شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: 14 روش ساده برای سوزاندن 200 کالری

شهرزاد آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.18
    قد
    172
    وزن شروع
    101
    وزن هدف
    بدنسازي
    حالت من
    Khoshhal

14 روش ساده برای سوزاندن 200 کالری

اهل ورزش کردن نيستيد؟ وقت کافي براي ورزش يا ثبت‌نام در کلاس‌هاي بدنسازي نداريد؟ آيا مي‌دانيد برخي از کارهاي روزانه بدون آنکه متوجه باشيد به کاهش وزن شما کمک مي‌کنند؟ اين 14 توصيه را که هر کدام از آنها مي‌توانند باعث سوزاندن 200 کيلوکالري انرژي در روز شوند، امتحان کنيد…
    1.جاروبرقي بکشيد: جاروبرقي کشيدن فعاليت لذت‌بخشي نيست اما به هر حال لازم است پس چه بهتر که از آن نهايت استفاده را ببريد. البته هنگام جاروبرقي کشيدن، مرتب جارو را از يک دست به دست ديگر بدهيد و اگر منزلتان خيلي کوچک است، کف زمين را هم تي بکشيد. يک ساعت جاروبرقي‌زدن و تي‌کشيدن مساوي است با سوزاندن 200 کيلوکالري انرژي.

2.فرزندتان را به پارک ببريد: وقتي با بچه‌ها به پارک مي‌رويم بدون آنکه متوجه باشيم، راه مي‌رويم، مي‌دويم و خوشحاليم. تمام توجه‌مان به تفريح کردن با آنهاست و اصلا فکر نمي‌کنيم که در حال ورزش هستيم، کافي است خود و فرزندتان را ساعتي در پارک سرگرم بازي کنيد تا 200 کيلوکالري بسوزانيد.

3.بخوانيد، بنويسيد، فکر کنيد: وقتي نامه‌اي مي‌نويسيد يا ايميل مي‌فرستيد يا مقاله‌اي مي‌خوانيد، مغز شما فعال مي‌شود. براي فعاليت مغز، انرژي لازم است و اين انرژي از طريق سوزاندن انرژي تامين مي‌شود. البته مراقب باشيد هنگام انجام اين کارها کمرتان کاملا صاف باشد. فراموش نکنيد که 4 ساعت خواندن و نوشتن يا فکر کردن، 200 کيلوکالري مي‌سوزاند.

4.از پله به جاي آسانسور استفاده کنيد: اگر موقعيت ايجاب مي‌کند، به جاي آسانسور از پله‌ها استفاده کنيد. اين بهترين و ارزان‌ترين روش براي وزن کم کردن است. اصلا لازم نيست در کلاس استپ يا ايروبيک نام‌نويسي کنيد. مي‌توانيد به راحتي با بالا و پايين آمدن از پله‌ها عضلات شکمي‌تان را تقويت کنيد و در ضمن کالري هم بسوزانيد. در صورتي که 20 دقيقه بدون توقف از پله‌ها بالا يا پايين برويد، 200 کيلوکالري خواهيد سوزاند.

5.در حال حرف زدن با تلفن‌همراه راه برويد: پياده‌روي ورزشي کامل است. پس هر کاري را که مي‌توان همزمان با آن انجام داد، ارزشمند است. اگر با تلفن همراهتان يا تلفن بي‌سيم خانه صحبت مي‌کنيد، بلند شويد و قدم بزنيد. به اين ترتيب بدون آنکه متوجه باشيد، ورزش هم مي‌کنيد. يک ساعت پياده‌روي در روز مساوي است با سوزاندن 200 کيلوکالري.

6.ظرف‌ها را بشوييد: تعداد افرادي که ظرف‌ شستن را دوست دارند، کم است. مطمئنا استفاده از ماشين‌ظرفشويي راحت‌تر است اما به هر حال بد نيست گاهي ظرف‌ها را خودتان بشوييد. به قسمت خوب ماجرا فکر کنيد. شستن ظروف نه تنها به تقويت عضلات بالاتنه کمک مي‌کند، بلکه باعث سوزاندن کالري نيز مي‌شود. اگر سينک‌ظرفشويي شما خيلي پايين است، به جاي خم کردن کمرتان، کمي پاهايتان را خم کنيد. به اين ترتيب عضلات پايين‌تنه‌تان هم تقويت مي‌شود. يک ساعت و 20 دقيقه ظرف شستن، 200 کالري انرژي مي‌سوزاند.

7.آشپزي کنيد: آشپزي را دوست داريد؟ آيا مي‌دانستيد آشپزي مي‌تواند سبب لاغري شود؟ خرد‌کردن، هم‌زدن، شستن و… فعاليت‌هايي هستند که مي‌توانند سبب سوزاندن کالري و کاهش وزن شوند. البته بايد توجه داشته باشيد غذايي که مي‌پزيد چرب و پرکالري نباشند چون در غير اين صورت تمام تلاش شما براي سوزاندن انرژي به باد مي‌رود. فراموش نکنيد که يک ساعت و 20 دقيقه آشپزي 200 کيلوکالري مي‌سوزاند.

8.دوچرخه‌سواري کنيد: دوچرخه‌سواري از تفريح‌هايي است که براي تناسب‌اندام بسيار مفيد است. اگر اتومبيل داريد، آن را در پارکينگ منزل پارک کنيد و با دوچرخه به محل کارتان برويد. اين کار نه‌تنها براي سلامت خودتان، بلکه براي محيط‌زيست هم خوب است. البته هنگام دوچرخه‌سواري 2 نکته را فراموش نکنيد؛ اول کلاه ايمني و بعد بطري آب. 45 دقيقه دوچرخه‌سواري، به سوزاندن 200 کيلوکالري کمک مي‌کند.

9.بازي کنيد: فرقي نمي‌کند در خانه باشيد يا بيرون از منزل. کنار فرزندانتان باشيد و بازي کنيد. از اسباب‌بازي‌ها استفاده و خود را سرگرم کنيد. يک ساعت بازي پرتحرک به سوزاندن 200 کيلوکالري کمک مي‌کند. البته اگر اهل بازي رايانه‌اي هستيد، بازي‌هاي پر تحرک را انتخاب کنيد.

10.باغباني کنيد: بودن در کنار گياهان و گل‌ها نه‌تنها براي روحيه بلکه براي تناسب‌اندام شما هم خوب است. البته بايد هنگام باغباني، به وضعيت کمرتان توجه داشته باشيد و در ضمن از کرم ضدآفتاب استفاده کنيد. يک ساعت باغباني 200 کيلوکالري مي‌سوزاند.

11.اتومبيلتان را بشوييد: اين کار هم از ديگر کارهاي روزانه است که مي‌تواند به تناسب‌اندامتان کمک کند. به جاي بردن اتومبيل به کارواش، روز تعطيل آستين‌ها را بالا بزنيد و اتومبيلتان را بشوييد. اگر اتومبيل نداريد، مي‌توانيد موتور يا دوچرخه‌تان را بشوييد. 40 دقيقه شستشوي اتومبيل200 کيلوکالري مي‌سوزاند.

12.خريد برويد: وقتي به خريد مي‌رويد و با دوستان از مغازه‌اي وارد مغازه‌اي ديگر مي‌شويد، بدون آنکه متوجه باشيد، کالري مي‌سوزانيد. البته بايد مراقب باشيد وزن آنچه در دست داريد، بين هر دو دست يکسان تقسيم شود تا دچار کمردرد نشويد. يک ساعت پياده‌روي و خريد، 200 کيلوکالري انرژي مي‌سوزاند.

13.وسايل خانه را مرتب کنيد: تغيير دکوراسيون، جابه‌جا کردن مبل‌ها و… نه‌تنها براي روحيه شما خوب است، بلکه به تناسب‌اندامتان هم کمک مي‌کند. البته مراقب باشيد اشياي سنگين را به‌تنهايي بلند نکنيد چون در اين صورت به کمرتان فشار مي‌آيد. 30 دقيقه مرتب کردن خانه 200 کيلوکالري انرژي خواهد سوزاند.

14.شيشه‌ها را پاک کنيد: هرازچندگاهي شيشه‌پاک‌کن را برداريد و شيشه‌ها را تميز کنيد. اگر احساس مي‌کنيد دستانتان گرم شده، نشانه خوبي است؛ يعني در عين حال که کالري مي‌سوزانيد، عضلات دستتان در حال تقويت‌شدن است. کارتان را بدون توقف ادامه دهيد زيرا هدف، افزايش ضربان قلب است. هرازچندگاهي دستتان را عوض و ماهيچه‌هاي هر دو دست را در اين کار شريک کنيد. يک ساعت پاک‌کردن شيشه‌ها، به سوزاندن 200 کيلوکالري انرژي کمک مي‌کند.
    به سوالات رژیمی در دفترچم و پیغام های خصوصی جواب نمی دم لطفا سوالات رو در قسمت های مربوط بپرسید . سوال در دفترچه و پیغام خصوصی خلاف قوانین سایت هست و تذکر داده می شه.

2. 8 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

*aida* (11 اردیبهشت 1392),asalbusy (11 اردیبهشت 1392),hamraz (11 اردیبهشت 1392),Lady Mahsa (09 آذر 1392),marmary (11 اردیبهشت 1392),sara (11 اردیبهشت 1392),مرجان320 (11 اردیبهشت 1392), Zenith (11 اردیبهشت 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    خیلی عالی بود ممنونم شهرزاد جونم

5. 5 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

*aida* (11 اردیبهشت 1392),hamraz (11 اردیبهشت 1392),sara (11 اردیبهشت 1392), Zenith (11 اردیبهشت 1392),شهرزاد (11 اردیبهشت 1392)

شهرزاد آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.18
    قد
    172
    وزن شروع
    101
    وزن هدف
    بدنسازي
    حالت من
    Khoshhal
    خواهش می کنم شمیم جون

شاید سوال پیش بیاد پس چرا خانوم های خانه دار خیلی هاشون اضافه وزن دارن به دلیل خوردن زیاد اگر کالری دریافتی به اندازه باشه یعنی این موارد همراه رژیمتون باشه به کاهش وزن کمک زیادی می کنه
    به سوالات رژیمی در دفترچم و پیغام های خصوصی جواب نمی دم لطفا سوالات رو در قسمت های مربوط بپرسید . سوال در دفترچه و پیغام خصوصی خلاف قوانین سایت هست و تذکر داده می شه.

7. 4 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

hamraz (11 اردیبهشت 1392),sara (11 اردیبهشت 1392),مرجان320 (11 اردیبهشت 1392), Zenith (11 اردیبهشت 1392)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    مقاله ی عالی بود شهرزاد جان. ممنون
    یه نکته در مورد پله همیشه ذهن منو مشغول کرده. اونم اینکه آیا واقعا استفاده ی زیاد از پله ها خوبه یا نه؟ من با چند تا پزشک هم که صحبت کردم جواب های متفاوتی شنیدم. شما در این مورد چه نظری دارین؟
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

9. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

hamraz (11 اردیبهشت 1392),sara (11 اردیبهشت 1392),مرجان320 (11 اردیبهشت 1392)

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.07
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh
    نقل قول نوشته اصلی توسط شهرزاد نمایش پست ها
    خواهش می کنم شمیم جون

شاید سوال پیش بیاد پس چرا خانوم های خانه دار خیلی هاشون اضافه وزن دارن به دلیل خوردن زیاد اگر کالری دریافتی به اندازه باشه یعنی این موارد همراه رژیمتون باشه به کاهش وزن کمک زیادی می کنه
    کاملا موافقم من دوسال پیش شنیدم اگه خانوما روزانه 2ساعت کار خونه انجام بدن 400کالری میسوزونن

11. 3 کاربر، ارسال shamim2 را لایک کرده اند:

hamraz (11 اردیبهشت 1392),sara (11 اردیبهشت 1392),مرجان320 (11 اردیبهشت 1392)

marmary آواتار ها
    کاربر فعال

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.21
    قد
    170
    وزن شروع
    93
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    75.800
    حالت من
    ShadOsarhal
    عااالیه با همین کارهای پیش پا افتاده میشه کلی کالری سوزوند
    در این دنیا که مردانش عصا از کور میدزدند
    چه خوش باور من شیدا محبت جستجو کردم

13. 2 کاربر، ارسال marmary را لایک کرده اند:

hamraz (11 اردیبهشت 1392),مرجان320 (11 اردیبهشت 1392)

شهرزاد آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.18
    قد
    172
    وزن شروع
    101
    وزن هدف
    بدنسازي
    حالت من
    Khoshhal
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zenith نمایش پست ها
    مقاله ی عالی بود شهرزاد جان. ممنون
    یه نکته در مورد پله همیشه ذهن منو مشغول کرده. اونم اینکه آیا واقعا استفاده ی زیاد از پله ها خوبه یا نه؟ من با چند تا پزشک هم که صحبت کردم جواب های متفاوتی شنیدم. شما در این مورد چه نظری دارین؟

اگر کسی مشکل پا و کمر و قلبی نداشته باشی به نظرم بد نیست نه که 20 دقیقه آدم پله نوردی کنه ولی همون چند تا پله بعضی جاها رو با آسانسور نره بد نیست . یک موضوعی من خودم متوجه شدم من دانشگاهم رودهن هست خیلی از ساختمان هاش آسانسور نداره مثلا امروز کلاس تربیت بدنی داشتیم طبقه چهارم یک ساختمان هست باید با پله بریم کسایی که لاغرن و خود مربی های ورزش خیلی راحت این پله ها رو می یان بالا کسایی که چاق هستن خیلی براشون سخته حتی در یک محدوده سنی من خودم برام شده وسیله آزمایش این ساختمان باور کن 4کیلو بالا می رم سخت می رم بالا هر چی وزنم می یاد پایین بهم کمتر فشار می یاد . به نظرم گاهی آدم با هم سن هاش امتحان کنه اینجور چیزا رو اگه می بینه به نفس نفس می افته و مشکل قلبی خاصی نداره و بقیه راحت می رن به فکر باشه یا باید وزن کم بشه یا بدن خیلی بی تحرک هست بهش زود فشار می یاد

15. 2 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

hamraz (11 اردیبهشت 1392),مرجان320 (11 اردیبهشت 1392)

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh
    به نظر منم اگه اصولی باشه خوبه تازه برای فرم دهی به مفاصل باسن عالیه. نکلتی که باید تو پله نوردی بهش توجه بشه:
    بالاو پايين رفتن از پله در هر دقيقه بين 8 تا 11 كيلوكالري انرژي مي سوزاند. تحقيقات ثابت كرده است پله نوردي چربي مازاد بدن را مي سوزاند، پاها را ماهيچه اي مي كند و باعث استحكام استخوان ها بخصوص در نزديكي سن يائسگي مي شود. اما بايد بدانيد پله نوردي براي بيماران قلبي، مبتلايان به پوكي استخوان، درد زانو و آسم مناسب نيست. طبق مقررات ساخت و ساز ساختمان، پله اي راحت و استاندارد است كه هنگام حركت روي آن احساس خستگي مفرط اضطراب و ترس نكنيد. در بهترين حالت، ارتفاع پله ها بايد 17 تا 21 سانتي متر، پهناي آن 25 تا 30سانتي متر و حداقل طول هر پله 60 سانتي متر باشد. اگر ارتفاع پله ها بيشتر از حد استاندارد باشد، ضرر زيادي به مفصل زانو وارد خواهد شد.
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

17. کاربر زیر پست hamraz را لایک کرده است:

مرجان320 (11 اردیبهشت 1392)