شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: رمزگشایی از هوس های خوراکی شما

سانازیم آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.11
    قد
    164
    وزن شروع
    74
    وزن هدف
    فعلا 60
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    7

رمزگشایی از هوس های خوراکی شما

علاقه مستمر به مواد غذایی مختلف همچون چیپس های شور، بستنی های خامه دار یا شکلات نشان می دهد بدن شما کمبود یک نوع ماده غذایی دارد و با علاقه زیاد شما به آن باعث می شود تا متوجه این کمبود بشوید. برای رمز گشایی این هوس ها با ما همراه باشید.

شیرینی ها
    اگر بیشتر مواقع علاقه زیادی به خوردن شیرینی از هر نوعی دارید، ممکن است قند خون شما در نوسان باشد. با خوردن شیرینی، کیک، شکلات و نان های شیرین فقط این مشکل را بدتر می کنید زیرا قندخون باعث بیشتر شدن اشتهای شما می شود. بالا و پایین شدن میزان قند خون باعث افزایش تولید انسولین می شود که احتمال ابتلا به دیابت نوع دوم را در فرد افزایش می دهد.
    هنگامی که هوس شیرینی می کنید، به جای این نوع خوراکی ها، میوه مصرف کنید: ترجیحا میوه هایی که مملو از قندهای طبیعی نیستند. به طور کلی، سعی کنید غذاهایی با فیبر بالا، همچون لوبیا، عدس، نخود و مجموعه ای از کربوهیدرات ها همچون دانه های خوراکی را مصرف کنید. این نوع خوراکی ها قند خون شما را تثبیت می کند.

شکلات
    علاقه وافر به خوردن شکلات ممکن است در اثر کمبود منیزیوم در بدن شما باشد. کمبود منیزیوم باعث سردرد و احساس خستگی در انسان می شود. بسیاری از متخصصان تغذیه اعتقاد دارند بیش از 80 درصد مردم دچار فقر منیزیوم هستند به همین دلیل است که بیشتر مردم شکلات را دوست دارند. با اینکه شکلات خواص خوبی همچون آنتی اکسیدان دارد، اما سرشار از قند نیز هست. در صورت تمایل به خوردن شکلات، ترجیحا نوع تلخ آن– بالاتر از 75 درصد - را انتخاب کنید. شکلات تلخ قند کم و آنتی اکسیدان بالا دارد. در ضمن، سعی کنید غذاهایی با میزان منیزیوم بالا همچون آجیل، ماهی و سبزی مصرف کنید.

غذاهای شور
    تمایل زیاد برای خوردن غذاهای شور همچون چیپس سیب زمینی یا پاپ کورن ممکن است در نتیجه استرس زیاد باشد که منجر به از کار افتادن غدد فوق کلیوی نیز می شود. این غدد در بالای کلیه قرار دارند و به ما انرژی و قدرت مقابله با همه انواع استرس ها را می دهند. هنگامی که خیلی مضطرب هستید، غدد فوق کلیوی کورتیزول ترشح می کنند که باعث احساس تمایل شدید شما به مصرف غذاهای خیلی چرب می شود تا بدن سریعا از آنها استفاده کند.
    هنگامی که استرس زیادی دارید، مراقبه، تمرین تنفس های عمیق و ورزش کمک بسیاری به شما می کند. یافته های علمی نشان داده اند، هنگامی که میل شدید به خوردن غذاهای شور دارید چند نفس عمیق و مراقبه می تواند شما را از این حس بیرون بیاورد.

گوشت قرمز
    خیلی واضح است علاقه شدید به گوشت قرمز حاکی از فقر آهن است. بیشتر مردم اغلب هوس می کنند استیک یا برگر بخورند. زنانی که هر ماه قاعده می شوند بیش از بقیه در معرض خطر کمبود آهن قرار دارند. حبوبات، انجیر، آلو بخارا و دیگر میوه های خشک شده منبع غنی آهن هستند. سعی کنید در وعده های غذایی خود از میوه های خشک استفاده کنید. البته زیاده روی نکنید زیرا این خوراکی ها سرشار از قند نیز هستند. مصرف زیاد این میوه ها باعث زیاد شدن وزن شما می شود.

پنیر
    علاقه زیاد به خوردن پنیر نشان دهند فقر اسیدهای چرب مفید در بدن است. این کمبود را می توان با مصرف اسیدهای چرب اومگا 3 جبران کرد. تحقیقات علمی ثابت کرده اند اسیدهای چرب امگا سه باعث کاهش ورم می شوند و به کاهش خطر بیماری های مزمن همچون حملات قلبی، سرطان، آرتریت (ورم مفاصل) و ... کمک می کنند. مصرف گردو، سالمون و روغن های مفید باعث جبران این کمبود می شوند.

درمان هوس های خوراکی
    بسیاری از هوس های ما نشانه کم آبی بدن هستند اما ما به اشتباه آن را به درد گرسنگی تعبیر می کنیم. هنگام هوس کردن اگر یک لیوان بزرگ آب بنوشیم شاید آن هوس از بین برود. زیرا به نیاز اصلی بدن خود پاسخ داده ایم. به طور متوسط، حدود 80 درصد از مردم دچار کمبود آب هستند. بنابراین، پیش از غذا خوردن و پر کردن معده خود با موادی که شاید به آنها نیازی ندارید، آب بنوشید و حدود نیم ساعت صبر کنید، در بیشتر مواقع هوس شما از بین خواهد رفت

2. 5 کاربر، ارسال سانازیم را لایک کرده اند:

$*~fire~*$ (06 مرداد 1392),*aida* (05 مرداد 1392),lila a (06 مرداد 1392),somy (16 مرداد 1392), Zenith (05 مرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.36
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    جالب بود ساناز عزیز. ممنون. من خودم علاقه ی عجیبی به شیرینی جات دارم. ولی خب درسته که این علاقه ها و عادات ناشی از کمبود این مواد مغذی که شما گذاشتی هست، ولی به نظر من خود عادات غذایی ما و فکر و تصور ما در مورد خوردن و لذیذ بودن مواد غذایی هم تاثیر گذاره. مثلا من در گذشته علاقه ی شدیدی به گوشت داشتم. طوری که در هفته شاید نهایتا یک وعده ی ناهار رو یه چیز غیر گوشت قرمز میخوردم. سایر وعده هام تماما گوشت قرمز داشت(نوع تغذیه ی خانوادگیم هم اینطوری بود) اما بعد از آگاهی از مضرات گوشت گوسفند(کلا گوشت قرمز)، سعی کردم تعداد وعده های گوشت قرمز رو کمتر کنم. اوایل برام سخت بود و مدام ولعش رو داشتم. اما الان دیگه مدتیه که این کم کردن وعده ها دیگه اذیتم نمیکنه.
    غرض از این حرفا این بود که درسته که باید اول منشا کمبود این مواد در بدنمون رو جبران کنیم اما از نقش تاثیر فکر و تصورمون در مورد ولع بر روی اون ماده ی غذایی هم نباید غافل شد
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

5. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

*aida* (05 مرداد 1392),nafisehjoon (06 مرداد 1392),somy (16 مرداد 1392)

سانازیم آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.11
    قد
    164
    وزن شروع
    74
    وزن هدف
    فعلا 60
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    7
    کاملا درسته زنیت جان
    عادات غذایی خیلی مهمه منم خیلی از عادات غذاییم رو عوض کردم که یکیش همین خوردن شیرنی بود هر چی کمتر خوردم و عادتم رو از بین بردم کمتر دلم شیرنیجات خواست

7. 3 کاربر، ارسال سانازیم را لایک کرده اند:

*aida* (05 مرداد 1392),somy (16 مرداد 1392), Zenith (05 مرداد 1392)

$*~fire~*$ آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    قد
    163
    وزن شروع
    70
    وزن هدف
    55
    وزن فعلی
    70
    حالت من
    Relax
    ممنونم عزیز دلم......
    من علاقه ی شدیدی به خوردن شکلات و غذاهای شور دارم....

9. کاربر زیر پست $*~fire~*$ را لایک کرده است:

somy (16 مرداد 1392)

Heartless آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    15
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.07
    قد
    153
    وزن شروع
    67
    وزن هدف
    50
    وزن فعلی
    65
    حالت من
    Badjens
    اگر بگم به هیچکدومشون علاقه ای ندارم باور میکنی؟
    اصلا از شیرینی خوشم نمیادا.
    مجهز به یک جفت چشمِ شور

بــــه زودی

11. کاربر زیر پست Heartless را لایک کرده است:

somy (16 مرداد 1392)