شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: چگونه برای هر روز ورزش کردن به خود انگیزه بدهیم؟

یکتا اذری آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    125
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    2.02
    قد
    170
    وزن شروع
    77: بعداززایمانم دوباره بااضافه وزن برگشتم .....البته خیل
    وزن هدف
    اول 75هستش، بعد از اون 70، وآخریشم به امید خدا 65ک مطمئنم ب
    وزن فعلی
    77
    حالت من
    Movafagh
    وبلاگ زیباتنی من
    46

چگونه برای هر روز ورزش کردن به خود انگیزه بدهیم؟

دنبال راهی برای تشویق خود به ورزش روزانه می گردید؟ پس بیش تر نگردید چون من توصیه های زیادی برایتان دارم! به عنوان صاحب یک کسب وکار، مادر سه فرزند و علاقه مند به تناسب اندام انگیزه ها و مشوق های زیادی دارم که با شما در میان بگذارم. شاید بپرسید چرا؟ چون من خودم و تمام دوستانم را به ورزش روزانه ترغیب می کنم.
    شگرد هایی که من برای انگیز دادن به خود برای انجام روزانه حرکات ورزشی استفاده می کنم!

حتی در پر مشغله ترین روز ها هم زمانی برای ورزش پیدا می کنم. و بی شک با این انگیزه دادن به خود است که می توانم تک تک تمرینات ورزشی را انجام دهم. پس بگذارید توصیه هایم برای ترغیب خود به ورزش را با شما در میان بگذارم چرا که هم آسان است و هم ارزشش را دارد!صبح زود ورزش کنید

صبح زود برای ورزش بیدار شوید تا احتمال اینکه برنامه های دیگر تان با ورزش تداخل پیدا کند کاهش یابد. نشنیده اید که می گویند «سحر خیز، خوش اندام می شود»؟ خب این اولین توصیه ی من است! صبح زود ورزش کردن واقعاً کمک می کند که از مسیر منحرف نشوید و به روتینی منظم پای بند بمانید. پس اگر برنامه ی زمانی تان اجازه می دهد، صبح زود ورزش کنید. این اولین و مهم ترین توصیه ی من برای تشویق خود به ورزش است چون من هر روز آن را تمرین می کنم!لباس ورزشی بپوشید

اگر در مورد ورزش عصر گاهی دو دل هستید، تردید نکنید، لباس و کفش ورزشی خود را بپوشید تا خود را راضی کنید که از در بیرون بروید! اگر برای تصمیم گرفتن زیاد فکر و درنگ کنید، دلیلی برای ورزش نکردن پیدا خواهید کرد! بهانه ها را کنار بگذارید و در جهت اهداف تناسب اندام خود حرکت کنید. اگر خود را وادار کنید هرکاری می توانید انجام دهید!برنامه ی خود را در یک محل قابل دیدن بچسبانید

اگر برنامه ی ورزشی خود را در یک مکان اصلی بچسبانید، مدام به شما یادآوری خواهد کرد به برنامه پای بند بمانید. حتماً در برنامه ی خود ۱-۲ روز استراحت قرار دهید تا ماهیچه ها بتوانند بازسازی شوند و فرصتی برای استراحت و بازیابی خود داشته باشید. هم چنین این برنامه باید قابل انجام و شدنی باشد تا بتوانید به آن عمل کنید. به یاد داشته باشید کسانی که برنامه های خیلی بلند پروازانه برای خود تعیین می کنند معمولاً نمی توانند به آن پای بند بمانند. پس آنچه برای شما و سطح ورزشی تان بهترین است انجام دهید.
    الزامات غیر قابل مذاکره برای خود تعیین کنید

چقدر پیش می آید که مسواک نزنید؟ هرگز اتفاق نمی افتد، درست است؟ چرا؟ چون می خواهید از دندان های خود که برای تمام عمر به آن ها نیاز دارید مراقبت کنید و بهداشت شخصی را رعایت نمایید. با بدن خود هم همین طور رفتار کنید و ۴-۶ روز در هفته ورزش کنید. ورزش را بخشی از روتین روزانه ی خود کنید درست همان طور که مروارید سفید دندان ها یتان را تمیز نگه می دارید! لباس ورزشی جدید بخرید

خب این ممکن است در مورد همه جواب ندهد اما من وقتی لباس ورزشی جدید می خرم انگیزه پیدا می کنم که ورزش کنم. اگر هر از گاهی یک تاپ و شرت ورزشی جدید بخرید کمک می کند که به ورزش ترغیب شوید. این کار به خصوص زمانی موثر تر خواهد بود که از تلاش های خود نتیجه گرفته، سایز کم کرده اید و لباس ورزشی کوچک تری می خرید! لازم نیست به بودجه ی خود فشار بیاورید، می توانید از قفسه های حراج خورده ی فروشگاه های ورزشی خرید کنید!در یک رقابت ورزشی شرکت کنید

اگر در دوچرخه سواری، شنا، دو و ورزش های دیگر ثبت نام کنید، انگیزه ای مضاعف خواهید یافت چرا که مجبور می شوید تمرین کنید. من شخصاً فکر می کنم این کار نیروی محرکی که به آن نیاز دارید به شما خواهد داد. و زمانی که رقابت ورزشی به پایان برسد، یک موفقیت و دستاورد شخصی جدید هم خواهید داشت! از یکی از دوستان تان دعوت کنید که با شما همراه شود و با این برای خیریه پول دربیاورید!
    در یک رقابت ورزشی شرکت کنید
    تناسب اندام را بخشی از سبک زندگی تان کنید

اخیراً همسرم از من خواسته که یک قرار شام با هم بگذاریم و من در ذهنم یک قرار رویایی تصور کردم به این شکل که دو ی طولانی داشته باشیم، سپس دوش بگیریم و بعد شام بخوریم! چقدر خوب می شد اگر زندگی ام حول سلامتی متمرکز می شد؟ و به عنوان یک دوست دار ورزش و تناسب اندام می خواهم این احساس را با دیگران به اشتراک بگذارم. تناسب اندام را بخشی از سبک زندگی تان کنید. این یک عادت سالم است که نگاه شما را به دنیا تغییر می دهد. من به هر روزم مثبت تر نگاه می کنم و هر روز قدر دان سلامتی ام هستم! برای اطلاعات بیشتر در مورد تغییراتی که می توانید در سبک زندگی تان اعمال کنید تا اندامی ایده آل داشته باشید حتما به مقاله ۱۳ تغییر کوچک که به کاهش وزن کمک می کنند نگاهی بیاندازیداهداف خود را بنویسید

وقتی شروع به ورزش کردم، یکی از اولین کار هایی که انجام دادم نوشتن گزارش روزانه ی آنلاین از طریق ورد، اکسل یا گوگل داکز بود. اهداف روزانه تعیین می کردم و تمام نتایجی که از ورزش های مختلف می گرفتم فهرست می کردم. در آغاز روز اهدافم را تعیین کرده و می دانستم که در پایان روز یا کنار آن ها تیک می زنم و یا با این واقعیت رو به رو می شوم که آن روز ورزش نکردم. هر جا لازم بود تغییراتی می دادم و این روش بسیار خوبی برای مشاهده ی روند پیشرفتم بود. اگر به دنبال انگیزه ای برای ورزش هستید این روش بسیار برای تان موثر خواهد بود. می توانید آنلاین یا از طریق یادداشت های روزانه این کار را انجام دهید. نوشتن کمک می کند استرس خود را از بین ببرید، مسیری که طی کرده اید ببینید و به اهداف خود دست یابید.در مورد آن روی اینترنت پست بگذارید

یک روش موثر دیگر برای انگیزه گرفتن این است که اهداف خود را در فیسبوک، توییتر یا وبلاگ شخصی تان بنویسید که مثل یک دفترچه یادداشت آنلاین و نیز ابزاری برای مسئولیت پذیری عمل می کند. دریافت حمایت ها، توصیه ها و انگیزه ها از دیگر افراد نه تنها مفید خواهد بود بلکه شما را پاسخ گو و مسئول نگاه می دارد. یک همراه ورزشی پیدا کنید

اگر صبح ها به سختی با خود کلنجار می روید که برای ورزش از رختخواب بلند شوید، با یک دوست همراه شوید. می توانید از یک دوست، عضوی از خانواده، همکار یا هر فرد دیگری بخواهید صبح ها همراه شما ورزش کند؛ با آن ها قرار بگذارید که هر روز یا در روز های مشخصی با هم ورزش کنید. دانستن اینکه کسی سر قرار منتظر شماست باعث می شود راحت تر بیدار شده و زودتر آماده شوید، به جای آنکه در رختخواب بمانید و مدام زنگ ساعت را قطع کنید!صبحانه را از قبل آماده کنید

یک نکته ی موثر دیگر برای تشویق خود به ورزش، این است که صبحانه ی خود را برای زمانی که از ورزش باز می گردید آماده کنید. این کار شما را ترغیب می کند که بیدار شوید چرا که می دانید وقتی بازگردید صبحانه ای خوشمزه منتظر شماست. از خوراک های سالمی مثل جو دوسر، دانه های چیا، شیر بادام، وانیل، ماست ساده ، دارچین، کشمش، بلوبری و کمی کره بادام یا بادام خام استفاده کنید؛ آن ها را شب با هم مخلوط کرده و بگذارید تا صبح در یخچال بماند. صبح که بیدار می شوید، صبحانه ای شیرین، راحت و سیر کننده خواهید داشت که تمام مواد مورد نیاز بدن تان را در خود دارد. به این ترتیب وعده ای خوشمزه خواهید داشت که برای بلند شدن از رختخواب و حرکت دادن خود به شما انگیزه می دهد! وقتی می دانید که برای این صبحانه ورزش کرده اید، خوشمزه تر هم خواهد شد! برخی از میوه ها تاثیر فوق العاده ای روی کاهش وزن و حفظ تناسب اندام دارند که در مقاله ی ۱۳ میوه که به کاهش وزن کمک می کنند به آنها پرداخته شده است پیشنهاد می کنم حتما این مقاله ی مفید را مطالعه کنید
    صبحانه را از قبل آماده کنید
    مشاوره بگیرید

نکته ی مهم دیگر برای کسب انگیزه؛ گرفتن مشاور است. فردی را انتخاب کنید که به آن سطحی از تناسب اندام که هدف شماست، رسیده باشد. از او بپرسید چه کار کرده، چطور شروع کرده، و آیا می تواند مربی شما باشد یا صرفاً در طی مسیر به شما مشاوره بدهد. وارد کردن شخصی تحسین برانگیز به برنامه ی تناسب اندام تان روشی عالی برای با انگیزه ماندن است و باعث می شود برای دستیابی به آنچه آن ها دارند مشتاق باشید. هم چنین آن ها می توانند توصیه های مفیدی داشته باشند که زندگی تان را از بعد سلامتی و تناسب اندام تغییر دهد.کتاب بخوانید

نهایتاً، یکی از بهترین نکات برای ترغیب خود به ورزش، خواندن کتابی در مورد ورزش، یا حاوی یک برنامه ی ورزشی، رژیم غذایی سالم و غیره است. این کار انگیزه ای خارجی به شما می دهد و نکات مهمی به شما یاد خواهد داد که کمک می کند در مسیر تناسب اندام با انگیزه و پای بند بمانید. البته نکاتی وجود دارند که کتاب های رژیمی نیز از آموختن آنها اجتناب می کنند برای مطالعه در این مورد به مقاله ۷ نکته در مورد کاهش وزن که کتاب های رژیم به شما یاد نخواهند داد مراجعه کنیدامیدوارم این نکات برای ورزش کردن و متناسب ماندن به شما انگیزه دهد چون شما لایق زیبایی هستید! آیا در حال حاضر ورزش می کنید؟ چند وقت یکبار ورزش می کنید؟ دوست دارم بدانم چه چیز شما را به ورزش کردن ترغیب می کند؟
    **دنیا مانند پژواک اعمال و خواستهای ماست. اگر به جهان بگویی: “سهم منو بده…” دنیا مانند پژواکی که از کوه برمی گردد، به تو خواهد گفت: “سهم منو بده…” و تو در کشمکش با دنیا دچار جنگ اعصاب می شوی. اما اگر به دنیا بگویی: “چه خدمتی برایتان انجام دهم؟…”
    دنیا هم بتو خواهد گفت: “چه خدمتی برایتان انجام دهم؟…”.

دکتر وین دایر

2. 3 کاربر، ارسال یکتا اذری را لایک کرده اند:

nassim (20 آبان 1393),sanazzzz (03 آبان 1393),مامان اکرم (09 بهمن 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار