شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم؟

rezaiyan آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین
    کاربر سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.03

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم؟

چگونه در خود انگیزه ایجاد کنیم؟

چرا در انجام بعضی کارها که مطمئنیم باید آنها را انجام دهیم تعلل می کنیم ؟ چه کنیم تا انگیزه کافی برای شروع کارهای معوقه در ماایجاد شود؟ دو نیروی روانی زندگی انسان ها را کنترل می کنند :
    الف ) فرار از ناراحتی
    ب) رسیدن به خوشی
    برای مثال بعد از انجام هر عملی از خود بپرسید چرا این کار را انجام دادم؟
    در جواب: یا برای فرار از ناراحتی بوده یا برای رسیدن به خوشی مجبور به انجام ان عمل شده اید ؟
    اگر انگیزه لازم انجام عملی در ما ایجاد نمی شود علت این است که انجام دادن ان عمل را با ناراحتی مرتبط کرده ایم. مثلا اگر می خواهیم که کتابی مطالعه کنیم که برایمان اهمیت دارد و اینکار دائما به تعویق می افتد. علت پیامهایی هستند که در ناخودآگاه (منبع قدرت) صادر شده و خوداگاه (منبع اجرا) انها را عملی میکند. این پیامها می توانند چنین باشند :
    - اگر بخواهی این کتاب را شروع کنی حداقل روزی 2 ساعت باید وقت بگذاری (ناراحتی)
    - دیگر فرصت صحبت با دوستان، رفتن به جمع انها برایت کم می شود (ناراحتی)
    - کارهای بهتری می توانی انجام دهی و لذت ببری (ناراحتی)، و ...
    و شما (خوداگاهتان) برای فرار از ناراحتی و رسیدن به خوشی از انجام آن طفره می روید.
    چه کنیم؟

تمرین
    قلم و کاغذ را بردار دو کار معوقه ای که لازم می دانی باید انها را انجام دهی یادداشت کن. سپس به سوالات زیر با دقت بسیار زیاد و با جزییات پاسخ بده. مثلا برای انجام کارهای تحصیلی در طول ترم :
    1- چه ناراحتی هایی را باید تحمل کنیم اگر بخواهم این کار را انجام دهم ؟ (10 مورد با ذکر جزییات)
    2- از انجام ندادن ان چه لذتی می برم؟
    3- خودتان را درآن وضعیتی قرار دهید که فرصتها برای شما رو به اتمام است مثلا پایان ترم شده یا 5 سال از بهترین سالهای زندگی شما گذشته و شما هنوز در انجام کارهای معوقه خود تصمیم جدی نگرفته اید. چه احساس دارید ؟ اعتماد بنفس شما چگونه است؟ چه تاثیرات اجتماعی برای شما خواهد داشت؟ برای دیگران از کدام افتخاراتتانصحبت می کنید؟ چقدر می توانید خود را موفق بدانید؟ چقدر از خودتان راضی هستید؟
    4- اگر این کارها را بموقع انجام داده باشید یعنی الان دست به کار شوید، الان چه احساسی خواهید داشت؟
    چند سال اینده خود را چه می بینید و چگونه معرفی می کنید ؟ ان روز اعتماد بنفس شما چگونه خواهد بود؟
    یادتان باشد در تمام این سوالات کامل با جزئیات و با دقت داده شود اغلب انگیزه کافی ایجاد می شود تا فرد خود دست به کار شود و شروع کند که این مرحله، ایجاد انگیزه درونی است. اما اگر از این مرحله بازهم انطور که باید و شاید انگیزه لازم برایتان مهیا نشد باید با تغییر در محیط بیرونی، ایجاد انگیزه کنید مثلا با قرار گذاشتن با دوستانی که اهل مطالعه و منظم هستند و برنامه ریزی با انها، می توانید خود را به نقطه ای برای تغییر شرایطتان برسانید و شروع به کار کنید.

چگونه انگیزه ایجاد شده را تحکیم بخشیم؟
    تواناييهاي باالقوه و بالفعل خود را بشناسيد و انتظار خود را با انها تنظيم كنيد. يعني اگر تمركز حواس فعلي شما حدود 10 دقيقه است. انتظار فعلي شما فقط 11 دقيقه باشد نه 45 دقيقه و اگر بيشتر از توانايي بالقوه خود انتظار داشتيد اين رابطه منجر به شكست خواهد شد.
    2- شروع به انجام عملي، بسيار مهم و خوشايند است. اما يادتان باشد افرادي كه شروع مي كنند شكست هم مي خورند. اصولا شكست خوردنها از ان افرادي است كه شروع كرده اند و به دنبال موفقت اند، بازهم به خاطر بسپاريد: افراد موفق، شكست را بيشتر تجربه كرده اند . پس نااميد نشويد، هر روز ذهن را با سوالات مطروحه در تمرين بالا برنامه ريزي كنيد تا ذهنمان فراموش نكند كه اگر كارهاي طول ترم را به موقع انجام ندهد چه ناراحتي هايي را بايد تحمل كند؟
    3- انعطاف پذير باشيد. با خود دوست باشيد. اگر دوست شما به شما بگويد اين كار را انجام دادم اما به نتيجه دلخواهم نرسيدم شما چه خواهيد گفت؟ حتما راه ديگري را پيشنهاد مي دهيد كه به ذهن قابل انجام تر مي رسد. با خود هم چنين باشيد. راه هاي مختلفي براي رسيدن به موفقت وجود دارد كه به جاي اينكه خود را (شكست خورده و نااميد) بخواهيم ميتوانيم از انها استفاده كنيم.
    4- توصيه ميكنم مبحث (من اماده ام با مشكلات خود روبرو شوم: کلیک ) را نيز كه كمك كننده و كامل كننده بحث فعلي است مرور شود.
    مشکلات اندازه فیل هم که باشند پرندگان کوچک الهی کافیست
    * سوره فیل*

2. 4 کاربر، ارسال rezaiyan را لایک کرده اند:

baran mehraban (05 آذر 1391),fereshteh (12 فروردین 1392),tarannom (03 آذر 1391), Zenith (03 آذر 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

tarannom آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    155
    وزن شروع
    53.700
    وزن هدف
    49
    وزن فعلی
    53.200
    چه جااااالب . واقعا عالی بود . من این مشکل رو دارم که همیشه کارهام رو عقب میندازم . فکر میکردم یه جور تنبلیه و همیشه ناراحت بودم از خودم .

5. کاربر زیر پست tarannom را لایک کرده است:

Zenith (03 آذر 1391)

baran mehraban آواتار ها
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    168
    وزن شروع
    94
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    85:600
    از مقاله جالبتون سپاسگذارم بحث من آماده ام با مشکلات خود رو برو شوم کجا آمده ؟
    همیشه به خاطر داشته باش ثبات قدم خودت برای رسیدن به موفقیت از هر چیزی مهم تر است.:77:

7. کاربر زیر پست baran mehraban را لایک کرده است:

Zenith (05 آذر 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط baran mehraban نمایش پست ها
    از مقاله جالبتون سپاسگذارم بحث من آماده ام با مشکلات خود رو برو شوم کجا آمده ؟
    اینجا: کلیک
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن