شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: چطور با ناخن جویدن مقابله کنم ؟

tarannom آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    155
    وزن شروع
    53.700
    وزن هدف
    49
    وزن فعلی
    53.200

Question چطور با ناخن جویدن مقابله کنم ؟

سلام . من از سایت زیباتن ممنونم که فضایی رو در اختیار ما گذاشته که تقریبا تو هر زمینه ای بتونیم به جواب سوالاتمون برسیم .
    از شما مشاوران عزیز هم تشکر میکنم
    من از کودکی مشکلی دارم که هنوز نتونستم حل کنم . ناخن جویدن . خیلی ها میگن دلیلش استرسه . من هم بعید نمیدانم اینطور باشه . ولی مساله اونجاست که مثلا برای عروسی خواهرم که دو هفته پیش بود گذاشتم ناخن هام بلند شد . تا زمانیکه بلنده هیچ مشکلی ندارم و ناخن هام رو نمی جوم و ولی تا کوتاه میکنم دوباره شروع میکنم به جویدنشون . شاید بگین خب ناخن هات رو کوتاه نکن . ولی آخه ا صلا میخوام بدونم مگه نمیگن ناخن جویدن عادته ؟ خب من که مثلا سه ماهه نجویدم پس چرا بازم تا ناخن هام کوتاه بشه بصورت غیر ارادی این کار رو ادامه میدم ؟ قبلا هم بارها این مشکل رو داشتم . یه مدت می ذارم بلند شه . شاید مثلا 4 ماه . بعدش تا کوتاه میشه غیر ارادی اینکار رو میکنم
    ممنون میشم اگر بتونید کمکم کنید

2. # ADS
    تبلیغات در مدار

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarannom نمایش پست ها
    سلام . من از سایت زیباتن ممنونم که فضایی رو در اختیار ما گذاشته که تقریبا تو هر زمینه ای بتونیم به جواب سوالاتمون برسیم .
    از شما مشاوران عزیز هم تشکر میکنم
    من از کودکی مشکلی دارم که هنوز نتونستم حل کنم . ناخن جویدن . خیلی ها میگن دلیلش استرسه . من هم بعید نمیدانم اینطور باشه . ولی مساله اونجاست که مثلا برای عروسی خواهرم که دو هفته پیش بود گذاشتم ناخن هام بلند شد . تا زمانیکه بلنده هیچ مشکلی ندارم و ناخن هام رو نمی جوم و ولی تا کوتاه میکنم دوباره شروع میکنم به جویدنشون . شاید بگین خب ناخن هات رو کوتاه نکن . ولی آخه ا صلا میخوام بدونم مگه نمیگن ناخن جویدن عادته ؟ خب من که مثلا سه ماهه نجویدم پس چرا بازم تا ناخن هام کوتاه بشه بصورت غیر ارادی این کار رو ادامه میدم ؟ قبلا هم بارها این مشکل رو داشتم . یه مدت می ذارم بلند شه . شاید مثلا 4 ماه . بعدش تا کوتاه میشه غیر ارادی اینکار رو میکنم
    ممنون میشم اگر بتونید کمکم کنید
    ترنم عزیز سلام به زیباتن خوش امدید و به خاطر اعتمادت ممنونم
    در مورد مشکل جویدن ناخن باید بگویم که در واقع ناخن جويدن نوعي عادت عصبي است كه از نمونه‌هاي آن مي‌توان به كشيدن يا كندن موها، انگشت مكيدن اشاره كرد که همه آنها به نوعی به استرش ،فشار عصبی وتنش های روزمره مربوط میشود و نوعی مکانیسم دفاعی بدن در برابر فشار های بیرونی است . می توان گفت این عمل به دلیل ایجاد تسکین در افراد منقلب و هراسان تکرر پیدا می کند.
    برای رهایی از این مشکل قدم اول این که ریشه استرس و اضطراب و تنش های روزانه خود را پیدا کرده و از بین ببرید براي كاستن از تنش هاي روزانه توصيه مي شود از روش هاي كاهش استرس و اضطراب، آرام سازي عضلاني، پياده روي، يوگا و حركات ورزشي آرام استفاده كنند.
    در کنار این کار می تونی از راه های پیشنهادی متخصصان و مشاوران هم برای تسهیل درمان استفاده کنید که در زیر به چند مورد اشاره می شود.
    در مورداینکه گفته بودید می توانید به مدت چند ماه ناخن هایتان را بلند کنید نشان میده که می توانید به کارتان تسلط داشته باشید و زمانی که با هدف مشخصی تصمیم به بلند کردن ناخن هایتان می گیرید تمرکز بیشتری دارید،پس سعی کن زمانی که ناخودآگاه این کار را انجام میدهید به محض متوجه شدن به مغزتان فرمان ایست دهید و ذهنتان را با چیز دیگری منحرف کنید.
    هنگام مطالعه یا تماشای تلویزیون دست های خود را زیر چانه یا کنار گوش خود نگذارید . یا دست های خود را مشغول کنید یا روی نشیمنگاه بنشینید و دست ها را دور پاها در هم قفل کنید.

مطمئنا ناخن ها بر اثر جویدن سست و شکننده شده اند،با مالیدن مرتب روغن دانۀ گندم یا روغن بادام شیرین که طعم ناخوشایندی هم دارد، یک دوره درمان زیبایی را به ناخن های تان هدیه بدهید.
    سعی کنید به جای استفاده از ناخن گیر از سوهان ناخن استفاده کنید و از لاک ناخن استفاده کنید ، این اعمال نتیجه بازداری زدایی داشته و تمرکزتان را بر روی مراقبت از ناخن بیشتر می کند.
    امیدوارم با توجه به این نکات بتواتید به زودی این مشکل رو از بین ببرید.:67:
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

4. 2 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

tarannom (03 آذر 1391), Zenith (02 آذر 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    با اجازه ی hamraz عزیز منم ضمن تایید فرمایشات ایشون، یه نکته خدمتتون عرض کنم. هیچ میدونید کراتین موجود در ناخن علاوه بر مضراتش، باعث چاقی هم میشه؟! پس به توصیه های hamraz عزیز گوش کنید و تصمیم بگیرید برای همیشه این عادت رو بذارین کنار
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

6. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

tarannom (03 آذر 1391)

tarannom آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    155
    وزن شروع
    53.700
    وزن هدف
    49
    وزن فعلی
    53.200
    همراز گرامی مرصی از جواب کاملتون . روش هایی که گفتین رو یادداشت کردم تا بهش عمل کنم . یه سوال دیگه برام مونده که چرا کامل حل نمیشه ؟ چرا این عادت کامل دست از سرم بر نمیداره ؟ من که میتونم 6 ماه ترک کنم پس چرا دوباره میاد سراغم ؟ آیا من تا آخر عمر در معرض اینکار خواهم بود ؟ نمیشه کلا از سرم بره ؟!
    زنیت جون از شما هم ممنونم. نکته ی جالبی بود

8. کاربر زیر پست tarannom را لایک کرده است:

Zenith (03 آذر 1391)

rezaiyan آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.03
    با سلام خدمت شما دوست گرامی.قبل از این که به سوال شما پاسخ بدهم بهتر است به چند تا از دلایل این مشکل توجه کنیم

ناخن جوین علت‌های مختلفی دارد كه برخی از آنها عبارتند از:
    - فشار روحی و اضطراب:
    این عادت روشی برای تسكین ناراحتی‌ها و عصبانیت‌هایی است كه از یك موقعیت اضطراب زا و فشارآور به وجود می‌آید زیرا دیده شده افرادی كه ناخن خود را می جوند از افراد عادی مشوش‌ترند.
    این افراد در موقع صحبت كردن یا انتظار كشیدن با انگشتان خود و یا وسیله ای دیگر بازی می كنند یا پاهای خود را در حال نشسته پی در پی تكان می‌دهند.

علاوه بر آن سوء تغذیه وكمبود ویتامین A در بعضی افراد آنها را عصبی می كند و موجب ناخن جویدن توسط فرد عصبی می شود.

- ترس:
    این عمل بیشتر در كودكانی كه والدینشان ناآگاهانه و به بهانه های مختلف در آنها ایجاد ترس می كنند زیاد دیده می شود. مثلا وقتی به كودك گفته می شود: "اگر گریه یا اذیت كنی می گویم لولو تو را بخورد" و یا ترساندن كودك از دكتر یا
    آمپول، شیوه های غلطی است كه والدین برای ساكت كردن كودك اعمال می كنند.

- تقلید:
    چنانچه یكی یا هر دو والدین كودكی؛ عادت به ناخن جویدن داشته باشند احتمال آنكه كودك آنها نیز به این عادت مبتلا شود بیشتر از كودكانی است كه والدین آنها دچار این اختلال نیستند. زیرا در بعضی موارد، كودك ناخن جویدن را از والدین می آموزد، چون می بیند والدینش به هنگام ناراحتی این عمل را انجام می دهند و ازاین رو یاد می گیرد برای رفع ناراحتی خود به این عمل روی آورد.

- هیجان پذیری بیش از حد:
    عده‌ای ناخن جویدن را واكنشی برای تخلیه هیجانات و تمایلات ناخوداگاه فرد برای خود آزاری می دانند و معتقدند این عمل به خاطر احساس گناهی است كه فرد به وجود آمده و منجر به خود تنبیهی و خودآزاری او می شود. احتمالا این عادت در افرادی كه هیجان پذیرتر از دیگران هستند بیشتر دیده می شود.

شاید بگوید خوب خیلی از دلایل ان مال کودکان است ولی باید به این نکته توجه کنیم که شما نیز این مشکل را از زمان کودکی با خود دارید.
    این مشکل بطور کامل قابل درمان است ولی به چند نکته وجود دارد:
    اول این نکته: پیدا کردن دلیل و علت ان است در هر مشکل و مریضی پیدا کردن علت ان نصف درمان است سعی کنید دلیل ان را پیدا کنید پیدا کردن علت آن در واقع داروی شماست.
    دومین نکته:عجول نباشیم کارهایی که hamraz عزیز فرمودن را انجام بدین و بگذارید عادت ناخن نجویدن جای خود را با عادت ناخن جویدن عوض کند.
    تمام تلاش و سعی خود را بکنید که این عادت ناپسند را ترک کنید شاید یک سال هم طول بکشد ایرادی ندارد با صبر و شکیبایی این مشکل مطمئنن حل خواهد شد.
    در صورتی خیلی از این مشکل رنج میبرید و زندگی شما را مختل کرده است میتوانید بطور حضوری با یک روانشناس یا مشاور صحبت کرده و برای حل مشکل از ایشان بطور حضوری کمک بگیرید.
    به امید روزی که خبر ترک این عادت از شما به ما برسد.
    باتشکر
    مشکلات اندازه فیل هم که باشند پرندگان کوچک الهی کافیست
    * سوره فیل*

10. کاربر زیر پست rezaiyan را لایک کرده است:

tarannom (03 آذر 1391)

tarannom آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    155
    وزن شروع
    53.700
    وزن هدف
    49
    وزن فعلی
    53.200
    واقعا متشکرم . حرفاتون کامل بود . ازا ین نکته تو حرفاتون استفاده کردم که گفتین یه مدت طولانی سر عادت نجویدن بمونم تا حل شه . لطف کردین