شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: ماساژ لاغري

yasssmina63 آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.10
    قد
    166
    وزن شروع
    69.9
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    69.9
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    1

Question ماساژ لاغري

سلام دوستان
    ميخواستم ببينم کسي تجربه اي راجع به ماساژ لاغري داشته؟
    او اينکه در مورد تاثيرش چه فکري ميکنيد
    آخه من شنيدم براي لاغري موضعي روش خوبيه
    حالا ميخواستم از نظرات شما هم بهره بگيرم
    من میخوام تا عید دور کمرم کمتر از 70 و وزنم 60 بشه

2. 6 کاربر، ارسال yasssmina63 را لایک کرده اند:

asal (02 بهمن 1391),Kiki (31 فروردین 1392),mariami (02 بهمن 1391),لیا (03 بهمن 1391),yalda (19 فروردین 1392), Zenith (03 بهمن 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

mariami آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.41
    قد
    164
    وزن شروع
    62
    وزن هدف
    54
    وزن فعلی
    59.4
    وای چه سوال خوب وبه جایی کردی مینا جان. اتفاقن منم این باشگاهی که میرم طبقه ی بالاش مخصوص ماساژه و استخر هم که هفته پیش رفتم باز یه بخش مخصوص ماساژ داشت که هر دوتاشون هم ماساژ ریلکسیشن دارن و هم ماساژ لاغری. منم تجربه نکردم ولی همیشه دوست داشتم بدونم چه اثری داره. مرسی که این سوال رو پرسیدی امیدوارم دوستان تجربه داشته ابشن و بیان بگن. البته ماساژ ریلکسیشن رو من چند تا از دوستام توی همون باشگاه رفتن و خیلی هم راضی بودن و یکیشون که اصلن کلن معتاد شده و هر هفته میره و میگه خیلی عالیه اما ماساژ لاغری رو نمیدونم.

زندگی را تو بساز…
    نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
    زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
    زندگی یعنی عشق
    تو بدان عشق بورز…

5. 4 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

Kiki (31 فروردین 1392),لیا (03 بهمن 1391),yalda (19 فروردین 1392), Zenith (03 بهمن 1391)

mariami آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.41
    قد
    164
    وزن شروع
    62
    وزن هدف
    54
    وزن فعلی
    59.4
    مینا جان این مطلب رو از سایت فراطب پیدا کردم فکر کردم شاید خوب باشه شما هم بخونیش. (البته یه کمی هم ظاهرن جنبه ی تبلیغاتی داره اما گفتم بد نیست توضیحاتش رو بخونیم)

به عقیده کارشناسان کلوپ ماساژ ایران، انقباض هایی که در بدن رخ می دهد می تواند باعث بروز انواع بیماری ها در فرد شود و همان طور که ماساژ می تواند به درمان بسیاری بیماری ها کمک کند، می تواند در درمان چاقی هم موثر باشد.

البته ماساژ در زمینه لاغری، نقش کاتالیزور را بازی می کند؛ کاتالیزوری که در کنار رعایت برنامه غذایی صحیح و انجام ورزش، مسیر دست یابی به هدف لاغری را کوتاه تر می کند.خانم توانگری، که فعالیت خود در زمینه ورزش و سلامت را از ۱۱ سال پیش، با فعالیت در زمینه ایروبیک آغاز کرد و از ۵ سال پیش تا کنون، وارد عرصه ماساژ و به طور خاص، ماساژ لاغری شده است؛ با بیان این جمله توضیح می دهد: «برای حفظ یا دستیابی به تناسب اندام، باید مجموعه ای از عوامل دست به دست هم دهند تا فرد در این راه موفق شود؛ نباید تصور کنیم که فقط یک راه (تغذیه مناسب، ورزش یا ماساژ لاغری) می تواند ما را به اندامی متناسب برساند بلکه مجموعه این عوامل برای تناسب اندام سالم و ماندگار لازم است.»

● تکنیک های مخصوص لاغری

مجموعه ای از تکنیک های مادر(حرکات سراندن، مالشی، ورزدادن و ضربه ای) در رشته اصلیماساژ وجود دارد که زیرشاخه های مختلف ماساژ از جمله ماساژ لاغری، از همین تکنیک های مادر برای رسیدن به هدف خود از آن ها الگوبرداری می کنند.

حرکت سراندن (افلوراژ)؛ حرکتی است که به عنوان مقدمه ماساژ لاغری شناخته می شود. این حرکت با سراندن کف دست ها در یک جهت انجام می شود که هنگام بازگشت به نقطه شروع، فشاری سطحی وارد می کند. هدف از انجام این حرکت بالا بردن گردش خون موضعی و آماده سازی بدن برای تکنیک های بعدی ماساژ است.

برای انجام حرکت مالشی، باید با کف دست ها مثل اتو، در طول عضلات مورد نظر، حرکت رفت و برگشت انجام داد که این حرکت روی عضلات مایل شکمی، به صورت عکس انجام می شود. هدف از انجام این حرکت، بالا بردن گرما و افزایش جریان خون موضعی است.

در ماساژ لاغری، هدف فرد دستیابی به تناسب اندام است. ماساژ لاغری در واقع زمانی به کمک فرد می آید که چربی های انباشته بعضی نقاط بدن، نیاز به گزینه ای غیراز ورزش دارند.

حرکت ورز دادن: روی نواحی شکم، نشیمنگاه، بالای پاها و امثال آن انجام می شود.در این حرکت عضلات را فشرده و بلند کرده، سپس رها می کنیم. این حرکت نیز باعث بالا رفتن جریان خون، گرم شدن بافت ها و بالا رفتن قابلیت ارتجاعی عضلات می شود.

حرکت ضربه ای شامل ۲ نوع تکنیک ساطوری و نیشگون گرفتن می شود.

● فرقش چیست؟

از خانم توانگری می خواهیم که در مورد ماساژ لاغری و تفاوتش با سایر ماساژها توضیح دهد: «در ماساژ لاغری، هدف فرد دستیابی به تناسب اندام است. ماساژ لاغری در واقع زمانی به کمک فرد می آید که چربی های انباشته بعضی نقاط بدن، نیاز به گزینه ای غیراز ورزش دارند. مثلا وقتی فرد گرفتار بیماری هایی مانند زانو درد، کمر درد یا آرتروز مفاصل مختلف است و به همین دلیل دچار محدودیت های حرکتی می شود، قادر به انجام برخی حرکات خاص ورزشی از جمله استفاده از تردمیل، الپتیکال و... نخواهد بود و همین جاست که سیستم های کمکی مانند ماساژ لاغری، به عنوان روش مکمل برای درمان چاقی به کمک فرد می آید.»

البته متخصصان ماساژ درمانی این مرکز، برای افرادی که به دلیل مشکلات جسمی قادر به انجام حرکات ورزشی نیستند، برخی حرکات ورزشی اصلاحی درنظر می گیرند که می تواند به ارتقای سلامت شان کمک کند. این افراد با استفاده از ماساژهای مختلف که ماساژ با دست در اولویت آن ها قرار دارد نه تنها لاغر می شوند بلکه تحرک شان بیشتر شده و بانشاط تر از پیش نیز می شوند البته ماساژ تاثیرات دیگری هم دارد. به گفته این مدرس کلوپ ماساژ ایران، از آنجا که ساختارهای بدنی افراد با هم متفاوت است، بافت های چربی نیز مختلف هستند؛ عموما افراد چاق، کمتر آب می نوشند و همین امر باعث فشرده تر شدن بافت چربی شان می شود و مدام چاق تر از پیش می شوند که به سادگی هم نمی توانند وزن کم کنند. اینجاست که استفاده از تکنیک های مختلف ماساژ می تواند به فرد برای از بین بردن چربی ها و لاغر شدن کمک کند.

● چاقی های مختلف؛ ماساژهای مختلف

متخصصان ماساژدرمانی کلوپ ماساژ ایران با توجه به انواع دفرمگی ها و انواع چاقی ها، در مورد نوع ماساژهای فرد و مدت زمانی که به ماساژ احتیاج دارد، تصمیم می گیرند. مثلا اگر شکم ۲ مراجعه کننده به یک اندازه بزرگ باشد اما شکم یکی فوق العاده شل و ژله ای بوده و دیگری شکمش سفت باشد، ماساژهای شان متفاوت خواهد بود زیرا به گفته توانگری، یک شکم شل، علاوه بر لاغری، باید ماهیچه هایش هم شکل بگیرند اما یک شکم سفت برای لاغر شدن، باید چربی هایش کمی نرم شود تا بتوان به لاغری اش کمک کرد. البته این نرم شدن چربی ها، نباید منجر به شل شدن بدن فرد شود؛ اتفاقی که رژیم لاغری به تنهایی، باعث آن می شود. در واقع بسیاری افراد بعد از کاهش وزن های زیاد، دچار شل شدن و افتادگی عضلات می شوند که همین امر آن ها را بیش از پیش افسرده می کند. درحالی که چنین اتفاقی در ماساژ رخ نمی دهد چون با این که ما برای نرم شدن چربی ها تلاش می کنیم اما همزمان تکنیک های ورزشی هم به کار می گیریم که حین لاغر شدن، عضله سازی بدن نیز انجام شود. به این ترتیب، ماساژ لاغری برای لاغری های موضعی هم کارساز است. به عبارت دیگر، ماساژ هم می تواند به صورت موضعی انجام شود و هم به صورت عمومی.

● هم تقویت عضلات، هم کاهش وزن

کارشناسان کلوپ ماساژ ایران، در بخش ماساژ لاغری علاوه بر لاغر شدن فرد، برای تقویت و سفت شدن عضلات نواحی مختلف بدن هم تلاش می کنند. در این تکنیک ها، مشکلات زمینه ای پوست از جمله سلولیت هم درمان می شود؛ کارشناسان این مرکز برای درمان این بیماری و دفع سموم از بدن و نیز حرکت دادن سموم به سمت غدد لنفاوی و در نهایت تخلیه شان از بدن، از تکنیک هایی مانند «تخلیه لنف»، «سراندن» یا «مالشی» بیش از سایر تکنیک های متداول استفاده می کنند.کلوپ ماساژ ایران، برای لاغر شدن افراد از ماساژهای مختلف، حتی ماساژهای ورزشی نیز در نواحی مختلف بدن فرد کمک می گیرند؛ به گفته توانگری، تکنیک خاصی در ناحیه شکم استفاده نمی شود و صرفا برخی تکنیک های ضربه ای استفاده می شود و این ضربه ها به شیوه ای است که هیچ آسیبی برای بافت ها و اندام های داخلی بدن ایجاد نمی کند و صرفا باعث سفت شدن عضلات همان ناحیه از بدن می شود. البته نباید تصور کنیم که ماساژ لاغری باعث حرکت بافت های چربی می شود بلکه این ماساژها باعث افزایش متابولیسم بدن، افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی در همان عضو می شود و در نهایت بدن برای تبدیل انرژی، بیشتر از بافت های چربی استفاده می کند.

● چرا چاقی موضعی؟

بعضی از افراد هستند که تنها در برخی از نقاط بدن چاق هستند؛ مثلا بعضی از خانم ها که اندام متناسبی داشته و سال هاست ورزش می کنند، در ناحیه پهلو یا بازو و... چربی هایی دارند که سال هاست جاخوش کرده اند و با هیچ ورزش و رژیمی از بین نمی روند! این جاست که آشنایی با انواع چربی ها به کار می آید: چربی های سفید و چربی های قهوه ای.

چربی های سفید همان چربی هایی هستند که به محض تغییر در سبک زندگی، کاهش میزان مصرف کالری و افزایش تحرک بدنی، از بین می روند.

آن دسته از چربی ها که سمج هستند و به سادگی دست از سر فرد برنمی دارند، چربی های قهوه ای هستند؛ چربی های کهنه ای که برای از بین رفتن شان نیاز به انجام فعالیت های مختلفی از جمله نوشیدن آب و انجام حرکات خاص ورزشی یا ماساژهای خاص دارند تا نرم تر از پیش شده و با افزایش تحرک بدنی، سوخت و ساز در آن عضو بالا برود تا بسوزند و به مرور زمان از حجم شان کاسته شود. چربی های موضعی هم از همان چربی های قهوه ای و کهنه ای هستند که در وهله اول به آب رسانی و نرم شدن نیاز دارند تا در مرحله بعد بتوان آن ها را از بین برد.

● چند جلسه ماساژ کارساز است؟

بدن ها با هم متفاوت هستند؛ چربی ها، میزان هورمون ها، بیماری های زمینه ای، آمادگی جسمانی و... همه و همه باعث تفاوت در شرایط مراجعه کنندگان می شود. بنابراین حتی اگر ۲ خانم یا ۲ آقا، وزن و قد یکسانی داشته و نواحی تجمع چربی در بدن شان یکسان هم باشد، باز نباید توقع داشته باشند که در یک مدت زمان یکسان به نتیجه مشابه هم دست پیدا کنند.

به گفته نعیمه سادات توانگری، هر فرد معمولا باید حداقل ۲ بار و نهایتا ۳ بار در هفته برایماساژ مراجعه کند. از آنجا که بدن باید به چربی سوزی عادت کند، بهتر است فرد دفعات مراجعه به مرکز را در حد ۲ تا ۳ بار در هفته حفظ کند؛ زیرا مراجعه بیش از این مقدار در هفته، به صورت فشرده، قطعا بعد از مدتی برای فرد خسته کننده خواهد شد که حتی ممکن است فرد را از ورزش، زده کند. بنابراین بهتر است تعادل در این میان رعایت شود تا نه تنها فرد ازماساژ و ورزش و رژیم غذایی خسته نشود بلکه بدنش به مقدار مشخصی غذا و فعالیت عادت کند. به این ترتیب نتیجه ماساژدرمانی بدون بازگشت خواهد بود؛ مگر این که فرد دوباره به عادات بد گذشته اش، مثل پرخوری و کم تحرکی و مصرف بیش از حد چربی و شیرینی و سایر مواد مضر، برگردد.

زندگی را تو بساز…
    زندگی یعنی عشق
    تو بدان عشق بورز…

7. 6 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

ftnia (19 فروردین 1392),Kiki (31 فروردین 1392),liana (19 فروردین 1392),لیا (03 بهمن 1391),yalda (19 فروردین 1392), Zenith (03 بهمن 1391)

yasssmina63 آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.10
    قد
    166
    وزن شروع
    69.9
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    69.9
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mariami نمایش پست ها
    وای چه سوال خوب وبه جایی کردی مینا جان. اتفاقن منم این باشگاهی که میرم طبقه ی بالاش مخصوص ماساژه و استخر هم که هفته پیش رفتم باز یه بخش مخصوص ماساژ داشت که هر دوتاشون هم ماساژ ریلکسیشن دارن و هم ماساژ لاغری. منم تجربه نکردم ولی همیشه دوست داشتم بدونم چه اثری داره. مرسی که این سوال رو پرسیدی امیدوارم دوستان تجربه داشته ابشن و بیان بگن. البته ماساژ ریلکسیشن رو من چند تا از دوستام توی همون باشگاه رفتن و خیلی هم راضی بودن و یکیشون که اصلن کلن معتاد شده و هر هفته میره و میگه خیلی عالیه اما ماساژ لاغری رو نمیدونم.
    مریم جونم ممنونم از مطلب مفیدت
    من خودم چندباری ماساژ ریلکسیشن رفتم و خیلی هم لذت بخش بود
    ولی میخواستم ببینم ماساژ لاغری واقعا تاثیر داره یا نه
    میخوام چند جلسه امتحانش کنم ولی دنبال یه جای معتبر و با هزینه ی مناسبم
    امروز چند جا قیمت گرفتم از جلسه ای 10 تومن تا 40 تومن پیدا کردم که طول جلسه یک ساعت بود و ماساژ دستی و با دستگاه جزوش بود
    حالا ببینم چی پیش میاد
    من میخوام تا عید دور کمرم کمتر از 70 و وزنم 60 بشه

9. 4 کاربر، ارسال yasssmina63 را لایک کرده اند:

mariami (02 بهمن 1391),لیا (03 بهمن 1391),yalda (19 فروردین 1392), Zenith (03 بهمن 1391)

mariami آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.41
    قد
    164
    وزن شروع
    62
    وزن هدف
    54
    وزن فعلی
    59.4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasssmina63 نمایش پست ها
    مریم جونم ممنونم از مطلب مفیدت
    من خودم چندباری ماساژ ریلکسیشن رفتم و خیلی هم لذت بخش بود
    ولی میخواستم ببینم ماساژ لاغری واقعا تاثیر داره یا نه
    میخوام چند جلسه امتحانش کنم ولی دنبال یه جای معتبر و با هزینه ی مناسبم
    امروز چند جا قیمت گرفتم از جلسه ای 10 تومن تا 40 تومن پیدا کردم که طول جلسه یک ساعت بود و ماساژ دستی و با دستگاه جزوش بود
    حالا ببینم چی پیش میاد
    پس اگه رفتی حتمن خبرش رو به منم بده. تازه من ماساژ صورت رو هم دوست دارم تجربه کنم چون خیلی از فوایش شنیدم. حالا حتمن اگه به نظرت ماساژ لاغری خوب بود بهم بگو

زندگی را تو بساز…
    زندگی یعنی عشق
    تو بدان عشق بورز…

11. 5 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

hamraz (19 فروردین 1392),Kiki (31 فروردین 1392),لیا (03 بهمن 1391),yalda (19 فروردین 1392), Zenith (03 بهمن 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    من در مورد ماساژ صورت مطمئنم که جواب میده. اتفاقا تو سایت هم در موردش آموزش های تصویری خوبی داریم. ماساژ بدن هم قطعا جواب میده. بخصوص برای چاقی های موضعی. ولی خب سرعتش رو نمیدونم چطوره
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

13. 4 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

ftnia (19 فروردین 1392),hamraz (19 فروردین 1392),mariami (03 بهمن 1391),yalda (19 فروردین 1392)

venoos آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.09
    قد
    164
    وزن شروع
    76
    وزن هدف
    59
    وزن فعلی
    64
    زنیت جان من ماساژ با دستگاه رو قبلا رفتم و خیلی راضی بودم هم سایز کم کردم و هم سلولیتام رفتن البته بهترین نتیجه با رژیم و ورزش هستش اما ماساژ با دست رو من 2 جلسه امتحان کردم راضی نبودم اما دستگاها هم مختلفن من 2 تاشون رو رفتم یکی کویتشن که جربی رو اب میکنه و بعدش باید حتما ورزش کنی که نتیجهش هم عالیه یکی دیگه هم lpg هستش که اونم اگر مستمر انجام بشه عالیه
    برای داشتن چیزی که تا به حال نداشتی / کسی باش که تا به حال نبودی

15. 5 کاربر، ارسال venoos را لایک کرده اند:

ftnia (19 فروردین 1392),Kiki (31 فروردین 1392),sayeh (02 اردیبهشت 1392),yalda (19 فروردین 1392), Zenith (19 فروردین 1392)

Neda khanoom آواتار ها
    کاربر تازه وارد

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    آره ونوس جون منم با كويتيشن خيلي نتيجه گرفتم.البته شنيدم كه به جايي كه اين كارو ميكنن هم بستگي داره و به اينكه دستگاهش كجايي باشه. من ماساژم رفته بودم جواب ميده اما خيلي طول ميكشه. با دستگاه براي من سريعتر بود

17. کاربر زیر پست Neda khanoom را لایک کرده است:

hamraz (24 اردیبهشت 1392)

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    مينا جون اگه منظورت ماساژ لاغري با دسته روش حساب نكن من ال پي جي با بياده روي روتوصيه ميكنم هم هزينش كمتره هم نتيجش بهتره من همين الانم ال پي جي ميرم

19. کاربر زیر پست shamim2 را لایک کرده است:

hamraz (24 اردیبهشت 1392)

massagestancom آواتار ها
    کاربر تازه وارد

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02