شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 5 از 5
  • نخستنخست
  • ... 345
    نمایش نتایج: از 41 به 46 از 46

موضوع: چی بخوریم،چی نخوریم!

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh

چی بخوریم،چی نخوریم!

مردان؟
      قهوه،گوجه فرنگی پخته،ماهی بخورید!
      کلوچه،دونات نخورید!

چون:
      سرطان پروستات شایع‌ترین نوع سرطان در میان آقایان، بدون در نظر گرفتن نژاد یا قومیت است. پیشرفت این سرطان آرام و نشانه‌های آن اندک بوده، اما با تشخیص زودهنگام قابل درمان است.
      افزون بر این، گزینه‌های بسیاری برای کاهش خطر ابتلا به این بیماری وجود دارند که از آن جمله می توان به تغییر رژیم غذایی و انجام فعالیت‌های ورزشی مداوم اشاره کرد.
      بنابر اعلام پژوهشگران دانشگاه هاروارد، نوشیدن مرتب قهوه در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات موثر است. نتایج مطالعه آنها نشان می دهد احتمال ابتلا به سرطان پروستات در آقایانی که روزانه شش فنجان یا بیشتر قهوه می نوشند، 59 درصد کمتر از افرادی است که قهوه نمی نوشند. به گفته پروفسور "کاترین ویلسون"، مولف مطالعه دانشگاه هاروارد، به رغم نتایج حاصل شده، همچنان باید پژوهش‌های بیشتری درباره رابطه ترکیبات سودمند قهوه و کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات انجام شوند.
      خطر ابتلا به سرطان پروستات در آقایانی که سطح چربی‌های ترانس خون آنها بالا است، دو برابر بیشتر از افرادی است که چربی خون پایین دارند. اسیدهای چرب ترانس موجب افزایش التهاب و مقاومت به انسولین می شوند که هر دو مورد نقشی کلیدی در ابتلا به سرطان پروستات ایفا می کنند. از این رو، عدم مصرف دونات، کلوچه و دیگر نان‌های بسته بندی شده که حاوی روغن هیدروژنه هستند، خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.
      مصرف گوجه فرنگی پخته شده نقش موثری در کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات دارد. ارتباط میان این دو برای نخستین بار توسط "ادوارد جیووانوچی"، پژوهشگر دانشگاه هاروارد، در دهه نود میلادی شناسایی شد و مطالعات انجام گرفته پس از آن، قدرت رنگ قرمز در مواد خوراکی را تایید کردند. "لیکوپن"، رنگدانه گوجه فرنگی، پس از پخته شدن این ماده غذایی از خاصیت و قدرت بیشتری برخوردار می شود. از این رو، حداقل مصرف دو وعده گوجه فرنگی پخته شده در هفته توصیه می شود.
      ورزش کردن به کاهش 41 درصدی خطر ابتلا به گونه‌های کشنده سرطان پروستات منجر می شود. افزون بر این، پژوهش دانشگاه هاروارد نشان داده است در میان بیمارانی که از سرطان پروستات جان سالم به در برده‌اند، خطر مرگ برای آنهایی که 5 ساعت در هفته ورزش سنگین مانند تنیس و شنا انجام می دادند، 56 درصد کمتر بوده است. به گفته "استیسی کنفیلد"، پژوهشگر ارشد دانشکده سلامت عمومی دانشگاه هاروارد، فعالیت بیشتر حفاظت بیشتر در برابر بیماری را نیز به همراه خواهد داشت.
      ماهی‌ها پروستات ندارند، اما اگر دارای این عضو نیز بودند، به احتمال بسیار زیاد هیچ گاه به سرطان پروستات مبتلا نمی شدند. بر اساس مطالعات صورت گرفته، اسیدهای چرب امگا-3 "dha" و "epa" که در روغن ماهی موجود هستند از بروز تومورها جلوگیری می کنند. افزون بر این، پژوهشگران دانشگاه هاروارد دریافته‌اند خطر ابتلا به سرطان کشنده پروستات در آقایانی که سه بار در هفته ماهی مصرف می کنند به میزان 25 درصد کمتر از افرادی است که ماهی مصرف نمی کنند.

2. 10 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

banooo58 (27 خرداد 1392),bratz (04 آبان 1392),fatimah (18 آبان 1392),hero (10 مهر 1392),Kiki (23 اردیبهشت 1392),leili (30 مهر 1392),somy (27 خرداد 1392),مامان مرضيه (15 مهر 1392), Zenith (11 آذر 1391),اایدا (10 شهریور 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      کاهو بخورید چون:

محمد اکبرزاده، منطقه مازندران، اظهار کرد: کاهو دارای مواد معدنی از جمله نیکل، کبالت، سولفور و مس است. مواد شیمیایی کاهو شامل لاکتوکاروم (ماده‌ای مخدر) موم، رزین، مالیک اسید و سوکسی نیک اسید است. از لاکتوکاروم به عنوان داروی خواب‌آور و مسکن و نیز در چشم پزشکی برای گشاد کردن مردمک چشم استفاده می‌شود.

وی افزود: کاهو، زخم‌های مجاری ادرار و مثانه را درمان می‌کند. همچنین کمپرس و ضماد پخته کاهو برای درمان آفتاب سوختگی مفید است. نوشیدن مخلوطی از عصاره‌های کاهو، هویچ و یونجه، ریشه مو را تقویت می‌کند.

اکبرزاده با بیان اینکه در صورتی که در خوردن کاهو افراط نکنید این گیاه به هیچ وجه مضر نیست، تصریح کرد: زیاده روی در خوردن کاهو سبب کاهش قدرت جنسی، فراموشی و کم شدن حافظه، ضعف دید چشم و نفخ شکم می‌شود که برای برطرف شدن این عوارض کاهو باید با نعناع، کرفس و زیره مصرف شود.
      من چه سرمست میشوم وقتی که تو را دارم و تو همه عمر کنارم هستی...

5. کاربر زیر پست ramesh را لایک کرده است:

somy (06 بهمن 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      این روزها آش ترخینه بخورید چون:

مسعود نصیری در خصوص مزایای استفاده از آش ترخینه که نوعی غذای محلی است، گفت: چون در تهیه ترخینه از غلات استفاده می‌شود، این غلات گرمایی که به هنگام پخت به آش داده می‌شود را در خود نگه می‌دارند و موقعی که وارد بدن فرد می‌شود دمای مرکزی بدن را بالا می برد.

وی اظهار داشت: افزایش دمای مرکزی بدن مانند شرایطی که تب ایجاد می‌کند را فراهم کرده و میکروب‌ها نمی‌توانند در این دما رشد و فعالیت کنند.

این کارشناس تغذیه خاطرنشان کرد: دمای بالا ساختار پروتئینی میکروب‌ها را از بین می‌برد و باعث پیشگیری از بروز بیماری‌هایی از جمله سرماخوردگی می‌شود.

به گفته نصیری، چون در تهیه ترخینه از ماست استفاده می‌شود و ماست خاصیت اسیدی دارد، مصرف آش ترخینه باعث از بین رفتن باکتری‌های موجود در دستگاه گوارش نیز می‌شود.

وی مصرف سبزیجات خصوصا پیاز را برای پختن آش ترخینه مفید دانست و ادامه داد: وجود پیاز در آش ترخینه می‌تواند خواص ضدعفونی کننده آن را مضاعف کند.

این کارشناس تغذیه با رد این موضوع که برخی فکر می‌کنند خواص ضدباکتریایی ترخینه ناشی از میکروب‌هایی است که در حین تهیه وارد آن می‌شود، گفت: اگر در زمان تهیه ترخینه هم میکروبی وارد آن شود وقتی که خشک می‌شود و همچنین زمانی که برای پخت حرارت می‌بیند تمام میکروب‌های موجود در آن از بین می‌رود.

نصیری اضافه کرد: بخش عمده‌ای از خواص ضد سرماخوردگی ترخینه ناشی از جو روانی است که به فرد وارد می‌شود.

7. کاربر زیر پست ramesh را لایک کرده است:

somy (06 بهمن 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      کلم بروکلی بخورید چون:

دانشیار آسیب‌شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بروکلی دارای خواص ضد سرطانی است و مصرف آن از ابتلا به سرطان‌های سینه، معده، روده بزرگ و ریه پیشگیری می‌کند و مملو از کلسیم بوده و ضدپیری و آلزایمر است.

حسن اکبری در مورد فواید کلم بروکلی گفت: به اعتقاد متخصصان تغذیه، این کلم سرشار از ویتامین‌های a، b، k، c و نیز مواد معدنی مانند پتاسیم و روی است.

وی ادامه داد: همچنین مملو از فیبر است و مصرف آن به همراه خانواده کلم‌ها مانند کلم بروکسل، گل کلم و کلم معمولی حاوی ترکیبات گوگرد است که می‌تواند مواد سرطان‌زا را که در اصل سبب رشد توده های سرطانی می‌شوند، بتدریج از بدن خارج کند.

اکبری افزود: طبق تحقیقات جدید انجام شده، ترکیبات گوگرد موجود در این کلم می‌تواند در بدن انسان نقش ضدالتهابی نیز داشته باشد و بیماری التهاب مفاصل که بیماری دردناک و پیش رونده‌ای است و غضروف مفاصل را آرام آرام و تحت تأثیر عوامل التهابی ساییده و فرسوده می‌کند را بهبود بخشد.

این محقق طب اسلامی ایرانی گفت: رژیم غذایی سرشار از کلم بروکلی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن دیگری مانند چاقی را نیز که مرتبط با بیماری‌های التهاب مفاصل و آرتروز است را کاهش دهد.

اکبری تصریح کرد: بروکلی دارای ماده‌ای بنام سولفورافان است که تعداد، اندازه و تکثیر تومورهای سرطانی را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد؛ در نتیجه از ابتلا به سرطان به خصوص سرطان سینه، معده، روده بزرگ، رکتوم و ریه ها در انسان پیشگیری می‌کند.

وی افزود: بروکلی دارای مقادیر زیادی فیبر، کاروتنوئید، ویتامین a، ویتامین c و ویتامین k است که باعث پیشگیری از سرطان معده و روده می‌شوند.

این دانشیار آسیب شناسی سلولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بروکلی به دلیل دارا بودن مقادیر بالای ویتامین c، فیبر و بتاکاروتن، یک آنتی اکسیدان قوی محسوب می‌شود که از اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد در بدن پیشگیری می‌کند، در نتیجه از بروز بیماری‌هایی مثل انواع سرطان، آلزایمر، بیماری های قلبی، آرتریت (التهاب مفاصل) پیشگیری کرده و فرآیند پیری را به تأخیر می‌اندازد.

اکبری ادامه داد: مقدار بالای فیبر غذایی موجود در بروکلی برای افراد دیابتی بسیار مفید است و افراد دیابتی برای کنترل بیماری خود باید این ماده غذایی با ارزش را در وعده‌های غذایی خود قرار دهند.

وی گفت: کلسیم موجود در بروکلی، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است؛ ولی چون شیر علاوه بر کلسیم، ویتامین d نیز دارد، به عنوان منبع بهتری برای پوکی استخوان مطرح می‌شود زیرا ویتامین d به جذب کلسیم در بدن کمک می‌کند.

این محقق طب اسلامی ایرانی گفت: البته مصرف زیاد آن توصیه نمی شود و چون کلم‌ها از جمله اقلام سرد هستند، لازم است با زردچوبه، فلفل سیاه و آویشن متعادل شود و اگر با سردی دیگری همراه شوند باید به ازای هر سردی یک مصلح گرم افزوده شود بطور مثال اگر کلم بروکلی و ماهی خورده می‌شود باید به غذا زردچوبه و فلفل سیاه را هم اضافه کرد.

9. کاربر زیر پست ramesh را لایک کرده است:

somy (06 بهمن 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      گردو حتما بخورید چون:

مصرف گردو به تقویت مو، کاهش ریزش مو و رشد آن کمک می‌کند.

محققان انجمن بهداشت و سلامت هند اظهار کردند: گنجاندن آجیل به ویژه گردو در وعده غذایی افراد بسیار مفید است.

برخلاف آنچه مردم باور دارند، هر اونس گردو شامل سه واحد چربی، چهار گرم پروتئین و دو گرم فیبر است که کنترل‌ کننده خوبی برای وزن افراد و تغذیه مفیدی برای مو به علت داشتن بیوتین(ویتامین b7) است و به تقویت مو، کاهش ریزش مو و رشد آن کمک می‌کند.

محققان افزودند: گردو به عنوان عامل سیری در افراد نیز محسوب می‌شود.

همچنین گردو در کاهش خطر ابتلا به سرطان پستان مفید است. وجود آنتی اکسیدان‌ها و فیتوسترولها در گردو در کاهش ابتلا به این بیماری مفید است.

از دیگر مزایای گردو کمک به بهبود خواب در افراد است، زیرا این ماده غذایی حاوی ملاتونین هورمونی است که باعث تنظیم خواب می‌شود.

روغن گردو نیز برای محافظت از پوست و خشکی آن توصیه می‌شود. همچنین برای ماساژ درمانی، عطر درمانی و در صنایع آرایشی، بهداشتی و دارویی استفاده می‌شود.

11. کاربر زیر پست ramesh را لایک کرده است:

somy (06 بهمن 1392)

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      با خوردن همیشگی این 9 میوه جوان بمانید :

خبرگزاری شینهوا با انتشار تصاویر لیمو ترش، آلو زرد، گریپ فورت، گیلاس، انار، هویج، زیتون، خیار و انگور اعلام کرد که مصرف آنها به جوان ماندن انسان کمک می کند.

به گزارش شینهوا، لیمو ترش خاصیت ضدباکتریایی، ضدویروسی، تقویت کننده سیستم دفاعی بدن، کاهش دهنده وزن، هضم کننده و تصفیه کننده کبد دارد.

لیمو ترش دارای املاح و ترکیبات زیادی مانند اسیدسیتریک، کلسیم، منیزیم، ویتامینc، فلاوونوئید، پکتین و لیمونین است که ایمنی بدن را تقویت می کند و با عفونت ها مقابله می کند.

***آلو زرد

آلوزرد حاوی ویتامین های آ- ب - ب۲- ب ۶ پ پ - ث و عناصری مثل کلسیم، فسفر، منیزیم، آهن فلوئور و گوگرد است.

آلو زرد به علت داشتن مواد معدنی مفید، عدم تعادل یون های خون را از بین می برد و مواد لازم را در دسترس سلول های بدن و بویژه سلول های عصبی قرار می دهد.

این عناصر مفید در فعالیت سلول های عصبی و از میان بردن تحریک آنها نقش بسزائی دارند.

***گریپ فورت

گریپ فروت ، دارای ویتامین ث است. این ویتامین در حفظ سلامت قلب و عروق بدن موثر است.

این میوه به تولید قند و مواد حیاتی دستگاه بدن کمک می کند.

گریپ فروت ، خون را تصفیه می کند و کلیه و کبد را پاک می نماید. این میوه عمل هضم را آسان می کند و جریان عصیر (شیره) معدی و ترشح کیسه صفرا را سرعت می بخشد.

***گیلاس

گیلاس حاوی کلسیم، فسفر، پتاسیم، کلر، سدیم، منیزیم، گوگرد و به مقدار قابل توجهی آهن است همچنین دارای کبالت، مس، منگنز و روی است.

خوردن گیلاس بداخلاقی را به خوش اخلاقی تبدیل می کند. خوردن گیلاس دفع کننده سموم بدن و تصفیه کننده خون است.

***انار

آب انار برای پیشگیری از سرطان مفید است، سلامت قلب را بهبود می بخشد.

انار معتدل، مقوی، ملین، اگر بعد از غذا انار شیرین خورده شود رنگ چهره زیبا و غذا آسان هضم می شود.

آب انار همچنین می تواند چربی های اطراف معده و شکم را در زنان و مردان چاق کاهش دهد.

***هویج

هویج با داشتن مواد مقوی و ویتامین ها یکی از مهمترین و مفیدترین مواد برای بدن است. . خوردن هویج مقاومت بدن را در مقابل بیماریهای عفونی بالا می برد. مصرف هویج در برطرف کردن بیماری های آب آوردن انساج بدن، عدم دفع ادرار ، تحریک مجاری هضم و تنفسی، سرفه های مقاوم ، آسم ، اخلاط خونی و دفع کرم اثر معجزه آسائی دارد.

***زیتون

زیتون گیاهی بسیار مفید برای سلامتی انسان است و می تواند از بروز بیماری های قلبی پیشگیری کند.

اگرچه زیتون حاوی چربی بالایی است اما با این وجود منبع خوبی از اسید اولئیک یا اسیدهای چرب اشباع نشده امگا - 9 و ویتامین ایی است. زیتون همچنین می تواند اشتها را نیز افزایش دهد.

این گیاه و روغن آن میزان قند خون را تنظیم می کنند و خاصیت ضد سرطان و ضد التهابی دارد تا جایی که ممکن است از التهاب روده نیز پیشگیری کنند. خاصیت زیتون برای پیشگیری و درمان آسم و آرتروز نیز شناخته شده است.

زیتون سنگ های صفراوی را دفع و یبوست های مزمن را درمان می کند و تسکین دهنده قولنج های ناشی از ورم کلیه است. همچنین این میوه بسیار مفید در تسکین درد و سوزش سوختگی ها، درمان آفتاب زدگی و سرمازدگی، گزش حشرات، مار و عقرب نقش قابل توجهی دارد.

***خیار

خیار دارای ویتامین هایی است که روزانه بدن ما به آن نیازدارد مانند میتامین های ب 1، ب2، ب 3، ب 5، ب 6، اسید فولیک، ویتامین سی، کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر و پتاسیم و روی است.

*** انگور

انگور دارای ویتامین های آ، ب و ث است و نیز دارای مقداری منیزیم ، کلسیم ، آهن ، فسفر ، پتاسیم و آلبومین است.

یکی از خواص انگور ، صاف کننده و مولد خون بودن آن است. انگور قند خون را نیز تنظیم می کند . به علاوه انگور قرمز برای تصفیه خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتر است .

انگور یکی از میوه های ضد سرطان شناخته شده است که این موضوع به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی آن است.

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh
      رایج ترین عادات غذایی نادرست :

بعضي از عادت‌هاي نادرست غذايي باعث بروز بيماري‌هاي متعدد مي‌شود. در اين باره متخصصان طب سنتي توصيه‌هاي متعدد کرده اند.

دکتر مريم نواب زاده پزشک و محقق طب اسلامي در اين زمينه مي‌گويد: اين روزها ما نه از موهبت‌هاي سفره‌هاي سنتي برخورداريم و نه از منافع غذاهاي مدرن بهره مي‌بريم.

وي به چند اشتباه رايج غذايي از ديدگاه طب سنتي اشاره کرده است.

مصرف ماست و دوغ همراه با غذاهاي گوشتي

مصرف همزمان ماست و غذاهاي گوشتي، يکي از ممنوعيت‌ها در طب سنتي است.

طبق گفته حکما، مصرف همزمان ماست با غذاهاي گوشتي علاوه بر اينکه توليد بلغم مي‌کند، موجب فساد گوشت در معده و در برخي موارد بروز لک و پيس مي‌شود.

خوردن زياد عدسي

عدس غذايي سودازاست و مصرف زياد آن موجب بروز و افزايش غلظت خون مي‌شود، متأسفانه‌امروزه شاهد هستيم که به علت تبليغات زياد درباره خون ساز بودن عدس، مردم ساير حبوبات را کنار گذاشته اند و يا از عدس بيشتر استفاده مي‌کنند.

تنوع خواري در يک وعده غذايي

چنين شيوه غذا خوردن، موجب به هم خوردن تنظيم گوارش مي‌شود که بسيار مضر است. زماني که چند ماده غذايي متنوع را در يک وعده ميل مي‌کنيد، آنزيم‌هاي هاضمه دچار اختلال مي‌شود و هضم غذا ناقص خواهد شد، زيرا مواد غذايي متفاوت، زمان هضم متفاوتي با يکديگر دارند. در نتيجه از ترکيب اين مواد، اخلاط فاسد در بدن توليد مي‌شود.

حذف سبزي از سفره و جايگزيني سالاد

طبع اغلب سبزي‌ها گرم است و به هضم غذا بسيار کمک مي‌کند.

سبزي سرشار از مواد معدني و ويتامين است. همچنين به علت دارا بودن فيبر، مانع يبوست مي‌شود؛ اما سالاد بر خلاف سبزي طبع سردي دارد و هضم غذا را (برخلاف تصور مردم) مختل مي‌کند.

مصرف ناصحيح ادويه جات

يک باور نادرست اين است که ادويه براي کبد مضر است. بايد گفت تنها مورد احتياط ادويه، براي افراد صفراوي است مصرف ادويه با غذا موجب فعال شدن کبد و کارکرد منظم دستگاه گوارش مي‌شود.

مصرف مداوم و بلند مدت ادويه، بلغم و سوداي اضافه بدن را کاهش مي‌دهد و در تخفيف و درمان بيماري‌هاي ناشي از بلغم و سودا بسيار موثر است؛ بيماري هايي مثل آرتروز، درد مفاصل، نفخ معده، کاهش حافظه، صرع، شب ادراري، عفونت‌هاي زنانه، افسردگي و... .

مصرف پنير به تنهايي در وعده صبحانه

مصرف پنير به تنهايي بسيار مضر و بلغم زاست. خوردن پنير به تنهايي در وعده صبحانه، فرد را دچار رخوت، سستي و بي حالي و کندي در يادگيري و کاهش تمرکز ذهن مي‌کند.

غده پاراتيروئيد، وظيفه تنظيم کلسيم و فسفر بدن و جذب آن‌ها را بر عهده دارد. اين غده کلسيم و فسفر را با يکديگر و در کنار هم مي‌شناسد، بنابراين زماني که ماده غذايي حاوي کلسيم مصرف مي‌کنيم، بايد همراه آن فسفر نيز مصرف کنيم، در غير اين صورت، غده پاراتيروئيد، فسفر را از مغز برمي دارد که موجب کند ذهني مي‌شود.

بهترين زمان مصرف پنير، وعده شام و به همراه مصلحات آن (گردو، زيره، سياه دانه و آويشن) است، زيرا بيشترين ميزان ترشح توسط غده پاراتيروئيد در هنگام شب صورت مي‌گيرد.

مصرف زرشک پلو با مرغ و باقلا پلو با ماهي

اين دو غذا، بسيار سرد است و به مرور زمان در صورت مصرف زياد، باعث غلظت خون مي‌شود و مقدار زيادي اخلاط مضر بلغم و سودا در بدن توليد مي‌کند. ماهي، مرغ، برنج، زرشک، باقلا، روغن نباتي همگي سرد و بلغم زاست. حال اگر همراه اين غذاها، سالاد، ماست يا ترشي هم مصرف شود، مشکل چند برابر خواهد شد. در صورت مصرف چنين غذاهايي، حتماً بايد ادويه و مواد غذايي گرم مانند فلفل سياه، زنجبيل، آويشن، سياه دانه، عسل، کنجد و خرما مصرف کنيد.

وعده غذايي ظهر

از نظر طب سنتي وعده غذايي ظهر، مضر است و بلغم و سودا را در بدن زياد مي‌کند و سبب غلظت خون مي‌شود. ترک وعده ناهار موجب تقويت ايمني بدن، تناسب اندام، حفظ تعادل مزاج و رفع بيماري‌ها مي‌شود. گرم‌ترين زمان در طول روز، ظهر است که بهترين کار در آن ساعات، سرد کردن بدن است، نه خوردن غذا. در طب سنتي توصيه شده است که انرژي بدن در زمان ظهر با خواب قيلوله تأمين شود.

• صفحه 5 از 5
  • نخستنخست
  • ... 345