شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 3
  • نخستنخست
  • 123
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 11 به 20 از 27

موضوع: اثرات پیاده روی در کاهش وزن

شهرزاد آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      20
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      1.19
      قد
      172
      وزن شروع
      101
      وزن هدف
      بدنسازي
      حالت من
      Khoshhal

اثرات پیاده روی در کاهش وزن

یاده روی نه تنها به عنوان یک ورزش در حفظ سلامتی بدن مؤثر است، بلکه یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل وزن به شمار می رود.

بسیاری از کسانی که می خواهند لاغر شوند، اغلب به ورزش هایی می پردازند که گمان می کنند کالری بیشتری می سوزانند و تعجب می کنند که چرا بعد از چند هفته هیچ نتیجه ای نگرفته اند.
      از بین بردن چربی زائد بدن نیاز به گذشت زمان دارد. درست است که مصرف کالری مهم می باشد، اما برای کاهش وزن، به ویژه در اولین مراحل آن، فقط سوزاندن کالری اهمیت ندارد.

برای کاهش چربی بدن، حتما باید ورزشی را شروع کرد که مستقیما چربی را بسوزاند؛ ورزشی که به آرامی و تدریجا سطح تندرستی را افزایش دهد، طوری که بعدا بتوان برای تسریع در کاهش وزن، تمرین های کالری سوز بیشتری را در برنامه اجرا کرد. پیاده روی احتمالا بهترین ورزش برای کاهش دائمی وزن است.

حتی اگر پیاده روی، باعث سوختن کالری بیشتر نشود، کافی است نگاهی به فواید مثبت آن بیندازیم:

سوزاندن درصد بالاتری از چربی بدن
      افزایش سلامتی و سرحال بودن
      ازدیاد سطوح انرژی
      کاهش بیماری ها
      ضمنا یادتان باشد که:
      شرکت در پیاده روی آسان است.
      پیاده روی با دوستان مفرح است.
      پیاد روی ابزار و تجهیزاتی لازم ندارد.
      کاهش وزن با یک برنامه پیاده روی می تواند آغاز معقولی باشد

خیلی از آدم های چاق یا کم تحرک، سطح تندرستی پایینی دارند. این امرغالبا به خاطر ورزش نکردن است که به مرور زمان سبب می شود عضلات و سیستم انرژی، کارآیی خود را از دست بدهند. به همین دلیل وقتی یک برنامه ورزشی برای کاهش وزن شروع می شود، انجام آن خیلی دشوار به نظر می آید.
      «دویدن» و «پیاده روی سریع» برای سوزاندن کالری، ورزش های فوق العاده ای محسوب می شوند با این همه، برای کسانی که آمادگی جسمانی خوبی ندارند، این ورزش ها غالبا انرژی بَر هستند. ورزش های خیلی شدید باعث می شوند بدن کربوهیدرات بیشتری بسوزاند.

برای سوزاندن چربی لازم است بدن در سطوح پایین تری تلاش کند و بسیاری از ورزش ها اجازه این کار را نمی دهند. «پیاده روی سریع» را در نظر بگیرید: برای سوزاندن کالری و حفظ آهنگ تمرینات با یک مربی همراه، خیلی از مبتدی ها ممکن است سعی کنند محدودیت های موجود را کنار بزنند تا احساس کنند که تمرین درست و حسابی انجام داده اند. لذا اگر تعداد ضربان نبض خیلی بالا باشد، سوزاندن درصد بالایی از چربی غیر ممکن است. پس بیایید درباره سوزاندن چربی چیزهای بیشتری یاد بگیریم.

همچنین پیاده روی ما را قادر می سازد با سرعتی ثابت و مداوم تمرین کنیم، این هم نیاز دیگری است که به ما اجازه می دهد به طور مؤثری چربی بسوزانیم. بسیاری از فعالیت های دیگر نظیر تنیس، فوتبال، هاکی یا بیس بال اغلب نیازمند انفجار عظیم انرژی برای مدت کوتاهی در بین فواصل منظم، آن هم با گامی ساده هستند. این نوع ورزش کردن، به بدن اجازه می دهد که به اصطلاح دنده عوض کند و کربوهیدرات را به عنوان سوخت استفاده کند.
      برای سوزاندن انرژی لازم است بدن ما به طور دائم در تمام مدت ورزش، در وضعیت سوزاندن چربی باشد؛ پیاده روی فعالیتی مداوم و تدریجی است، بنابراین حتی اگر شخص فاقد آمادگی جسمانی هم باشد به طور مؤثری به وضعیت سوزاندن چربی دست می یابد.

نکته بسیار مهم در مورد پیاده روی برای کاهش وزن این است که می تواند یک تفریح هم باشد. مثلاً دوستان هم می توانند به پیاده روی ملحق شوند به این ترتیب شما می توانید با آنها صحبت کنید و از جدیدترین اخبار مطلع شوید. می شود موقع خرید رفتن پیاده روی کرد، یک ساعت می توانید دور مغازه ها و مراکز خرید بچرخید و با این کار چربی های ذخیره شده را بسوزانید. در این مورد شاید ایده خوبی باشد که برای ادامه روال سوزاندن چربی، حرکت های مداومی انجام شود، اما تماشای ویترین مغازه ها هم می تواند خوب باشد!

پیاده روی می تواند بهترین راه برای شروع هر برنامه جدید کاهش وزن باشد، البته تا جایی که پزشکتان آن را تائید کند!
      برای نگه داشتن بدن در بالاترین حد سوزاندن چربی، پیاده روی مؤثر با کنترل تعداد ضربان قلب، بیشترین تأثیر را دارد.

*هشدار:

- همیشه قبل از شروع هر ورزش جدیدی، تأیید پزشک معتبری را بگیرید. تمام ورزش ها باید تحت نظارت یک مربی صاحب صلاحیت انجام شود.
      - چنانچه تعداد سلول های چربی شما زیاد است، باید ورزش کنید و با استفاده از اصول صحیح علمی، برای کاهش چربی سلول ها، رژیم بگیرید. هر روش دیگری منجر به کاهش آب بدن و احتمالاً- پس از قطع رژیم- بازگشت به وضع سابق می شود.

ترجمه : مریم پاک رو
      تهیه و تنظیم : نیره ولدخانی- کارشناس تغذیه تبیان

2. 33 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

*aida* (19 تیر 1392),*Star* (13 فروردین 1393),3pid (13 شهریور 1393),3pid_girl (25 تیر 1392),Aylar (19 تیر 1392),banooo58 (19 تیر 1392),fofoli (03 شهریور 1392),fuxco (18 مهر 1392),hana (16 مهر 1392),hasti_1220 (30 مرداد 1393),hima (07 شهریور 1392),mahbobe (01 تیر 1394),mahrokh (01 اسفند 1392),meshkat (21 مرداد 1392),mina3617 (25 اسفند 1392),Mona.H (08 دی 1392),Nehestan (25 فروردین 1394),parchami7 (18 مهر 1392),S J (15 مرداد 1394),somy (13 مهر 1392),فاطمه ثنا (25 مرداد 1394),لیلا خانوم (06 شهریور 1392),مملي شيطون (19 تیر 1392),مامی مرضیه (24 تیر 1392),مستانه س (10 بهمن 1393),WinterGirl (21 بهمن 1392), Zenith (19 تیر 1392),الیزه (16 فروردین 1393),اایدا (03 شهریور 1392),باربی اینده (25 مرداد 1394),تولد یک زیبایی (06 اردیبهشت 1395),دختر بلا (25 تیر 1393),رانا (23 تیر 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

اایدا آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      122
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.29
      قد
      168
      وزن شروع
      78
      وزن هدف
      62 ( ان شاءلله) هدف دوم
      وزن فعلی
      66
      حالت من
      Relax
      نقل قول نوشته اصلی توسط hasti 84 نمایش پست ها
      من یه سوال دارم ...پیاده روی که رو تردمیل من انجام میدم اگه مدت زمان رو تغییر بدیم هم رو چربی سوزی اثر داره یا نه ؟ یعنی مثلا من 5مین سرعت اروم و 5 مین سرعت بالاتر (دوی اهسته تقریبا)میرم ...حالا من با توجه به اینکه میخوام هم لاغر بشم و هم مدتیه ورزش نکردم، نمیتونم سرعت رو بالا ببرم .
      حالا دارم بدن ام رو عادت میدم به ورزش ، یعنی هی از زمان پیاده روی کم و به دو اضافه میکنم برا بالا بردن استقامت بدن ...

این هم به اندازه تغییر سرعت تاثیر گذاره ایا؟یعنی تا زمانی که سرعتم تغییر نداشته باشه فایده ای نداره برا لاغری ؟
      هستی گلم
      دوین رو تردمیل هم مثل پیاده رویه که سرعتت رو خیلی زیاد کردی
      حتما تاثیر داره
      من اشرف مخلوقات خدایم
      پس توانایی و اراده دارم که
      در کارای مثبت موفق باشم
      من می تونم
      تا اخر مهر ماه به هدف 70 کیلو برسم
      بگو خب
      انشاالله

5. 3 کاربر، ارسال اایدا را لایک کرده اند:

fuxco (18 مهر 1392),parchami7 (18 مهر 1392),somy (27 فروردین 1393)

ساچلی آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      32
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.05
      قد
      164
      وزن هدف
      من به هدف رسیدمممممممممم 55
      وزن فعلی
      58
      حالت من
      Badhal
      هستی جون بسیار کار خوبی انجام دادی این باعث میشه که وزنت هم استپ نکنه هرچند 1 بار 1 تغییر توی نحوه و زمان و استقامتت بده
      خداجون میدونم زیبایی و زیبایی هارو دوست داری پس به من و دوستام زیبایی اندام هم هدیه بده:thankyou:

7. 2 کاربر، ارسال ساچلی را لایک کرده اند:

parchami7 (18 مهر 1392),somy (27 فروردین 1393)

fuxco آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      68
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.08
      قد
      177
      وزن شروع
      118 (1392/07/01)
      وزن هدف
      90
      وزن فعلی
      92
      حالت من
      ShadOsarhal
      من اعتقاد دارم پیاده روی و شنا اگه مکمل هم باشه معجزه میکنه میگید نه تست کنید،من تست کردم

تاثیر شنا بر لاغری و تناسب اندام

در ورزش، آب متحد طبیعی ماست. آب وزن بدن را سبک،‌ جریان خون را تحریک و از ما در مقابل آسیب‌ها محافظت‌
      می‌کند و روحیه ما را بالا می‌برد.
      آب به طور همزمان آنقدر مقاومت در برابر ما ایجاد می‌کند که به ما امکان می‌دهد عضلات‌مان را به کار اندازیم….
      بنابراین تعجبی ندارد که شناکردن یکی از پرطرفدارترین راه‌هاه برای حفظ – یا بازیابی- آمادگی جسمی و روانی است.
      آب چطور بر ما اثر می‌گذارد؟
      داستان غوطه‌ور شدن ارشمیدس در وان حمام بیانگر آن است که چرا ما از همان لحظه‌ای که پا به درون استخر می‌گذاریم‌، منافع ورزش در آب را دریافت می‌کنیم. همان‌طور که مشاهده ریاضی‌دان باستانی یونانی نشان داد، نیروی بالابرنده‌ای که بر بدن غوطه‌ور‌شده در آب وارد می‌آید، معادل وزن آب است که هنگام غوطه‌وری جابه‌جا می‌شود. این نیرو که به نام «نیروی شناوری» خوانده می‌شود باعث می‌شود ما درون آب احساس سبکی کنیم. افرادی که بدنشان تراکم کمتری نسبت به آب دارد- یعنی افراد چاق که نسبت بالاتر چربی در مقابل عضله و استخوان دارند- با کمترین تلاشی روی آب شناور می‌مانند.
      فشاری که آب روی پنجه و ساق‌های پا وارد می‌آورد، خون را از طریق وریدها به بالا می‌راند و گردش خون را بهبود می‌بخشد. آب همچنین با ایفای یک نقش بالشتکی برای مفاصل، خطر آسیب‌های ورزشی در شناگران حرفه‌ای را نسبت به ورزشکارانی که ورزش‌های زمینی انجام می‌دهند، کاهش می‌دهد. آبی که درجه حرارت آن بیشتر از دمای بدن باشد، عضلات را شل و آرام می‌کند. آب سردتر مانع از گرمازدگی حین فعالیت جسمی شدید می‌شود.
      منافع شنا
      شنا کردن در یک استخر ایمن و کاملا تحت مراقبت بیشترین منافع از لحاظ سلامتی و کمترین خطرات را نسبت به سایر اشکال ورزش‌های هوازی و مقاومتی دارد. با این وجود در حالی که اطلاعات زیادی در مورد اثرات ورزش با شدت زیاد در ورزشکاران جوان و رقابتی وجود دارد،‌ بررسی‌های چندانی در مورد شناگران تفریحی و به دنبال تناسب اندام انجام نگرفته است.
      در هر حال اطلاعات معدود فعلی حاکی از آن است که ۳۰ دقیقه تا یک ساعت شنا کردن ۳ بار در هفته می‌تواند این منافع را به دنبال داشته باشد:
      پایین آوردن فشار خون:
      شنا کردن مانند سایر ورزش‌های با شدت متوسط می‌تواند تلمبه کردن خون به وسیله قلب را بهبود بخشد.
      بهبود خلق‌وخو:‌
      شنا نه تنها به جلوگیری از افسردگی کمک می‌کند، بلکه فعالیت‌های جسمی درون آب همراه یوگا (یوگای درون آب) می‌تواند اضطراب را تسکین بخشد.
      تسکین علائم آرتریت:
      شنا کردن در مبتلایان به آرتریت (التهاب مفاصل) و فیبرومیالژی درد مفاصل را کاهش می‌دهد و انعطاف‌پذیری آنها را کاهش می‌دهد.
      به کاهش وزن کمک می کند:
      هر ساعت شنا ۳۵۰ تا ۵۰۰ کالری را می‌‌سوزاند. این مقدار کمتر از ۴۲۰ تا ۴۹۰ کالری است که هنگام دویدن آرام می‌سوزانید، اما هنوز مقدار قابل‌‌توجهی است.
      شنا کردن فعالیت جسمی خوبی برای افراد دچار اضافه وزن است زیرا تاثیر حمایتی آب،‌ فشار وارد بر مفاصل لگن، زانوها، قوزک‌ پاها و پنجه پاها را کاهش می‌دهد. مادامی که شما میزان کالری رژیم غذایی‌تان را اضافه نکنید،‌ شنا کردن مرتب باید باعث کاهش وزن شما شود. همچنین یک حلقه بازخورد مثبت هم ایجاد می‌شود‌ زیرا هنگامی که شنا کردن باعث کاهش وزن می‌‌شود، شناگران شناوری کمتری پیدا می‌کنند و باید انرژی بیشتری مصرف کنند تا خود را روی آب نگه دارند و به این ترتیب حتی کالری بیشتری سوخته می‌شود.

چــه حسن ِ اتفاقی ! اشتراک ما پریشانـــی است
      که هم موی تو هم بغض من ، آری شانه می خواهد...

9. 7 کاربر، ارسال fuxco را لایک کرده اند:

mina3617 (27 اسفند 1392),parchami7 (18 مهر 1392),somy (27 فروردین 1393),topol (18 آبان 1394),مستانه س (10 بهمن 1393),اایدا (18 مهر 1392),خوشبختی (07 دی 1392)

آلاهیدا آواتار ها
      کاربر فعال

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.24
      قد
      ۱۶۱
      وزن شروع
      ۱۰۱
      وزن هدف
      ۹۷ تا آخر آبان
      وزن فعلی
      ۹۸
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      4
      یه سوال پیاده روی با سرعت تند یعنی چی؟از کجا بفهمم سرعتم خوبه یا کم و زیاده؟
      بالاخره جنگ درونم تمام شد. حالا در آرامش و با عشقی واقعی به خودم مهر میورزم

11. کاربر زیر پست آلاهیدا را لایک کرده است:

somy (27 فروردین 1393)

rara آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      130
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.59
      قد
      178
      وزن شروع
      86
      وزن هدف
      74
      وزن فعلی
      77.8
      حالت من
      Ashegh
      یعنی قدم های کوتاه برداشتن
      نه حالت دویدن نه حالت راه رفتن عادی وآرام

13. کاربر زیر پست rara را لایک کرده است:

somy (27 فروردین 1393)

WinterGirl آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      45
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      168
      وزن شروع
      82
      وزن هدف
      57
      وزن فعلی
      82
      حالت من
      Sepasgozar
      واقعا پیاده روی عالیه. من بیش تر به خاطر این طرفدار پیاده روی هستم که تنها ورزشیه که من رو از فاز قرنطینه کاهش وزن توی محیط بسته باشگاه یا خونه بیرون میاره.(اونم توی ایران که نمیشه با لباس ورزشی کنار دریا پیلاتس کار کنی!!) من افراد زیادی رو توی مسیرم میبینم هرکدوم مشغول یه کاری ومن به خودم میبالم که در جهت سلامتیم دارم قدم برمیدارم. این روزا حدود ساعت 11 تا 3 بعد از ظهر هوای شیراز عالیه.(درسته زمستونه و هوا سرده ولی کی گفته حالا حتما باید صبح رفت پیاده روی ؟!) واقعا وقتی از خونه بیرون میام احساس زندگی و سلامت بهم دست میده. مسیری هم که من هر روز طی میکنم پر از درخت و زیباست. چه ورزشی بهتر از این؟؟؟!!!! چرا باید خودم رو توی محیط بسته باشگاه و خونه حبس کنم؟(به امید روزی که خانوم ها بتونن آزادانه توی هوای باز پارک ورزش کنن و همه چهل چشمی نگاشون نکنن:boredsmiley:)
      و دیگه این که پیاده روی برای من هیچ هزینه ای نداره!!
      ناهید به روزگاران چربی نشسته بر دل
      بیرون نمیتوان کرد الّا به روزگاران!!😆

15. 4 کاربر، ارسال WinterGirl را لایک کرده اند:

mina3617 (27 اسفند 1392),parchami7 (21 بهمن 1392),somy (27 فروردین 1393),مستانه س (10 بهمن 1393)

الی-21 آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      10
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      103
      وزن هدف
      ؟؟؟؟
      وزن فعلی
      حالا حالاها نمیخوام بدونم
      حالت من
      Khoshhal
      آره خدایی هیچ ورزشی مثل پیاده روی نمیشه خییییییییییییلییییییییییی یییییییی عالیه
      اگر برای هفتمین بار افتادی برای هشتمین بار دوباره برخیز

17. کاربر زیر پست الی-21 را لایک کرده است:

somy (27 فروردین 1393)

mina3617 آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      168
      وزن شروع
      89
      وزن هدف
      هدف اول 80
      وزن فعلی
      86
      حالت من
      Ghamgin
      من هم معجزه پیاده روی رو تجربه کردم.پارسال حداقل یه روز درمیون پیاده روی می کردم کلی رو فرم بودم.
      برای اینکه بعدش غذا نخورم و همچنین کالری بسوزونم بعد از هر بار پیاده روی 2لیوان آب میخوردم، هم جلوی گرسنگی کاذب رو میگیره هم مودر هست و باعث دفع سموم بدن میشه هم آب از دست رفته از راه عرق رو جبران میکنه
      من عاشق پیاده روی هستم.100%ضد افسردگی

19. 2 کاربر، ارسال mina3617 را لایک کرده اند:

مستانه س (10 بهمن 1393),WinterGirl (08 اردیبهشت 1393)

خوشبختی آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      26
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      160
      وزن شروع
      72
      وزن هدف
      ۵۳
      حالت من
      Asabani
      دوستان میشه بگین چند ساعت بعد از پیاده روی می شه صبحانه خورد؟

21. کاربر زیر پست خوشبختی را لایک کرده است:

somy (27 فروردین 1393)

مریم سادات آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      35
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.06
      قد
      161
      وزن شروع
      63.500
      وزن هدف
      57
      وزن فعلی
      59.800
      حالت من
      Mehraboon
      خوشبخت جان یک ساعت بعد حتما بعد پیاده روی یک لیوان شیر کم چرب بخور عالی

23. 2 کاربر، ارسال مریم سادات را لایک کرده اند:

somy (17 اردیبهشت 1393),خوشبختی (18 فروردین 1393)

• صفحه 2 از 3
  • نخستنخست
  • 123
  • آخرینآخرین