شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: زنگ " یوگای صورت ، جادوی جوانی"

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

زنگ " یوگای صورت ، جادوی جوانی"

در حوزه زیبایی یکی از چیزایی که به نظر من خیلی اهمیت داره اما کم مورد توجه قرار میگیره یوگای صورته. شاید باورتون نشه اما من این اواخر در یه سری مطالعاتی که انجام دادم متوجه شدم تاثیر یوگای صورت واقعا به اندازه ی یه عمل زیبایی میتونه باشه(البته طبیعتا منظورم عمل های زیبایی پوست مث گونه و حالت چهره است نه عمل بینی!).
    دیدم جای چنین آموزش و حرکت دسته جمعی ای در زیباتن واقعا خالیه. این تاپیک رو زدم و قدم به قدم شروع میکنم به آموزش. شما هم با من همراه باشید. اصلا یوگای صورت از ضروریاتیه که باید اونقدر در یادگیریش کوشا باشیم که کم کم تمام حرکات رو حفظ بشیم و بعد مداوم اون ها رو انجام بدیم. بخصوص که اکثر دوستای اینجا در حال رژیم هستند و حفظ زیبایی و طراوت پوستشون اهمیت داره.

همونطور که عرض کردم من قدم به قدم میرم جلو. در آموزش هام از کتاب "یوگای صورت، جادوی جوانی" از انتشارات آئینه دانش استفاده میکنم(این کتاب نویسنده یا مولف نداره. چون در واقع بیشتر مث یه تحقیق جمع آوری شده از سطح اینترنت میمونه). البته برای درک بیشتر تمرینات هم برای خودم و هم شما از اینترنت هم استفاده میکنم. خلاصه هدف اینه که یه آموزش کامل داشته باشیم و بعد از مدتی حرکات رو حفظ بشیم و در هر فرصت یا موقعیتی در عرض چند ثانیه این تمرینات رو انجام بدیم.

به عنوان اولین و یکی از مهمترین درس هامون:
    اساسی ترین مقدمه ورزش صورت این است که با تمرکز بر روی عضلات خود متوجه سوختن اسید لاکتیک در عضلاتتان شوید . سر انگشتان معمولاً در محل بالای عضله قرار گرفته تا بصورت یک فشار سنج عمل کند و بتواند حرکت عضلات را حس کند ، از آنجایی که این حس تمرکز بیشتری به شما می دهد عضلات سخت تر کار کرده ، بزرگتر و قوی تر می گردند.

علاوه بر این سعی کنید انرژی را که در عضلات شما حرکت می کند حس کنید . من در ورزش هایم اغلب می گویم انرژی را در صورت خود تعقیب کنید . این بر اساس تئوری طب سنتی چینی هاست که می گوید انرژی به نحوی در تمام بدن حرکت می کند و با تحربه یافته ام که تجسم حرکت انرژی و حوزه های آن به انجام ورزش کمک می کند . اگر بتوانید تصور کنید که انرژی را در ماهیچه های صورت خود حرکت می دهید زودتر از معمول صورت شما جوان تر و شاداب تر خواهد شد در غیر این صورت بایستی کمی بیشتر وقت صرف کنید تا همین نتیجه را بدست اورید .
    من به ورزش کارانم می گویم که همراه با حرکت دادن انرژی توسط انگشتان خود ایجاد پالس یا نبض کنید . این حرکت بالا و پایین آمدن ، سبب می شود که شما انرژی را حس کرده و فرم صحیح ورزش را انجام دهید .

- یه کم که آموزش هامون جلو رفت، یه تاپیک ورزش دسته جمعی یوگای صورت هم میزنیم.
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 6 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

maryam60k (16 اسفند 1392),tuti (01 اسفند 1392),مه تا (24 آبان 1394),نیلو (02 اسفند 1392),یلدا (02 اسفند 1392),یونیک (01 اسفند 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    درس دوم: (عضلات صورت رو بشناسیم)
    دوستای گلم سعی کنید این مقاله رو کامل بخونید. آشناییتون با عضلات صورت خیلی مهمه. توی نحوه حرکاتتون و انرژی که براش بکار میبرید خیلی تاثیر داره.
    متن زیر رو من از نت کپی کردم اما عینا فصل اول کتابیه که براتون اشاره کردم.

عضلات صورت كجا هستند؟ چه ناميده مي شوند؟ چگونه عمل مي كنند؟
    عكس بالا: زير پوست را با 57 عضله كه با همديگر متصل هستند نمايش مي دهد. شايد شكل اين تودة عضلاني شما را متعجب كند. اين لايه چهل تكه اي چگونه زير پوست شما قرار گرفته است؟ اين لاية نازك به وسيله دسته اي فيبر به هم متصل شده اند. بدون عضلات صورت و رشته هاي ارتباطي آن صورت مانند يك صفحه ي صاف نمايش داده مي شود. با اين عضلات حالات دروني شما به نمايش گذاشته مي شود. در هر تبسم يا اخم چندين عضله مثل يك تيم عمل كرده تا حالات دروني شما را بروز دهند.

براي مثال عضله هاي گونه و دهان با كمك به عضله هاي اطراف چشم و شقيقه در لبخند زدن كمك مي كند. با شناختن اين عضلات و نحوه كار آنها مي توانيد تجسم كنيد كه در هر ورزش چه عملي صورت مي گيرد.
    برقراري ارتباط ذهن و عضله و درك عملكرد اين ورزش ها به شما كمك خواهد كرد تا ورزش ها را به بهترين وضع انجام دهيد و چون عضلات خودشان را با اين حركت تطابق مي دهند و بتدريج اين ورزش ها مؤثر خواهند شد. بنابراين پيشنهاد مي كنيم دقايقي را براي شناختن عضلات صورت كه در بهبود بخشيدن فرم صورت شما موثرند صرف نماييد.

•عضلات روي فرق سر
    پوست روي پيشاني و فرق سر كلفت ترين پوست در بدن مي باشد كه به سه ناحيه تقسيم مي شوند:
    ـ عضله نازكي كه در پيشاني قرار دارد و جمجمه را به طرف جلو مي كشاند و ايجاد چروك افقي در پيشاني مي كند.
    ـ عضله اي كه حدود 5/2 سانتيمتر عقب كشيده و پشت سر قرار دارد و پيشاني را به عقب مي كشد.
    عضله اي وسيع و صاف كه سبب اتصال دو عضله بالايي مي گردد.

•عضلات دهان
    ـ عضله اي كه كاملاً دور دهان را احاطه كرده و تشكيا شده از تعداد زيادي فيبر عضلاني دراز كه قادر به حركت در تمام جهات هستند. اين فيبر ها متصل به فيبرهاي لب بالا و پائين، گونه، بيني و ناحيه هاي اطراف مي باشد.
    ـ عضله اي چهار سر كه سبب پايين كشيدن لب پايين مي شود و چربي بين عضلات بيشتري دارد و با كار كردن بر روي اين عضله لب پاييني برجسته تر به نظر مي رسد.
    ـ عضله اي مثلثي شكل كه از آروارة پايين تا دهان كشيده شده و سبب كشيده شدن گوشه هاي دهان به طرف پايين مي شود.
    ـ دو عضله اي كه تشكيل شده از فيبرهاي استوانه اي شكل كه گوشه هاي دهان را بالا كشيده و به طرف گونه مي برد.
    ـ فيبرهاي عضله اي نازك كه در لب بالايي به هم نزديك مي شوند.
    ـ عضله كوچكي كه در جلوي چانه مي باشد.

* عضلات بيني
    ـ عضله اي كه با ايجاد يك پل بر روي بيني سبب كشيدن ابروان و ايجاد چروك بر روي بيني مي كند.
    ـ عضله اي كوچك كه در بالا و پشت سوراخ بيني قرار گرفته و با ورزش دادن اين عضله حالت بيني حفظ مي شود و عوارض بيني مشخص تر مي گردد.
    ـ عضله اي ظريف كه بالاي سوراخ هاي بيني قرار گرفته و سبب گشاد شدن سوراخ بيني مي شود.
    ـ عضله اي كه در پهناي بيني كشيده شده و پرده هاي بيني را به طرف پايين مي كشد.
    ـ عضله اي كه از پل بيني كشيده شده و روي پل بيني را مي پوشاندو باعث فشرده شدن سوراخ هاي بيني مي گردد.

* عضلات لازم براي جويدن
    جويدن يعني باز و بسته شدن فكها، مانند زماني كه آدامس مي جويم و يا خميازه مي كشيم. گاهي فشارهاي عصبي در فكها نگاه داشته مي شوند كه مي توان اين فشارها را با شل كردن اين عضلات كاهش داد و بر عكس در جايي ديگر دقيقاً‌با اقباض عضله حالت صورت را حفظ كرد.
    ـ عضله اي بزرگ در كنار سر، كه فكها را با فشار و از گونه تا قسمت خارجي لولا فك قرار دارد.
    ـ عضله اي كلفت و كوتاه كه در اتصال با عضله tenperal سبب اتصال آرواره ها مي گردد و با ورزش دادن اين عضله ها آرواره ها محكم تر شده و مي توان از بزرگ شدن غبغب جلوگيري كرد.
    ـ عضله كوتاه، كلفت، قيفي شكل كه در باز و بسته شدن دهان و چرخاندن فك نقش دارند.
    ـ عضله اي كه در بستن دهان و حركت آرواره ها كمك كرده و با ورزش دادن اين عضله حالت آرواره ها بهتر مي گردد.
    ـ عضله اي كه از چانه به طرف بالاي گردن حركت مي كند در اين ناحيه غبغب ايجاد مي كند.

* عضلات چشم
    ـ عضله اي ظريف در پلك بالايي چشم قرار گرفته روي فرم نگه داشتن اين عضله در زيبايي بسيار اهميت دارد.
    ـ عضله اي قوي كه دور حلقه چشم را احاطه كرده و بدون آن نمي توان چيزي را ديد چون اين عضله سبب باز و بسته شدن چشم مي شود.
    ـ عضله اي كه از بالاي پيشاني تا داخل عضلات پلك بالايي كشيده شده و با قوي كردن اين عضله خط هاي پيشاني كمتر مي شود.

*عضلات گردن
    ـ عضله اي پهن، باريك و ساده كه از فيبرهاي عضلاني تشكيل شده و در زير پوست گردن شما از هر طرف گسترده شده است با ورزش دادن اين عضله فشار كمتر بر روي فك پاييني وارد مي گردد.
    ـ عضله اي كه سر را چرخانده و به هر دو طرف بر مي گرداند.
    ـ عضله اي كه در پشت سر و شانه قرار گرفته و سر را به دو طرف و عقب مي كشاند.

* عضلات گوش
    سه عضله در پشت و اطراف گوش قرار دارند. هر چند اثر بسيار كمي بر روي ظاهر صورت دارند ولي اين عضله متصل به عضلات صورت مي باشند. زمانيكه شما ورزش قوي كردن آرواره ها را انجام مي دهيد عضلات گوش با اين وضعيت تطابق پيدا كرده تا ورزش مورد نظر به درستي انجام گيرد. يا شما وقتي كه و رزش انجام مي دهيد تا حالت پلك بالايي چشم حفظ شود شل شدن و انطباق اين عظلات سبب مي شود كه اخم هاي اطراف چشم برطرف شود.
    ـ كوچك ترين عضله گوش است كه نازك و شكلي شبيه به بادبزن دارد و سبب كشيدن گوش به سمت جلو مي شود.
    ـ بزرگ ترين عضله گوش كه گوش ها را بالا مي برد.
    ـ عضله اي كه گوش را به سمت عقب مي كشد.
    حالا كه شما اسم و جايگاه عضلات مختلف صورت را مي دانيد با آمادگي كامل از طريق ورزش مي توانيد صورت خود را روي فرم بياوريد.

5. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

مه تا (24 آبان 1394),نیلو (02 اسفند 1392),یلدا (02 اسفند 1392)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    گرچه شما دانش آموزای تنبلی هستین و در این کلاس همراهی نمیکنید اما تنبیهتون نمیکنم و میریم سراغ درس سوم:

درس سوم:

لیست ده گانه

لیست مواردی که ضد ساختار صورت هستند در زیر آمده است. لیست را پر کرده و ببینید چه مواردی را می خواهید بهبودبخشید. برای این منظور به یک برنامة ورزشی احتیاج دارید.سپس می توانید نتایج به دست آمده را بعد از انجام ورزش ها با مقایسه عکسها مشاهده کنید.

۱ـ لبهای نازک
    ۲ـ غبغب آویزان
    ۳ـ ابروان افتاده
    ۴ ـ پلک های افتاده
    ۵ ـ معایب بینی
    ۶ ـ چین خوردگی گردن
    ۷ ـ گونه های خوابیده
    ۸ ـ خط های بوجود آورنده ناشی از حالات عادی صورت
    ۹ ـ چروک ایجاد شده در صورت
    ۱۰ ـ چروک ناشی از تحلیل عضلاتی

۱ ـ لبهای نازک و سخت

با افزایش سن لب ها و ناحیه اطراف آن نازک و خشک می شوند. از عوامل ایجاد کننده آن می توان فشارهای عصبی کشیدن سیگار و اشعة خورشید و عادات حرکتی صورت را نام برد. خط های ایجاد شده در لب ها اثرات فرو رفتگی آن می تواند سن شما را بیشتر از آنچه که هست نمایش دهد و از زیبایی شما بکاهد. با ورزش های صورت می توانید عضلات اطراف دهان را ساخت لبانی برجسته تر و ظاهری جوان تر به صورت داد.

۲ ـ غبغب آویزان
    در سن ۳۰ سالگی و یا بیشتر آرواره شروع به افتادن می کندو با قوی کردن عضلات آرواره ها و گردن می توان حالت آرواره ها را حفظ کرد. با انجام روش های مربوطه می توانید حتی در صحبت کردن هم اعتماد به نفس به دست آورید. با انجام این ورزش می توانید از بزرگ شدن غبغب جلوگیری کنید.

۳ـ ابروان افتاده
    هنگامیه که عضله دور چشم ضعیف می شود ابرو شروع به افتادن می کند که این وضعیت از نیم رخ بیشتر نمایان است. بوسیله ورزش دادن عضلات، ابرو به صورت طبیعی بالا کشیده می شود. همچنین می توان با قوی کردن عضله بسیار کوچک ولی مهم پلک بالایی چشم، حالت چشم را جوان تر نمایش داد تا صورت حالتی هشیار تر و زنده تر پیدا کند.

۴ ـ پلک افتاده
    حتی اگر شما مشهور ترین ستاره سینما یا ملکه زیبایی هم باشید راه فراری از پایین افتادن پلک ها ندارید. گاهی وراثت هم سبب ایجاد نواری در بالای چشم شده که در بعضی مواقع پلک مانند روکش بر روی چشم می افت. در این وضعیت سن فرد دوبرابر به نظر می رسد. با ورزش دادن عضلات کوچک پلک ها چشمانی بزرگتر و گردتر و ظاهری آگاه تر و سر حال تر پیدا کرده و با خون رسانی بیشتر به این ناحیه چشمانتان براق تر شده و چشمانی شبیه به ستاره ها پیدا می کنید.

۵ ـ معایب بینی
    بندرت کسی از بینی اش راضی است . با افزایش سن بینی چه کوچک چه بزرگ، بلند یا کوتاه، بزرگتر می شود. با شل شدن عضلات گونه فضایی خالی در اطراف بینی پدیدار می گردد. بهترین راه برای محکم نگه داشتن بینی قوی کردن عضله کوچک بینی که در زیر سوراخ بینی قرار دارد می باشد. ورزش دادن روزانه این عضله سبب بهبودی شکل بینی و سفت شدن دهان و جمع و جور شدن لب بالایی می شود.

۶ ـ چین خوردگی گردن
    حتی جوانان می توانند گردنی با پوست شل و چین خورده داشته باشند که در اثر قرار گرفتن در برابر خورشید، رژیم ناکافی و کمبود ورزش پیش می آید. بالا رفتن سن هم وضع را وخیم تر می کند. پوست گردن به جهت حساس بودن، سن را بیشتر از دیگر نواحی بدن نشان می دهد و این مسئله در افرادیکه گردن باریک دارند حادتر می شود. با ورزش دادن این عضلات می توانید سایز عضلات گردن خود را تغییر و وضعیت آن را بهبود بخشید.
    7- گونه های خوابیده و صاف
    سن و نیروی جاذبه سبب صاف شدن عضله های گونه شده و با کوچک شدن عضله گونه، انحنای صورت از بین رفته و حالت یک میز را پیدا می کند و نتیجتا چهره ای مسن تر و خسته تر حاصل می شود. با ورزش گونه عضلات پمپ شده و عارض صورت مشخص تر می گردد. بیشتر مشتری های من عاشق این ورزش می باشند. با این ورزش حتی می توان جبران کمبود ساختار استخوانی را هم کرد. بعد از چند ماه ورزش کردن گونه ها کاملا برجسته و قوی می شوند. زمانیکه به سن 30 سالگی نزدیک می شویم صورت همراه با بدن و مغز بالغ شده و هر کدام با تاثیر بر روی یکدیگر ظاهری منحصر به فرد به ما می دهد. هر فردی سه گونه از خط های صورت را دارد با درک چگونگی تفاوت های این خط ها شما قادر به تصحیح اثرات تخریبی بر صورتتان خواهید بود.

8- خط های بوجود آمده ناشی از حالات عادتی صورت
    عکس العمل های احساسی به وقایع می تواند در صورت ما بصورت خط هایی ثبت شوند. البته تمام این خط ها بد نیستند زیرا که اینها سبب تمایز های فردی می شوند. با ورزش های صورت عضلات زیرین پوست محکم شده و می توان خط های نا خواسته را بر طرف کرد.

9- چروک های ایجاد شده در خواب
    خط هایی که در صورت به هنگام خواب بوجود می آید دشمن ما در شب می باشد. عضلات صورت حتی در خواب می خندند و یا اخم می کنند. با خوابیدن دستها در زیر گونه و یا انداختن دست ها بر روی صورت و یا با صورت خوابیدن بر روی متکا، سبب ایجاد خط هایی در گونه می شویم که با ورزش گونه رفع می شوند.

10- چروک های ناشی از تحلیل عضلات
    تنها عضلات شکم نیستند که با افزلیش سن شل می شوند بلکه عضلات صورت هم از این قانون مستثنی نیستند. با افزایش سن، عضلات ضعیف شده و ذخیره کلاژن کم می شود، از طرفی نیروی جاذبه هم عامل کمک کننده دیگری است تا پوست شل شود، چروک ها حاصل این روند هستند. با ورزش منظم، تمام عضلات صورت روی فرم باقی می ماند.

مدتی بر روی این لیست فکر کرده و چنانچه خواهان تغییر تمام موارد لیست ده گانه هستید نگران نباشید، چون شما تنها کسی نیستید که خواهان تغییر تمام موارد لیست می باشید.

7. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

مه تا (24 آبان 1394)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    درس چهارم و شروع حرکات عملی یوگای صورت:
    چانه و غبغب

تمرین ۱

دست ها را مطابق شکل مشت کنید.
    سپس به کمک انگشتان شست و اشاره پوست و ماهیچه های زیر چانه را بگیرید و آهسته به سمت پایین بکشید سپس رها کنید.این تمرین را ۲۰ بار انجام دهید.
    فواید : این تمرین باعث کشش ناحیه نرم زیر چانه می شود و در نتیجه مانع از افتادگی این قسمت می شود.
    توجه : قبل از انجام این تمرین دست ها و صورت را با آب و صابون بشویید و صورت را به کرمهای گیاهی آغشته کنید.

تمرین ۲

به نقطه ثابتی در مقابل صورت خیره شوید.حالا دو طرف دهان را به سمت عقب و طرفین بکشید. دندانها بر روی یکدیگر قرار دارند.تا حد امکان دو طرف دهان را عقب بکشید.این تمرین را ۳ بار و هر بار به مدت ۷ ثانیه انجام دهید.پس از گذشت چند هفته زمان را به ۱۵ ثانیه برسانید.
    فواید : این تمرین موجب تقویت و شکل گرفتن گونه ها می شود و ضمناً باعث فشار و انقباض در ناحیه غبغب می شود، در نتیجه با انجام مداوم این تمرین مانع از افتادگی غبغب می شود.

9. 2 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

مشمشول (24 آبان 1393),یکتا اذری (07 آذر 1394)