شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: متفورمین، دارویی مطمئن برای کاهش وزن جوانان

مریم1 آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    156
    وزن شروع
    79/800
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    72
    حالت من
    Mehraboon
    تفورمین؛ دارویی مطمئن برای کاهش وزن جوانان

محققین اخیراً بیان کرده اند که متفورمین (metformin) در کاهش وزن افراد جوان چاق و غیر دیابتی موثر است. متفورمین برای درمان بیماران دیابتی استفاده می شود.
    مطالعات زیادی در گذشته نشان می داد که مصرف کوتاه مدت متفورمین باعث کاهش وزن افراد چاق می شود.
    متفورمین نمی گذارد قند از کبد وارد جریان خون شود. هنگامی که قبل از صرف غذا، این دارو مصرف شود به مقدار قابل توجهی از افزایش قند خون جلوگیری می کند.
    افزایش قند خون بعد از خوردن غذا باعث می شود که پانکراس (لوزالمعده) مقدار زیادی انسولین ترشح کند، زیرا هورمون انسولین، قند خون را کاهش می دهد. انسولین مترشحه با تاثیر بر روی مغز باعث ایجاد حس گرسنگی در شما می شود. در نتیجه بیشتر غذا می خورید و کبد چربی بیشتری می سازد و باعث تجمع مقدار زیادی چربی در ناحیه ی شکم می شود.
    این بررسی نشان می دهد استفاده از داروی متفورمین به همراه مصرف کم غذاهای شیرین و چرب، وزن افراد جوان چاق را برای مدت ها کاهش می دهد.
    همچنین این دارو مقدار قند و کلسترول خون را کاهش می دهد، مقاومت به انسولین را در بیماران دیابتی کم می کند و باعث کاهش جوش (آکنه) در جوانان چاق می شود.

- - - Updated - - -

سومین نکته ی مثبت متفورمین،اثر محسوس و قابل توجه اش در درمان سندروم تخمدان های پرکیست و تخمدان های تنبل و در نهایت نازایی هست که حتما همه می دونید دیگه و من توضیح نمی دم... (چون این روزها اکثر متخصص هی غدد و زنان و زایمان این دارو رو خیلی زیاد تجویز می کنند و حتما اطلاعاتتون در موردش کامله...)

اینو هم حتما می دونید که چاقی و سندوم تخمدان های پرکیست علت و معلول هم دیگه هستند و غیره و ذالک...
    پس تا این جا متوجه شدید که متفورمین کم ضرر ترین داروی لاغریه و برای خانم های چاق که چاقی براشون خیلی مشکلات دیگه هم ایجاد کرده عالیه...
    از نظر نوع قرص هم من کانادایی اش رو که مال شرکت اپو تکس هست پیشنهاد می کنم چون یادمه که روی مریض ها این بهتر از نوع ایرانی اش جواب می داد...
    بعدم این که نحوه ی استفاده اش قبل از غذاست...اگه تازه می خواهید شروع کنید؛لطفا لطفا لطفا از نصف قرص شروع کنید اون هم 20 دقیقه قبل از اصلی ترین وعده ی غذایی تون...مثلا ناهار...
    بعد مثلا اون وعده ی شیرینی جات مثل خرما رو که تو دستور غذاییتون هست،همون وعده بگنجونید.
    با نصف که خیلی خیلی خیلی بعیده اما اگر در طول روز احساس ضعف و یا افت قند داشتید بدون توجه به رژیم حتما یه چیزی بخورید...
    یاتون باشه! اگه متفورمین مصرف کنید ولی رژیم غذایی درست و حسابی و ورزش نداشته باشید،هیچ فایده ای به حالتون نداره به خصوص اگه مصرف کربوهیدراتتون زیاد باشه که این طوری جریان برعکس هم میشه...

2. 4 کاربر، ارسال مریم1 را لایک کرده اند:

fereshteh (29 تیر 1392),mahbobe (22 آذر 1394),meshkat (21 مرداد 1392), Zenith (28 تیر 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

سحر جونی آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.03
    قد
    154
    وزن شروع
    98
    وزن هدف
    50
    وزن فعلی
    58
    خواهش میکنمممممم نخوریددددددددد اصلا نخوریدددددددددددددددددددد ددددددددددددددددددددددددد دد این قرص برای آدم های دیابتی که قند خونشون بالاس خوبههههههه لطفا بدون تجویز دکتر این قرص رو نخوریدددددددددددد

5. 4 کاربر، ارسال سحر جونی را لایک کرده اند:

*aida* (28 تیر 1392),fereshteh (29 تیر 1392),mahbobe (22 آذر 1394), Zenith (28 تیر 1392)

zahra85 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    30
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.12
    قد
    170
    وزن شروع
    126
    وزن هدف
    110 تا آخر اردیبهشت 93
    وزن فعلی
    113.900
    حالت من
    Khoshhal
    من یه مدتی به تجویز پزشکم متفورمین میخوردم و خیلی پرس و جو کردم راجبه متفورمین.
    این قرص فقط برای افرادی که قند خون بالا دارن تجویز نمیشه حتی برای افرادی که قند خون پایین دارن هم تجویز میشه و تنها برای قند تجویز نمیشه .کلا این قرض متعادل کننده قند خون و هورمون های بدن هستش.
    دوست پزشکمم بهم توصیه کرد متفورمین خارجیش رو استفاده کنم که تاثیر بیشتر و بهتری داره

7. 4 کاربر، ارسال zahra85 را لایک کرده اند:

*aida* (29 تیر 1392),fereshteh (29 تیر 1392),mahbobe (22 آذر 1394), Zenith (28 تیر 1392)

fereshteh آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.11
    قد
    173
    وزن شروع
    95.9
    وزن هدف
    74.5
    وزن فعلی
    82.8
    حالت من
    Ashegh
    یه آقای دکتری توی شبکه آموزش خیلی از این متفورمین تعریف میکرد اما خیلی تاکید کرد که اصلا بدون تجویز پزشک این قرص رو نخورید حتما تحت نظر پزشک اونو مصرف کنید
    من هستم با تمام قدرت هیچ چیز نمیتواند مرا از ادامه دادن باز دارد!

9. 3 کاربر، ارسال fereshteh را لایک کرده اند:

mahbobe (22 آذر 1394),هستی.a (29 تیر 1392),سحر جونی (29 تیر 1392)

meshkat آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.04
    قد
    155
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    58
    وزن فعلی
    72
    حالت من
    Delvapas
    من به دستور پزشکم روزی 2تا صبح و2تا شب بعد از غذا میخورم
    مریم جون شما مطمئنی اگه قبل از غذا بخوریم همون اثر رو داره؟
    برای شادابی وسلامتم حتما 58کیلو میشم

11. کاربر زیر پست meshkat را لایک کرده است:

mahbobe (22 آذر 1394)