شما در حال مشاهده سایت در حالت ریسپانسیو(سازگار با موبایل و تبلت) هستید. در صورت تمایل به مشاهده سایت با نسخه اصلی "ایـنـجـا" کلیک کنید.

آشنایی بیشتر با زیباتنی ها

پاسخ به رایج ترین سوالات کاربران

اطلاعیه مدیریت سایت

در حال حاضر اطلاعیه جدیدی وجود ندارد
  • صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12
    نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12

موضوع: موخوره

ramesh آواتار ها
      معاون سایت

برای آشنایی بیشتر با من اینجا کلیک کنید

عنوان کاربر
      معاون سایت
      میانگین پست در روز
      0.03
      حالت من
      BaAngizeh

موخوره

شامپوهای مختلفی می‌‌خرند تا به کمک آنها موهایی زیباتر داشته باشند. هرازگاهی رنگش را تغییر می‌دهند تا زیبایی‌اش بیشتر به چشم بیاید. بعضی وقت‌ها با اتوی مو و سشوار به جانش می‌افتند که شفاف‌تر و صاف‌تر از قبل شود، حوصله‌شان هم که از صافی موها سر رفت، دوباره فر می‌کنند و به آن حالت دیگری می‌دهند. البته برای تغییر و تنوع، مدل موها هم باید دائم عوض شود؛ چون نمی‌شود هر روز مثل روز قبل بود!

این داستان خیلی‌هاست؛ خیلی‌هایی که هم می‌توانند خانم باشند و هم آقا. آنها که دوست دارند موهای زیباتری داشته باشند و برای همین از این شیوه‌ها کمک می‌گیرند؛ غافل از این‌ که همین کارها می‌تواند سلامت و زیبایی موهایشان را به خطر بیندازد. اگر می‌گویید نه، پس خوب است بدانید متخصصان پوست و مو می‌گویند همین کارهای ساده می‌تواند باعث ایجاد موخوره شود.

موخوره زیبایی موها را از بین می‌برد:

با این ‌که موخوره مشکل مهمی به حساب نمی‌آید، اما موجب می‌شود موها ظاهری نامناسب پیدا کند و از زیبایی آنها نیز کاسته شود. پس، موخوره یا همان دو شاخه شدن انتهای موها که معمولا بر اثر آسیب‌های فیزیکی ایجاد می‌شود نیز بموقع باید برطرف شود.

دکتر امیرهوشنگ احسانی، متخصص پوست و مو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن بیان این مطلب، توضیح می‌دهد: موخوره یک‌ اختلال فیزیکی است که در تنه یا شفت مو ایجاد می‌شود و البته کسانی که موهای بلند و خشکی دارند نیز بیشتر در معرض این مشکل قرار خواهند داشت.

پس موخوره به‌هیچ عنوان جای نگرانی ندارد و به گفته این متخصص پوست، اختلالی مربوط به ریشه موها نیست.

همه افراد هم ممکن است با این وضع روبه‌رو شوند؛ ولی با توجه به این ‌که موی خانم‌ها معمولا بلندتر از آقایان است و بیشتر هم موها را شانه می‌کنند یا می‌بافند و می‌بندند، طبیعی است که موخوره بیشتر در آنها مشاهده شود.

عادت‌های غلط موجب موخوره می‌شود:

بعضی‌ها می‌گویند اگر از شامپوهای مناسب استفاده نکنیم، حتما باید منتظر ایجاد موخوره باشیم. خیلی‌ها هم برس‌ها و شانه‌های مختلفی می‌خرند و آنها را امتحان می‌کنند تا به کمک یکی از آنها که جنس بهتری دارد، از ایجاد چنین مشکلی پیشگیری کنند، اما کدام یک از این کارها واقعا مفید است و تاثیر دارد و کدام ‌یک فقط باوری اشتباه به حساب می‌آید؟

دکتر احسانی به این پرسش چنین پاسخ می‌دهد: شانه کردن زیاد و وسواس‌گونه موها یکی از مواردی است که می‌تواند در ایجاد موخوره موثر باشد. همچنین بستن و بافتن موها هم به علت این ‌که باعث می‌شود انتهای مو تغذیه خوبی نداشته باشد، موجب دو شاخه و گره‌گره شدن موها و موخوره می‌شود.

استفاده بیش از حد از سشوار یا اتوی مو نیز از دیگر عوامل موثر در ایجاد موخوره است. وی با اشاره به این مطلب، می‌افزاید: تمام موادی که روی تنه موها استفاده شده و موجب صدمه دیدن آنها می‌شود، در ایجاد موخوره موثر است و می‌تواند این مشکل را تشدید کند. البته رنگ کردن موها معمولا باعث ایجاد موخوره نمی‌شود، ولی در صورتی که فرد دفعات زیادی موهایش را رنگ کند ـ بیش از سالی شش تا هفت مرتبه ـ ممکن است این حالت برایش ایجاد شود.

بنابراین، عوامل موثر در ایجاد موخوره مواردی خاص و عجیب و غریب نیست، بلکه تحریک فیزیکی موهاست که براحتی می‌تواند موخوره ایجاد کند.

موخوره درمان هم می‌شود؟

اگر فکر می‌کنید با مراجعه به پزشکان و متخصصان مختلف می‌توانید درمانی قطعی برای موخوره پیدا کنید، نظرتان اشتباه است. چون متخصصان پوست و مو می‌گویند موخوره درمانی قطعی ندارد و با نسخه‌ای خاص نمی‌توان آن را برای همیشه برطرف کرد. پس چه کاری از دست ما برمی‌آید؟ آیا باید اجازه داد موخوره روز‌به‌روز بیشتر شود و گسترش یابد یا این‌که راه‌حلی هم برای آن وجود دارد؟

دکتر احسانی در این‌باره خاطرنشان می‌سازد: موخوره درمان قطعی و خاصی ندارد؛ به این معنی که نمی‌توان گفت با استفاده از دارو یا شامپویی خاص، موخوره به کلی برطرف می‌شود، ولی به شیوه‌هایی می‌توان این مشکل را کاهش داد. چرب کردن انتهای موها، نبستن مو برای مدتی طولانی، با فشار و محکم شانه نکردن و همچنین شانه نزدن وسواسی و افراطی موها از جمله عواملی است که موجب درمان موخوره خواهد شد.

به گفته وی، استفاده از شامپوهای حاوی نرم‌کننده نیز می‌تواند برای بهبود موخوره موثر باشد.

خیلی‌ از افراد از تمام این روش‌ها هم استفاده می‌کنند، ولی موخوره همچنان پابرجاست که در این شرایط این پزشک متخصص توصیه می‌کند، این افراد موهایشان را کوتاه کنند؛ البته با این‌که کوتاه کردن موها می‌تواند موخوره را برطرف کند؛ ولی یادمان باشد در صورتی که مشکل اصلی، از بین نرفته باشد باز هم موخوره اتفاق خواهد افتاد. پس حتماً برای بهبود موخوره باید عادات غلطی مانند شانه کردن وسواسی یا بستن سفت و محکم موها اصلاح شود که در این شرایط به طور طبیعی موخوره هم کمتر خواهد شد.

البته این مطلب به این معنا نیست که در صورت وجود موخوره، آن را به حال خود رها کنیم و کاری به کارش نداشته باشیم؛ بلکه باید بموقع به فکر آن باشیم تا گسترده نشود، ولی یادمان باشد تنها راه درمان و از بین بردن موخوره، تغییر عادات غلط است.
      من چه سرمست میشوم وقتی که تو را دارم و تو همه عمر کنارم هستی...

2. 6 کاربر، ارسال ramesh را لایک کرده اند:

aman754 (22 آذر 1392),Nazanin95 (27 خرداد 1393),parchami7 (10 اسفند 1392),نیلوفر ارغوانی (19 آذر 1392),yassaman (05 اسفند 1392), Zenith (02 دی 1392)

3. # ADS
      تبلیغات در مدار

somy آواتار ها
      مدیر ارزشمند پیشین

امتیاز زیباتنی
      185
      گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      مدیر ارزشمند پیشین
      میانگین پست در روز
      0.97
      قد
      166
      وزن شروع
      73
      وزن هدف
      55وزن هدف سوم
      وزن فعلی
      57.7
      حالت من
      BaAngizeh
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      نقل قول نوشته اصلی توسط twilight نمایش پست ها
      سلام معذرت می خوام موهای من تاروی زانوهامه و الان موخوره گرفته و دلم نمی اد کوتاهشون کنم خیلی هم پرپشته هیچ راهی نیست که بدونه کوتاه کردن موخوره رو از بین ببرم؟(از 1سالگی تا الان یه بار هم کوتاهشون نکردم)
      عزيزم موخوره هيچ درمان قطعي نداره حتما تا جايي كه موخوره داره كوتاشون كن چون هر چي بگذره پيشرفتش بيشتر ميشه گاها به ريشه مو هم مي رسه وباعث ريزش ميشه

barbie 72 آواتار ها
      کاربر محبوب

گروه وزنی
      گروه وزنی

عنوان کاربر
      کاربر سایت
      میانگین پست در روز
      0.60
      قد
      168
      وزن هدف
      70
      وزن فعلی
      73.900
      حالت من
      Sepasgozar
      وبلاگ زیباتنی من
      2
      کف مو چیه شمیم؟
      کــــاش گاهی زنـــدگی هــم كليــد [◄◄ι] [ ιι ] [■] [►] [ι►►] داشت...!

(..')/♥ ♥('..)
      .\♥/. = .\█/
      _| |_ ♥ _| |_

• صفحه 2 از 2
  • نخستنخست
  • 12