شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: نکاتی برای تمام کسانیکه رژیم میگیرند

*aida* آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.73
    قد
    163
    وزن شروع
    82
    وزن هدف
    52
    وزن فعلی
    60
    حالت من
    Khoshhal

نکاتی برای تمام کسانیکه رژیم میگیرند

این متن رو بخونید . به نظرم جالبه . یک مطلب در یکی از سایت ها در مورد رژیم غذایی لاغری گذاشته شده بود . این متن یکی از کامنت هاست .
    اینکه غذا بخورید و لاغر شوید کاملاً درست و اثبات شده است و اینکه صبح میوه مخصوصاً مرکبات بخورید باعث افزایش سطح ویتامین ث و دسته ای از آنتی اکسیدان ها می شود که روز پر انرژی را شروع کنید. اما اگر تا دو ساعت بعدش اگه هیدروکربن به بدنتان نرسه گشنتون می شه آنقدر که موقع ناهار هم مقدار بیشتری غذا می خورید هم چون بدن در اثر گرسنگی حالت قحطی زده پیدا کرده مقدار بیشتری از غذای خورده شده جذب و ذخیره می شود و هم تا وقت ناهار برسه چند تا شکلات و بیسکییت خودتونو مهمون می کنید. پس نه تنها لاغر نمی شوید بلکه تپل تر هم می شوید!
    من مطالعات زیادی در این زمینه داشتم و تقریباً با انواع رژیم غذایی (نه رژیم لاغری) آشنا هستم و بعضی از اونا رو امتحان کردم.
    خلاصه مطالعات و تجربیات من این چند تا نکته است:
    ۱-هر شخص بهترین دکتر بدن خودشه (البته بشرطی که بدن خودشو بشناسه و بهش احترام بذاره)
    ۲- زندگی سالم و سبک مستمر زندگی سالم از سبک زندگی برای رسیدن به تناسب اندام مهمترو با ارزش تر است چون در نهایت هم سالم خواهید بود هم به هدفهای بعدی نیز خواهید رسید
    ۳- آثار بدی که رژیم های لاغری غلط، گرسنگی، داروها و ورزشهای غلط و نا منظم بر جسم و روح می گذارند به این زودیها از بین نمی ره
    اما چند پیشنهاد برای لاغری:
    ۱- هیچ کدام از گروه های غذایی را حذف نکنید.کربوهیدرات ها، چربی ها، سبزی ها، میوه ها، پروتئین های گیاهی و حیوانی و لبنیات هر کدام در جایگاه خود ارزشمند هستند و قابل حذف نیستند.
    ۲- بعضی از مواد غذایی را که در یک دسته قرار دارند جایگزین هم کنید مثلا حتی الامکان نان را جایگزین برنج کنید. ماکارونی سبوس دار(که تیره تر هم است) را جایگزین ماکارونی سفید بکنید چربی های گیاهی سالم را جایگزین چربی های حیوانی یا نباتی اشباع شده و هیدروژنه کنید و گوشت سفید (دریایی و پرندگان) را جایگزین گوشت قرمز کنید
    ۳- حجم وعده ها را کم کنید و تعداد آنها را به ۴ تا ۵ وعده کامل (منظور وعده غذایی است نه چای و بیسکوییت و کلوچه و میوه) افزایش دهید.
    ۴- احساس سیری و گرسنگی خود را بازیابید(بسه چقدر به شکممان ساعت ببندیم) بین سیری کامل تا گرسنگی کامل درجه های زیر را داشته باشید.
    a- در حد بالا آوردن سیرم. (سطل و ..)
    b- خیلی سیرم حتی یک لقمه هم دلم نمی خواد بخورم
    c- سیر شدم ولی اگه بخوام چند لقمه دیگه هم جا دارم
    d- سیرم
    e- کمی احساس گرسنگی می کنم
    f- خیلی گرسنه ام
    g- از گرسنگی تمرکز حواسم را از دست داده ام شاید دستهام شروع به لرزیدن کرده و شاید کمی سردرد بشم
    h- از گرسنگی بی حال شده و نمی تونم از جام تکون بخورم (الانه که جریان سرم قندی و ..)
    حالا همه حالتهای خودتون در زمان های متوالی رصد کنید و مخصوصا موقع غذا خوردن با آرامش غذا بخورید و حالت خودتون رو ارزیابی کنید
    بعد از یک مدت که احساس گمشده سیری و گرسنگی را پیدا کردید این مطلب مهم میشه که کی بخورید و کی از غذا خوردن دست بکشید من بین حالت e تا f شروع به خوردن غذا می کنم وبین حالت d و c دست از غذا خوردن می کشم. وقتی احساس سیری و گرسنگی را پیدا کردید که اهمیت آن کمتر از احساس تشنگی و سیراب شدن نیست فیزیولوژیک بدن شما کار خودش رو بصورت استاندارد انجام خواهد داد و متابولیسم بدن شما تنظیم خواهد شد و خود بخود باعث سلامتی، پرانرژی بودن عدم ذخیره غذا بصورت چربی و متناسب بودن اندام خواهد بود
    در حالت eکمی آب بخورید چون گاهی اوقات سیگنال های تشنگی اشتباهاً گرسنگی تفسیر می شوند بالاخره مغزه دیگه!
    ۵- از خوردن غذا لذت ببرید وهر غذایی را که بیشتر دوست دارید بخورید
    ۶- آب خالص در طول روز ۶ تا ۱۰ لیوان (بستگی به جثه و وزن فعلی و جنسیت) حتماً بخورید که متعادل کننده متابولیسم بدن و دافع سموم بدن است.
    ۷- میوه ها و سبزیجات را در خورا کیهای خود بگنجانید چون ویتامین ها و املاح و فیبر کافی تامین می کنند
    ۸- ریزه خوری نکنید تنقلات و آجیل و شیرینی جات ونوشابه معمولی و رژیمی را به حداقل برسانید از فست فود ها و غذاهای کنسروی و آماده و نیمه آماده کمتر استفاده کنید اما شیرینی تولد همکار یا دوستتان را در اندازه کوچک رد نکنید
    ۹- از سه تا دو ساعت قبل از خواب آلودگی شب به هیچ وجه غذا نخورید(میوه و آشامیدنی آزاد است) زمان خواب آلودگی شب چون ساعت مشخصی نیست که بتوانیم از سه ساعت قبل زمان آن را بدانیم پس میانگین می گیریم. چند شب متوالی معمولی روزمره نه پرکار و خسته نه بیکار، ساعت اولین باری که دوست داشتید بخوابید (نه ساعتی که به رختخواب رفتید) را به یاد داشته باشید و میانگین آن را محاسبه کنید معمولا برای من در زندگی روزمره که ساعت ۷و۸ شب به خونه میام دوروبر ساعت ۹:۳۰ تا ۱۰ شبه ، هرچند من معمولاً ۱۱:۳۰ تا ۱۲ به رختخواب می رم.
    دانشمندان جدیداً اثبات کردند که هورمون فیزیولوژیک خواب باعث تبدیل قند خون به چربی و ذخیره قسمت بیشتری از غذا می شود
    پس اگر در زمانی که خواب آلوده باشید و غذا در فرآیند هضم وجذب باشد شانس بسیار بیشتری برای تپل شدن دارید
    ۱۰- ورزش سبک یا نرمش عادی اما منظم هفتگی ۳ تا ۴ جلسه مثل پیاده روی تند و شنا مفید است در حد نرمال نه عرق ریختن و نفس به شماره افتادن. از آن بیشتر با دلایل علمی اثبات شده که مضر و باعث آسیب های فیزیک بدن و تخریب DNA سلول ها در اثر آدرنالین ایجاد شده (مشابه استرس، عصبانیت و افسردگی) و باعث کاهش دوره حیات سلول می باشد.
    برای این پیاده روی حتماً لازم نیست به مکان خاصی بروید دم در محل کارتان از ماشین پیاده نشوید صبح ها چند دقیقه زودتر بیدار شدن مشکل وقت را حل می کند یک تا دو ایستگاه اتوبوس یا پانصد متر تا یک کیلومتر مانده به محل کار پیاده شوید(یا ماشینتان را پارک کنید) تا مجبور به پیاده روی شوید (البته قول بدید که دربستی نگیرید). مشکل روزمرگی مشکل همه ماست که بایستی یه جوری از آن خارج شویم.
    ۱۱- اعصاب راحت، کاهش استرس و اضطراب، بالاتر بردن آستانه صبر، هوای پاک و تنفس عمیق شکمی، خودداری از استعمال دخانیات، الکل، شورها و ترشیها باعث سلامت جسم و کاهش اشتهای عصبی و هیجانی و بازگشت اشتهای طبیعی خواهد شد
    ۱۲- با خودتان صادق باشید- خودتان را گول نزنید و توجیه نکنید. اگر از قوانین خودتان سرپیچی کردید سعی کنید متوجه آن باشید تا دوباره این کار را تکرار نکنید احتیاج به جبران هم نیست همین تصمیم عدم تکرار کافی است تا اینکه خودتان را توجیه کنید و تخلف برای شما عادی شود.از طرف دیگه سخت گیری هم نکنید. به این فکر کنید که خطی مشی سالم برای کل عمرتان است نه کوتاه مدت پس باید جوری سبک زندگیتان را عوض کنید که همیشه بتوانید از آن لذت ببرید
    رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود
    ۱۳- افرادی که به دیگران (تحت هر عنوان تخصصی) رژیم های کاملا مشخص ارایه می دهند (صبحانه قد کف دست نان+ قوطی کبریت پنیر+۱۰گرم عسل+..) و جمع کالری ها را حساب می کنند فکر می کنند با ماشین طرفند که فرمول پذیر باشد در صورتیکه بدن انسان سیستم فوق العاده هوشمند و پیچیده ای است که خود را با ورودی ها و خروجی ها تطبیق می دهد و نیاز و عدم نیاز خود را کاملاً شفاف عنوان می کند مثل حس تشنگی که نشانی از کمبود مایعات بدن است و با خوردن آب برطرف می شود یعنی نیاز بدن به مایعات تامین شده است و این نیاز و پاسخگویی به آن ساعت مشخصی ندارد. هیچکس به حس تشنگی و سیراب بودن بی توجه نیست و سر یک ساعت مشخص به آن توجه نمی کند اما تقریبا همه به حس های دیگر بدن مثل گرسنگی و سیری بی توجه اند و همه نگاهشان به ساعت و عرف جامعه است و خود و بدن خود را بدرستی نمی شناسند و به آن احترام نمی گذارند ضمناً فیزیولوژیک بدن هیچ دو شخص مثل هم نیست و مثل اثر انگشت متفاوت است و پارامترهایی مثل نژاد و ژنتیک، منطقه جغرافیایی زندگی، وضعیت روحی و وضعیت رفاه، تحرک و .. باعث تفاوت های فاحشی می شود که عملاً امتحان رژیم غذایی مشخص برای یک شخص مثل تخم مرغ شانسی است که بشه یا نشه و اگه رو اولی تاثیر داشته باشه تضمینی نیست که روی دومی هم تاثیر داشته باشه حتی در شرایط آزمایشگاهی.شما هیچ موجود زنده ای غیر از انسان امروزی را نمی بینید که از فرط چاقی نتواند تکان بخورد یا قبل از سن عرف از دنیا برود هیچ آهویی یا خرسی موقع راه رفتن از فرط چاقی تلو تلو نمی خوره نفس نفس نمی زنه و شکم هیچکدوم آویزون نیست با اینکه همیشه غذای فراوان در دسترس داشته اند. فکر می کنید رمز آن چه بوده است آیا در این مورد وقت آن نشده است که به غریزه از یاد رفته توجه کنیم و آن را احیا کنیم؟
    برای بند بند این مطالب دلایل علمی اثبات شده قاطعی وجود دارد که برای خلاصه وار شدن از ذکر آنها خودداری کردم
    ساعت‌ زندگیم‌

نه‌ به‌ عقب‌ بازمی‌گردد،
    نه‌ می‌ایستد...

هر ساعت‌ و هر روز،
    مرا به‌ سمت آن‌ دم‌ دور ، نزدیک‌ تر می‌کند!

صدای‌ این‌ ساعت‌
    یادآورم‌ می‌شود،
    تا
    در امروز و در لحظه‌
    زندگی‌ کنم‌!

"مارگوت بیکل"

2. 4 کاربر، ارسال *aida* را لایک کرده اند:

aida (18 فروردین 1392),fereshteh (07 فروردین 1392),hamraz (29 اسفند 1391),marmary (29 اسفند 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار