شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: نقش آدامس در کنترل وزن

*الهام* آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.08
    قد
    160
    وزن شروع
    82
    وزن هدف
    75 تا پاىان اذر
    وزن فعلی
    82
    حالت من
    Mehraboon

نقش آدامس در کنترل وزن

--------------------------------------------------------------------------------

به عقیده‌ی متخصصان پژوهش‌های گسترده تری نیاز است تا نقش آدامس در کنترل اشتها به طور دقیق‌تری مورد بررسی قرار بگیرد. ولی با این حال نیز به نظر می‌رسد جویدن آدامس راهی برای پیشگیری از پر خوری است.

--------------------------------------------------------------------------------

آدامس

خیلی از مردم علاقه‌ی خاصی به آدامس جویدن دارند. خیلی‌ها آدامس بدون قند می‌جوند تا از پوسیدگی دندان‌هایشان جلوگیری کنند و یا این که نفسشان خوشبو شود. برخی دیگر هم برای بالا بدن تمرکز و یا کنترل استرس آدامس می‌جوند. اما باید بدانید که همین آدامس جویدن می‌تواند به کنترل وزن شما کمک کند. برای آشنایی بیشتر با نقش آدامس در کنترل وزن با ما همراه باشید.

آدامس چگونه می‌تواند به کنترل وزن ما کمک کند؟

آدامس، ارزان، قابل حمل آسان و کم کالری است. در واقع هر دانه آدامسی که می‌جوید بین 5 تا 10 کالری دارد و بهترین روش برای پیشگیری از «ریزه خواری» و کاهش میزان کالری دریافتی است. آدامس برای کنترل اشتها نیز بسیار موثر است. بر اساس نتایج پژوهشی که در سال 2007 انجام شد، جویدن آدامس قبل از میان وعده‌ی بین ناهار و شام اشتها را کاهش می‌دهد و به این ترتیب کالری کمتری دریافت می‌کنید.

در این پژوهش مشخص شد افرادی که 3 ساعت قبل از عصرانه به مدت 15 دقیقه تا یک ساعت آدامس می‌جوند 36 کالری کمتر نسبت به افرادی که آدامس نمی‌جوند دریافت می‌کنند. نوع آدامس هم فرقی نمی‌کند. یعنی فرقی نمی‌کند آدامس معمولی باشد یا آدامس بدون قند.

زمانی که در آشپزخانه و مشغول آشپزی هستید نیز آدامس بجویید. خیلی از ما

عادت داریم زمان آشپزی مدام از غذا بچشیم و ناخنک بزنیم. همین ناخنک زدن‌ها

برای خیلی‌ها شروع پرخوری و چاقی است

در هر حال جویدن آدامس باعث کاهش اشتها و کالری‌های دریافتی می‌شود. به عقیده‌ی متخصصان پژوهش‌های گسترده تری نیاز است تا نقش آدامس در کنترل اشتها به طور دقیق‌تری مورد بررسی قرار بگیرد. ولی با این حال نیز به نظر می‌رسد جویدن آدامس راهی برای پیشگیری از پر خوری است.

همچنین باید بدانید که آدامس می‌تواند جایگزین مناسب و کم کالری برای میان وعده های سرشار از کالری باشد. به عنوان مثال اگر دو عدد آدامس بجوید در کل 20 کالری نصیبتان می‌شود و این در حالی است که با خوردن دو عدد بیسکوییت شکلاتی یا کرم دار 140 کالری دریافت می‌کنید. می‌بینید که 120 کالری به نفعتان خواهد بود.

مزیت‌های دیگر آدامس

آدامس: خوشبو کننده‌ی دهان

آدامس نفس شما را خوشبو می‌کند به خاطر این که دهان و گلو را مرطوب و خنک می‌کند برای همین از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند.

آدامس برای مقابله با پوسیدگی دندان

آدامس باعث تحریک ترشح بزاق می‌شود و به این ترتیب اسیدهای غذایی را که می‌توانند باعث پوسیدگی دندان شود را خنثی می‌کند. به این ترتیب به سلامت دندان‌ها کمک می‌کند.

آدامس و ویتامین

برخی از آدامس‌ها با ویتامین و مواد معدنی غنی شده‌اند و برای همین جویدن این آدامس‌ها راهی برای دریافت ویتامین و مواد معدنی نیز می‌باشد.

آدامس و دندان‌های مرواریدی

برخی از آدامس‌ها این توانایی را دارند که دندان‌ها را سفید کنند و از تشکیل لکه روی دندان‌ها جلوگیری کنند.

آدامس و بالا رفتن تمرکز

عمل تکراری جویدن آدامس باعث می‌شود ضربان قلب بالا برود و تمرکز بیشتر شود.

آدامس برای ترک سیگار

آدامس به شما کمک می‌کند تا سیگار را ترک کنید. اگر دارید تلاش می‌کنید که سیگار را کنار بگذارید از آدامس استفاده کنید. نگذارید دهانتان خالی باشد تا هوس آتش زدن سیگار از سرتان بپرد.

ترفندهایی برای لاغری با جویدن آدامس

* بعد از صرف غذا زمانی که هنوز احساس سیری کامل نمی‌کنید یک عدد آدامس در دهانتان بگذارید. بعد از چند دقیقه سیگنال‌های سیری ارسال می‌شود.

* بین وعده‌های غذایی زمانی که احساس گرسنگی کردید به جای مصرف میان وعده های پرکالری آدامس بجویید.

* آیا شما هم جزو افرادی هستید که به طور احساسی غذا می‌خورید؟ یعنی از روی بیکاری یا زمانی که دچار استرس و فشارهای روحی شده‌اید به سمت پرخوری کشیده می‌شوید؟ اگر جوابتان مثبت است در این صورت به جای پرخوری آدامس بجویید. با این کار استرس و دیگر احساساتتان بهتر کنترل می‌شود و از «ریزه خواری» و «پرخوری» ناخودآگاه دور می‌شوید.

آدامس نفس شما را خوشبو می‌کند به خاطر این که دهان و گلو را مرطوب

و خنک می‌کند برای همین از بوی بد دهان جلوگیری می‌کند

* زمانی که در آشپزخانه و مشغول آشپزی هستید نیز آدامس بجویید. خیلی از ما عادت داریم زمان آشپزی مدام از غذا بچشیم و ناخنک بزنیم. همین ناخنک زدن‌ها برای خیلی‌ها شروع پرخوری و چاقی است.

این ترفندها به همراه ایجاد تغییراتی در سبک زندگی‌تان شما را به وزن ایده آلتان نزدیک‌تر خواهد کرد. داشتن وزن ایده آل کار چندان سختی هم نیست. لازم است کمی اراده به خرج دهید و راه را درست بروید. رژیم‌های سخت و طاقت فرسا راه درستی نیست. تغذیه‌ی درست، مصرف میوه و سبزیجات زیاد، ورزش و دوری از پرخوری بهترین راه های رسیدن به وزن ایده آل است.

حواستان باشد برای افرادی که از نفخ معده رنج می‌برند جویدن آدامس می‌تواند مشکل ساز باشد زیرا باعث می‌شود باد بیشتری وارد معده شده و مشکل نفخ بیشتر شود.
    وجودم به وجودت حساسىت دارد تنم مى خارد براى با توبودن

2. 5 کاربر، ارسال *الهام* را لایک کرده اند:

asal (02 بهمن 1391),asalbusy (02 بهمن 1391),mariami (02 بهمن 1391),yasssmina63 (02 بهمن 1391), Zenith (03 بهمن 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

mariami آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.41
    قد
    164
    وزن شروع
    62
    وزن هدف
    54
    وزن فعلی
    59.4
    ممنون الهام جان مطلب جالبی بود اصلن اینهمه به آدامس و فوایدش توجه نکرده بودم مرسی عزیزم بابت این اطلاع رسانی جالب

زندگی را تو بساز…
    نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
    زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
    زندگی یعنی عشق
    تو بدان عشق بورز…

5. 3 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

*الهام* (02 بهمن 1391),asal (02 بهمن 1391), Zenith (03 بهمن 1391)

asal آواتار ها
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.09
    قد
    158
    وزن شروع
    98
    وزن هدف
    52
    وزن فعلی
    53.500
    حالت من
    Ghamgin
    من وقتی دانشجو بودم اینکارو می کردم و خیلی میلم به غذا کم بود حالا می فهمم چرا ممنونم عزیزم

7. 2 کاربر، ارسال asal را لایک کرده اند:

mariami (02 بهمن 1391), Zenith (03 بهمن 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    ممنون الهام جان. مفید بود و جالب.
    خیلی وقت پیش یه جا خوندم آدامس جویدن کالری هم می سوزونه. البته میزانش خیلی کم بود. در حد 2 کالری و اینا.
    می تونیم از ادامس های رژیمی هم استفاده کنیم
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

9. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

mariami (03 بهمن 1391)

elham29 آواتار ها
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    163
    وزن شروع
    63.8
    وزن هدف
    52
    وزن فعلی
    57.9
    ممنون از الهام جون بابت مطلب مفیدش
    منم همیشه در حال آدامس جویدنم.اینجوری کمتر سراغ ریزه خواری میرم

11. 3 کاربر، ارسال elham29 را لایک کرده اند:

mariami (03 بهمن 1391),مملي شيطون (03 بهمن 1391), Zenith (03 بهمن 1391)