شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: شما به اين 4 دليل پرخوري مي‌كنيد

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh

شما به اين 4 دليل پرخوري مي‌كنيد

شكي نيست زماني كه پرخوري مي‌كنيد چاق شدن هم رد خورد ندارد. اصلاً هر چيزي كه تا حالا راجع به اضافه وزن و چاقي شنيده يا خوانده‌ايد را فراموش كنيد. لُب كلام اين است: شما زماني چاق مي‌شويد كه كالري‌هاي دريافتيتان بيشتر از كالري‌هايي باشد كه مي‌سوزانيد. در اين مقاله چند دليل پرخوري را عنوان و راه حل‌هايي براي مقابله با آن‌ها را مطرح مي‌كنيم. با ما باشيد.

پرخوري با شما عجين شده است

پرخوري خيلي زود تبديل به عادت مي‌شود. يعني خيلي از مردم به زياد خوردن عادت كرده‌اند. اين افراد امشب كمي زياده‌روي مي‌كنند، فردا شب كمي ديگر و رفته رفته اين كار هر شب و روزشان مي‌شود. اين افراد از روي عادت نه نياز پرخوري مي‌كنند. دلايل زيادي وجود دارد كه مردم به پرخوري عادت مي‌كنند اما معمولاً اين عادت از كودكي كسب مي‌شود. در اين حالت سيگنال‌هاي سيري زماني ارسال مي‌شود كه طرف بيش از نياز خود خورده باشد.

راه حل
    بدانيد كه زياد خوردن يك عادت است كه در طول سال‌ها به طور ناخودآگاه كسب شده است و امروز زمان آن شده است كه به اين عادت نادرست پايان دهيد. زماني كه به اين نتيجه برسيد شما بيش از نياز خود مي‌خوريد بيشتر راه را رفته‌ايد. يعني راحت‌تر مي‌توانيد با اين پرخوري بجنگيد. درست است كه مي‌گويند ترك عادت مرض است اما شما مي‌توانيد از شر اين عادت نادرست خلاص شويد.

شما نمي‌دانيد چند كالري دريافت مي‌كنيد

گاهي وقت‌ها پرخوري نتيجه‌ي ناآگاهي ما است. بيشتر مردم نمي‌دانند بيش از آنچه كه مي‌سوزانند كالري دريافت مي‌كنند. آن‌ها نمي‌دانند حين ورزش چند كالري مي‌سوزانند، با خوردن غذا چند كالري دريافت مي‌كنند و اصولاً هر روز بايد چند كالري دريافت كنند. به عنوان مثال يك آب ميوه يا نوشيدني حاوي 170 كالري را در نظر بگيريد. شما بايد بيش از 40 دقيقه پياده روي كنيد تا كالري‌هاي دريافتي از اين نوشيدني بسوزد. البته به احتمال زياد شما تصور مي‌كرديد چيزي نخورده‌ايد. حالا چند قلپ آب ميوه كه به جايي نمي‌رسد.

راه حل
    با وجود اينكه ورزش كردن يكي از راه هاي لاغري و سالم زيستن است اما بهترين راه براي مهار پرخوري اين است كه از ارزش غذايي و كالري‌هاي موجود در مواد غذايي مصرفي خود آگاه باشيد. براي سوزاندن كالري‌هاي زيادي مجبوريد ساعت‌ها در باشگاه‌هاي ورزشي خودتان را عذاب دهيد. به جاي اين كار و براي حفظ تعادل انرژي روزانه ساده‌ترين راه اين است كه كمتر بخوريد منظورمان اين است كه به اندازه بخوريد. ورزش را براي نشاط و شادابي روح و جسمتان انجام دهيد نه از روي اجبار. بايد آگاه باشيد كه بدنتان با توجه به جنسيت و سنتان به چند كالري نياز دارد. مي‌توانيد به يك متخصص تغذيه مراجعه كنيد تا تمام اين اطلاعات را در اختيارتان بگذارد.

غذا خوردن به شما تسلي خاطر و آرامش مي‌دهد

كداميك از شما دلش نمي‌خواهد بعد از يك روز كاري سخت يك پياله بستني مشدي بخورد؟ چند نفرتان بعد از يك دعواي اساسي با آقا يا خانم خانه سر يخچال نمي‌رويد؟ اصولاً بعضي وقت‌ها ما سراغ مواد غذايي مي‌رويم چون كه خسته، عصبي يا افسرده هستيم نه اينكه واقعاً گرسنه مان است. در اين مواقع خوردن بهانه اي براي تسلي خاطر و احساس آرامش است نه رفع نياز گرسنگي. اما مشكل اينجاست كمتر كسي در اين مواقع به سراغ مثلاً سبزيجاتي مانند كرفس و غيره مي‌رود. همه به سراغ شيريني‌جات، بستني و هله‌هوله ها مي‌روند. دليلش هم اين است كه مواد غذايي شيرين مانند شكلات و غيره باعث مي‌شود كه بدن هورمون‌هايي به نام هورمون لذت (دوپامين) توليد كند و خلق و خوي افراد بهتر شود. براي همين هم هست كه هم در عروسي و هم خداي ناكرده در عزا شيريني يا حلوا مي‌خورند. بايد بدانيد كه قندها به سرعت هضم و باعث توليد نشاط فوري مي‌شوند براي همين مردم در خوردن شيريني‌جات زياده‌روي مي‌كنند.

راه حل
    بدانيد احساس نشاطي كه بعد از خوردن مواد غذايي شيرين يا چرب به شما دست مي‌دهد موقت و گذراست. البته منظورمان اين نيست كه خودتان را از هر چي شيريني و تنقلات است محروم كنيد. اگر به مهماني يا رستوران مي‌رويد و مي‌بينيد سيب زميني سرخ كرده ها به شما چشمك مي‌زنند يا دسرها دلتان را آب مي‌كند خودتان را عذاب ندهيد و محروم نكنيد. اما حواستان باشد اين قبيل به اصطلاح خاصه خوري ها را به مناسب‌هاي خاص و ويژه محدود كنيد. نگذاريد مصرف شيريني‌جات و غذاهاي چرب عادت هر روزتان شود. وقتي عصباني يا افسرده هستيد راه هاي ديگري مانند پياده روي، ديدن فيلم، نفس عميق و غيره را براي بهبود حالتان انتخاب كنيد نه مصرف مواد غذايي شيرين و چرب را.

شما جنگي غذا مي‌خوريد

منظورمان اين است كه تند غذا مي‌خوريد. همه‌ي مادرها به فرزندانشان توصيه مي‌كنند : «آرام غذا بخور و لقمه‌هايت را خوب بجو». حق با آن‌هاست. اما كو گوش شنوا!؟ زماني كه تند و باعجله غذا مي‌خوريد مغز فرصت كافي براي مخابره‌ي احساس سيري را پيدا نمي‌كند. براي همين شما در دام پرخوري مي‌افتيد.

راه حل
    خودتان را كنترل كنيد. دستگاه گوارش ما 20 دقيقه زمان مي‌خواهد تا به مغز خبر دهد پر شده است. زماني كه تقريباً احساس سيري مي‌كنيد دست از غذا بكشيد. حتي اگر احساس مي‌كنيد كمي گرسنه‌تان است. يادتان باشد كمي طول مي‌كشد تا سيگنال‌هاي سيري مخابره شوند. يعني شما سير شده‌ايد فقط دستور آن از مغز مخابره نشده است. پس زودتر دست از غذا بكشيد.
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

2. 3 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

mariami (28 آذر 1391), Zenith (27 آذر 1391),ترانه (27 آذر 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

sara آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.65
    قد
    163
    وزن شروع
    68
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    68
    حالت من
    Mehraboon
    عالي بود و مفيد
    جهان چيزي شبيه موهاي توست ...
    سياه و سركش و پيچيده ،
    خيال كن چه بي بختم من !
    كه به نسيمي جهانم آشوب ميشود ...

5. 2 کاربر، ارسال sara را لایک کرده اند:

mariami (28 آذر 1391), Zenith (27 آذر 1391)

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh
    سارا جون خوشحالم که مفید واقع شد
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

7. 2 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

ترانه آواتار ها
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    160
    وزن شروع
    67
    وزن هدف
    55
    وزن فعلی
    63
    مرسی خیلی عالی بود ... یکی از عادتهای غلط من همین تند غذا خوردن است واین عادت را خیلی وقت هست که دارم روش کار میکنم که ترک کنم .ممنون:67::67:

9. 2 کاربر، ارسال ترانه را لایک کرده اند:

mariami آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.41
    قد
    164
    وزن شروع
    62
    وزن هدف
    54
    وزن فعلی
    59.4
    دقیقن من خودم هر وقت عصبی هستم یا نارحتم بیشتر غذا میخورم. همیشه روزای امتحان که میشد یادمه بیشتر از هر چی به این فکر میکردم که یه چیزی بخورم.

زندگی را تو بساز…
    نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
    زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
    زندگی یعنی عشق
    تو بدان عشق بورز…

11. 2 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

Zenith (28 آذر 1391),ترانه (28 آذر 1391)

yalda آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.19
    قد
    164
    وزن شروع
    66.100
    وزن هدف
    62
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    Ghamgin
    تند غذا خوردن و اینکه وقتی غذا میخورم به مشکلات و کارایی که قصد انجامشون رو دارم فکر کنم باعث چاقی و اضافه شدن وزن میشه
    وای از زمانی که جناب همسر حرصت بده من عجیب به هله هوله خوری میفتم
    مطلب جالبی بود ممنوووووووووووونم:67:
    فقط بخاطر مردم تغییر نکن.
    این جماعت هر روز تورا جور دیگری می خواهند.....

13. 2 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

Zenith (28 آذر 1391),ترانه (28 آذر 1391)