شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: کليد پيشگيري از پيري پوست!

سانازیم آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.11
    قد
    164
    وزن شروع
    74
    وزن هدف
    فعلا 60
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    7

کليد پيشگيري از پيري پوست!

از ديگر آثار بالا رفتن سن، کاهش ميزان اسيدهيالورونيک است و براي پيشگيري از خشکي و علايم پيري پوست، افزايش ساخت اسيد هيالورونيک مي‌تواند موثر باشد.

مهم‌ترين عواملي که باعث جواني، سفتي و استحکام پوست مي‌شوند، رشته‌هايي از جنس پروتئين به نام «کلاژن» و «الاستين» هستند.

سفتي و استحکام پوست به دليل وجود کلاژن و خاصيت ارتجاعي آن ناشي از الاستين است.هرگونه تغييري در ميزان و کيفيت اين رشته‌ها باعث چروک و افتادگي پوست مي‌شود.

از ديگر عواملي که در قوام پوست نقش دارد، ماده زمينه‌اي يا ماتريکس است که سردسته ترکيباتش اسيدهيالورونيک است که علاوه بر حفظ قوام پوست، جذب آب و رطوبت پوست را افزايش‌مي‌دهد.

با افزايش سن از يک سو و تغييرات هورموني از سوي ديگر، ميزان ساخت کلاژن و الاستين کاهش مي‌يابد. عوامل آسيب‌رسان ديگري نظير آفتاب، آلودگي، دود سيگار، الکل، استرس و بي‌خوابي نيز باعث شکسته‌شدن رشته‌هاي کلاژن و الاستين مي‌شوند و به اين ترتيب علايم پيري به صورت چروک و افتادگي بروز مي‌کند.

تنها راه افزايش ساخت کلاژن و الاستين، تحريک فيبروبلاست‌ها به فعاليت بيشتر است. براي فعال‌تر کردن فيبروبلاست‌ها راه‌هاي متعددي وجود دارد.

يکي از آنها رساندن مواد اوليه بيشتر به اين سلول‌ها براي ساخت کلاژن و الاستين است. فيبروبلاست براي ساخت کلاژن و الاستين به مواد اوليه که همان اسيد‌هاي آمينه (واحد‌هاي سازنده پروتئين) هستند، نياز دارد و رژيم غذايي مناسب مي‌تواند اسيد‌هاي آمينه مورد نياز را تامين کند. در ميان انواع پروتئين در رژيم‌هاي غذايي، پروتئين‌هاي با منشاء دريايي (ماهي، ميگو و جلبک دريايي) و پروتئين‌هاي گياهي خاص (گندم، برنج، کنجد) تاثيرات بهتري دارند.

مطالعه‌ها نشان مي‌دهد در کودکاني که دچار سوءتغذيه، به‌خصوص از نظر پروتئين، هستند در کنار ساير علائمي که دارند، خشکي، افتادگي و شل‌شدگي پوست قابل مشاهده است اما با بهبود تغذيه و رفع علائم ناشي از سوءتغذيه، وضعيت پوست آنها بهبود مي‌يابد.

از ديگر آثار بالا رفتن سن، کاهش ميزان اسيدهيالورونيک است و براي پيشگيري از خشکي و علايم پيري پوست، افزايش ساخت اسيد هيالورونيک مي‌تواند موثر باشد.

رژيم‌هاي غذايي خاص حاوي پوست، استخوان و غضروف حيوانات (به‌خصوص ماهي و خروس) سرشار از اسيد هيالورونيک هستند و مي‌توانند به پوست کمک کنند. آنتي‌اکسيدان‌ها نيز با جلوگيري از فعاليت راديکال‌هاي آزاد مانع پيري و سرطان پوست مي‌شوند.

ويتامين‌هاي e و c از معروف‌ترين آنتي‌اکسيدان‌هاي شناخته شده هستند اما در دنياي امروز عوامل آنتي‌اکسيدان قوي‌تري مانند ليکوپن که در گوجه‌فرنگي قرمز رسيده وجود دارد و 100 برابر ويتامين e قدرت دارد و عصاره هسته انگور که 50 برابر ويتامين e و 20 برابر ويتامين c قادر به مهار راديکال‌هاي آزاد است، معرفي‌ شده‌اند و مصرف آنها مي‌تواند از پيري و سرطان پوست پيشگيري كند.

نتيجه اينکه براي داشتن پوستي جوان، سالم، مرطوب و شاداب بايد در انتخاب آنچه مي‌خوريم، بيش از پيش دقت كنيم.

2. 4 کاربر، ارسال سانازیم را لایک کرده اند:

altinay (04 مرداد 1392),sheri (04 مرداد 1392),مملي شيطون (04 مرداد 1392),گندم1360 (08 مرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

sheri آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.12
    قد
    169
    وزن شروع
    96.2
    وزن هدف
    86
    وزن فعلی
    94.6
    حالت من
    Mashghool
    خیلی عالی بود من گوجه رو خیلی شنیدم یکی از دوستامون 60 کیلو کم کرد ولی هر روز به گفته خودش گوجه می خورد واقعا صورتش لاغر شد ولی پوستش اخ نگفت

5. کاربر زیر پست sheri را لایک کرده است:

مملي شيطون (04 مرداد 1392)