شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: رژیم لاغری با پودر پروتیین

شهرزاد آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.18
    قد
    172
    وزن شروع
    101
    وزن هدف
    بدنسازي
    حالت من
    Khoshhal

رژیم لاغری با پودر پروتیین

رژیم لاغری پودرهای پروتیین شیوه جدیدی از رژیم می باشد که در امریکا محبوبیت زیادی دارد به نقل از روزنامه نیویورک تایمز هر روز در امریکا به گیرندگان رژیم لاغری پودرهای پروتیین افزوده می شود رژیم پودر پروتیین رژیم کربوهیدارت کم و پروتیین سالا می باشد که منجر به کاهش وزن می شود.
    در رژیم پودر پروتیین تغییر در اندام و حس سلامتی هفته اول نمایان می شود.

کسانیکه به پروتیین علاقه دارن در این رژیم روزهای خوبی را سپری می کنند می توانید در این روزها تخم مرغ , استیک , ماهی و مرغ استفاده کنید . همچنین استفاده از پنیر کم چرب مثل پنیرهای خانگی یا پنیر کاتیج , فتا در این رژیم به میزان کم مجاز است. اگر دوست دارید در طی ابن رژیم چربی زیادی از دست بدهید کربوهیدارت مصرفی رو به 30 گرم در روز برسانید. این کربوهیدارت می توانند از میوه و سبزیجاتی که ذکر می شوند بدست اورده شوند.

سبزجاتی مثل بادمجان , کدو سبز , کرفس , خیار , قارچ و مارچوبه

میوه ها شامل اواکادو و توت فرنگی و تمشک می باشد.

هر روز باید 25 گرم فیبر به غذای خود اضافه کنید بنابراین خوردن این سبزیجات اجباری است.

استفاده از چربی های سالم مثل روغن زیتون , کره و اواکادو مجاز است.

روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

اگر اضافه وزن شما بیش از 10 کیلو است در روزهای اول رژیم 2 وعده از پودر پروتیین استفاده می کنید و وعده دیگه را پروتیین و سبزیجات مجاز گفته شده.

با این ژیم بعد 3-4 روز وارد کتوز می شوید و بدن شما از حالت خستکی به علت نرسیدن کروبهیدارت کافی از بی حالی خارح می شود زیرا از چربی های بی استفاده بدن برای بدست آوردن انرژی استفاده می کند.

غذاهای مجاز:

پودر پروتیین قاطی شده به مراه آب
    مرغ, گوشت , ماهی , تخم مرغ
    پنیر کم چرب

گیاهخواران می توانند از پودرهای پروتیین سویا استفاده کنند و طی روز باید 3 لیوان شیر سویا یا 3 وعده پنیر توفو استفاده کنند.

کاهش وزن در دوره 1 ماهه 8-9 کیلو می باشد که با ورزش ممکن است در ماه اول به 10-12 کیلو نیز برسد .

ترجمه:شهرزاد
    اختصاصی زیباتن

اضافه شده توسط مدیر: لطفا از تبلیغ هرگونه برند یا مارک مکمل غیر مجاز در این تاپیک خودداری بفرمایید.

2. 10 کاربر، ارسال شهرزاد را لایک کرده اند:

fofoli (19 شهریور 1392),omidrock (26 مرداد 1394),parchami7 (19 شهریور 1392),sahart askari (20 شهریور 1392),نیلو (19 شهریور 1392),گندم1360 (25 شهریور 1392),باربی اینده (26 مرداد 1394),تیرمه (26 مرداد 1394),خاتون (19 شهریور 1392),سیده مرضیه (26 مرداد 1394)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

باربی اینده آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    140
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.34
    وزن شروع
    61
    وزن هدف
    تثبیت-پیکراشی
    وزن فعلی
    49
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    120
    ایا پودر پروتئینی خاصی هست؟ایا شامل وی هم میشه؟
    خدایا دلم قرصه تا مسکنم شمایید
    لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

omidrock آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    45
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.07
    قد
    170
    وزن شروع
    81
    وزن هدف
    75
    وزن فعلی
    75
    حالت من
    Asabani
    وبلاگ زیباتنی من
    71
    نواع پروتئین در بدنسازی
    پروتئین یکی از سه گروه اصلی موادغذایی (کربوهیدرات، پروتئین، چربی) میباشد . این ماده عامل رشد و ساخت بافتهای عضلانی است.

نکته مهم آن است که بدن توانایی ذخیره پروتئین را برعکس چربیها و کربوهیدراتها که در بدن ذخیره میشوند، را ندارد و بایستی هر چند ساعت یکبار به بدن رسانده شود که این مسئله در مورد بدنسازان جدیتر میباشد.

پروتئین منابع مختلفی دارد که به طور کلی میتوان به دودسته گیاهی و جانوری تقسیم کرد. پروتئینهای گیاهی منابعی همچون سویا، عدس و ... دارد. اما منابع پروتئینهای حیوانی :وی، شیر(کازئین)، تخم مرغ(آلبومین)، گوشت(لاکتالبومین) و ... میباشد که در زیر به بحث درباره هر کدام میپردازیم:

پروتئین تخم مرغ(آلبومین):

پروتئین سفیده تخم مرغ یا آلبومین از پروتئینهای مهم و ارزشمند میان بدنسازان است که جهت بالا نرفتن سطح کلسترول از مصرف زرده آن خودداری کنید.

آلبومین پروتئینی است که درصد بالایی از اسیدآمینه های ضروری بدن را در بر دارد و همانطور که میدانید بدن قادر به ساخت اسیدآمینه های از منبع پروتئین نبوده و بایستی میزان مناسبی از انها در برنامه غذایی گنجانده شود.

آلبومین از زمان مصرف در حدود یک ساعت و نیم طول میکشد تا هضم شود به همین خاطر منبع مناسبی برای وعده های بعد از تمرین شناخته نمیشود.

پروتئین سویا:

برای بدنسازان منبع مناسب و مطمئنی به شمار نمیرود، چون:

هضم آن برای معده تا حدودی مشکل است./ ترکیبات اسیدآمینه آن زیاد جالب توجه نمیباشد .

اما این پروتئین خواص درمانی خارق العاده ای مخصوصا برای خانمها در بر دارد مانند کنترل فشار خون گرفته تا تنطیم هورمونها در بدن. در مردان نیز در درمان پروستات نقش دارد .

پروتئین شیر(کازئین):

ارزش و ترکیب اسیدآمینه های موجود در این منبع از پروتئین از پروتئین سویا بالاتر میباشد اما به آلبومین و وی نمیرسد. مدت زمان جذب و هضم آن هم در حدود 3 الی 4 ساعت میباشد .به همین خاطر بهترین زمان مصرف آن قبل از خواب میباشد چون در طول خواب بدن با جذب آن نیاز پروتئینی خود را رفع میکند.

پروتئین ویWHEY:

بهترین و غنی ترین پروتئین برای بدنسازان میباشد و دارای مقادیر بالایی BCAA بوده و تعادل نیتروپنی را بالا میبرد. فعالیت زیستی با بیواولیبیتی این پروتئین در مقایسه با سایر پروتئینها بسیار بالا بوده و تقریبا 114 در نظر گرفته میشود.*(خاصیت زیستی آلبومین به عنوان کاملترین 100 میباشد)* این پروتئین دارای انواع گوناگونی از وی هیدرولیز شده تا وی ایزولیت دارد:

وی هیدرولیز شده(Whey Hydrolyzed):

پروتئینی است که تا حدود زیادی ساختمان پروتئینی آن تغییر شکل داده و ساختکان پروتئینی آن تغییر یافته است و اجزای زنجیره پروتئینی آن تجزیه شده است و این مسئله باعث شده تا بیشتر خواص بیولیژیکی خود را از دست بدهد. اما همچنان منبع خوبی برای تامین اسیدآمینه های بدن میباشد.

وی یونیزه شده(Whey Ion Exchange):

از لحاظ کیفیت بسیار بالاتر از هیدرولیز شده میباشد و میتوان گفت که با کیفیت ترین وی میباشد که در حالت اولترا فیلتر شده حاوی 90% پروتئین میباشد.

این پروتئین طی فرآیندهای خاص توانایی های بیولوژیکی پروتئین در آن افزایش یافته است.

وی میکروفیلتر شده(Whey Microfiltretion):

این پروتئین نیز نوع دیگری از وی بوده و از لحاظ کیفیت در رده دوم قرار دارد و کاملا برابر با کانستریت میباشد . در فرایتد تولید آن جهت بالا بردن درصد هضم و جذب این محصول از فیلترهای میکروسکوپی یا نانوفیلترها استفاده شده است.

وی کانستریت(Whey Concentrate):

نوعی پروتئین وی میباشد که دارای 80% پروتئین است و 20% بقیه را لاکتوز و چربی و مواد معدنی تشکیل میدهد و خواص بیولوژیکی آن بهتر از وی ایزوله شده میباشد اما از لحاظ ریکاوری هیچ تفاوتی با هم ندارند.

وی ایزوله شده:

همانطور که از اسم آن پیداست دارای 90%پروتئین و 10%رطوبت میباشد و بدون لاکتوز و چربی میباشد از این رو هضم آسانتری دارد. البته قیمت بیشتری هم دارد

- - - Updated - - -

توضیحات بنده حقیر در مورد پروتئین ها و بهترین گزینه برای شما
    وی البومین همون سفیده تخم مرغه که پودرش میکنن کربوهیدراتش بالاست بدرد این رژیم نمیخوره
    کازئین رو ورزشکارا مصرف میکنن و برای قبل از خوابه که تو زمان خواب بدن پروتئینشو داشته باشه
    برا همین شما میتونید قبل از خواب یک لیوان شیر بخورید چون شیر سرشار از کازئین می باشد
    ولی بهترین گزینه وی whey می باشد که بهترین حالتش از اب پنیر گرفته میشه و و حضمشم راحته خوبه...مقدار کربوهیدراتشم بسیار پایین در حد ۵تا۳ گرم هستش
    ولی اونایی که میخوان اصلا کربوهیدرات و فت و شکر این چیزا نداشته باید برن سراغ وی ایزوله که قیمتشم بالاتره ولی واقعا عالیه
    سوالی بود در خدمت هستم
    پدربزرگ رفت و مارا در سوگ خودش نشاند . .
    حالا ما موندیمو خاطراتش . . .
    آقا جون خداحافظ . . .

6. 3 کاربر، ارسال omidrock را لایک کرده اند:

glamor (26 مرداد 1394), Zenith (26 مرداد 1394),باربی اینده (26 مرداد 1394)

باربی اینده آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    140
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.34
    وزن شروع
    61
    وزن هدف
    تثبیت-پیکراشی
    وزن فعلی
    49
    حالت من
    Sepasgozar
    وبلاگ زیباتنی من
    120
    ممنون از توضیحات کاملتون پس من برای لاغری از وی ایزوله استفاده کنم؟شما امتحانش کردید که چه جوری مصرف شه تا کاهش وزن خوبی داشته باشه؟و اینکه چه جوری بفهمم اصله؟
    خدایا دلم قرصه تا مسکنم شمایید
    لطفا تو قسمت رژیم ها فقط نتایج و سوالات در مورد رژیم پرسیده شود و گزارش های غذایی را در داخل وبلاگ های شخصی بنویسید و از گذاشتن اسپم خودداری فرمایید.

omidrock آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    45
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.07
    قد
    170
    وزن شروع
    81
    وزن هدف
    75
    وزن فعلی
    75
    حالت من
    Asabani
    وبلاگ زیباتنی من
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط باربی اینده نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات کاملتون پس من برای لاغری از وی ایزوله استفاده کنم؟شما امتحانش کردید که چه جوری مصرف شه تا کاهش وزن خوبی داشته باشه؟و اینکه چه جوری بفهمم اصله؟
    وی ایزوله خیلی خوبه و تو داروخانه ها هم موجود هست...شرکت pnc ایران وی ازیوله داره...چربیش و کربوهیدراتش به یک گرم نمیرسه
    بهترین زمان مصرف پروتئین وی ایزوله بعد از تمرین می باشد...شما میتونید 45تا60 دقیقه بعد از تمرین اینو بخورید
    بعد از تمرین سعی کنید چیزی نخورید چون بدن تا 45 دقیقه بعد از اتمام تمرین هنوز مشغول چربی سوزی هست
    برای همین کسانی که تمرین سنگین میکنند بلافاصله یه نوشیدنی کربوهیدراتی میخورن و بعدش پروتئین که عضله سازی بشه نه چربی سوزی
    ولی مصرف مکمل پروتئین بستگی به رژیمتون داره و وی ایزوله رو بیشتر کسانی استفاده میکنند که بدنسازی تمرین میکنند
    اگه میخواین جایگزین یه وعده غذایی بشه به نظر من وی پروتئین رو انتخاب کنید بهتره چون چند گرم کربوهیدرات هم داره بهتره
    آقا جون خداحافظ . . .

9. 3 کاربر، ارسال omidrock را لایک کرده اند:

eli.topoli (28 مرداد 1394), Zenith (26 مرداد 1394),باربی اینده (26 مرداد 1394)

glamor آواتار ها
    کاربر سایت

گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.07
    قد
    157
    وزن شروع
    73
    وزن هدف
    وزن هدف اول:65
    وبلاگ زیباتنی من
    19
    امید جان میشه این جملت "بلافاصله یه نوشیدنی کربوهیدراتی میخورن و بعدش پروتئین که عضله سازی بشه نه چربی سوزی" رو یه کم واسمون باز کنی ببینیم قضیه چیه؟؟؟
    بعدم همه اینا رو داروخونه دارن؟ هزینشون چقدره؟

صبوری پیشه کن، چشم به راهیت بی ثمر نخواهد ماند!!

omidrock آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    45
    گروه وزنی
    گروه وزنی

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.07
    قد
    170
    وزن شروع
    81
    وزن هدف
    75
    وزن فعلی
    75
    حالت من
    Asabani
    وبلاگ زیباتنی من
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط glamor نمایش پست ها
    امید جان میشه این جملت "بلافاصله یه نوشیدنی کربوهیدراتی میخورن و بعدش پروتئین که عضله سازی بشه نه چربی سوزی" رو یه کم واسمون باز کنی ببینیم قضیه چیه؟؟؟
    بعدم همه اینا رو داروخونه دارن؟ هزینشون چقدره؟
    نوشیدنی های کربوهیدراتی بهترین چیز برای پرکردن ذخایر گلیکوژن هستند و خستگی رو رفع میکنند
    و برای جدب بهتر پروتئین اول باید کمی کربوهیدرات مصرف کنید
    شیرکاکائو شیر موز آب پرتغال اینا نوشیدنی کربوهیدراتی هستند ولی اونایی که میخوان وزن کم کنند بهتره 45دقیقه بعد از تمرین پروتئین بخورن که بهتره براشون
    پودرپروتئین تو داروخانه موجود هست که مورد تایید وزارت بهداشت هستند

قیمت هاش از 100تومن هست تا 250 اینا بستگی به وزنشون و شرکت تولید کننده و نوع محصول داره

برای کاهش وزن، بعد از ورزش این نوشیدنی را بنوشید
    محققان با انجام آزمایش هایی دریافتند نوشیدن شیر پس از ورزش علاوه بر فواید بسیاری که در حفظ سلامت عمومی بدن دارد، سبب سوزاندن چربی در افراد دارای اضافه وزن و رسیدن به تناسب اندام می‌شود.

محققان دانشگاه مک مستر در همیلتون ایالت اونتاریو، ۵۶ مرد ۱۸ تا ۳۰ ساله را طی یک دوره ۱۲ هفته‌ای بررسی کردند. برای این افراد برنامه ورزشی بلند کردن وزنه، طی پنج روز در هفته ارایه شد. شرکت کنندگان در این مطالعه به سه گروه تقسیم شدند:
    گروه اول) پس از ورزش، دو لیوان شیر کم چربی مصرف کردند.
    گروه دوم) پس از ورزش، نوشیدنی سویا (با‌‌ همان میزان پروتئین و انرژی موجود در شیر) مصرف کردند.
    گروه سوم) پس از ورزش، نوشیدنی کربوهیدراتی مصرف کردند.

بعد از ۱۲ هفته معلوم شد گروهی که شیر نوشیده بودند، حدود یک کیلوگرم چربی و گروهی که کربوهیدرات مصرف کرده بودند، نیم کیلوگرم چربی از دست داده بودند، اما آنهایی که نوشیدنی سویا خورده بودند، چربی از دست نداده بودند.
    در عین حال گروهی که شیر نوشیده بودند، در مقایسه با آنهایی که سویا مصرف کرده بودند ۴۰ درصد یا ۱۱۳۵ گرم به حجم ماهیچه‌ای خود افزوده بودند. علاوه بر این گروهی که شیر مصرف کرده بودند، ۳۶ درصد یا ۱۵۰۰ گرم حجم ماهیچه‌ای بیشتر نسبت به گروه مصرف کننده نوشیدنی کربوهیدرات پیدا کرده بودند.

ترکیبات یک نوشیدنی ورزشی

آب:
    بدون شک مهم‌ترین جزء و بالاترین درصد را در یک نوشیدنی ورزشی دارا می‌باشد. در واقع آب علاوه بر بازسازی ذخایر آب از دست رفته، بستری مناسب را جهت افزودن سایر ترکیبات، نظیر کربوهیدرات و املاح مهیا می‌نماید . لیکن نباید فراموش کرد که آب به کار رفته در نوشیدنی ورزشی می‌بایست، از نظر املاح و مواد معدنی آن (سختی آب) در حد مطلوبی باشد، زیرا در صورت وجود املاح زیاده از حد در یک نوشیدنی ورزشی، ممکن است تعادل املاح در بدن به هم خورده و عملکرد عضلات دچار آسیب شود.

کربوهیدراتf:
    کربوهیدرات در یک نوشیدنی ورزشی، عاملی است جهت تنظیم قند خون و به عنوان منبع تولید انرژی سریع در عضلات به مصرف می‌رسد. علاوه بر آن که دریافت کربوهیدرات، موجب صرفه‌جویی در گلیکوژن عضلات می‌گردد، نتایج مطالعات متعدد گواه آن است که تخلیه‌ گلیکوژنی عضلات با احساس خستگی در فرد مرتبط است.
    در طی یک فعالیت بدنی سنگین که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، مصرف کربوهیدرات به میزان60- 30 گرم به ازای هر ساعت فعالیت بدنی توصیه می‌گردد تا با حفظ قند خون و سطح اکسیداسیون کربوهیدرات‌ها، احساس خستگی را به تعویق اندازد. این امر با مصرف 1200- 600 میلی‌ لیتر نوشیدنی در ساعت که حاوی 8- 4 درصد کربوهیدرات به صورت قند‌های ساده (قند معمولی، گلوکز و یا فروکتوز) و ترکیبات پیچیده‌تر (نظیرمالتودکسترین) باشد، میسر می‌گردد.
    البته افزودن کربوهیدرات به یک نوشیدنی ورزشی، علی رغم موارد فوق با مشکلاتی روبروست که دو مورد اصلی آن،تاخیر در تخلیه معده و تحریک پاسخ انسولین می‌باشد.
    تاخیر در تخلیه معده:

با افزودن مقادیر زیادی کربوهیدرات‌ به ویژه از انواع ساده، اسمولالیته‌ نوشیدنی ورزشی افزایش می‌یابد و این امر موجب تاخیر در تخلیه‌ معده می‌گردد. برای جلوگیری از این وضعیت پیروی از دو اصل زیر کار ساز است:
    به کارگیری درصد مشخصی از کربوهیدرات‌ها:
    در مطالعه‌ای که بر روی میزان جذب مایعات (و در واقع سرعت تخلیه‌ دستگاه گوارش) از نوشیدنی‌های ورزشی صورت گرفته است ، بین سرعت جذب مایع از نوشیدنی حاوی 6 درصد کربوهیدرات، با آب خالص تفاوت آماری معنی داری وجود ندارد و در درصدهای بالاتر کربوهیدرات در نوشیدنی ورزشی، اختلال و تاخیر در جذب مایع کاملاً محسوس است. البته باید متذکر شد، در صورتی که درصد کربوهیدرات از حدود 4 درصد نیز پایین‌تر باشد، موجب رقیق شدن (هیپوتونیک) نوشیدنی شده و مصرف آن نمی‌تواند در تامین گلوکز مورد نیاز عضله‌ در حال فعالیت موثر باشد.
    به کارگیری کربوهیدرات‌های نیمه هضم شده:
    به کارگیری برخی پُلیمرهای گلوکز نظیر مالتودکسترین در نوشیدنی‌های ورزشی، موجب کاهش تاثیر منفی افزودن کربوهیدرات بر تخلیه‌ معده می‌گردد و خطر افزایش انسولین و کاهش قندخون را هنگام فعالیت بدنی به حداقل می‌رساند.
    تحریک پاسخ انسولین:

مصرف کربوهیدرات‌ها ممکن است با تحریک ترشح انسولین موجب آسیب عملکرد ورزشی فرد گردد. براین اساس در برخی نوشیدنی‌ها از ترکیبات کربوهیدراتی نظیر فروکتوز استفاده می‌شود که تاثیر آن بر ترشح انسولین، از قندهایی مثل گلوکز بسیار کم‌تر است.

املاح و الکترولیت‌ها:
    جایگزینی الکترولیت‌ها در طی ورزش، در صورتی که فعالیت ورزشی برای مدت زمانی کم‌تر از 2 ساعت به طول بینجامد، ضروری نیست. لیکن وجود مقادیر اندک از الکترولیت‌ها به ویژه سدیم اثرات مثبتی بر جذب آب و کربوهیدرات دارد.
    در سال 1996 کالج آمریکایی طب ورزشی توصیه کرد که سدیم در محلول‌های مخصوص تجدید ذخایر مایعات مصرفی در حین فعالیت‌های ورزشی، که برای مدت زمانی بیش از یک ساعت به طول می‌انجامد، با غلظت 7/0- 5/0 گرم در لیتر منظور گردد. افزودن سدیم به نوشیدنی موجب بهبود طعم و افزایش بازسازی مایعات می شود و از ایجاد حالت کمبود سدیم (هیپوناترمی) در افرادی که میزان بالایی مایعات نوشیده‌اند، جلوگیری می‌نماید.
    البته افزودن کلر نیز به میزان 7/0- 5/0 گرم در لیتر در نوشیدنی ورزشی مفید خواهد بود.
    سایر ترکیبات:
    از مهم‌ترین ترکیبات افزوده شده به نوشیدنی‌های ورزشی، برخی املاح نظیر پتاسیم و انواع ویتامین‌ها قابل ذکرند. البته ویتامین‌های گروه b به دلیل تاثیر آن‌ها در سوخت و ساز انرژی، و ویتامین‌های e و c به دلیل اثرات آنتی‌اکسیدانی آن‌ها می‌توانند مفید باشند.

سایر خصوصیات یک نوشیدنی ورزشی که در مقبولیت آن موثرند:
    طعم:
    مهم‌ترین خصوصیتی که یک نوشیدنی ورزشی می‌بایست واجد آن باشد، مقبولیت طعم و گوارایی آن است. بر این اساس هیچ‌گاه در حین دوره‌ی مسابقات، نوشیدنی‌های جدید را امتحان نکنید، زیرا ممکن است عدم مقبولیت طعم آن، به عمل کرد شما آسیب بزند.
    دمای نوشیدنی:
    دمای نوشیدنی ورزشی بهتر است کم‌تر از دمای محیط (حدود 22- 15درجه سانتی‌گراد) باشد.
    نوع بسته‌بندی و سهولت مصرف:
    مطالعات نشا‌نگر آن است که اگر مایعات و نوشیدنی‌های ورزشی به صورت آماده‌ تهیه گردند، میل به مصرف آن‌ها در ورزشکاران افزایش خواهد یافت.
    آقا جون خداحافظ . . .

12. 4 کاربر، ارسال omidrock را لایک کرده اند:

eli.topoli (28 مرداد 1394),glamor (26 مرداد 1394), Zenith (26 مرداد 1394),باربی اینده (26 مرداد 1394)