شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: ارتباط بین سرکه سیب و لاغری

rara آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    130
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.58
    قد
    178
    وزن شروع
    86
    وزن هدف
    74
    وزن فعلی
    77.8
    حالت من
    Ashegh

ارتباط بین سرکه سیب و لاغری

ارتباط بین سرکه سیب و لاغری

سرکه سیب هنوز هم یکی از آن موادی است که مردم به مصرف آن برای کاهش وزن، تمایل نشان می دهد.ارتباط بین سرکه ی سیب و لاغری مطلب جدیدی نیست. اولین مطلبی که راجع به تاثیر سرکه سیب در کاهش وزن به چاپ رسید مربوط به سال ۱۹۵۸ در کتاب (Folk Medicine) بود که توسط جارویس Jarvis نوشته شد. اما مشکل این است که مطالعات نشان داده اند سرکه سیب موجب کاهش وزن نمی شود!
    دلایل کاهش وزن با سرکه سیب
    آن چه در این کتاب ها برای کاهش وزن توصیه می شود، استفاده از سرکه سیب به میزان دو قاشق غذاخوری قبل از هر وعده غذایی استآنها معتقدند با مصرف سرکه سیب که مزه خیلی جالبی ندارد ممکن است که فرد غذای کمتری بخورد. یا به عبارت دیگر، سرکه سیب ممکن است موجب کاهش اشتها در فرد شود.
    از طرفی برای مقابله با مزه ی نسبتاً تند و نامطبوع سرکه سیب، برخی شرکت ها آن را به شکل قرص درآورده اند و می فروشند. با این حساب اگر مزه ی نامطبوع و تند سرکه سیب باعث کم خوردن غذا و به دنبال آن کاهش وزن می شود، ولی به شکل قرص درآوردنِ آن، این مزه را از بین می برد. از بین بردن مزه یعنی اینکه آن چه موجب کم شدن اشتها می شود، مزه سرکه سیب نیست.
    در همین کتاب ذکر شده است که مصرف منظم سرکه سیب موجب سوختن چربی با سرعتی بیش از ذخیره آن می شود.ادعای دیگر این است که پکتین موجود در سرکه با کلسترول خون ترکیب شده و آن را از بدن خارج می سازد.به هر حال همه این ها در حد حدس و گمان باقی مانده است، اما واقعیت این است که سرکه سیب موجب کاهش وزن نمی شود.

تنها مورد گزارش شده برای کاهش وزن با مصرف سرکه در سال ۲۰۰۶ بود که نشان داد افرادی که همراه با نان دریافتی شان سرکه سیب می خوردند، احساس سیری بیشتری نسبت به آنهایی داشتند که نان را خالی می خوردند. ولی این مطالعه ارزش علمی نداشت؛ چرا که:
    ۱-افراد شرکت کننده کسانی بودند که اعتقاد خیلی زیادی به کاهش وزن در اثر مصرف سرکه داشتند.
    ۲- تنها ۱۲ نفر در این مطالعه شرکت داشتند و کاهش وزن آن ها در حدود یک کیلو در یک ماه بوده است.
    فواید سرکه سیب
    اما به هر حال، مزیت سرکه سیب این است که اثرات جانبی داروهای کاهش وزن را ندارد و به همین دلیل برخی به آن پناه می برند.سرکه سیب موجب تحریک سیستم اعصاب مرکزی نمی شود، بنابراین خطراتی که قرص های لاغری دارای کافئین و افدرین برای بدن ایجاد می کنند را ندارد. سرکه سیب همچنین دارای ویتامین ها و املاحی است که برای بدن مفیدند، حتی اگر موجب کاهش وزن نشود. به شما توصیه می کنم به جای سس های چرب (مثل سس مایونز) از این سرکه در تهیه سالاد استفاده کنید تا هم از کالری کمتر آن نسبت به سس ها و هم از ویتامین ها و املاح آن بهره ببرید.
    نکاتی در رابطه با مصرف سرکه سیب

• هیچ مدرک مستندی از تاثیر سرکه سیب در کاهش وزن وجود ندارد.
    • ممکن است با مصرف برخی داروها مانند دیوروتیک ها، ملین ها، داروهای قلبی و دیابتی(زیرا سرکه سیب کروم دارد و ممکن است سطح انسولین را تغییر دهد )تداخل نماید

در مصرف سرکه سیب زیاده روی نکنید

• مصرف زیاد و طولانی مدت آن ممکن است در برخی افراد موجب ناراحتی و زخم مری و معده شود.
    • مصرف زیاد آن ممکن است به مینای دندان و دیگر بافت های دهان و گلو آسیب برساند.
    • مصرف طولانی مدت آن موجب پوکی استخوان و کاهش پتاسیم می شود.

شیوه ی صحیح لاغر شدن
    برخی افراد همیشه به دنبال دارو یا رژیم های لاغری هستند که معجزه کنند و نتایج عجیب و غریب و خیلی فوری نشان دهند؛ مثلا طی یک ماه، ۱۰ کیلو لاغر شوندبا این که تحقیقات زیادی نشان داده اند که فقط یک رژیم لاغری معقول به همراه ورزش و فعالیت بدنی مناسب می تواند موجب کاهش وزن سالم و متناسب شود، با این حال کاهش وزن فوری در اثر مصرف موادی چون سرکه سیب برای برخی افراد جذاب است.افراد چاق باید از این ادعاهای دروغین و مصرف مواد غیرموثر و حتی گاهی مضر پرهیز کنند.
    برای لاغر شدن، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

• نباید رژیم هایی را که بر پایه ی مواد غذایی مغذی نیست، امتحان کنید.مانند رژیم آب یا رژیم سرکه سیب
    • نباید رژیم هایی که ادعاهای عجیب و غریب در آن مطرح می شود را امتحان کنید.
    • نباید رژیم هایی که فقط یک نوع غذا در آن به کار رفته است را اجرا کنید، مانند رژیم پروتئین، رژیم بستنی و … .
    • همچنین از رژیم هایی که پول زیادی به صورت پیش پرداخت می گیرند، پرهیز نمایید.

در واقع، موادی چون سرکه سیب، ما را از حقیقت چگونگی کاهش وزن دور می کنند.این بررسی مانند تحقیقات دیگر به ما ثابت می کند که مطمئن ترین، بهترین و نزدیک ترین راه برای کاهش وزن، اجرای یک رژیم غذایی متعادل به همراه فعالیت بدنی مناسب است. این روش، یک راه عجیب و غریب برای درمان چاقی نیست، بلکه راهی برای کاهش تدریجی وزن و داشتن یک تغذیه ی سالم و یک روش زندگی سالم است.
    مریم مرادیان نیری – کارشناس علوم تغذیه

2. 3 کاربر، ارسال rara را لایک کرده اند:

mahrokh (08 فروردین 1393),maryam12 (03 شهریور 1393),maryam60k (11 اسفند 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

شهرزاد آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.18
    قد
    172
    وزن شروع
    101
    وزن هدف
    بدنسازي
    حالت من
    Khoshhal
    سرکه سیب عالیه عالی دوست من 10 روز رژیم سالاد با همین سرکه رو گرفت 10 کیلو کم کرد 10 سالم گذشته بچه دار هم شد دیگه مثل قبل نشد لاغر موند فقط این لیوان رو آدم می بینه فکر کن همشو بخوری آتیش می گیری ولی خدایی آدم می خوره حس می کنه داره چربی می سوزونه
    به سوالات رژیمی در دفترچم و پیغام های خصوصی جواب نمی دم لطفا سوالات رو در قسمت های مربوط بپرسید . سوال در دفترچه و پیغام خصوصی خلاف قوانین سایت هست و تذکر داده می شه.

5. 4 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

mahrokh (08 فروردین 1393),maryam12 (03 شهریور 1393),raha32 (11 اسفند 1392),shahane (26 اردیبهشت 1393)

رهاجان آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    185
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.32
    قد
    156
    وزن شروع
    81
    وزن هدف
    55
    وزن فعلی
    55
    حالت من
    Khejalati
    وبلاگ زیباتنی من
    2
    دوستان سلام
    واقعا تاثیر داره مصرف کنید دو قاشق غذا خوری در یک لیوان اب قبل ناهار وشام یکی ازدوستای من با این روش توی چهار ماه 15کیلو کم کرد
    اگر معده سالم دارید
    تازه مورد داشتیم شبا سرکه رو به شکمش مالیده و روشو با پلاستیک پوشانده شب تا صبح دریک ماه کلا شکمش اب شد ورفت پی کارش ای چربی می سوزونه
    فکر کن
    هر شب الان که کمی تپل شده بازم شکم نداره و کمر باریکه
    حالا اگه با بوش موردی ندارید امتحان کنید صد در صد جواب میده
    البته این یه راز بودا
    حالا بین شما زیباتنی ها راز باشه مورد نداره اگر انجام دادید جواب می گیرید شک نکنید فقط یه ماه هرشب
    :84::84:
    امروز همان فردایه که دیروز منتظرش بودیم امروز رو دریابیم