شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: هفت نکته مهم در انتخاب همسر

shamim2 آواتار ها
    مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
    20
    گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    مدیر ارزشمند پیشین
    میانگین پست در روز
    1.08
    قد
    169
    وزن شروع
    71.400
    وزن هدف
    64
    وزن فعلی
    ٦٥
    حالت من
    Ashegh

هفت نکته مهم در انتخاب همسر

انتخاب همسر مرحله حساسی در زندگی هر کدام از ما است. این که بفهمید یک نفر مناسب شما است یا نه، نیاز به تحقیق و مشاوره و بررسی زیادی دارد. شما نیاز دارید قبل از هر چیز خود را بشناسید و پس از آن طرف مقابل را بشناسید و دریابید چقدر به هم شبیه هستید.

شباهت یا تفاوت؟
    این دقیقا مهم ترین مساله ای است که باید در انتخاب همسر در نظر داشته باشید. اگرچه تفاوت ها در ابتدای امر برای هر دو شما جذاب است اما آنچه باعث می شود شما در کنار هم بمانید، شباهت هایی است که به هم دارید. هر چه شباهت شما بیشتر باشد زندگی با دوام تری خواهید داشت. برای یک زندگی طولانی مدت به اندازه باقیمانده عمرتان، شما نیاز به شباهت ها دارید. وگرنه اگر فکر می کنید تا 20 سال دیگر حوصله تفاوت های همدیگر و سر و کله زدن به خاطر این تفاوت ها را دارید سخت در اشتباهید. 20 سال که هیچ. مطمئن باشید تا دو سال بعد، همه چیز برایتان عادی می شود و آن وقت تفاوت ها بیشتر توی چشم تان می آیند.

چطور تحقیق کنیم؟
    برای شناخت طرف مقابل و فهمیدن میزان تناسب ها و تفاوت هایتان دو راه دارید.
    1- شناخت مستقیم: چندین ساعت یا جندین جلسه با گفت گوی رودرو می توانید درباره همه رفتارها، عادات, و اعتقادات طرف اطلاعات کسب کنید. با هم بیرون بروید، با خانواده یکدیگر صحبت کنید و به این ترتیب همدیگر را محک بزنید.
    2- شناخت غیر مستقیم : نشانی و شماره تلفن چند تن از دوستان و آشنایان طرف را از خود او بگیرید. با آنها صحبت کنید و درباره رفتار اجتماعی، خانوادگی و خصوصیات مثبت و منفی شان بپرسید.

نگاهی به گذشته افراد
    یكی دیگر از معیارهای كه باید در ازدواج در نظر گرفت گذشته افراد است. یعنی باید مشابهت های بین شما با گذشته فردی كه می خواهید با او ازدواج كنید داشته باشد. بسیاری از مردم می گویند كه همسرم مرا درك نمی كند، درك زمانی صورت می گیرد كه سرنوشت مشابهی داشته باشیم. مثلا بعضی ها در گذشته مورد محبت و دوستی قرار گرفته اند ولی بعضی ها اصلا مورد توجه نبوده. اگر این دو نفر ازدواج كنند چه اتفاقی می افتد؟ كسی كه محبت ندیده تشنه محبت است و هیچ وقت سیراب نمی شود برعكس، كسی كه همه چیز برایش مهیا بوده سیراب است و هیچ چیز چشمش را نمی گیرد پس بهترین حالت تعادل است.

شناخت خانواده ها
    من خودش را انتخاب کرده ام، قرار نیست با خانواده اش زندگی کنم، او با خانواده اش فرق دارد... این ها جملاتی است که عاشق پیشه ها زیاد می گویند. بسیاری از دختر و پسرها فكر می كنند فكر می كنند كه پدر و مادر خود یا همسرشان نقش مهمی در آینده شان نخواهد داشت، اما باید بدانند تا وقتی پدر و مادر زنده هستند، در زندگی مشترك آن ها موثر خواهد بود. و حتی زندگی مشترك می تواند سالیانی چند، از مرگ پدرها و مادرها متأثر باشد. همسر شما، حاصل تربیت همین پدر و مادر است و چه بخواهید و چه نه، چه مشخص باشد و چه نه، از سبک رفتاری و تربیتی آنها تاثیر گرفته. حتی اگر در ظاهر با آنها بسیار متفاوت باشد، اما شالوده شخصیتش توسط خانواده گذاشته شده. پس دقت در خانواده او می تواند به معنی کسب شناخت درباره روحیات همسر آینده تان باشد.

اهمیت مشاوره قبل از ازدواج
    امروزه شمار روز افزون موارد طلاق موجب شده است تنا صاحب نظران به فکر پیدا کردن راه حل هایی باشند. زمینه های یک ازدواجموفق را فراهم سازند و مانع از افزایش طلاق شوند مشاوره قبل از ازذدواج ابتدا در زمینه ی مسائل پزشکی و ژنتیکی و بعد در زمینه ها ی مسائل شخصی، روانی و روابط اجتماعی کاربرد دارد بعضی از کارکرد های مشاوره قبل از ازدواج عبارتند از:
    1- بررسی ملاکهای ازدواج سالم در مشاوره ی قبل از ازدواج
    2- بررسی آمادگی طرفین برای ازدواج
    3- بررسی تطابق و تناسب شخصیتی طرفین برای ازدواج

استخاره
    بعضی از افراد برای تشخیص صلاح از فساد از استخاره استفاده می کنند. و چونحدود صحیح آن را نمی دانن به شیوه ی نادرست دست می زنند انسان موظف است در حل مسائل از نیروی عقل و تجربه ی دیگران بهره بجوید و چنانچه، با وجود به کارگیری مراحل یاد شده ابهام برطرف نشد می تواند با توسل قبلی به خداوند متعال برای رفع سرگشتگی استخاره کنند.

توكل به خدا
    پشتوانه همه ی این مسائل گفته شده، توكل به خدای متعال و قادر مطلق است. در صورتی كه نقاط مشترك، زیاد و نتایج تحقیقات انجام شده مثبت بود، با توكل بر خدا می توان ازدواج كرد.

2. کاربر زیر پست shamim2 را لایک کرده است:

leili (05 مرداد 1392)

3. # ADS
    تبلیغات در مدار

leili آواتار ها
    کاربر محبوب

گروه وزنی
    گروه وزنی

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
    کاربر سایت
    میانگین پست در روز
    0.51
    قد
    171
    وزن شروع
    82
    وزن هدف
    70
    وزن فعلی
    75
    حالت من
    Movafagh
    سلام شمیم جونم

من یه سوال دارم ازتون البته نمی دونستم تو کدوم دفترچه باید ذکر کنم و خودم حس کردم اینجا بپرسم مرتبطتر هستش

در مورد تفاوت سنی دخترا و پسراست:یه خواستگار دارم که 5 سال از من کوچیکتره اما از همه لحاظ اوکی هستش.

بنظرتون چه مشکلاتی ممنکه بخاطر این تفاوت سن بوجود باد؟
    زمان نمی ایستد و لحظه ها میروند قدر زندگی و باهم بودن را بیشتر بدانیم