شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: یه رژیمی که توش هم شما از بدنتون راضی باشید هم اون از شما !!!

scarlet آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    149
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.14
    قد
    160
    وزن شروع
    90
    وزن هدف
    60
    وزن فعلی
    90
    حالت من
    Mehraboon
    وبلاگ زیباتنی من
    2

Red face یه رژیمی که توش هم شما از بدنتون راضی باشید هم اون از شما !!!

راستش این مطالبی که می خوام براتون بذارم ، یه مقداریش تجربیات خودم از سالم خوریه .....

من به مدت 10 روز خامگیاهخوار بودم و تا حالا اینقدر احساس سبکی بهم دست نداده بود . تو این 10 روز هم 1.5 کیلو کم کردم ، شاید شما بتونید با یه رژیم دیگه تو 10 روز بیشتر از این وزن کم کنید ولی خودتون هم می دونید که بدنتون رو اذیت کردید .
    من یه چیزی رو فهمیدم و اون اینه که اگه بدنت رو اذیت کنی ، بعد یه مدت اون با استپ دادن وزن شروع میکنه و تو رو اذیت میکنه .....

من تو این تاپیک نمی خوام تبلیغ برای خامگیاهخواری کنم ولی می خوام بهتون پیشنهاد بدم که در هفته لااقل 10 وعده غذایی تون رو از میوه ها و سبزیها استفاده کنید .
    راستی این رژیم برای خروج از استپ از همه رژیم ها بهتره و برای کسایی که مشکل یبوست دارن خیلی مفیده چون دارای فیبر زیاده .

من ؛ منی که از 25/اسفند تا همین دو ماه پیش استپ وزنی داشتم ، حالا با این مدل غذا خوردن تونستم تو دو ماه نزدیک به 5 کیلو کم کنم . و خدا رو شکر می کنم که راهی برای درست غذا خوردن رو جلو روم گذاشت !!

( از دوستان مدیریت خواهش می کنم که این تاپیک رو منتقل و یا به دلیل شباهت با تاپیک خامگیاهخوای حذف نکنید )

چرا خام گیاهخوار شویم؟
    زیرا یگانه غذای طبیعی انسان و دیگر موجودات زنده مواد خام و طبیعی هستند.
    با خام گیاهخواری به بالاترین حد تندرستی و سلامتی خواهیم رسید.
    با خام گیاهخواری تمام سمومی كه طی سالیان دراز بر اثر خوردن مواد پخته در بدن جمع شده‌اند پاك‌سازی خواهند شد.
    با خام گیاهخواری به بی‌نیازی در تغذیه خواهید رسید. پزشك، داروخانه، عطار، نانوا، قصاب، آشپزخانه و مطالب سلامت تغذیه را به كل فراموش خواهید كرد.

خام گیاهخواری چیست؟
    تغذیه با مواد خام گیاهی كه فقط با نور خورشید ساخته و پرداخته شده‌اند. اگر در طول روز حتی یك لقمه هم غذای پخته مصرف می‌كنید خود را خام گیاهخوار بحساب نیاورید!

چه چیزهایی نباید بخوریم؟
    هر چیز كه:
    • پخته شده باشد
    • حرارت دیده باشد
    • بو داده باشد
    • كنسرو شده باشد
    • تغییر فیزیكی یا شیمیایی داشته باشد (سركه و الكل)
    • هر نوع گوشت اعم از مرغ، ماهی، گوشت قرمز
    • شیر، تخم مرغ، لبنیات
    • عسل (برخی از خام گیاهخواران از عسل استفاده می‌كنند. اما بدون شك عسل غذایی طبیعی برای انسان نمی‌باشد.)

چیزهای دیگری كه نباید مصرف كرد؟
    • قهوه
    • چای
    • الكل
    • سیگار

چه چیزهایی باید بخوریم؟
    تعریف خام‌گیاهخواری 1: تغذیه از گیاهان زنده‌ای كه در دمایی كمتر از 48 درجه و بالاتر از 4- درجه حاضر و آماده شده باشند.
    تعریف خام‌گیاهخواری 2: هر چیزی كه بتوان بدون نیاز به تغییر شكل خورد و سیر شد، غذای طبـیعی انسان است. قابل ذكر است كه بر اساس چنین تعریفی نمك، ادویه‌ها، سیر، پیاز، فلفل، حبوبات، غلات سیب‌زمینی و... هم از دایره غذایی حذف می‌گردد. اما خیلی از خام گیاهخواران از این مواد استفاده می‌كنند. انتخاب بین این دو شق به عهده هر فرد است.

چه چیزهایی باید بخوریم؟
    در واقع:
    • همه نوع میوه (گلابی، سیب، موز، پرتقال و...)
    سبزیجات (خیار، كاهو، كلم، هویج، گوجه‌فرنگی و...)
    • مغزها (گردو، بادام، فندق و...)

قوانین خام گیاهخواری
    خام گیاهخواری هم مثل هر كار دیگری راه‌ها و قوانین خاص خودش را دارد.

خام گیاهخواران 3 اصل اساسی را باید در خاطر داشته باشند:
    1- جویدن:
    جویدن عامل مهم و اساسی برای هضم و جذب غذاست. بخصوص برای خام گیاهخواران، كه از مواد فیبر و سلولز بـیشتری استفاده می‌كنند.
    اگر غذا در دهان به خوبی جویده و خُرد نشود در هیچ جای دیگری در دستگاه گوارش جبران آن نمی‌شود و مشـكلاتی مانند: دل درد، نفـخ، دل پیچه و... به وجود می‌آورد.
    مواد غذایی باید كاملا با بزاق دهان آغشته شوند و در نهایت به صورت مایع به سمت معده فرستاده شوند.
    با خوب جویدن غذا از خوردن آن لذت ببرید، دندانهای خود را سالم نگاه دارید و معده خود را زودتر راضی كنید.
    2- سازگاری و ناسازگاری غذاها:
    در خام گیاهخواری باید به سازگاری و ناسازگاری غذاها توجه كرد. زیرا غذاهای خام مانند غذاهای پخته بی‌خاصیت نیستند كه هر طور آنها را با هم مخلوط كنید مسئله‌ای ایجاد نكنند.
    عدم توجه به سازگاری و ناسازگاری مواد، نوعی مسمومیت مزمن بوجود می‌آورد و می‌تواند باعث اختلالات هاضمه مانند: نفخ، درد و پیچ شكم، اسهال، خارش بدن و... شود.
    برخی افراد بدون توجه به این اصل مهم، خام گیاهخواری می‌كنند و بعد از پیدا شدن مشكلاتی به این نتیجه می‌رسند كه خام گیاهخواری با بدن آنها سازگار نبوده است و نتوانسته‌اند آن را ادامه دهند.
    اما زیاد نگران نباشید. یك قانون بسیار ساده برای این كار وجود دارد:
    غذاهای زمینی را با غذاهای درختی در یك وعده مصرف نكنید.
    یعنی بطور كل سبزیجات را با میوه‌ها مصرف نكنید. (البته در این میان استثنائاتی وجود دارند كه می‌توان میوه‌های درختی را با زمینی مصرف كرد مانند: لیموترش و كاهو و...)
    میوه‌های ترش را با میوه‌های شیرین مخلوط نكنید.
    هندوانه، خربزه، طالبی را به تنهایی بخورید.
    اگر چندان از سازگاری و ناسازگاری مواد با هم خبر ندارید می‌توانید از اشخاصی كه در این كار سالها تجربه دارند سئوال كنید.
    اگر چنین امكانی ندارید بهترین كار این است كه هر چیز را به تنهایی مصرف كنید زیرا در این صورت عمل هضم را برای دستگاه گوارش خود راحت‌تر كرده‌اید. چرا كه اگر یك ماده وارد بدن شود به بهترین نحو، هضم و جذب خواهد شد. با این كار از ناسازگاری مواد نیز جلوگیری كرده‌اید.
    3- تنوع در مواد غذایی:
    تمام مطالب مربوط به علم تغذیه را فراموش كنید. بدن خام گیاهخواران مواد مورد نیاز خودشان را از مواد خام تأمین می‌كنند. و هیچ نیازی نیست كه نگران مصرف مواد غذایی باشید.
    (لازم به ذكر است كه مسائل مربوط به علم تغذیه بیشتر به پخته‌خواران مربوط می‌شود. چرا كه غذاهای پخته نه تنها، از مواد آلی و مغذی و آنزیمهای مهم برخوردار نیستند، بلكه در خیلی از مواقع باعث دفع این مواد حیاتی از بدن می‌شوند. به همین خاطر خام گیاهخواران چندان نباید نگران كمبود موادی مثل ویتامین B12، كلسیم، آهن و... باشند.)
    تنها چیزی كه باید به خاطر داشته باشید این است:
    تا آنجا كه امكان دارد متنوع غذا بخورید.
    سعی كنید تا ساعت 10 صبح از میوه‌های آب دار استفاده كنید زیرا بدن شما از ساعت 4 تا 10 صبح در حال دفع مواد اضافه بدن است و شما با خوردن میوه‌های آب دار به این كار كمك می‌كنید. خوردن خرما و موز در این ساعات پیشنهاد نمی‌شود.
    سعی كنید در طول روز در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرید.
    حداقل روزی نیم ساعت فعالیت بدنی داشته باشید.

آب
    • خام گیاهخواران چندان به آب نیاز ندارند. چرا كه بهترین و سالمترین آب كه همان آب طبیعی و زنده است داخل میوه‌ها و سبزیجات به میزان كافی وجود دارد.
    • به هر حال اگر می‌خواهید آب بخورید مراقب باشید كه بدون کلر و مواد معدنی باشد. آب چشمه از همه بهتر است.

واكنش‌های اولیه (عكس‌العمل‌های شفابخش)
    مواد طبـیعی اثرات شفا دهندة خود را بلافاصله نشان می‌دهند.

سمومی كه در بدن، در عروق و خون و در دستگاه گوارش طی سالیان سال جمع شده‌اند از بدن خارج می‌شوند.
    كسانی كه این رژیم غذایی را به تازگی شروع كرده‌اند با عكس‌العمل‌هایی از طرف بدن خود مواجه می‌شوند كه این مربوط است به روند دفع سموم از بدن. این واكش‌های طبیعی كه برای دفع سموم است می‌تواند شخص را به اشتباه بیاندازد كه خام گیاهخواری با مزاج او سازگار نیست!
    در حالی كه آگاهی از این مسئله می‌تواند كمك كند كه شخص وضعیت بدن خود را بهتر درك كند.
    • عكس‌العمل‌های شفابخش می‌توانند به شكل‌های گوناگون ظاهر شوند: سرگیجه، سردرد، گرسنگی كاذب، بی‌اشتهایی، ضعف، جوش‌های چركی، خارش پوست، ورم شست پا، اسهال، درد روده، بی‌حالی و كمبود انرژی درد مفاصل، كاهش وزن بدن، و...
    • مواد پخته (مرده) به صورت اخلاطی در تمام بدن پراكنده و سفت شده‌اند و به تدریج با خام گیاهخواری از بدن خارج می‌شوند. به همین خاطر است كه پس از هفته‌ها و گاه ماه‌ها و سال‌ها (بستگی به میزان سفتی این اخلاط) برخی از این عكس العمل‌های شفا بخش در خام گیاهخواران رخ می‌دهد. واقعیت این است كه هرچه سم زودتر وارد بدن شده باشد دیرتر هم از بدن خارج می‌شود و نباید انتظار داشت كه مواد مرده‌ای كه سالیان سال وارد بدن كرده‌ایم به سرعت و ظرف یكی دو روز از بدن خارج شوند.
    • باید توجه داشت كه هر یك از این حالات اگر برای شخص پیش آمد نباید دوباره به سمت داروها و پزشك و مواد پخته و مرده باز گردد. و دوباره بدن خود را با این داروها و مواد آلوده كند.
    • این واكنش‌های شفابخش خود بخود ظرف مدت كوتاهی ناپدید خواهند شد.
    باید كاری كنی كه غذای تو تنها داروی تو باشد.

گرسنگی كاذب چیست؟
    • احساس گرسنگی كاذب در افرادی كه تازه این رژیم را تجربه می‌كنند بسیار دیده می‌شود. این بدین خاطر است كه افراد عموماً عادت دارند شكم خود را با مواد پخته مثل برنج و نان پر كنند و دستگاه گوارش بخاطر اینكه توانایی هضم این مواد سنگین را ندارد لاجرم در هضم آن عاجز شده و غذا در معده ساعت‌ها می‌ماند. به همین خاطر فرد احساس سیری می‌كند و میل به خوردن غذا ندارد. در صورتی كه مواد خام به سرعت جذب بدن می‌شوند و به صورت انرژی و مواد لازم بدن در می‌آیند. خام گیاهخواران می‌دانند كه گرسنگی (البته نه به صورت كاذب) به معنی سلامت تغذیه و هضم صحیح غذا در بدن می‌باشد.
    • طولی نخواهد كشید كه خواهید دید مشكل گرسنگی كاذب هم حل شده و بدن با مواد تازه و طبیعی انطباق پیدا می‌كند.
    با خام گیاهخواری چهره و قیافه شما شاد و جذاب خواهد شد. چشمانتان درخشان و عضلات بدنتان دوباره بیدار خواهند شد.
    فراموش نكنید كه با خام گیاهخواری از لذت‌های خود كم نمی‌كنید، شما فقط عادات خود را تغییر می‌دهید.

منبع :
    http://myvegetarianism.mihanblog.com/

جهان را بنگر
    جهان را
    در رخوت معصومانه ی خوابش که از خویش چه بیگانه است.
    ماه می گذرد در انتهای مدار سردش
    ما مانده ایم و روز نمی آید.........
    "احمد شاملو"

2. 5 کاربر، ارسال scarlet را لایک کرده اند:

ILNAZeQ (17 دی 1393),khatereh58 (10 خرداد 1394),yasna88 (18 دی 1393),خوشبختی (18 دی 1393),طنین2 (18 دی 1393)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

hedi60 آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    130
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.31
    قد
    171
    وزن شروع
    85
    وزن هدف
    68
    وزن فعلی
    85
    حالت من
    Ghamgin
    من دو سال پيش ٢ ميه خام گياه خوار بودم تو تابستون و كلي با انبه و ملون و گردو تازه بهم خوش گذشت
    البته من عسلم ميخوردم، خود دكتر بسكى ميگفتن عسل خورده بشه، در طول روز خيلى ميخوردم و همش سير بودم من كلى مغز و ميوه و جوانه و عسل و خرما و ارده ميخوردم
    تو ٢ ماه ٦ كيلو راحت كم كردم، علاوه بر كاهش پوستمم عالييي شد
    مطمئنم كه به خواسته هايم ميرسم،
    مطمئنم

5. کاربر زیر پست hedi60 را لایک کرده است:

khatereh58 (10 خرداد 1394)

3pideh آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.19
    قد
    164
    وزن شروع
    87
    وزن هدف
    54
    وزن فعلی
    67
    حالت من
    Movafagh
    وبلاگ زیباتنی من
    1
    سلام

منم بیشتر وزنم رو با خام گیاهخواری کم کردم و خیلی خیلی ازش راضی بودم

هر کسی که از رژیم های پروتئین و مشکلاتی که ایجاد می کنه (مثل ی.ب.س) خسته شده این رژیم رو امتحان کنه

به طور قطع یه تغییر اساسی تو سیستم بدنی ملاحظه میشه
    با مدعی مگویید اسرار عشق و مستی

تا بی خبر بمیرد در درد و خودپرستی

7. 2 کاربر، ارسال 3pideh را لایک کرده اند:

khatereh58 (10 خرداد 1394),خوشبختی (18 دی 1393)

lilijinan آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.04
    قد
    163
    وزن شروع
    60
    وزن هدف
    52
    وزن فعلی
    60
    حالت من
    Sarbezir
    من تو تابستون امسال با خام گیاه خواری 5 کیلو لاغر شدم و حدودا تا یک ماه پیشم 53 کیلو بودم ولی در عرض یک ما الان شدم 60 کیلو الان خیلی ناراحتم
    انشاالله اگه خدا بخواد از فردا که میشه 20 دی ماه دوباره شروع می کنم
    امیدوارم که ارادم ضعیف نشه و بتوتم خوب پیش برم

9. کاربر زیر پست lilijinan را لایک کرده است:

khatereh58 (10 خرداد 1394)