شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: واقعا مارک های مطرح آرایشی برای زنان ایران محصولات خود را روانه بازار ایران میکنند؟

sara.sara آواتار ها
    کاربر تازه وارد

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00

واقعا مارک های مطرح آرایشی برای زنان ایران محصولات خود را روانه بازار ایران میکنند؟

ال مانیتور طی گزارشی از اقتصاد لوازم آرایشی در ایران با اشاره به توجه غیرعادی زنان ایرانی به آرایش خود اعلام کرد زنان ایرانی مقام هفتم در مصرف لوازم آرایشی را در جهان دارند و یک سوم مصرف خاورمیانه مربوط به ایران است.

پایگاه اینترنتی ال مانیتور طی گزارشی نوشت: افزایش اعتماد به نفس، موفقیت در مصاحبه های شغلی، تداوم زندگی مشترک، یافتن شوهر، اینها از جمله پاسخ های مشترکی است که این دختران و زنان 14 سال به بالا به سوالی در مورد علت استفاده از لوازم آرایشی در خارج از منزل می دهند.

دکتر حمید ایروانی از مشاورین معروف خانواده و روابط زناشویی به ال مانیتور گفت: من این جملات را بارها از مراجعین مردی که به همسران خود خیانت کرده اند شنیده ام که زنانشان به دلیل عدم آرایش مناسب دیگر جذابیت لازم را برایشان ندارند و آنها جذب زنانی شده اند که مرتب بوده و آرایش مناسب و جذابی داشته اند.

به گفته ال مانیتور محصولات آرایشی ای که وارد ایران می شود، سه دسته هستند.

دسته اول؛ که تقریبا 80 تا 90 درصد کل محصولات آرایشی وارداتی به ایران را تشکیل می دهند، بر اساس آمارهای رسمی تقلبی هستند و در کشورهایی همچون تایلند، چین یا ترکیه تولید شده اند و با برندهای ساختگی عمدتا از مرزهای غربی و جنوبی وارد کشور می شوند.
    دکتر نسرین مهاجر متخصص پوست و مو معتقد است بسیاری از گرفتاری های پوستی زنان ناشی از استفاده از همین محصولات تقلبی است. به عقیده وی این محصولات باعث بروز حساسیت پوستی، آکنه شدید و صدمات کبدی جبران‌ناپذیر ، تشدید جوش‌های صورت می شود.

به همین دلیل بسیاری از خانم‌هایی كه از این محصولات استفاده می‌كنند، پس از مدتی با تشدید جوش‌های صورت، ایجاد ضایعات آكنه‌ای و چركی یا افزایش یافتن جوش‌های زیرپوستی روبه رو می‌شوند و برای حل مشكل از پزشک كمک می‌گیرند. این امر در افرادی که خود پوستی چرب دارند، مشهودتر و عارضه ایجاد شده در آن‌ها شدیدتر است.

به گفته این متخصص برجسته از دیگر مضرات بسیار خطرناک مصرف مواد آرایشی تقلبی می‌توان به کچلی برای همیشه اشاره نمود و حتی برخی از کارشناسان سطح هشدارها را در این باره بالا برده‌اند و گفته‌اند: ترکیب شیمیایی استفاده شده در اینگونه مواد مانند مواد محافظ از جمله مواد پارابن‌ها و فتالات‌ها ارتباطی مستقیم با رشد تومورهای سرطان بویژه تومورهای سرطان سینه دارند.

دسته دوم ؛ محصولات اورجینال اما ارزان تر برندهای معتبر و شناخته جهانی نظیر لانکوم ، استی لادر ، امیا و گرلن و ... هستند که در حقیقتاَ توسط همین برندها تولیدشده و اصل هستند اما از موادی با کیفیت پایینتر تولید شده اند تا با قیمت ارزانتری در ایران عرضه شوند.

مهرداد یکی از فروشندگان مواد آرایشی در فروشگاه میلا در میرداماد تهران به ال مانیتور گفت: قیمت این محصولات در بازار ایران نسبتاً پایین است اما متأسفانه برخی از فروشندگان این محصولات را با قیمت بسیار بالا به مشتریانشان می فروشند و در توجیه قیمتهای خود به آنها می گویند که این محصولات اصلی را فلان برند فقط برای پوست های مردم ایران طراحی کرده است، حال آنکه اینگونه نیست و شرکتهای معتبر خارجی صرفاً محصولات ارازنتر اما با کیفیت مواد پایینتر خود را روانه بازار ایران می کنند تا بتوانند در بازار رقابت با سایر محصولات دیگر سهم عمده ای را به خود اختصاص دهند. به گفته مهرداد این محصولات ویژگی های مثبت آرایشی محصولات اصلی را ندارند.

دسته سوم؛ محصولات اورجینال اما گرانتر و با کیفیت مواد بسیار بالای مارک های معتبر جهانی بوده و به محصولات اروپایی شهرت دارند.
    دکتر متین احمدیانی متخصص پوست می گوید: محصولات ارزانتر برندهای خارجی معروف هیچگونه عوارض پوستی ایجاد نمی کنند اما به دلیل استفاده از مواد ارزانتر و با کیفیت کمتر ، خواص ترمیمی و درمانی برای پوست ندارند اما محصولات دسته سوم یا همان محصولات اصل اروپایی همین برندها به دلیل استفاده از مواد خاص اما با کیفیت بسیار بالاتر علاوه بر خواص آرایشی بسیار مطلوب، جنبه درمانی و ترمیمی نیز برای پوست دارند.

پایگاه اینترنتی ال مانیتور افزوده است در حالیکه آمارها از رشد اقتصادی منفی ایران در سالهای اخیر حکایت می کند اما جالب است که 20 درصد خانم هایی که در نظرسنجی ال مانیتور شرکت کرده اند و غالباً از طبقه متوسط رو به بالای جامعه نیز بوده اند ، ترجیح می دهند تنها محصولات اروپایی برندهای اصلی را که گرانتر نیز هستند خریداری نمایند.

مریم دختر 27 ساله ساکن حوالی میدان هفت تیر تهران معتقد است خرید محصولات آرایشی مارکهای اروپایی اصل حالت چشم و هم چشمی دارد و دوستانش برای فخرفروشی ترجیح می دهند لوازم آرایشی خود را از مراکز گرانقیمتی نظیر وبلاگ فارسی گروه topsad یا فروشگاه های پردیسا یا آریای تهران تهیه کنند.

مهتاب، خانه دار، می گوید، هرگز بدون آرایش خانه را ترک نمی کند و همواره سعی کرده است تا از بهترین مارک های لوازم آرایش نظیر امیا ، لانکوم و کلینیک استفاده کند و هر ماه مبلغ 2 میلیون تومان را برای خرید محصولات آرایشی هزینه می کند.
    مهتاب می گوید: «من بدون آرایش به راحتی نمی توانم رانندگی کنم زیرا مثل رانندگی کردن بدون عینک می ماند. اهمیتی ندارد که کسی به من توجه می کند یا نه، من همیشه باید از خط چشم و رژ لب قرمز رنگم استفاده کنم.»

مهسا، 32 ساله که مدیرعامل یک کارخانه است، می گوید: من به دلیل موقعیت شغلی ام و اینکه در جلسات و مهمانی های بسیاری باید حاضر شوم هر ماه چند مرتبه میکاپ صورت می کنم و در اینکار نیز وسواس زیادی دارم لذا برای میکاپ به امیا اوزلو میکاپ کار ترک تبار معروف تهران مراجعه می کنم زیرا او علاوه بر هنر فوق العاده اش از محصولات اورجینال و اروپایی مارکهای مشهور در میکاپ چهره ام استفاده می کند.

صنعت لوازم آرایشی در ایران صنعتی گسترده است و تقاضا برای محصولات آرایشی با شتابی فزاینده رو به افزایش است، به طوری که ایران را به مقصد اصلی محصولات آرایشی تقلبی تبدیل کرده است.

نتایج تحقیقات اخیر در مورد استفاده از لوازم آرایشی در استان اصفهان نشان می دهد، 31.7 درصد دختران بین 15 تا 19 سال از مدل های ارائه شده توسط شبکه های تلویزیونی خارجی پخش شده از ماهواره تبعیت می کنند. این رقم مطمئنا در پایتخت بالاتر است.

علی از فروشندگان لوازم آرایشی می گوید: متأسفانه در تبلیغات ماهواره ای، تصاویر محصولات اصلی مارکهای خوب خارجی نمایش داده می شود اما آنچه که بدست مصرف کننده می رسد محصول تقلبی آن مارک است که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار بوده و عوارض پوستی بسیار خطرناکی نیز دارد.

ال مانتیور می نویسدی: ایران پس از عربستان، بزرگترین مصرف کننده لوازم آرایشی در منطقه است و مقام هفتم را نیز در بین همه کشورهای جهان داراست. در حالی که هیچ آمار رسمی ای در مورد درصد استفاده از لوازم آرایشی در کشور وجود ندارد، برخی آمارهای غیررسمی حاکی است، زنان ایرانی بزرگترین مصرف کنندگان لوازم آرایشی تقلبی هستند.

تحلیلگران بازار ایران نتیجه گرفته اند که ارزش کل بازار محصولات آرایشی ایران در طی یک سال حدود 2 میلیارد دلار است و زنان و دختران ایرانی بین 15 تا 45 سال حدود یک سوم کل لوازم آرایشی منطقه خاورمیانه را مصرف می کنند. روند رو به افزایش استفاده از لوازم آرایشی، حتی به خانواده های محافظه کار و سنتی نیز رسوخ کرده است.

2. کاربر زیر پست sara.sara را لایک کرده است:

parchami7 (31 مرداد 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار