شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 3 از 3
  • نخستنخست
  • 123
    نمایش نتایج: از 21 به 26 از 26

موضوع: کاهش وزن 117 کیلویی یک جوان 24 ساله ی ایرانی

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh

کاهش وزن 117 کیلویی یک جوان 24 ساله ی ایرانی

مهرزاد فتحی جوان 24 ساله‌ای است که از دوم مهرماه پارسال در حالی که باسکول میدان تره‌بار عدد 196 را برای وزنش ثبت کرده بود، تصمیم به کاهش وزن یا به عبارتی لاغرشدن گرفت.

مهرزاد در شرح وضعیت جسمی و روحی خود در آن زمان به ایسنا می‌گوید: زمانی که متولد شدم حدود شش کیلوگرم وزن داشتم و پس از آن تا زمانی که تصمیم به لاغرشدن گرفتم همواره اضافه وزن داشتم تا اینکه این اواخر ترازو نیز وزنم را نمی‌کشید و برای اطلاع از وزنم به میدان میوه و تره‌بار سنندج می‌رفتم و آخرین باری که خودم را وزن کردم، 196 کیلوگرم بود.

این جوان سنندجی درباره مشکلات و فشارهای ناشی از وزن زیادش نیز می‌گوید: وضع روحی خوبی نداشتم و کاملا منزوی شده بودم، به طوری که حتی چند بار هم فکر خودکشی به سرم زد، چرا که به دلیل اضافه وزن زیاد، بازخوردهای خوبی از جامعه دریافت نمی‌کردم و علاوه بر این که همواره مورد تمسخر برخی در اماکن عمومی قرار می‌گرفتم، حتی برای تاکسی سوارشدن، خرید لباس و انجام کارهای روزمره هم مشکل داشتم تاجایی‌که علی‌رغم علاقه‌ زیادی که به درس خواندن داشتم، انگیزه حضورم در دانشگاه را هم از دست داده بودم.

مشکلات روانی و منزوی‌شدن،‌ تنها مشکل مهرزاد نبود و وی علاوه بر آن دچار مشکلات جسمی و پزشکی نیز شده بود تا جایی که به خاطر فشارخون بالا که خودش عدد آن را 20 اعلام می‌کند از سربازی معاف شده و چند روزی را هم در بیمارستان سپری کرد

کبد چرب گرید2 ، هم بیماری دیگریست که مهرزاد در ایام چاقی که خود آن را سرطان می‌نامد به آن مبتلا بوده و درباره آن می‌گوید: به تشخیص پزشک متوجه شدم که به بیماری کبدچرب هم مبتلا شده‌ام و واقعیت آن‌ است که چون احساس می‌کردم ممکن است به بیماری‌های دیگری نیز به علت چاقی مبتلا شده باشم، از انجام چکاب و مراجعه به پزشک واهمه داشتم.

وی که سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان در رشته مهندسی مکانیک سیالات فارغ‌التحصیل شده، درباره تصمیمی که برای کاهش وزنش گرفته، توضیح می‌دهد: دوم مهرماه سال 91، به کارشناس تغذیه مراجعه کرده و مشکلم را با او در میان گذاشتم و پس از آن بود که برنامه‌های من برای لاغرشدن آغاز شد.

مهرزاد ادامه داد: پس از آن گرچه امید چندانی به کاهش وزن نداشتم اما رژیم غذایی‌ام را در کنار پیاده‌روی ادامه دادم تا این که پس از 2.5 ماه حدود 30 کیلوگرم وزن کم کردم اما همچنان با ترازوی معمولی نمی‌توانستم وزنم را بکشم و پس از آن بود که تمرینات ورزشی‌ام را با تردمیل در سه نوبت روزانه ادامه دادم و هر چهل روز هم برنامه‌ام را تغییر می‌دادم.

مهرزاد، حدود 6 ماه پس از آغاز تمرین و رژیم

این جوان سنندجی با بیان اینکه رژیم‌غذایی و ورزشی با تردمیل را تا وزن 140 کیلوگرم ادامه داده و پس از آن کوهنوردی را نیز به برنامه‌اش اضافه کرده است، می‌افزاید: کوهنوردی را از کوه‌های «آبیدر» و هفته‌ای دو بار آغاز کردم و از فروردین‌ماه که وزنم به 130 رسید، هر روز به کوهنوردی می‌رفتم و ارتفاع 2300 متری قله آبیدر را می‌پیمودم و همزمان با آن نیز روزانه 14 کیلومتر تردمیل می‌رفتم و هر شب هم پیاده‌روی می‌کردم.

مهرزاد با بیان اینکه سرانجام پس از هشت ماه و 20 روز به وزن 81 کیلوگرم رسیدم به ایسنا می‌گوید: در حال حاضر نیز با گذشت حدود 10 ماه از آغاز رژیم غذایی و تمرینات ورزشی با 187 سانتی‌متر قد، به وزن 78 کیلوگرم رسیدم و تحت نظر کارشناس تغذیه و برنامه‌های ورزشی که از یکی از اقوام می‌گیرم، فعالیتم را ادامه می‌دهم.

وی، چاقی را نوعی سرطان می‌داند و معتقد است که پس از کاهش وزنش، علاوه بر رفع مشکلات روحی، بیماری‌ فشار خون و کبد چربش هم بهبود پیدا کرد.

مهرزاد خطاب به افرادی ناراضی از اضافه وزن که برای رفع آن به روش‌های عجیب دست می‌زنند نیز می‌گوید: از هیچ دارویی جز مواردی که کارشناس تغذیه تجویز می‌کند، نباید استفاده کرد، همان‌طور که من هم تنها رژیم‌غذایی‌ام را رعایت و ویتامین‌های مختلف را با نظر کارشناس تغذیه‌ام مصرف کردم.

وی ادامه داد: عده‌ای هم ممکن است گمان کنند با نخوردن غذا می‌توانند لاغر شوند، اما آنان باید توجه کنند که در این صورت تنها آب بدنشان را از دست داده‌اند و لاغری بدون ورزش و تحرک فایده‌ای هم برایشان نخواهد داشت.

رکورد دنیا را جابه‌جا کردم، اما مسئولان کمک نکردند

مهرزاد همچنین معتقد است: رکورد دنیا را از نظر کاهش وزن در طول مدت معین جابجا کرده و با گله از مسئولانی که در این زمینه کمکی به وی نکرده‌اند، به ایسنا می‌گوید: برابر اطلاعاتی که من دارم، یک جوان آمریکایی 111 کیلوگرم را در طول یکسال و یک جوان ایرانی نیز 120 کیلوگرم را در طول یک سال و دو ماه کم کرده و این در حالی است که رکورد کاهش وزن من 117 کیلوگرم در طول هشت ماه و 20 روز بود.

به گفته وی، در حال حاضر به دنبال کمک مسئولان و پیداکردن راهی است تا بتواند رکوردش را در کشور و جهان به ثبت برساند.

وی که این روزها به دنبال شغلی مناسب نیز هست، درباره عوارضی که پس از کاهش وزن دچار آن شده نیز می‌گوید: تنها مشکلی که دارم،‌ مشکل پوست بدنم است که با توجه به لاغر شدنم، کمی آویزان شده و برای رفع آن باید جراحی پلاستیک انجام دهم.

مهرزاد فتحی 24 ساله را شاید بتوان الگوی خوبی برای آن دسته از افراد دانست که قصد دارند یک شبه با صرف هزینه‌های گزاف تناسب اندام پیدا کنند و در آخر هم چیزی نصیبشان نمی‌شود.

حال باید دید آیا مسئولان در وزارت ورزش و جوانان اقدامی برای ثبت رکورد این جوان سنندجی در کتاب گینس و ... خواهند کرد یا خیر؟

من چه سرمست میشوم وقتی که تو را دارم و تو همه عمر کنارم هستی...

2. 25 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

3pid_girl (07 مرداد 1392),a66818 (23 شهریور 1394),azinra (15 شهریور 1392),banooo58 (28 مرداد 1392),BiBi (07 مرداد 1392),bratz (06 مهر 1392),dani (07 مرداد 1392),EHSANRF (13 مهر 1394),falipour2000 (21 مهر 1392),hasti 84 (28 مرداد 1392),Heartless (08 مرداد 1392),hero (21 مهر 1392),Lady Mahsa (01 دی 1392),leili (07 مرداد 1392),omidrock (23 شهریور 1394),parchami7 (24 مرداد 1392),S2H (12 مرداد 1392),samin gh (01 آبان 1392),tanya (13 مهر 1392),مملي شيطون (07 مرداد 1392),مهرانا (13 آبان 1392),نسرين (07 شهریور 1392),یونیک (08 مرداد 1392),کیجا (06 مرداد 1392), Zenith (06 مرداد 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

مبینا.ب آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      30
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      قد
      161
      وزن شروع
      76
      وزن هدف
      (تا سبز شدن)64
      وزن فعلی
      73.4
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      12
      واو براوو

5. 3 کاربر، ارسال مبینا.ب را لایک کرده اند:

مملي شيطون (20 مرداد 1392),پـــر (24 مرداد 1392), Zenith (23 مرداد 1392)

پـــر آواتار ها
      کاربر تازه وارد

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      160
      وزن شروع
      92
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      85.300
      حالت من
      Mehraboon
      ماشالله به این اراده....واقعا ادم باید از خودش و هیکلش خسته بشه تا یه همچین کولاکی بکنه افرین به این ارادش

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط dani نمایش پست ها
      مخ پوکید!

خجالت کشیدم

واقعا من هنوز تصمیم نگرفتم من... همچین حسی دارم...

خودمو دارم گول میزنم...

تردمیل و اسکی فضایی توی خونه دارم... بهترین مکان! راحت و آسوده! بهترین دستگاه!

دقیقا دارم چه غلطی میکنم؟؟؟

همش توجیح میکنم تردمیل و وزش برای وزنم خوب نیس...

آیا کبد چرب و فشار و بیماری قلبی بهتر و کم ضرر تر از زانو درده؟؟؟

واقعا احساس پوچی بهم دست داد... تووووف به روی شیطان درونم....

فکر کنم اسب آبی بهتر از من درک و فهم داشته باشه...

خدا منو ببخشه... چکار دارم میکنم با بدنم؟؟؟

خودم رو با این چاقی به بدبختی کشوندم... عشقم رو از دست دادم... مادرم رو از دست دادم(ناراحته ازم ، خیلی! )

اگر خودزنی گناه نبود.. الان یه مشت خودمو مهمون میکردم...

به گه کشیدم 23 سال زندگیم رو... تموم شد این جوونی.... تموم شد این لذت ها ... این انرژی های جوونی

هیچ متنی توی دنیا ... هیچ کلامی ... مثل این منو لهه نکرده بودم

تیر توی این شکم ... لعنت به هر چی لذت خوردنه....

نمیگم 8 ماهه ... لاغر شو دنی... بابا 2 ساله... ولی تو لاغر شوووووووووووووو!

علم و شعور و معرفت و دین و خدا و فرهنگ و اصالت... پول و دنیا و آخرتم رو این چاقی بره زیر سوال!!!

به قرآن کلا زیر سوالم... همه جا زیر سوالم... خسته شدم از این لباس های گشاد... مادرم میگه لباس گیرت نمیاد!!! (تیکه میندازه! )

یاد حرف یه آخوندی افتادم... من یک شربت گوارا هستم که توی آفتابه ریخته شدم... هیچی حاضر نیس بخوره این شربت خوشمزه و گوارا رو... حالا تو 1000000 بار بگو اقا جان این افتابه تمیزهههه... نوه!

خدایا... جون اون محمد... جون اون علی و فاطمه... که خیلی باهاشون حال میکردی توی این دنیات... به حرمت اونا این حس رو ازم نگیر... همین حس رو ازت میخوام فقط!

الله وکیلی خسته ممممممممم

مثل اسب کار میکنم.... اخرش فکر میکنن تنبلم!

مخ پوکید!!! مخمو پوکوندی آقا!!! لههم کردی مهرزاد!!!

اووووووووووف
      فقط یه خورده اراده میخواد همین ....مگر ما چیمون از مهرزاد کمتره...شما هم از همین الان شروع کن از شنبه نداریما:91:

7. 2 کاربر، ارسال پـــر را لایک کرده اند:

مملي شيطون (24 مرداد 1392),نگین22 (24 مرداد 1392)

نگین22 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      10-
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.13
      قد
      170
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      فعلا89
      وزن فعلی
      95
      حالت من
      Khoshhal
      آخی دنی جان با این نوشته ات اشکم رو درآوردی هرچی گفتی درسته واسه همه ما چاق ها صدق میکنه ما که دختریم اوضامون از شما پسرها خرابتره بخدا منم خسته شدم منم همه مسخره ام میکنن میدونی تا حالا چندبار سر این مسئله گریه کردم خسته شدم به مولا

9. 2 کاربر، ارسال نگین22 را لایک کرده اند:

bahar6847 (25 مرداد 1392),مملي شيطون (24 مرداد 1392)

hasti 84 آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.07
      قد
      165
      وزن شروع
      75
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      75
      ناامید نباشین..من 84 کیلو بودم که هم با اصلاح تغذیه و هم با ورزش اونم تردمیل 22کیلو کم کردم...حالا دوباره به خاطر زیاد خوردن و اینا بعد از چند سال اضافه شدم ولی بخدا فقط همت میخواد .

11. کاربر زیر پست hasti 84 را لایک کرده است:

NIRAN (14 شهریور 1393)

پانيذم آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      70
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.11
      قد
      161
      وزن شروع
      75
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      75
      حالت من
      Motarez
      من اين اقا رو قبلا توسايت ديگه اى ديده بودم سايت دكترى بود كه به اين اقا رژيم لاغرى داده بود
      اگه تبليغ نباشه بگيد كه من اسم سايت رو بگم
      كاش امتداد لحظه ها تكرار دوباره با تو بودن بود

گلناز خانم آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      370
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.29
      قد
      165
      وزن شروع
      90
      وزن هدف
      68
      وزن فعلی
      64
      حالت من
      Relax
      وبلاگ زیباتنی من
      18
      چه جالب
      واقعا اراده چه میکنه
      :cheerleader3:
      وزن اولیه 90 .................................................. ...................وزن فعلی 64

14. کاربر زیر پست گلناز خانم را لایک کرده است:

یکتا اذری (23 شهریور 1394)

• صفحه 3 از 3
  • نخستنخست
  • 123