شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 37 از 87
  • نخستنخست
  • ... 27353637383947 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 361 به 370 از 861

موضوع: گلهای قرمز بیایید کنارهم لحظات خوبی را داشته باشیم (تاپیک اول)

mahrokh آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      495
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.45
      قد
      163
      وزن شروع
      121.500
      وزن هدف
      هدف اول ..وزن99 .هدف دوم ..79...هدف سوم 60
      وزن فعلی
      82
      حالت من
      Khoshhal

Talking گلهای قرمز بیایید کنارهم لحظات خوبی را داشته باشیم (تاپیک اول)

سلامممممممممممممممممممممم ی چو بوی خوش اشنایی

عزیزای دلم خوبین خوشین

این تاپیک زدم در مورد هرچی دوست دارین باهم حرف بزنیم

تا لحظات خوبی رو کنارهم تجربه کنیم

دوستان تو این تاپیک در مورد ورزش رژیم عذاهای رژیمی
      ناراحتی هایی که در رابطه با رژیم دارین
      دلگرمی دادن سایر دوستانتون
      میتونین صحبت کنید

ولی سوالاتتون در مورد روش رژیم و غیره رو تو تاپیک خود همون رژیم ها مطرح کنید)

ویرایش توسط mahbobe : 11 اردیبهشت 1395 در ساعت 10:05
      If i could pull down the rainbow i would write your name on it and put it back in the sky to let every body know how colourful my life is with friends like you

2. 33 کاربر، ارسال mahrokh را لایک کرده اند:

afsaneh.b (18 تیر 1395),always (13 دی 1394),ana87 (30 بهمن 1393),azi110 (20 اسفند 1393),khanoom_vakil (18 بهمن 1393),khatereh58 (18 بهمن 1393),mahbobe (22 بهمن 1393),maryam12 (19 بهمن 1393),mona_jj (21 دی 1394),Nazi7580 (18 اسفند 1394),Neginnnn (01 بهمن 1394),parchami7 (11 بهمن 1394),shamisa92 (22 مرداد 1394),مامان اکرم (01 شهریور 1394),مامان حامد (18 بهمن 1393),مستانه س (18 بهمن 1393),ندا60 (01 اسفند 1393),کانی (22 بهمن 1393),گل بابونه (14 بهمن 1396),گلی خانومی (27 مرداد 1394),آینوس (19 اسفند 1393),الی ناناز (09 اردیبهشت 1394),الینا1 (30 بهمن 1393),الیزابت (21 بهمن 1393),ایپک (22 شهریور 1394),بئاتریس (30 اردیبهشت 1395),توکلی (10 دی 1394),رهاجان (18 فروردین 1394),سمااززنجان (23 اردیبهشت 1394),سیده مرضیه (24 مرداد 1394),شکیلا123 (19 فروردین 1394),عسل مزد (25 بهمن 1393),غزلینا (24 اردیبهشت 1394)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

azi110 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      354
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.26
      قد
      155
      وزن شروع
      100
      وزن هدف
      بشم 68کیلو و شایدم کمتر
      وزن فعلی
      73
      حالت من
      Mehraboon
      وبلاگ زیباتنی من
      19

دعایی برای سال نو:

ای کاش که هر لحظه بهاری باشی

هر روز پر از امیدواری باشی

هر سیصد و شصت و پنج روز امسال

سرگرم شمردن هزاری باشی !

- - - Updated - - -

پروردگارا ، در این روزهای پایانی سال

به خواب عزیزانمان آرامش ، به بیداریشان آسایش ، به زندگیشان عافیت

به عشقشان ثبات ، به مهرشان وفا ، به عمرشان عزت

به رزقشان برکت ، و به وجودشان صحت عطا بفرما ، آمین
      دلی کز معرفت نور و صفا دید

به هر چیزی که دید اول خدا دید

5. 3 کاربر، ارسال azi110 را لایک کرده اند:

khatereh58 (24 اسفند 1393),mahrokh (24 اسفند 1393),maryam12 (24 اسفند 1393)

always آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      25
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      162
      وزن شروع
      92
      وزن هدف
      78.700 تا مرز نارنجي شدن
      وزن فعلی
      83
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      9
      ســـلام به همه ي دوستاي گلم
      خوبين عزيزاي من
      منو كه يادتون نرفته
      برگشتم مـــــــــن
      تو اين مدت نه وزن كم كردم نه اضافه اما حس ميكنم شكمم خيلي اومده جلوتر
      وقت زيادي هم ندارم كه وزن كم كنم
      لطفا كمكم كنيد 8 فروردين مراسم خواستگاريمه و من همچنان ...
      ميدونم اول اراده خودمه اما نميدونمچمه اينهمه منتظر بودم اما الان بي تفاوتم

7. 3 کاربر، ارسال always را لایک کرده اند:

khatereh58 (24 اسفند 1393),mahrokh (24 اسفند 1393),maryam12 (24 اسفند 1393)

khatereh58 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      135
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      قد
      165
      وزن شروع
      85
      وزن هدف
      هدف به ترتیب 80 بعد 75 بعد 70 و در اخر 65
      وزن فعلی
      80
      حالت من
      Gig
      سال و فال و مال و حال و اصل و نسل و تخت و بخت

بادت اندر شهریاری برقرار و بر دوام
      سال خرم فال نیکو مال وافر حال خوش
      اصل ثابت نسل باقی تخت عالی بخت رام
      شک نکن
      درست در لحظه ی آخر
      در اوج توکل و در نهایت تاریکی
      نوری نمایان میشود
      معجزه ای رخ میدهد
      وچه زیبا خدا از راه میرسد....

9. 3 کاربر، ارسال khatereh58 را لایک کرده اند:

mahrokh (24 اسفند 1393),maryam12 (24 اسفند 1393),ندا60 (24 اسفند 1393)

ندا60 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      قد
      172سانتی متر
      وزن شروع
      97کیلوگرم
      وزن هدف
      75کیلوگرم
      وزن فعلی
      88/5کیلوگرم
      حالت من
      Mehraboon
      سلام بچه ها
      من از خودم.....نه! از اراده ام متنفرم......:axesmileyf:
      نمیدونم چی شد؟؟؟؟؟داشتم خوب کم میکردم!روزی نیم کیلو:84:
      اما همینکه از خونه زدم بیرون نه ورزش و پیاده روی یادم موند نه رژیم!خونه بابا رفتن وعروسی رفتن همانا!خوردن چیزایی که حتی میل نداشتم! هم همانا
      خلاصه بگم در عرض2روز700گرم اضافه کردم/ حالا از همه مهمتر اینه که خیلی نگران ایام عیدم با اونهمه شیرینی وآجیل! که چی میخوام به سر خودم بیارم!
      تورو خدا راهنماییم کنید چیکار کنم

11. 3 کاربر، ارسال ندا60 را لایک کرده اند:

khatereh58 (25 اسفند 1393),mahrokh (24 اسفند 1393),maryam12 (24 اسفند 1393)

always آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      25
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      162
      وزن شروع
      92
      وزن هدف
      78.700 تا مرز نارنجي شدن
      وزن فعلی
      83
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      9
      ندا جون منم مثل تو هستم
      اصلا نميدونم چرا اينجوريه
      واسه همين دخترخالم كه خيلي دوسش دارم و دوسم داره البته ميگه تو اصلا اراده نداري
      :brodkavelarg:
      موندم ، البته اگه ادامس بخوري تو خونه كمتر ناخونك ميزني به غذا اما تو مهموني زشته ديگه آدامس بجوي
      دم عيده همه كدبانو ها مشغول تدارك واسه عيدن تو عيدم كه ديد و بازديدو مسافرت حالا حالاها انگار اينجا سوت و كوره

- - - Updated - - -

ندا جون منم مثل تو هستم
      اصلا نميدونم چرا اينجوريه
      واسه همين دخترخالم كه خيلي دوسش دارم و دوسم داره البته ميگه تو اصلا اراده نداري
      :brodkavelarg:
      موندم ، البته اگه ادامس بخوري تو خونه كمتر ناخونك ميزني به غذا اما تو مهموني زشته ديگه آدامس بجوي
      دم عيده همه كدبانو ها مشغول تدارك واسه عيدن تو عيدم كه ديد و بازديدو مسافرت حالا حالاها انگار اينجا سوت و كوره

13. 3 کاربر، ارسال always را لایک کرده اند:

khatereh58 (25 اسفند 1393),mahrokh (24 اسفند 1393),maryam12 (25 اسفند 1393)

mahrokh آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      495
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.45
      قد
      163
      وزن شروع
      121.500
      وزن هدف
      هدف اول ..وزن99 .هدف دوم ..79...هدف سوم 60
      وزن فعلی
      82
      حالت من
      Khoshhal
      سلام شبتون بخیررررررررررررو شادی خوبیننننننننننننننننن جیگرااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااا
      مریم جونم حورا جون مستانه alwyas عزیز رها جون خاطره جون نداجون از ی جون همگی خوبید انشالله
      خسته نباشییییییییییییییییییییی ییییییید
      میبوستونننننننننننننننننن ننننننننننننننننن
      If i could pull down the rainbow i would write your name on it and put it back in the sky to let every body know how colourful my life is with friends like you

15. 3 کاربر، ارسال mahrokh را لایک کرده اند:

khatereh58 (25 اسفند 1393),maryam12 (25 اسفند 1393),ندا60 (25 اسفند 1393)

رهاجان آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.32
      قد
      156
      وزن شروع
      81
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      Khejalati
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      سلام دوست جونی های گل وبلبل خودم

خوبید من نباشم سرحال تریدا
      اما وقتیکه باشم پر انرژی وبا حال تریدا

دوستان نبینم کسی حرف از نا امیدی و ازخودم بدم میاد بزنه ندا ون ازت توقع نداشتم با با او خودتون رو دوست داشته باشید
      ببینم برای چی وکی لاغر می شید
      برای خودتون پس ارام باشید استرس واضطراب چاق کنندست
      ماهرخ جون گلم چطوری نبودم هم خونه تکونی کردم هم کامپیوترم رو درست کردم هم به چهرم یه لبخند اضافه کردم

در این جا به برخی از راهبرد هایی که شما را یاری می کند تا به هدف خود در کاهش وزن دست یابید، اشاره می شود.

استوری بورد برای کاهش وزن

این کار به شما کمک می کند تا برای ادامه دادن مسیرتان یک برنامه ریزی عملی داشته باشید. استوری بورد یا فیلمنامه مصور تکنیکی است که کارگردانان سینما پیش از شروع فیلمبرداری، فریم به فریم داستان فیلم را طراحی می کنند. شما هم می توانید برای دستیابی به موفقیت، یک برنامه کاری درست کنید تا به وسیله آن اهداف خود را به بخش های مختلف تقسیم بندی کنید. مثلا به خودتان بگویید ۳ ماه به خود وقت می دهم تا ۵/۴ کیلوگرم وزن کم کنم. یک جدول زمانی تهیه کنید و هفته به هفته با ذکر جزئیات خرید، نکات ورزشی و بسیاری چیزهای دیگر که کمک می کند هدف شما قابل دستیابی شود، آن را دلپسندتر کنید.

موفقیت خود را در رویا ببینید

ورزشکاران از نظر روانی برای این که احساس کنند، هدف شان دست یافتنی است، در هر مرحله در ذهن خودشان، پیروزی خود را تکرار می کنند. به همین ترتیب، شما هم می توانید اهداف خود را توسط تجسم کامیابی خودتان در زمینه های به خصوصی مانند انتخاب های مناسب برای غذایی که بیرون خانه می خورید، واقعی و حتمی کنید. همه این سناریوها را می توانید بارها مرور کنید و درباره این بیندیشید که وقتی به اهداف خود رسیدید چقدر احساس خوبی خواهید داشت.

موج منفی ندهید

بسیاری از ما به طور آگاهانه با اندیشه های مخربی مانند من هرگز لاغر نخواهم شد به خودمان آسیب می رسانیم. هر وقت این فکر به ذهن تان آمد، سعی کنید عبارات مثبت و مفید را جایگزین آن کنید. برای نمونه بگویید آنقدرها که انتظار داشتم لاغر نشدم اما می توانم آن را تغییر دهم مثلا باید با هفته ای ۳ بار ورزش کردن این کار را آغاز کنم.

دفترچه مرحبا برای خودتان

برخی افراد بر این باورند، کوچک کردن خودشان نزد دوستان شان نوعی فروتنی است اما شما هیچگاه دوست تان را چاق یا زشت خطاب نمی کنید. شما هم شایسته همان احترام متقابل هستید پس بهترین دوست خودتان باشید. پیشرفت های خود را جشن بگیرید و تلاش کنید ذهن خود را به شکست ها مشغول نکنید. یک روش برای انجام این کار، تهیه فهرستی از دستاوردهای تان در هر حوزه از زندگی تان (شخصیتی، حرفه ای، فیزیکی) و فهرست استعدادها و مهارت هایی که شما را قادر به رسیدن به آن ها می کند، است. هر چند وقت یک بار نگاهی به این فهرست بیندازید. دکتر پوسیلیکو می گوید: «یک دفترچه یادداشت داشته باشید و هر روز کارهای خوبی که انجام می دهید را در آن یادداشت کنید. واقعا شگفت زده خواهید شد که چقدر سریع کارهای خوب تان به فهرست اضافه می شوند!»

وسواس نداشته باشید

سعی کنید با یک مورد جزئی خود را نبازید. چون بر فرض در یک وعده غذایی خود افراط کرده اید، رژیم غذایی تان بر باد رفته است. دکتر کارن ماسیلیانی، متخصص تغذیه می گوید: «ما باید با خودمان مهربان تر برخورد کنیم و بیاموزیم که طوری به مشکلات نگاه کنیم که از فرصت ها درس بگیریم.»

لطفا کار کنید

باور این که شما می توانید به هدف خود که همانا کاهش وزن است دست یابید، حائز اهمیت است اما شما باید با تغییر عادات غذایی خود، افزایش فعالیت های جسمی و... برای رسیدن به آن عمل کنید. نمی توانید تنها فکر کنید که لاغر و خوش اندام هستید ولی هیچ کاری انجام ندهید بلکه می توانید خودتان را در این چهارچوب درست فکری برای عملی کردن انتظارات تان تصور کنید.

اعتماد به نفس کسب کنید

احساس می کنید اعتماد به نفس شما کم شده است؟ یک روش ساده برای تقویت خودباوری تصدیق های مثبت است. تکرار عبارات ساده و دادن اعتبار و ارزش به خود در هر زمانی که امکان آن را داشتید و ترجیحا هر روز، می تواند بسیار مفید باشد. سعی کنید در مورد یکی یا ۲ مورد از مسائل شخصی خود فکر کنید و به یاد داشته باشید که به آن ها با دید مثبت بنگرید. شما توانایی انجام آن را دارید و موفق خواهید شد اما تنها باید باور کنید که می توانید.
      امروز همان فردایه که دیروز منتظرش بودیم امروز رو دریابیم

17. 4 کاربر، ارسال رهاجان را لایک کرده اند:

khatereh58 (25 اسفند 1393),mahrokh (25 اسفند 1393),maryam12 (25 اسفند 1393),ندا60 (25 اسفند 1393)

رهاجان آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.32
      قد
      156
      وزن شروع
      81
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      Khejalati
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      دوستان حتما بخونید واز همین لحظه این دو روش رو یکیشو انتخاب کنید وشروع کنید خواهشا قبلش خودتون رو وزن وسایز بگیرید وبعد از تعطیلات عید دوباره وزن کنید واثرش رو بگید لطفا هر کسی دوست داره شرکت کنه یک دفترچه یاد داشت بردارید و هر موقع نتونستید یاد داشت کنید جملات رو با برنامه ریزی جلو برید

من جملات تاکیدی که در این برنامه استفاده می‌شوند، پیامدهای روانی کاهش وزن را بطور نسبی سریع‌تر آشکار می‌کنند. اما همانطور که پیشتر ذکر شد، اگر میزان مشکلات روانی که در ارتباط با اضافه وزنتان دارید زیاد هستند، این برنامه برای شما مناسب نیست. به عنوان مثال اگر شما آمادگی تغییر این برنامه به برنامه شستشوی مغزی ملایم در آینده را داشته باشید.

برای تغییرات کوچکی آماده باشید: در نوع غذاهایی که انتخاب می‌کنید، در مقدار غذاهایی که می‌خورید، در افزایش آگاهی نسبت به عادات غذایی‌تان، در تمرینات ورزشی‌تان، و در واکنش‌های روانی‌تان نسبت به این تغییرات. اگـــر بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی این تغییرات را پشت سر بگذارید (و جملات تاکیدی در این راه شما را کمک می‌کنند)، این برنامه برای شما جوابگو خواهد بود. شما باید تمامی این مطلب را پیش از آن که این برنامه را شروع کنید بخوانید؛ تا هنگامی که وسوسه بعدی شما بیدار می‌شود (که حتماً این اتفاق خواهد افتاد) آمادگی لازم برای انتخاب‌های درست و غلبه بر این وسوسه‌ها یا منحرف کردن آنها را داشته باشید. تغییرات کوچک ولی زیادی را به سرعت انجام ندهید، چند تغییر کافی است.

آماده روبرو شدن با پیامدهای روانی کاهش وزن‌تان باشید. یک جنگ روانی کوچک بین عادت‌های قدیمیتان و جملات تاکیدی جدید پیش خواهد آمد. امید زیادی می‌رود که، راهی برای گذر از این عادات قدیمی یا کم رنگ کردن آنها و رسیدن به رفتارهای بهتر پیدا کنید. اگر قادر به انجام این کار نباشید، فرآیند کاهش وزن متوقف خواهد شد.

جملات تاکیدی که لاغری را به سمت شما جذب خواهند کرد: « من.. ...کیلو وزن دارم. من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم. من علاقه زیادی به لاغری دارم. من لاغرتر که شوم خوشگلتر می‌شوم. در خوردن غذا به هر لقمه‌ای که می‌خورم، دقت می‌کنم. من تنها وقتی که گرسنه هستم غذا می‌خورم. همیشه ممکن است غذاهای زیادی در اطراف من وجود داشته باشد. من به نوع و مزه غذاهایی که می‌خورم توجه بیشتری می‌کنم. ورزش و فعالیت به من در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.» همچنین زمانی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید بگوئید: «من این شکلی هستم. این منم.»

شما باید قسمت جملات تاکیدی را بخوانید ! این قسمت توضیح می‌دهد که چطور این جملات تاکیدی اثربخش می‌شوند و چه چیزهایی باعث بی خاصیت شدن آنها می‌شود. باید بدانید که این جملات تاکیدی مشوق شما هستند. مشوق پیشروی در رژیم، مشوق ترک عادات قدیمی و غیره.

جملات تاکیــــــدی

مواردی که جوابگو هستند و مواردی که اثری ندارند

جملات تاکیدی مثبت نظیر «من عاشق هستم، من ماهی 300000 تومان درآمد دارم، من مایلم که تغییر کنم، من 75 کیلو وزن دارم» و هر چه که با تاکید آن را اعلام می‌کنیم، معمولاً موجب به حقیقت پیوستن این نیتها می‌شوند. البته راه‌ها و محدودیت‌هایی برای به حداکثر رساندن یا خنثی کردن اثرات جملات تاکیدی وجود دارد.

اولین نکته آن است که جملات تاکیدی باید مثبت و رو به جلو باشند، موردی باشد که می‌خواهید اتفاق بیفتد. این جملات تاکیدی بیان‌کننده اهداف شما هستند، مواردی که آرزوی به حقیقت پیوستن آنها را دارید، چیزهایی که از صمیم قلب مایل به داشتن آنها هستید. بهترین کاری که می‌توانید بکنید، بلند بلند اعلام کردن آنهاست.

نبایدها!!
      چیزی که می‌خواهید ا ز شر آن خلاص شوید را به صورت یک عبارت تاکیدی درنیاورید مثل: «من سیگار کشیدن را ترک می‌کنم» یا «من از این اضافه وزن رهایی پیدا خواهم کرد». لحن این جملات باعث می‌شود ایده‌های سیگارکشیدن یا اضافه وزن در ذهن شما فعال شود.

از عبارت «من می‌خواهم» در جملات تاکیدی استفاده نکنید، زیرا واژه «خواستن»، با خود معنی «نداشتن» را به همراه دارد. در نتیجه زمانی که می‌گویید «من ..... را می‌خواهم»، در حال گفتن «مـــن ....... را نـــدارم» هم هستید! (از عبارات «من آرزو می‌کنم» یا «من مایلم» یا «من باید» به جای «من می‌خواهم» استفاده کنید)
      به همین ترتیب، از عباراتی نظیر «من نیاز دارم» استفاده نکنید، زیرا احتمال دارد برای همیشه درگیر نیازتان باقی بمانید!
      تعداد دفعات تکرار . خانم لوئیس هی، متخصص جملات تاکیدی، چند صد دفعه در روز و هر بار یک یا دو جمله تاکیدی را توصیه می‌کند. دیگر متخصصین برنامه‌ای کمی متفاوت را پیشنهاد می‌کنند؛ توصیه آنها فهرستی از جملات متفاوت است که به طور معمول 10 بار، دو نوبت در روز تکرار می‌شوند.

دروغ بزرگ! اگر جمله تاکیدی، «دروغ بزرگی» است، به احتمال زیاد شما باید آن را 400 تا 500 بار در روز بگویید (مثل جمله تاکیدی«من 75 کیلو وزن دارم» موقعی که وزن واقعی شما 100 کیلو است). در چنین مواردی باید شما با تکرار بیش از حد، به خودهیپنوتیزمی بپردازید وگرنه بخشی از وجود شما که دروغ بودن مطالب را می‌فهمد، این جمله تاکیدی را به عنوان یک دروغ شناسایی می‌کند. این خود هیپنوتیزمی که ممکن است شما آن را شستشوی مغزی بنامید، قطعاً برای اثرگذاری این فرآیند لازم است. وقتی که این جملات تاکیدی را صـــدها بار تکرار می‌کنید، بخش کوچکی از وجود شـــما آغاز به گفتن این جمله می‌کند که «ممـــکن است» و این سایه شک است که اجازه تجربه‌ها و عادت‌های تازه را به شما می‌دهد. ناگهان، زمانی که با یک الگوی رفتاری قدیمی مواجه می‌شوید، متوجه می‌شوید که گزینه دیگری نیز برای شما وجود دارد.

جملات تاکیدی بسیار مهم، 400 تا 500 بار در روز تکرار می‌شوند.

جملات تاکیدی ضعیف‌تر، دو نوبت و هر نوبت 10 بار تکرار می‌شوند.

دروغ کوچک! ممکن است دروغ‌های کوچکتری نظیر «من هر ماه همه قبض‌های پرداختنی‌ام را به موقع پرداخت می‌کنم» را تکرار کنید. این تغییر رفتاری بزرگی نیست وگرچه ممکن است یک دروغ به نظر برسد، سخت نیست که خودتان را با آن منطبق کنید و توجه روزانه کمی به آن شما را قادر به انجام این عمل برای ماه آینده می‌کند. اگر این جمله به صورت «مساله‌ای مهم» برایتان در نیامده است، جملات تاکیدی و کم اهمیت با هر بار تکرار دو نوبتی و هرنوبت 10 بار در روز، به نتیجه خواهد رسید.

جملات تاکیدی درست: جملات تاکیدی که در حال حاضر صحت دارند (به عنوان نمونه «من عاشق هستم») را می‌توانید با تکرار 400 تا 500 بار در روز یا دو نوبت 10 تایی تکرار کنید (البته سرعت حالت اول را ندارد). این چنین جملات تاکیدی باعث می‌شوند آن مورد سریعتر و بیشتر در زندگیتان اتفاق بیفتد و هر چه بیشتر این جملات را تکرار کنید، حاصل آن سریعتر و بیشتر در زندگیتان ظاهر خواهد شد.

فرآیند: شما شروع به گفتن یک جمله تاکیدی، صدها بار در روز می‌کنید. در انتها انتظار وقوع چه چیزی را دارید؟ در مدت یک یا دو روز، در برابر این جملات مقاومت می‌کنید؛ شما ممکن است با «مقاومت»، «بازنگری» و یا «تصمیم در باره اینکه این جملات کارا نیستند» مواجه شوید. شما به احتمال زیاد با حداقل یک یا چند دلیل در مورد اینکه چرا در این وضعیت قرار دارید مواجه می‌شوید. معمولاً دلایل زیادی برای اینکه چرا وضعیت حاضرتان این گونه است وجود دارند. اگر می‌خواهید جملات تاکیدی اثرگذار باشند، باید ایده ها و باورهای خود را تغییر دهید. اگر نتوانید یا مایل نباشید این تغییرات لازم را انجام دهید، به طور حتم به زودی جملات تاکیدی را متوقف خواهید کرد و برای این کار خود دلایلی نظیر «این جملات کارا نبودند» را به جای دلیل واقعی «من هنوز برای این مساله آماده نیستم» به کار خواهید برد. ایرادی ندارد، جملاتی را به کار ببرید که درست به نظر می‌رسند، مقاومت در برابر برخی از آنها ممکن است خیلی جدی نباشد و بتوانید حداقل بخشی از تمایلاتتان را ابراز کنید.

تجربه شخصی من. هنگامی که بازگو کردن جمله تاکیدی راجع به وزن خودم را به شکل 500 مرتبه در روز آغاز کردم (در دوره میانسالی‌ام)، طی 24 ساعت احساساتی نظیرخارج از حالت طبیعی بودن، آزرده شدن و بدخلقی را تجربه کردم. متاسفانه این عکس‌العمل نادر نیست، بلکه حالتی است که زیاد اتفاق می‌افتد و باید با آن مقابله کنید. چنین عکس‌العمل‌هایی گویای خودداری فرد از رویارویی با مسائل روانی است. پس، از رویارویی با این شرایط اجتناب نکنید! از خودتان این سوال واضح را بپرسید: «این واقعیت حاضر (اضافه وزن یا هرچیز دیگری که شما می خواهید کنار بگذارید) چرا در زندگی من حضور دارد؟ در مورد من چیزی بود که آن را تهی بودن از خدا می‌نامم. من غذای زیادی می‌خوردم و درونم را انباشته از غذا می‌کردم تا فراموش کنم چقدر از خداوند تهی هستم. پیغام رمز چنین بود که اگر می‌خواهم وزن خود را کم کنم باید خدا را بیشتر وارد زندگی‌ام کنم. البته در آن زمان به طور اتفاقی کتاب «دوستی با خدا» نوشته Walsch را می‌خواندم. خلاصه اینکه جملات تاکیدی بسیار خوب کار می‌کنند. اگر در مواردی این جملات جوابگو نیستند، به احتمال زیاد مقابله ما با تغییرات لازمی که باید در زندگی‌مان اتفاق بیفتد، اجازه ظهور تاثیر این جملات را نمی‌دهد.

اگر به مشکلاتی برخوردید (یا در حال حاضر در یک دوره روان – درمانی هستید)، ممکن است مسیر آرامتر و آسانتری که توجه شما را به رفتارهایتان جلب می‌کند را، با استفاده از جملات تاکیدی تجربه کنید. (به عنوان مثال: من به عادت‌های غذایی‌ام توجه می‌کنم. من به اخلاق‌های بچگانه‌ام توجه می‌کنم. من به خشــم و عصبانیت‌ام توجه می‌کنم. من به نحوه پــــول خرج کردنم توجه می‌کنم و غیــــره)

* * *

اسب رویاهای خود را به راه بیاندازید. به اندامتان پس از لاغری فکر کنید و این که پس از لاغر شدن می‌خواهید چه کنید. لباسهای تازه؟! خوب، از همین لحظه برنامه خرید بگذارید و در ذهنتان خود را در حال امتحان و انتخاب لباس تازه ببینید. دویدن؟ شنا کردن؟ فرقی نمی‌کند. به هر چیزی که می‌خواهید فکر کنید. فراموش نکنید: همواره شما به چیزی دست می‌یابید که بر روی آن تمرکز می‌کنید. اگر شما هیچ رویایی در این زمینه در سر نداشته باشید، به معنی آن است که تمرکز زیادی بر روی آن مساله ندارید و کاهش وزن در چنین شرایطی با احتمال کمتری به وقوع خواهد پیوست.

توجه کنید که معمولاً سه هفته طول می‌کشد تا یک عادت رفتاری جدید توسط بدن یا ذهن شما پذیرفته شود. به همین دلیل، جملات تاکیدی که یک رفتار خاص را مورد توجه قرار می‌دهند، باید حداقل سه هفته گفته شوند.

هفته اول: فقط جملات تاکیدی VIP را بکار ببرید (400 تا 500 بار در روز – وزن آرمانی خود را در جملات وارد کنید). «من.. ..کیلو وزن دارم و به عادت‌های غذایی ام توجه می‌کنم.» در این مدت افکار زیادی در رابطه با غذاهایی که مصرف می‌کنید، الگوهای غذایی و وسوسه‌های غذایی به مغزتان هجوم خواهد آورد. به تمامی آنها توجه کنید. در این هفته شروع به انتخاب‌های ساده‌ای مثل خوردن غذای کمتر و فعالیت بدنی بیشتر کنید. آیا یک روز گفتن جملات تاکیدی خود را فراموش کرده‌اید؟ اگر این اتفاق افتاد، شما در حال مقاومت در برابر این برنامه هستید و نیاز دارید تــلاش متمرکزتری بر روی جملات تاکیدی خود داشته باشید. در این شرایط، تعداد تغییرات رفتاری را کاهش دهید و یا از برنامه شستشوی مغزی ملایم استفاده کنید.

هفته دوم: پس از هفته اول، ممکن است تصمیم بگیرید که جایگزین‌هایی برای جملات تاکیدی هفته اول بیابید و یا تغییرات اندکی در آنها بدهید. مانند: «من.. .... کیلو وزن دارم و به این شکل هستم» (در حالی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید). اگر در هفته اول همه چیز به خوبی پیش رفت، می‌توانید جمله تاکیدی VIP دیگری را اضافه کنید و یا تعدادی حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی خفیف‌تر انتخاب کنید و آنها را روزی دو دفعه و هر دفعه10 بار تکرار کنید. خوردن کمتر و فعالیت بیشتر را ادامه دهید. این جملات تاکیدی شما را به سمت ایجاد تغییرات محسوسی هدایت می‌کنند.

آیا جملات تاکیدی اثربخشی خود را از دست داده اند؟ پس از گذشت چند هفته، طبیعی است که این جملات مقداری از اثربخشی خود را از دست بدهند. آنها را تغییر دهید ولی با هدف نهایی یکسان. مثلاً به جای جمله «من عاشق هیکلم هستم» جمله« من عاشق هیکل متناسب خودم هستم» را به کار ببرید و خود را در وزن نهایی خود تجسم کنید.

یک مورد به ظاهر منفی که وقوع آن اجتناب ناپذیر است، توقف مقطعی کاهش وزن است. در زمانی که شما تازه ورزش خود را آغاز کرده اید، بدن شما سطوح و مواد چربی را در بدن تبدیل به ماهیچه می‌کند، که وزن بیشتری از شکل قبلی خود، دارند. به این ترتیب در مدت 2 یا 3 هفته، در حالی که غذای کمتری می خورید و ورزش بیشتری می کنید، وزن شما پایین نخواهد آمد ؛ حتی ممکن است در این مدت 5/0 یا 5/1 کیلو وزنتان بالا برود. نگران نباشید و به کالری‌هایی که این ماهیچه‌های تازه در آینده خواهند سوزاند فکر کنید. بله، این اتفاق حتماً خواهد افتاد!

هفته سوم: آیا جملات تاکیدی هفته پیش برایتان آسان بودند؟ اگر چنین بوده، یک جمله تاکیدی VIP دیگر هم اضافه کنید (اما نه بیش از 2 جمله VIP در هر زمان). و یا می‌توانید حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی ساده‌تر را در نظر بگیرید و آنها را دوبار در روز و هر بار 10 دفعه تکرار کنید. اگر هفته دوم برای شما بسیار سخت گذشته است، یک یا دو هفته از افزودن جمله جدید خودداری کنید و بر سر همین برنامه بمانید. به خوردن غذای کمتر و ورزش بیشتر ادامه دهید اما بیش از نیم کیلو در هفته وزن کم نکنید. بسیاری از افراد خوردن کالری کمتر و بالا بردن میزان ورزش را بهترین راه‌حل برای این منظور می‌دانند. جملات تاکیدی جاری، شما را به بهترین و مناسبترین برنامه برایتان رهنمون خواهد کرد.

هفته چهارم و پس از آن: مانند هفته سوم ادامه دهید. به تدریج به وزن نهایی مطلوبتان دست خواهید یافت.

راه‌های بالا بردن شانس برای پایین آوردن وزن

اثربخش‌ترین راه برای بالابردن شانس کاهش وزن، تقویت توانایی ذهنی درمقابله با مسائلی است که این کاهش وزن برای شما به وجود آورده است. تمامی ابزارهای کمک به خود را، تا آنجا که می‌توانید و می‌شناسید، بکار گیرید. کارهایی مانند مقاله‌نویسی، تمرکز، رویابافی، به یاد آوردن و داستان‌سازی و غیره. درمان‌های گروهی هم معمولاً خوب جواب می‌دهند. اگر در یک دوره روان- درمانی به سر می‌برید، از پزشک خود بپرسید آیا تکرار جملات تاکیدی 400 تا 500 بار در 24 ساعت قبل از هر جلسه اشکالی ندارد؟ اگر چنین است، جلسه خود را به طریق معمول، شاید حتی بدون هیچ حرفی از کاهش وزن، ادامه دهید. این رفتار باعث می‌شود که دوره روان- درمانی شما در جهت حل مشکلات مربوط به کاهش وزنتان پیش برود.

وقتی پیامدهای این کاهش وزن پیش می‌آیند، که حتماً پیش خواهد آمد، بهتر است که تمامی این مقاله را خوانده باشید. این پیش آگاهی احتمال رها کردن برنامه کاهش وزن را از جانب شما پایین می‌آورد.

هدف از این برنامه کاهش وزن، آرام‌تر پیش رفتن است، این برنامه، استرس و فشار روانی دوره کاهش وزن، را کم می‌کند و برای میلیون‌ها نفر کاربرد دارد، زیرا پیامدهای روانی کاهش وزن، گاهی به همان سرعت برنامه‌های کاهش وزن حل نمی‌شوند و اگر به این مسائل پرداخته نشود و یا دور زده شوند، برنامه کاهش وزن دیر یا زود بی‌اثر خواهد شد. روش حاضر، روش لاک‌پشتی برای نیل به هدف نهایی است. اگر می‌توانید ابتدا روش سریع را امتحان کنید، اما اگر این روش پاسخگو نبود، آماده جابجایی با این روش باشید.

جملات تاکیدی برنامه شستشوی مغزی ملایم: هـــرگز جملات تاکیدی نهایی که در برنامه ســریعتر به کاربرده می‌شوند را استفاده نکنید («وزن ایده‌آل من.. .. کیلو است» یا «انـــدازه ایده‌آل کمر من ... سانتی متر است»). به جای این جملات، جملات تاکیدی برای اهداف کوتاه‌مدت را بکار گیرید: «من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم». «من به هر لقمه غذا در زمان ناهار توجه می‌کنم».

جملات تاکیدی اهداف کوتاه‌مدت: «من 5 نوبت میوه و سبزی در طول روز می‌خورم». «من یک لیوان آب پیش از هر وعده غذا می‌خورم». «من سه بار در هفته 10 دقیقه ورزش می‌کنم».

جملات تاکیدی که لاغری را به سمت شما جذب خواهند کرد: «من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم. من علاقه زیادی به لاغرشدن دارم. اندام لاغر من بسیار جذاب است. در خوردن غذا به هر لقمه‌ای که می‌خورم، دقت می‌کنم. من تنها وقتی که گرسنه هستم غذا می‌خورم. همیشه ممکن است غذاهای زیادی در اطراف من وجود داشته باشد، من به نوع و مزه غذاهایی که می‌خورم توجه بیشتری می‌کنم. ورزش و فعالیت به من در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند». همچنین زمانی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید بگوئید: «من به این شکل هستم. این منم»

* * *

اسب رویاهای خود را به راه بیاندازید. به اندامتان پس از لاغری فکر کنید و این که پس از لاغر شدن می‌خواهید چه کنید. لباس‌های تازه؟ خوب، از همین لحظه برنامة خرید بگذارید و در ذهن‌تان خود را در حال امتحان و انتخاب لباس تازه ببینید. دویدن؟ شنا کردن؟ فرقی نمی‌کند. به هر چیزی که می‌خواهید فکر کنید. فراموش نکنید: همواره شما به چیزی دست می‌یابید که بر روی آن تمرکز می‌کنید. اگر شما هیچ رویایی در این زمینه در سر نداشته باشید، به معنی آن است که تمرکز زیادی بر روی آن مساله ندارید و کاهش وزن در چنین شرایطی با احتمال کمتری به وقوع خواهد پیوست.

برای تغییر کردن آماده باشید: در نوع غذاهایی که انتخاب می‌کنید، در مقدار غذاهایی که می‌خورید، در افزایش آگاهیتان نسبت به عادات غذاییتان، در تمرینات ورزشیتان، و در واکنش‌های روانی‌تان به این تغییرات. اگر بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی این تغییرات را پشت سر بگذارید، این برنامه برای شما جوابگو خواهد بود.

توجه کنید که معمولاً سه هفته طول می‌کشد تا یک عادت رفتاری واقعاً به وسیله بدن یا ذهن شما پذیرفته شود. به همین دلیل، جملات تاکیدی که یک رفتار خاص را ترویج می‌دهند، باید حداقل سه هفته تکرار شوند. اگر تغییرات رفتاری اندک بودند، دو جمله تاکیدی VIP که 400 تا 500 بار در روز تکرار شوند مفید است.

هفته اول: فقط جملات تاکیدی VIP را بکار ببرید (400 تا 500 بار در روز) «من به عادت‌‌های غذایی‌ام توجه بیشتری می‌کنم». در این هفته افکار زیادی در رابطه با غذاهایی که مصرف می‌کنید، الگوهای غذایی و وسوسه‌های غذایی به مغزتان هجوم خواهد آورد. به تمامی آنها توجه کنید. اگر همه چیز خوب پیش رفت، شروع به انتخاب‌های ساده‌ای مثل خوردن غذای کمتر بکنید. تغییرات کوچک ولی زیادی را به سرعت انجام ندهید. چند تغییر کافی است. هدف این هفته رژیم، کاهش وزن نیست بلکه تنها توجه به چیزهایی است که قبلاً نمی‌دیدید. آیا یک روز گفتن جملات تاکیدی خود را فراموش کرده‌اید؟ اگر این اتفاق افتاده است، شما در حال مقاومت در برابر این برنامه هستید و نیاز دارید تــلاش متمرکزتری بر روی جملات تاکیدی خود داشته باشید. در این شرایط، تعداد تغییرات رفتاری را کاهش دهید و یا موقتاً ایده کاهش وزن را کنار بگذارید. اگر مجبور شدید که این برنامه را کنار بگذارید، ناامید نشوید! شاید این برنامه برای شما مناسب نیست یا زمان نامناسبی را برای انجام آن انتخاب کرده‌اید.

هفته دوم: یک عادت غذایی که مایل هستید هم اکنون آن را عوض کنید و یا یک راه که اکنون دوست دارید در پیش بگیرید را انتخاب کنید و آن را به جملات تاکیدی هفته اول خود بیافزایید: «من به عادت‌های غذایی توجه می‌کنم، به ویژه به خوردن شیرینی» یا «من به عادت‌های غذایی‌ام توجه می‌کنم و هفته‌ای سه بار پیاده‌روی‌های سریع 10 دقیقه‌ای انجام می‌دهم». این جملات تازه را حداقل سه هفته یا تا هنگامی که تصمیم گرفتید هدفتان را عوض کنید، تکرار کنید. اگر و فقط اگر در هفته دوم احساس راحتی می‌کنید، تصمیم‌گیری در مورد خوردن غذای کمتر و انجام حرکت‌های ورزشی بیشتر را ادامه دهید.

آیا جملات تاکیدی اثربخشی خود را از دست داده اند؟ پس از گذشت چند هفته، طبیعی است که این جملات مقداری از اثربخشی خود را از دست بدهند. آنها را تغییر دهید ولی با همان هدف. مثلاً به جای جمله «من عاشق هیکل خودم هستم» جمله «من عاشق اندام متناسب خودم هستم» را به کار ببرید و خود را در وزن ایده‌آل خود تجسم کنید.

هفته سوم: آیا جملات تاکیدی هفته دوم آسان بودند؟ اگر چنین بوده، یک جمله تاکیدی VIP دیگر هم اضافه کنید. و یا حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی ساده‌تر بیافزایید؛ که دو دفعه در روز و هر دفعه 10 بار آنها را تکرار کنید. اگر هفته دوم برای شما بسیار سخت گذشته، یک یا دو یا سه هفته پیش از افزودن جمله جدید صبر کنید. اگر همه چیز در این سه هفته خوب پیش رفته به خوردن غذای کمتر و ورزش بیشتر ادامه دهید. جملات تاکیدی جاری، شما را به بهترین و مناسب‌ترین برنامه رهنمون خواهد کرد.

هفته چهارم و پس از آن: مانند هفته سوم ادامه دهید. به تدریج به وزن نهایی مطلوب‌تان دست خواهید یافت. فقط ممکن است این رسیدن به وزن آرمانی 6 ماه یا حتی 6 سال طول بکشد.

منبع

- - - Updated - - -

دوستان حتما بخونید واز همین لحظه این دو روش رو یکیشو انتخاب کنید وشروع کنید خواهشا قبلش خودتون رو وزن وسایز بگیرید وبعد از تعطیلات عید دوباره وزن کنید واثرش رو بگید لطفا هر کسی دوست داره شرکت کنه یک دفترچه یاد داشت بردارید و هر موقع نتونستید یاد داشت کنید جملات رو با برنامه ریزی جلو برید من جملات تاکیدی که در این برنامه استفاده می‌شوند، پیامدهای روانی کاهش وزن را بطور نسبی سریع‌تر آشکار می‌کنند. اما همانطور که پیشتر ذکر شد، اگر میزان مشکلات روانی که در ارتباط با اضافه وزنتان دارید زیاد هستند، این برنامه برای شما مناسب نیست. به عنوان مثال اگر شما از زمان کودکی مساله اضافه وزن داشته‌اید و در سال‌های رشد نیز این مساله همراه شما بوده، یا اختلال تغذیه و یا چاقی بیش از حد دارید، نباید این برنامه را به کار ببرید. اگر علیرغم همه این موارد باز هم مایل به استفاده از این برنامه هستید، آمادگی تغییر این برنامه به برنامه شستشوی مغزی ملایم در آینده را داشته باشید.

برای تغییرات کوچکی آماده باشید: در نوع غذاهایی که انتخاب می‌کنید، در مقدار غذاهایی که می‌خورید، در افزایش آگاهی نسبت به عادات غذایی‌تان، در تمرینات ورزشی‌تان، و در واکنش‌های روانی‌تان نسبت به این تغییرات. اگـــر بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی این تغییرات را پشت سر بگذارید (و جملات تاکیدی در این راه شما را کمک می‌کنند)، این برنامه برای شما جوابگو خواهد بود. شما باید تمامی این مطلب را پیش از آن که این برنامه را شروع کنید بخوانید؛ تا هنگامی که وسوسه بعدی شما بیدار می‌شود (که حتماً این اتفاق خواهد افتاد) آمادگی لازم برای انتخاب‌های درست و غلبه بر این وسوسه‌ها یا منحرف کردن آنها را داشته باشید. تغییرات کوچک ولی زیادی را به سرعت انجام ندهید، چند تغییر کافی است.

آماده روبرو شدن با پیامدهای روانی کاهش وزن‌تان باشید. یک جنگ روانی کوچک بین عادت‌های قدیمیتان و جملات تاکیدی جدید پیش خواهد آمد. امید زیادی می‌رود که، راهی برای گذر از این عادات قدیمی یا کم رنگ کردن آنها و رسیدن به رفتارهای بهتر پیدا کنید. اگر قادر به انجام این کار نباشید، فرآیند کاهش وزن متوقف خواهد شد.

جملات تاکیدی که لاغری را به سمت شما جذب خواهند کرد: « من.. ...کیلو وزن دارم. من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم. من علاقه زیادی به لاغری دارم. من لاغرتر که شوم خوشگلتر می‌شوم. در خوردن غذا به هر لقمه‌ای که می‌خورم، دقت می‌کنم. من تنها وقتی که گرسنه هستم غذا می‌خورم. همیشه ممکن است غذاهای زیادی در اطراف من وجود داشته باشد. من به نوع و مزه غذاهایی که می‌خورم توجه بیشتری می‌کنم. ورزش و فعالیت به من در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.» همچنین زمانی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید بگوئید: «من این شکلی هستم. این منم.»

شما باید قسمت جملات تاکیدی را بخوانید ! این قسمت توضیح می‌دهد که چطور این جملات تاکیدی اثربخش می‌شوند و چه چیزهایی باعث بی خاصیت شدن آنها می‌شود. باید بدانید که این جملات تاکیدی مشوق شما هستند. مشوق پیشروی در رژیم، مشوق ترک عادات قدیمی و غیره.

جملات تاکیــــــدی

مواردی که جوابگو هستند و مواردی که اثری ندارند

جملات تاکیدی مثبت نظیر «من عاشق هستم، من ماهی 300000 تومان درآمد دارم، من مایلم که تغییر کنم، من 75 کیلو وزن دارم» و هر چه که با تاکید آن را اعلام می‌کنیم، معمولاً موجب به حقیقت پیوستن این نیتها می‌شوند. البته راه‌ها و محدودیت‌هایی برای به حداکثر رساندن یا خنثی کردن اثرات جملات تاکیدی وجود دارد.

اولین نکته آن است که جملات تاکیدی باید مثبت و رو به جلو باشند، موردی باشد که می‌خواهید اتفاق بیفتد. این جملات تاکیدی بیان‌کننده اهداف شما هستند، مواردی که آرزوی به حقیقت پیوستن آنها را دارید، چیزهایی که از صمیم قلب مایل به داشتن آنها هستید. بهترین کاری که می‌توانید بکنید، بلند بلند اعلام کردن آنهاست.

نبایدها!!
      چیزی که می‌خواهید ا ز شر آن خلاص شوید را به صورت یک عبارت تاکیدی درنیاورید مثل: «من سیگار کشیدن را ترک می‌کنم» یا «من از این اضافه وزن رهایی پیدا خواهم کرد». لحن این جملات باعث می‌شود ایده‌های سیگارکشیدن یا اضافه وزن در ذهن شما فعال شود.

از عبارت «من می‌خواهم» در جملات تاکیدی استفاده نکنید، زیرا واژه «خواستن»، با خود معنی «نداشتن» را به همراه دارد. در نتیجه زمانی که می‌گویید «من ..... را می‌خواهم»، در حال گفتن «مـــن ....... را نـــدارم» هم هستید! (از عبارات «من آرزو می‌کنم» یا «من مایلم» یا «من باید» به جای «من می‌خواهم» استفاده کنید)
      به همین ترتیب، از عباراتی نظیر «من نیاز دارم» استفاده نکنید، زیرا احتمال دارد برای همیشه درگیر نیازتان باقی بمانید!
      تعداد دفعات تکرار . خانم لوئیس هی، متخصص جملات تاکیدی، چند صد دفعه در روز و هر بار یک یا دو جمله تاکیدی را توصیه می‌کند. دیگر متخصصین برنامه‌ای کمی متفاوت را پیشنهاد می‌کنند؛ توصیه آنها فهرستی از جملات متفاوت است که به طور معمول 10 بار، دو نوبت در روز تکرار می‌شوند.

دروغ بزرگ! اگر جمله تاکیدی، «دروغ بزرگی» است، به احتمال زیاد شما باید آن را 400 تا 500 بار در روز بگویید (مثل جمله تاکیدی«من 75 کیلو وزن دارم» موقعی که وزن واقعی شما 100 کیلو است). در چنین مواردی باید شما با تکرار بیش از حد، به خودهیپنوتیزمی بپردازید وگرنه بخشی از وجود شما که دروغ بودن مطالب را می‌فهمد، این جمله تاکیدی را به عنوان یک دروغ شناسایی می‌کند. این خود هیپنوتیزمی که ممکن است شما آن را شستشوی مغزی بنامید، قطعاً برای اثرگذاری این فرآیند لازم است. وقتی که این جملات تاکیدی را صـــدها بار تکرار می‌کنید، بخش کوچکی از وجود شـــما آغاز به گفتن این جمله می‌کند که «ممـــکن است» و این سایه شک است که اجازه تجربه‌ها و عادت‌های تازه را به شما می‌دهد. ناگهان، زمانی که با یک الگوی رفتاری قدیمی مواجه می‌شوید، متوجه می‌شوید که گزینه دیگری نیز برای شما وجود دارد.

جملات تاکیدی بسیار مهم، 400 تا 500 بار در روز تکرار می‌شوند.

جملات تاکیدی ضعیف‌تر، دو نوبت و هر نوبت 10 بار تکرار می‌شوند.

دروغ کوچک! ممکن است دروغ‌های کوچکتری نظیر «من هر ماه همه قبض‌های پرداختنی‌ام را به موقع پرداخت می‌کنم» را تکرار کنید. این تغییر رفتاری بزرگی نیست وگرچه ممکن است یک دروغ به نظر برسد، سخت نیست که خودتان را با آن منطبق کنید و توجه روزانه کمی به آن شما را قادر به انجام این عمل برای ماه آینده می‌کند. اگر این جمله به صورت «مساله‌ای مهم» برایتان در نیامده است، جملات تاکیدی و کم اهمیت با هر بار تکرار دو نوبتی و هرنوبت 10 بار در روز، به نتیجه خواهد رسید.

جملات تاکیدی درست: جملات تاکیدی که در حال حاضر صحت دارند (به عنوان نمونه «من عاشق هستم») را می‌توانید با تکرار 400 تا 500 بار در روز یا دو نوبت 10 تایی تکرار کنید (البته سرعت حالت اول را ندارد). این چنین جملات تاکیدی باعث می‌شوند آن مورد سریعتر و بیشتر در زندگیتان اتفاق بیفتد و هر چه بیشتر این جملات را تکرار کنید، حاصل آن سریعتر و بیشتر در زندگیتان ظاهر خواهد شد.

فرآیند: شما شروع به گفتن یک جمله تاکیدی، صدها بار در روز می‌کنید. در انتها انتظار وقوع چه چیزی را دارید؟ در مدت یک یا دو روز، در برابر این جملات مقاومت می‌کنید؛ شما ممکن است با «مقاومت»، «بازنگری» و یا «تصمیم در باره اینکه این جملات کارا نیستند» مواجه شوید. شما به احتمال زیاد با حداقل یک یا چند دلیل در مورد اینکه چرا در این وضعیت قرار دارید مواجه می‌شوید. معمولاً دلایل زیادی برای اینکه چرا وضعیت حاضرتان این گونه است وجود دارند. اگر می‌خواهید جملات تاکیدی اثرگذار باشند، باید ایده ها و باورهای خود را تغییر دهید. اگر نتوانید یا مایل نباشید این تغییرات لازم را انجام دهید، به طور حتم به زودی جملات تاکیدی را متوقف خواهید کرد و برای این کار خود دلایلی نظیر «این جملات کارا نبودند» را به جای دلیل واقعی «من هنوز برای این مساله آماده نیستم» به کار خواهید برد. ایرادی ندارد، جملاتی را به کار ببرید که درست به نظر می‌رسند، مقاومت در برابر برخی از آنها ممکن است خیلی جدی نباشد و بتوانید حداقل بخشی از تمایلاتتان را ابراز کنید.

تجربه شخصی من. هنگامی که بازگو کردن جمله تاکیدی راجع به وزن خودم را به شکل 500 مرتبه در روز آغاز کردم (در دوره میانسالی‌ام)، طی 24 ساعت احساساتی نظیرخارج از حالت طبیعی بودن، آزرده شدن و بدخلقی را تجربه کردم. متاسفانه این عکس‌العمل نادر نیست، بلکه حالتی است که زیاد اتفاق می‌افتد و باید با آن مقابله کنید. چنین عکس‌العمل‌هایی گویای خودداری فرد از رویارویی با مسائل روانی است. پس، از رویارویی با این شرایط اجتناب نکنید! از خودتان این سوال واضح را بپرسید: «این واقعیت حاضر (اضافه وزن یا هرچیز دیگری که شما می خواهید کنار بگذارید) چرا در زندگی من حضور دارد؟ در مورد من چیزی بود که آن را تهی بودن از خدا می‌نامم. من غذای زیادی می‌خوردم و درونم را انباشته از غذا می‌کردم تا فراموش کنم چقدر از خداوند تهی هستم. پیغام رمز چنین بود که اگر می‌خواهم وزن خود را کم کنم باید خدا را بیشتر وارد زندگی‌ام کنم. البته در آن زمان به طور اتفاقی کتاب «دوستی با خدا» نوشته Walsch را می‌خواندم. خلاصه اینکه جملات تاکیدی بسیار خوب کار می‌کنند. اگر در مواردی این جملات جوابگو نیستند، به احتمال زیاد مقابله ما با تغییرات لازمی که باید در زندگی‌مان اتفاق بیفتد، اجازه ظهور تاثیر این جملات را نمی‌دهد.

اگر به مشکلاتی برخوردید (یا در حال حاضر در یک دوره روان – درمانی هستید)، ممکن است مسیر آرامتر و آسانتری که توجه شما را به رفتارهایتان جلب می‌کند را، با استفاده از جملات تاکیدی تجربه کنید. (به عنوان مثال: من به عادت‌های غذایی‌ام توجه می‌کنم. من به اخلاق‌های بچگانه‌ام توجه می‌کنم. من به خشــم و عصبانیت‌ام توجه می‌کنم. من به نحوه پــــول خرج کردنم توجه می‌کنم و غیــــره)

* * *

اسب رویاهای خود را به راه بیاندازید. به اندامتان پس از لاغری فکر کنید و این که پس از لاغر شدن می‌خواهید چه کنید. لباسهای تازه؟! خوب، از همین لحظه برنامه خرید بگذارید و در ذهنتان خود را در حال امتحان و انتخاب لباس تازه ببینید. دویدن؟ شنا کردن؟ فرقی نمی‌کند. به هر چیزی که می‌خواهید فکر کنید. فراموش نکنید: همواره شما به چیزی دست می‌یابید که بر روی آن تمرکز می‌کنید. اگر شما هیچ رویایی در این زمینه در سر نداشته باشید، به معنی آن است که تمرکز زیادی بر روی آن مساله ندارید و کاهش وزن در چنین شرایطی با احتمال کمتری به وقوع خواهد پیوست.

توجه کنید که معمولاً سه هفته طول می‌کشد تا یک عادت رفتاری جدید توسط بدن یا ذهن شما پذیرفته شود. به همین دلیل، جملات تاکیدی که یک رفتار خاص را مورد توجه قرار می‌دهند، باید حداقل سه هفته گفته شوند.

هفته اول: فقط جملات تاکیدی VIP را بکار ببرید (400 تا 500 بار در روز – وزن آرمانی خود را در جملات وارد کنید). «من.. ..کیلو وزن دارم و به عادت‌های غذایی ام توجه می‌کنم.» در این مدت افکار زیادی در رابطه با غذاهایی که مصرف می‌کنید، الگوهای غذایی و وسوسه‌های غذایی به مغزتان هجوم خواهد آورد. به تمامی آنها توجه کنید. در این هفته شروع به انتخاب‌های ساده‌ای مثل خوردن غذای کمتر و فعالیت بدنی بیشتر کنید. آیا یک روز گفتن جملات تاکیدی خود را فراموش کرده‌اید؟ اگر این اتفاق افتاد، شما در حال مقاومت در برابر این برنامه هستید و نیاز دارید تــلاش متمرکزتری بر روی جملات تاکیدی خود داشته باشید. در این شرایط، تعداد تغییرات رفتاری را کاهش دهید و یا از برنامه شستشوی مغزی ملایم استفاده کنید.

هفته دوم: پس از هفته اول، ممکن است تصمیم بگیرید که جایگزین‌هایی برای جملات تاکیدی هفته اول بیابید و یا تغییرات اندکی در آنها بدهید. مانند: «من.. .... کیلو وزن دارم و به این شکل هستم» (در حالی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید). اگر در هفته اول همه چیز به خوبی پیش رفت، می‌توانید جمله تاکیدی VIP دیگری را اضافه کنید و یا تعدادی حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی خفیف‌تر انتخاب کنید و آنها را روزی دو دفعه و هر دفعه10 بار تکرار کنید. خوردن کمتر و فعالیت بیشتر را ادامه دهید. این جملات تاکیدی شما را به سمت ایجاد تغییرات محسوسی هدایت می‌کنند.

آیا جملات تاکیدی اثربخشی خود را از دست داده اند؟ پس از گذشت چند هفته، طبیعی است که این جملات مقداری از اثربخشی خود را از دست بدهند. آنها را تغییر دهید ولی با هدف نهایی یکسان. مثلاً به جای جمله «من عاشق هیکلم هستم» جمله« من عاشق هیکل متناسب خودم هستم» را به کار ببرید و خود را در وزن نهایی خود تجسم کنید.

یک مورد به ظاهر منفی که وقوع آن اجتناب ناپذیر است، توقف مقطعی کاهش وزن است. در زمانی که شما تازه ورزش خود را آغاز کرده اید، بدن شما سطوح و مواد چربی را در بدن تبدیل به ماهیچه می‌کند، که وزن بیشتری از شکل قبلی خود، دارند. به این ترتیب در مدت 2 یا 3 هفته، در حالی که غذای کمتری می خورید و ورزش بیشتری می کنید، وزن شما پایین نخواهد آمد ؛ حتی ممکن است در این مدت 5/0 یا 5/1 کیلو وزنتان بالا برود. نگران نباشید و به کالری‌هایی که این ماهیچه‌های تازه در آینده خواهند سوزاند فکر کنید. بله، این اتفاق حتماً خواهد افتاد!

هفته سوم: آیا جملات تاکیدی هفته پیش برایتان آسان بودند؟ اگر چنین بوده، یک جمله تاکیدی VIP دیگر هم اضافه کنید (اما نه بیش از 2 جمله VIP در هر زمان). و یا می‌توانید حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی ساده‌تر را در نظر بگیرید و آنها را دوبار در روز و هر بار 10 دفعه تکرار کنید. اگر هفته دوم برای شما بسیار سخت گذشته است، یک یا دو هفته از افزودن جمله جدید خودداری کنید و بر سر همین برنامه بمانید. به خوردن غذای کمتر و ورزش بیشتر ادامه دهید اما بیش از نیم کیلو در هفته وزن کم نکنید. بسیاری از افراد خوردن کالری کمتر و بالا بردن میزان ورزش را بهترین راه‌حل برای این منظور می‌دانند. جملات تاکیدی جاری، شما را به بهترین و مناسبترین برنامه برایتان رهنمون خواهد کرد.

هفته چهارم و پس از آن: مانند هفته سوم ادامه دهید. به تدریج به وزن نهایی مطلوبتان دست خواهید یافت.

راه‌های بالا بردن شانس برای پایین آوردن وزن

اثربخش‌ترین راه برای بالابردن شانس کاهش وزن، تقویت توانایی ذهنی درمقابله با مسائلی است که این کاهش وزن برای شما به وجود آورده است. تمامی ابزارهای کمک به خود را، تا آنجا که می‌توانید و می‌شناسید، بکار گیرید. کارهایی مانند مقاله‌نویسی، تمرکز، رویابافی، به یاد آوردن و داستان‌سازی و غیره. درمان‌های گروهی هم معمولاً خوب جواب می‌دهند. اگر در یک دوره روان- درمانی به سر می‌برید، از پزشک خود بپرسید آیا تکرار جملات تاکیدی 400 تا 500 بار در 24 ساعت قبل از هر جلسه اشکالی ندارد؟ اگر چنین است، جلسه خود را به طریق معمول، شاید حتی بدون هیچ حرفی از کاهش وزن، ادامه دهید. این رفتار باعث می‌شود که دوره روان- درمانی شما در جهت حل مشکلات مربوط به کاهش وزنتان پیش برود.

وقتی پیامدهای این کاهش وزن پیش می‌آیند، که حتماً پیش خواهد آمد، بهتر است که تمامی این مقاله را خوانده باشید. این پیش آگاهی احتمال رها کردن برنامه کاهش وزن را از جانب شما پایین می‌آورد.

هدف از این برنامه کاهش وزن، آرام‌تر پیش رفتن است، این برنامه، استرس و فشار روانی دوره کاهش وزن، را کم می‌کند و برای میلیون‌ها نفر کاربرد دارد، زیرا پیامدهای روانی کاهش وزن، گاهی به همان سرعت برنامه‌های کاهش وزن حل نمی‌شوند و اگر به این مسائل پرداخته نشود و یا دور زده شوند، برنامه کاهش وزن دیر یا زود بی‌اثر خواهد شد. روش حاضر، روش لاک‌پشتی برای نیل به هدف نهایی است. اگر می‌توانید ابتدا روش سریع را امتحان کنید، اما اگر این روش پاسخگو نبود، آماده جابجایی با این روش باشید.

جملات تاکیدی برنامه شستشوی مغزی ملایم: هـــرگز جملات تاکیدی نهایی که در برنامه ســریعتر به کاربرده می‌شوند را استفاده نکنید («وزن ایده‌آل من.. .. کیلو است» یا «انـــدازه ایده‌آل کمر من ... سانتی متر است»). به جای این جملات، جملات تاکیدی برای اهداف کوتاه‌مدت را بکار گیرید: «من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم». «من به هر لقمه غذا در زمان ناهار توجه می‌کنم».

جملات تاکیدی اهداف کوتاه‌مدت: «من 5 نوبت میوه و سبزی در طول روز می‌خورم». «من یک لیوان آب پیش از هر وعده غذا می‌خورم». «من سه بار در هفته 10 دقیقه ورزش می‌کنم».

جملات تاکیدی که لاغری را به سمت شما جذب خواهند کرد: «من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم. من علاقه زیادی به لاغرشدن دارم. اندام لاغر من بسیار جذاب است. در خوردن غذا به هر لقمه‌ای که می‌خورم، دقت می‌کنم. من تنها وقتی که گرسنه هستم غذا می‌خورم. همیشه ممکن است غذاهای زیادی در اطراف من وجود داشته باشد، من به نوع و مزه غذاهایی که می‌خورم توجه بیشتری می‌کنم. ورزش و فعالیت به من در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند». همچنین زمانی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید بگوئید: «من به این شکل هستم. این منم»

* * *

اسب رویاهای خود را به راه بیاندازید. به اندامتان پس از لاغری فکر کنید و این که پس از لاغر شدن می‌خواهید چه کنید. لباس‌های تازه؟ خوب، از همین لحظه برنامة خرید بگذارید و در ذهن‌تان خود را در حال امتحان و انتخاب لباس تازه ببینید. دویدن؟ شنا کردن؟ فرقی نمی‌کند. به هر چیزی که می‌خواهید فکر کنید. فراموش نکنید: همواره شما به چیزی دست می‌یابید که بر روی آن تمرکز می‌کنید. اگر شما هیچ رویایی در این زمینه در سر نداشته باشید، به معنی آن است که تمرکز زیادی بر روی آن مساله ندارید و کاهش وزن در چنین شرایطی با احتمال کمتری به وقوع خواهد پیوست.

برای تغییر کردن آماده باشید: در نوع غذاهایی که انتخاب می‌کنید، در مقدار غذاهایی که می‌خورید، در افزایش آگاهیتان نسبت به عادات غذاییتان، در تمرینات ورزشیتان، و در واکنش‌های روانی‌تان به این تغییرات. اگر بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی این تغییرات را پشت سر بگذارید، این برنامه برای شما جوابگو خواهد بود.

توجه کنید که معمولاً سه هفته طول می‌کشد تا یک عادت رفتاری واقعاً به وسیله بدن یا ذهن شما پذیرفته شود. به همین دلیل، جملات تاکیدی که یک رفتار خاص را ترویج می‌دهند، باید حداقل سه هفته تکرار شوند. اگر تغییرات رفتاری اندک بودند، دو جمله تاکیدی VIP که 400 تا 500 بار در روز تکرار شوند مفید است.

هفته اول: فقط جملات تاکیدی VIP را بکار ببرید (400 تا 500 بار در روز) «من به عادت‌‌های غذایی‌ام توجه بیشتری می‌کنم». در این هفته افکار زیادی در رابطه با غذاهایی که مصرف می‌کنید، الگوهای غذایی و وسوسه‌های غذایی به مغزتان هجوم خواهد آورد. به تمامی آنها توجه کنید. اگر همه چیز خوب پیش رفت، شروع به انتخاب‌های ساده‌ای مثل خوردن غذای کمتر بکنید. تغییرات کوچک ولی زیادی را به سرعت انجام ندهید. چند تغییر کافی است. هدف این هفته رژیم، کاهش وزن نیست بلکه تنها توجه به چیزهایی است که قبلاً نمی‌دیدید. آیا یک روز گفتن جملات تاکیدی خود را فراموش کرده‌اید؟ اگر این اتفاق افتاده است، شما در حال مقاومت در برابر این برنامه هستید و نیاز دارید تــلاش متمرکزتری بر روی جملات تاکیدی خود داشته باشید. در این شرایط، تعداد تغییرات رفتاری را کاهش دهید و یا موقتاً ایده کاهش وزن را کنار بگذارید. اگر مجبور شدید که این برنامه را کنار بگذارید، ناامید نشوید! شاید این برنامه برای شما مناسب نیست یا زمان نامناسبی را برای انجام آن انتخاب کرده‌اید.

هفته دوم: یک عادت غذایی که مایل هستید هم اکنون آن را عوض کنید و یا یک راه که اکنون دوست دارید در پیش بگیرید را انتخاب کنید و آن را به جملات تاکیدی هفته اول خود بیافزایید: «من به عادت‌های غذایی توجه می‌کنم، به ویژه به خوردن شیرینی» یا «من به عادت‌های غذایی‌ام توجه می‌کنم و هفته‌ای سه بار پیاده‌روی‌های سریع 10 دقیقه‌ای انجام می‌دهم». این جملات تازه را حداقل سه هفته یا تا هنگامی که تصمیم گرفتید هدفتان را عوض کنید، تکرار کنید. اگر و فقط اگر در هفته دوم احساس راحتی می‌کنید، تصمیم‌گیری در مورد خوردن غذای کمتر و انجام حرکت‌های ورزشی بیشتر را ادامه دهید.

آیا جملات تاکیدی اثربخشی خود را از دست داده اند؟ پس از گذشت چند هفته، طبیعی است که این جملات مقداری از اثربخشی خود را از دست بدهند. آنها را تغییر دهید ولی با همان هدف. مثلاً به جای جمله «من عاشق هیکل خودم هستم» جمله «من عاشق اندام متناسب خودم هستم» را به کار ببرید و خود را در وزن ایده‌آل خود تجسم کنید.

هفته سوم: آیا جملات تاکیدی هفته دوم آسان بودند؟ اگر چنین بوده، یک جمله تاکیدی VIP دیگر هم اضافه کنید. و یا حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی ساده‌تر بیافزایید؛ که دو دفعه در روز و هر دفعه 10 بار آنها را تکرار کنید. اگر هفته دوم برای شما بسیار سخت گذشته، یک یا دو یا سه هفته پیش از افزودن جمله جدید صبر کنید. اگر همه چیز در این سه هفته خوب پیش رفته به خوردن غذای کمتر و ورزش بیشتر ادامه دهید. جملات تاکیدی جاری، شما را به بهترین و مناسب‌ترین برنامه رهنمون خواهد کرد.

هفته چهارم و پس از آن: مانند هفته سوم ادامه دهید. به تدریج به وزن نهایی مطلوب‌تان دست خواهید یافت.

19. 3 کاربر، ارسال رهاجان را لایک کرده اند:

khatereh58 (25 اسفند 1393),mahrokh (25 اسفند 1393),maryam12 (25 اسفند 1393)

رهاجان آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.32
      قد
      156
      وزن شروع
      81
      وزن هدف
      55
      وزن فعلی
      55
      حالت من
      Khejalati
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      رژیم لاغری متعادل و اصولی
      یك رژیم متعادل رژیمى است كه تمام نیازهاى بدن را به مواد مغذى تامین كند و طورى نباشد كه سلامت فرد را به خطر اندازد و عوارض سویى نظیر سردرد، ضعف و یا ریزش مو را به دنبال داشته باشد.
      همچنین باید در تنظیم رژیم علایق غذایى هر فرد، سن، شرایط اقتصادى و شرایط پزشكى وى در نظر گرفته شود و در پایان باید گفت كه این رژیم باید قادر به تامین نیازهاى تغذیه اى فرد باشد یعنى حاوى غذاهایى باشد كه از تمام گروه هاى غذایى انتخاب شده اند.در چنین رژیمى حتى الامكان از ذخایر چربى فرد براى تامین انرژى استفاده مى شود. باید بدانیم كه رژیم هاى غذایى كه در مدت طولانى تر كاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب را میسر مى سازند رژیم هاى بهترى بوده و امكان برگشت وزن در آنها بسیار كم است.

بهترین نوع رژیم، رژیمى است كه توزیع كالرى در آن به صورت زیر است :
      ?? درصد از كالرى دریافتى از منابع كربوهیدراتى (ترجیحاً كربوهیدرات هاى پیچیده مثل نان و برنج ).
      ?? درصد از كالرى دریافتى از منابع پروتئینى (انواع گوشت ها، لبنیات و حبوبات).
      ?? درصد از كالرى دریافتى از منابع چربى (انواع روغن ها، مغزها و سس ها).

به نظر مى رسد كه كاهش چربى رژیم هر چقدر بیشتر باشد، فرد سایز بیشترى كم مى كند. بنابراین اگر به دنبال سایز كم كردن هستید توصیه من به شما این است كه چربى هاى رژیم خود را محدود كنید.
      در رابطه با رژیم كاهش وزن توصیه من به شما این است كه هرچیزى كه در دهان شما مزه شیرینى دارد (قند، شكلات، شكر، شیرینى، كیك، آبنبات و...) را از رژیم غذایى خود حذف كنید، از غذاهاى سرخ كرده و پركالرى (نظیر چیپس، نوشابه ، مایونز، كله پاچه و ...) پرهیز كنید و حتى الامكان پوست مرغ و چربی گوشت را جدا كنید و در هنگام طبخ از روش هایى نظیر آب پز كردن، طبخ در فر یا ماكروویو و یا كباب كردن استفاده كنید.
      حتماً قبل از وعده غذایى اصلى به خوردن مواد پرفیبر نظیر سالاد، كدو و ... بپردازید. من سالاد كلم یا كاهو را همراه با آب لیموى تازه یا سركه سیب توصیه مى كنم. سركه سیب علاوه بر تاثیر بر لاغرى تاثیرات زیادى بر پوست و زیبایى دارد ( حتى الامكان از سركه هاى فرآیند شده بپرهیزید). همچنین نوشیدن آب به میزان حداقل 8 لیوان در روز را فراموش نكنید.

در پایان بهتر است كه بدانیم براى خانم ها رژیم هاى زیر 1200 كالرى و براى آقایان زیر 1400 كالرى توصیه نمى شود و بهترین رژیم ها آنهایى است كه در 6-5 وعده غذایى تنظیم شده باشد و براى كاهش عوارض جانبى، كاهش وزن نباید بیشتر از 2 تا 4 كیلوگرم در ماه باشد. براى جلوگیرى از عادت كردن بدن، از استفاده بى اراده از رژیم های متعدد باید پرهیز كرد یعنى اینطور نباشد که چند هفته فرد در رژیم باشد و بعد آن را رها كند.
      همچنین باید كاهش كالرى طورى باشد كه به تدریج به كالرى پائین تر رسید تا بر اساس كاهش كالرى كاهش وزن صورت بگیرد.

آخرین موردى كه بحث در مورد آن را لازم مى دانم موضوع ورزش است. در واقع ورزش نه تنها در مورد كاهش وزن بلكه در تمام موارد براى حفظ سلامتى بسیار كارآمد است. اما ما مى خواهیم راجع به تاثیرات شگرف آن همراه با رژیم غذایى صحبت كنیم. در حقیقت براى كاهش وزن ورزش نباید كمتر از 3 بار در هفته و هر بار كمتر از 20 دقیقه باشد. بهترین حالت 3 بار در هفته و هر بار 45 دقیقه (مثلا پیاده روی ) است كه فرد با توجه به توانایى هاى خود مى تواند مدت آن را به تدریج افزایش دهد تا به زمان مورد نظر دست یابد.

21. 3 کاربر، ارسال رهاجان را لایک کرده اند:

khatereh58 (25 اسفند 1393),mahrokh (25 اسفند 1393),maryam12 (25 اسفند 1393)

khatereh58 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      135
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      قد
      165
      وزن شروع
      85
      وزن هدف
      هدف به ترتیب 80 بعد 75 بعد 70 و در اخر 65
      وزن فعلی
      80
      حالت من
      Gig
      مرسی رها جون
      چققققققققققققدددددددددددد رررررررررررررررررررررررر زیاااااااااااااااد و مفففففففففففییییییییییید بود بسیییییییییییییی
      شک نکن
      درست در لحظه ی آخر
      در اوج توکل و در نهایت تاریکی
      نوری نمایان میشود
      معجزه ای رخ میدهد
      وچه زیبا خدا از راه میرسد....

23. 2 کاربر، ارسال khatereh58 را لایک کرده اند:

mahrokh (25 اسفند 1393),maryam12 (25 اسفند 1393)

• صفحه 37 از 87
  • نخستنخست
  • ... 27353637383947 ...
  • آخرینآخرین