شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: تعیین جنسیت نوزاد با روشهای سنتی

asalbusy آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.31
    قد
    165
    وزن شروع
    75.6
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    74
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    1

تعیین جنسیت نوزاد با روشهای سنتی

درمانگران و متخصصان طب سنتی علاوه بر تاثیرگذاری کروموزوم‌های مردانه، شرایط فیزیکی و جسمی دستگاه زنانه و رحم زنان را در تعیین جنس نوزاد موثر می دانند. دکتر سعید صانعی، درمانگر و مشاور گیـاه‌درمانی توضیحات بیشتری را درباره دیدگاه درمانگران مکتب طب سنتی ایران با شما در میان می گذارد.

به گزارش نامه به نقل از مجله سیب سبز ، این روزها بحث تعیین جنسیت جنین به موضوع داغی تبدیل شده است. برای بسیاری از زوج‌های جوان حتی در جوامع پیشرفته مهم است که بتوانند جنس فرزندشان را انتخاب کنند. سال‌هاست که دانشمندان و پژوهشگران علوم پزشکی نتایج تحقیقات خود درباره تاثیرگذاری کروموزوم‌های x وy مردان در تعیین جنسیت جنین را مطرح و اعلام کرده‌اند؛ موضوعی که فصل اشتراک طب مدرن و طب سنتی برای تعیین جنسیت جنین است.

با این تفاوت که درمانگران و متخصصان طب سنتی علاوه بر تاثیرگذاری کروموزوم‌های مردانه، شرایط فیزیکی و جسمی دستگاه زنانه و رحم زنان را در تعیین جنس نوزاد موثر می دانند. دکتر سعید صانعی، درمانگر و مشاور گیـاه‌درمانی توضیحات بیشتری را درباره دیدگاه درمانگران مکتب طب سنتی ایران با شما در میان می گذارد.

طب سنتی درباره تعیین جنس جنین چه می‌گوید؟

برخلاف دیدگاه طب مدرن که مرد را عامل اصلی در تعیین جنسیت نوزاد می‌داند، حکیمان و درمانگران طب سنتی بر این باورند که علاوه بر مرد، زن نیز می‌تواند نقش موثر و قابل ملاحظه‌ای در تعیین جنسیت داشته باشد. بر اساس این قاعده علاوه بر تاثیر کروموزوم‌های جنسی xوy ، میزان ph محیط رحم و اسیدی و قلیایی بودن آن و حتی وجود پادتن‌های ضدکروموزوم yدر بدن زن نیز می‌تواند در تعیین جنس جنین موثر باشد بنابراین باید توجه داشت که مرد و زن هر دو به یک اندازه بر تعیین جنسیت نوزاد موثرند و نباید اینگونه باشد که نقش زن در تعیین جنسیت جنین کم‌اهمیت و نادیده گرفته شود.

پسر می‌خواهید، دور این غذاها را خط قرمز بکشید

اگر تصمیم دارید نوزاد پسری را به جمع خانواده خود اضافه کنید، می‌توانید با تغییر برنامه و رژیم غذایی به سبک طب سنتی به آرزوی خود برسید. به گفته درمانگران طب سنتی این مادران باید مصرف غذاهای دریایی، شیر، لبنیات، کلم، کدو، قهوه، کاکائو، تره، ماءالشعیر و جوانه گندم را که موجب افزایش PH محیط رحم می‌شود از برنامه غذایی خود حذف کنند. بهترین زمان برای اجرای این رژیم غذایی از اولین روز قاعدگی تا 19 روز بعد از پایان آخرین روز قاعدگی است. اجرای این برنامه غذایی در ماه‌های پیش از بارداری به زوج کمک می‌کند تا شانس بیشتری برای تولد نوزاد پسر داشته باشند. مادر با مصرف این غذاها می‌تواند موجب کاهش میزان اسیدیته رحم شود و به این ترتیب محیط رحم را برای قلیایی شدن آماده کند. به این ترتیب او می‌تواند با مصرف پرتقال شیرین در میان‌وعده‌ها به کاهش میزان اسیدیته رحم خود کمک کند.

با هویج و خرما پسردار می‌شوید

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش احتمال تولد نوزاد پسر مصرف انواع دانه‌های روغنی و آجیل است. در برخی از متون طب‌سنتی مصرف روزانه 2عدد خرما بعد از یکی از وعده‌های غذایی نیز شانس تولد پسر را افزایش می‌دهد. علاوه بر این با گنجاندن سبزیجات و میوه‌هایی چون هویج، سیب‌زمینی، تخم‌مرغ، مرکبات شیرین، توت‌فرنگی، شاه‌توت، انگور، کاهو و مصرف غذاهای خوش‌نمک می‌توانید جنسیت نوزاد خود را پسر انتخاب کنید به شرط آنکه علاوه بر رعایت رژیم غذایی دیگر توصیه‌های متخصصان طب سنتی را نیز درباره پرهیزهای غذایی لحاظ کنید. نکته مهمی که خانم‌ها باید به آن توجه کنند میزان مصرف نمک است که باید حتما با مشاوره متخصص طب سنتی یا پزشک خود آن را مصرف کنند تا احتمال ابتلا به فشارخون حاملگی ناشی از مصرف نمک را به صفر برسانند.

این زمان را فراموش نکنید

راه‌حل دیگری که به کمک آن می‌توان احتمال تولد فرزند پسر را افزایش داشت توجه به زمان مناسب برای انجام لقاح است. در صورتی که زوج 3 تا 4 روز بعد از آخرین روز قاعدگی زن برای لقاح اقدام کنند به دلیل تازگی و طراوت رحم در این زمان و به دلیل کافی نبودن زمان برای جمع شدن ترشحات اسیدی، زن و مرد شانس بیشتری برای تولد نوزاد پسر خواهند داشت. حکمای طب سنتی در منابع و متون طبی مختلفی به این نکته اشاره کرده‌اند که انجام لقاح 3 تا 4 روز بعد از پاکیزه شدن زن و به این ترتیب که در زمان انجام لقاح ابتدا زن و پس از او مرد ارگاسم را تجربه کند یکی از مهم‌ترین عوامل برای تولد نوزاد پسر است و اما در صورتی که زوج به داشتن فرزند دختر فکر می‌کند باید 6 روز بعد از پایان قاعدگی زن لقاح را انجام دهند. در این شرایط باید ارگاسم مرد زودتر از زن به سرانجام برسد. البته در این زمینه جزئیات و نسخه‌های دیگری نیز وجود دارد که مشاوره با متخصص و درمانگر طب سنتی می‌تواند آن را برای هر زوج مشخص کند.

رابطه اسیدیته رحم با جنسیت نوزاد

بر اساس دیدگاه درمانگران طب سنتی و طبیعی میزان ph و اسیدیته رحم می‌تواند نقش موثری بر جنسیت جنین داشته باشد. بر اساس این تئوری هر چه اسیدیته رحم بیشتر باشد، شانس تولد نوزاد دختر بیشتر می‌شود و هرچه میزان اسیدیته کمتر باشد و ph رحم به سمت قلیایی شدن میل کند، احتمال تولد نوزاد پسر بیشتر می‌شود. به همین دلیل درمانگران شیوه‌های طبیعی درمان به ویژه طب سنتی ایران با تغییر رژیم غذایی زنان چندین ماه پیش از بارداری و ارائه نسخه‌های طبیعی و شست‌وشوی رحم با کمک داروهای طبیعی اسیدی یا قلیایی به زوج‌ها کمک می‌کنند تا در تعیین جنسیت کودک خود دخالت کنند.

توصیه طب‌سنتی: شستشو با آبلیمو خیلی رقیق

یکی از روش‌هایی که در طب سنتی برای تولد نوزاد دختر به خانواده‌ها پیشنهاد می‌شود شست‌وشوی رحم با آبلیموی تازه خیلی رقیق است. برای این منظور کافی است از 6 ماه قبل از بارداری این روش را اجرا کنید. 5 سی‌سی آبلیموی تازه را با یک استکان آب مخلوط کرده و از آن برای شست‌و‌شوی رحم استفاده کنید. این کار نه تنها موجب پاکسازی رحم از قارچ‌ها و باکتری‌ها می‌شود بلکه مقاومت رحم را در برابر اسیدیته بیشتر می کند. به این ترتیب بعد از چند بار تکرار این روش شرایطی ایجاد می‌شود که شانس تولد نوزاد پسر را کاهش می‌دهد. ضمن آنکه درمانگران طب سنتی از این شیوه برای درمان برخی از عفونت‌ها و حتی پیشگیری از ابتلا به عفونت‌های دستگاه زنانه و رحم استفاده می‌کنند.

غذاهای که احتمال دختر شدن را بیشتر می‌کند

درمانگران طب سنتی بر این باورند که گنجاندن خوراکی‌هایی مانند کرفس، پیاز، اسفناج، کاکائو، پروتئین میگو، ماهی و غذاهای دریایی، شیر و لبنیات به برنامه غذایی و پرهیز از مصرف غذاهای خوش‌نمک در وعده‌های غذایی روزانه 5 تا 6 ماه پیش از بارداری و انجام لقاح می‌تواند به ایجاد شرایطی برای تولد نوزاد دختر کمک کند. علاوه بر این هرچه سن پدر و مادر بیشتر باشد یا زندگی زوج تحت تاثیر هیجانات، استرس و تنش‌های روزمره باشد، احتمال تولد نوزاد دختر افزایش می‌یابد.
    صبح با رقص ز بستر برخیز ........ قر بده قمزه بیا عشوه بریز

پای کوبی کن و دست افشانی ........ شاد زی یکسره یا بتوانی

2. 6 کاربر، ارسال asalbusy را لایک کرده اند:

fifi (17 اردیبهشت 1392),leili (03 مرداد 1392),sara (17 اردیبهشت 1392),مهراوه (18 آذر 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392),رانا (31 تیر 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

somy آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    185
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.96
    قد
    166
    وزن شروع
    73
    وزن هدف
    55وزن هدف سوم
    وزن فعلی
    57.7
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    2
    در مورد دو قلو شدن بچه چي بايد بخوريم ؟

5. 6 کاربر، ارسال somy را لایک کرده اند:

fifi (17 اردیبهشت 1392),leili (03 مرداد 1392),sara (17 اردیبهشت 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (17 اردیبهشت 1392),رانا (31 تیر 1392)

asalbusy آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.31
    قد
    165
    وزن شروع
    75.6
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    74
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط somy نمایش پست ها
    در مورد دو قلو شدن بچه چي بايد بخوريم ؟
    برای اینکه دو قلو باشه شرایط خیلی فرق داره، ارث خیلی زیاد تاثیر داره
    تو نزدیکات دوقلو دارین؟
    چون اگه نداشته باشید تحت نظر متخصص هم باشی باز شانست خیلی بالا نیست
    دوست بچگیای من با خواهرش هر دو دوقلودارن دختر و پسر ولی داییشون دوقلو بوده، فکر کن چه خوب میشه:01: البته اگه سختی هاشو در نظر نگیریم

7. 4 کاربر، ارسال asalbusy را لایک کرده اند:

leili (03 مرداد 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (17 اردیبهشت 1392),رانا (31 تیر 1392)

somy آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    185
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.96
    قد
    166
    وزن شروع
    73
    وزن هدف
    55وزن هدف سوم
    وزن فعلی
    57.7
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    2
    تو فاميلاي مامانم زياد داشتيم دختر داييم دو قلو داره عمه هاي مامانم دوقلو دارند

- - - Updated - - -

9. 4 کاربر، ارسال somy را لایک کرده اند:

leili (03 مرداد 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (17 اردیبهشت 1392),رانا (31 تیر 1392)

asalbusy آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.31
    قد
    165
    وزن شروع
    75.6
    وزن هدف
    65
    وزن فعلی
    74
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    بارداری با دو جنین: در سال‌های اخیر میزان دوقلوزایی رشد چشمگیری داشته است. به طور طبیعی در هر زایمان احتمال دوقلوزایی یک درصد است و 2 درصد از کل نوزادان هر جمعیت دوقلو هستند. اما به طوری کلی عواملی وجود دارند که شانس دوقلو زایی را بیشتر می‌کنند. وراثت یکی از آن‌ها و شاید شایع‌ترین علت باشد. دوقلوزایی در خانم‌هایی که سابقه این پدیده را در خانواده‌شان دارند، شیوع بیشتری دارد. به خصوص اگر این سابقه خانوادگی در سمت مادری آن‌ها باشد. حاملگی دوقلویی در بعضی نژاد‌های خاص هم بیشتر است. خانم‌های آفریقایی‌ها و سیاه‌پوستان بیشتر احتمال دارد با 2 جنین باردار شوند. طبق رکوردهای کتاب گینس بیشترین آمار تولد دوقلو‌ها در قاره آفریقا بوده است.

تعداد حاملگی‌های قبلی هم هرچقدر بیشتر باشد ممکن است باعث شود مادر در حاملگی بعدی‌اش دوقلو باردار شود. اما مسئله‌ای که در سال‌های اخیر بیشتر باعث دوقلوزایی شده، بالا رفتن سن حاملگی است. با بالا رفتن سن مادر‌ها در زایمان اول و بعضی اختلالات هورمونی، تعداد تخمک‌هایی که در هر دوره ماهانه به داخل رحم آزاد می‌شوند ممکن است بیشتر از یک عدد باشد و همین، شانس دوقلوزایی را بالا می‌برد. به غیر از این عامل، پیشرفت تکنولوژی و علم درمان ناباروری و به کارگیری هورمون‌ها باعث شده خانم‌هایی که تا پیش از این نابارور تشخیص داده می‌شدند، قادر به بارداری باشند اما باید توجه داشت که شانس چند قلوزایی در این روش‌ها افزایش می‌یابد. داروهای بارداری باعث آزاد شدن چند تخمک می‌شوند و در حاملگی‌های خارج رحمی و لقاح مصنوعی هم پزشکان برای بالا‌تر بردن شانس موفقیت همزمان از چند تخمک بارور شده استفاده می‌کنند که همین مسئله می‌تواند باعث چند قلوزایی شود. دو قلوزایی در زنان قد بلندی که از روش آی‌وی‌اف استفاده می‌کنند هم بیشتر است.

حتی عوامل محیطی هم می‌توانند به دوقلوزایی کمک کنند. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که نطفه اکثر دوقلوهای دوتخمی در ماه‌های تیر و مرداد تشکیل می‌شود و در ابتدای زمستان یعنی ماه‌های دی و بهمن کمترین باروری‌های دوقلویی رخ می‌دهد. دانشمندان معتقدند طولانی‌تر بودن روز در فصل تابستان ممکن است عامل ترشح بیشتر هورمون تحریک‌کننده فولیکول‌های تخمدان و در نتیجه بالا رفتن احتمال دوقلوزایی در زنان باشد.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط somy نمایش پست ها

- - - Updated - - -

با این مطلبی که خوندم فکرکنم تو هم شانسشو داشته باشی چون نوشته ارث از فامیل مادری بیشتر تو این موضوع تاثیر داره

11. 5 کاربر، ارسال asalbusy را لایک کرده اند:

leili (03 مرداد 1392),sara (17 اردیبهشت 1392),yalda (17 اردیبهشت 1392), Zenith (17 اردیبهشت 1392),رانا (31 تیر 1392)

meshkat آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.04
    قد
    155
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    58
    وزن فعلی
    72
    حالت من
    Delvapas
    سلام
    مطالب خیلی مفید بود
    من تو یه کتاب خوندم برای پسر شدن جنین رحم رو با محلول آب و جوش شیرین شستشو بدین.
    برای شادابی وسلامتم حتما 58کیلو میشم

13. 2 کاربر، ارسال meshkat را لایک کرده اند:

leili (03 مرداد 1392),رانا (31 تیر 1392)

نانوک آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.42
    قد
    174
    وزن شروع
    121
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    118.9
    حالت من
    Relax
    جالب بود. مرسی دوستان عزیز
    پروردگارا
    خود را تقدیم تو میدارم با من کن و از من ساز آنچه خود اراده کنی
    از اسارت نفس رهایم کن تا انجام اراده ات را بهتر توانم
    مشکلاتم را بگیر تا پیروزی بر آنها شاهدی باشد برای کسانی که با قدرت تو
    عشق تو و راه تو یاریشان خواهم داد باشد که ،همیشه بر اراده تو گردن نهم

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    قطعا خیلی از دوستای گلم میدونید که امروزه نقش تغذیه در تعیین جنسیت نوزاد اثبات شده است. پزشکان محترم زیادی در عرصه علم تغذیه به بیمارانشون دستورهای رژیم برای تعیین جنسیت نوزاد میدن.
    پس اگر تمایل به تعیین جنسیت نوزاد دارین قبل از اقدام برای بارداری یه سرچ کوچیک تو نت و مراجعه به پزشک اطلاعات خیلی خوبی بهتون میده
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

nasimkh آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    149
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.56
    قد
    160
    وزن شروع
    82
    وزن هدف
    58
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    ShadOsarhal
    وبلاگ زیباتنی من
    17
    سلام
    من خیلی جاها خوندم که شیر و لبنیات که کلسیم رو بالا میبرن باعث دختر زایی میشن کلا کلسیم و منیزم اگر بالاتر از مقدار سدیم و پتاسیم بدن باشه نووزاد دختر میشه

سدیم و پتاسیم که باعث پسر زایی میشود شامل: ماهی شور , زیتون , گوشت گاو خشک شده , گوشت شور , ماهی دودی , میگو,برنجی که در نمک خیس خورده باشد , سیب زمینى,فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و کالباس,نان و شیرینی زیاد.
    کلسیم و منیزیم که باعث ایجاد جنین دختر میشود در غذاهایی همچون ماست , ماهی کنسرو , ریواس , اسفناج,غذای توفو (نوعی غذای چینی ,ژاپنی و کره ای که از سبوس یا چاشنى چینى یا ژاپونى مرکب از لوبیاى جوشانده وشیر وغیره گرفته میشود ), میوه های مغز دار مانند بادام , جو پرک شده( جوی دوسر) (oatmeal) گل کلم و پرتغال مقدار مناسبی کلسیم و درخت بلارد , بقم , محصولات غله ای ,انجیر ,لوبیا نیز منیزیم دارند .

همچنین منابع غذایی خوب منیزیم عبارتند از :انجیر، لیمو ترش، گریپ فروت، ذرت زرد، بادام، گردو، پسته و سیب دانه ها ، مغزها، آجیل ، سبزیجات برگی شکل مثل کلم ، اسفناج و … ، غلات سبوس دارو حبوبات مثل لوبیا و سویا و… . تصفیه کردن غلاتی مانند آرد گندم و برنج و فرآیند غذاها مانند شکر، سبب از بین رفتن املاح از جمله منیزیم می شود.

در رژیم غذایی برای رسیدن به جنین پسر، بالا بودن نسبت سدیم و پتاسیم و کم بودن کلسیم و منیزیوم، متابولیسم تخمک و به خصوص لایه خارجی آ ن را به نحوی تغییر می دهد که اسپرماتوزوئیدهای حامل جنسیت پسر به طرف آن جذب می شوند و به عکس برای جذب اسپرماتوزوئید جنسیت دختر به وسیله تخمک، لازم است میزان کلسیم و منیزیوم خون بالا برود و میزان پتاسیم و سدیم خون پایین بیاید.

تغذیه نقش اساسی در تعیین جنسیت خواهد داشت زیرا مواد غذایی ارتباط مستقیمی با كاهش یا افزایش PH رحم دارند. مواد غذایی حاوی سدیم، فسفر، آهن، پتاسیم و روی باعث افزايش PH رحم شده و نقش مفيدي در پسر شدن جنين دارند اين مواد غذائي شامل:
    زرد الو، پسته، سيب، گوجه سبز، خرما، گيلاس، تمشك، توت فرنگي، انجير، خربزه، گوجه فرنگي، پياز، ، زيتون، سيب زميني، ماهي،برنج ، اسفناج ،شكلات،موز
    مي باشند و برعكس

استفاده از خوراكی هایی كه حاویكلسیم، منیزیم و مس هستند مثل
    لبنیات ( ماست ،شير، پنير)، كلم، قارچ، نخود سبز، لوبیا سبز ،كاهو، جو ، گردو، تخم مرغ، ماكاروني، گوشت قرمز(گاو،گوسفند و حتی ماکیان)

قادرند میزان PH رحم راكاهش دهند و باعث تولد نوزاد دختر خواهد شد