شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 1 از 3
  • 123
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

موضوع: زندگی کنیم نه اینکه فقط زنده باشیم!

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4

Red face زندگی کنیم نه اینکه فقط زنده باشیم!

دوستای خوبم بیایم توی این بخش راههای شاد زندگی کردن، بهتر زندگی کردن و زیباتر زندگی کردن رو به همدیگه یاد بدیم.
      میتونیم از تجربیات خودمون بگیم یا از نکات آموزنده و تجربیات دیگران. بیایم در کنار اینکه داریم جسممون رو به سمت زیبایی و کمال میبریم روحمون رو هم پرورش بدیم و به کمال برسونیم. بیایم کاری کنیم که زیباتن برامون نه تنها جایی برای حرف زدن از مسایل جسمی و فیزیکی باشه بلکه سعی کنیم به همدیگه یاد بدیم خودمون رو و اطرافیانمون رو دوست داشته باشیم و به همه صادقانه و پاک عشق بورزیم و سعی کنیم یه زندگی سالم و پر از شور و نشاط و شادابی داشته باشیم.
      توی این تاپیک به همدیگه یاد بدیم زندگی کنیم نه اینکه فقط زنده باشیم.

[IMG][/IMG]

ویرایش توسط mariami : 02 بهمن 1391 در ساعت 11:14

زندگی را تو بساز…
      نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
      زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

2. 6 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

alis (03 بهمن 1391),asal (02 بهمن 1391),fereshteh (10 فروردین 1392),soniya (13 بهمن 1391),yalda (11 فروردین 1392), Zenith (03 بهمن 1391)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4
      با اجازه دوستان اولین پست این بخش رو خودم میذارم به این امید که توی مطلبی که میذارم موارد خوب و مثبتی باشه برای اینکه زندگیمون رو شادتر و زیباتر بسازیم.

جک لندن گفته است، «درست‌ترین عملکرد انسان زندگی کردن است، نه وجود داشتن.» خیلی وقت‌ها اجازه می‌دهیم زندگی هر طور که دوست دارد بگذرد، هرچه که برایمان پیش می‌آورد را می‌پذیریم و امروزمان تفاوتی با دیروزمان ندارد. این نسبتاً طبیعی و راحت به نظر می‌رسد، به جز آن ندای همیشگی در مغزتان که می‌گوید، «وقتش رسیده کمی تغییر ایجاد کنی.»
      [IMG][/IMG]

برای آندسته از شما که دوست دارید از یکنواختی همیشگی نجات پیدا کنید، در زیر ۱۵ پیشنهاد ساده آورده‌ایم که کمکتان می‌کند استفاده بیشتری از زندگیتان ببرید -- زندگی را با تمام وجود تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

قدردان آدم‌ها و چیزهای خوب در زندگیتان باشید -- گاهی اوقات کارهایی که دیگران برایمان می‌کنند را نمی‌بینیم تا وقتیکه دیگر آن کارها را برایمان انجام نمی‌دهند. نباید اینطور باشید. برای چیزهایی که دارید، کسانی که دوستتان دارند و مراقبتان هستند، قدرشناس باشید. تازمانیکه روزی برسد که دیگر پیشتان نباشند، نمی‌فهمید که چه ارزشی برایتان دارند. از اطرافیانتان قدردانی کنید و خیلی زود خواهید دید که افراد بیشتری دورتان را می‌گیرند. قدردان زندگی باشید و خیلی زود متوجه می‌شوید که چیزهای بیشتری برای زندگی کردن در اختیار دارید.

حرف‌های منفی دیگران را نادیده بگیرید -- اگر به دیگران اجازه دهید بیشتر از اینکه بازده‌ای به زندگیتان بدهند، از آن کسر کنند، تعادل زندگیتان بر هم خورده و بدون اینکه بفهمید اسیر منفی‌بافی خواهید شد. نظرات بی‌فایده و آزاردهنده دیگران را نادیده بگیرید. هیچکس حق قضاوت کردن درمورد شما را ندارد. ممکن است داستان زندگیتان را شنیده باشند اما مطمئناً نمی‌توانند حس و حالتان را درک کنند. شما هیچ کنترلی روی حرف‌های دیگران ندارید؛ اما کنترل اینکه به آنها اجازه بدهید این حرفها را به شما بزنند یا نه دست خودتان است. شما می‌توانید حرف‌های مسموم آنها را رد کنید تا به قلب و فکرتان آسیب نرسانند.

کسانیکه اذیتتان کرده‌اند را ببخشید -- اینکه دیگران را ببخشید به این معنی نیست که باز به آنها اعتماد کنید. فقط نباید وقتتان را برای متنفر شدن از کسانی که اذیتتان کرده‌اند تلف کنید چون باید حسابی مشغول دوست داشتن کسانی باشید که دوستتان دارند. اولین کسی که عذرخواهی می‌کند همیشه شجاع‌ترین است. و اولین کسی که می‌بخشد قوی‌ترین است. اولین کسی که می‌گذرد و از ناملایمات عبور می‌کند، شادترین است. پس شجاع باشید، قوی باشید و شاد. آزاد زندگی کنید.

همان کسی باشید که واقعاً هستید -- اگر آنقدر خوش‌شانس باشید که چیزی داشته باشید که شما را از دیگران متمایز کند، به هیچ وجه آن را تغییر ندهید. خاص بودن باارزش است. در این دنیای دیوانه که سعی دارد شما را مثل بقیه کند، جرات این را پیدا کنید که خودِ فوق‌العاده‌تان باشید. و اگر بخاطر متفاوت بودن بقیه به شما خندیدند، شما هم بخاطر یکسان بودن به آنها بخندید. تنها ایستادن جرات زیادی می‌خواهد اما ارزشش را دارد. اینکه خودتان باشید بسیار ارزشمند است!

به ندای درونیتان گوش دهید -- زندگی یا سفری پرمخاطره است یا هیچ چیز نیست. هیچوقت نمی‌توانیم با ادامه کارهایی که همیشه می‌کنیم، به چیزی تبدیل شویم که می‌خواهیم. تصمیم بگیرید که به ندای درونیتان گوش دهید نه نقطه‌نظرات بقیه آدمها. همان کاری را بکنید که ته قلبتان مطمئن هستید درست است. راه، راه خودتان است. ممکن است بقیه در این مسیر با شما همراه شوند اما هیچکس نمی‌تواند این راه را بجای شما بپیماید. و یادتان نرود که قدردان همه روزهای زندگیتان باشید. روزهای خوب شما را غرق در خوشبختی می‌کنند و روزهای بد تجربه‌تان را بالا می‌برند و بدترین روزها بهترین درس‌ها را به شما می‌دهند.

به استقبال تغییر بروید و از هرچه زندگی برایتان پیش می‌آورد لذت ببرید -- سخت‌ترین قسمت رشد کردن این است که چیزهایی که به آن عادت کرده‌اید را کنار بگذارید و با چیزهایی جلو روید که برایتان جدید است. بعضی‌وقت‌ها باید دست از نگران بودن، تعجب کردن، شک کردن بردارید و ایمان داشته باشید که همه چیز خوب پیش خواهد رفت. به سردرگمی‌هایتان بخندید، هوشیارانه در زمان حال زندگی کنید و از هر چه که زندگی برایتان پیش می‌آورد لذت ببرید. شاید آخر کار به آنجایی نرسید که ابتدا قصد داشتید، اما به همان جایی خواهید رسید که باید می رسیدید.

روابطتان را هوشمندانه انتخاب کنید -- بهترین روابط فقط زمان‌هایی نیست که اوقات خوشی را می‌گذرانید، موانع و مشکلاتی که با هم روبه‌رو می‌شوید و این واقعیت که آخر همه آنها باز هم بگویید، «دوستت دارم» هم اهمیت دارد. و دوست داشتن کسی به این نیست که هر روز به او بگویید دوستت دارم، باید هر روز به هر طریقی که می‌توانید آن را به او نشان دهید. روابط باید عاقلانه انتخاب شوند. برای عشق ورزیدن عجله نکنید. آنقدر صبر کنید تا بالاخره عشقتان را پیدا کنید. اجازه ندهید تنهایی شما را به آغوش کسی بیندازد که می‌دانید به شما تعلق ندارد. زمانی عاشق شوید که آمادگی آن را داشته باشید، نه وقتی که تنها هستید. یک رابطه خوب ارزش صبر کردن را دارد.

کسانی که دوستتان دارند را بشناسید -- به‌یادماندنی‌ترین افراد زندگی شما کسانی خواهند بود که زمانی دوستتان داشته‌اند که چندان دوست‌داشتنی نبوده‌اید. به این افراد در زندیگیتان خوب دقت کنید و شما هم دوستشان داشته باشید، حتی وقتی چندان دوست‌داشتنی رفتار نمی‌کنند.

خودتان را هم دوست داشته باشید -- اگر می‌توانید بچه‌ها را با وجود شلوغی‌هایی که می‌کنند دوست داشته باشید؛ اگر می‌توانید مادرتان را باوجود غرغرهایی که می‌کند دوست داشته باشید؛ اگر می‌توانید خواهر و برادرتان را بااینکه هیچوقت به حرفتان گوش نمی‌دهد دوست داشته باشید؛ اگر می‌توانید دوستتان را بااینکه فراموش می‌کند چیزهایی که قرض گرفته را پس بدهد دوست داشته باشید؛ در این صورت می‌دانید چطور می‌توان آدم‌هایی که کامل نیستند را دوست داشت. پس مطمئناً می‌توانید خودتان را هم دوست بدارید.

کارهای بکنید که در آینده از خودتان متشکر باشید -- کارهایی که هر روز انجام می‌دهید مهمتر از کارهایی است که هرازگاهی انجام می‌دهید. آنچه امروز انجام می‌دهید مهم است چون یک روز از زندگیتان را به ازای آن می‌دهید. سعی کنید کاری باشد که ارزش آن را داشته باشد.

بخاطر همه مشکلاتی که ندارید، متشکر باشید -- پولدار شدن دو صورت دارد: اینکه هر چه بخواهید داشته باشید و دیگری اینکه به آنچه که دارید راضی باشید. همین حالا قدردان همه چیز باشید و مطمئن باشید که با این روش از هر لحظه از زندگیتان لذت خواهید برد. خوشبختی زمانی می‌آید که دست از شکایت کردن درمورد مشکلاتی که داریم برداریم و بخاطر همه مشکلاتی که نداریم شکرگزار باشیم. و به خاطر داشته باشید، برای به دست آوردن روزهای خوب، باید با روزهای بد زندگی بجنگید.

برای تفریح کردن وقت کافی بگذارید -- گاهی اوقات لازم است که چند قدم عقب بروید تا به همه چیز خوب نگاه کنید. هیچوقت نگذارید زندگیتان آنقدر با کار مشغول شود، ذهنتان آنقدر درگیر نگرانی شود، قلبتان آنقدر انباشته از ناراحتی‌ها و کینه‌های قدیمی شود که هیچ جایی برای تفریح کردن و لذت بردن نداشته باشید.

از کوچکترین چیزهای زندگی لذت ببرید -- بهترین چیزهای زندگی رایگان هستند. می‌توانید از ساده‌ترین لجظات زندگی نهایت لذت و شادی را ببرید. تماشای غروب آفتاب یا وقت گذراندن با یکی از اعضای خانواده و هزاران لذت کوچک دیگر رایگان در اختیار شماست. از آنها لذت ببرید چون ممکن است یک روز که به عقب نگاه کنید متوجه شوید که چیزهای بزرگی بوده‌اند.

این واقعیت را بپذیرید که گذشته امروز نیست -- اجازه ندهید گذشته حال و آینده شما را بدزدد. شاید به کارهایی که در گذشته کردید مفتخر نباشید اما اشکالی ندارد. گذشته گذشته است و قابل تغییر، قابل فراموشی یا پاک کردن از زندگیتان نیست. فقط باید آن را قبول کرد. همه ما دچار اشتباه می‌شویم، همه ما دچار مشکل می‌شویم و گاهی افسوس اتفاقات مختلف در گذشته‌مان را می‌خوریم. اما شما اشتباهاتتان نیستید، مشکلاتتان هم نیستید، و الان با قدرت شکل دادن به زمان حال و آینده‌تان اینجایید.

زمانی که باید بگذرید -- همیشه موضوع ترمیم چیزی که شکسته است نیست. بعضی روابط و موقعیت‌ها قابل ترمیم نیستند. اگر بخواهید به زور آنها را به هم بچسبانید، همه چیز فقط بدتر خواهد شد. گاهی‌اوقات باید از نو شروع کنید و چیزی بهتر بسازید. قدرت نه فقط در توانایی ادامه دادن بلکه در توانایی شروع دوباره با لبخندی روی لب‌ و عشقی در دل پدیدار می‌شود.

ویرایش توسط mariami : 04 بهمن 1391 در ساعت 15:18

زندگی را تو بساز…
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

5. 3 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

asal (02 بهمن 1391),hamraz (07 بهمن 1391),marmary (09 بهمن 1391)

liana آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      159
      وزن شروع
      80
      وزن هدف
      59
      وزن فعلی
      73
      مریمی جان این پست بسیار تاثیر گذار بود . من بخش ها ی قدردانی / همان کسی باشید که هستید / و به استقبال تغییر بروید رو دوست داشتم و شاید مدت ها بود که بهشون فکر نکرده بودم و امروز این تلنگر دوباره بهم زده شد .

7. 4 کاربر، ارسال liana را لایک کرده اند:

asal (02 بهمن 1391),hamraz (07 بهمن 1391),mariami (02 بهمن 1391), Zenith (03 بهمن 1391)

asal آواتار ها
      کاربر فعال

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      158
      وزن شروع
      98
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      53.500
      حالت من
      Ghamgin
      عزیزم عاااااااالی بود خسته نباشی ممنونم

9. 2 کاربر، ارسال asal را لایک کرده اند:

hamraz (07 بهمن 1391),mariami (02 بهمن 1391)

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.36
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5
      مریم جان ایده ی تاپیکت که مثل همیشه خلاقانه و بی نظیر بود. پست دومت هم شاید چکیده ی تمام حرف هاییه که ما در پست های بعدی خواهیم زد

از نظر من اینا به آدم لطفات روح میده. 1- معنویات 2- دوست داشتن بی قید و شرط یه نفر(دوست، همسر، فرزند و...) 3- توجه به کلیت صحنه هایی که در روز می بینیم(خانوما معمولا فقط جزئی نگرن. یعنی مسایل رو ریز به ریز بررسی میکنن) 4- شب ها قبل خواب با خدا با چند تا جمله که اولش با "خدایا شکرت که..." شروع میشه حرف بزنیم 5- شعر خوندن 6- فکر کردن به خاطرات شیرین کودکی خودمون
      من خودم متاسفانه از خیلی از موارد بالا دور موندم اما میدونم تا دوباره بهشون نزدیک نشم رقت قلب رو بدست نخواهم آورد
      اگه بازم چیزی به ذهنم رسید میگم. از بقیه دوستان هم میخوام تجربه هاشون رو در اختیار بقیه بذارن
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

11. 3 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

asal (04 بهمن 1391),liana (09 بهمن 1391),mariami (03 بهمن 1391)

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4
      [IMG][/IMG]

بعضي وقتا ما آدما خيلي چيزا مي دونيم ولي اصلا بهشون توجه نمي کنيم. اگه يه کم به اطراف مون نگاه کنيم متوجه مي شيم که خيلي کارها رو مي تونيم با آگاهي کامل و بدون اشتباه انجام بديم و از اين که اون کارها رو انجام داديم انرژي مثبت بگيريم و لذت ببريم ولي متاسفانه انقدر به سخت زندگي کردن عادت کرديم که حتي ديگه حاظر نيستيم به خودمون هم انرژي مثبت بديم. موارد زير رو بخونيد تا بهتون ثابت بشه مهم ترين کسي که مي تونه بهمون انرژي مثبت بده خودمون هستيم:
      مهم نيست چه سني داري هنگام سلام کردن پدر و مادرت را در آغوش بگير.
      اگر کسي تو را پشت خط گذاشت تا به تلفن ديگري پاسخ دهد تلفن را قطع کن.
      هيچوقت به کسي که غم سنگيني دارد نگو " مي دانم چه حالي داري " چون درواقع نمي داني.
      يادت باشد گاهي اوقات بدست نياوردن آنچه مي خواهي نوعي شانس و اقبال است.
      هيچوقت به يک مرد نگو موهايش در حال ريختن است. خودش اين را مي داند.
      از صميم قلب عشق بورز. ممکن است کمي لطمه ببيني، اما تنها راه استفاده بهينه از حيات همين است.
      در مورد موضوعي که درست متوجه نشده اي قضاوت نکن.
      وقتي از تو سوالي را پرسيدند که نمي خواستي جوابش را بدهي، لبخند بزن و بگو: "براي چه مي خواهيد بدانيد؟"
      هرگز موفقيت را پيش از موقع عيان نکن.
      هيچوقت پايان فيلم ها و کتابهاي خوب را براي ديگران تعريف نکن.
      وقتي احساس خستگي مي کني اما ناچاري که به کارت ادامه بدهي، دست و صورتت را بشوي و يک جفت جوراب و يک پيراهن تميز بپوش. آن وقت خواهي ديد که نيروي دوباره بدست آورده اي.
      هرگز پيش از سخنراني غذاي سنگين نخور.
      راحتي و خوشبختي را با هم اشتباه نکن.
      هيچوقت از بازار کهنه فروشها وسيله برقي نخر.
      شغلي را انتخاب کن که روحت را هم به اندازه حساب بانکي ات غني سازد.
      سعي کن از آن افرادي نباشي که مي گويند : " آماده، هدف، آتش "
      هر وقت فرصت کردي دست فرزندانت را در دست بگير. به زودي زماني خواهد رسيد که او اجازه اين کار را به تو نخواهد داد.
      چتري با رنگ روشن بخر. پيدا کردنش در ميان چتر هاي مشکي آسان است و به روزهاي غمگين باراني شادي و نشاط مي بخشد.
      وقتي لباس تيره به تن داري شيريني شکري نخور.
      هيچوقت در محل کار درمورد مشکلات خانوادگي ات صحبت نکن.
      وقتي در راه مسافرت، هنگام ناهار به شهري مي رسي رستوراني را که درميدان شهر است انتخاب کن.
      در حمام آواز بخوان.
      در روز تولدت درختي بکار یا لااقل گلدانی بخر.
      طوري زندگي کن که هر وقت فرزندانت خوبي، مهرباني و بزرگواري ديدند، به ياد تو بيفتند.
      بچه ها را بعد از تنبيه در آغوش بگير.
      فقط آن کتابهايي را امانت بده که از نداشتن شان ناراحت نمي شوي.
      ساعتت را پنج دقيقه جلوتر تنظيم کن.
      هنگام بازي با بچه ها بگذار تا آنها برنده شوند.
      شير کم چرب بنوش.
      هرگز در هنگام گرسنگي به خريد مواد غذايي نرو. اضافه بر احتياج خريد خواهي کرد.
      فروتن باش، پيش از آنکه تو به دنيا بيايي خيلي از کارها انجام شده بود.
      از کسي که چيزي براي از دست دادن ندارد، بترس.
      فراموش نکن که خوشبختي به سراغ کساني مي رود که براي رسيدن به آن تلاش مي کنند.

زندگی را تو بساز…
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

13. 5 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

asal (04 بهمن 1391),hamraz (07 بهمن 1391),liana (09 بهمن 1391),soniya (13 بهمن 1391), Zenith (07 بهمن 1391)

asal آواتار ها
      کاربر فعال

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      158
      وزن شروع
      98
      وزن هدف
      52
      وزن فعلی
      53.500
      حالت من
      Ghamgin
      از خدا ÷رسیدم چند چیز در مورد انسان شمارا متعجب می کند:

گفت کودکیشان که انهااز کودکیشان زود خسته می شوند و عجله دارند زود بزرگ شوندوبعد گله می کنند که ای کاش کودک بودند
      سلامتی خود را از دست می دهند تا ÷ول بدست بیاورند بعد ÷ول خود را خرج می کنند تا سلامتی بدست بیاورند
      با نگرانی برای اینده حال را فراموش می کنند
      . نه در حال زندگی می کنند نه برای اینده
      به گونهای زندگی می کنند که انگار هرگز نمی میرند و بگونه ای می میرند که هرگز زندگی نکرده اند

کسی به خدا گفت:اگر سرنوشت مرا تو نوشتی ÷س چرا ارزو کنم؟
      خدا گفت شاید نوشته باشم هر چه ارزو کند.

15. 7 کاربر، ارسال asal را لایک کرده اند:

fereshteh (16 بهمن 1391),hamraz (07 بهمن 1391),liana (09 بهمن 1391),mariami (07 بهمن 1391),soniya (13 بهمن 1391),yasssmina63 (09 بهمن 1391), Zenith (07 بهمن 1391)

hamraz آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.21
      حالت من
      Ashegh
      راستی؛ هیچ وقت از
      خودت پرسیدی قیمت یه روز زندگی چنده؟
      تموم روز رو کار می کنیم و آخرشم از زمین و
      زمان شاکی هستیم که از زندگی خیری ندیدیم

شما رو
      به خدا تا حالا از خودتون پرسیدید:
      قیمت یه روز بارونی چنده؟

یه
      بعدازظهر دلنشین آفتابی رو چند می خری؟
      حاضری برای بو کردن یه بنفشه وحشی توی یه
      صبح بهاری یه اسکناس درشت بدی؟
      پوستر تمام رخ ماه قیمتش چنده؟

ولی
      اینم می دونی که اگه بخوای وقت بگذاری و حتی نصف روز هم بشینی به
      گل های وحشی که
      کنار جاده در اومدن نگاه کنی بوته هاش ازت پول نمی گیرن!

چرا
      وقتی رعد و برق میاد تو زیر درخت فرار می کنی؟
      می ترسی برقش بگیرتت؟
      نه، اون
      می خواد ابهتش رو نشونت بده.
      آخه بعضی وقت ها یادمون میره چرا بارون می
      یاد!

این
      جوری فقط می خواد بگه منم هستم
      فراموش نکن که همین بارون که کلافت می کنه که اه
      چه بی موقع شروع شد، کاش چتر داشتم، بعضی وقتا دلت برای نیم ساعت قدم زدن زیر نم نم
      بارون لک می زنه.

هیچ وقت
      شده بگی دستت درد نکنه؟
      شده از خودت بپرسی چرا تمام وجودشونو روی سر ما گریه می
      کنن؟

اونقدر که دیگه برای خودشون چیزی نمی مونه و نابود میشن؟
      ابرا رو می
      گم
      هیچ وقت از ابرا تشکر کردی؟
      هیچ وقت شده از خودت بپرسی که چرا ذره ذره
      وجودشو انرژی می کنه
      و به موجودات زمین می بخشه؟!

ماهانه می گیره یا
      قراردادی کار می کنه؟

برای
      ساختن یه رنگین کمون قشنگ چقدر انرژی لازمه؟
      چرا نیلوفر صبح باز میشه و ظهر بسته
      می شه؟
      بابت این کارش چقدر حقوق می گیره؟
      چرا فیش پول بارون ماهانه برای ما
      نمی یاد؟
      چرا آبونمان اکسیژن هوا رو پرداخت نمی کنیم؟

تا حالا
      شده به خاطر این که زیر یه درخت بشینی و به آواز بلبل گوش کنی پول بدی؟
      قشنگ
      ترین سمفونی طبیعت رو می تونی یه شب مهتابی کنار رودخونه گوش کنی.

قیمت
      بلیتش هم دل تومنه!

خودتو
      به آب و آتیش می زنی که حتی تابلوی گل آفتابگردون رو بخری و بچسبونی به دیوار
      اتاقت
      ولی اگه به خودت یک کم زحمت بدی می تونی قشنگ ترین تابلوی گل آفتابگردون
      رو توی طبیعت ببینی. گل های آفتابگردونی که اگه بارون بخورن نه تنها رنگشون پاک نمی
      شه، بلکه پررنگ تر هم میشن

لازم نیست روی این تابلو کاور بکشی، چون غبار روی
      اونو، شبنم صبح پاک می کنه و می بره.

تو که
      قیمت همه چیز و با پول می سنجی تا حالا شده از خدا بپرسی :
      قیمت یه دست سالم چنده؟
      یه چشم بی عیب چقدر می
      ارزه؟
      چقدر باید بابت اشرف مخلوقات بودنم پرداخت کنم؟!
      قیمت یه سلامتی فابریک
      چقدره؟

خیلی
      خنده داره نه؟
      و خیلی سوال ها مثل این که شاید به ذهن هیچ کدوممون نرسه
      ...

اون وقت
      تو موجود خاکی اگه یه روز یکی از این دارایی هایی رو که داری ازت بگیرن
      زمین و
      زمان رو به فحش و بد و بیراه می گیری؟
      چی خیال کردی؟

پشت قبالت که
      ننوشتن. نه عزیز خیال کردی!

اینا
      همه لطفه، همه نعمته که جنابعالی به حساب حق و حقوق خودت می ذاری
      تا اونجا که
      اگه صاحبش بخواد می تونه همه رو آنی ازت پس بگیره.

پروردگاری که هر چی داریم
      از ید قدرت اوست ...

اینو
      بدون اگه یه روزی فهمیدی قیمت یه لیتر بارون چنده؟
      قیمت یه ساعت روشنایی خورشید
      چنده؟
      چقدر باید بابت مکالمه روزانه مون با خدا پول بدیم؟

یا اینکه چقدر
      بدیم تا نفسمون رو، بی منت با طراوت طبیعت زیباش تازه کنیم
      اون وقت می فهمی که
      چرا داری تو این دنیا زندگی ميکنی!

قدر
      خودت رو بدون و لطف دوستان و اطرافیانت رو هم دست کم نگیر

به زندگیت ایمان داشته باش تا بشه تموم
      قشنگیهای دنیا مال تـــو
      هرگز تسلیم نشوید
      معجزه ها هر روز رخ می دهند
      شاید فردا ، روز شما باشد...

17. 6 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

asal (08 بهمن 1391),fereshteh (16 بهمن 1391),mariami (11 بهمن 1391),soniya (13 بهمن 1391),yasssmina63 (09 بهمن 1391), Zenith (09 بهمن 1391)

liana آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      159
      وزن شروع
      80
      وزن هدف
      59
      وزن فعلی
      73
      من ظرفیت خوندن این بخش رو ندارم چون هرپستتون رو که می خونم یه بغضی تو گلوم گره می خوره .

پست آخر مریمی جان و همراز جان را دوست دارم .

واقعیت اینه که گاهی خیلی سخته که از چیزهایی که آزارمون می ده و مثل خوره روحمون رو می خوره دست بکشیم . مثلا همین خاطرات کودکی برای کسی شاید شادی بخش باشه و برای کس دیگه ای مثل من یاد آوری اش مثل کندن زخم هایی باشه که هنوز بسته نشدن .
      شاید بشه بخشیدن خود و دیگران را تمرین کرد اما بسیار کار سختیه .
      و نکته های دیگه ای که گفتید همه اش رو باید قاب گرفت و جلو چشمامون گذاشت تا هرروز ببینیم و یادمون نره .

فقط لطفا اگرازجایی ذکر می کنید منبع رو هم جهت اطلاغ خوانندگان بنوبیسید .

19. 3 کاربر، ارسال liana را لایک کرده اند:

asal (09 بهمن 1391),mariami (11 بهمن 1391), Zenith (09 بهمن 1391)

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.41
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4
      لیانای عزیزم منهم کاملن با حرف شما موافقم و معتثدم همیشه باید منابعی گه ازشون استفاده میکنیم رو ذکر کنیم و تا به حال هم همیشه در مطالبم در کل سایت یا هر جای دیگه سعی کردم این امانتداری رو حفظ کنم اما مطالبی که مثلن بدون ذکر منبع هست به عنوان نمیونه همینی که اینجا هست از داخل چند ایمیلی که از دوستان به دستم رسیده جمع آوری کردم و به همین دلیل منبعی براشون نداشتم تا ذکر کنم. به هر حال بازم میگم با حرفی که زدین کاملن موافقم و باید همیشه سعی کنیم امانتدارهای درستکاری باشیم.

زندگی را تو بساز…
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

• صفحه 1 از 3
  • 123
  • آخرینآخرین