شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 1 از 24
  • 12311 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 234

موضوع: پاکسازی گروهی 20 روزه برای شروعی خوب در روند پاکسازی و چربی سوزی

خوشبختی آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      26
      گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      160
      وزن شروع
      72
      وزن هدف
      ۵۳
      حالت من
      Asabani

پاکسازی گروهی 20 روزه برای شروعی خوب در روند پاکسازی و چربی سوزی

سلام. دوستای خوبم از اول خرداد مصادف با شروع شدن جدی گرما و فصل میوه های تابستونی می خوایم با هم دیگه یک پاکسازی عالی داشته باشیم! پس این فرصت طلایی رو از دست ندید و یک خونه تکونی حسابی به بدن ها بدید و از میوه های خوشمزه هم لذت ببرید!

از آقای هومن نادری که یک خامگیاهخوار فعال هستند و اینم لینک سایتشونه تشکر می کنیم!
      تغذیه طبیعی | سلامتی از جنس طبیعت

از سپیده خانوم عزیز هم که زحمت کشیدن و این دوره پاکسازی رو برامون گذاشتن سپسگزارم!

رژیم غذایی پیشنهادی 20 روزه برای شروعی خوب در روند پاکسازی و چربی سوزی

1-صبح ناشتا یک قاشق چایخوری زیره سیاه + یک لیوان آب ولرم+ آب یک عدد نارنج یا لیمو ترش تازه.

2-صبحانه نیم ساعت بعد
      یک نوع میوه یا آب میوه و سبزیجات به میزان اشتها.

3-نیم ساعت بعد از صبحانه تا ظهر از میوه های آفتاب خشک به مانند توت خشک- انجیر خشک- مویز سیاه - برگه هلو - برگه زرد آلو و عناب استفاده گردد

4- ناهار : یک کاسه سالاد شامل سبزیجات و صیفی جات دلخواه + 3 قاشق غذا خوری کنجد خام + 3 قاشق مویز سیاه + یک قاشق مربا خوری سیاه دانه + مقداری کم نمک و فلفل سیاه + 1قاشق غذاخوری روغن زیتون بو دار یا روغن کنجد+ مقداری جوانه ماش ( یا هر جوانه دیگه ای که دوست دارید ) + آب نارنج یا لیمو ترش تازه .

5- نیم ساعت بعد از ناهار تا شب از میوه استفاده شود
      سعی شود بین مصرف هر نوع میوه به میزان اشتها نیم ساعت فاصله باشد و میوه ها مخلوط مصرف نگردد.

6- شام : مخلوط مغز بادام خام + فندق خام + گردو به میزان نصف فنجان ( هر سه نصف فنجان گردد ) + نصف فنجان پودر نارگیل + 2 عدد انجیر خشک + یک قاشق توت خشک + 2 قاشق کنجد خام + 2 عدد خرما بدون هسته + مقداری آب سرد و یخ خرد شده در مخلوط کن ریخته معجون پر انرژی درست کنید و میل فرمایید.
      ( تجربه شخصی من : بادام 8عدد+فندق 5عدد+گردو2عدد + 2عدد انجیر خشک رو هم از صبح تو آب خیسانده باشید!)

7 - شب هنگام خواب یک قاشق چایخوری تخم خرفه + آب یک عددنارنج یا لیمو ترش تازه.

نکته 1 : مهم این است که تغذیه طبیعی را شروع کنیم ولی افرادی هستند تمایل دارند طبق برنامه پیش بروند و این یک برنامه پیشنهادی است که شامل ویتامین ها و املاح معدنی فراوان به مانند پروتیین و کلسیم و ... می باشد ولی میتوان به هر نوعی که تمایل دارید برنامه را جا به جا کنید.

نکته 2 - هفنه ای 4 لیوان ترکیب آ ب کرفس + هویج جهت روند سریع پاکسازی بدن توصیه می گردد.
      ( این مخلوط رو جای آبمیوه صبح بخورید)

نکته 3 - یک خام گیاه خوار موفق کسی است که از همه نعمتهای گیاهی پروردگار به صورت خام استفاده کند و به هیچ عنوان تک خوری را توصیه نمیکنم.

نکته 4- بهتر است 80 درصد میوه فصل + 10 درصد از سبزیجات و دانه ها و جوانه + 10 درصد از مغزها استفاده گردد.

نکته 5 -
      سعی شود در برنامه تغذیه طبیعی خصوصا در شروع از موز - کیوی - پسته - بادام هندی - قارچ - زیتون - بادام زمینی - و لوبیا سویا استفاده نشود .

نکته 6 - بهترین جوانه از نظر من جوانه ماش است.

نکته 7 -به هیچ عنوان نگران (تا قبل از شام) شمارش کالری نباشید .

طرز تهیه دمنوش چربی سوز و پر از خواص آنتی اکسیدانی

این چای یا دم نوش با حرارت 60 درجه درست گردد

یک قاشق چایخوری ( گل محمدی +گل بهار نارنج + چای سبز یا سفید ) + یک عدد هل سبز پوست گرفته شده + یک چوب دارچین متوسط + 2 پر زعفران در یک لیوان آب 60 درجه ریخته و درب آن را به مدت 15 دقیقه بگذارید حال این دمنوش بسیار خوشمزه و بدون ضرر آماده نوشیدن است و می توانید به جای قند از توت خشک استفاده نمایید . ( نوش جان )

نکته 1- تمام گیاهان معطر و دارویی باید قبل از مصرف با آب سرد شسته شود .
      نکته 2 - بیشتر از 4 لیوان از این دمنوش استفاده نگردد.

- - - Updated - - -
      نام مدت رعایت دوره وزن شروع وزن پایان
      خوشبختی 1ماه 56.5 54
      مهرگان

arisajoon
      122
      نورا
      61
      شهرزاد

الیزابت
      109.9
      yassaman

simin24 9 72.5 ؟؟؟
      fofoli 12 86.5 85
      nicebody 75.9
      eri
      shima amr
      rara
      mahrokh 7 107 106

این لینک ها هم می تونه در ادامه این پاکسازی مفید باشه اگه خواستید ادامه بدین ولی هدف الانمون همین پاکسازیه 20 روزه است
      یک روز خام گیاهخواری و یک روز سم زدایی
      آشپزی خام گیاهخواری
      غذاها و دسرهای خام گیاهی

رژِیم پاکسازی و خام خواری 21 روزه
      رژیم های گیاهی سم زدا

رژیم لاغری و سم زدایی 21 روزه طالبی , هندوانه , خربزه , انبه

رژیم 2 روزه کاهش وزن آجیل

رژیم لاغری میوه
      رژیم 3 روزه لاغری و سم زدایی و زیبا کننده Alkaline مناسب برای افراد عادی و گیاهخواران

دوستان این قسمتی از کتاب آقای آوانسیان هست که براتون می ذارم

فقط خام خواري مطلق سلامتی می آورد

کسانی که تازه خام خوار می شوند معمولاً می گویند خام خواري کردن کار مشکلی است. باید گفت که اشخاص بسیار کمی هستند که معنی خام خواري را در عمق خود درك می کنند .
      چقدر انسان باید
      روشنفکر، عاقل و دوراندیش باشد که تمام دانایی خود و آنچه را که همیشه از رادیو، تلویزیون، کتاب و روزنامه یاد گرفته است از مغز خود بیرون بریزد و قبول کند که با یک راه خیلی ساده و طبیعی همه ي بیماري ها معالجه می شوند و اصلاً بیماري از دنیا ریشه کن می شود و مطب، بیمارستان و داروخانه همهتعطیل می شوند.

کسانی که خام خوار می شوند معمولاً می گویند هر قدر غذاي خام می خوریم سیر نمی شویم. دلیل این کار چیست؟ آیا میوه و سبزي ارزش غذایی کافی ندارند؟ بعضی ها این طور فکر می کنند ولی همان طور که پخته خوارها همیشه سیاه را سفید و سفید را سیاه می بینند در اینجا نیز سخت در اشتباهند.

آن ها ده ها
      سال شکمشان را با غذاي پخته پر کرده اند، جهاز هاضمه ي خود را بی خود مشغول کرده اند، احساس سیري کاذب کرده اند و خیال کرده اند که به بدن غذا رسانیده اند ولی ارگان ها که غذاي طبیعی لازم دارند گرسنه مانده اند. نه فقط گرسنه مانده اند بلکه با غذاي پخته مسموم نیز شده اند.
      اکنون که غذاي پخته را
      کنار گذاشته اند و با غذاي طبیعی تغذیه می کنند ارگان ها که ده ها سال حسرت این را می کشیدند و خیلیبه این غذا احتیاج داشتند ولی سال هاي دراز از آن محروم بوده اند با خوشحالی آن را قبول می کنند واحتیاجات خود را تأمین می کنند و سیر می شوند.
      در نتیجه معده تقریباً خالی و همیشه آماده براي قبول
      غذاي تازه است. غذاي پخته بر عکس چون غذا نیست، غیرطبیعی و بیگانه است، بدن ن را به آسانیقبول نمی کند، مدت ها در معده نگاه می دارد و با زحمت فراوان آن را از معده رد می کند. گاهی اصلاً بهجاي اولیه ي خود بر می گرداند.

پخته خوار خیال می کند که پر بودن معده علامت سیر بودن بدن است، ولی این اشتباه بزرگی است . وقتی غذاي طبیعی وارد معده می شود معده وظیفه ي خود را در چند دقیقه انجام می دهد و بلافاصله به روده ها تحویل می دهد، روده ها به نوبت غذا را به ارگا نها م یسپارند و تفاله را دفع می کنند .

خلاصه
      معده ي پخته خوارها سیر ولی بدن آ نها گرسنه است، معده ي خام خوارها خالی ولی بدن آ نها سیر است.
      چون ارگان ها ده ها سال گرسنگی کشیده اند این است که خام خوار تازه وارد چهار پنج برابر آنچه احتیاج روزانه ي یک انسان کامل است غذا مصرف می کند تا این ارگان هاي گرسنه را سیر کند، آن ها رابا سلول هاي سالم مجهز سازد و به حال طبیعی برگرداند.

خام خوار تازه وارد وقتی به اندازه ي کافی غذاي طبیعی می خورد و بدن را کاملاً سیر می کند، باز هماحساس گرسنگی می کند. این دیگر گرسنگی حقیقی نیست، گرسنگی کاذب است.
      شخص تریاکی هر
      قدر غذا بخورد از تریاك سیر نمی شود. غذاي پخته با تریاك فرقی ندارد. هر دو سم دارند و اعتیاد بهوجود می آورند.

مسأله ي خام خواري خیلی مهم است. غذاي پخته سم است، بیماري و مرگ ناگهانی
      است و هیچ کس مرگ را دوست ندارد.

وقتی غذاي پخته می بینید مرگ خود را می بینید. آن غذا هر قدر هم دوست داشتنی باشد یقیناً آن را
      از جان خود بیشتر دوست ندارید. هر قدر غذاي پخته خوشمزه تر باشد به همان نسبت زودتر شما رامی کشد. در خام خواري البته کمی اراده لازم است ولی از همه مهم تر عقل لازم است. عمیق فکر کردن،به دانایی طبیعت ایمان آوردن و تصمیم قطعی گرفتن لازم است.

پخته خواري مردم را چنان اسیر خود کرده که مردم براي فرار از خام خواري دنبال بهانه می گردند،
      "مهمان داریم چکار کنیم؟"، "به مهمانی می رویم چکار کنیم؟"، "مسافرت می رویم چکار کنیم؟"، "در
      اداره چکار کنیم؟" و خیلی بهانه هاي دیگر.

خواننده ي عزیز، وقتی به مهمانی می روید و می بینید مردم دور میز نشسته اند و خوراك هاي "لذیذ "تناول می کنند شما که حقیقت را شناخته اید کمی اراده داشته باشید، در جلوي مردم خود را چون یکنمونه قرار دهید و به آ نها بفهمانید که اشتباه می کنند. آ نها غذا نمی خورند بلکه بیماري می خورند، برايخود مرگ درست می کنند و ندانسته خودکشی می کنند.

خیلی دیده شده که اشخاص چاق و چله و
      ظاهراً سالم جلوي میز مهمانی معده ي خود را پر کرده اند، همان جا به زمین افتاده و فوت کرده اند .
      شما
      خام خوار بی اراده اگر خود را عاجز نشان دهید و جلوي مردم شروع به خوردن غذاي پخته کنید هم بهخود ضرر رسانده اید و هم براي تبلیغ خام خواري حرف هاي شما بی اثر خواهد شد.

اگر شما مسافرت
      می روید یک کیف پر از خشکبار و میوه همراه داشته باشید.
      اگر با ماشین خودتان می روید یک یخچال
      یخی بخرید و با میوه و سالاد آن را پر کنید. در اداره اگر یخ چال دارید همه چیز می توانید در آن
      بگذارید، اگر در بیابان کار می کنید یک مشت خشکبار در جیب خود بریزید و راه بیفتید . دیگر بهانهلازم نیست.

اگر شما به غذاي طبیعی دسترسی پیدا نکنید آیا می توانید با تریاك خود را سیر کنید؟ وقتی وارد یکرستوران می شوید و یک پرس چلوکباب می خورید در حقیقت همین کار را مرتکب می شوید . اینچلوکباب نه فقط به ارگان هاي شما غذا نرسانده و نه فقط بدن شما را سیر نکرده بلکه گرسنه تر همکرده چرا که اگر دیروز یک سیب خورده بودید اکنون نصف آن را هم نفله کرده اید، یعنی نصف انرژي سیب باید صرف خنثی کردن ضرر چلوکباب و از بیرون راندن آن از بدن شود.

اگر قبول کنیم که غذاي
      پخته ارزش غذایی ندارد پس همه ي پخته خوارها که غذا می خورند همین نصف میوه و سبزي خام است که گاهی براي تفریح می خورند.

ببینید غذاي طبیعی چه اندازه کامل و ارزنده است که این مقدار
      کمش هم می تواند مردم را روي پا نگاه بدارد، البته نصف زنده با ارگا نهاي گرسنه و مسموم شده.

چرا می گوییم خام خواري مطلق واجب است؟ این هم دلیل دارد. وقتی غذاي پخته وارد بدن می شود یک قسمت از آن می سوزد و حرارت زائد تولید می کند که پخته خوارها با آب و کولاها یا چاي و غیرهآن را خاموش می کنند. یک قسمت از آن هم سلول هاي زائد می سازد و آن ها را تغذیه می کند.
      از طرف
      دیگر غذاي پخته سموم مختلف در بدن تولید نموده و به بدن پخش می کند. اگر این سم که هر روز باغذاي پخته وارد بدن می شود در بدن باقی بماند مردم را مسموم نموده و در عرض چند ماه به هلاکت می رساند ولی بدن همیشه در حال دفاع است، قسمت عمده ي این سم را هر روز توسط ادرار، مدفوع،عرق و غیره از بدن دور می سازد. فقط دو سه درصد آن در بدن باقی می ماند که بین مفاصل، در رگ ها
      و غیره مخفی شده و دائماً روي هم جمع می شود. وقتی خام خوار قلابی هفته اي یک دفعه غذاي پخته بخورد، این دفعه دیگر دو سه درصد آن نیست که در بدن می ماند بلکه تمام صد درصد آن در بدن باقیمی ماند و سمی که در بدن حل شده و آماده ي دفع شدن بود بار دیگر به جاي خود بر می گردد وسلول هاي زائد که گرسنه مانده و در حال مردن هستند دوباره جان می گیرند.

کسانی که کتاب خام خواري را خوب مطالعه می کنند و سخت تحت تأثیر قرار م ی گیرند تصمیم می گیرند خام خوار شوند، شروع می کنند، کارت عضویت می گیرند، چند ماه خام خواري می کنند ونتیجه ي خوب می گیرند، به همه تعریف می کنند که چطور از همه ي ناراحتی ها نجات پیدا کردند، گاهیبه کارهاي جمعیت نیز کمک می کنند، حق عضویت را مرتباً می پردازند و زود به زود به باشگاه رفت و آمد می کنند.

مدتی می گذرد ملتفت می شویم دیگر پیدایشان نیست، لابد دستورات کتاب را فراموش
      کرده و دوباره پخته خوار شده اند. دائماً کهنه ها می روند و تازه ها می آیند. نزدیک به نهصد نفر عضو شدندولی از آ نها فقط چهل پنجاه نفر روزي ده ریال به باشگاه کمک می کنند.

بعضی ها که سخت بیمارند و جانشان در خطر است خام خوار می شوند . از بیماري که خلاص
      می شوند خیال می کنند حالا که خوب شدند می توانند دوباره پخته خواري کنند، مثل این که خام خواريیک دارو است.

در این مورد یک نمونه ي تأسف آور داریم. حال خانم مریم نشان برجان که عکسش
      همراه با بیوگرافی او در صفحه ي آخر کتاب خام خواري چاپ شده در عرض دو سال خام خواري روزبه روز بهتر می شد، در اداره کار می کرد ولی مدتی دیدم پیدایش نیست. او که هر روز از اداره به باشگاهمی آمد و حتی به ما کمک می کرد و از فعالیت ما فیلم می گرفت، معلوم شد که رفته پخته خواري کرده،حالش به هم خورده و به بیمارستان رفته است. معلوم است که کار بیمارستان چیست، آنجا مردم رامی کُشند. این خانم بیچاره را نیز با عمل غلط کشتند و از بین بردند.

همین اشتباه را خود من نیز مرتکب
      شدم. دختر بیچاره ي من در ده سالگی در یک بیمارستان در هامبورگ زیر دست یک پزشک جلاد به
      آستانه ي مرگ رسیده بود. او را از بیمارستان بیرون کشیدم، با خام خواري به طور معجزه آسایی نجاتدادم و به ایران آوردم. خیال کردم که او دیگر معالجه شده است و می تواند مثل سایرین همه چیز بخوردو فقط کمی میوه زیادتر بخورد. این اشتباه من باعث شد که دخترم را از دست بدهم .

بیرخر بنر در
      کتاب هاي خود هیچ وقت دستور خام خواري مطلق نداده است. اکنون نمی خواهم دیگران این اشتباه رابکنند. بعضی پزشکان که خام خوار می شوند عقیده دارند که مردم باید خام خواري را کم کم شروع کنندتا عادت کنند و می گویند آوانسیان نیز همین عقیده را دارد. من هیچ وقت چنین چیزي نگفتم. کسی کهمی خواهد کم کم خام خواري را شروع کند یا خام خواري را فقط امتحان کند او باید خام و پخته را قاطینکند، بلکه در هفته چند روز پخته بخورد و چند روز را خام خواري کند و مقایسه کند که چطور درروزهاي پخته خواري احساسسنگینی می کند و ناراحت است ولی برعکس در روزهاي خام خوار يسبکی و راحتی احساس می کند. البته این امتحان را فقط براي دو سه هفته می شود انجام داد.

مردم عادي به حرف علم علاقه ي زیادي دارند. آن ها مایلند راجع به خام خواري از دهان پزشکانحرفی بشنوند. دوست دارند خام خواري با حرف هاي علمی ثابت شود. هیئت مدیره نیز عقیده دارد کهاگر راجع به فلسفه ي خام خواري پزشکان سخنرانی بکنند مردم بیشتر علاقه نشان داده و بیشتر جمعمی شوند، مخصوصاً کسانی که تازه می خواهند خام خوار بشوند. ما همین کار را هم کردیم.

آقاي دکتر
      محمد کار را آوردیم و رئیس هیئت مدیره هم کردیم ولی به زودي معلوم شد که این آقایان پزشکان هرقدر هم به غذاي طبیعی علاقه داشته باشند باز هم از حساب هاي علمی و آزمایشگاهی راجع به ترکیباتغذایی و خاصیت هاي مختلف میوه جات یک مرتبه نمی توانند دست بکشند. اگر آن ها راجع به اینغذاي پخته و حیوانی نخورید و غذاهاي » : حساب هاي پوچ و بی ارزش صحبت نکنند و فقط بگوینداگر این دستور دو کلمه اي را بگویند « گیاهی را هر کدام و هر وقت و هر قدر دوست دارید بخوریددیگر هیچ حرفی ندارند که بزنند و هر قدر هم حرف بزنند بی خود، بی ارزش و حتی مضر است.

2. 13 کاربر، ارسال خوشبختی را لایک کرده اند:

MAHROO (21 شهریور 1393),Mitakjoon (16 بهمن 1397),Nehestan (07 تیر 1395),nicebody (24 اردیبهشت 1393),parchami7 (18 اردیبهشت 1393),pari87 (26 شهریور 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393),rara (27 اردیبهشت 1393),مامان سارینا (24 خرداد 1393),نورا (18 اردیبهشت 1393),ویولت (03 خرداد 1393),یونیک (18 اردیبهشت 1393),الینا1 (07 خرداد 1393)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

Mehregan1986 آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      70
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.16
      قد
      170
      وزن شروع
      110
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      78
      حالت من
      Khoshhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      مرســــــــــــــی عزیزممممممممممممممممممممم م

نفر اول خودم هستم که میخوام دو ماه بگیرم و بترکونـــــــــــــــــــ ـــــــــم

من الان هوس این میوه های توی عکس رو کردم..چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

مخصوصا اون البالو یا گیلاس که یکیش هم دوقلو هستا
      رسیدن به سایز 36,38 تا اسفند 94

5. 5 کاربر، ارسال Mehregan1986 را لایک کرده اند:

parchami7 (18 اردیبهشت 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393),shine (20 اردیبهشت 1393),نورا (18 اردیبهشت 1393),خوشبختی (18 اردیبهشت 1393)

خوشبختی آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      26
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      160
      وزن شروع
      72
      وزن هدف
      ۵۳
      حالت من
      Asabani
      خیلی خوبه مهرگان جون. شما هم که با اراده!!!! الان نصف بچه های سایت پایه میشن!

- - - Updated - - -

توصیه‌های روزانه‌ی یک رژیم غذایی گیاهی:

یک وعده در روز، ترجیحاً صبحانه، فقط میوه مصرف کنید. این وعده غذا شامل میوه ایست که در آنروز حس می‌کنید تمایل به مصرف آن دارید. چند عدد پرتقال، گریپ فروت، آناناس، توت فرنگی و سایر میوه‌های “اسیدی” بهترین میوه‌ها برای صبحانه هستند. هرچند اگر تمایل به میوه شیرین دارید می‌توانید از موز به هر تعداد که می‌خواهید، خرما و انواع توت و یا طالبی و هندوانه و امثال اینها استفاده کنید. انگور یکی از بهترین و مغذی ترین میوه ها برای صبحانه است.
      برخی از بیماران من که رژیم غذایی گیاهی را انتخاب می‌کنند مخلوطی از موز، خرما و مثلا توت فرنگی را در مخلوط کن ریخته به صورت یک لیوان مخلوط خوشمزه میوه‌ها مصرف می‌کنند که هم مقوی است و هم مغذی.
      شیر بادام خام که در خانه تهیه کرده‌اید و تا سه یا چهار روز در یخچال تازه می‌ماند نیز انتخاب خوبی برای صبحانه می‌باشد. صبح وقتی گرسنه شدید و خواستید روزه شبانه خود را بشکنید یک لیوان شیر بادام را آهسته آهسته نوش جان کنید پس از یک ساعتی می‌توانید چند عدد میوه هم برای رفع گرسنگی مصرف کنید.
      بهترین غذا برای ناهار اول چند عدد میوه و سپس یک سالاد بزرگ مخلوط از سبزیهای مختلف است. اگر خام خوار نیستید و تمایل به مصرف نان دارید یک تکه کوچک نان سبوس دار همراه سالاد خود مصرف کنید. سالاد را خوب بجوید. جایگزین خوب نان به همراه سالاد چند عدد گردوی خیس داده، مقداری دانه کنجد یا شاهدانه، تعدادی بادام مقداری کشمش و امثال اینهاست.
      من هرچند گاهی یک مشت اسفناج، یک یا دو عدد موز یخ زده را به همراه چند عدد توت فرنگی یا مقداری آناناس و یا انبه در مخلوط کن می‌ریزم و یک لیوان غذای مغذی و مقوی و بسیار خوشمزه برای خودم درست می‌کنم. هرچند که همان مصرف سالاد از سبزیهای مختلف بهترین و کاملترین غذاست.
      در بین غذاها اگر احساس گرسنگی کردید می‌توانید از میوه‌های تازه، یا کشمش و بادام و توت و امثال اینها استفاده کنید. برای شام از سبزیهای بخارپز، حبوبات، برنج قهوه‌ای، سیب زمینی، کدوحلوایی، لبو، شلغم، آش، مخلوط حبوبات مانند ماش و عدس، همراه گل کلم و هویج که همه و همه غذاهای کامل و سالم و رضایت بخش گیاهی می‌باشند می‌توانید استفاده کنید.
      فراورده‌های سویا از قبیل شیر سویا، توفو، دانه‌های پروتئین سویا و امثال اینها برای دوره گذار مناسب هستند ولی پس از آنکه با رژیم غذایی جدید خود خو کرده و غذاهای گیاهی جدیدی وارد رژیم غذایی روزمره خود نمودید مصرف سویا و فرآورده‌های آن را به حداقل برسانید.
      بطور خلاصه:
      صبحانه میوه، یا مخلوطی از میوه‌ها در مخلوط کن با خرما و کشمش، شیر بادام، و اگر تمایل به غذای پخته دارید عدس و برنج قهوه‌ای و هویج پخته، یا سایر حبوبات. باز هم یادآوری می کنم که بهترین غذا برای صبحانه میوه است.
      میوه بهترین و مغذی ترین و رضایت آورترین غذا برای انسان است. ناهار: اول یکی دو عدد میوه، سپس یک ظرف بزرگ سالاد از کاهو، اسفناج، گل کلم، براکلی، جعفری، گشنیز و سایر سبزیها همراه با مقداری از دانه‌ها یا مغزها
      شام (تا قبل از ساعت ۶ بعد ازظهر میل شود): حبوبات، سبزیجات بخاردیده، غده‌های گیاهی مانند سیب زمینی، چغندر، شلغم، سیب زمینی ترشی و امثال آن، گاها برنج قهوه‌ای.
      مجالس میهمانی: برای تهیه خورشهای مختلف ایرانی. به جای گوشت یا مرغ از فراورده‌های سویا و قارچ استفاده نمائید.
      به جای تخم مرغ در کوکوها می‌توانید از تخم کتان خیس داده و از توفوی نرم استفاده کنید.
      غذاهایی که برای تنوع در مخلوط کن می‌توانید تهیه کنید:
      اسفناج، موز یخ زده و توت فرنگی
      اسفناج، آناناس، انبه، چند عدد یخ اگر تمایل به جایگزین برای بستنی دارید
      گشنیز، اسفناج و آووکادو با اندکی آب لیموترش و حبه ای سیر
      سیب و کرفس و مقداری جعفری

بطور کلی اگر ۸۵-۸۰ درصد غذای خود را بصورت خام، یک وعده غذای خود را بطور کامل از میوه و یک سالاد بزرگ در یک وعده غذایی خود مصرف کنید همه مواد لازم برای رشد و نمو و ترمیم و سلامتی بدن را بدست خواهید آورد.

- - - Updated - - -

بهترین منبع کلسیم انجیر و کنجد و سبزیهای با برگهای پهن و سبز می‌باشند.

بهترین منبع آهن جوانه عدس و سایر حبوبات، براکلی، لوبیای سبز، سبزیجات سبز تیره می‌باشند.

منبع روی: انواع حبوبات و غلات یک فرد وگن که از فراوردهای غذایی سالم، تازه، تغییرشکل نیافته و به مقدار فراوانی مواد خام و حرارت ندیده استفاده می‌کند نباید نگران هیچگونه کمبود مواد غذایی ویتامینها یا مواد معدنی باشد بلکه برعکس بهترین رژیم غذایی را به بدن خود هدیه می‌کند: توصیه می‌شود که هر دو سال یکبار ویتامین ب۱۲ خود را اندازه گیری کنید. بهترین روش برای اندازه گیری ویتامین ب۱۲ بدن آزمایش “متیل مالونیک اسید” (Methyl Malonic Acid) در ادرار یا خون می‌باشد. به همراه این آزمایش “هوموسیستئین” خون خود را هم اندازه بگیرید. هر دوی این آزمایشها با نسخه‌ی دکتر و در آزمایشگاه توسط آزمایش خون انجام می‌شود.

سبزیها و میوه‌های مختلف به همراه مغزها و دانه‌های خام به شکل طبیعی، کامل و دست نخورده اساس یک رژیم غذایی خام گیاهخواری را تشکیل می‌دهند. اینها از غلات و حبوبات جوانه زده نیز استفاده می‌کنند.

گیاهخوارانی که تمایل به مصرف مواد پخته نیز دارند می‌توانند از حبوبات غذه‌ها و ریشه‌های گیاهی پخته شده نیز البته به مقدار کم استفاده کنند. در هیچیک از این دو رژیم غذایی جایی برای مواد ناسالمی مانند نوشابه، چیپس، انواع شیرینی‌های مصنوعی، انواع شکلاتهای مصنوعی، موادی که با مهندسی ژنتیک تهیه گردیده (ذرت و سویا غیرارگانیک، روغن دانه‌ی پنبه، روغن ذرت و روغن سویا)، آرد سفید، شکر و سایر مواد مصنوعی غذایی وجود ندارد.

غذا باید در طبیعی‌ترین و ساده ترین شکل ممکن مصرف گردد.

7. 5 کاربر، ارسال خوشبختی را لایک کرده اند:

parchami7 (18 اردیبهشت 1393),parla (04 خرداد 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393),نورا (18 اردیبهشت 1393),نارگل (20 اردیبهشت 1393)

arisajoon آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      35
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.68
      قد
      176
      وزن شروع
      137.600 16فروردین93
      وزن هدف
      رسیدن به هدف بیستم 99
      وزن فعلی
      99.900من میتونم
      حالت من
      ShadOsarhal
      سلااااام منم هستمممممممم. ممنونم
      برایم مهم نیست از بیرون چگونه به نظر می آیم...

کسانی که درونم را می بینند برایم کافیند...

برای آن هایی که از روی ظاهرم قضاوت میکنند حرفی ندارم...

با خود می گویم بگذار همان بیرون بمانند...

9. 2 کاربر، ارسال arisajoon را لایک کرده اند:

parchami7 (18 اردیبهشت 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393)

خوشبختی آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      26
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      160
      وزن شروع
      72
      وزن هدف
      ۵۳
      حالت من
      Asabani
      افزودن دانه‌های تخم کتان به رژیم غذایی روزانه سبب افزایش سلامتی قلب و سلامت سیستم گوارش می‌شود، از طرفی این دانه‌ها سبب کنترل وزن شده و پیشگیری‌کننده از سرطان نیز می‌باشند.تحقیقات اخیر حاکی از آن است که دانه‌های تخم کتان سبب کاهش کلسترول، تثبیت قند خون، جلوگیری از پوکی استخوان، کمک به کاهش وزن، افزایش سلامت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از سرطان می‌شوند.چگونگی مصرف تخم کتان:بهتر است دانه‌های تخم کتان را خریداری کرده و خود آن را در منزل آسیاب نمایید. از آنجایی که تخم کتان یک دانه روغنی است، خرید تخم کتانی که قبلاً آسیاب شده، ممکن است گذشت زمان سبب اکسیده شدن آن گردد، در حالی که شما می‌توانید دانه‌های تخم کتان را خریداری کرده و به هنگام مصرف و به میزان نیاز خود، آن را با آسیاب برقی در منزل آسیاب نمایید و به شکل پودر درآورید و مصرف کنید. دانه‌های تخم کتان می‌توانند بیش از یکسال قابل مصرف باشند.
      بهتر است پودر تخم کتان را در دمای اتاق نگهداری کنید. میزان مصرف تخم کتان برای افراد سالم و بزرگسال که در مصرف آن محدودیتی ندارند، یک قاشق سوپخوری در روز می‌باشد.
      برای افراد جوان‌تر، بیشتر از یک قاشق چایخوری در روز توصیه نمی‌گردد. از آنجایی که تخم کتان حاوی فیبر بالایی می‌باشد، برای وارد کردن آن در رژیم غذایی خود از میزان کم شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید. یک قاشق سوپخوری تخم کتان حاوی
      ۳۶ کیلوکالری و یک قاشق سوپخوری از تخم کتان آسیاب‌شده حاوی ۵۰ کیلوکالری انرژی می‌باشد.
      از آنجایی که دانه‌های تخم کتان طعم و مزه سبک و ملایمی دارند، می‌توانید به چندین روش آن را در رژیم غذایی روزانه خود وارد نموده و مصرف کنید.
      فواید تخم کتان:
      - تخم کتان می‌تواند سبب کاهش کلسترول خون و همچنین پایین آمدن قند خون گردد. فیبر محلول موجود در تخم کتان می‌تواند سبب کاهش کلسترول گردد و از افزایش پلاک در خون جلوگیری کند و در نتیجه از تنگ شدن دیواره عروق خونی که می‌تواند منجر به افزایش فشار خون و در نهایت سکته و حملات قلبی گردد، جلوگیری و پیشگیری نماید. فیبر موجود در تخم کتان همچنین می‌تواند از افزایش قند خون در بیماران دیابتی جلوگیری کند.
      -‌ تخم کتان از پوکی استخوان و تحلیل رفتن بافت استخوانی جلوگیری می‌کند. تحقیقاتی که بر روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شد، حاکی از به تاخیر افتادن تحلیل استخوانی در موش‌های آزمایشگاهی بود که با تخم کتان تغذیه شده بودند و این امر به سبب وجود اسیدهای چرب امگا-۳ موجود در تخم کتان می‌باشد.
      -‌ تخم کتان برای افرادی که تمایل به کاهش وزن و کنترل وزن دارند بسیار مناسب می‌باشد. خوردن تخم کتان ۳۰ دقیقه قبل از خوردن وعده غذایی سبب پر شدن معده و احساس سیری در افراد شده و در نتیجه موجب کنترل اشتها و کم‌خوری می‌شود.
      -‌ سبب بهبود سیستم گوارش بدن می‌گردد. فیبر موجود در تخم کتان از بروز یبوست جلوگیری می‌کند و سبب هضم و دفع به‌موقع گردیده و به سلامت سیستم گوارش کمک می‌نماید.
      -‌ ایمنی بدن را افزایش می‌دهد. ALA موجود در تخم کتان سبب کاهش التهابات و در نتیجه عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن می‌گردد. تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که تخم کتان می‌تواند سبب کاهش برخی ناهنجاری‌های التهابی مانند آرتریت روماتویید، لوپوس و پسوریازیس گردد.
      - جلوگیری‌کننده از سرطان است. تحقیقات نشان می‌دهند تخم کتان نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به سرطان به‌ویژه سرطان روده و سینه دارد. این گیاه به علت دارا بودن آنتی‌اکسیدان‌های مهمی همچون لیگنان‌ها که نقش مهمی در مبارزه با سرطان دارند، می‌تواند با پیشگیری از رشد سلول‌های سرطانی، با سرطان مبارزه کند.
      احتیاط در مصرف تخم کتان!
      محققان معتقدند علی‌رغم فواید بسیار زیادی که در تخم کتان مشاهده و اثبات شده، اما در مصرف آن نباید زیاده‌روی کرد. افرادی که دارای روده التهابی و تحریک‌پذیر می‌باشند، باید از خوردن تخم کتان اجتناب کنند. همچنین زنان باردار و مادران شیرده نباید تخم کتان مصرف کنند. از طرفی افرادی که دچار بیماری‌هایی مانند اندومتریوز، تخمدان پلی‌کیستیک و فیبرویید می‌باشند، نیز باید از مصرف تخم کتان اجتناب نمایند. محققان اظهار می‌دارند مردانی که در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات می‌باشند، باید از مصرف تخم کتان اجتناب نمایند. اگر تخم کتان را به عنوان یک دارو مصرف می‌کنید، حتماً با پزشک خود مشورت نمایید.
      چند پیشنهاد:
      -‌ به هنگام خوردن صبحانه، آن را به آبمیوه خود اضافه نمایید.
      - ‌به هنگام صرف ناهار، دانه‌های تخم کتان را به سالاد خود اضافه نموده و میل کنید.
      -‌ آن را با آبمیوه مخلوط کرده و میل نمایید.
      - آن را به انواع سالادها و یا سوپ‌ها بیفزایید.

ترکیبات تخم کتان:
      -‌ حاوی انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی از جمله اکثر ویتامین‌های گروه B بوده و دارای منیزیم و منگنز نیز می‌باشد.
      -‌ دارای دو نوع فیبر محلول و نامحلول می‌باشد.
      -‌ دارای چندین نوع آنتی‌اکسیدان قوی از جمله لیگنان است. از آنجایی که تخم کتان یک ماده گیاهی است، یکی از بهترین منابع لیگنان‌ها می‌باشد.
      -‌ حاوی اسیدهای چرب امگا- ۳ بوده و از این رو ضد التهاب می‌باشد. تخم کتان یکی از منابع غنی گیاهی است که دارای امگا-۳ گیاهی به نام آلفالینولنیک اسید (ALA) می‌باشد. بعد از روغن تخم کتان، روغن کانولا بیشترین میزان ALA را دارا است.

- - - Updated - - -

میوه سنجد در درمان بیماریهای دهان و دندان، زخم معده و آرتروز نقش دارد
      میوه سنجد از زمانهای گذشته در سبد غذایی ایرانیان جا داشته و در اعیاد سنتی به آن توجهی خاص مبذول شده است . امروزه از درخت سنجد و میوه آن در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی، عطرسازی و صنایع چوب استفاده می شود. نام علمی سنجد «Elaeagnusan gastifolial» است و رویشگاه این درخت بدلیل سازگاری آن با محیط‌های مختلف در اغلب نقاط کره زمین از جمله آمریکای شمالی، اروپای شرقی و غربی، آسیای مرکزی و شمالی و … است.
      به طور کلی ۳ نوع درخت سنجد در دنیا وجود دارد که ۲ نوع هلاگنوس و هیپوفار در ایران موجودست. درخت سنجد هلاگنوس به دلیل درشتی میوه‌، قامت بلند، نداشتن خار و

برگهای پهن به درخت سنجد هیپورفیا برتری دارد.
      خواص درخت سنجد در تمام اندامهای آن منتشر شده است و ریشه، چوب، پوست و میوه آن دارای خواص دارویی و صنعتی متفاوتی است از پوست درخت سنجد یک ماده شیمیایی دارویی مهم به نام تتراهیدروآرمور - متیل - N استخراج می‌شود.
      از برگ درخت سنجد آلکانویید استخراج می‌شود که در صنایع داروسازی کاربرد دارد. اسانس گل سنجد در صنایع داروسازی و آرایشی و عطرسازی بکار می‌رود.
      درخت سنجد دارای ۳ قسمت برون بر (پوست قهوه‌ای رنگ)، میان‌بر (آردی شکل) و درون بر (هسته چوبی و سفت آن) است که قسمت میان‌بر و درون بر آن دارای ارزش غذایی فراوان است. در قسمت میان‌بر ۲ نوع قند گلوکز و فروکتوز، ۷ نوع چربی اشباع شده و اشباع نشده وجود دارد. در قسمت درون بر سنجد ۱۷ نوع آمینواسید و مقداری پروتئین وجود دارد که هر یک از این آمینواسیدها خواص دارویی بسیار مفیدی دارند بطوری که می‌توان گفت میوه سنجد یک میوه دارویی صفراست. این میوه در طب سنتی به عنوان تانن قابض است
      سنجد استخوان را محکم و دستگاه گوارش را تقویت می‌کند همچنین سرشار از فیبر است و گرسنگی را کاهش می‌دهد و خاصیت سیرکنندگی بالایی دارد.
      سنجد یکی از بهترین منابع غذایی گیاهی محسوب می‌شود.
      سنجد ) منبع غنی از کلسیم است و برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، بسیار مفید است و استخوان‌های افراد را محکم می‌کند.
      سنجد برای سلامتی دستگاه گوارش افراد بسیار مناسب است و افرادی که رژیم‌های لاغری دارند، می‌توانند سنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

سنجد سرشار از فیبر است و گرسنگی را کاهش می‌دهد زیرا خاصیت سیر کنندگی بالایی دارد و در افرادی که مشکلات دستگاه گوارشی دارند، مفید است.
      بهتر است سنجد را به عنوان میان وعده استفاده کرد، سنجد دارای ترکیباتی مانند فیتکمیکال‌ها است که آنتی اکسیدان قوی هست

- - - Updated - - -

داروهای گیاهی از سه طریق به کاهش وزن کمک می کنند:
      ۱) از طریق دفع سریع غذا و غیر قابل دسترس کردن غذا برایجذب بدن که می توان از داروهای (ملین ـ مسهل ـ مدر )استفاده کرد مانند:سنا -زنیان ـ گل راعی ـ ختمی ـ گلسرخ و......
      ۲) از طریق سوخته شدن چربیها(بالا بردن کار غده تیروئید):انیسون ـ زیره ـ خرگوشک ـ سیاه دانه و.......
      ۳) مواد محلل چربیها و غیر قابل نفوذ آنها در بدن: سرکه(سیب) ـ چای سبز ـ ترشیجات و.....

نسخه های طلایی لاغری:
      ۵۰گرم سیاه دانه+۵۰گرم زیره سیاه+۲۵ گرم طباشیر+۲۵گرم تخم گشنیز+۲۵گرم هلیله سیاه+۲۵گرم لاک مغسول +۵۰ گرم زنیانمواد گیاهی فوق رااز عطاری مورد اعتمادخود خریداری نموده کاملا پودرکرده روزی نصف قاشق چایخوری باعسل وآب گرم میل کنید.
      اگر بد دارو هستید کپسولهای خالی از لوازم بهداشتی تهیه نموده آنها را پر کنید و روزی یک تا دو کپسول به فاصله ۸ساعت میل کنید.

سرکه سیب را باروغن کرچک به مقدار کم روی شکم وناحیه ران ماساژ دهید(تا۳ماه)روزی یک بار به مدت ۱۰ دقیقه.

از دم کرده چای سبز روزی یک تا دو فنجان استفاده کنید.

سالاد سوزاننده چربی است فراموش نکنید! سالاد خود رابا کلم و کاهوی بیشتر با روغن کنجد غنی کنید.

قبل ازورزش نصف قاشق چایخوری پودر زیره سبز یا سیاه را داخل آب حل کرده میل کنید.

11. 5 کاربر، ارسال خوشبختی را لایک کرده اند:

mahrokh (18 اردیبهشت 1393),mina1 (19 اردیبهشت 1393),parchami7 (18 اردیبهشت 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393),نارگل (20 اردیبهشت 1393)

Mehregan1986 آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      70
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.16
      قد
      170
      وزن شروع
      110
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      78
      حالت من
      Khoshhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      واااااااااااااااااااااااا ی عزیزم مطالبی که گذاشتی عالیـــــــــــــــــــــ ه

گلم تاریخ شروع من رو بزن 1 خرداد

وزن شروع هم اشالله همون 68 هست..البته من اصلا وابدا برای کاهش نیومدم این رژیم

یه سم زدایی توپ میخوام انجام بدم که امیدوارم تـــــــــوپ هم رعایت کنم و تقلب نداشته باشم

13. 3 کاربر، ارسال Mehregan1986 را لایک کرده اند:

raha32 (25 اردیبهشت 1393),shine (20 اردیبهشت 1393),خوشبختی (18 اردیبهشت 1393)

خوشبختی آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      26
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      160
      وزن شروع
      72
      وزن هدف
      ۵۳
      حالت من
      Asabani
      دوستای خوبم از سیاه دانه اصلا غافل نشید. سعی کنید توی سالادتون ازش استفاده کنید

خواص سیاه دانه
      سیاه دانه دارای خواص درمانی بسیاری است. در احایث و روایات اسلامی نیز آمده است که :
      " سیاه دانه دوای هر بیماری و دردی است ، به جز مرگ."
      برخی خواص آن عبارتند از :
      - سیاه دانه طبیعت گرمی دارد.
      - به دلیل داشتن ماده ای موسوم به تیموکیتون، دارای اثرات ضد تشنجی است. بررسی ها نشان می دهد سیاه دانه می تواند موجب تاخیر در زمان شروع تشنج و کاهش مدت آن شود.
      - در کاهش نفخ شکم و دفع گازهای معده موثر است.
      - زیاد کننده شیر مادران است.
      - قاعده آور است، یعنی عادت ماهانه را باز می کند.
      - ضد کرم است. مصرف سیاه دانه با سرکه باعث دفع کرم دستگاه گوارشی می شود.
      - استفاده از مخلوط سیاه دانه آسیاب شده با عسل برای تسکین درد رحم و پس درد زایمان مفید است.
      - غرغره کردن جوشانده ی سیاه دانه در سرکه باعث تسکین درد دندان و محکم شدن دندان می شود.
      درمان بیماری ها با سیاه دانه
      * سرگیجه و درد گوش :
      یک قاشق مرباخوری عسل را با چند قطره روغن سیاه دانه مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، میل کنید. این کار را حداقل تا 11 روز ادامه دهید.
      * روماتیسم :
      یک فنجان روغن سیاه دانه را گرم کنید. سپس قبل از خواب آن را در محل درد بمالید و خوب ماساژ دهید. بعد محل مورد نظر را با یک تکه پارچه پشمی باندپیچی نموده و استراحت کنید.
      * اسهال :
      یک قاشق غذاخوری سیاه دانه ی آسیاب شده را با نصف استکان عصاره ی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و پس از صرف غذا در سه وعده میل نمایید.
      * ناراحتی های کبدی :
      مقداری از پودر سیاه دانه را با گیاه صبر زرد ( آلوئه ورا ) و عسل مخلوط کرده و هر صبح ناشتا، به مدت هفت روز یک قاشق مرباخوری از آن را میل کنید.
      همچنین می توانید روغن سیاه دانه را که در حال جوش است، با غنچه ی برگ های بید (برگ های کوچک ) مخلوط کرده و پیش از خواب یک قاشق مرباخوری از آن را به مدت یک هفته میل کنید.
      * سردرد و میگرن :
      نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانه هایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک فنجان از این معجون دارویی را می توانید در هنگام شروع سردرد و میگرن بنوشید.
      در ضمن با روغن سیاه دانه، گیجگاه و شقیقه خود را چرب کنید.
      * درد و ناراحتی های کلیوی :
      یک استکان سیاه دانه را در یک لیتر آب بجوشانید و با عسل شیرین کنید و به مدت یک هفته، صبح ناشتا آن را میل نمایید.
      همچنین می توانید یک قاشق غذاخوری سیاه دانه آسیاب شده را با نصف لیوان روغن زیتون مخلوط کرده و به صورت ضماد (یعنی مانند پماد روی یک تکه پارچه تمیز) در آن قسمت از کلیه که احساس درد می کنید بگذارید. این عمل را روزانه یک بار و به مدت پنج روزادامه دهید.
      هر روز مقداری جعفری را در یک لیوان آب بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه را به آن افزوده و صبح و شب یک فنجان میل کنید. این کار را به مدت پنج روز ادامه دهید.
      * بی اختیاری ادرار:
      پوسته تخم مرغ را پس از شستن کامل ، با حرارت مقداری تفت دهید و با مقداری سیاه دانه مخلوط کرده و بکوبید تا کاملا نرم شود. یک قاشق چایخوری از این مخلوط را در یک لیوان شیر ریخته و آن را به هم بزنید و صبح و شب، به مدت یک هفته میل کنید.
      * دل پیچه و درد های روده ای:
      به مقدار مساوی زیره و نعنا و انیسون را بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه کنید. سپس با عسل خالص آن را شیرین کرده و در موقع دل پیچه و دل درد آن را بنوشید.
      * تب :
      اگر مقداری سیاه دانه را بکوبید و با کمی سکنجبین میل نمایید، تب را برطرف می کند.

************************************************** ************************************************** *
      دوستان برنج قهوه ای هم عالیه. من از مولوی خریدم کیلویی 6000ت! هانی کارا و گلستان هم زدن. تو فروشگاه های شهروند داره. می تونید بذارید خیس بخوره بعد آسیابش کنید بریزید تو سالادتون

آشنایی با 8 خاصیت برنج قهوه‌ای

تغذیه > خواص خوراکی‌ها- همشهری آنلاین - شهره فرجی:
      غلات کامل یا سبوس‌دار بخش مهمی از هر رژیم غذایی را تشکیل می‌دهند و از جمله سالم‌ترین مواد غذایی محسوب می‌شوند که بهتر است همه گروه‌های سنی از آن استفاده کنند.

برنج قهوه‌ای نیز در زمره غلات کامل قرار دارد. این نوع برنج، طبیعی و تصفیه نشده است. بسیاری از مردم مصرف برنج قهوه‌ای را به خاطر خواص سلامتی که دارد به برنج سفید ترجیح می‌دهند.در این مطلب به برخی از این خواص پرداخته‌ایم:1- از پیشرفت دیابت پیشگیری می‌کندمحققان دانشگاه هاروارد می‌گویند مصرف 2 بار برنج قهوه‌ای در هفته از خطر پیشرفت دیابت پیشگیری می‌کند.این محققان پی برده‌اند با مصرف 50 گرم برنج قهوه‌ای در روز، می‌توان از خطر ابتلا به دیابتنوع 2 تا 16 درصد و نیز با مصرف دیگر غلات کامل مانند جو و گندم کامل، خطر ابتلا به این بیماری را تا 36 درصد کاهش داد.2- سرشار از فیبر استبرنج قهوه‌ای 14 درصد از مقدار نیاز توصیه شده روزانه بدن به فیبر را که ماده غذایی مهمی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان روده و سینه محسوب می‌شود تامین می‌کند.مصرف فیبر خواص مفید بسیاری برای بدن دارد که سلامت دستگاه قلبی عروقی جزوی از آن‌ها است.3- منبع خوبی از منگنز و سلنیوم استمصرف یک پیمانه برنج قهوه‌ای 88 درصد از مقدار نیاز توصیه شده روزانه بدن به منگنز را که نقش مهمی در مبارزه با رادیکال‌های آزاد ایفا می‌کند، تامین می‌کند.منگنز همچنین در کسب انرژی از پروتئین و کربوهیدرات‌ها و نیز سنتز کردن اسیدهای چرب نقش اساسی را بر عهده دارد.سلنیوم نیز نقش مهمی را در فرآیند آنتی‌اکسیدان‌ها برعهده دارد و می‌تواند سلول‌های سرطانی را تخریب کرده و حتی DNA را نیز تعمیر کند.سلنیوم در تنظیم متابولیسم هورمون تیروئید و عملکرد سیستم ایمنی بدن نیز اهمیت اساسی دارد. برنج قهوه‌ای و کاهش قند خون4- از افزایش وزن پیشگیری می‌کندنتایج تحقیقات دانشگاه هاروارد حاکی از آن است زنانی که غلات کامل ازجمله برنج قهوه‌ای را در برنامه غذایی خود وارد کرده‌اند بسیار بهتر از دیگران توانسته‌اند به وزن ایده‌ال خود دست یافته و آن را نیز حفظ کنند.
      5- مقدار کلسترول بد را کاهش می‌دهدتحقیقات نشان داده روغن برنج قهوه‌ای سطح کلسترول بد ( LDL) را تا 70 درصد کاهش می‌دهد و نیز رژیم سرشار از غلات کامل، سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می‌دهد.6- منبع خوبی از فیتونوترینت‌ها است
      فیتونوترینت‌ها ترکیباتی هستند که به طور طبیعی در گیاهانی یافت می‌شوند که دارای خواص ضد التهابی بوده و تمایل دارند به عنوان یک آنتی‌اکسیدان عمل کنند.برنج قهوه‌ای منبع خوبی از این ترکیبات گیاهی به خصوص فنولیک‌ها محسوب می‌شود.7- خطر ابتلا به آسم کودکی را کاهش می‌دهدآسم، بیماری بسیار رایجی در میان کودکان است که با ابتلا به آن کودکان مجبور به غیبت چند روزه در سر کلاس‌های درس می‌شوند. اما کودکانی که مقدار زیادی غلات کامل را همراه با ماهی می‌خورند احتمال ابتلا به این بیماری را تا 50 درصد در خود کاهش می‌دهند.

- - - Updated - - -

زنجبیل یکی از گیاهان درمانی است که دارای خواص فراوانی می باشد آیا از خواص درمانی این گیاه اطلاع دارید؟

زنجبیل اصالتاً یك گیاه چینی و هندی است و در این كشورها در طول بیشتر از 4000 سال در پخت و پز غذا مصرف شده است.از آنجا كه مردم علاقه وافری به طعم تند و بوی معطر آن داشته اند و نوعی خاصیت گرمایی داشته و برای درمان درد معده مؤثر بوده است،كاشفان و جهانگردان در سرتاسر نقاط گرمسیری آن را كشت داده اند.ریشه این گیاه در درمان سرگیجه،تعریق،تهوع و استفراغ ناشی از بیماریهای حركتی یا دریازدگی مؤثر واقع میشود.این گیاه همچنین گلودرد،سردردها،پاره ای از انواع دردهای قاعدگی و آرتریت وتب و درد ناشی از انواع سرماخوردگیها و آنفلونزا را درمان می كند.

معرفی گیاه زنجبیل
      ساقه های ریشه دار زنجبیل عبارت از دكمه ای به هم پیچیده،ضخیم و قهوه ای روشن است كه می توانید از بازار محلی نیز آنرا تهیه كنید.از آنجا كه زنجبیل نوعی گیاه زیرزمینی است لذا ساقه ریشه دار این گیاه بخشی از ساقه اصلی است كه برحسب انفاق در زیرزمین رشد و نمو پیدا می كند.ریشه اصلی این گیاه از گره های موجود روی ساقه های ریشه دار آن نمو می كند.بالای سطح زمین ساقه های 12 اینچی دارای برگهای طولانی، باریك،كج و معوج و سبز با گلهای سفید و سبز مایل به زرد قرار دارد.

تركیبات گیاه زنجبیل
      فرآورده های حاصله از زنجبیل از ریشه تازه یا خشك آن یا از طریق تقطیر روغن از ساقه آن تهیه میشود.

اشكال موجود زنجبیل
      پس از قطع ساقة ریشه دار این گیاه،مواد شیمیایی فعال موجود در گیاه از قبیل "زینجیبرن"، "بنزابولن"، "جینجرول"، "شوقول" خاصیت ذاتی خود را از دست می دهند.شركتهای دست اندركار و فعال در زمینه فرآورده های گیاهی،زنجبیل را به صورت عصاره،تنتور،انواع كپسول یا روغن آن عرضه می كنند تا از زایل شدن این مواد شیمیایی جلوگیری شود.بنابراین فرآورده هایی را مصرف كیند كه به وضوح در برچسب خودش میزان زنجبیل مورد مصرف شما را ذكر كرده باشد.می توانید ریشه زنجبیل تازه را نیز بخرید،و با دكم كردن تكه های آن به اندازه نصب كف دست یا با نصف قاشق چایخوری دكمه رنده شده،شسته شده و پوست دار در آب گرم یا با ریختن نیم لیتر آب جوش روی 30 گرم ساقه ریشه دار، چای زنجبیل درست و مصرف كنید.برای اینكار بگذارید چای مورد نظر به مدت 15 دقیقه دم بكشد و سپس روزانه دو لیوان از آنرا میل كنید.دیگر منبع مناسب تهیه زنجبیل همانا زنجبیل كریستال شده است.لیكن فریب لایه پوششی قندی آن را نخورید.چون زنجبیل كریستال شده مزه تندی دارد.

نحوه مصرف زنجبیل
      نحوه مصرف فرآورده های زنجبیل به سلیقه شخصی شما و آنچه شما را آزار می دهد،بستگی دارد.در كل،نباید روزانه بیشتر از دو تا چهار گرم زنجبیل مصرف كنید.اگر زنجبیل تازه مصرف می كنید،حتماً مقدار مصرفی را وزن كنید تا تقریباً دریابید كه چه حدی از آن معادل 2 تا 4 گرم است.برای درمان،تهوع،گاز معده یا سوء هاضمه روزانه 2 تا 4 گرم ریشه تازه (معادل 0/25 تا 1 گرم پودر ریشه) یا 1/5 تا 3 میلی لیتر تنتور آنرا مصرف كنید.برای پیشگیری از استفراغ، هر 4 ساعت یك گرم پودر زنجبیل (نصف قاشق چایخوری) یا معادل آن یا روزانه سه بار دو عدد كپسول زنجبیل(یك گرم) مصرف كنید.البته می توانید یك تكه 8 گرمی زنجبیل تازه را نیز بجوید.برای بیماریهای ناشی از سرماخوردگی،تب ناشی از آنفلونزا،گلودرد،گرفتگیهای ناشی از قاعدگی یا سردرد،دو قاشق غذاخوری از دم كرده زنجبیل یا چندین ورق از ساقه ریشه دار تازه آنرا بخور دهید.برای درمان درد ورم مفاصل از آب،عصاره یا چای زنجبیل تازه به میزان روزانه 4 گرم مصرف كنید یا روغن آنرا روی مفصل دردناك بمالید یا ریشه تازه آنرا در ضماد داغ یا گازهای ضمادی قرار دهید و روی نقاط دارای درد بگذارید.

15. 4 کاربر، ارسال خوشبختی را لایک کرده اند:

mahrokh (18 اردیبهشت 1393),parchami7 (18 اردیبهشت 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393),نارگل (20 اردیبهشت 1393)

خوشبختی آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      26
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.34
      قد
      160
      وزن شروع
      72
      وزن هدف
      ۵۳
      حالت من
      Asabani
      دوستان من میخک هم تهیه کردم. ولی متاسفانه کمی گرونه. کیلویی 60.000 ت. ولی بسیار مفیده !

حالت تهوع و استفراغ را برطرف مي كند، بدين منظور مي توان 2 قطره از اسانس ميخك را در يك ليوان ريخت و نوشيد و يا از يك فنجان دم كرده ميخك استفاده كرد.
      طبق تحقیقات انجام شده روغن میخک با مهار مسیرهای سیکلواکسژناز در بیماری‌های التهابی موثر است.

اوژنول که ماده موثره اصلی میخک می‌باشد خواص ضد دردی مناسبی دارد به همین دلیل در ترکیبات ضد درد دندانپزشکی از آن استفاده می‌کنند که مزه خاص این فرآورده که همگی ما آن را تجربه کردیم ناشی از اوژنول می‌باشد.

عصاره‌های آبی و اتانولی میخک دارای اثرات ضد میکروبی بر علیه استافیلوکوک طلائی مقام پنی‌سیلین دارد و رشد باکتری‌های ایجاد‌کننده پوسیدگی دندان نیز جلوگیری می‌کند.

از خواص جالب میخک اثرات ضدویروسی عصاره آبی آن در زخم‌های پوستی ناشی از ویروس هرپس می‌باشد از نکات بارز درمانی اوژنول اثر حفاظت کبدی آن می‌باشد در تحقیقات بالینی انجام شده خواص درمانی میخک در درمان درد و التهاب بیماری‌های دهان و دندان و نیز کاهش سردرد بیماران ثابت شده است.

مرجع علمی گیاه درمانی آلمان (کمیسیون E) نیز اثرات ضددردی آن در دندان درد و رفع التهاب دهان و حلق را تأیید کرده است در طب سنتی هند نیز میخک را برای رفع بدبوئی دهان، نفخ، دردهای شکمی و مشکلات معده و حتی بیماری‌های چشم نیز به‌کار می‌بردند.

میخک در طب سنتی ایران

در طب سنتی ایران در جهت تقویت لثه و درد دندان بارد و رفع بدبوی دهان کاربرد داشته است. از میخک در بیماری‌های گوارشی مانند فواق (سکسکه) وجشاء (آروغ) و بیماری‌های رحم و بیماری‌های تنفسی مانند سرفه استعمال می‌شود.

خواص طبيعي گل ميخك:

خشك شده غنچه درخت از دو هزار سال بيش به عنوان ادويه به كار مي رفته است. از نظر طب قديم ايران ميخك خيلي گرم و خشك است و داراي خواص بسياري است.
      ـ براي رفع دندان درد و گوش درد يك قطره از اسانس ميخك و يا روغن آن را روي دندان بماليد و يا در گوش بچكانيد.

ـ ميخك تقويت كننده مغز مي باشد و كساني كه حافظه ضعيف دارند بايد از دم كرده ميخك استفاده كنند.

ـ ميخك از سرطان جلوگيري كرده و حتي درمان كننده سرطان مي باشد.

ـ حالت تهوع و استفراغ را برطرف مي كند، بدين منظور مي توان 2 قطره از اسانس ميخك را در يك ليوان ريخت و نوشيد و يا از يك فنجان دم كرده ميخك استفاده كرد.

خواص داروئي:

ميخك يعني خشك شده غنچه درخت ميخك از دو هزار سال پيش بعوان ادويه بكار مي رفته است . ميخك از نظر طب قديم ايران خيلي گرم و خشك است و داراي خواص بسياري است .

1) براي رفع دندان درد و گوش درد يك قطره از اسانس ميخك و يا روغن آنرا روي دندان بماليد و يا در گوش بچكانيد .

2) ميخك تقويت كننده مغز مي باشد و كسانيكه حافظه ضعيف دارند بايد از دم كرده ميخك استفاده كنند.

3)ميخك از سرطان جلوگيري كرده و حتي درمان كننده سرطان مي باشد .

4)براي رفع سردرد مفيد است

5)در برطرف كردن فلج و لقوه موثر است

6)ضعف اعصاب را درمان مي كند

7)براي رفع تنگي نفس مفيد است

8)كسانيكه مبتلا به بيماري وسواس هستند براي درمان آن بايد ميخك بخورند

9)مقوي معده و جهاز هاضمه است

10)كبد و كليه را تقويت مي كند

11)سكسكه را برطرف مي كند

12)براي تقويت نيروي جنسي سرد مزاجان مفيد است بدين منظور بايد 2 گرم از پودر ميخك را با شير مخلوط كرده و هر روز بمدت يك هفته از آن استفاده كرد

13)كسانيكه قطره قطره ادرار مي كنند براي درمان آن بايد چاي ميخك بنوشند

14)ميخك اشتهاآرو است

15)بدن را تقويت مي كند

16)براي ترميم قرنيه چشم و برطرف كردن لكه در چشم ، مي توان چند قطره از محلول آبي ميخك در چشم بچكانيد .

17)ميخك تب بر است

18)ميخك كرم كش است و داروهاي كرم كش داراي ميخك مي باشند

19)براي گردش خون و قلب مفيد است

20)اسهال و دل درد را تقويت مي كند

21)براي درمان كمردرد ، چاي ميخك و يا دو قطره اسانس ميخك را با آب گرم و يا چاي مخلوط كرده و بنوشيد .

22)نوشيدن يك فنجان چاي ميخك بعد از غذا گاز و درد معده را از بين مي برد

23)استفاده از ميخك گرفتگي عضله را از بين مي برد

طرز استفاده:

برای تهیه چایی یا دم کرده میخک مقدر 10 گرم میخک را با یک لیتر آب جوش مخلوط کرده و بمدت 5 دققیه دم کنید.

- - - Updated - - -

دم کرده این گیاه کاهش‌ دهنده فشار خون، خنک ‌کننده بدن، رقیق و تصفیه ‌کننده خون، کنترل‌ کننده کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفرایی و همچنین آرام ‌بخش است و برعکس چای که باعث دفع آهن می‌ شود، چای ترش خود یکی از منابع غنی آهن به شمار می‌ آید.
      این چای یکی از نوشیدنی ‌های مناسب برای کسانی است که می ‌خواهند جایگزین مناسبی برای چای پیدا کنند.

در میان گیاهانی که نام چای را به خود گرفته ‌اند، چای قرمز یا چای ترش که به آن چای مکه هم می‌ گویند، به علت رنگ، طعم و خاصیت ویژه ‌ای که دارد، جایگاه مهمی‌ را به خود اختصاص داده است.

شما می‌ توانید آن را با کمی عسل به صورت شربت استفاده کنید یا با آب سیب ترکیب کرده و خنک بنوشید. ترشی آن و شیرینی سیب به خوبی با هم سازگار می‌ شوند.

خواص چای ترش

دم کرده این گیاه کاهش‌ دهنده فشار خون، خنک ‌کننده بدن، رقیق و تصفیه ‌کننده خون، کنترل‌ کننده کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفرایی و همچنین آرام ‌بخش است و برعکس چای که باعث دفع آهن می‌ شود، چای ترش خود یکی از منابع غنی آهن به شمار می‌ آید.

طریقه مصرف چای قرمز

افرادی که دارای قند، چربی و فشارخون بالا هستند، می ‌توانند یک تا دو نوبت از چای روزانه ی خود را به چای قرمز اختصاص دهند و برای هر بار مصرف، 5 گرم از گل برگ‌ های چای قرمز را داخل یک فنجان ریـخـته و سپس آب جوش بر روی آن بریزند و سرپوشی گذاشته، 10 دقیقه بماند تا دم بکشد، سپس صاف کرده و میل کنید.

مصرف دم کرده چای ترش بیش از چای معمولی بر پرفشاری خون افراد دیابتی موثر است.

بر اساس یافته های یک پژوهش ارایه شده در کنگره بین المللی طب سنتی و مکمل، مصرف دم کرده چای ترش به طور معنی داری نسبت به چای معمولی بر پر فشاری خون بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 موثر است.

دم کرده این گیاه کاهش‌ دهنده فشار خون، خنک ‌کننده ی بدن، رقیق و تصفیه ‌کننده خون، کنترل‌ کننده کلسترول خون، اختلالات کبدی و صفراوی و همچنین آرام ‌بخش است

دیابتی ها چای ترش بخورند

چای قرمز یا چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود. این گیاه و محصولات آن در ایران به نام های چای مکی یا چای مکه، چای قرمز و چای ترش خوانده می شود. یکی از مهم ترین خواص چای قرمز شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین جهت این گیاه خواص ضد دیابتی هم دارد. در هند از دانه های این گیاه به عنوان یک دارو برای سستی، گیجی و سوء هاضمه استفاده می شود و دانه های آن غنی از چربی و پروتئین است.

دم کرده برگ این گیاه منبعی غنی از آهن و مس است.

- - - Updated - - -

چای کوهی که بهش چایی چوپان هم می گن عالیه ولی خیلی خوشمزه نیست! کمی مزه گس داره! پیشنهاد می کنم هفته ای 3 بار از این دمنوش فوق العاده استفاده کنید
      خواص چای کوهی

چاي كوهي St.johns Wort
      نام علمی Hypericum perfratum
      گياه شناسي
      چاي كوهي بمقدر زياد در آمريكا و اروپا پرورش مي يايد و معمولا بصورت خودرو در ميان مزارع گندم و ذرت يافت مي شود . چاي كوهي در اروپاو آمريكا بنام سنت جونز شهرت دارد و مدتي است كه بسيار معروف شده است .
      جالب است بدانيد كه روغن چاي كوهي براي مدت سه قرن در انگلستان تنها داروي زخم ها بوده است .
      چاي كوهي در ايران در دامنه كوههاي البرز ،‌كرج ،‌چالوس و مازندران و نقاظ غرب ايران به حد زياد مي رويد .
      در اروپا نانوائيها اين گياه را خوب مي شناسند زيرا كمي از آنرا به در اضافه مي كنند كه نان را بهتر و خوش طعم تر مي كند .
      گلهاي چاي كوهي برنگ سفيد يا زرد مي باشند كه در بالاي ساقه بصورت مجتمع بچشم مي خورد . اين گلها كمي معطر و داراي بوي مخصوصي مي باشد . ميوه چاي كوهي بشكل كپسول است .
      خواص داروئي:
      از نظر طب قديم ايران اين گياه گرم و خشك است . ماده قرمز رنگي كه در برگهاي چاي كوهي وجود دارد وبا فشار دادن برگها از آن استخراج مي شود براي التيام زخم ها و درمان سوختگي ها بكار مي رود .
      براي تهيه جوشانده و يا دم كرده اين گياه بايد حدود يك قاشق چايخوري برگ و گل خشك گياه را در دو فنجان آب جوش ريخته و آنرا آنقدر بجوشانيد تا يك فنجان باقي بماند سپس آنرا مصرف كنيد .
      بطور خلاصه مي توان به مورد زير اشاره كرد :
      1)ضد كرم معده و روده مي باشد.
      2)ادرار آور وقاعده آور است .
      3)گرفتگي صدا را باز مي كند و خلط آور است.
      4)براي درمان مرض كزاز بكار مي رود.
      5)اگر برگ آنرا بصورت پودر داروريد و روي زخم هاي عميق و متعفن بپاشيد اين نوع زخم ها را خوب مي كند.
      6)درمان كننده اسهال و اسهال خوني است .
      7)براي درد دنبالچه بهترين دارو است .
      8)اگر مشكوك به خونريزي مغزي هستيد و يا احتمال خونريزي مغزي وجود دارد حتما از اين دارو استفاده كنيد .
      9)ضعف جنسي را درمان مي كند.
      10)درمان كننده بيماري مننژيت است .
      11)براي درمان فلج بكار مي رود .
      12)سياه سرفه را از بين مي برد.
      13)درد پشت و گردن و خشكي گردن را درمان مي كند .
      14)براي كم خوني مفيد است .
      15)چاي كوهي اشتها را باز مي كند بنابراين مي توان آنرا به بچه ها و افراد مسن كه اشتها ندارند داده می شود.
      16)ضد افسردگي مي باشد .
      17)درمان كننده بيخوابي است .
      18)در درمان سرماخوردگي معجزه مي كند .
      19)براي درمان تب و اثر نيش سمي حشرات بكار ميرود.
      و بالاخره با تحقيقات جديدي كه دانشمندان روي اين گياه معجزه آسا انجام داده اند و دريافته اند دريافته اند كه چاي كوهي مي تواند ويروسها را از بين ببرد و حتي روي ويروس بيماري AIDS نيز اثر دارد. مدتي است كه بيماران مبتلا به ايدز ازاين گياه استفاده ميكنند كه سيستم دفاعي بدن آنها را تقويت كرده وبيماري را تخفيف مي دهد .
      دانشمندان مدتي است كه روي اثر چاي كوهي بر روی سرطان خون تحقيقات دامنه راشروع كرده اند و به نتايج درخشاني دست يافته اند .
      همانطوريكه قبل گفته شد اين دارو اثر بسيار خوبي بر روي افسردگي دارد البته اگر سه روز متوالي از اين دارو استفاده شود حالات افسردگي را از بين برده بيخوابي را مداوا مي كند و بيماران اعتماد بنفس خود را باز مي يابند . به صورت دم کرده و در گاهی از اوقات برای مرحم زخمها به کار میرود. ( انشاءالله )

- - - Updated - - -

خواص گیاه خرفه و تخم آن

تخم خرفه تصفیه کننده خون و تسکین دهنده‌ی تشنگی است و برای رفع سرفه می‌تواند مفید باشد. در طب سنتی به عنوان تب‌بر، ضدعفونی کننده، ضداسکوربوت (بیماری‌های ناشی از کمبود ویتامین C)، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده می‌شود.

گیاه خرفه با اسم علمی Portulaca Oleracea و با نام انگلیسی Purslane از تیره پرتولاکاسه (Portulacaceae) است که برگ‌های گوشتی و بذرهای سیاه ریز دارد. گیاه یک ساله است که ارتفاع تا حدود 40 سانتی‌متر در مراحل بذردهی می‌رسد.در خصوص خاستگاه اولیه آن اختلاف نظر وجود دارد، ولی در کشورهای ایران، استرالیا، هند، آفریقای شمالی و در آمریکا رشد می‌کند. خرفه برگ‌های گرد کشیده با ساقه گوشتی به رنگ قرمز ارغوانی دارد. گل‌های آن به رنگ زرد در انتهای ساقه تشکیل شده و اوایل روز تا ساعت 9 الی 11 باز می‌ماند.ریشه گیاه راست است و انشعابات فیبری دارد که می‌تواند به اعماق خاک نفوذ و از رطوبت زیرین خاک استفاده کند.این گیاه دارویی که معمولاً به صورت خودرو در باغچه منازل، کنار جوی‌ها و در مناطق مرطوب می‌روید، شاید زیاد مورد توجه نباشد اما اکنون کشف‌های مهمی در مورد آن انجام شده که توسط سازمان بهداشت جهانی لقب اکسیر جهانی (Global panacea) به آن داده شده است. این گیاه از سوی این سازمان متداول‌ترین گیاه دارویی مورد استفاده در جهان ذکر شده است. معمولاً قسمت‌های هوایی این گیاه که شامل برگ، ساقه و دانه‌های آن است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.خواص گیاه خرفه در طب سنتی

* خرفه از نظر طبیعت طبق نظر حکمای طب سنتی خیلی سرد و تر و دارای نیروی قابضه است.* گیاه دارویی «خرفه» در درمان اختلالات و التهابات مجاری ادراری موثر است.«خرفه» در طب سنتی به عنوان تب بر، ضد عفونی کننده، ضد اسکوربوت (بیماری‌های ناشی از کمبود ویتامین C)، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده می‌شود.
      امام صادق (ع) می فرمایند: بر روی زمین سبزی خوردنی شریف‌تر از آن نیست و سبزی خوردنی حضرت فاطمه (س) است

* در بسیاری از کشورها، از قبیل کشورهای عربی همسایه، این گیاه دارویی را به عنوان سبزی خوراکی در سبزی فروشی‌ها به فروش می‌رسانند و از شیره خرفه و یا له شده برگ‌ها و ساقه آن به صورت موضعی برای رفع درد، تورم و التیام زخم‌های سوختگی، کاهش تورم و آبسه‌ها، گزیدگی نیش حشرات و عقرب گزیدگی استفاده می‌شود.* این گیاه در مصرف داخلی قطع کننده و بند آورنده خون‌ریزی است و همچنین عصاره ساقه و برگ آن برای درمان بیماری‌های کبدی مفید است.* از جوشانده این گیاه که آب آن گرفته شده است در معالجه اسهال و برای رفع سرفه، تسکین دردهای سینه و سوزش مجرای ادرار و مثانه و رفع حرارت رحم و سوزش آن استفاده می‌شود.* همچنین مصرف خوراکی «خرفه» به عنوان سبزی خام و یا پخته همراه با پیاز و روغن جهت تقویت روده‌ها، قطع اسهال و تب استفاده می‌شود و مصرف خام برگ و ساقه آن به صورت سالاد و همراه با سرکه برای درد کلیه مفید است.* ضماد ریشه خرفه برای رفع زگیل پوستی استفاده می‌شود.* ضماد خرفه بر روی پیشانی سبب از بین رفتن سردرد و دردهای میگرنی می‌شود.* گفتنی است؛ گیاه خرفه در دامپزشکی برای درمان بیماری‌های تب‌دار و برای خنک کردن بدن، دفع سموم و تصفیه خون به صورت پودر و جوشانده استفاده می‌شود.* این گیاه در بیماران آسمی اثر گشاد کننده مجاری تنفسی و پایین آورنده قند خون را دارد و خاصیت تقویت عضلات قلبی و ضد توموری نیز در آن دیده شده است.* برگ و ساقه‌ی خرفه مسکن صفرا است و حرارت خون و کبد و معده را تسکین می‌دهد و برای تسکین حدت تب‌های گرم و صفراوی و تسکین عطش و کنترل ترشح ادرار در مورد بیماری دیابت مفید است.* در مواردی که چرک از سینه آید قطع می‌کند و برای خرد کردن سنگ مثانه و ازدیاد ترشح بول مفید است، یعنی مدر است.

* جویدن برگ آن به مقدار کم، کندی دندان را رفع می‌کند (که از خوردن میوه ترش و یا علت دیگری ایجاد شده باشد) و زیاد جویدن آن کندی دندان ایجاد می‌کند.* از عصاره آن برای التهاب‌های گرم چشم با مالیدن در محل ملتهب استفاده می‌شود.* ضماد برگ و ساقه آن با روغن گل سرخ برای تسکین سردردهای گرم و ورم‌های گرم نافع است و با آرد جو برای جرب نافع است.* ضماد برگ و ساقه آن به تنهایی برای تسکین حرارت اعضا و سوختگی آتش مفید است و اگر بر معده و کبد گذارند برای تسکین حرارت آن‌ها مفید است و اگر با حنا تهیه شود و بر کف دست و پا گذارده شود برای حرارت و پیسی‌های دست و پا در صورت تکرار مفید خواهد بود.* اشتها را کاهش می‌دهد و اسراف در خوردن آن، نور چشم را نقصان می‌دهد.* افراد سرد مزاج باید آن را با نعناع و کرفس بخورند.خرفه از نظر احادیث

امام صادق (ع) می فرمایند: بر روی زمین سبزی خوردنی شریف‌تر از آن نیست و سبزی خوردنی حضرت فاطمه (س) است و عقل را زیاد می‌کند.علف هرزی که روغن می‌شود

اخیراً پژوهشگران دانشگاه تبریز موفق به شناسایی قابلیت استفاده از گونه‌ای علف هرز شدند که بنا به گفته آنان می‌تواند از این پس به عنوان منبعی جدید برای استخراج روغن خوراکی به چرخه صنایع غذایی کشور وارد شود. این گیاه ناشناخته خرفه نام دارد که گویا منبعی غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع، به خصوص امگا3 تلقی می‌شود.خرفه در فهرست گیاهان خوراکی نیست و در کشاورزی به عنوان علف هرز شناخته می‌شود، ولی آنچه این گیاه را متمایز می‌کند، وجود اسید چرب امگا3 زیاد در برگ آن (قسمت رویشی) است. البته دیگر گیاهان مثل کلزا یا بذر کتان نیز امگا3 دارند، ولی این ماده در بذرهای آن‌ها یافت می‌شود. حدود 70 درصد اسیدهای چرب تشکیل‌دهنده روغن آن غیر اشباع بوده و حدود 50 درصد آن را تنها اسید چرب امگا3 تشکیل می‌دهد.
      از جوشانده این گیاه که آب آن گرفته شده است در معالجه اسهال و برای رفع سرفه، تسکین دردهای سینه و سوزش مجرای ادرار و مثانه و رفع حرارت رحم و سوزش آن استفاده می‌شود

استفاده از اسیدهای چرب غیر اشباع موجب کاهش کلسترول خون می‌شود. منبع اصلی اسید چرب امگا3 روغن ماهی است، ولی منابع گیاهی نیز حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع شده‌اند. امروز از گیاهانی مثل بادام زمینی، کلزا، آفتابگردان،ذرت و هسته انگور روغن استخراج می‌شود، ولی از خرفه در دنیا روغن استخراج نمی‌شود.علاوه بر وجود امگا3 در قسمت رویشی آن، مواد معدنی مثل منیزیم، پتاسیم، کلسیم و همچنین ویتامین ث (16 میلی‌گرم در 100 گرم ماده‌تر) به مقدار زیاد در بافت‌های آن وجود دارد. غنی بودن از اکسیدان‌ها (رنگ قرمز ساقه) از دیگر مزیت‌های این گیاه است. خرفه سرشار از بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین آ)، B1 و B2 نیز می‌باشد.مقدار روغن کل در برگ پایین است که بهتر است از برگ‌های آن به صورت تازه خوری به عنوان مناسب‌ترین سبزی و از بذرهای آن که حدود 20 - 15 درصد روغن دارد، به عنوان منبع استحصال روغن استفاده شود. حتی اگر روغن این گیاه با روغن‌های دیگر مخلوط شود، کیفیت آن‌ها را از لحاظ ارزش غذایی افزایش خواهد داد و این امر به سلامت جامعه کمک خواهد کرد.طریقه‌ی استفاده

* فراموش نکنید ارزش غذایی این سبزی به مراتب بیشتر از بعضی سبزیجات معمول است بنابراین، توصیه به تازه‌خوری برگ‌های این سبزی با ماست یا اضافه کردن چند گرم از آن به سالاد مناسب خواهد بود.* قسمت‌های هوایی جوان گیاه را می‌توان به صورت بورانی نیز استفاده کرد که برای درست کردن بورانی، برگ‌ها و قسمت‌های هوایی این گیاه را با مقداری آب می‌جوشانند، سپس آن‌ها را صاف کرده و به آن مقداری پیازداغ و تخم مرغاضافه می‌کنند.* مقدار خوراک از آب برگ ساقه آن 40 گرم که با 8 گرم نبات یا شکر مخلوط کرده و خورده می‌شود.

خواص تخم خرفه

* از خواص تخم خرفه می‌توان به تصفیه کنندگی خون، رفع التهابات گوارشی، رفع سرفه و تسکین دهنده تشنگی اشاره کرد.* از تخم خرفه همچنین در شیرینی پزی و برای تزئین، به خصوص تزئینشیرینی نان برنجی استفاده می‌شود.* تخم خرفه تقویت کننده قوای عمومی بدن است.* تخم گیاه خاصیت ضد کرم، به خصوص علیه کرم کدو دارد.

17. 6 کاربر، ارسال خوشبختی را لایک کرده اند:

arisajoon (19 اردیبهشت 1393),mahrokh (18 اردیبهشت 1393),parchami7 (18 اردیبهشت 1393),raha32 (25 اردیبهشت 1393),نورا (18 اردیبهشت 1393),نارگل (20 اردیبهشت 1393)

نورا آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      72
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.37
      قد
      160
      وزن شروع
      65
      وزن هدف
      هدف اول 60
      وزن فعلی
      65
      حالت من
      Khoshhal
      خوشبختی جوووووووووووووونم منو بنویس

همون دوره 20 روزه

وزن شروع رو هم نزدیک همون موقع نزدیک یک خرداد اعلام می کنم .

من عشق می کنم که تو دنبال می کنی منو

هر بار میرسی به من خوشحال می کنی منو

چشمای تو مال تو نیست من سهم دارم از نگات

یک بار عاشقت شدم صد بار میمیرم برات

19. کاربر زیر پست نورا را لایک کرده است:

raha32 (25 اردیبهشت 1393)

Mehregan1986 آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      70
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.16
      قد
      170
      وزن شروع
      110
      وزن هدف
      60
      وزن فعلی
      78
      حالت من
      Khoshhal
      وبلاگ زیباتنی من
      1
      نسخه های طلایی لاغری:۵۰گرم سیاه دانه+۵۰گرم زیره سیاه+۲۵ گرم طباشیر+۲۵گرم تخم گشنیز+۲۵گرم هلیله سیاه+۲۵گرم لاک مغسول +۵۰ گرم زنیان مواد گیاهی فوق رااز عطاری مورد اعتمادخود خریداری نموده کاملا پودرکرده روزی نصف قاشق چایخوری باعسل وآب گرم میل کنید.

بچه ها کسی اینو تهیه کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟
      من اسم بعضی موادش رو حتی نشنیدم

21. 2 کاربر، ارسال Mehregan1986 را لایک کرده اند:

arisajoon (19 اردیبهشت 1393),parchami7 (18 اردیبهشت 1393)

• صفحه 1 از 24
  • 12311 ...
  • آخرینآخرین