شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 1 از 2
  • 12
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 1 به 10 از 20

موضوع: سوالات و بحث ها پیرامون بدنسازی

نيايش آواتار ها
      کاربر سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      168
      وزن شروع
      63
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      56

سوالات و بحث ها پیرامون بدنسازی

من شنيدم بدن سازي باعث ميشه چربي بدن به عضله تبديل بشه و وزن سخت تر پايين مياد. به همين خاطر براي رفتنش يكم مرددم . ممنون ميشم كسايي كه بدنسازي كار ميكنن تجربشون بگن:06:

2. 5 کاربر، ارسال نيايش را لایک کرده اند:

mariami (29 بهمن 1391),parchami7 (16 آبان 1392),rara (01 دی 1392),yalda (30 بهمن 1391), Zenith (29 بهمن 1391)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

maha آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      قد
      165
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      80
      حالت من
      Mehraboon
      تبدیل شدن چربی به ماهیچه مثه تبدیل مس به طلا هست اصلا اینطوری نیس ورزش با وزنه ماهیچه رو حجیم میکنه که اونم تو خانوما تا هورمون مردونه نخورن مثه مردا نمیشن

5. 4 کاربر، ارسال maha را لایک کرده اند:

mariami (29 بهمن 1391),parchami7 (16 آبان 1392),yalda (30 بهمن 1391), Zenith (29 بهمن 1391)

mariami آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.42
      قد
      164
      وزن شروع
      62
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      59.4
      نقل قول نوشته اصلی توسط نيايش نمایش پست ها
      من شنيدم بدن سازي باعث ميشه چربي بدن به عضله تبديل بشه و وزن سخت تر پايين مياد. به همين خاطر براي رفتنش يكم مرددم . ممنون ميشم كسايي كه بدنسازي كار ميكنن تجربشون بگن:06:
      من خودم هم قبلن از همین میترسیدم و هیچ وقت طرف بدنسازی با وزنه و دستگاه نمیرفتم اما الان سه ماه هست که دارم میرم و از تناسب اندامی که بارم به وجود آورده راضی هستم. البته یه دوستی هم دارم که 8ماهه که بدنسازی میره و خودش میگه احساس میکنه یه مقدار بازوهاش پر تر شده منظورم اینه که عظلات بازوش قویتر شده و یه مقدار مشخص شده که خودش میگه دوست ندارم و خوشم نمیاد. راستش من خودم هم اصلن از اینکه بازوهام و عضلاتم بزنه بیرون خوشم نمیاد ولی به هر حال وقتی ماهیچه ها قویتر میشن و یه مقدار شکل میگیرن کمی فرمشون تغییر میکنه که به قول محا اگه از هورمونهای مردانه استفاده نشه که خیلی عضلات حجیم نشن بد نیست.

زندگی را تو بساز…
      نه بدان ساز که سازند و پذیری بی حرف!
      زندگی یعنی جنگ ، تو بجنگ...
      زندگی یعنی عشق
      تو بدان عشق بورز…

7. 4 کاربر، ارسال mariami را لایک کرده اند:

fereshteh (19 فروردین 1392),parchami7 (16 آبان 1392),yalda (30 بهمن 1391), Zenith (29 بهمن 1391)

yalda آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      164
      وزن شروع
      66.100
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      63
      حالت من
      Ghamgin
      نقل قول نوشته اصلی توسط نيايش نمایش پست ها
      نیایش عزیز اتفاقا با توجه به قد و وزن فعلی شما الان بهترین ورزش برای شما همون بدنسازی با دستگاس
      شما 30 دقیقه هوازی انجام میدید (تردمیل یا دوچرخه ثابت یا الپتیکال که خیلی تو زیبایی اندام مؤثره و کالری سوزیش از اون 2 تای قبلی بیشتره) و بعد مربی به شما تمرین میده با وزنه و بی وزنه و جاییکه لازمه وزنه های سنگین
      خیلی مربی مهمه الان تو باشگاه ما مربی روزهای فرد فوق العاده ناشیه و به یکی از بچه ها که وزن بالایی داشت و بازوهای کلفت ورزش بازو داده بود با وزنه های 2 کیلویی که این باعث شده بود بازوهاش سفت بشه و بله اونوقت اب کردنش سخت (فرم مردونه داشت میگرفت)
      اما مربی که کار بلد باشه با برنامه ای که به شما میده باعث میشه بدنتون تراش بخوره و حتی اگه وزنتون هم کم نشه کاهش سایز خوبی پیدا کنید
      من خودم قبلا که وزنم از الان کمتر هم بود با پهلوهام مشکل داشتم اما الان با این وزن به مقدار زیادی پهلو هام اب شده و بدنم کلا خوش فرم تر شده
      حتما بدنسازی برو و از یه مربی خوب برنامه بگیر و بدنی سفت و خوش فرم برای خودت بساز:))) موفق باشی عزیزم
      فقط بخاطر مردم تغییر نکن.
      این جماعت هر روز تورا جور دیگری می خواهند.....

9. 4 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

mariami (30 بهمن 1391),mina1 (28 فروردین 1393),parchami7 (16 آبان 1392), Zenith (30 بهمن 1391)

maha آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      قد
      165
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      80
      حالت من
      Mehraboon
      نقل قول نوشته اصلی توسط yalda نمایش پست ها
      نیایش عزیز اتفاقا با توجه به قد و وزن فعلی شما الان بهترین ورزش برای شما همون بدنسازی با دستگاس
      شما 30 دقیقه هوازی انجام میدید (تردمیل یا دوچرخه ثابت یا الپتیکال که خیلی تو زیبایی اندام مؤثره و کالری سوزیش از اون 2 تای قبلی بیشتره) و بعد مربی به شما تمرین میده با وزنه و بی وزنه و جاییکه لازمه وزنه های سنگین
      خیلی مربی مهمه الان تو باشگاه ما مربی روزهای فرد فوق العاده ناشیه و به یکی از بچه ها که وزن بالایی داشت و بازوهای کلفت ورزش بازو داده بود با وزنه های 2 کیلویی که این باعث شده بود بازوهاش سفت بشه و بله اونوقت اب کردنش سخت (فرم مردونه داشت میگرفت)
      اما مربی که کار بلد باشه با برنامه ای که به شما میده باعث میشه بدنتون تراش بخوره و حتی اگه وزنتون هم کم نشه کاهش سایز خوبی پیدا کنید
      من خودم قبلا که وزنم از الان کمتر هم بود با پهلوهام مشکل داشتم اما الان با این وزن به مقدار زیادی پهلو هام اب شده و بدنم کلا خوش فرم تر شده
      حتما بدنسازی برو و از یه مربی خوب برنامه بگیر و بدنی سفت و خوش فرم برای خودت بساز:))) موفق باشی عزیزم
      به نظرم اون مربی کار بدی نکرده خوب طرف مشکل بازو داره ورنه باید بزنه چربیش اب شه ماهیچش که اصلا اب نمیشه(مگه با رژیم خیلی سخت) چربیش اب میشه وزنه هم فقط حجیم کننده نیس اونم تو اب کردن نقش داره واسه همین میگن وسط حرکات هوازی اصطلاحا کاردیو وسکلار از وزنه استفاده کنید اونم اگه بازوش سفت شده ماهیچش رو داره میاد یکم تحمل کنه مطمین باشه چربیش اب میشه من خودم از اونام که پایین تنم عالیه اما بازوهام وحشتناک چاقالو من با همین وزنه یه مدت نصف کردم جربیاشو .

11. 6 کاربر، ارسال maha را لایک کرده اند:

hamraz (30 بهمن 1391),mariami (30 بهمن 1391),mina1 (28 فروردین 1393),parchami7 (16 آبان 1392),yalda (30 بهمن 1391), Zenith (30 بهمن 1391)

نيايش آواتار ها
      کاربر سایت

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.01
      قد
      168
      وزن شروع
      63
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      56
      دوستان ممنون از راهنمايي هاتون

13. 3 کاربر، ارسال نيايش را لایک کرده اند:

mariami (30 بهمن 1391),yalda (30 بهمن 1391), Zenith (30 بهمن 1391)

yalda آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      164
      وزن شروع
      66.100
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      63
      حالت من
      Ghamgin
      نقل قول نوشته اصلی توسط maha نمایش پست ها
      به نظرم اون مربی کار بدی نکرده خوب طرف مشکل بازو داره ورنه باید بزنه چربیش اب شه ماهیچش که اصلا اب نمیشه(مگه با رژیم خیلی سخت) چربیش اب میشه وزنه هم فقط حجیم کننده نیس اونم تو اب کردن نقش داره واسه همین میگن وسط حرکات هوازی اصطلاحا کاردیو وسکلار از وزنه استفاده کنید اونم اگه بازوش سفت شده ماهیچش رو داره میاد یکم تحمل کنه مطمین باشه چربیش اب میشه من خودم از اونام که پایین تنم عالیه اما بازوهام وحشتناک چاقالو من با همین وزنه یه مدت نصف کردم جربیاشو .
      ولی محا جون اون دوستمون مشکل شدید شکم و با سن داشت و مربی زوم کرده بود روی بازو هاش و بقیه اعضا رو خیلی اهمیت نمیداد و بازوها به شدت سفت شده بود و عضله ای که این دوستمون اصلا راضی نبود
      اینکه گفتی بعد از کلفت شدن دوباره میتونه چربیاشو اب کنه برام جالب بود و من نمیدونستم... از اطلاعاتت ممنونم

15. 2 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

mina1 (28 فروردین 1393), Zenith (30 بهمن 1391)

maha آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.02
      قد
      165
      وزن شروع
      83
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      80
      حالت من
      Mehraboon
      اره خوب ماهیچه خودشو پیدا میکنه و. شروع میکنه به شکل گرفتن و ربطی به چربی نداره چربی هم کم کم اب میشه همینطور من شنیدم اونایی که یخوان چربی اب کنن باید حرکاتو با سرعت انجام بدن اونایی هم که میخوان بدنو سفت کنن و ماهیچه هاشونو رو بیارن باید حرکات رو اروم انجام بدم من اینو خودم 100% مطمئین نیسم از چنتا مربی شنیدم

- - - Updated - - -

اره خوب ماهیچه خودشو پیدا میکنه و. شروع میکنه به شکل گرفتن و ربطی به چربی نداره چربی هم کم کم اب میشه همینطور من شنیدم اونایی که یخوان چربی اب کنن باید حرکاتو با سرعت انجام بدن اونایی هم که میخوان بدنو سفت کنن و ماهیچه هاشونو رو بیارن باید حرکات رو اروم انجام بدم من اینو خودم 100% مطمئین نیسم از چنتا مربی شنیدم

17. 4 کاربر، ارسال maha را لایک کرده اند:

fereshteh (10 فروردین 1392),mina1 (28 فروردین 1393),yalda (30 بهمن 1391), Zenith (30 بهمن 1391)

yalda آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      164
      وزن شروع
      66.100
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      63
      حالت من
      Ghamgin
      نکاتی برای تمرینات بدنسازی
      هر جلسه تمرین 45 تا 75 دقیقه انجام شود. اما 60 دقیقه بهترین زمان یک جلسه تمرینی است .اگر قرار است جلسه تمرینتان فقط مربوط به تمرینات هوازی باشد . سعی کنید آنرا تقسیم کنید.مثلا اگر قرار است 40 دقیقه هوازی کار کنید بهتر است 20 دقیقه دوچرخه سواری باشد 20 دقیقه تردمیل . چنین اقدامی می تواند از نظر شرایط روانی به شما کمک کند.
      تمرینات هوازی بهتر است صبحها بصورت ناشتا ( بمنظور کاهش چربی ) انجام شود. و اگر"وزنه " می زنید و هم عضلاتی که قرار است در یک برنامه خاص تقویت کنید را قبل از تمرین تحت کشش قرار دهید و قبل از اینکه اولین تمرین تقویتی هر یک از عضلات بدن را اجرا کنید ابتدا 1 تا 2 ست نرمش و گرم کردن عضلات مربوطه را در برنامه خود جای دهید.
      انتخاب وزنه باید 50% رکوردتان باشد یعنی وزنه ای که حداکثر یکبار می توانید آنرا انجام دهید و اگر احساس کردید وزنه انتخابی اتان بسیار ساده است می توانید وزنه ها 10 تا 15% سنگین تر کنید تا به وزنه دلخواهتان نزدیک تر شوید. فرم اجرای صحیح حرکت را فدای وزنه زیاد نکنید .دامنه حرکتی هر حرکت را صحیح و درست انجام دهید .دقت کنید ، گاهی یک تغییر کوچک در زاویه حرکت باعث می شود که عضله "هدف" تغییر کند به یاد داشته باشید که این شما هستید که حاکم بر وزنه هستید نه وزنه بر شما ! به عضلات خود تمرکز کنید نه به وزنه ها ! به زمان استراحت بین ست های (set) تمرین توجه کنید . زمان استراحت بین ست های تمرین بهتر است بیش از 90 ثانیه نشود. (بین 45 تا 90 ثانیه)
      بطور معمول تکرار ها بر اساس هدف شما تعیین می شوند ولی بطور کلی بین 8 تا 15 تکرار برای افزایش رشد عضله ،15 تا 25 به منظور کاهش چربی و تراشیدن بدن می باشد.سعی کنید در تمرینات با وزنه بیشتر از حرکات چند مفصلی استفاده کنید تا ماهیچه های بیشتری در حین تمرین درگیر شوند و توجه داشته باشید در طول تمرین هرگز مفاصل خود را بطور کامل صاف نکنید

19. 3 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

asalbusy (09 فروردین 1392),fereshteh (10 فروردین 1392), Zenith (09 فروردین 1392)

yalda آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.19
      قد
      164
      وزن شروع
      66.100
      وزن هدف
      62
      وزن فعلی
      63
      حالت من
      Ghamgin
      خیلیها هستن و مخصوصآ خانمها که فکر میکنن اگر وزنه بزنن خیلی عضلانی میشن و از حالته زنانه بیرون میان و بدنشون مثله مردها میشن و با این تعبیرهایه کودکانه خودشون رو از مزایایه وزنه زدن محروم میکنند .خدمتتون عرض کنم که اول بدنه خانما سیستمش فرق میکنه و هورمنه رشد خیلی پایینتره در بدنه خانمها کما اینکه حتی برایه مردها هم ساختن عضلاتی غول آسا به این راحتیها نیست .اگر عکسه خانمهایه بدنسازی رو میبینید که به طرزه غول آسای بزرگ شده چند دلیل داره یک اینکه اینها خودشون خواستن و در کناره تمرین کارهایه دیگری مثله تزریقه هورمون و تغذیه و مکمله مناسبه اینکار رو بکار بردن و بعضیهاشون سوایه اینها شرایط بدنیشون هم حالته مردانه داشته و در کل اگر کسی بدنسازی کنه تا خودش نخواد به اینجا نمیرسه به هر حال اصلا از وزنه زدن نترسید چون تنها باعثه زیبا شدنه بدن میشه و هیچکس یک شبه به غوله بدنسازی نشده و اگر به این راحتی بود واقعآ الان نصفه مردم دنیا بدنهاشون رو ساخته بودن .پس اگر دوست دارید بدنی زیبا داشته باشید بدونه هیچ ترسی از مزایایه وزنه تا جای که میتونید استفاده کنید

21. 5 کاربر، ارسال yalda را لایک کرده اند:

fereshteh (10 فروردین 1392),ftnia (10 فروردین 1392),hamraz (10 فروردین 1392),mina1 (28 فروردین 1393), Zenith (09 فروردین 1392)

• صفحه 1 از 2
  • 12
  • آخرینآخرین