شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: آش جو خوشمزه رژیمی

Andia95 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.02
    قد
    171
    وزن شروع
    94
    وزن هدف
    وزن هدف اول: 80. وزن هدف دوم: 70. وزن هدف آخر: 65
    وزن فعلی
    77.5
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    21

آش جو خوشمزه رژیمی

من طرز تهیه یه آش جو رژیمی رو که خودم از طعمش خوشم اومده حتی نفرات دیگه هم ازش خوردن و گفتن طعمش خوبه رو اینجا براتون میزارم تا شما عزیزای دل هم درست کنید و لذت ببرید.
    موادش:: نخود 1قاشق غذاخوری معادل 13g
    لوبیا چیتی 1ق معادل 18g
    عدس سبز 1ق _> 13g .........
    جودوسرپرک درشت تقریبا 3ق که معادل 34g ........
    کشک غلیظ(منظور رقیق نشده)نصف قاشق غذاخوری.............
    آرد گندم کمتر از 1ق
    پیاز 1عدد که 50g است.......
    سبزی آش.....
    لیموترش 2عدد
    روغن در حد 1قطره

نخود و لوبیا رو در آب نسبتا کم بزارید بپزه بعد پخت؛ عدس سبز رو بریزد بعد نیم پزشدن عدس ؛ جودوسرپرک رو اضافه کنید بعد یکم که گذشت سبزی آش رو بریزید .بعد آرد رو با یکم آب سرد قاطی کنید و بریزید تو آش ؛بعد نصف قاشق کشک غلیظ رو با زردچوبه و فلفل قرمز به آش اضافه کنید(زرچوبه هم طعم خوب و هم رنگ خوبی به آش میده) یکم آب اضافه کنید و بزارید مواد آش بخورد هم بره.بعد پیاز رو ریز خورد کنید و تو یه ظرف بریزید بدون روغن ؛و بزارید رو گاز؛ باید هر چندلحظه ای پیازها رو هم بزنید که نسوزن و آبشون هم کشیده بشه .بعد فر رو از قبل گرم کنید و تو یه ظرفی که روش کاغذ آلمینیوم(فویل مخصوص غذا) یا کاغذ روغنی پهن کردید یه قطره روغن بریزید با برس وسط ظرف رو چرب کنید و پیازها رو روی همون قسمت بریزید و روش زردچوبه بریزید و بزارید تو فر یا ماگروویو و گریل بالا رو روشن کنید و بزارید برشته بشه بوی پیاز داغ رو خودتون قشنگ احساس میکنید فقط حواستون باشه نسوزه..بعد پیازها و 2عدد آب لیموترش تازه رو بریزید تو آش و بزارید جا بیفته..من بهش نمک نزدم چون کشک بهرحال نمک داره..آب لیموترش تازه بزنید که طعمش خیلی خوشمزه تر از آب لیموترش های صنعتیه...با این میزان مواد خیلی آش درست میشه و خیلی سیرکننده هست این آش با نمک طعمش بیشتر خوشمزه میشه ولی بدون نمکشم خوشمزه بود
    کالری کل این آش 370 هست که خیلی رژیمی و خیلی سیرکننده هست.

اگه بخواهید نعناع داغ و پیاز داغ با روغن باشه؛ 120 کالری 1قاشق روغن رو به کالری آش اضافه کنید .اونوقت میتونید پیاز رو بعد اینکه به همون روشی که گفتم آبش رو با تفت دادن گرفتید و تفت خورد 1قاشق روغن اضافه کنید یه هم زدید نعناع رو ؛ روی پیازها بریزید یه هم سریع ؛از رو گاز بردارید و بریزید توش آش و بزارید یه جوش بخوره که خوشمزه تر بشه
    حتما از جودوسر پرک استفاده کنید که خیلی مزایا به بدنتون میرسونید
    امیدوارم دوستای گلم درست کنن و لذت ببرن

2. 7 کاربر، ارسال Andia95 را لایک کرده اند:

Behnaz.kh (09 مرداد 1396),ferferi89 (05 شهریور 1396),sami455 (09 شهریور 1398),topol (08 مرداد 1396), Zenith (12 مرداد 1396),افسون11 (11 شهریور 1398),بئاتریس (10 شهریور 1398)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

sami455 آواتار ها
    کاربر تازه وارد

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.00
    وبلاگ زیباتنی من
    1

مواد لازم برای ۶ نفر

مواد لازم آش جو

• پیاز ۲ عدد
    • جو ۱ پیمانه
    • نخود یک پیمانه
    • عدس نصف پیمانه
    • سبزی آش ۱ کیلوگرم
    • لوبیا چیتی نصف پیمانه
    • پیاز داغ و نعناع داغ برای تزیین
    • زعفران دم کرده ۱ قاشق غذاخوری
    • نمک ، فلفل سیاه و کشک به اندازه کافی

دستور پخت آش جو
    طرز تهیه آش جو

برای تهیه آش جو مجلسی ابتدا نخود ، لوبیا چیتی و جو را هر کدام به صورت جداگانه در کاسه ای از آب می ریزیم و اجازه می دهیم تا به مدت ۶ ساعت خیس بخورند و در این مدت چندین مرتبه آب آن ها را تعویض می کنیم تا نفخ حبوبات از بین برود.
    عدس را نیز ۱ ساعت قبل از پختش در کاسه ای از آب قرار می دهیم تا خیس بخورد. آب داخل کاسه نخود و جو را خالی می کنیم و آن ها را در آبکشی می ریزیم و می شوییم و در قابلمه ای که برای آش تدارک دیده ایم آن ها را می ریزیم
    و ۸ لیوان آب روی نخود ها و جو ها می ریزیم و روی حرارت زیاد قرار می دهیم تا آب به جوش بیاید و بعد حرارت را ملایم می کنیم تا به مدت ۴۵ نخودها نیمه پز شوند و جو نیز کمی بپزد و بعد آب داخل کاسه لوبیا چیتی را خالی می کنیم
    و لوبیاها را در صافی می ریزیم و می شوییم و به نخود و جو اضافه می کنیم تا حدودا ۱ ساعت بعد تقریبا پخت شوند و عدس را در آبکشی می ریزیم و میشوییم و به حبوبات اضافه کنیم تا همگی مغز پخت شوند.تا پخت حبوبات سبزی آش را پاک می کنیم
    و می شوییم و در آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه آن کاملا خارج شود و بعد در پارچ خردکن می ریزیم تا خرد شود و یا روی تخته آشپزخانه با چاقو خرد می کنیم. پس از پخت حبوبات و جو می توانیم اگر تمایل دارید مقداری آب گوشت به آن ها اضافه کنید.
    بعد سبزی خرد شده را می افزاییم و بلافاصله کمی نمک می ریزیم تا سبزی آش حفظ شود و فلفل سیاه و زعفران دم کرده را نیز به آش جو اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا سبزی آش نیز ۳۰ دقیقه بپزد.۲ عدد پیاز را پوست می گیریم و می شوییم
    و روی تخته آشپزخانه نگینی خرد می کنیم و تابه ای را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و روغن داخل آن می ریزیم و می گذاریم تا کمی داغ شود و پیاز ها را داخل تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک شوند و طلایی و سرخ شوند
    و در بشقابی می ریزیم و نعناع ها را در همان تابه می ریزیم و تفت می دهیم تا کمی تغییر رنگ دادند از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم.بعد از گذشت ۳۰ دقیقه کمی از پیاز داغ و نعناع داغ را نگه می داریم و باقی آن را داخل آش جو می ریزیم
    و درب قابلمه را می گذاریم و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر اجازه می دهیم تا با حرارت ملایم آش بپزد. در آخر کشک را اضافه می کنیم به این صورت که با کمی آب جوش کشک را رقیق می کنیم و به آش می افزاییم و خوب مخلوط می کنیم
    و ۱۵ دقیقه بعد آش جو ما آماده شده است. (اگر تمایلی به کشک ندارید می توانید آنرا حذف کنید) در پایان پس از اینکه آش جو به خوبی جا افتاد آنرا در کاسه ای بزرگ می ریزیم و با کشک ، پیازداغ و نعناع داغ تزئین می کنیم.نوش جان

5. 2 کاربر، ارسال sami455 را لایک کرده اند:

افسون11 (11 شهریور 1398),بئاتریس (10 شهریور 1398)