شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: درمان لاغری (راهکارهای چاق شدن)

توکلی آواتار ها
    مدیر مسابقات کاهش وزن
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    280
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.08
    قد
    168
    وزن شروع
    103
    وزن هدف
    80
    وزن فعلی
    88
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    712

درمان لاغری (راهکارهای چاق شدن)

🔸مصرف گوشت هر هفته دوبار
    (بهترین گوشتها کبوتر،گوسفند،شتر ،مرغ اهلی،بز کوچک است ولی گوشت گاو شدیدا نهی شده است)
    👈گوشت را میشود به شیوه های گوناگونی مصرف کرد مانند کباب،ابگوشت،باشیر،و...
    هرچه گوشت ازناحیه مقعد دورتر باشد بهتر است
    🔸مصرف شیرتازه گاو
    امام صادق علیه السلام:شیرگوشت میرویاند واستخوان را تقویت میکند
    🔸پختن شیر با گوشت
    بسیار قوی است وبدن را تقویت میکند
    🔸سویق
    در روایت آمده: «سویق سبب روییدن گوشت در بدن می‌شود و استخوان را تقویت می‌کند.» امام صادق (ع) می‌فرمایند: «خوردن سویق با روغن‌زیتون سبب روییدن گوشت می‌شود و استخوان را تقویت می‌کند و پوست بدن را لطیف می‌کند و عمل هم‌بستر شدن را زیاد می‌کند.»
    👈سویق چه خشک مصرف شود و چه با روغن، سبب روییدن گوشت و تقویت استخوان می‌شود. در روایات تأکید شده که به بچه‌ها سویق داده شود.
    در روایت درباره سویق آمده: «إنما عمل بالوحي.»یعنی «(سویق) با وحی درست‌شده»
    👈سویق انواع مختلف دارد، سویق از عدس، سیب، کنار، کدوتنبل، دانه انار، سنجد، نخود و چیزهای دیگر تهیه می‌شود، در کل سیزده نوع سویق داریم ولی عمده سویق همان سویق گندم و جو است. سویق از سبوس گندم و آرد گندم و سبوس جو و آرد جو، هرکدام به مقدار مساوی جداگانه آسیاب شود و جداگانه تفت‌داده شود (زیرا سبوس زودتر از آرد بوداده می‌شود و زود می‌سوزد) سپس باهم مخلوط شود. گندم چاق می‌کند و جو تقویت می‌کند، کسانی که می‌خواهند فقط چاق شوند فقط سویق گندم بخورند (تشکیل‌شده از سبوس گندم و آرد گندم) و کسانی که می‌خواهند فقط تقویت شوند سویق جو بخورند (تشکیل‌شده از سبوس جو و آرد جو). بهترین حالت خوردن سویق خشک و ناشتا است ولی می‌توان با خرما، عسل و یا روغن هم خورد، اگر سویق را با بخورند خواص آن کم می‌شود در روایت است که امام رضا (ع) فرمودند که برای او سویق بیاورند و سویق آغشته (با آب یا روغن) آوردند و امام آن را برگرداندند و فرمودند اگر سویق آغشته باشد خواص سویق خشک را ندارد، اگر سویق خشک وارد معده شود رطوبت معده را می‌گیرد و خارج می‌کند. سویق را می‌توان به بچه کوچک هم داد و بسیار توصیه‌شده البته به بچه با آب یا شیر بدهند، خوردن سویق با شکر برای مردان نهی شده است، همچنین مرد و زن قبل از هم‌بستری خوب است سویق بخورند و بعد از بارداری هم مادر حتماً سوق بخورد تا فرزند قوی و استخوانش درشت شود. امام صادق (ع) می‌فرمایند: «به بچه‌های خود در کوچکی سویق بدهید، این سبب روییدن گوشت می‌شود و استخوان‌ها را تقویت می‌کند، کسی که چهل روز سویق بخورد دو کتف او پر از نیرو می‌شود.» توصیه‌شده که سویق هر بار دو کف معادل دو یا سه قاشق غذاخوری خورده شود البته بیشتر هم اشکال ندارد.
    در روایت آمده:«نزد امام صادق (ع) بودم و مردی از اصحاب نزد امام آمد و عرض کرد نوزاد برای ما متولد می‌شود ولی در او کمبود (معلولیت) و ضعف هست، امام فرمودند چرا سویق نمی‌خورید، زیرا سبب روییدن گوشت و تقویت استخوان است.»
    در روایت آمده: «خانمی به نام عثیمه وارد بر امام صادق (ع) شد درحالی‌که پسرش که اسمش محمد است با او بود، امام فرمود چرا می‌بینم که فرزندت لاغر است، او جواب داد او معلول است، امام فرمودند به او سویق بدهید زیرا گوشت می‌رویاند و استخوان را تقویت می‌کند.»
    👈سویق برای کل ضعف‌ها و معلولیت‌ها مفید است و برای کم‌خونی هم مفید است.
    رمز موفقیت 2 چیز است :

1-تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها.

2-مشخص کردن انگیزه ها.

2. کاربر زیر پست توکلی را لایک کرده است:

حوراء (15 دی 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

حوراء آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    125
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.18
    قد
    157
    وزن شروع
    87.200
    وزن هدف
    56
    حالت من
    Ashegh
    وبلاگ زیباتنی من
    40
    چه جالب!من سویق جو داشتم تو خونه قبلا استفاده میکردم یه مدت بود گذاشتم کنار.اما الان دیدم چقد فایده داره.ممنون دوست خوبم از اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار میدی.
    حوراء

5. کاربر زیر پست حوراء را لایک کرده است:

توکلی (15 دی 1394)