شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 6 از 10
  • نخستنخست
  • ... 45678 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 51 به 60 از 91

موضوع: رژیم زیگزاگی

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5

رژیم زیگزاگی

یکی از روش های پرطرفدار رژیم روش زیگزاگیه . البته این رژیم مخالفانی هم داره. در این روش تمرکز اصلی روی جلوگیری از استاپ وزنی یا بالابردن متابولیسم بدن از طریق ایجاد زیگزاک در کالری های مصرفی هر روز از یک هفته هست. تلفظ های مختلفی هم داره. زیکزاکی! زیگزاکی! زیکزاگی! درستش زیگزاگیه ولی خب همه جوره تلفظ میشه!

این مقاله منحصرا توسط سایت زیبــاتن تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد:

توضیح ساده و خلاصه ی این روش:
      در این روش شما آزاد هستین از هر غذایی که اعضای خونواده سر سفره میخورن، بخورین. منتها بصورت کنترل شده! اول کالری هفتگیتون رو محاسبه می کنید. در طی ایام عادی یک هفته با محدودیت و زیکزاک میخورین. اما یک روز از هفته، باقیمونده ی سهمیه ی کالری هفتگیتون رو که معمولا زیاد هم هست میخورین. تقریبا میشه گفت در این روز در حد آزاد می خورین. به این روز، روز تقلب یا آف میگن.
      همونطور که عرض کردم این روش هم مثل سایر روش های رژیم منتقدانی داره. اما شخص من این روش رو خیلی دوست دارم اما اصلا به کسی تحمیل نمی کنم و هر کس آزاده هر روشی متناسب با شرایط جسمیش هست رو انتخاب کنه. من در تمام طول هفته هر خوراکی ای که کالری بالایی داشت رو تو یه ساک دستی! جمع می کردم و روز تقلب که می رسید میخوردم! به این ترتیب از نظر روحی تحت فشار قرار نمی گرفتم و انگیزه ام هم بیشتر میشد.

و اما توضیح مرحله به مرحله ی این رژیم:

برای هر هفته باید ابتدای اون هفته یه سری محاسبات انجام بدین.

مرحله ی اول:
      مراجعه به صفحه http://www.computing.zibatan.ir/ در اون قسمت میزان کالری برای کاهش x کیلو در هفته بعد از اینکه اطلاعات خواسته شده رو پر کردین، با زدن دکمه محاسبه، میزان کالری روزانه مورد نیازتون برای کاهشی که مشخص کردید نشون داده خواهد شد

مرحله ی دوم:
      عدد بدست اومده در مرحله ی قبل رو ضرب در 7 کنید. طبیعتا عددی که به دست میاد کالری کل هفته ی شماست که ما از این به بعد بهش میگیم کالری هفتگی.

مرحله ی سوم:
      حالا شما این مقدار کالری هفتگی رو در اختیار دارین که میتونید تا آخر هفته هر جور خواستین مصرفش کنید. یعنی در هر روز هر قدر از این مقدار رو خواستین میتونید مصرف کنید. از اینجا به بعد این روش اختلاف نظرهای زیادی وجود داره. بعضیا میگن فرد هرجور خواست میتونه کالری هفتگی رو بین روزهای هفته تقسیم کنه. راستش رو بخواین من خودم هم که سال ها پیش رژیم گرفتم همینجوری بود. اما شیوه ی علمیش قدری متفاوته که منم در اینجا ترجیح میدم همین شیوه ی علمی رو توضیح بدم:
      الف) bmr رو محاسبه کنید. اینکه bmr چیه و چطور میشه محاسبه اش کرد در این لینک وجود داره: کلیک
      ب) ضریب فعالیتتون رو محاسبه کنید. چطوری؟
      اگر کم تحرک و پشت میز نشین هستین : ضریب فعالیت رو 1.2 در نظر بگیرین
      اگر خونه دار هستین و 1 تا 3 روز در هفته ورزش های سبک انجام میدین: ضریب فعالیت رو 1.375 در نظر بگیرین
      اگر بچه داری و خانه داری میکنید و یا 3 تا 5 روز در هفته ورزش میکنید: ضریب فعالیت رو 1.55 در نظر بگیرین
      اگر فعالیتتون از همه ی موارد بالا بیشتره و هر روز هم ورزش می کنید: ضریب فعالیت رو 1.725 در نظر بگیرین
      اگر در مشاغل سخت و فعالیت های شدیدی بیشتر از تمام موارد بالا کار میکنید: ضریب فعالیت رو 1.9 در نظر بگیرین

مرحله ی چهارم:
      محاسبه ی کالری تثبیت وزن فعلی
      برای اینکار دو راه دارین:
      اول: استفاده از این لینک: کلیک. تو این سایت
      دوم: محاسبه ی دستی به این صورت:
      کالری روزانه برای تثبیت = bmr ضربدر ضریب فعالیت
      در نتیجه میتونیم کالری هفتگی تثبیت رو هم از ضرب عدد بالا در 7 بدست بیاریم.

مرحله ی پنجم:
      مشخص کردن میزان کاهش در هر هفته
      تو این مرحله میخوایم تعیین کنیم که شما دوست دارین در هفته چقدر لاغر شین. همونطور که تو قوانین سایت هم اعلام شده ما در زیباتن به هیچ کس چیزی رو تحمیل نمی کنیم. بنابراین خودتون هر قدر دوست دارین انتخاب کنید. ولی بطور علمی بهتره هفته ای نهایت 1 کیلو کم کنید. اینطوری پوستتون هم آسیب نمی بینه و اندامتون هم شل نمیشه.

مرحله ی ششم:
      محسابه ی کالری هفتگی برای کاهش مقداری که در مرحله ی قبل تعیین کردین.
      اول اینو بدونید که برای کاهش 1 کیلو 7000 کالری باید کمتر بخورین. بنابراین کالری هفتگی برای تثبیت که در مرحله ی چهارم به دست آوردین رو منهای 7000 کنید. جواب همون کالری هفتگی برای کاهشه.
      اگر کالری هفتگی برای کاهش خیلی کم شد، بدونید باید میزان کاهش وزنتون رو از یک کیلو کمتر کنید. بدونید اگر بخواید 1 کیلو در هفته کم کنید به سلامتیتون ضربه میزنه.
      این مرحله رو با کمک تاپیک هایی که تو همین انجمن "جداول و مفاهیم پایه" هست هم میتونید محاسبه کنید. (تو اکثر سایت های معرفی شده تو این تاپیک ها، کالری روزانه برای کاهش هست ولی شما همون رو میتونید ضربدر 7 کنید) کلیک

مرحله ی هفتم:
      تعیین روز تقلب: شما میتونید این روز رو هر روزی از هفته تعیین کنید. مثلا می دونید که سه شنبه قراره برین مهمونی. خب روز تقلبتون رو همین روز بذارین.

مرحله ی هشتم: تقسیم کالری هفتگی کاهش بین روزهای هفته
      در این مرحله همون موضوع زیکزاک مطرح میشه. شما باید مقدار کالری هفتگی برای کاهش که در مراحل قبل حساب کردین رو بین روزای هفته تقسیم کنین. در این حالت دو روش وجود داره:
      روش تجربی: این روش که آزادی بیشتری داره رو من خودم هم امتحان کردم و خوب جواب گرفتم. اما توصیه میکنم اگر شرایط خاص دارین یا به هر دلیلی تحمل این میزان کالری رو ندارین از این روش استفاده نکنید و سراغ روش دوم برین.
      در این روش زیاد نیازی به محاسبه ی مراحل قبل نیست. و هفته ای تقریبا 1 کیلو کم میکنید. در روش تجربی شما روزهای عادی هفته زیر 400 کالری میخورین و در عوض روز تقلب بصورت نامحدود میخورین. یعنی هرچی دوست داشتین! اگر در هفته های بعدی زمانی رسید که حس کردین بدنتون دچار استاپ وزنی شده، یعنی وزنتون کم نمیشه یا مقدار خیلی کمی پایین میره، کافیه زیکزاک ها رو شدیدتر کنید. یعنی چی؟ یعنی یه روز مثلا 200 کالری بخورین. فرداش 500 . دوباره روز بعدش 300 و تا آخر هفته به همین منوال. فلسفه ی این کار چیه؟ اینه که متابولیسم بدن بالا میره. فقط حواستون باشه که مجموع کالری 7 روز هفته برابر هم
      ولی بازم تاکید میکنم که این حالت بیشتر به درد کسانی میخوره که سلامتی کامل و بدن قوی ای دارن.
      روش علمی: روش علمی معمولا برای وزن های بالا جواب میده. چون محاسباتش برای وزن های پایین درست نیست. بنابراین کسانیکه وزن بالایی دارن از این روش استفاده کنن بهتره. بقیه هم میتونن ترکیبی از این روش و روش تجربی رو استفاده کنن.
      در این روش شما در هر روز باید حداقل به اندازه ی bmr بخورین. این فرمول ها هم برای محاسبه ی کالری ای که در هر روز مجاز به خوردنش هستین:
      روز اول و چهارم : bmr
      روز دوم و پنجم : bmr + 100
      روز سوم و ششم : bmr + 200
      روز تقلب : هرچقدر که از کالری هفتگی مونده

اینکه عرض کردم برای وزن های پایین این روش درست نمیاد رو خودتون همینجا میتونید بفهمید. در این وزن ها اگر فر کدوم از چهار فرمول بالا رو محاسبه و با هم جمع کنید از کالری مجاز هفتگیتون بیشتر میشه! بنابراین اگر دوست داشتین میتونین یه مقدار کالری از هر کدوم از سه فرمول اول کم کنید و یا اصلا از روش تجربی استفاده کنید.

خب همونطور که می بینید این روش آزادی زیادی برای فرد میذاره. مثلا یه روز اشتها ندارین، کم میخورین. و یه روز دیگه برعکس. به این ترتیب زیگزاک ها هم حفظ میشن.

اگر سوالی داشتین بپرسین، در خدمتم.
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 57 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

alis (16 دی 1391),amina (24 اردیبهشت 1392),aramejan (04 آذر 1393),arsheda (28 تیر 1395),art (25 مرداد 1393),ati.m (04 تیر 1392),azi110 (10 اسفند 1392),bande (10 شهریور 1394),banooo58 (05 خرداد 1392),Bar@n (28 تیر 1393),beau gest (21 آذر 1393),ela86 (21 آبان 1391),fateme (19 خرداد 1392),fereshteh (18 فروردین 1392),fofoli (24 تیر 1392),hana_a (17 فروردین 1395),hasti_1220 (25 مرداد 1393),i3ahar (23 دی 1393),Lady Mahsa (06 دی 1392),leilabarbie (24 آبان 1391),leili (24 آذر 1392),mariami (16 دی 1391),maryam12 (03 شهریور 1393),morvarid (21 آبان 1391),nassim (18 تیر 1393),Negar71 (19 مهر 1394),parchami7 (16 مرداد 1392),parisima (27 فروردین 1393),parva (29 فروردین 1392),rara (02 دی 1392),sahar22 (23 شهریور 1393),samar (25 آذر 1393),shaghayegh* (16 شهریور 1393),sheiida (08 خرداد 1394),Smooth (01 دی 1392),tanya (21 آذر 1392),themis (18 آذر 1392),topol (01 مرداد 1396),tuti (10 آذر 1392),مملي شيطون (22 فروردین 1392),مامان مهسا (06 مهر 1392),ماهك (09 آذر 1392),یکتا اذری (13 تیر 1394),گندم1360 (04 مرداد 1392),پرنيا (30 آذر 1392),yalda (29 فروردین 1392),yasna88 (08 شهریور 1394),yu3f (20 آبان 1391),Zeinabb (30 تیر 1394),_Donya_ (31 مرداد 1394),آلاهیدا (18 شهریور 1397),بلیموندا (12 اسفند 1394),باربی اینده (15 مرداد 1394),حوراء (12 اسفند 1394),خانم یزدانی (29 تیر 1394),دلنواز (30 تیر 1394),زندگی دوباره (07 بهمن 1393)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

parchami7 آواتار ها
      کاربر محبوب

امتیاز زیباتنی
      114
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.49
      قد
      158
      وزن شروع
      85
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      83
      نقل قول نوشته اصلی توسط Donyaa نمایش پست ها
      دوستای گلم زینث جان میشه بگید این روشه من درسته یا نه؟ من میخوام ماهی 5 کیلو کم کنم تو همین پورتال زیباتن که حساب کردم دیدم برای کاهش یک کیلو دویست گرم در هفته باید روزی 800 تا کالری بخورم یعنی کالری هفتگی = 5600
      حالا این تقسیم بندیه من

شنبه = 500 کالری
      یک شنبه = 800 کالری
      دوشنبه= 700 ک
      سه شنبه=1100 ک
      چارشنبه=500 ک
      پنج شنبه=700 ک
      جمعه= 1300کالرییییی
      جمع کل = 5600 کالری

خواهش میکنم نظراتونو بگییییییییییییییییییییییی د
      سلام دنیا جون ؛ درست که حساب کردی ولی اگه کاهش رو هفته ای یه کیلو بذاری و کالری روزانه رو هم زیر 1000 در نظر نگیری ، سالم تر و منطقی تره احتمال اینکه در طول زمان استپ وزن پیدا کنی هم کمتره ، اگه همین 1000 رو روزانه بذاری چون داری زیکزاکی میگیری ممکنه کاهشت بیش از یه کیلو درهفته هم بشه ، اگه با ورزش باشه همون 5 کیلو در ماهو کم میکنی .
      وجه خدا اگر شودت منظر نظر .... زین پس شکی نماند که صاحب نظر شوی .... گر در سرت هوای وصال است حافظا .... باید که خاک درگه اهل هنر شوی

5. کاربر زیر پست parchami7 را لایک کرده است:

Donyaa (11 اردیبهشت 1393)

pariiinaz آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.46
      قد
      168
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      79
      حالت من
      Mehraboon
      بچه ها من باید برای 1 کیلو تو یه هفته باید1000 تا مصرف بکنم این برنامه درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      شنبه 900
      یکشنبه1000
      دوشنبه700
      سه شنبه1100
      چهارشنبه700
      پنجشنبه1000
      جمعه1600
      آآآآآآآآآآآآآآآیا درسته میخوام از شنبه شروع کنم کممممممک

7. کاربر زیر پست pariiinaz را لایک کرده است:

Donyaa (12 اردیبهشت 1393)

pariiinaz آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.46
      قد
      168
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      79
      حالت من
      Mehraboon
      دنیا بدونه ورزش میخوای کم کنی؟

9. کاربر زیر پست pariiinaz را لایک کرده است:

Donyaa (13 اردیبهشت 1393)

pariiinaz آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.46
      قد
      168
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      79
      حالت من
      Mehraboon
      چون من چند تا رژیمای دکترای دیگه رو الان دیدم همشون حدود 1300 1400 تا هستن حالا توهم حدود 1200 1300 بگیر یه هفته ببین چه تغییری میکنی چون بچه ها میگن زیر 1200 خطرناکه

- - - Updated - - -

چون من چند تا رژیمای دکترای دیگه رو الان دیدم همشون حدود 1300 1400 تا هستن حالا توهم حدود 1200 1300 بگیر یه هفته ببین چه تغییری میکنی چون بچه ها میگن زیر 1200 خطرناکه

pariiinaz آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.46
      قد
      168
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      79
      حالت من
      Mehraboon
      موفق باشی من صبح 235 خوردم

mona64 آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      12
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.06
      قد
      171
      وزن شروع
      84
      وزن هدف
      71
      وزن فعلی
      84
      سلام دوس جونااااا.... منم از امرو میرم ک با شما برم ی رژیم کالری شمار زیگزاگی داشته باشم.. از اون جایی ک دو روز گذشته بسیار پرخوری داشتم و وزنم کاذب بالاست امرو کالری کمی مصرف خواهم کرد تا این 1.300 کیلو لعنتی ک اضاف کردم زودتر برگرده سر جاش... 800 تا در نظر میگیرم .. حالا باید دید چقد میتونم دووم بیام...:899: وزن شروع 70.800

pariiinaz آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      1.46
      قد
      168
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      79
      حالت من
      Mehraboon
      سلام خوش اومدی منم دیروز و پریروز حسابی پر خوری داشتم ولی عزیزم بچه های با تجربه میگن که زیر 1200 تا برا بدن خطرناکه وا بعد یه مدت باعث استپ میشه

mona64 آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      12
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.06
      قد
      171
      وزن شروع
      84
      وزن هدف
      71
      وزن فعلی
      84
      نقل قول نوشته اصلی توسط pariiinaz نمایش پست ها
      سلام خوش اومدی منم دیروز و پریروز حسابی پر خوری داشتم ولی عزیزم بچه های با تجربه میگن که زیر 1200 تا برا بدن خطرناکه وا بعد یه مدت باعث استپ میشه
      اره پریناز عزیز، زیر 1000 اصلا خوب نیست.. من فقط امروز رو زیر 1000 میگیرم ...بیا باهم رژیم بگیریم

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5
      بچه ها لطفا فقط سوالاتتون رو بپرسید. اینجا که جای حال و احوال نیست. ضمنا پرسیدن سوال رژیمی تو دفترچه ها ممنوعه. باید حتما هشدار بدیم یا محروم کنیم که متوجه بشید. روی حرفم با چندتا مورد اشتباه این تاپیک نیست صرفا. کل سایت پر شده از اسپم. خیلی خوبه آدم در مقابل افراد دیگه ای که میخوان بیان این تاپیک رو بخونن احساس مسئولیت کنه.
      هر کی سوال داره همینجا بپرسه. اگر کسی میدونست جواب خواهد داد. واقعا بعضی وقتا آدم یه چیزایی میبینه خستگی به تنش میمونه...!
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

16. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

باربی اینده (15 مرداد 1394)

parla آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      30
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.09
      قد
      153
      وزن شروع
      85
      وزن هدف
      *وزن هدف: بین " 60 و 57"
      وزن فعلی
      تا وزن هدف Secret
      حالت من
      Mehraboon
      من بعد رسیدن به وزن هدف حتما رژیم زیگزاکی با کالری شماری رو برا همیشه برا خودم انتخاب کنم چون این و میدونم من نمیتونم بدون ناخنک زندگی کنم و به نظر من رژیم زیگزاکی یه روش خوب از زیر مجموعه کالری شماری به حساب میاد البته نامرتبش
      به یاد روزهای زیبای زندگی

""الهم عجل لولیک الفرج""

• صفحه 6 از 10
  • نخستنخست
  • ... 45678 ...
  • آخرینآخرین