شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 5 از 10
  • نخستنخست
  • ... 34567 ...
  • آخرینآخرین
    نمایش نتایج: از 41 به 50 از 91

موضوع: رژیم زیگزاگی

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5

رژیم زیگزاگی

یکی از روش های پرطرفدار رژیم روش زیگزاگیه . البته این رژیم مخالفانی هم داره. در این روش تمرکز اصلی روی جلوگیری از استاپ وزنی یا بالابردن متابولیسم بدن از طریق ایجاد زیگزاک در کالری های مصرفی هر روز از یک هفته هست. تلفظ های مختلفی هم داره. زیکزاکی! زیگزاکی! زیکزاگی! درستش زیگزاگیه ولی خب همه جوره تلفظ میشه!

این مقاله منحصرا توسط سایت زیبــاتن تهیه شده و هرگونه کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد:

توضیح ساده و خلاصه ی این روش:
      در این روش شما آزاد هستین از هر غذایی که اعضای خونواده سر سفره میخورن، بخورین. منتها بصورت کنترل شده! اول کالری هفتگیتون رو محاسبه می کنید. در طی ایام عادی یک هفته با محدودیت و زیکزاک میخورین. اما یک روز از هفته، باقیمونده ی سهمیه ی کالری هفتگیتون رو که معمولا زیاد هم هست میخورین. تقریبا میشه گفت در این روز در حد آزاد می خورین. به این روز، روز تقلب یا آف میگن.
      همونطور که عرض کردم این روش هم مثل سایر روش های رژیم منتقدانی داره. اما شخص من این روش رو خیلی دوست دارم اما اصلا به کسی تحمیل نمی کنم و هر کس آزاده هر روشی متناسب با شرایط جسمیش هست رو انتخاب کنه. من در تمام طول هفته هر خوراکی ای که کالری بالایی داشت رو تو یه ساک دستی! جمع می کردم و روز تقلب که می رسید میخوردم! به این ترتیب از نظر روحی تحت فشار قرار نمی گرفتم و انگیزه ام هم بیشتر میشد.

و اما توضیح مرحله به مرحله ی این رژیم:

برای هر هفته باید ابتدای اون هفته یه سری محاسبات انجام بدین.

مرحله ی اول:
      مراجعه به صفحه http://www.computing.zibatan.ir/ در اون قسمت میزان کالری برای کاهش x کیلو در هفته بعد از اینکه اطلاعات خواسته شده رو پر کردین، با زدن دکمه محاسبه، میزان کالری روزانه مورد نیازتون برای کاهشی که مشخص کردید نشون داده خواهد شد

مرحله ی دوم:
      عدد بدست اومده در مرحله ی قبل رو ضرب در 7 کنید. طبیعتا عددی که به دست میاد کالری کل هفته ی شماست که ما از این به بعد بهش میگیم کالری هفتگی.

مرحله ی سوم:
      حالا شما این مقدار کالری هفتگی رو در اختیار دارین که میتونید تا آخر هفته هر جور خواستین مصرفش کنید. یعنی در هر روز هر قدر از این مقدار رو خواستین میتونید مصرف کنید. از اینجا به بعد این روش اختلاف نظرهای زیادی وجود داره. بعضیا میگن فرد هرجور خواست میتونه کالری هفتگی رو بین روزهای هفته تقسیم کنه. راستش رو بخواین من خودم هم که سال ها پیش رژیم گرفتم همینجوری بود. اما شیوه ی علمیش قدری متفاوته که منم در اینجا ترجیح میدم همین شیوه ی علمی رو توضیح بدم:
      الف) bmr رو محاسبه کنید. اینکه bmr چیه و چطور میشه محاسبه اش کرد در این لینک وجود داره: کلیک
      ب) ضریب فعالیتتون رو محاسبه کنید. چطوری؟
      اگر کم تحرک و پشت میز نشین هستین : ضریب فعالیت رو 1.2 در نظر بگیرین
      اگر خونه دار هستین و 1 تا 3 روز در هفته ورزش های سبک انجام میدین: ضریب فعالیت رو 1.375 در نظر بگیرین
      اگر بچه داری و خانه داری میکنید و یا 3 تا 5 روز در هفته ورزش میکنید: ضریب فعالیت رو 1.55 در نظر بگیرین
      اگر فعالیتتون از همه ی موارد بالا بیشتره و هر روز هم ورزش می کنید: ضریب فعالیت رو 1.725 در نظر بگیرین
      اگر در مشاغل سخت و فعالیت های شدیدی بیشتر از تمام موارد بالا کار میکنید: ضریب فعالیت رو 1.9 در نظر بگیرین

مرحله ی چهارم:
      محاسبه ی کالری تثبیت وزن فعلی
      برای اینکار دو راه دارین:
      اول: استفاده از این لینک: کلیک. تو این سایت
      دوم: محاسبه ی دستی به این صورت:
      کالری روزانه برای تثبیت = bmr ضربدر ضریب فعالیت
      در نتیجه میتونیم کالری هفتگی تثبیت رو هم از ضرب عدد بالا در 7 بدست بیاریم.

مرحله ی پنجم:
      مشخص کردن میزان کاهش در هر هفته
      تو این مرحله میخوایم تعیین کنیم که شما دوست دارین در هفته چقدر لاغر شین. همونطور که تو قوانین سایت هم اعلام شده ما در زیباتن به هیچ کس چیزی رو تحمیل نمی کنیم. بنابراین خودتون هر قدر دوست دارین انتخاب کنید. ولی بطور علمی بهتره هفته ای نهایت 1 کیلو کم کنید. اینطوری پوستتون هم آسیب نمی بینه و اندامتون هم شل نمیشه.

مرحله ی ششم:
      محسابه ی کالری هفتگی برای کاهش مقداری که در مرحله ی قبل تعیین کردین.
      اول اینو بدونید که برای کاهش 1 کیلو 7000 کالری باید کمتر بخورین. بنابراین کالری هفتگی برای تثبیت که در مرحله ی چهارم به دست آوردین رو منهای 7000 کنید. جواب همون کالری هفتگی برای کاهشه.
      اگر کالری هفتگی برای کاهش خیلی کم شد، بدونید باید میزان کاهش وزنتون رو از یک کیلو کمتر کنید. بدونید اگر بخواید 1 کیلو در هفته کم کنید به سلامتیتون ضربه میزنه.
      این مرحله رو با کمک تاپیک هایی که تو همین انجمن "جداول و مفاهیم پایه" هست هم میتونید محاسبه کنید. (تو اکثر سایت های معرفی شده تو این تاپیک ها، کالری روزانه برای کاهش هست ولی شما همون رو میتونید ضربدر 7 کنید) کلیک

مرحله ی هفتم:
      تعیین روز تقلب: شما میتونید این روز رو هر روزی از هفته تعیین کنید. مثلا می دونید که سه شنبه قراره برین مهمونی. خب روز تقلبتون رو همین روز بذارین.

مرحله ی هشتم: تقسیم کالری هفتگی کاهش بین روزهای هفته
      در این مرحله همون موضوع زیکزاک مطرح میشه. شما باید مقدار کالری هفتگی برای کاهش که در مراحل قبل حساب کردین رو بین روزای هفته تقسیم کنین. در این حالت دو روش وجود داره:
      روش تجربی: این روش که آزادی بیشتری داره رو من خودم هم امتحان کردم و خوب جواب گرفتم. اما توصیه میکنم اگر شرایط خاص دارین یا به هر دلیلی تحمل این میزان کالری رو ندارین از این روش استفاده نکنید و سراغ روش دوم برین.
      در این روش زیاد نیازی به محاسبه ی مراحل قبل نیست. و هفته ای تقریبا 1 کیلو کم میکنید. در روش تجربی شما روزهای عادی هفته زیر 400 کالری میخورین و در عوض روز تقلب بصورت نامحدود میخورین. یعنی هرچی دوست داشتین! اگر در هفته های بعدی زمانی رسید که حس کردین بدنتون دچار استاپ وزنی شده، یعنی وزنتون کم نمیشه یا مقدار خیلی کمی پایین میره، کافیه زیکزاک ها رو شدیدتر کنید. یعنی چی؟ یعنی یه روز مثلا 200 کالری بخورین. فرداش 500 . دوباره روز بعدش 300 و تا آخر هفته به همین منوال. فلسفه ی این کار چیه؟ اینه که متابولیسم بدن بالا میره. فقط حواستون باشه که مجموع کالری 7 روز هفته برابر هم
      ولی بازم تاکید میکنم که این حالت بیشتر به درد کسانی میخوره که سلامتی کامل و بدن قوی ای دارن.
      روش علمی: روش علمی معمولا برای وزن های بالا جواب میده. چون محاسباتش برای وزن های پایین درست نیست. بنابراین کسانیکه وزن بالایی دارن از این روش استفاده کنن بهتره. بقیه هم میتونن ترکیبی از این روش و روش تجربی رو استفاده کنن.
      در این روش شما در هر روز باید حداقل به اندازه ی bmr بخورین. این فرمول ها هم برای محاسبه ی کالری ای که در هر روز مجاز به خوردنش هستین:
      روز اول و چهارم : bmr
      روز دوم و پنجم : bmr + 100
      روز سوم و ششم : bmr + 200
      روز تقلب : هرچقدر که از کالری هفتگی مونده

اینکه عرض کردم برای وزن های پایین این روش درست نمیاد رو خودتون همینجا میتونید بفهمید. در این وزن ها اگر فر کدوم از چهار فرمول بالا رو محاسبه و با هم جمع کنید از کالری مجاز هفتگیتون بیشتر میشه! بنابراین اگر دوست داشتین میتونین یه مقدار کالری از هر کدوم از سه فرمول اول کم کنید و یا اصلا از روش تجربی استفاده کنید.

خب همونطور که می بینید این روش آزادی زیادی برای فرد میذاره. مثلا یه روز اشتها ندارین، کم میخورین. و یه روز دیگه برعکس. به این ترتیب زیگزاک ها هم حفظ میشن.

اگر سوالی داشتین بپرسین، در خدمتم.
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

2. 57 کاربر، ارسال Zenith را لایک کرده اند:

alis (16 دی 1391),amina (24 اردیبهشت 1392),aramejan (04 آذر 1393),arsheda (28 تیر 1395),art (25 مرداد 1393),ati.m (04 تیر 1392),azi110 (10 اسفند 1392),bande (10 شهریور 1394),banooo58 (05 خرداد 1392),Bar@n (28 تیر 1393),beau gest (21 آذر 1393),ela86 (21 آبان 1391),fateme (19 خرداد 1392),fereshteh (18 فروردین 1392),fofoli (24 تیر 1392),hana_a (17 فروردین 1395),hasti_1220 (25 مرداد 1393),i3ahar (23 دی 1393),Lady Mahsa (06 دی 1392),leilabarbie (24 آبان 1391),leili (24 آذر 1392),mariami (16 دی 1391),maryam12 (03 شهریور 1393),morvarid (21 آبان 1391),nassim (18 تیر 1393),Negar71 (19 مهر 1394),parchami7 (16 مرداد 1392),parisima (27 فروردین 1393),parva (29 فروردین 1392),rara (02 دی 1392),sahar22 (23 شهریور 1393),samar (25 آذر 1393),shaghayegh* (16 شهریور 1393),sheiida (08 خرداد 1394),Smooth (01 دی 1392),tanya (21 آذر 1392),themis (18 آذر 1392),topol (01 مرداد 1396),tuti (10 آذر 1392),مملي شيطون (22 فروردین 1392),مامان مهسا (06 مهر 1392),ماهك (09 آذر 1392),یکتا اذری (13 تیر 1394),گندم1360 (04 مرداد 1392),پرنيا (30 آذر 1392),yalda (29 فروردین 1392),yasna88 (08 شهریور 1394),yu3f (20 آبان 1391),Zeinabb (30 تیر 1394),_Donya_ (31 مرداد 1394),آلاهیدا (18 شهریور 1397),بلیموندا (12 اسفند 1394),باربی اینده (15 مرداد 1394),حوراء (12 اسفند 1394),خانم یزدانی (29 تیر 1394),دلنواز (30 تیر 1394),زندگی دوباره (07 بهمن 1393)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

barbie 72 آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.60
      قد
      168
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      73.900
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      مال من 1336 است میشه بگید چطوری تنظیم کنم؟
      کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!

(..')/♥ ♥('..)
      .\♥/. = .\█/
      _| |_ ♥ _| |_

5. کاربر زیر پست barbie 72 را لایک کرده است:

mahbobe (01 بهمن 1392)

azi110 آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      354
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.26
      قد
      155
      وزن شروع
      100
      وزن هدف
      بشم 68کیلو و شایدم کمتر
      وزن فعلی
      73
      حالت من
      Mehraboon
      وبلاگ زیباتنی من
      19
      قربونت عزیزم ممنونم از این همه اطلا عات مفیدی که دادی منم میخواهم از این روش استفاده کنم برای کاهش یک کیلو در هفته باید روزانه 1345کالری استفاده کنم
      دلی کز معرفت نور و صفا دید

به هر چیزی که دید اول خدا دید

صفورا آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      62.700(93/1/16)
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      60.700
      حالت من
      Sepasgozar
      دوستان من با قد158سن26وزن 62.700یعنی واسه کاهش1کیلو در هفته (واسه تثبیت 1703واسه کاهش 1کیلو در هفته703احتیاج دارم)این یعنی چی!!!!!!من بخوام طی هفته1کیلو کاهش داشته باشم یعنی باید چیکار کنم که طبق روش زیگزاکی پیش برم!!!!!!!!
      اه چقــدر لاغری !!! تو چرا انقــدر چاقی !!!
      قدشو چه کوتولست !!! انقدر درازه یاد نردبون میوفــتم!!!
      وااا هیکلش همش آمپوله…چه تن لشی داری پاشو یه باشگاه برو !!!
      نیگا چجوری حجاب کرده دختره ی اُمل..
      اینو…چه بی حجابه دختره ی خراب !…

پس...

برای خودت زندگی کن نه برای مردم..
      از اون چیزی که هستــی نهایت لذت رو ببر…
      مطمئن باش یکی الان آرزوشه که جای تو باشه…

blue_roz آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      قد
      164
      وزن شروع
      (12 اردیبهشت 93) 94 کیلوگرم
      وزن هدف
      70 (تا آخرتیر ماه)
      وزن فعلی
      88/5
      حالت من
      Sepasgozar
      نقل قول نوشته اصلی توسط صفورا نمایش پست ها
      دوستان من با قد158سن26وزن 62.700یعنی واسه کاهش1کیلو در هفته (واسه تثبیت 1703واسه کاهش 1کیلو در هفته703احتیاج دارم)این یعنی چی!!!!!!من بخوام طی هفته1کیلو کاهش داشته باشم یعنی باید چیکار کنم که طبق روش زیگزاکی پیش برم!!!!!!!!
      سلام عزیزم.شما باید این 700 تا رو در 7 ضرب کنید و کلشو به صورت نامساوی در هفته تقسیم کنی.مثلا شنبه 500 یکشنبه 600 دوشنبه 700 سه شنبه 1300 و دوباره تکرار تکرار 500 -600-700 میتونی هم اولل دو سری 500-600 -700 داشته باشی و جمعه روز اف باشه.در هر صورت حساب کنی شما 6 روز و بالا و پایین میره کالریت و یه روزم که افی

صفورا آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      62.700(93/1/16)
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      60.700
      حالت من
      Sepasgozar
      نقل قول نوشته اصلی توسط blue_roz نمایش پست ها
      سلام عزیزم.شما باید این 700 تا رو در 7 ضرب کنید و کلشو به صورت نامساوی در هفته تقسیم کنی.مثلا شنبه 500 یکشنبه 600 دوشنبه 700 سه شنبه 1300 و دوباره تکرار تکرار 500 -600-700 میتونی هم اولل دو سری 500-600 -700 داشته باشی و جمعه روز اف باشه.در هر صورت حساب کنی شما 6 روز و بالا و پایین میره کالریت و یه روزم که افی

گلم یعنی(703*7=4921)من باید این 4921کالری و تو کل روزای هفته تقسیم کنم؟/؟؟؟؟
      مثلا(شنبه500یکشنبه600دوشنبه600 سه شنبه700چهارشنبه600پنجشنبه1321ج معه600 باشه)این و درس متوجه شدم یا غلطه

پس...

صفورا آواتار ها
      کاربر سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.04
      قد
      158
      وزن شروع
      62.700(93/1/16)
      وزن هدف
      54
      وزن فعلی
      60.700
      حالت من
      Sepasgozar
      تورو خدااااااااااااااااااااا یکی بیاد من و راهنمایی کامل کنه
      اخه تا عید چیزی نمونده و منم تصمیم نگرفتم چه رژیمی بگیرم:boredsmiley:!!!!!!!!!!میخوام زیگزاکی و پیش برم اما اااااصلا بلد نیستم چیکا کنم وقتم داره همینجوری تلف میشه

- - - Updated - - -

منظورتون از اینکه جمعه رو اف باشیم یعنی هرچقدر دوس داشتیم بخوریم یا هیییییییییییشی نخوریم:cheesecakesmile1:!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پس...

Zenith آواتار ها
      مدیر کل سایت

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدير کل سایت
      میانگین پست در روز
      1.37
      وزن شروع
      64
      وزن فعلی
      53
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      5
      نقل قول نوشته اصلی توسط صفورا نمایش پست ها
      تورو خدااااااااااااااااااااا یکی بیاد من و راهنمایی کامل کنه
      اخه تا عید چیزی نمونده و منم تصمیم نگرفتم چه رژیمی بگیرم:boredsmiley:!!!!!!!!!!میخوام زیگزاکی و پیش برم اما اااااصلا بلد نیستم چیکا کنم وقتم داره همینجوری تلف میشه

- - - Updated - - -

منظورتون از اینکه جمعه رو اف باشیم یعنی هرچقدر دوس داشتیم بخوریم یا هیییییییییییشی نخوریم:cheesecakesmile1:!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      صفورا جان
      اولا لینکی که تو امضات گذاشتی رو حذف کن عزیزم. خلاف قوانین سایته
      ثانیا ببین گلم همونطور که تو تاپیک اول توضیح دادم اگر سعی کنی زیکزاک بین روزها رو شدیدتر کنی بهتر نتیجه میگیری. مثلا این عدد 4921 که بدست آوردی رو همش به اعداد 600 تا 700 تایی تقسیم نکن. یه روزش مثلا 400 باشه و یه روز 800. یا اینکه دو روزش 400 باشه و یه روزش 900 . سر جمع اینا در هفت روز هفته باید 4921 بشه

و اما در مورد جمعه که گفتی روز آف باشه. ببین روز جمعه برای کسانی میتونه روز آف باشه و آزادانه هر چی خواستن بخورن که بین هفته کالریشون واقعا کم باشه و اگه بخوای حساب کنی آزادخوری روز جمعه در واقع باقیمونده کالری هفتگیشون میشه
      من خودم هر روز کالری حدود 400 میخوردم و روز جمعه دیگه کالری شماری نمیکردم و راحت میخوردم. 14 کیلو رو با این روش در 14 هفته کم کردم.
      اینکه من این روش رو گرفتم به منزله اینکه اینو به کسی توصیه میکنم نیست. هر کسی مسئول تشخیص و سلامتی خودشه و خودش و پزشکش باید تصمیم بگیرن چه روشی رو باید بگیره
      پیشنهاد میکنم این دو اپلیکیشن رو از دست ندید.
      توضیحاتشون رو بخونید، خودتون هم با من هم نظر میشین:

دریافت اپلیکیشن مدیریت رژیم روزانه زیباتن
      دریافت اپلیکیشن 400 رژیم زیباتن

12. کاربر زیر پست Zenith را لایک کرده است:

topol (01 مرداد 1396)

parisima آواتار ها
      کاربر فعال

امتیاز زیباتنی
      204
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.05
      قد
      170
      وزن شروع
      95
      وزن هدف
      85
      وزن فعلی
      89/5
      حالت من
      Delvapas
      وبلاگ زیباتنی من
      5
      ...منم قصد دارم هفته اي نيم كيلو كم كنم:89:...با وزن 75 كيلو بايد هر روز 1230 كالري بخورم:899:...براي تثبيت وزن بايد 1782 كالري بخورم ...1230*7=8610 كالر ي مصرفيم در هفته است .حالا بايد تقسيم كنم توي هفت روز كه ميزارم از شنبه بسته به حال و احوال و اشتهام تقسيم كنم:91:...مرسي از همه..بوسس
      من باید یک مامان خوشتیپ و سرحال باشم واسه پسرم

Donyaa آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      15
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.07
      قد
      168
      وزن شروع
      91
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      82.5
      حالت من
      Ghati
      والا من اخر سر نفهمیدم چطوری ماسبه کنم یکی بیاد کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممممممممک
      من به " اسم " صداش میکنم، فقط من !
      شما باس به " فامیلی " خطابش کنی بعلاوه آقای اولش....آره

Donyaa آواتار ها
      کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
      15
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.07
      قد
      168
      وزن شروع
      91
      وزن هدف
      65
      وزن فعلی
      82.5
      حالت من
      Ghati
      دوستای گلم زینث جان میشه بگید این روشه من درسته یا نه؟ من میخوام ماهی 5 کیلو کم کنم تو همین پورتال زیباتن که حساب کردم دیدم برای کاهش یک کیلو دویست گرم در هفته باید روزی 800 تا کالری بخورم یعنی کالری هفتگی = 5600
      حالا این تقسیم بندیه من

شنبه = 500 کالری
      یک شنبه = 800 کالری
      دوشنبه= 700 ک
      سه شنبه=1100 ک
      چارشنبه=500 ک
      پنج شنبه=700 ک
      جمعه= 1300کالرییییی
      جمع کل = 5600 کالری

خواهش میکنم نظراتونو بگییییییییییییییییییییییی د
      من به " اسم " صداش میکنم، فقط من !
      شما باس به " فامیلی " خطابش کنی بعلاوه آقای اولش....آره