شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: آیا مصرف میوه ها ما را چاق می کند؟

ralia1990 آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    17
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    154
    وزن شروع
    65 = 4 تیر
    وزن هدف
    52
    وزن فعلی
    52
    حالت من
    Mashghool

آیا مصرف میوه ها ما را چاق می کند؟

حتما دیده‌اید كسانی را كه برای اینكه وزنشان كم شود، بعضی وعده‌های غذایی را حذف می‌كنند و جای آن میوه می‌خورند یا كلا غذاخوردن را كنار می‌گذارند و فقط به میوه روی می‌آورند. بعضی هم در خوردن مراعات می‌كنند و حواسشان به كالری غذاها هست ولی هر چقدر می‌خواهند، میوه‌ می‌خورند. همه این افراد معتقدند میوه چاق نمی‌كند و می‌توانند هر چقدر می‌خواهند با خیال راحت میوه بخورند! ولی واقعا این باور درست است و هر كس در طول روز هر چقدر مایل بود می‌تواند میوه بخورد؟ دكتر محمدرضا وفا، متخصص تغذیه و استاد دانشگاه علوم‌پزشكی تهران به این جواب داده‌اند.

میوه‌ها را می‌توان از نظر مقدار كالری یا انرژی موجود در آنها و اثرشان روی رفع گرسنگی و اشتها بررسی كرد. برخی میوه‌ها مثل كشمش، توت، انجیر، خرما و موز خیلی شیرین هستند و قند ساده‌شان از سایر میوه‌ها بیشتر است. مشكل این میوه‌های شیرین این است كه اگر آنها را زیاد مصرف كنیم، در واحد وزن مقدار قابل‌توجهی كالری به بدن می‌رسانند و باعث چاقی و اضافه‌وزن می‌شوند؛ چون برخلاف تصور رایج، با مصرف آنها مقدار كالری دریافتی، بیشتر از آنچه بدن نیاز دارد، خواهد شد.

از سوی دیگر، مصرف بیش از حد خوراكی‌ها و میوه‌های خیلی شیرین كه قند ساده دارند، قندخون را خیلی سریع بالا می‌برد و از آنجا که قند زیاد در خون، سم محسوب می‌شود، بدن عكس‌العمل‌ نشان می‌دهد و مقدار زیادی انسولین ترشح می‌كند. افزایش انسولین هم باعث خواهد شد در مدت كوتاهی قندخون افت كند و فراوانی گرسنگی در زمان مشخص بیشتر شود. این روند، افزایش كلی دریافت خوراك را در پی دارد بنابراین غیرمستقیم باعث افزایش وزن و چاقی می‌شود. اما مصرف بقیه میوه‌ها نه‌تنها محدود نمی‌شود بلكه براساس آخرین و جدیدترین توصیه های معتبرترین دانشگاه‌های علوم‌پزشكی و تغذیه دنیا مثل آكسفورد، حتی اگر به بیش از 9 بار در روز هم برسد، هیچ اشكالی ندارد و برای بدن و سلامت مفید هم هست. هر 100 گرم از میوه‌هایی مثل پرتقال، سیب، گلابی و... و هر 1 لیوان از میوه‌هایی مثل آلبالو،توت فرنگی، انگور و...، 1 واحد میوه محسوب می‌شود و در هر وعده از این 9 بار می‌توان 1 واحد از این میوه‌ها مصرف كرد. پس مصرف متعادل میوه نه‌تنها نهی نمی‌شود بلكه بسیارخوب هم است

2. # ADS
    تبلیغات در مدار

malooos آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.04
    قد
    168
    وزن شروع
    74
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    73.500
    حالت من
    Delvapas
    اخر من نفهمیدم که خورنش خوبه یا نه؟؟
    عزیز دلم من رژیم میوه و سبزیجات گرفتم یعنی فقط میوه و سبزی می خورم می خوام بدونم هرچقد دلم می خواد می تونم بخورم یا نه؟؟؟
    موز و خربزه و هندوانه و انگور هم نمی خورم.این که هر چقد بخورم ضرر نداره و وزن کم می کنم درسته یا نه؟؟؟

malooos آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.04
    قد
    168
    وزن شروع