شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خواص اب گوجه فرنگی و نقش ان در کاهش وزن

yalda آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.19
    قد
    164
    وزن شروع
    66.100
    وزن هدف
    62
    وزن فعلی
    63
    حالت من
    Ghamgin

خواص اب گوجه فرنگی و نقش ان در کاهش وزن

نتایج یك پژوهش دانشگاهی حاكیست: آب گوجه فرنگی در کاهش التهابات ناشی از بافتهای چربی و اضافه وزن مؤثر است

آب گوجه فرنگی غنی ترین منبع لیکوپن بوده و از آنجایی که این ماده قوی ترین آنتی اکسیدان در بین کاروتنوئیدها است با مکانیزم آنتی اکسیدانی خود قادر خواهد بود التهاب را کاهش دهد.

با توجه به این که با افزایش روند چاقی، سطوح چربی بدن نیز افزایش می یابد و این خود با افزایش سطوح فراسنجهای التهابی همراه است، آب گوجه فرنگی به عنوان غنی ترین منبع لیکوپن می تواند در کاهش التهاب در افراد دارای اضافه وزن موثر باشد.

گفتنی است، لیکوپن یک کاروتنوئید است و این مواد به دلیل آب گریز بودن در بافت چربی تجمع پیدا می کنند و روی مسیرهای تولید سیتوکین ها تاثیر می گذارند.

مطالعه کارآزمایی بالینی بر روی ۱۱۸ دانشجوی دختر خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی تهران که دچار اضافه وزن و یا چاقی بودند، انجام شد و این تعداد به دو گروه ۵۹ نفری تحت مداخله و کنترل تقسیم شدند.

بررسی داده ها بیانگر این مطلب بود که در گروه تحت مداخله که دریافت کننده آب گوجه فرنگی بودند بعد از بیست روز مداخله غلظتهای سرمی فاکتورهای التهابی کاهش پیدا کرد.

- آب گوجه ‌فرنگي ادرار‌آور مفيدي است.

- براي تميز کردن خون بايد از آب گوجه فرنگي و کرفس به نسبت مساوي و به مقدار 3 فنجان در روز، قبلاز غذا و به مدت 3 هفته استفاده کرد.

متخصصان تغذیه در انگلیس دریافته ‌اند که آب گوجه فرنگی برای مقابله با بیماری ‌های استخوانی مفید است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این متخصصان می ‌گویند: نوشیدن دو لیوان آب گوجه فرنگی در روز، استخوان ‌ها را تقویت می ‌کند و برای پیشگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است.

ماده ی اصلی که سبب این اثرگذاری در گوجه فرنگی می‌ شود، احتمالا لیکوپن است. تاکنون پزشکان می ‌دانستند لیکوپن آنتی اکسیدانی است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را در مردان کاهش می‌ دهد. این آنتی اکسیدان همچنین از بروز بیماری ‌های قلبی جلوگیری می‌ کند.

به گزارش روزنامه‌ دیلی میل، در انگلیس حدود سه میلیون نفر به بیماری پوکی استخوان مبتلا هستند.
    به گزارش روزنامه‌ سان در این آزمایشات متخصصان علوم پزشکی دانشگاه تورنتو در کانادا از ۶۰ زن یائسه ۵۰ تا ۶۰ ساله خواستند که گوجه فرنگی را به مدت یک ماه به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنند. آن ‌ها متوجه شدند که این اقدام موجب افزایش شدید مقدار “ن ـ تلوپتید” (N-telopeptide) در خون می ‌شود.
    “ن ـ تلوپتید” ماده ی شیمیایی است که در زمان تضعیف و احتمال شکستگی استخوان‌ ها در خون آزاد می‌ شود.
    از سوی دیگر، در بدن زنانی که گوجه فرنگی مصرف کرده بودند به دلیل افزایش مقدار لیکوپن در خون شان، از میزان “ن ـ تلوپتید” به شدت کاسته شد و کمتر در معرض تضعیف استخوانی قرار داشتند.
    فقط بخاطر مردم تغییر نکن.
    این جماعت هر روز تورا جور دیگری می خواهند.....

2. 3 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

sara (06 اسفند 1391),مملي شيطون (06 اسفند 1391), Zenith (05 اسفند 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

yasssmina63 آواتار ها
    کاربر فعال

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.10
    قد
    166
    وزن شروع
    69.9
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    69.9
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    هر چقدر هم که خاصیت داشته باشه بازم ازش متنفرم
    ولی جالبه ها من از هرچی هم متنفر باشم بازم میتونم بخورمش
    من میخوام تا عید دور کمرم کمتر از 70 و وزنم 60 بشه

5. 4 کاربر، ارسال yasssmina63 را لایک کرده اند:

sara (06 اسفند 1391),مملي شيطون (06 اسفند 1391),yalda (06 اسفند 1391), Zenith (05 اسفند 1391)