شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: رازیانه: راز سلامتی شما

nassim آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    210
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.31
    قد
    168
    وزن شروع
    111
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    102
    حالت من
    ShadOsarhal

رازیانه: راز سلامتی شما

رازیانه: راز سلامتی شما

مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی
    در طب سنتی و گیاه‌درمانی بیشتر از تخم رازیانه استفاده می‌شود و آن هم به صورت جوشانده و یا عصاره‌ی روغنی.
    نفخ می‌کنید؟ فشارخونتان بالاست؟ اضافه‌وزن دارید؟ یبوست دست از سرتان بر نمی‌دارد؟ از قدیم گفته‌اند مشکلی نیست که راه حل نداشته باشد. برای رفع تمام این مشکلات می‌توانید رازیانه را به سبد خرید و بشقاب‌هایتان اضافه کنید. این گیاه تمام خواص سبزی‌ها و ادویه‌ها را یکجا دارد. با ما باشید تا بیشتر با خواص رازیانه آشنا شوید.

تخم رازیانه و هزاران خاصیت
    در طب سنتی و گیاه‌درمانی بیشتر از تخم رازیانه استفاده می‌شود و آن هم به صورت جوشانده و یا عصاره‌ی روغنی. تخم رازیانه خواصی دارد که برای مقابله با مشکلات گوارشی مانند دل پیچه و یا درمان نفخ موثر است. اگر بچه شیر می‌دهید و فکر می‌کنید شیرتان کم است نیز می‌توانید به تخم رازیانه اعتماد کنید. به خاطر اینکه این گیاه باعث ترشح بیشتر شیر می‌شود.

رازیانه دوستدار تناسب اندام شما
    هر 100 گرم از این گیاه حدود 30 کیلوکالری انرژی به بدن می‌رساند و می‌بینید که زیاد نیست. در واقع رازیانه یک سبزی کم کالری محسوب می‌شود. چون 90 درصد آن را آب تشکیل می‌دهد. رازیانه سیری طولانی مدتی ایجاد کرده و برای همین شما را از پرخوری و ریزه‌خواری دور می‌کند. این سبزی پرخاصیت سرشار از پتاسیم است به همین دلیل هم بین سبزیجات دیورتیک یا همان ادرارآور جا دارد. اگر از احتباس آب رنج می‌برید یعنی اینکه بدنتان حالت پف کرده دارد نیز می‌توانید به این سبزی اعتماد کنید. چون مازاد آب جمع شده در بافت‌ها را از طریق ادرار از بدن خارج می‌کند.

رازیانه دوست استخوان‌هایتان
    رازیانه حاوی مواد معدنی زیادی است. در واقع این سبزی منبع خوب کلسیم به اضافه‌ی پتاسیم می‌باشد. اگر به هر دلیلی علاقه ای به مصرف محصولات لبنی ندارید و دنبال منابع دیگر کلسیم می‌گردید رازیانه را دریابید. این سبزی منبع گیاهی کلسیم محسوب می‌شود. هر 100 گرم رازیانه حاوی حدود 40 تا 45 میلی‌گرم کلسیم است. پتاسیم موجود در این سبزی اجازه نمی‌دهد که کلسیم از بدن دفع شود. نتایج پژوهش‌هایی که روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شده نشان می‌دهد مصرف رازیانه احتمال از بین رفتن ترکیبات استخوانی را کاهش می‌دهد برای همین هم استحکام استخوان‌ها بیشتر می‌شود. اگر نمی‌خواهید به این زودی‌ها پوکی استخوان بگیرید حتماً رازیانه را به سبد خریدتان اضافه کنید.

رازیانه سرشار از ویتامین مورد نیاز خانم‌ها
    رازیانه سرشار از ویتامین B9 می‌باشد که برای خانم‌ها لازم و ضروری است. به ویتامین B9 اسیدفولیک نیز می‌گویند و معمولاً بدن خانم‌ها با کمبود این ویتامین مواجه می‌شود. مخصوصاً در دوره‌ی بارداری مصرف زیاد این ویتامین برای جلوگیری از نقص‌های مادرزادی جنین لازم است.

در برخی موارد کم خونی خانم‌ها تنها به دلیل کمبود آهن نیست بلکه کمبود ویتامین B9 نیز می‌تواند با کم خونی آن‌ها ارتباط داشته باشد. در نهایت باید بدانید که ویتامین B9 مانند دیگر اعضای خانواده‌ی ویتامین B در خلق و خوی ما تأثیر دارد. کمبود آن باعث کم حوصلگی و بد خلقی می‌شود. اگر می‌خواهید همیشه بانشاط و سرحال باشید رازیانه را دریابید.

رازیانه برای آن‌هایی که از یبوست رنج می‌برند
    رازیانه نیز مانند اکثر سبزیجات حاوی فیبر می‌باشد. رازیانه حاوی 3 تا 4 درصد فیبر است. خوشبختانه فیبرهای این سبزی از نوعی است که با روده‌ها سازگارتر است و مشکلی ایجاد نمی‌کند. حتماً می‌دانید که مصرف کافی فیبرهای غذایی برای دفع راحت و خلاص شدن از دردسرهای یبوست لازم است.

البته باید توجه داشته باشید که این سبزی می‌تواند ایجاد آلرژی بکند به خصوص در بین افرادی که به گرده‌ی گل حساسیت دارند. بهتر است بچه‌ها از مصرف این سبزی خودداری کنند.

رازیانه برای کنترل فشارخون
    این خاصیت رازیانه همچنان به میزان پتاسیم آن مربوط می‌شود. همان طور که گفتیم رازیانه یکی از منابع غذایی پتاسیم محسوب می‌شود. هر 100 گرم از این سبزی حاوی 400 تا 500 میلی‌گرم پتاسیم می‌باشد. مصرف 150 تا 200 گرم رازیانه می‌تواند به راحتی 15 تا 20 درصد نیاز روزانه‌ی ما به پتاسیم را تامین کند. برای همین هم رازیانه می‌تواند تعادلی بین سدیم و پتاسیم بدن ایجاد کند که برای تنظیم فشارخون لازم است. برای اینکه فشارخونتان کنترل شود حتماً مصرف سدیم (نمک) را کاهش داده و مصرف پتاسیم را بیشتر کنید. خوشبختانه مصرف رازیانه یکی از روش‌های مطمئن برای بالا بردن میزان پتاسیم بدن می‌باشد.

منبع:tebyan.net
    هيچ چيزی خوشمزه تر از احساس لاغری نيست

2. 3 کاربر، ارسال nassim را لایک کرده اند:

fatemeh_m (05 تیر 1393),mahrokh (03 تیر 1393),somy (03 آذر 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

mahrokh آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    495
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    1.44
    قد
    163
    وزن شروع
    121.500
    وزن هدف
    هدف اول ..وزن99 .هدف دوم ..79...هدف سوم 60
    وزن فعلی
    82
    حالت من
    Khoshhal
    مرسی نسیم جونمیه سوال به چه شکل میشه مصرف کرد برای تناسب اندام؟باید جوشوند یا چای اماده اش هست؟؟؟؟؟؟؟
    If i could pull down the rainbow i would write your name on it and put it back in the sky to let every body know how colourful my life is with friends like you

5. کاربر زیر پست mahrokh را لایک کرده است:

nassim (04 تیر 1393)

خوشه آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.16
    قد
    165
    وزن شروع
    81
    وزن هدف
    55
    وزن فعلی
    57.5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahrokh نمایش پست ها
    مرسی نسیم جونمیه سوال به چه شکل میشه مصرف کرد برای تناسب اندام؟باید جوشوند یا چای اماده اش هست؟؟؟؟؟؟؟
    عزیزم مثل دونوش ها استفاده میشه و بسیار پرخاصیته. باید یه قاشق حدودا بریزی تو قوری و دم کنی وبعد با هرچی دوس داشتی میل کنی مثل عسل یا خرما یا خالی.
    راه دیگه اش آسیاب کردن و و استفاده در سالاد یا هر غذایی که دوس داری.

- - - Updated - - -

عزیزم مثل دونوش ها استفاده میشه و بسیار پرخاصیته. باید یه قاشق حدودا بریزی تو قوری و دم کنی وبعد با هرچی دوس داشتی میل کنی مثل عسل یا خرما یا خالی.
    راه دیگه اش آسیاب کردن و و استفاده در سالاد یا هر غذایی که دوس داری.

7. 2 کاربر، ارسال خوشه را لایک کرده اند:

mahrokh (04 تیر 1393),nassim (04 تیر 1393)

nassim آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    210
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.31
    قد
    168
    وزن شروع
    111
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    102
    حالت من
    ShadOsarhal
    ماهرخ جون اونایی که خوشه جون گفت کاملا درسته به علاوه میشه عرق رازیانه هم استفاده کرد.من الان تهیه کردم و بعد از پریود تا پریود بعدی میتونی هر شب یا یک شب در میون نصف استکان مصرف کنی.
    هيچ چيزی خوشمزه تر از احساس لاغری نيست

9. کاربر زیر پست nassim را لایک کرده است:

mahrokh (04 تیر 1393)

mahrokh آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    495
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    1.44
    قد
    163
    وزن شروع
    121.500
    وزن هدف
    هدف اول ..وزن99 .هدف دوم ..79...هدف سوم 60
    وزن فعلی
    82
    حالت من
    Khoshhal
    lمرسی خوشه جون مرسی نسیم جون ....حتما تهیه میکنم استفاده میکنم نتیجه اش رو میگم مرسییییییییییییییییی
    If i could pull down the rainbow i would write your name on it and put it back in the sky to let every body know how colourful my life is with friends like you

11. کاربر زیر پست mahrokh را لایک کرده است:

nassim (04 تیر 1393)

سفید برفی آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    40
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.10
    قد
    155
    وزن شروع
    93
    وزن هدف
    هدف اول85
    وزن فعلی
    90
    حالت من
    Gig
    سلام دوست جونیا // با تشکر از نسیم جون با این مقاله عالی با اجازه از ایشون بگم که رازیانه یک گیاه هورمونی می باشد که خودتون میدونید که گیاهانی که هورمونی(رازیانه - بومادران- مریم گلی) هستند کلا واسه خانومها عالی هستن وباعث تنظیم هورمونهای جنسی میشن وکیست ومشکلات ناشی از اون رو از بین میبرن و بدن هم خوش فرم می کنند

- - - Updated - - -

سلام دوست جونیا // با تشکر از نسیم جون با این مقاله عالی با اجازه از ایشون بگم که رازیانه یک گیاه هورمونی می باشد که خودتون میدونید که گیاهانی که هورمونی(رازیانه - بومادران- مریم گلی) هستند کلا واسه خانومها عالی هستن وباعث تنظیم هورمونهای جنسی میشن وکیست ومشکلات ناشی از اون رو از بین میبرن و بدن هم خوش فرم می کنند

13. 2 کاربر، ارسال سفید برفی را لایک کرده اند:

nassim (10 تیر 1393),هاجر35 (13 تیر 1393)