شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: روشن کردن پوست تيره

مملي شيطون آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.65
    قد
    163
    وزن شروع
    95
    وزن هدف
    هدف اصلی65 تا اخر ماه رمضان
    وزن فعلی
    71/50
    حالت من
    Ashegh

روشن کردن پوست تيره

بسياري از افراد تمايل دارند كه پوست روشنتري داشته باشند. تيره شدن پوست دلايل متفاوتي دارد كه در نهايت منجر به ايجاد رنگدانه هاي زياد در پوست مي شود. پوست هاي تيره حاوي ملانين بيشتري نسبت به پوستهاي روشن مي باشند. در اين مقاله علل عمده تيرگي نام برده شده است و راههايي براي روشن كردن پوستهاي تيره بيان شده است.
    عمده ترين دلايل تيره بودن پوست:
    1-ارث:ژن انسانها از نسلي به نسل ديگر انتقال مي يابند. زماني كه پدر يا مادر يا هر دوي آنها داراي پوست تيره باشند معمولا فرزندان آنها نيز پوستي تيره خواهند داشت.
    2-تجمع رنگدانه ها:ازدياد ملانين در پوست سبب ايجاد رنگ تيره پوست مي شود. توليد بيش از حد ملانين دلايل مختلفي دارد كه از جمله آن ميتوان به مصرف برخي از داروها اشاره كرد.
    3-اختلالات پوستي:گاهي برخي از بيماريها شرايط نامطلوبي را براي پوست ايجاد مي كنند. اين شرايط سبب ايجاد خارش و افزايش ضخامت پوست و در نهايت تيرگي پوست مي شود.
    4-آفتاب:پوست انسان در برابر نور خورشيد ملانين توليد مي كند. تجمع ملانين سبب تيرگي پوست مي شود. لذا قرار گرفتن بيش از حد در برابر نور خورشيد سبب تيرگي پوست مي شود. اين افزيش ميزان ملانين در سفيد پوستان باعث ايجاد لكه هاي پوستي مي شود در حاليكه در سياه پوستان بصورت يكنواخت تيره مي شود.در زير روشهايي براي رفع تيرگي ناشي از موارد ذكر شده شرح داده مي شود تا پوست روشن تر گردد. لازم به ذكر است اين كارها بايد بصورت روزانه انجام شود تا اثربخشي آن ظاهر شود.
    رژيم هاي غذايي براي روشن تر كردن پوست تيره:نوشيدن مايعات زياد در طول روز سبب هيدراته شده پوست مي شود و به دفع سموم كمك شاياني مي كند. غلات، حبوبات و ميوه جات تازه بايد در برنامه غذايي گنجانده شود. مصرف سالاد و سبزيجات در طول روز براي رسيدن به اين هدف الزامي است. در صورتيكه مصرف چاي و قهوه در طول روز به حداقل برسد كمك شاياني در اين زمينه خواهد شد.ويتامين هايي كه براي پوست بسيار مفيد مي باشند، ويتامين هاي A، B، C و E مي باشد. كمبود ويتامين B12 سبب ايجاد لكه هاي پوستي مي شود. تغذيه انسان اثرات قابل توجهي بر تمامي اعضاي بدن از جمله پوست دارد. برخي از مواد غذايي نيز اثر ملانين در رنگي شده پوست را افزايش مي دهند مانند كرفس. متخصصان پوست اعتقاد دارند كه مصرف بيش از اندازه كرفس باعث تيرگي پوست مي شود دليل آن همان افزايش اثر ملانين در پوست است. ازدياد ويتامين E نيز سبب تيرگي پوست مي شود. در هنگام رژيم گرفتن به منظور كاهش وزن هيچگاه به رژيم هاي غير اصولي كه اثر بسيار نامطلوبي روي پوست دارند تن در ندهيد. رژیم‌های غیراصولی بدن را دچار فشار و شوک می‌کنند و تأثیر منفی آن روی پوست و سایر اندام‌های بدن ظاهر می‌گردد. ماسک‌های روشن کننده

مواد لازم:شیر ۱ قاشق غذاخوریعسل ۱ قاشق غذاخوریآبلیمو ۱ قاشق چایخوریروغن بادام یک قاشق چایخوریپودر شیرین بیان ۱قاشق مرباخوری پرمواد فوق را با یکدیگر ترکیب کنید و روی صورت بمالید به مدت نیم‌ساعت صبر کنید و سپس با آب ملایم بشوئید تا علاوه بر درخشش پوست، لکه‌های قهوه‌ای روی پوست شما نیز از بین بروند.

مواد لازم:پودر جو دوسر ۱ قاشق مرباخوریماست آب‌گرفته تازه(کیسه‌ای) ۱ قاشق مرباخوریپودر جوی دو سر را با ماست و آب گوجه‌فرنگی تازه مخلوط کرده تا خمیری یکدست به دست آید مثل ماسک روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید و با یک حوله نرم خشک کنید و هفته‌ای دوباره تکرار شود تا تمامی لکه‌های قهوه‌ای مایل به زرد روی پوست شما به تدریج از بین بروند.- قرار دادن سیب‌ زمینی خام برش داده شده بر روی پوست و دور چشم نیز لکه‌ها و علامت‌های پوستی را از بین می‌برد.- بعد از خوردن پرتقال کمی از آن را لایه لایه کرده و روی صورت قرار دهید. لایه‌های پرتقال هم لکه‌ها و زخم‌های پوستی را از بین می‌برد، فقط دقت کنید که این ماسک را باید بعد از ۱۵دقیقه با آب سردبشوئید.-به مدت دو هفته هر شب ۴ عدد بادام آسیاب‌ شده را در شیر خیس کنید و این خمیر را روی صورت و گردن خود بمالید و اجازه دهید شب تا صبح باقی بماند و صبح آن را با آب سرد بشوئید.- ۱۵ الی ۲۰ روز و روزی دو مرتبه مخلوطی از گوجه‌فرنگی رنده شده و ۲ الی ۳ قطره آبلیمو را روی پوست قرار دهید( البته در صورتیکه پوست شما به گوجه فرنگی حساس نباشد و دچار قرمزی و خارش نشوید! )
    دوستان عزیز لطفا سوالات رژیمی رو تو دفترچه ها نپرسید

تو تاپیک خودش بپرسید تا بقیه هم استفاده بکنن !

2. 3 کاربر، ارسال مملي شيطون را لایک کرده اند:

altinay (27 تیر 1392),هستی.a (27 تیر 1392),رانا (23 مرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

هستی.a آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.07
    قد
    150
    وزن شروع
    77
    وزن هدف
    هدف اولم54
    وزن فعلی
    59
    حالت من
    Sepasgozar
    مرسی مملی جون

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    ممنون ممل جون خیلی مفید بود میتونی پستمو حذف کنی آخه اسپمه

مملي شيطون آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.65
    قد
    163
    وزن شروع
    95
    وزن هدف
    هدف اصلی65 تا اخر ماه رمضان
    وزن فعلی
    71/50
    حالت من
    Ashegh
    من خودم زماني سيب زميني رو امتحان کردم خيلي پوست رو روشن ميکنه بايد بازم امتحانش بکنم از همش ساده تره
    دوستان عزیز لطفا سوالات رژیمی رو تو دفترچه ها نپرسید

تو تاپیک خودش بپرسید تا بقیه هم استفاده بکنن !

مبینا.ب آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    30
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    161
    وزن شروع
    76
    وزن هدف
    (تا سبز شدن)64
    وزن فعلی
    73.4
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    12
    اینقد از پوست سبزم بدم میاد دوست دارم سفید باشم تو خانواده پدرم فقط عمو بزرگم سبزست ولی بقیه همشون پوست روشن دارن خونواده مامانم همشون سفیدن در این بین فقط من بدبخت سبزم اینقد بدم میاد از پوستم البته اون قد سیاه پوست نیستما فک نکنید ولی سفید سفید هم نیستم بر عکس خواهرام می دونید چرا چون مادرم وقتی من رو حامله بود فقط فلفل سیاه می خورد اینم شانسه ما داریم هی بهم می گن لاغر شی خوشگل میشی ولی از پوستم متنفرم ولی خب بقیه میگن پوستت اهمیت نداره
    عمم که هی به من میگه خانوم دکتر که این باعث میشه تو دلم مهمونی بگیرم:balloons::cheerleader3::cheerleader3::cheerleader 3::cheerleader3::balloons:
    و اگه یکی بگه پوستم تیرست بدبخت:97::boxing::axesmileyf::axesmileyf::axesmileyf::axesmileyf::axesmileyf::axesmileyf::axesmileyf: میشه پوستم زیادی تیره نیست خب بین این همه سفید پوست یه کوچولو تیره میشه دیگه خوش حالیم اینه که چون تنها دختر باهوش خانوادم با هام خوبن بابام میگه از خانواده ما بعیده اخه منم بچه درسخون و معدب عجب دروغایی خب من اولین دختریم که پا تو مدارس برتر میزارم:bokmal: البته زن عموم گفته از روی حسودی مبینا جون وقتی خرخونا تو تیزهوشان قبول میشن کارشون به تیمارستان می کشه (اره حون خودش حسودی کرده که چرا خود دختراش تیزهوشان قبول نشدند)
    دوستت دارم هایت را به کسی نگو ...!

همه را نگه دار برای خودم

من جانم را

برای شنیدنشان کنار گذاشته ام ...!

8. کاربر زیر پست مبینا.ب را لایک کرده است:

مملي شيطون (21 مرداد 1392)

Roxi آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی