شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: چرا دوست مجرّد و صمیمی آلیسا باعث شکل گیری خیانت همسرش می شود

estenad آواتار ها
    کاربر تازه وارد

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00

چرا دوست مجرّد و صمیمی آلیسا باعث شکل گیری خیانت همسرش می شود

حمید ایروانی مدرس مهارتهای زندگی سالم و یکی از مشاورین موفق گروه درس زندگی از تجربياتش در زمينه مشاوره خيانت همسران و برملا كردن دست مرد خيانتكار مي گويد
    متأسفانه بسیاری از زنان و حتی مشاورین خانواده تصور می کنند عامل اصلی خیانت مردان، عدم رضایت از رابطه جنسی با همسرشان است اما این عامل تنها ۸ درصد در خیانت آنها نقش داشته است،بنابراین کدام عامل نقش بسیار مهمی در خیانت مرد به همسر خود دارد!!؟؟
    خانم آلیسا دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف در جلسه حضوری می گفت: آقای حمید ایروانی من هم همانند بسیاری از زنان تصور می کردم، قصه خیانت برخی از مردان تنها در فیلم ها و کتابهاست و هرگز در زندگی آنها رخ نمی دهد. حدود یک سال پیش و زمانی که دانشجوی سال سوم رشته مهندسی نرم افزار بودم با یکی از همکلاسی هایم ازدواج کردم. هنوز شش ماهی از ازدواجمان نگذشته بود که متوجه شدم همسرم با یکی از دوستان صمیمی ام که دانشجوی مهندسی صنایع همان دانشگاه است، رابطه دارد.
    به ایشان عرض کردم: آمارهای مراجعین ما در گروه درس زندگی نشان می دهد که از هر ده مراجعه کننده زنی که همسرشان به آنها خیانت کرده است، ۷ مراجع حتی یک درصد هم به ذهنشان خطور نمی کرده که با خیانت همسر خود مواجه شوند.
    آلیسا ادامه داد: بله اکنون باید اعتراف کنم که حق با شماست، تجربه تلخ خیانت مردی که من با عشق و شوق بسیار او را به همسری برگزیده ام برای من که بیشتر به درس و دانشگاه مشغولم و این اتفاقات را تنها متعلق به فیلم ها و داستان های تخیلی می دانستم،بسیار بعید و دور از ذهن است. اما باید اعتراف کنم که زندگی ام دارد از دستم می رود. همسرم گستاخی را به جایی رسانده است که وقتی یک روز با او تماس گرفتم و گفتم که چرا دیشب به خانه نیامده؟ پاسخ داد: من و دوست دخترم به مسافرت آمده ایم و تا آخر هفته هم نمی توانم به خانه بیایم؛ با آن دختر هم که صحبت می کنم می گوید که تو مناسب همسرت نیستی و بهتر است از او جدا شوی!
    آقای حمید ایروانی، پیش از آنکه با شما و گروه درس زندگی آشنا شوم به چند مشاور مراجعه کردم همگی آنها اظهار می داشتند که همسرت دچار تنوع طلبی جنسی است و بهتر است از او جدا شوی، حتی یکی از آنها می گفت: مردان هر ۵۲ ثانیه و زنان هر روز فقط یکبار به رابطه جنسی فکر می کنند و سپس با لحنی تمسخرآمیز اظهار می داشت: بسیاری از مردان به این دلیل به همسرشان خیانت می کنند که غریزه تولیدمثل آنها می گوید شما می بایست با تعداد هرچه بیشتری زن در ارتباط جنسی باشید تا بقای نسل انسان را تامین سازید.
    البته آقای ایروانی! همسر برادرم که صاحب یک مزون و سالن زیبایی در شمال تهران است، پیشنهاد داد که برای حل مشکلم با شما در گروه درس زندگی نیز مشورت نمایم به همین دلیل هم اکنون اینجا هستم.البته باید اعتراف کنم که علیرغم اینکه خیانت همسرم ضربه روحی سنگینی به من وارد کرده و باعث شده تا افت روحی و تحصیلی شدیدی پیدا کنم و ترم قبل را نیز مشروط شوم اما هنوز هم او را دوست دارم و می خواهم زندگی ام را حفظ کنم.
    در عین حال چیزی که مرا خیلی آزار می دهد این است که همواره برای آنچه که زندگی مشترک من و همسرم را نابود کرده است به دنبال دلیل می گردم و هنوز نمی توانم باور کنم چرا یکی از بهترین دوستانم که در روزهای سخت زندگی در کنارش بودم و بارها به او کمک کرده ام، اینگونه با زندگی من بازی کرده است. راستش را بخواهید من همچنان به همسرم علاقه دارم و با شناختی که از او دارم تصور می کنم که فریب این دختر را خورده است.
    به آلیسا عرض کردم: ما با دو مقوله در مورد موضوع شما مواجه هستیم. یکی آنکه قطعاً شما روزی تصویر خیانت همسر را در ذهنتان ساخته بودید که اکنون رخ داده است. چون خودتان فرمودید که تصور می کردید خیانت همسر مخصوص فیلم ها و کتابهاست و شامل من نخواهد شد در واقع شما با نفی یک رویداد منفی و شاید هم سرزنش افراد خیانتکار، آنرا بسوی خود جذب کرده اید و این یعنی که ارتعاشات ذهنی تان باعث شکل گیری یک رویداد واقعی یعنی خیانت شوهر شده است. لذا با متدی که به شما خواهم آموخت باید این قسمت ماجرا را در ذهنتان حل کنیم تا هم شما به آرامش لازم برسی و هم آن دخترخانم را از زندگی تان خارج کنیم.
    خانم آلیسا گفت: اکنون که به گذشته می اندیشم می بینم بله حق با شماست، من در ذهنم بارها مردان و زنانی که به همسران خود خیانت می کردند را سرزنش می کردم اما هیچگاه تصور نمی کردم سرزنش کردن یک چیز، باعث وقوع آن در زندگی ام بشود، من از اکنون برای اجرای روشهای شما آماده ام.
    به ایشان عرض کردم: من و همکارانم در گروه درس زندگی بارها به شرکت کنندگان در کارگاه آموزشی هدایت صحیح ارتعاشات ذهنی تاکید می کنیم که باید مراقب جهت دهی افکار خود باشند و روش صحیح مدیریت ذهن را بدانند تا به چنین مشکلاتی گرفتار نشوند.
    اما نکته دوم که به خیانت همسرتان برمی گردد را باید بصورت دقیق تر و از جانب همسر شما نیز بررسی کنم، لذا از آلیسا خواستم تا همسرش را برای مشاوره به دفتر بیاورد، اما آلیسا گفت که شوهرش اعتقادی به مشاور ندارد و قطعاً نخواهد آمد. به همین جهت در همان جلسه از خانم جوان تقاضا کردم تا شماره همراه همسرش را بگیرد که بتوانم با او صحبت کنم. خوشبختانه بعد از دقایقی صحبت، همسر وی را برای مراجعه حضوری متقاعد کردم.
    در جلسات بعدی که با حضور همسر آلیسا برگزار شد، عامل اصلی خیانت مرد را شناسایی کردم. بر خلاف تصور بسیاری از زنان و مشاورین خانواده که تصور می کنند عامل اصلی خیانت مردان عدم رضایت جنسی از همسر خود است متوجه شدم که مرد جوان به علت عدم رضایت عاطفی به زن خود خیانت کرده است، عاملی که بیش از ۴۸ درصد در خیانت مردان نقش دارد و در واقع مهمترین دلیل خیانت مردان است.
    همین عامل هم باعث شده است تا دوست آلیسا بتواند براحتی پسر جوان را بسوی خود جذب کند. همسر آلیسا در جلسات حضوری بارها اسم دوست دخترش را می برد و از نظر عاطفی او را برتر از آلیسا می دانست، اما خانم جوان همانطور که خودش هم در صحبتهایش اشاره کرده بود، بیشتر به درس و دانشگاه اهمیت می داد تا رابطه عاطفی خود با همسرش.
    خوشبختانه در طی جلسات متوالی موفق شدم ذهن مرد جوان را از دوست دخترش دور نموده و او را به بازسازی رابطه عاطفی خود با آلیسا ترغیب کنم ، البته از طرفی از آلیسا خواستم تا نزد همکار عزیزم آقای مهدی آریافر رفته و مهارتهای وفادارسازی همسر را بیاموزد. مهارتهایی که کمک بسیاری به این خانم جوان نمود تا بتواند خلأ عاطفی ایجاد شده میان خود و همسرش را بخوبی پرکند. بگونه ای که مرد جوان در یکی از جلسات اعتراف کرد که همسرش خیلی تغییر کرده است و حتی از دوست دختر سابقش هم مهربان تر و عاطفی تر شده است.
    دوست دختر سابق مردجوان هم که احساس می کرد او را از دست داده است چندین نوبت در جاهای مختلف اقدام به فحاشی به او و آلیسا نموده و شخصیت واقعی خود را نشان می دهد اما اینکارها باعث می شد تا همسر آلیسا بیشتر از قبل به اشتباه خود در ایجاد رابطه با چنین فردی پی ببرد.
    بسیاری از مردم در گوشه و کنار می گویند: آقای حمیدایروانی ما تفکرات گروه درس زندگی را در ترمیم زندگی افرادی که همسرشان به آنها خیانت کرده است، نمی پسندیم چون شما با اینکارتان، حرکت زشت افراد خیانتکار را تایید می کنید و به آنها فرصت تکرار خیانت می دهید. اما من همواره به آنها لبخند می زنم و می گویم برای تفکر شما احترام قائلم اما به این نیز معتقدم که من و گروه درس زندگی نیز بی نقص و اشتباه نیستیم اما می خواهیم بخشی از جریان مثبتی باشیم که بجای فروپاشی زندگی مردم، فرصتی دوباره به بهبود روابطشان بدهیم و به کسب آرامش و لذت بردن از زندگی شان کمک کنیم.

2. 2 کاربر، ارسال estenad را لایک کرده اند:

bande (01 شهریور 1394),راضیه23 (01 شهریور 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار