سبزه تون بپیچید

سبزه رو بدید دست حاجی تون و بعد سرش رو سوار کنید.

برای کفشش هم یه تیکه فوندانت سیاه رو لوله کنید و بین انگشتها فشار بدید تا یه بیضی بوجود بیاد و بعد نوکش رو تیز کنید و یه تاب بهش بدید تا شکل کفشهای میرزا نوروز بشه. بعد بچسبونیدش روی پاچه شلوار.

پشت سر حاجی فیروز یه چیزی بذارید که وزن کله اش رو تحمل کنه ( من دو تا کاپ کیک گذاشتم) تا سرش رو تنش خشک شه. اگه دیدید نمیچسبه و خیلی سنگینه ، یه خلال دندون رو نصف کنید و توی گردنش فرو کنید و بعد سرش رو سوار کنید تا مطمئن شید که دیگه سرش به تنش می ارزه!

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

خدایا دلم قرصه تا مسکنم شمایید
    لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

2. 2 کاربر، ارسال باربی اینده را لایک کرده اند:

Zenith (03 اسفند 1393),شکیلا123 (15 فروردین 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار