شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: تقدیم به بابا نوئل عزیز که در شب کریسمس پدر و مادر عزیزم را به من برگرداند

salare del ha آواتار ها
    کاربر تازه وارد

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00

تقدیم به بابا نوئل عزیز که در شب کریسمس پدر و مادر عزیزم را به من برگرداند

وقتی در یک دانشگاه دولتی در خصوص خیانت همسران سخنرانی می کردم، استاد میانسالی از من پرسید: آقای حمید ایروانی ! آیا فکر نمی کنید مقوله خیانت همسران خط قرمز غیرت و تعصب خانواده هاست و نباید برای بهبود و بازسازی زندگی افراد خائن تلاش نمود.
    به ایشان و سایر حاضرین در آن سخنرانی عرض کردم: ” بله خیانت به همسر یک خط قرمز است که رابطه میان یک زوج را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند. بخش شمالی راه ترمیم و بازسازی زندگی آنهاست و بخش جنوبی رو بسوی طلاق و جدایی می رود.
    اگر بخواهید برای اولین بار از این خط قرمز رد بشوید، کار بسیار خطرناکی انجام داده اید و چه بسا دیگر راه بازگشتی به زندگی زناشویی تان وجود نداشته باشد. ظاهراً فرد خیانت کار در نگاه شما به پایان خط رسیده است و سزایش مرگ و نابودی است ولی آیا جنابعالی تصور می کنید خداوند رحمان و رحیم نیز همانند شما فکر می کند؟
    تصور می کنم اگر یک مشاور بی طرف نباشید و یا حال و حوصله درگیرشدن در چنین مسائلی را نداشته باشید، می توانید براحتی به زوجی که به شما مراجعه کرده اند، پیشنهاد طلاق و جدایی بدهید، اما این همه آن چیزی نیست که من و سایر مشاورین برای بدست آوردنش سالها درس خوانده و تلاش کرده ایم .
    خانم لپر از اساتیدم در دانشگاه می گفت: آقای ایروانی ! یک چیز را به خاطر داشته باش. اگر کاری ارزش انجام دادن داشته باشد، بهتر است آنرا به شایسته ترین شکل ممکن انجام بدهی. حل مشکل کسانی که به تو مراجعه می کنند یکی از کارهایی است که ارزش انجام دادن دارد پس آنرا به بهترین شکل ممکن انجام بده.
    در طی همه این سالها سعی کرده ام تا وظیفه ام را در خصوص بهبود زندگی مردم به نحو احسن انجام دهم حتی اگر به قول آمریکایی ها آدمهای کوته فکر و ناآگاه لباس های احمقانه بر تنم کنند و مجبورم کنند تا آهنگهای بی شرمانه خوانده و آنها کلی جک از من بسازند.
    وقتی که چند سال قبل در آمریکا، برای نخستین بار مشاوره برای بهبود زندگی مردم و بخصوص ترمیم روابط آسیب دیده از خیانت همسران را آغاز کردم با صحنه عجیب و تأثیرگذاری مواجه شدم. ماجرا از این قرار بود که کودک ۹ ساله زوجی که زندگی مشترک خود را از سر گرفته بودند، برایم یک خرس پاندای عروسکی هدیه آورده بود که بر روی آن یادداشتی نصب شده بود. در آن یادداشت نوشته شده بود:
    ” تقدیم به بابا نوئل عزیز که در شب کریسمس پدر و مادرم را به من بازگرداند. “
    من آن شب را از شدت خوشحالی تا صبح نخوابیدم و مدام چهره معصوم آن دختر دوست داشتنی را در برابر خود می دیدم که با لبخند زیبایش خرس پاندا را به من هدیه می کرد.
    راستی! آن شعار قدیمی را یادتان هست، که در دوران مدرسه بکار گرفته می شد: ” می خواهم وارد دانشگاه شده و درس بخوانم تا به کشورم خدمتی کرده باشم؟ ” .
    خب واقعیت است، من این کار را کردم اما نه برای تحقق شعار کلیشه ای خدمت به کشور، بلکه برای ترمیم روابط آسیب دیده از خیانت همسر و بازگرداندن عشق و محبت به زندگی مشترک زوجها.
    من در طی سالهای گذشته نقاط تحول در زنان و مردان را کشف کرده ام. راههای ویرانگر طلاق و جدایی را شناسایی کرده ام. آسیب های روحی و روانی وارد شده بر زوج هایی که بجای حل مشکلشان راه طلاق و جدایی را انتخاب کرده بودند، دیده ام . پای صحبتهای دردناک فرزندان طلاق نشسته ام. من زنان و مردانی را دیده ام که نه تنها جدایی کمک چندانی به آنها نکرده است، بلکه زندگی شان به خاطر غرور و تعصبات احمقانه به ورطه نابودی کشیده شده است.
    من زندگی های نجات یافته از خطر نابودی را مشاهده کرده ام. بازگشت نشاط و شادی را در چهره زوج های ایرانی و خارجی که به زندگی مجدد با یکدیگر امیدوار شده اند، دیده ام.
    باور کنید که ویران کردن زندگی دیگران و پاک کردن صورت مسئله یکی از ساده ترین کارهای ممکن برای یک مشاور و متخصص روابط زناشویی است و حتی به جرأت می توان گفت که بدون تخصص لازم نیز می توان اینکار را کرد.
    برخی ها می گویند: حمید ایروانی و همکارانش در گروه درس زندگی بر روی خط قرمز راه می روند. این مشاورین با ترمیم زندگی افرادی که به همسر خود خیانت کرده اند، آخرت خود را خراب می کنند. نمی دانم شاید آنها درست گفته باشند. اما وقتی زندگی مشترک یک زوج را از نگاه فردی که به همسر خود خیانت کرده و یا مورد خیانت همسرش واقع شده می نگرم ، می بینم که این زندگی قابل ترمیم است و وقتی این توان در من و همکارانم وجود دارد که چنین زندگی ای را نجات دهیم، پس چرا باید راه طلاق و جدایی را پیشنهاد کنیم.
    به عنوان یک مشاور و متخصص، به فردی که به همسرش خیانت کرده و یا فردی که مورد خیانت همسرش واقع شده به یک اندازه حق می دهم. زیرا صدهها بار بگونه ای کاملاً بی طرفانه ، پای صحبتهای هر یک از این دسته از افراد نشسته ام و دلایل هریک را برای وقوع خیانت شنیده ام. من مشکل این زوج ها را با تمام وجودم درک کرده ام و به همین خاطر معتقدم می توان زندگی آسیب دیده از خیانت همسران را ترمیم و بازسازی کرد.
    قطعاً اگر خداوند، ما مشاورین را به علت ترمیم زندگی زوج ها در آتش خود عذاب کند، باز هم آن عذاب زیبا و دلنشین است زیرا او آفریده ماست و همواره بهترین ها را برای ما می پسندد و ما نیز از خشنودی او ، خرسند خواهیم بود.
    درس زندگی از حمید ایروانی – مدرس آموزشی ترمیم و بازسازی زندگی زناشویی پس از خیانت
    منبع: سایت گروه درس زندگی Home - درس زندگی

2. کاربر زیر پست salare del ha را لایک کرده است:

always (18 مرداد 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار