شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: چربی خون و دارو های گیاهی موثر

اایدا آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    122
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.29
    قد
    168
    وزن شروع
    78
    وزن هدف
    62 ( ان شاءلله) هدف دوم
    وزن فعلی
    66
    حالت من
    Relax

چربی خون و دارو های گیاهی موثر

بیشتر گیاهان (سبزی‌ها و میوه‌ها) به علت فیبر و الیافی که دارند، باعث کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید خون می‌شوند

…البته تأثیر گیاهان در کاهش چربی خون یکسان نیست
    ، تأثیر برخی از آن‌ها بیشتر است و به دلیل خاصیتی که در کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید خون دارند، برای تهیه دارو استفاده می‌شوند.
    بین گیاهان، سیر بیشترین قدرت را در کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید خون دارد

و بیش از ۱۰۰ صنعت داروسازی در دنیا از سیر، فرآورده‌های دارویی تهیه کرده‌اند.
    سیر علاوه بر کاهش کلسترول و تری‌گلیسرید، خاصیت ضدمیکروبی و ویروسی دارد و فشارخون و قندخون را کاهش می‌دهد و خون را رقیق می‌کند
    .برخی دیگر از گیاهان مانند خرفه و دانه کنگر فرنگی نیز تری‌گلیسرید خون را پایین می‌آورند

و مصرفشان در بسیاری از کشورهای دنیا شایع است ولی متأسفانه در ایران استفاده از این گیاهان هنوز جا نیفتاده است

.میوه زیتون و روغن آن هم کلسترول را کاهش می‌دهند. مصرف برخی از روغن‌ها نیز HDL (کلسترول خوب) را بالا و LDL (کلسترول بد) را پایین می‌آورد
    مانند روغن بادام‌زمینی، هسته انگور، کنجد، ماهی و کتان.
    این روغن‌ها کلسترول و تری‌گلیسرید خون را هم پایین می‌آورند
    .اگر بخواهیم ۳ نوشیدنی را نام ببریم که هم فشارخون را پایین می‌آورند و هم کلسترول و تری‌گلیسرید را باید به آب گوجه‌فرنگی،‌ آب انار و آب‌غوره اشاره کنیم که بهترین گزینه‌ها هستند.
    این ۳ نوشیدنی هم می‌توانند بین وعده‌های غذایی و هم همراه غذا مصرف شوند.آلبالو، گیلاس، نارنج، لیموترش و گریپ‌فروت نیز از میوه‌هایی هستند که مصرفشان هم به صورت آب‌میوه و هم میوه تازه چربی و کلسترول خون را کاهش می‌ده
    د.همچنین کدو حلوایی، جعفری، پیاز، جو، فلفل سبز، بادمجان و عدس نیز از جمله مواد غذایی‌ای هستند که به کاهش تری‌گلیسرید و کلسترول خون کمک می‌کنند.البته باید دقت داشته باشید، این گیاهان باید به مقدار متناسب مصرف شوند و روش طبخشان نیز مورد توجه قرار گیرد.فلفل سیاهبا فلفل سیاه به جنگ چربی برویدفلفل سیاه به دلیل داشتن ماده «پپرین» که موجب طعم تند فلفل می‌شود، تشکیل سلول‌های جدید چربی را متوقف می‌کند و خاصیت ضد چربی دارد.تحقیقات گذشته نشان می‌دهد که فلفل سیاه علاوه برداشتن مزیت‌های بسیار بر سلامتی، میزان چربی جریان خون را کاهش می‌دهد.

اکنون محققان طی تحقیقات آزمایشگاهی و مدل‌های کامپیوتری دریافتند که «پپرین» در فعالیت ژنی که مسئول کنترل تشکیل سلول‌های جدید چربی است، دخالت می‌کند
    .
    «پپرین» همچنین ممکن است فعالیت‌های زنجیره‌ای متابولیکی که در حفظ کنترل چربی نقش دارد را هدف قرار دهد
    .
    پژوهشگران معتقدند که این یافته باعث استفاده وسیع از عصاره پپرین یا فلفل سیاه در جنگ با چربی و سایر بیماری‌های مربوطه خواهد شد.

خرفهکاهش چربی خون با خرفه
    مرتضی صفوی، متخصص تغذیه گفت: مصرف خرفه به صورت خام یا پخته موجب کاهش چربی خون و رفع التهاب بدن می‌شود
    در پزشکی طب سنتی ایران از خرفه برای رفع لاغری، رفع تشنگی و تقویت کننده قوای جسمانی استفاده می‌شود
    .وی گفت:
    خرفه تصفیه کننده خون، تب‌بر و مُدر «ادرارآور» است
    همچنین این گیاه صفراآور، ضد اسکوربوت و کمبود ویتامین ‌C اسصفوی ادامه داد:
    از گیاه دارویی خرفه می‌توان به صورت استعمال خارجی برای رفع سوختگی،‌ رفع میخچه، رفع دمل و جوش استفاده کرد
    .وی بیان داشت:
    می‌توان از گیاه تازه خرفه به میزان ۵ تا صد گرم روزی سه بار استفاده کرد که اثرات خوبی را بر بدن می‌گذارد.

منابع:سلامتیران
    – دکتر محمدحسین صالحی‌سورمقی، استاد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران
    من اشرف مخلوقات خدایم
    پس توانایی و اراده دارم که
    در کارای مثبت موفق باشم
    من می تونم
    تا اخر مهر ماه به هدف 70 کیلو برسم
    بگو خب
    انشاالله

2. 5 کاربر، ارسال اایدا را لایک کرده اند:

azi110 (18 بهمن 1392),omberto (18 خرداد 1395),somy (18 مهر 1392),آلاهیدا (16 بهمن 1392),سلام سلیم (16 شهریور 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

azi110 آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    354
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.26
    قد
    155
    وزن شروع
    100
    وزن هدف
    بشم 68کیلو و شایدم کمتر
    وزن فعلی
    73
    حالت من
    Mehraboon
    وبلاگ زیباتنی من
    19
    llمصرف روزانه یک لیوان اب کرفس هم برای کاهش چربی خون موثر است کما این که باعث کاهش وزن هم میشود

5. 2 کاربر، ارسال azi110 را لایک کرده اند:

somy (03 آذر 1393),سلام سلیم (16 شهریور 1394)