شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ریزه کاری هایی که هر خانم خانه باید بداند

hamraz آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    0.21
    حالت من
    Ashegh

ریزه کاری هایی که هر خانم خانه باید بداند

با دانستن این نکات زمانی که مهمانی سرزده به خانه تان آمده دچار مشکل نمی شوید.همچنین می توانید آشپزخانه خود را در شرایط بحرانی مدیریت کنید و دیگر نگران سوختن، ته گرفتن، شوری یا بی مزه شدن موادغذایی و خوراکی هایتان نباشید.
    ۱ روغن کمکی
    پیش از سرخ کردن میگو و ماهی درون ماهیتابه از داغ شدن روغن مطمئن شوید و سپس مقدار اندکی نمک درون روغن بریزید. این کار مانع چسبیدن گوشت ماهی یا میگو به ظرف می شود.
    ۲ گوجه در آب
    اگر در خانه گوجه فرنگی ای دارید که نرم و پلاسیده شده، بهترین کار برای بانشاط کردن آن این است که به مدت ۱۰ ساعت گوجه فرنگی را درون یک ظرف آب سرد در یخچال قرار دهید.
    ۳ بازگشت
    اگر پس از آبکش کردن ماکارونی یا اسپاگتی رشته های آن به هم چسبید، دوباره آن را درون آب جوش بازگردانید و اجازه دهید یک دقیقه روی حرارت بماند. سپس آن را آبکشی کنید.
    ۴ سرکه ضد شیرینی
    اگر غذایی تهیه کردید که بیش از اندازه شیرین شده است، بهترین کار برای از بین بردن شیرینی آن این است که ذره ذره به آن سرکه اضافه کنید تا این طعم متعادل شود.
    ۵ نان اره ای
    برای بریدن نان بهتر است از کارد اره ای استفاده کنید و پیش از برش، کارد را برای مدت کوتاهی درون آب جوش فرو کنید.
    ۶ در تاریکی
    برای جلوگیری از جوانه زدن سیب زمینی ها آنها را در جای تاریک، خشک و به دور از رطوبت قرار دهید.
    ۷ هویج ضد بو
    افرادی که پس از خرد کردن پیاز و شستن کارد هنوز نسبت به بوی پیاز روی کارد حساسند، برای برطرف کردن این بو کافی است یک هویج را با کمک کارد حلقه حلقه کنند.
    ۸ پیاز در برنج
    برای از بین رفتن بوی دودگرفتگی برنج بهترین کار، پوست کندن یک پیاز و قرار دادن آن در قابلمه است. بعد از ۱۰ دقیقه پیاز بوی دود را از برنج می گیرد.
    ۹ کیک شکری
    اگر در خانه کیک می پزید و برای جدا کردن کیک از ظرف دچار مشکل می شوید، پیش از ریختن مایه کیک درون ظرف مقداری شکر ته ظرف بپاشید. این کار کمک می کند تا کیک به ته ظرف نچسبد.
    ۱۰ نرم کننده پر فایده
    بهترین روش برای نرم و ترد کردن گوشت آن است که گوشت را در مخلوطی از روغن زیتون خوراکی بدون بو و سرکه قرار داده و اجازه دهید به مدت ۲ تا ۳ ساعت درون آن خیس بخورد.
    ۱۱ موزآلومینیومی
    یکی از بهترین روش های نگهداری درازمدت از موز و پیشگیری از سیاه شدن و تغییر رنگ دادن این میوه، آن است که موز را درون کاغذ آلومینیومی بپیچید و درون جا میوه ای یخچال قرار دهید.
    ۱۲ لیموترش روی دستان شما
    گاهی ممکن است برای تهیه غذا دائم با پیاز سر و کار داشته باشید. در این حالت دستتان به بوی پیاز آغشته می شود. برای از بین بردن این بو کافی است پوست دستتان را با کمک برشی از لیموترش تازه ماساژ دهید.
    هرگز تسلیم نشوید
    معجزه ها هر روز رخ می دهند
    شاید فردا ، روز شما باشد...

2. کاربر زیر پست hamraz را لایک کرده است:

Zenith (19 آذر 1391)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

ساچلی آواتار ها
    کاربر سایت

امتیاز زیباتنی
    32
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.05
    قد
    164
    وزن هدف
    من به هدف رسیدمممممممممم 55
    وزن فعلی
    58
    حالت من
    Badhal
    روش ساده و کارآمد جلوگیری از سر رفتن شیر در هنگام جوشیدن
    وقتی دلیل ساده سر رفتن شیر را پیدا کردم از عذابی که سال ها عده زیادی برای آن کشیدند رنجیدم . اما کاش 10 سال پیش راه اعلام آن را به همه می پیمودم. گرم شدن دیواره ظرف شیر روی شعله سبب می شود که سر برود و بریزد. اگر ما از شعله کوچک(قطر کم) و ظرف بزرگ(قطر زیاد) استفاده کنیم چون دیواره ظرف داغ نمی شود می توانیم آسوده باشیم که حتی با جوشیدن شیر سر نمی رود و لازم نیست بالای سر آن مواظب باشیم!

- - - Updated - - -

حتما می دانید که گلابی رسیده، آنی است که وقتی با انگشت فشارش می دهید نرم تر از بقیه گلابی ها باشد اما اگر دست بر قضا شما مقداری گلابی خریده اید که هنوز نرسیده و می خواهید کاری کنید تا زودتر برسد، آنها را داخل پاکت های کاغذی بگذارید و در سطح پاکت چند سوراخ کوچک ایجاد کنید. در مرحله بعد، یک سیب رسیده را هم داخل پاکت و لابه لای گلابی ها بیندازید و بعد پاکت را در فضایی خشک و دور از نور بگذارید. گاز اتیلن سیب باعث می شود دیگر میوه ها هم حسابی برسند.
    خداجون میدونم زیبایی و زیبایی هارو دوست داری پس به من و دوستام زیبایی اندام هم هدیه بده:thankyou:

5. 4 کاربر، ارسال ساچلی را لایک کرده اند:

*aida* (21 خرداد 1392),helia (21 آذر 1392),neli (21 خرداد 1392),parisima (16 اردیبهشت 1393)