شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: هفت آبـان زاد روز کوروش بزرگ فرخنده باد

hero آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    32
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.14
    قد
    177
    وزن شروع
    84
    وزن هدف
    78
    وزن فعلی
    78
    حالت من
    Badjens

هفت آبـان زاد روز کوروش بزرگ فرخنده باد

هفت آبـان؛ زاد روز بزرگ پادشاه سرزمین پارس فرخنده باد.

روز ۷ آبان (۲۹ اکتبر) که تاریخ نویسان آن را روز ورود کوروش به بابل و صدور منشور کوروش می‌دانند به پیشنهاد سازمان بین‌المللی نجات پاسارگاد٬ روز کوروش کبیر انتخاب و نام‌گذاری شده است.

این روز به مناسبت پایان تصرف امپراتوری بابل به دست سپاه هخامنشیان (۲۹ اکتبر سال ۵۳۹ پیش از میلاد) و پایان دوران ستمگری در جهان باستان انتخاب شده ‌است.

بخشی از زندگی کوروش بزرگ

کوروش دوم که به کوروش بزرگ و کوروش کبیر مشهور است، بنیان‌گذار و نخستین شاه شاهنشاهی هخامنشی بود که در بین سال‌های ۵۵۹ تا ۵۲۹ پیش از میلاد، بر نواحی گسترده‌ای از آسیا حکومت می‌کرد. کوروش در استوانهٔ خود که در بابل کشف شده، خودش را 芦فرزند کمبوجیه، شاه بزرگ انشان، نوادهٔ کوروش، شاه بزرگ انشان، نوادهٔ چیش‌پیش، شاه بزرگ انشان، از خانواده‌ای که همیشه پادشاه بوده‌است禄 معرفی می‌کند.

به گفتهٔ هرودوت (نخستین تاریخ‌نگار یونانی زبان) ، کوروش نسب شاهانه داشته‌است و به‌جز کتزیاس، دیگر نویسندگان یونانی، ماندانا دختر آستیاگ را مادر کوروش دانسته‌اند و گزارش داده‌اند که کوروش حاصل ازدواج کمبوجیه یکم و ماندانا بوده‌است. برخی از مورخان امروزی این روایت را معتبر می‌دانند اما برخی دیگر اعتقاد دارند رواج این روایت ریشه‌های سیاسی داشته‌است و هدفش این بوده که از بنیان‌گذار شاهنشاهی هخامنشی، مردی نیمه‌مادی بسازد تا مادها را با فرمانروایی پارس‌ها آشتی دهد و اصولاً رابطه‌ای بین ماندانا دختر آستیاگ و کوروش قائل نیستند و آن را افسانه می‌دانند.

دربارهٔ کودکی و جوانی کوروش و سال‌های اولیهٔ زندگی او روایات متعددی وجود دارد؛ اگرچه هر یک سرگذشت تولد وی را به شرح خاصی نقل کرده‌اند، اما شرحی که آنها دربارهٔ ماجرای زایش کوروش ارائه داده‌اند، بیشتر شبیه افسانه‌است. هرودوت در مورد دستیابی کوروش به قدرت، چهار داستان نقل می‌کند. ولی فقط یکی از آنها را معتبر می‌داند. طبق نظر گزنفون از قرن پنجم تا چهارم پیش از میلاد مسیح یک سلسله داستان‌های متفاوت دربارهٔ کوروش نقل می‌شده‌است.

کوروش ابتدا علیهٔ شاه ماد طغیان کرد و سپس به پایتخت حکومت ماد در هگمتانه یورش برد و با کمک‌هایی که از درون سپاه ماد به او شد، هگمتانه را فتح کرد. سپس کرزوس، شاه لیدیه را شکست داد و به‌سوی سارد لشکر کشید و پس از دو هفته، شهر سارد به اشغال نیروهای ایرانی درآمد. کوروش مسئولیت فتح دیگر شهرهای آسیای صغیر را به فرماندهانش واگذار کرد و خود به اکباتان بازگشت و به‌سوی 芦پارت禄، 芦زرنگ禄، 芦هرات禄، 芦خوارزم禄، 芦باختر禄، 芦سغد禄، 芦گندار禄، 芦ثه‌تَ‌گوش禄 و 芦اَرَخواتیش禄 لشکر کشید. جزئیات این جنگ‌ها در تاریخ ثبت نشده‌است و اطلاع کمی دربارهٔ کیفیت این نبردها وجود دارد.

در بهار سال ۵۳۹ پیش از میلاد، کوروش آهنگ تسخیر بابل را کرد و وارد جنگ با بابل شد. به گواهی اسناد تاریخی و عقیدهٔ پژوهشگران، فتح بابل بدون جنگ بوده‌است و توسط یکی از فرماندهان کوروش به‌نام گئوبروه در شب جشن سال نو انجام شد.

هفده روز پس از سقوط بابل، در روز ۲۹ اکتبر سال ۵۳۹ پیش از میلاد، خود کوروش وارد پایتخت شد.
    استوانهٔ کوروش پس از شکست دادن نبونعید و تصرف بابل، نوشته شده و به منزلهٔ سند و شاهد تاریخی پرارزشی‌است. در سال ۱۹۷۱ میلادی، سازمان ملل متحد استوانهٔ کوروش را به همهٔ زبان‌های رسمی سازمان منتشر کرد و بدلی از این استوانه در مقر سازمان ملل در شهر نیویورک قرار داده شد.

هرودوت گزارش می‌دهد که کوروش در جنگ با ماساگت‌ها کشته شد؛ ولی این دیدگاه را اکثر مورخان جدید رد می‌کنند و معتقدند که داستان هرودوت ساختگی است. تنها منبع موثق کهنی که غیرمستقیم به مرگ کوروش اشاره می‌کند، دو لوح و سند گلی یافت‌شده در بابل است که نخستین آن مربوط به دوازدهم اوت ۵۳۰ پیش از میلاد است که تاریخ آن 芦نهمین سال کورش، شاه کشورها禄 را نشان می‌دهد.

سند دوم که مربوط به سی و یکم اوت ۵۳۰ پیش از میلاد است، 芦سال آغاز فرمانروایی کمبوجیه، شاه کشورها禄 را بر خود دارد. این دو سند که در ظاهر اهمیت چندانی ندارند، در واقع نشان می‌دهند که کوروش در فاصلهٔ بین ۱۲ تا ۳۱ اوت سال ۵۳۰ پیش از میلاد درگذشته‌است و یا حداقل، خبر درگذشت وی و بر تخت‌نشینی کمبوجیه در این تاریخ به بابل رسیده‌است.

آنچه در زیر می خوانید سخنانیست که به صورت مشتی از خروار از میان گفته های بزرگان و مشاهیر دنیا در مورد مردی که بی شک از تاثیر گذارترین ، بر جسته ترین و ستایش شده ترین افراد در طول تاریخ تمدن بشریت بوده و هست. مردی که تورات او را «مسیح » و یونانیان او را «سرور» و « قانونگذار»می نامند و دوست و دشمن به بزرگ منشی و آزادگی او شهادت داده اند:

صاحب نخستین منشور حقوق بشر در دنیا: کورش بزرگ

افلاطون (۴۷۷ تا ۳۴۷ پیش از میلاد):
    پارسیان در زمان شاهنشاهی کورش اندازه میان بردگی و آزادگی را نگاه می داشتند.
    از اینرو نخست خود آزاد شدند و سپس سرور بسیاری از ملتهای جهان شدند. در زمان
    او (کورش بزرگ) فرمانروایان به زیر دستان خود آزادی میدادند و آنان را به رعایت قوانین انسان دوستانه و برابری ها راهنمایی می کردند. مردمان رابطه خوبی با پادشاهان خود داشتند از این رو در موقع خطر به یاری آنان می شتافتند و در جنگ ها شرکت می کردند. از این رو شاهنشاه در راس سپاه آنان را همراهی می کرد و به آنان اندرز می داد. آزادی و مهرورزی و رعایت حقوق مختلف اجتماعی به زیبایی انجام می گرفت.

گزنفون (۴۴۵ پیش از میلاد):
    مهمترین صفت کورش دین داری او بود. او هر روز قربانیان برای ستایش خداوند می کرد. این رسوم و دینداری آنان هنوز در زمان اردشیر دوم هم وجود دارد و عمل می شود. از صفت های برجسته دیگر کورش عدل و گسترش عدالت و حق بود. ما در این باره فکر کردیم که چرا کورش به این اندازه برای فرانروایی عادل مردمان ساخته شده بود. سه دلیل را برایش پیدا کردیم. نخست نژاد اصیل آریایی او و بعد استعداد طبیعی و سپس نبوغ پروش او از کودکی بوده است. کورش نابغه ای بزرگ، انسانی والامنش، صلح طلب و نیک منش بود. او دوست انسانها و طالب علم و حکمت و راستی بود. کورش عقیده داشت پیروزی بر کشوری این حق را به کشور فاتح نمی دهد تا هر تجاوز و کار غیر انسانی را مرتکب شود. او برای دفاع از کشورش که هر ساله مورد تاخت و تاز بیگانگان قرار می گرفت امپراتوری قدرتمند و انسانی را پایه گذاشت که سابقه نداشت. او در نبردها آتش جنگ را متوجه کشاورزان و افراد عام کشور نمی کرد. او ملتهای مغلوب را شیفته خود کرد به صورتی که اقوام شکست خورده که کورش آنان را از دست پادشاهان خودکامه نجات داده بود وی را خداوندگار می نامیدند. او برترین مرد تاریخ، بزرگترین، بخشنده ترین، پاک دل ترین انسان تا این زمان بود.

هرودوت ( ۴۸۴ تا ۴۲۵ پیش از میلاد):
    هیچ پارسی یافت نمی شد که بتواند خود را با کورش مقایسه کند. از اینرو من کتابم را درباره ایران و یونان نوشتم تا کردارهای شگفت انگیز و بزرگ این دو ملت عظیم هیچگاه به فراموشی سپرده نشود. کورش سرداری بزرگ بود. در زمان او ایرانیان از آزادی برخوردار بودند و بر بسیاری از ملتهای دیگر فرمانروایی می نمودند بعلاوه او به همه مللی که زیر فرمانروایی او بودند آزادی می بخشید و همه او را ستایش می نمودند. سربازان او پیوسته برای وی آماده جانفشانی بودند و به خاطر او از هر خطری استقبال می کردند.

ویل دورانت :
    کورش از افرادی بوده که برای فرمانروایی آفریده شده بود. به گفته امرسون همه از وجود او شاد بودند. روش او در کشور گشایی حیرت انگیز بود. او با شکست خوردگان با جوانمردی و بزرگواری برخورد می نمود. بهمین دلیل یونانیان که دشمن ایران بودند نتوانستد از آن بگذرند و درباره او داستانهای بیشماری نوشته اند و او را بزرگترین جهان قهرمان پیش از اسکندر می نامند. او کرزوس را پس از شکست از سوختن در میان هیزم های آتش نجات داد و بزرگش داشت و او را مشاور خود ساخت و یهودیان در بند را آزاد نمود. کورش سرداری بود که بیش از هر پادشاه دیگری در آن زمان محبوبیت داشت و پایه های شاهنشاهی اش را بر سخاوت و جوانمردی بنیان گذاشت.

ویکتورهوگو:
    هم چنان که کوروش در بابل عمل کرده بود ناپلئون نیز آرزو داشت از سراسر جهان یک تاج و تخت بسازد و از همه مردم گیتی یک ملت پدید آورد.

هارولد لمب (دانشمند امریکایی) :
    در شاهنشاهی ایران باستان که کورش سمبل آنان است آریایی ها در تاجگذاری به پندار نیک گفتار نیک کردار نیک سوگند یاد میکردند که طرفدار ملت و کشورشان باشند و نه خودشان. که این امر در صدها نبرد آنان به وضوح دیده می شود که خود شاهنشاه در راس ارتش به سوی دشمن برای حفظ کیان کشورشان می تاخته است.

پاپ کلمنت پنجم(در وصف کورش بزرگ):
    برای ما همین قدر که تو جانشین عادل هستی کافی است که ترا با نظر احترام بنگریم.

پرفسور ایلیف انگلیسی:
    در جهان امروز بارزترین شخصیت جهان باستان کورش شناخته شده است. زیرا نبوغ و عظمت او در بنیانگذاری امپراتوری چندین دهه ای ایران مایه شگفتی است. آزادی به یهودیان و ملتهای منطقه و کشورهای مسخر شده که در گذشته نه تنها وجود نداشت بلکه کاری عجیب به نظر می رسیده است از شگفتی های اوست.

دکتر هانری بر( دانشمند فرانسوی) :
    این پادشاه بزرگ یعنی کورش هخامنشی برعکس سلاطین بی رحم و ظالم بابل و آسور بسیار عادل و رحیم و مهربان بود زیرا اخلاق روح ایرانی اساسش تعلیمات زردشت بوده. به همین سبب بود که شاهنشاهان هخامنشی خود را مظهر صفات (خشترا) می شمردند و همه قوا و اقتدار خود را از خدواند دانسته و آنرا برای خیر بشر و آسایش و سعادت جامعه انسان صرف می کردند.

ژنرال سرپرسی سایکس(ژنرال، نویسنده، و جغرافیدان انگلیسی) (پس از دیدار از آرامگاه کورش بزرگ):
    من خود سه بار این آرامگاه را دیدار کرده ام، و توانسته ام اندک تعمیری نیز در آنجا بکنم، و در هر سه بار این نکته را یاد آورده شده ام که زیارت آرامگاه اصلی کورش، پادشاه بزرگ و شاهنشاه جهان، امتیاز کوچکی نیست و من بسی خوشبخت بوده ام که به چنین افتخاری دست یافته ام. براستی من در گمانم که آیا برای ما مردم آریایی (هند و اروپایی) هیچ بنای دیگری هست که از آرامگاه بنیادگذار دولت پارس و ایران ارجمندتر و مهمتر باشد.

کنت دوگوبینو فرانسوی :
    شاهنشاهی کورش هیچگاه در عالم نظیر نداشت. او به راستی یک مسیح بود زیرا به جرات میتوان گفت که تقدیر او را چنین برای مردمان آفرید تا برتر از همه جهان آن روز خود باشد. نیکلای دمشقی کورش شاهنشاه پارسیان در فلسفه بیش از هر کس دیگر آگاهی داشت. این دانش را نزد مغان زرتشتی آموخته بود.

پرفسور کریستن سن( ایران شناس شهیر) :
    شاهنشاه کورش بزرگ نمونه یک پادشاه “جوانمرد” بوده است. این صفت برجسته اخلاقی او در روابط سیاسی اش دیده می شده. در قواینن او احترام به حقوق ملتهای دیگر و فرستادگان کشورهای دیگر وجود داشته است و سر لوحه دولتش بوده. که این قوانین امروز روابط بین الملل نام گرفته است.

آلبر شاندور فرانسوی :
    کورش یکسال پس از فتح بابل برای درگذشت پادشاه بابل عزای ملی اعلام نمود. برای کسی که دشمن خودش بود. او مطابق رسم آزادمنشی اش و برای اینکه ثابت کند که هدف فتح و جنگ و کشتار ندارد و تنها به عنوان پادشاهی که ملتش او را برای صلح پذیرفته اند قدم به بابل گذاشته است و در آنجا تاجگذاری نمود. او آمده بود تا به آنان آزادی اجتماعی و دینی و سیاسی بدهد. در همین حین کتیبه های شاهان همزمان او حاکی از برده داری و تکه تکه کردن انسان های بی گناه و بریدن دست و پای آنان خبر می دهد.

پرفسور گیریشمن :
    کمتر پادشاهی است که پس از خود چنین نام نیکی باقی گذاشته باشد. کورش سرداری بزرگ و نیکوخواه بود. او آنقدر خردمند بود که هر زمانی کشور تازه ای را تسخیر می کرد به آنها آزادی مذهب میداد و فرمانروای جدید را از بین بومیان آن سرزمین انتخاب می نمود. او شهر ها را ویران نمی نمود و قتل عام و کشتار نمی کرد. ایرانیان کورش را پدر و یونانیان که سرزمینشان بوسیله کورش تسخیر شده بود وی را سرور و قانونگذار می نامیدند و یهودیان او را مسیح خداوند می خوانند.

کلمان هوار :
    کورش بزرگ در سال ۵۵۰ قبل از میلاد بر اریکه پادشاهی ایران نشست. وی با فتوحاتی ناگهانی و شگفت انگیز امپراتوری و شاهنشاهی پهناوری را از خود بر جای گذاشت که تا آن روزگار کسی به دنیا ندیده بود. کورش سرداری بزرگ و سرآمد دنیای آن روزگار بود. او اقوام مختلف را مطیع خود کرد. او اولین دولت مقتدر و منظم را در جهان پایه ریزی کرد. برای احترام به مردمان کشورهای دیگر معابدشان را بازسازی کرد. وی پیرو دین یکتا پرستی مزدیسنا بود. ولی به هیچ عنوان دین خود را بر ملل مغلوب تحمیل ننمود.

اخیلوس (آشیل) شاعر نامدار یونانی (در تراژدی پارسه):
    کورش یک تن فانی سعادتمند بود. او به ملل گوناگون خود آرامش بخشید. خدایان او را دوست داشتند. او دارای عقلی سرشار از بزرگی بود.

بوسویه(سیاستمدار وشاعر فرانسوی)( ۱۷۶۸ ۱۸۴۸ میلادی):
    ایرانیان از دوران حکومت کوروش به بعد عظمت و بزرگواری معنوی خاصی را اساس حکومت خود قرار دادند براستی چیزی عالی تر از آن وحشت فطری نیست که ایشان از دروغ گفتن داشتند و همیشه آن را گناهی شرم آور می دانستند

مولانا ابوالکلام احمد آزاد فیلسوف هندی :
    کورش همان ذوالقرنین قرآن است. وی پیامبر ایران بود زیرا انسانیت و منش و کردار نیک را به مردمان ایران و جهان هدیه داد. سنگ نگاره او با بالهای کشیده شده به سوی خداوند در پاسارگاد وجود دارد.

دیودوروس سیسولوس (۱۰۰ پس از میلاد):
    کورش پسر کمبوجیه و ماندان در دلاوری و کارآیی خردمندانه حزم و سایر خصایص نیکو سرآمد روزگار خود بود. در رفتار با دشمنان دارای شجاعتی کم نظیر و در کردار نسبت به زیر دستان به مهر و عطوفت رفتار میکرد. پارسیان او را پدر می خواندند.

فرانسوا شاتوبراین نویسنده بزرگ فرانسوی :
    کوروش بزرگ که تاج پادشاهی ماد و پارس را بر سر نهاده بود بزرگترین امپراتوری دوران کهن را بوجود آورد ولی اداره این امپراتوری را بر اساس حکومت مطلقه قرار نداد،زیرا نیمی از قدرت به شورایی تعلق داشت که قسمتی از مقام سلطنت را تشکیل می داد.از لحاظ عدل و قوانین که او برای حکومت وضع کرد و بعدا قوانین قضایی حکومتی ایران شد ، قوانین بی آلایش بود.

به همين مناسبت آهنگ زيبايي كوروش بزرگ از استاد جمشيد مشايخي و دانيال دادور رو گذاشتم

خداوند کلیدهای گنجینه های آسمانی
    خویش را در دستان تو گذاشته است.

2. 5 کاربر، ارسال hero را لایک کرده اند:

bratz (07 آبان 1392),dani (07 آبان 1392),fofoli (07 آبان 1392),tuti (07 آبان 1392),اایدا (07 آبان 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

bratz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    165
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.18
    قد
    160
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    هرچی کمتر بهتر
    وزن فعلی
    52
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    3
    از اونجایی که من شیرازیم باید بگم هرسال توی تخت جمشید جشنی هم برپا میشه با مراسم نور و صدا. که واقعا دیدنی هست!من امشب میرم!!

5. کاربر زیر پست bratz را لایک کرده است:

hero (07 آبان 1392)

hero آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    32
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.14
    قد
    177
    وزن شروع
    84
    وزن هدف
    78
    وزن فعلی
    78
    حالت من
    Badjens
    نقل قول نوشته اصلی توسط bratz نمایش پست ها
    از اونجایی که من شیرازیم باید بگم هرسال توی تخت جمشید جشنی هم برپا میشه با مراسم نور و صدا. که واقعا دیدنی هست!من امشب میرم!!

خوش به حالت
    پس امشب تخت جمشيد
    خيلي ديدني ميشه
    كاش منم ميتونستم بيام اونجا و تخت جمشيد رو ببينم

7. کاربر زیر پست hero را لایک کرده است:

bratz (07 آبان 1392)

dani آواتار ها
    کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
    25
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.45
    قد
    183
    وزن شروع
    135
    وزن هدف
    99
    وزن فعلی
    133.6
    حالت من
    Relax
    فرخنده باد بزرگداشت ، کوروش بزرگ... پدر ایران و ایرانی

اما پست من در وبلاگ گروهی دانشگاه رو میخوام اینجا کپی کنم... خطاب به هم کلاسی هام... من رشته مدیریت میخونم....

در جواب برخی از تندرو ها

با سلام و احترام خدمت همکلاسی های عزیز.

7 آبان برابر با 29 اکتبر هر سال روز بزرگداشت کوروش بزرگ و منشور حقوق بشر... این گهر گران بهاء... که سال هاس باعث فخر جهان است. اما در ایران به ان اهمیتی داده نمیشود. شاید در حد چند شعار به ان پرداخته شده است. و البته انداختن چفیه بر گردن نماد کوروش!گمان میکنم که همه دوستان آگاه باشند که چرا کتیبه حقوق بشر و شخصیت کوروش بزرگ باید در یاد ایرانیان اصیل کم رنگ شود.حتی در کلاس دانشگاه وقتی از تمدن و حقوق بشر صحبت شد، برخی دوستان حقوق بشر و تمدن را به 1400 سال خلاصه کردند.بنده تصمیم گرفتم که در اولین پُستم در این وبلاگ یاد کوروش بزرگ و منشور 2500 ساله آن را زنده کنم.باشد که "ایرانیان اصیل" بیشتر با تمدن و فرهنگ غنی ایران آشنا شوند.پیروز و سلامت باشید.دانیال. 1392/08/07
    لطفا در ادامه مطلب منشور حقوق بشر کوروش بزرگ را مطالعه کنید.

البته در وبلاگ موجوده...

به تو فکر کردن عجب حالی داره...

9. 2 کاربر، ارسال dani را لایک کرده اند:

bratz (07 آبان 1392),hero (07 آبان 1392)

hero آواتار ها
    کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
    32
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.14
    قد
    177
    وزن شروع
    84
    وزن هدف
    78
    وزن فعلی
    78
    حالت من
    Badjens
    نقل قول نوشته اصلی توسط dani نمایش پست ها
    فرخنده باد بزرگداشت ، کوروش بزرگ... پدر ایران و ایرانی

اما پست من در وبلاگ گروهی دانشگاه رو میخوام اینجا کپی کنم... خطاب به هم کلاسی هام... من رشته مدیریت میخونم....

در جواب برخی از تندرو ها

با سلام و احترام خدمت همکلاسی های عزیز.

7 آبان برابر با 29 اکتبر هر سال روز بزرگداشت کوروش بزرگ و منشور حقوق بشر... این گهر گران بهاء... که سال هاس باعث فخر جهان است. اما در ایران به ان اهمیتی داده نمیشود. شاید در حد چند شعار به ان پرداخته شده است. و البته انداختن چفیه بر گردن نماد کوروش!گمان میکنم که همه دوستان آگاه باشند که چرا کتیبه حقوق بشر و شخصیت کوروش بزرگ باید در یاد ایرانیان اصیل کم رنگ شود.حتی در کلاس دانشگاه وقتی از تمدن و حقوق بشر صحبت شد، برخی دوستان حقوق بشر و تمدن را به 1400 سال خلاصه کردند.بنده تصمیم گرفتم که در اولین پُستم در این وبلاگ یاد کوروش بزرگ و منشور 2500 ساله آن را زنده کنم.باشد که "ایرانیان اصیل" بیشتر با تمدن و فرهنگ غنی ایران آشنا شوند.پیروز و سلامت باشید.دانیال. 1392/08/07
    لطفا در ادامه مطلب منشور حقوق بشر کوروش بزرگ را مطالعه کنید.

البته در وبلاگ موجوده...

آفرين به تو اي فرزند كوروش
    زيبا بود
    ممنون

11. 2 کاربر، ارسال hero را لایک کرده اند:

bratz (07 آبان 1392),dani (07 آبان 1392)

bratz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    165
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.18
    قد
    160
    وزن شروع
    75
    وزن هدف
    هرچی کمتر بهتر
    وزن فعلی
    52
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط hero نمایش پست ها

خوش به حالت
    پس امشب تخت جمشيد
    خيلي ديدني ميشه
    كاش منم ميتونستم بيام اونجا و تخت جمشيد رو ببينم
    ایشالا بیای. ولی سعی کن هروقت میای تو نت سرچ کنی به زمانی بخوری که نور صدا باشه. آخه چند شب دیگه هم تو سال برگزار میشه. با نور صدا بیشتر متوجه زیبایی تخت جمشید میشی!

13. کاربر زیر پست bratz را لایک کرده است:

hero (08 آبان 1392)