شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: رژیم مدیترانه ای (برای مبارزه با شکم بزرگ)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5

رژیم مدیترانه ای (برای مبارزه با شکم بزرگ)

یکی از روش های رژیمی که برای کوچک کردن شکم طرفدار زیادی دارد، رژیم مدیرانه ای می باشد. آیا شکم بزرگی دارید؟ احتمال دارد که این شکم بزرگ یکی از علائم سندروم متابولیک باشد. آیا کلسترول، فشار خون و قند خونتان بالا است؟ اگر جوابتان مثبت است رژیم غذایی مدیترانه‌ای را در پیش بگیرید. این نوع رژیم غذایی برای کوچک کردن شکم بسیار مناسب است. در این مطلب شما را با سندرم شکم بزرگ آشنا کرده و توصیه‌های لازم برای مقابله با این مشکل را ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.

سندرم متابولیک چیست؟

داشتن شکمی بزرگ مشخص‌ترین علامت سندروم متابولیک است. لازم است که هر فردی اندازه‌ی دور شکم و شاخص توده‌ی بدن خود را محاسبه کند. باید بدانید که شکم بزرگ یکی از 5 علامت سندروم متابولیک است که به عنوان یکی از عوامل مهم ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی به حساب می‌آید. علائم زیر همان 5 علامت سندروم متابولیک هستند:

* اندازه‌ی دور شکم بالای 102 سانتی متر برای آقایان و بالای 88 سانتی متر برای خانم‌ها. دور کمر خانم‌ها باید به 79 تا 87 سانتی متر و دور کمر آقایان به 94 تا 99 سانتی متر کاهش یابد.
    * حالت مقاومت به انسولین یعنی میزان قند خون بالا. در این حالت قند خون به بالای 100 میلی گرم در دسی لیتر می‌رسد.
    * فشار خون سیستولیک برابر یا بالاتر از 13 میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک بالای 80 میلی متر جیوه.
    * کلسترول خوب یعنی hdl آقایان کمتر از 40 میلی گرم در دسی لیتر و در خانم‌ها پایین‌تر از 50 میلی گرم در دسی لیتر باشد.
    * افزایش ‌تری گلیسیرید خون به بالای 150 میلی گرم در دسی لیتر
    مواردی که اشاره شد تعریفی کلی از سندروم متابولیک بود و حالا راه حل: رژیم مدیترانه‌ای. این نوع رژیم غذایی برای کوچک کردن شکم بسیار موثر است.
    نتایج تحقیقات علمی نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای علاوه بر سلامت قلب، برای مقابله با سرطان، دیابت و بیماری پارکینسون موثر است. از این گذشته
    این نوع رژیم برای مغز نیز مفید است

رژیم مدیترانه‌ای و تأثیر آن در کوچک کردن شکم

* رژیم غذایی مدیترانه‌ای یعنی رژیمی سرشار از هیدرات کربن‌های سالم، سبزیجات فراوان و چربی‌های کم خطر.
    * در این رژیم پروتئین‌ها بیشتر با مصرف سبزیجات تأمین می‌شود.
    * در رژیم مدیترانه‌ای سبزیجات را سرخ نمی‌کنند بلکه آن‌ها را بخارپز یا آب‌پز می‌کنند.
    * برای خوش طعم کردن غذاها و سبزیجات از چاشنی‌ها و سبزیجات معطر مثل سیر، پیاز و فلفل و غیره استفاده می‌کنند.
    * در این رژیم سالم برای پخت و پز بیشتر از روغن زیتون استفاده می‌شود.
    * افرادی که رژیم مدیترانه‌ای دنبال می‌کنند برای نهار و شام از سبزیجات استفاده می‌کنند. پس تا جایی که می‌توانید باید بشقاب‌هایتان را پر از میوه و سبزیجات بکنید.
    * در رژیم مدیترانه‌ای هر روز به میزان کافی غلات و نان کامل (سبوس دار) مصرف می‌شود.
    * افرادی که این رژیم را دنبال می‌کنند هر هفته دو تا سه مرتبه حبوبات می‌خورند.
    * مصرف گوشت قرمز در کمترین میزان خود قرار دارد. گوشت مرغ به گوشت قرمز ترجیح داده می‌شود. هر هفته حداقل سه مرتبه ماهی در برنامه‌ی غذایی گنجانده می‌شود.
    * بعد از هر وعده غذایی میوه مصرف می‌شود.
    * مصرف کره و خامه به طور کامل قدغن نیست اما میزان مصرف آن بسیار کم است.
    * توجه داشته باشید که مواد غذایی آماده و صنعتی جایی در رژیم غذایی مدیترانه‌ای ندارد.
    * باید بدانید که در پیش گرفتن این نوع رژیم اصلاً پر خرج نیست و دنبال کردن آن باعث کاهش چشمگیر خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود که یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در سطح جهان است.
    توجه داشته باشید که مواد غذایی آماده و صنعتی جایی در رژیم غذایی مدیترانه‌ای ندارد

نتایج یک پژوهش گسترده که روی 535 هزار نفر انجام شد نشان می‌دهد که رژیم مدیترانه‌ای باعث کاهش خطر سندروم متابولیک می‌شود. این نوع رژیم غذایی سالم همچنین باعث افزایش میزان کلسترول خوب خون می‌شود، میزان تری‌گلیسیرید، فشارخون سیستولیک و دیاستولیک، قند خون و در نهایت اندازه‌ی دور کمر را کاهش می‌دهد. پس اگر می‌خواهید اندامتان از حالت گلابی و سیبی شکل در بیاید و چربی‌های دور کمرتان آب شود مصرف گوشت و چربی‌های مضر را کاهش دهید و رژیم غذایی مدیترانه‌ای را در پیش بگیرید. باید بدانید که نتایج تحقیقات علمی نشان داده است که رژیم غذایی مدیترانه‌ای علاوه بر سلامت قلب، برای مقابله با سرطان، دیابت و بیماری پارکینسون موثر است. از این گذشته این نوع رژیم برای مغز نیز مفید است.
    منبع: تبیان
    پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
    توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
    دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 11 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

6236sara (05 اردیبهشت 1392),atefeh 71 (17 خرداد 1394),azi1 (04 مهر 1392),mariami (30 بهمن 1391),morvarid (21 آبان 1391),nafisehjoon (15 خرداد 1392),فروزان (30 تیر 1392),نیک اهنگ (25 آبان 1392),نرگس مامان (09 آذر 1392),yalda (11 دی 1391),خورشید (19 دی 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

morvarid آواتار ها
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    163
    وزن شروع
    69
    وزن هدف
    55
    وزن فعلی
    68.800
    میشه لطفا یک نمونه از رژیم مدیترانه ای رو برای 1هفته بذارین؟ :67:

5. 5 کاربر، ارسال morvarid را لایک کرده اند:

mariami (30 بهمن 1391),nafisehjoon (15 خرداد 1392),نرگس مامان (09 آذر 1392),yalda (11 دی 1391), Zenith (21 آبان 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    مروارید جان به نظر من به دنبال یه رژِیم آماده نباش. یا لااقل بذار پزشک خودت که از نزدیک معاینت کرده این دستور رو برات بنویسه.
    دلیل اینکه میگم دنبال یه رژیم آماده نباش اینه که محدود میشی. با مطالعه ی همین جزئیاتی که از این روش گفته شد خودت دستت میاد همون غذای معمولی هر روزت رو چطور تبدیل به این روش کنی.
    اگه دقت کنی قدری شبیه اتکینزه. با این تفاوت که پروتئین رو بیشتر از سبزیجات و حبوبات میگیره و اصلا نمیگه کربوهیدرات رو کم کن. بلکه کربوهیدارت رو مورد نیاز میدونه. در واقع یه جور سالم خوریه. میگه بجای گوشت قرمز مرغ بخور و در وعده های عادیت سبزی فراوان بذار
    ولی این رژیم تاثیر زیادی در کاهش وزن نداره ها. فقط به درد کوچیک شدن شکم میخوره. به نظر من بهتره برای دوره ی تثبیت و بعد از اون استفاده بشه

7. 6 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

mariami (30 بهمن 1391),morvarid (21 آبان 1391),nafisehjoon (15 خرداد 1392),فروزان (30 تیر 1392),نرگس مامان (09 آذر 1392),yalda (11 دی 1391)

morvarid آواتار ها
    کاربر سایت

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    163
    وزن شروع
    69
    وزن هدف
    55
    وزن فعلی
    68.800
    نقل قول نوشته اصلی توسط Zenith نمایش پست ها
    مروارید جان به نظر من به دنبال یه رژِیم آماده نباش. یا لااقل بذار پزشک خودت که از نزدیک معاینت کرده این دستور رو برات بنویسه.
    دلیل اینکه میگم دنبال یه رژیم آماده نباش اینه که محدود میشی. با مطالعه ی همین جزئیاتی که از این روش گفته شد خودت دستت میاد همون غذای معمولی هر روزت رو چطور تبدیل به این روش کنی.
    اگه دقت کنی قدری شبیه اتکینزه. با این تفاوت که پروتئین رو بیشتر از سبزیجات و حبوبات میگیره و اصلا نمیگه کربوهیدرات رو کم کن. بلکه کربوهیدارت رو مورد نیاز میدونه. در واقع یه جور سالم خوریه. میگه بجای گوشت قرمز مرغ بخور و در وعده های عادیت سبزی فراوان بذار
    ولی این رژیم تاثیر زیادی در کاهش وزن نداره ها. فقط به درد کوچیک شدن شکم میخوره. به نظر من بهتره برای دوره ی تثبیت و بعد از اون استفاده بشه
    آخه خیلی اسم این رژیم رو شنیده بودم دلم میخواست ببینم بطور نمونه در روز چطوری باید پیاده سازی بشه
    درست میگین Zenith عزیز، من هم رژیم دکتر خودم رو گرفتم، متاسفانه دکترم چند هفته استراحت مطلقه و رژیمم عوض نشده :(

9. 4 کاربر، ارسال morvarid را لایک کرده اند:

mariami (30 بهمن 1391),نرگس مامان (09 آذر 1392),yalda (11 دی 1391), Zenith (21 آبان 1391)

Zenith آواتار ها
    مدیر کل سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدير کل سایت
    میانگین پست در روز
    1.37
    وزن شروع
    64
    وزن فعلی
    53
    حالت من
    BaAngizeh
    وبلاگ زیباتنی من
    5
    به هر صورت با نگاه کردن به همین تعریفات خیلی خوب دستت میاد. مثلا روغن کل غذاهات رو با روغن زیتون جایگزین کنی. ناهار سبزیجات بخارپز و پروتئین های گیاهی بخوری. مثلا اسفناج پخته. کدوی آب پز شده و طعم دار شده با عدس و پیاز و سیر. این روش آزادی زیادی داره چون زیاد روغن رو محدود نمیکنه. بنابراین میتونی یه ذره روغن ته ظرفی که میخوای پیاز سرخ کنی بریزی.

11. 7 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

mariami (30 بهمن 1391),morvarid (21 آبان 1391),nafisehjoon (15 خرداد 1392),نرگس مامان (09 آذر 1392),yalda (11 دی 1391),بی بی خانم (11 اردیبهشت 1393),سحربانو (28 آبان 1391)

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh
    در بین همه برنامه‌های غذایی موفق یک قانون طلایی وجود دارد که همه متخصصان تغذیه روی آن تاکید دارند : استفاده از میوها و سبزی‌ها ، غذاهای دریایی و گوشت سفید ،
    این قانون طلایی در واقع اصول رژیم غذایی مدیترانه‌ای را تشکیل می‌دهد و به همین دلیل هم این رژیم غذایی را به محبوب‌ترین رژیم غذایی تبدیل کرده است.

مواد اصلی تشکیل‌دهنده رژیم مدیترانه‌ای‌ میوه‌ها، سبزی‌ها و صیفی‌ها ( به خصوص آن‌ها که برگ سبز بیشتری دارند) ، گیاهان معطر ، غلات ، روغن زیتون ، ماهی ، دانه‌ها و چاشنی‌هایی مانند سرکه سیب و سرکه بالزامیک است.

گوشت و مواد‌غذایی پرچرب سهم کمی در این رژیم غذایی دارند و اغلب فقط در مقادیر کم و فقط برای تنوع به این برنامه غذایی اضافه می‌شوند و شاید این مسئله هم در کنار استفاده زیاد از سبزی‌ها جزو رازهای سلامت این برنامه غذایی باشد.

مدیترانه‌ای‌های سالم : در چند دهه گذشته تحقیقات زیادی در مورد تاثیر این رژیم غذایی بر سلامت انجام شده است و تقریبا همه آن‌ها بر این موضوع تاکید داشته‌اند که این نوع برنامه غذایی کاملا در خدمت سلامت سیستم قلبی وعروقی بدن است ، به‌دلیل اینکه بعد از استفاده طولانی از این نوع غذاها ، کلسترول و تری‌گلیسیرید و فشار خون کاهش پیدا می‌کند و اثرات مثبت دیگر بر سلامت بدن باعث می‌شود تا وضعیت کلی سلامت فرد احتمال بیماری‌های قلبی را به‌طور غیرمستقیم کاهش دهد.

مبارزه با آلزایمر : میزان کلی ابتلا به سرطان در بین کسانی که کاملا به رژیم غذایی مدیترانه‌ای‌ پایبند هستند بسیار کمتر است ، تحقیق دیگری نشان داد که استفاده از این نوع مواد‌غذایی باعث می‌شود سرعت تحلیل مغزی در اثر بالا رفتن سن کمتر شود و میزان شناخت و ادراک فرد حتی در سنین بالاتر هم طبیعی بماند و کاهش کمتری داشته باشد.

مبارزه با افسردگی : نتیجه جالب یک تحقیق اسپانیایی اخیر هم نشان داده است به کار گرفتن رژیم اصیل و قدیمی مدیترانه‌ای‌ می‌تواند یک نقش حفاظتی در برابر افسردگی داشته باشد.

پژوهش دیگری در دانشگاه هاروارد از جنبه دیگری رژیم مدیترانه‌ای‌ را رژیم موفقی معرفی کرد آن‌ها اینطور نتیجه گرفتند که استفاده از این رژیم غذایی باعث تناسب اندام و حفظ وزن بدن می‌شود و به همین دلیل تا مدت‌ها در یونان مشکلی در مورد اضافه وزن کودکان وجود نداشت اما به‌تدریج و با رواج غذاهای آماده و فست‌فود و توجه کمتر به عادات غذایی سنتی ، چاقی و اضافه وزن کودکان هم در این کشور به‌تدریج رو به افزایش گذاشته است.

چیزی که این رژیم غذایی را آنقدر سالم می‌کند، تنها میزان بالای ویتامین‌ها ، موادمعدنی ، فیبر و چربی‌های غیراشباع که بدنه اصلی این رژیم را تشکیل می‌دهند نیست بلکه آنتی‌اکسیدان‌هایی است که در بقیه انواع غذاهای طبیعی و سبزی‌ها هستند و به سلامت این رژیم غذایی و خاصیت ضد‌سرطان بودن آن کمک می‌کند.

به غیر از انواع عناصر سالمی که در این رژیم غذایی وجود دارد علت دیگر سالم بودن این رژیم چیزهایی است که در این برنامه غذایی وجود ندارد ، در رژیم مدیترانه‌ای‌ خبری از انبوه شکرها و مواد شیرین غنی شده ؛ چربی‌های ترانس ، لبنیات پرچرب ، گوشت قرمز و غذاهای کنسرو شده حاوی مواد نگهدارنده نیست ؛ میان وعده‌ها هم در این برنامه غذایی به جای ساندویچ‌ها و چیپس‌ها و… که در برنامه غذایی غربی دیده می‌شود بیشتر از میوه‌ها و غذاهای سبک تشکیل شده است و باعث می‌شود کالری اضافه به بدن وارد نشود.

نکات اصلی : سعی کنید در روزهای ابتدای برنامه در روز حداقل 10 وعده میوه و سبزی بخورید و با میوه سیستم گوارش‌تان را که به غذاهای پرحجم عادت کرده است پر کنید؛ این بخش شاید مهم‌ترین بخش این برنامه غذایی باشد.

علاوه بر این سعی کنید، بخشی از وعده‌های غذایی‌تان را با کاهو، سالاد و ماهی پر کنید ، بهتر است از ماهی‌هایی مانند سالمون و قزل‌آلا که چربی بیشتری دارند استفاده
    کنید و برای میان وعده‌ها هم غلات و مغزدانه‌هایی مثل آجیل مصرف کنید ، برای این‌که کمی هم در هزینه‌ها صرف جویی کنید می‌توانید همه وعده‌های اصلی غذایی را به‌صورت
    سالاد و پاستا تهیه کرده و برای چاشنی به آن روغن زیتون و سرکه اضافه کنید.

گوشت و شیرینی‌ها (کمتر مصرف شود) ، مرغ ، تخم‌مرغ ، پنیر و لبنیات (وعده‌های متوسط روزانه یا هفتگی) ، ماهی و غذاهای دریایی ( زیاد مصرف شود حداقل 2بار در هفته) ،
    میوه‌ها ، سبزی‌ها ، حبوبات و غلات ، روغن زیتون ، لوبیا ، مغزدانه‌ها ، کاهو و چاشنی‌ها (‌هر روز به‌عنوان پایه اصلی وعده‌ها مصرف شود)

توصیه‌ها : فعالیت بدنی روزانه و منظم برای هضم بهتر غذاها داشته باشید ، حتما برای سلامت بدن و دفع چربی ها و سموم بدن روزی 8 – 12 لیوان آب بنوشید ، از سرکه‌های خانگی و تازه در غذاها استفاده کنید ، از روغن های گیاهی مانند روغن زیتون حدود 1-2 قاشق غذاخوری در روز استفاده کنید.
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

13. 6 کاربر، ارسال hamraz را لایک کرده اند:

Atefe (29 بهمن 1391),فروزان (30 تیر 1392),مریم باراده (24 خرداد 1392),نرگس مامان (09 آذر 1392),yalda (11 دی 1391), Zenith (06 آذر 1391)

اعظم بانو آواتار ها
    کاربر تازه وارد

امتیاز زیباتنی
    10
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.01
    قد
    166
    وزن شروع
    74
    وزن هدف
    59
    وزن فعلی
    74
    حالت من
    Mehraboon
    وبلاگ زیباتنی من
    10
    سلام. من یه دستور رزیم دارم به اسم مدیترانه ایی . می خواستم سوال کنم واقعا همین هسن یا نه ؟ چون توضیحات رزیم مدیترانه ایی با این یکی نیست در صورت در دسترس نبودن و يا دوست نداشتن گوشت قرمز ،گوشت سفيد و تخم مرغ موجود در اين رژيم ميتوانيد مواد غذايي زير را در وعده و جاي گوشت سفيد ،قرمز و تخم مرغ جايگزين كنيد 1-بوراني كدو: 3 عدد كدوي متوسط را حلقه حلقه كنيد و با يك عدد گوجه فرنگي خرد شده و يك قاشق غذا خوري روغن مايع پخته وبا يك ليوان ماست بدون جربي ميل كنيد . 2-بوراني اسفناج:نيم كيلو اسفناج را با كمي نمك پخته و با يك ليوان ماست بدون چربي ميل كنيد. 3-عدسي: يك فنجان عدس پخته را با آب ليمو ميل كنيد. 4- سالاد كرفس: دو ليوان كرفس ريز شده را به همراه نمك و يك عدد گوجه فرنگي به همراه سس آب ليمو ميل كنيدو(اين سالاد در لاغري بسيار موثر است) 5- سس آبليمو:دو قاشق ماست و يك قاشق روغن زيتون و يك قاشق آب ليمو، نمك و فلفل به اندازه كافي. 6-سوپ مرغ يك ليوان: نصف فنجان سيب زميني خرد شده ،يك فنجان هويج خرد شده و نصف فنجان نخود فرنگي كمي نمك و آب ليمو. روزي 6 نوبت و هر نوبت 11 مرتبه نفس عميق ، اين ورزش معادل 3 كيلومتر دويدن چربي را در بدن شما مي سوزاند. پاها را به اندازه عرض شانه باز كنيد شكم و با سن را به داخل بكشيدوبوسيله بيني ريه ها را از هوا پر كنيد و به آرامي دستها را بالا ببريد و از 1 تا 10 بشماريدوبعد از راه دهان هواي داخل ريه را خارج كنيد و به آرامي دستها را پايين آوريد و دوباره از نو شروع كنيد تا 11 مرتبه. روز اول: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت+اسفناج پخته+يك عدد گوجه فرنگي شام: 300 گرم گوشت پخته يا كبابي +كاهو +آب ليمو روز دوم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند نهار:10 ورق كالباس مرغ+يك ليوان ماست كم چربي شام: 300 گرم گوشت پخته يا كبابي +كاهو +آب ليمو روز سوم: صبحانه :يك فنجان چاي+دو عدد خرما نهار : نصف سينه مرغ پخته يا كبابي +كاهو+سس آب ليمو شام:سالاد كرفس+گوجه فرنگي+آب ليمو روز چهارم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند+يك ورق نان تست نهار :يك ليتر آب ميوه ترجيحا سيب يا هويج+يك ليوان ماست شام: 3 عدد تخم مرغ سفت +هويج رنده شده+200 گرم پنير رژيمي يا كم نمك روز پنجم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند+يك ورق نان تست نهار:يك ماهي پخته يا كبابي كامل+يك قاشق چايخوري كره +آبليمو شام:300 گرم گوشت پخته يا كبابي+كاهو+كرفس روز ششم: صبحانه :يك فنجان چاي+دو عدد خرما نهار:10 ورق كالباس مرغ+يك ليوان ماست كم چربي شام: نصف سينه مرغ پخته يا كبابي +كاهو+ آب ليمو+روغن زيتون روز هفتم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند+يك ورق نان تست نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت+يك ورق كالباس+كاهو شام :سالاد كلم+گوجه فرنگي+سس آبليمو+يك عدد ميوه روز هشتم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند نهار : نصف سينه مرغ پخته يا كبابي +كاهو+ آب ليمو شام: 300 گرم گوشت پخته يا كبابي +كاهو +آب ليمو+يك عدد ميوه روز نهم: صبحانه :يك ليوان شير نهار : نصف سينه مرغ پخته يا كبابي +كاهو+ آب ليمو شام :سالاد كاهو+خيار+گوجه فرنگي+سس آبليمو+يك عدد ميوه روز دهم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند+يك ورق نان تست نهار :يك ليتر آب ميوه ترجيحا سيب يا هويج+يك ليوان ماست شام:يك عدد تخم مرغ سفت+يك هويج پخته شده و رنده شده+200 گرم پنير رزيمي يا كم نمك روز يازدهم: صبحانه:يك فنجان قهوه+يك حبه قند+يك ورق نان تست نهار:يك عدد ماهي پخته يا كبابي+يك قاشق چايخوري كره+آبليمو شام: 300 گرم گوشت پخته يا كبابي +كاهو +كرفس روز دوازدهم: صبحانه :يك فنجان چاي+دو عدد خرما نهار: 3 عدد تخم مرغ سفت+يك عدد هويج پخته و رنده شده شام : نصف سينه مرغ پخته يا كبابي بدون پوست +كاهو+ آب ليمو سه روز رژيم نگهدارنده: روز اول: صبحانه :يك ليوان شير نهار:گوشت يا مرغ كبابي يا پخته+سالاد كاهو(خيار –گوجه فرنگي-سس آبليمو) شام:سوپ آبمرغ يا گوشت+3 ورق نان تست+3 عدد ميوه روز دوم: صبحانه: يك فنجان چاي+يك ورق نان تست+عسل نهار: 5 ورق كالباس مرغ+گوجه فرنگي+يك عدد خيار شور+3 ورق نان تست شام : نصف سينه مرغ+سالاد كاهو+يك عدد خيار شور+3 ورق نان تست روز سوم: صبحانه:يك ليوان شير نهار:گوشت يا مرغ كبابي+سالاد خيار و گوجه فرنگي شام:سوپ مرغ+2 ورق نان تست+2 عدد ميوه لطفا اگه کسی می دونه جوابم رو بده من الان روز چهارم این رزیم هستم